Oleje i olejki do włosów - kontynuacja - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-26, 17:09   #2971
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Co do tych buteleczek to wydaje mi sie, ze sa produkowane obie. Nie wiem dlaczego, ale u mnie w sklepach sa tylko te jasne okragle. A terminy maja caly czas bardzo odlegle. I mimo nowych dostaw, pojawiania sie nowych produktow, ta buteleczka w UK (w sklepach do ktorych ja chodze) jest caly czas ta sama. Moze na rozne rynki produkuja rozne buteleczki.
Wydaje mi się, że masz rację. Sama zresztą byłam ostatnio w Deesis i tam były i te małe, ciemnozielone buteleczki, i te jasnozielone. Wszystkie miały odległą datę ważności.

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Nie miałam przyjemności użyć niczego na parafinie [oprócz nafty kosmetycznej, ale to chyba inna bajka....] ale spróbuję tej Amli Gold i Vatiki kokosowej... chociaż! dziewczyny na kosmetycznym mnie zniechęciły nieco do amli jako, że im nie służyła
Nafta nie jest na bazie parafiny...
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 17:16   #2972
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Dziewczęta, tom się pomyliła tzn nie było tego oleju https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=20230&next =1 wiec wzielam : https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=31360&next =1

Czy on również się nadaje do wiadomych celów? skład przecież podobny jak na razie do ciała świetny.
PS. cóż do niego dodajecie? z mazideł?
robię właśnie zamówienie i chcę coś uniwersalnego raczej, np. wit. B3 - nadaje się i do kremów i do olejku do włosów...

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-04-26 o 17:18
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 18:37   #2973
alex-no
Raczkowanie
 
Avatar alex-no
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 249
GG do alex-no
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Czy olejek kokosowy da się kupić w Poznaniu w sklepie fryzjerskim/eko (jeśli tak, to gdzie?), czy jedynym wyjściem jest zamawianie z allegro? To dosyć pilna sprawa, ostatnie farbowanie okazało się bombą z opóźnionym zapłonem - mimo, że co mycie kładę na włosy wax, wyglądają z dnia na dzień coraz gorzej, wolałabym nie czekać na przesyłkę aż zamienię się w kobietę-miotłę
__________________
In the wasteland
She hangs the headless
Upside down to drain...
_______________
11. 05. - 1 cm
alex-no jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 18:42   #2974
elinka92
Raczkowanie
 
Avatar elinka92
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 197
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Najlepiej i to i to, skoro to ma być regeneracja bardzo zniszczonych włosów Zależy też jaki to Wax- czy zagraniczny, czy polski Biovax.
Ja bym wybrała oleje- silniej działają, bardziej regenerują, ale też sam proces jest dłuższy i nie widać efektów po jednym zastosowaniu
Cytat:
Napisane przez Namietne_Usta Pokaż wiadomość
Chodzi Ci o zagraniczny Wax, czy Polski Biovax?

Ja mimo wszystko stawiam na oleje

A najlepiej - i to i to
Dziękuje za odpowiedzi
Miałam na myśli Biovax (podobno zagraniczny Wax jest gorszy?). W sumie liczę się z tym, że odbudowa moich kudełków będzie długotrwała - niestety tak to jest, jak się nie dba od początku, więc chyba zdecyduje się na same oleje. Kokosowy, rycynowy i może z pestek z winogron na początek?
__________________
pomóż psiakom ----> www.pustamiska.pl


"Zupełnie inaczej jest jeśli masz kogoś, kto Cię kocha.
to Ci daje setki powodów aby żyć"

elinka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 19:07   #2975
xxxJuanaxxx
Wtajemniczenie
 
