jak kreatywnie spędzić wakacje? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-26, 17:12   #1
bozyciesamosieuklada
Raczkowanie
 
Avatar bozyciesamosieuklada
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 405

jak kreatywnie spędzić wakacje?


witajcie wizażanki!

mam nadzieję, że się nie powtórzył wątek :P

chodzi mi o pomysły na kreatywne spędzenie wakacji. jestem na 2gim roku studiów, nie chce marnować młodości i mam ochotę zwiedzić, wchłonąć jak najwięcej

czy polecacie coś nietypowego - co można by było zrobić w Polsce, czy to gdzieś w Europie, czy jakieś małe prace, których warto się złapać?

albo co można by było robić w wakacje w swoich rodzinnych miastach? [u mnie to akurat Warszawa]

chodzi mi o coś na co pozwalałaby skromna kieszeń studenta
bozyciesamosieuklada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 14:42   #2
Yani
Raczkowanie
 
Avatar Yani
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 271
GG do Yani
Dot.: jak kreatywnie spędzić wakacje?

Cytat:
Napisane przez bozyciesamosieuklada Pokaż wiadomość
witajcie wizażanki!

mam nadzieję, że się nie powtórzył wątek :P

chodzi mi o pomysły na kreatywne spędzenie wakacji. jestem na 2gim roku studiów, nie chce marnować młodości i mam ochotę zwiedzić, wchłonąć jak najwięcej

czy polecacie coś nietypowego - co można by było zrobić w Polsce, czy to gdzieś w Europie, czy jakieś małe prace, których warto się złapać?

albo co można by było robić w wakacje w swoich rodzinnych miastach? [u mnie to akurat Warszawa]

chodzi mi o coś na co pozwalałaby skromna kieszeń studenta
Może Ci sie spodoba. Ja w tym roku wymyśliłam sobie że w wakacje wsiadamy na rowery ze znajomymi, bierzemy mapę, namiot, troche kasy, i zwiedzamy wszyskie zamki/ ruiny w okolicznych województwach Taki wyjazd na tydzień, może i dłużej. O większości takich zamków nikt nigdzie nie słyszał i są własnośćią prywatna, na jakiś polach czy łąkach, a ich właściciele chętnie po nich oprowadzają Na pewno byłoby to ciekawe przeżycie Tutaj mam taką fajną stronkę, na której opisane są zamki, dworki polskie. Z informacją jak dojechać i tak dalej http://zamki.net.pl/zamki/babice/babice.php

Oczywiście zamki można zastąpić czymkolwiek innym Jako cel mozna sobie też wyznaczyć zaliczenie wszyskiech klubów, plaż, miast czy galerii handlowych Kto co lubi. No i najlepsze jest to, że nie trzeba tracić za dużo kasy a zabawa przecudna I zawsze pare kilo mniej
Yani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 14:44   #3
bozyciesamosieuklada
Raczkowanie
 
Avatar bozyciesamosieuklada
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 405
Dot.: jak kreatywnie spędzić wakacje?

Yani!! super pomysł właśnie zawsze mnie ciągnęło do takich podróży w stylu rower/stop + namiot, ale obawiam się, że do tego trzeba by było osobnika płci przeciwnej żeby było bezpieczniej i w ogóle...
bozyciesamosieuklada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 15:58   #4
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: jak kreatywnie spędzić wakacje?

jak najbardziej stop albo rower... spanie pod namiotem i inne atrakcje. co ciekawe - taniej moze byc nawet za granica, a wakacje to idealny moment, zeby pojechac gdzies dalej. nie trzeba miec meskiego towarzystwa, zeby bylo fajnie i bezpiecznie. mozesz pomyslec tez o jakims wolontariacie PAH, ale to dopiero w przyszlym roku bedzie kolejny nabor...
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 17:26   #5
bozyciesamosieuklada
Raczkowanie
 
Avatar bozyciesamosieuklada
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 405
Dot.: jak kreatywnie spędzić wakacje?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
jak najbardziej stop albo rower... spanie pod namiotem i inne atrakcje. co ciekawe - taniej moze byc nawet za granica, a wakacje to idealny moment, zeby pojechac gdzies dalej. nie trzeba miec meskiego towarzystwa, zeby bylo fajnie i bezpiecznie. mozesz pomyslec tez o jakims wolontariacie PAH, ale to dopiero w przyszlym roku bedzie kolejny nabor...
no ja bym b chciała pojeździć stopem - tylko nie wiem czy się nadaje i nigdy nie miałam parnerta, z którym mogłabym pojeździć w takowy sposób :P

a ktoś może jechał koleją transsyberyjską? :P
bozyciesamosieuklada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 11:57   #6
Yani
Raczkowanie
 
Avatar Yani
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 271
GG do Yani
Dot.: jak kreatywnie spędzić wakacje?