Avatar xxxJuanaxxx
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 482
GG do xxxJuanaxxx
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Witam
uff... nareszcie dobrnęłam do ostatniego postu trochę czasu zajęło mi przeczytanie całości, ale mam nadzieję, że było warto więc nieśmiało pytam, czy mogę do Was dołączyć?
Od prawie miesiąca (dzięki wizażowi) bawię się w olejowanie włosów
jak narazie używałam tylko oleju rycynowego, kokosowego (efavit) i oliwy z oliwek i chyba powoli zaczyna mnie to wciągać...
Dziś byłam w sklepie zielarskim w moim mieście i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że jest tam mnóstwo różnych olei... Dziś kupiłam tylko kokosowy i ze słodkich migdałów mam nadzieję, że ten drugi spodoba się moim włoskom
I mam do Was pytanie. Wiecie może, czy oleje firmy profarm nadają się do włosków? i czy są rafinowane czy nie? Bo niestety nie znalazłam takiej informacji....
Z góry dziękuję za odp
xxxJuanaxxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 19:57   #2976
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez alex-no Pokaż wiadomość
Czy olejek kokosowy da się kupić w Poznaniu w sklepie fryzjerskim/eko (jeśli tak, to gdzie?), czy jedynym wyjściem jest zamawianie z allegro? To dosyć pilna sprawa, ostatnie farbowanie okazało się bombą z opóźnionym zapłonem - mimo, że co mycie kładę na włosy wax, wyglądają z dnia na dzień coraz gorzej, wolałabym nie czekać na przesyłkę aż zamienię się w kobietę-miotłę
Jak Poznań, to Efavit( www.efavit.pl ) Nie jestem pewna, ale chyba firma ta zapewnia transport na terenie Poznania i okolic za darmo, ale musisz poczytać o tym

Cytat:
Napisane przez elinka92 Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedzi
Miałam na myśli Biovax (podobno zagraniczny Wax jest gorszy?). W sumie liczę się z tym, że odbudowa moich kudełków będzie długotrwała - niestety tak to jest, jak się nie dba od początku, więc chyba zdecyduje się na same oleje. Kokosowy, rycynowy i może z pestek z winogron na początek?
Ja bym brała kokosa, bo go wprost uwielbiam Jeżeli masz fundusze, to kupiłabym też winogronowy na pierwsze olejowania. Rycyna jest dosyć gęsta i klejąca, ciężko się zmywa i mogłabyś zniechęcić się szybko do olejów

Cytat:
Napisane przez xxxJuanaxxx Pokaż wiadomość
I mam do Was pytanie. Wiecie może, czy oleje firmy profarm nadają się do włosków? i czy są rafinowane czy nie? Bo niestety nie znalazłam takiej informacji....
Z góry dziękuję za odp
Oleje firmy Profarm są jak najbardziej ok
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 20:42   #2977
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez xxxJuanaxxx Pokaż wiadomość
Witam
uff... nareszcie dobrnęłam do ostatniego postu trochę czasu zajęło mi przeczytanie całości, ale mam nadzieję, że było warto więc nieśmiało pytam, czy mogę do Was dołączyć?
Od prawie miesiąca (dzięki wizażowi) bawię się w olejowanie włosów
jak narazie używałam tylko oleju rycynowego, kokosowego (efavit) i oliwy z oliwek i chyba powoli zaczyna mnie to wciągać...
Dziś byłam w sklepie zielarskim w moim mieście i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że jest tam mnóstwo różnych olei... Dziś kupiłam tylko kokosowy i ze słodkich migdałów mam nadzieję, że ten drugi spodoba się moim włoskom
I mam do Was pytanie. Wiecie może, czy oleje firmy profarm nadają się do włosków? i czy są rafinowane czy nie? Bo niestety nie znalazłam takiej informacji....
Z góry dziękuję za odp

Witamy serdecznie.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-26, 21:31   #2978
Maria Elena
Raczkowanie
 
Avatar Maria Elena
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 211
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

rowniez witam
Maria Elena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 08:21   #2979
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

O, ileż kolejnych przyszłych nałogowiczek tu zawitało.. aż miło, witam na wątku!
Cytat:
Napisane przez elinka92 Pokaż wiadomość
Myślicie, że do bardzo zniszczonych włosów (farbowanie, suszenie itp) lepszy będzie Wax czy olej kokosowy i rycynowy?
Oleje.
Z resztą co to za pytanie na tym wątku, gdyby któraś odpowiedziała przeciwnie, uznałabym to za sabotaż!
Cytat:
Napisane przez Maylina Pokaż wiadomość
Można nakładac olej na skalp?Bardzo przetłuszcza?
Jasne, że można, czemu niby nie?
Cytat:
Napisane przez dirty_diana58 Pokaż wiadomość
oo, nie wiedzialam, ze on nadaje sie do wlosow.
to najpierw wykoncze moje ✂✂✂✂✂✂✂ki do wlosow, i potem go zakupie.
i przy okazji wstapie do biedronki
Jestem ciekawa, coś napisała, że Ci wizaż ocenzurował..
Cytat:
Napisane przez alex-no Pokaż wiadomość
Czy olejek kokosowy da się kupić w Poznaniu w sklepie fryzjerskim/eko (jeśli tak, to gdzie?), czy jedynym wyjściem jest zamawianie z allegro? To dosyć pilna sprawa, ostatnie farbowanie okazało się bombą z opóźnionym zapłonem - mimo, że co mycie kładę na włosy wax, wyglądają z dnia na dzień coraz gorzej, wolałabym nie czekać na przesyłkę aż zamienię się w kobietę-miotłę
Bierz z Efavitu, to poznańska firma.
Tyle że dostawa w Poznaniu kosztuje 10zł, aż o 1zł mniej niż pocztą. Chyba że uzbierasz zamówienie na minimum 50zł, może jakieś zbiorowe ze znajomymi?
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 10:07   #2980
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Dziewczyny a z czym można zmieszać naftę? z jaką odżywką? chodzi mi o taką maseczkę na dłużej, dziewczyny pisały juz o Kallosie mlecznym, a jakieś inne pasują?

miód i jajko u mnie odpadają, bo włosy są osłabione po ciąży więc ciężko mi będzie taki zaschnięty mix zmyć

podejrzewam, że odżywka pantene się nie nada?
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 12:51   #2981
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Dziewczyny a z czym można zmieszać naftę? z jaką odżywką? chodzi mi o taką maseczkę na dłużej, dziewczyny pisały juz o Kallosie mlecznym, a jakieś inne pasują?
Nie trzymaj zbyt długo nafty, bo może Ci zaszkodzić zwyczajnie.
Chyba że porządnie rozcieńczoną, w bardziej śladowych ilościach, np. 1 łyżka nafty na 5 łyżek oleju.
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-27, 13:01   #2982
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;2656699 1]Nie trzymaj zbyt długo nafty, bo może Ci zaszkodzić zwyczajnie.
Chyba że porządnie rozcieńczoną, w bardziej śladowych ilościach, np. 1 łyżka nafty na 5 łyżek oleju.[/QUOTE]

no właśnie tak chcę zrobić...na razie zmieszałam z oliwką Hipp i tym nieszczęsnym pantenem, tylko nie wiem czy on się nadaje w jego właściwości odżywcze to ja nie wierzę, ale chciałam coś jaką bazę do tej mikstury

nie chcę z nafty całkiem zrezygnować, bo są po niej efekty w postaci nowych włosów

trzymałam pół godziny i chyba tyle wystarczy
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 13:02   #2983
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez alex-no Pokaż wiadomość
Czy olejek kokosowy da się kupić w Poznaniu w sklepie fryzjerskim/eko (jeśli tak, to gdzie?), czy jedynym wyjściem jest zamawianie z allegro? To dosyć pilna sprawa, ostatnie farbowanie okazało się bombą z opóźnionym zapłonem - mimo, że co mycie kładę na włosy wax, wyglądają z dnia na dzień coraz gorzej, wolałabym nie czekać na przesyłkę aż zamienię się w kobietę-miotłę
Napisz do nich [www.efavit.pl], kilka miesięcy temu można było się umówić na odbiór osobisty, nie wiem jak teraz to wygląda...
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 13:58   #2984
alex-no
Raczkowanie
 