Cytat:
Napisane przez bozyciesamosieuklada Pokaż wiadomość
Yani!! super pomysł właśnie zawsze mnie ciągnęło do takich podróży w stylu rower/stop + namiot, ale obawiam się, że do tego trzeba by było osobnika płci przeciwnej żeby było bezpieczniej i w ogóle...
Ciesze się ze Ci sie podoba Mam pełnoooo takich pomysłów że aż nie wiem które z nich wykorzystać Ja wybieram się z bratem, moim chłopakiem i kilkoma jego kolegami Ale jezeli zebrałybyście 5-6 dziewczyn to nie sądze zeby cokolwiek wam groziło Tym bardziej, że jesteś ode mnie kilka lat starsza i łatwiej byłoby wam zorganizować taki wyjazd. Ale jeżeli brakuje Ci płci przeciwnej, to przeciez mozesz poprosić swoje znajome o zabranie ze sobą jakis kolegów W sumie, to też świetna okazja zeby kogoś poznać
Yani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 19:25   #7
Dziewucha
Zakorzenienie
 
Avatar Dziewucha
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: ukraina
Wiadomości: 3 737
Dot.: jak kreatywnie spędzić wakacje?

Cytat:
Napisane przez bozyciesamosieuklada Pokaż wiadomość
Yani!! super pomysł właśnie zawsze mnie ciągnęło do takich podróży w stylu rower/stop + namiot, ale obawiam się, że do tego trzeba by było osobnika płci przeciwnej żeby było bezpieczniej i w ogóle...
W tamtym roku razem w dwoma przyjaciółkami pojechałyśmy na kilka dni w Bieszczady, byłyśmy po 1 klasie liceum. Bez żadnego faceta przeżyłyśmy same pod namiotem, na rowerowej wyprawie i na szlakach
Jeśli lubisz chodzić po górach to naprawde polecam, Mazury albo nad morze (gdzie tez sie wybieramy w tym roku oprocz Bieszczad ) tylko się samemu zorganizować, żeby nie karmić biur podróży
Poza tym możesz wyszukać oferty tanich lotów na wakacje po Europie, teraz już będą wchodzić w np. Ryanair czy WizzAir gdzie można poleciec do np. Londynu za 140 zł w dwie strony co sie opłaca bardziej niz jazda samochodem.
Mozesz też wziać mape Polski, bierzesz miasto które Cię interesuje dajmy na to Wrocław, szukasz w googlach ciekawych atrakcji, taniego noclegu (moim zdaniem nie opłaca się brać drogich i luksusowych bo tam powinno sie tylko spać, wiec jakos sie zniesie te pare nocy ) wsiadacie w pociąg i jedziecie. Uważam, że nie ma co planować każdego szczegółu i minuty bo to wprowadza stresującą atmosfere, po prostu macie liste ciekawych miejsc i idziecie tam gdzie macie akurat ochote.
Fajny pomysł na 2-3 dni to festiwale muzyczne, niektore jak Opener przterzepią kieszeń ale są też tańsze

i jeszcze jedna moja osobista uwaga, nie warto kogoś usilnie namawiać, żeby z Tobą pojechał, brać tylko osoby chętne bo jak ktoś pojedzie z tzw. łaski to potem jest tylko narzekanie na wszystko
__________________
ha!

Edytowane przez Dziewucha
Czas edycji: 2011-04-03 o 19:26
Dziewucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-14, 15:21   #8
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: jak kreatywnie spędzić wakacje?

Cytat:
Napisane przez bozyciesamosieuklada Pokaż wiadomość
no ja bym b chciała pojeździć stopem - tylko nie wiem czy się nadaje i nigdy nie miałam parnerta, z którym mogłabym pojeździć w takowy sposób :P

a ktoś może jechał koleją transsyberyjską? :P
popytaj kolezankek, kolegow, na pewno ktos chetny sie znajdzie. mozesz isc tez na uczelniany klub turystyczny-zawsze ktos chetny na wyjazd sie znajdzie.
moi znajomi jechali koleja transsyberyjska. nie ukrywam, ze to moje marzenie, zeby pojechac nia do pekinu. problem jest tylko jeden - cena
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 12:27   #9
Laura_MataHari
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 28
Dot.: jak kreatywnie spędzić wakacje?

Dla mnie kreatywne wakacje to połączenie przyjemnego z pożytecznym- fajnie popracować i wypocząć, a ja ostatnio staram się inwestować trochę w siebie i biorę udział w różnych wyjazdowych szkoleniach. Coraz więcej jest na szczęście takich ofert, że można gdzieś wyjechać, odpocząć a jednocześnie poszerzyć wiedzę w jakiejś dziedzinie, która nas interesuje. Ja interesuję się aranżacją wnętrz i projektowaniem i wyjeżdżam jesienią na taki kurs nad jezioro. Polecam taką formę spędzania czasu wolnego Jest i odpoczynek i satysfakcja, że się coś zrobiło dla siebie

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2015-08-12 o 13:13 Powód: reklama
Laura_MataHari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-12 13:27:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:03.