Avatar alex-no
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 249
GG do alex-no
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

dziękuję dziewczyny, udało mi się upolować ich olej. Gdyby ktoś z Poznania i okolic jeszcze kiedyś szukał - sklep eko na Wrocławskiej, 2 metry od przystanku
__________________
In the wasteland
She hangs the headless
Upside down to drain...
_______________
11. 05. - 1 cm
alex-no jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 14:08   #2985
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez alex-no Pokaż wiadomość
dziękuję dziewczyny, udało mi się upolować ich olej. Gdyby ktoś z Poznania i okolic jeszcze kiedyś szukał - sklep eko na Wrocławskiej, 2 metry od przystanku
Ooo, dobrze wiedzieć a jaka cena?
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 15:42   #2986
alex-no
Raczkowanie
 
Avatar alex-no
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 249
GG do alex-no
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Ooo, dobrze wiedzieć a jaka cena?
13 zł / 200g
__________________
In the wasteland
She hangs the headless
Upside down to drain...
_______________
11. 05. - 1 cm
alex-no jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 17:16   #2987
elinka92
Raczkowanie
 
Avatar elinka92
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 197
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;2656166 9]O, ileż kolejnych przyszłych nałogowiczek tu zawitało.. aż miło, witam na wątku!

Oleje.
Z resztą co to za pytanie na tym wątku, gdyby któraś odpowiedziała przeciwnie, uznałabym to za sabotaż!
[/QUOTE]

Oj tam, oj tam

Może jest tutaj jakaś Wizażanka z Grudziądza? Bo nie wiem, gdzie można kupić olej kokosowy, w miarę rozsądnej cenie, bo byłam w sklepie ze zdrową żywnością na Sienkiewicza i mnie zaskoczyli - ponad 20zł za op. 200g a czytam, że i za 13 kupujecie
__________________
pomóż psiakom ----> www.pustamiska.pl


"Zupełnie inaczej jest jeśli masz kogoś, kto Cię kocha.
to Ci daje setki powodów aby żyć"

elinka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 17:54   #2988
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez elinka92 Pokaż wiadomość
Oj tam, oj tam

Może jest tutaj jakaś Wizażanka z Grudziądza? Bo nie wiem, gdzie można kupić olej kokosowy, w miarę rozsądnej cenie, bo byłam w sklepie ze zdrową żywnością na Sienkiewicza i mnie zaskoczyli - ponad 20zł za op. 200g a czytam, że i za 13 kupujecie
Za 12-14zł kupowałam jak miałam dobre kontakty z moją chodzącą zniżką. Ale zniżka mnie spławiła i teraz stacjonarnie kupując wychodzi mi po 16-17zł za sztukę.

W pierwszym odruchu pomyliłam Grudziądz z Goniądzem. No cóż, nie wiem, gdzie możesz dostać taniej olej u siebie.
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 21:41   #2989
KaRaa xD
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 572
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Dziewczyny, widziałam dzisiaj w biedronce olej lniany ale pewnie z nim coś nie tak
KaRaa xD jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-27, 22:12   #2990
immortal_soul
Raczkowanie
 
Avatar immortal_soul
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 479
GG do immortal_soul
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Słuchajcie, dziewczyny, co mi się dziś przydarzyło! Trzeba być naprawdę mną, żeby zrobić coś takiego...

Wczoraj wieczorkiem umyłam głowę i postanowiłam jako 'szybką regenerację' () nałożyć troszkę olejku rycynowego i nafty. Wg opinii wielu wizażanek olejek rycynowy trudno się zmywa, a mi zwykle łatwo, więc stwierdziłam, że z naftą nie będzie gorzej. Jakże się pomyliłam, kiedy obudziłam się o 5 z kawałkiem, a tu na głowie istny koszmar! jakbym z tydzień głowy nie myła! Przecież nie mogłam się tak pokazać w szkole. Myślałam na początku, że może jeszcze nie wyschły do końca, ale nagle wyskoczyłam jak z procy z łóżka i zamiast pospać jeszcze z 1,5 godzinki szorowałam tę moją biedną głowę wszystkim, czym się dało, byle by tylko zeszło chociaż nie powiem, włosy od razu miększe! Ale następnym razem będę eksperymentować w dni wolne, żeby znów nie narobić sobie biedy... ależ jestem głupia

ps. kupiłam dziś olej z pestek winogron
__________________
'I never put off till tomorrow, what I can possibly put do the day after.'



nie prostuję i regeneruję od 23.06.2011!

szaleję i obijam się

immortal_soul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 07:08   #2991
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez KaRaa xD Pokaż wiadomość
Dziewczyny, widziałam dzisiaj w biedronce olej lniany ale pewnie z nim coś nie tak
Raczej..
Kilka pytań na początek - był przetrzymywany w lodówce? Był nierafinowany?
Rafinowanie tego oleju pozbawia go ogromnej części kwasów z serii omega (-3, -6, -9), za które przecież jest tak bardzo ceniony. Nieodpowiednie przetrzymywanie (eksponowanie na świetle, przejrzyste butelki, w zbyt ciepłej temperaturze) robi praktycznie to samo.
Cytat:
Napisane przez immortal_soul Pokaż wiadomość
Słuchajcie, dziewczyny, co mi się dziś przydarzyło! Trzeba być naprawdę mną, żeby zrobić coś takiego...
Z całej tej historii zrozumiałam mniej więcej tyle..
Zamiast przed myciem naolejowałaś włosy po myciu i dziwisz się, że były tłuste, tak? I nie dość tego próbowałaś nałożyć naftę kosmetyczną na całą noc?
Ja bym się nie przyznawała.
Kolejnym razem może przeczytaj chociaż etykietkę swojej nafty, pewnie tam zaznaczono, aby nie trzymać jej dłużej jak 15-20 minut.
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 11:58   #2992
kamoszka
Raczkowanie
 
Avatar kamoszka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Corby
Wiadomości: 49
GG do kamoszka
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Witam Was serdecznie można się przyłączyć ?

ponad 2 tygodnie zajęło mi przeczytanie całego wątku zarówno I cześci jak i kontynuacji ale dałam radę, ufff

olejuję włosy od jakichś 2 lat - ostatnio bardzo często a to pewnie i Wasza zasługa hehe

-mam cienkie proste włosy farbowane henną, końcówki się podkręcają a skalp szybko przetłuszcza.
-jak dotąd używałam olejów: kokosowy, oliwa z oliwek, z pestek winogron, amla dabur, czosnkowy, henaara oraz olejki eteryczne na bazie kokosowego.
-do gustu przypadł mi kokos i henaara normalnie kocham ją i jej zapach
oliwa z oliwek się sprawdza ale tylko na godzinę przed myciem, po sesji całonocnej masakra - napuszone, bez wyrazu
-oleje zmywam szamponem z SLES zwykle o prostym składzie
-bardzo często hmm 4-5 razy w tygodniu
-zwykle zostawiam na całą noc ale czasem w ciągu dnia jeśli mam wolne i żadnych planów

teraz czaję się na konopny za dużo dobrego się o nim naczytałam i na arganowy ( a w planach awokado, shea, jojoba, z laskowych, z włoskich, palmowy... hmm hehe po prostu przetestować każdy z możliwych )
__________________
Zapuszczam włosy

Moje kudły
https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=14047

Edytowane przez kamoszka
Czas edycji: 2011-04-28 o 12:00
kamoszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 13:17   #2993
immortal_soul
Raczkowanie
 
Avatar immortal_soul
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 479
GG do immortal_soul
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;2658187 0]
Z całej tej historii zrozumiałam mniej więcej tyle..
Zamiast przed myciem naolejowałaś włosy po myciu i dziwisz się, że były tłuste, tak? I nie dość tego próbowałaś nałożyć naftę kosmetyczną na całą noc?
Ja bym się nie przyznawała.
Kolejnym razem może przeczytaj chociaż etykietkę swojej nafty, pewnie tam zaznaczono, aby nie trzymać jej dłużej jak 15-20 minut.[/QUOTE]

Chyba trochę źle się wyraziłam. Naolejowałam przed myciem, to oczywiste. Nałożyłam na 20 minut i później umyłam szamponem. I po prostu wygląda na to, że nie dokładnie spłukałam - taaadaam!
__________________
'I never put off till tomorrow, what I can possibly put do the day after.'



nie prostuję i regeneruję od 23.06.2011!

szaleję i obijam się


Edytowane przez immortal_soul
Czas edycji: 2011-04-28 o 13:19
immortal_soul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 14:17   #2994
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Ojojo, kamoszka cicha wielbicielka olei witaaaj
mnie tu za często widać chyba - patrząc na to ile olei stosowałam [kuchenny z oliwy, kokosik, pestki winogron, babydream fur mama]. jeszcze nie mam swojego faworyta, ale sklaniam sie ku parachute
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 14:26   #2995
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez immortal_soul Pokaż wiadomość
Chyba trochę źle się wyraziłam. Naolejowałam przed myciem, to oczywiste. Nałożyłam na 20 minut i później umyłam szamponem. I po prostu wygląda na to, że nie dokładnie spłukałam - taaadaam!
Dobrze, że się poprawiłaś, bo to rzeczywiście lekko niechronologicznie było napisane.
Najpierw piszesz, że umyłaś głowę, później dopiero, że naolejowałaś, a na końcu, że budzisz się z tłustą głową. Dla mnie to było dosyć jednoznaczne.
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 14:33   #2996
Namietne_Usta
Zakorzenienie
 
Avatar Namietne_Usta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 7 390
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Ja właśnie sobie nałożyłam na włosy olej awokado i siedzę w ponętnym czepku foliowym
__________________
Zapraszam do wymiany:

Kosmetyki - klik

Szukam - klik

Pozdrawiam
Namietne_Usta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 14:55   #2997
immortal_soul
Raczkowanie
 
Avatar immortal_soul
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 479
GG do immortal_soul
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;2658995 3]Dobrze, że się poprawiłaś, bo to rzeczywiście lekko niechronologicznie było napisane.
Najpierw piszesz, że umyłaś głowę, później dopiero, że naolejowałaś, a na końcu, że budzisz się z tłustą głową. Dla mnie to było dosyć jednoznaczne. [/QUOTE]

Wiem, wiem, właśnie się zorientowałam po przeczytaniu mojego postu przepraszam za komplikacje
__________________
'I never put off till tomorrow, what I can possibly put do the day after.'



nie prostuję i regeneruję od 23.06.2011!

szaleję i obijam się

immortal_soul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 14:57   #2998
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Kupiłam dzisiaj pierwszy raz kokos z Efavitu. Zapłaciłam za niego prawie 17zł.. Może któraś z was widziała go w Białymstoku w niższej cenie?

Chciałabym zapytać jak przechowujecie olej kokosowy? W lodówce?

I jak doprowadzacie go do płynności przed zastosowaniem? I na ile czasu słoik 200g wam wystarcza?
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 15:00   #2999
Namietne_Usta
Zakorzenienie
 
Avatar Namietne_Usta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 7 390
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
Kupiłam dzisiaj pierwszy raz kokos z Efavitu. Zapłaciłam za niego prawie 17zł.. Może któraś z was widziała go w Białymstoku w niższej cenie?

Chciałabym zapytać jak przechowujecie olej kokosowy? W lodówce?

I jak doprowadzacie go do płynności przed zastosowaniem? I na ile czasu słoik 200g wam wystarcza?
1.Przechowuję w temperaturze pokojowej.
2.Doprowadzam go do płynności wyjmując ze słoiczka i rozgrzewając w dłoniach
3.Ja używam kokosa na zmianę z innymi olejami, wobec tego taki słoik wystarcza mi na długo
__________________
Zapraszam do wymiany:

Kosmetyki - klik

Szukam - klik

Pozdrawiam
Namietne_Usta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 15:27   #3000
kamoszka
Raczkowanie
 
Avatar kamoszka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Corby
Wiadomości: 49
GG do kamoszka
Dot.: Oleje i olejki do włosów - kontynuacja

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Ojojo, kamoszka cicha wielbicielka olei witaaaj



zauważyłam, że odkąd używam henaary to mam czerwone refleksy pewnie zasługa hibiskusa, podoba mi się to
hmm zawsze jak Was czytam mam ochotę od razu iść do łazienki olej nałożyć hehe dzisiaj pewnie amla, chociaż strasznie mi włosy obciąża ale trzeba zużyć nic nie może się zmarnować
__________________
Zapuszczam włosy

Moje kudły
https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=14047
kamoszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:07.