Matki - Polki wyuzdane i ich Bąble ukochane!!! III - IV 2010r. - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-07, 14:14   #1411
cynamonkowa
Raczkowanie
 
Avatar cynamonkowa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 307
GG do cynamonkowa
Dot.: Matki - Polki wyuzdane i ich Bąble ukochane!!! III - IV 2010r.

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Śliczne to Twoje serduszko i jeśli mamusia jest na fotcie to nic dziwnego,że mała taka ładna
mama,mama na focie
dziękujemy za podwójny komplementmiło
cynamonkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 14:23   #1412
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Matki - Polki wyuzdane i ich Bąble ukochane!!! III - IV 2010r.

Cytat:
Napisane przez mloda1989 Pokaż wiadomość
A ja się chwale wczoraj zostalam ciocia i przyszla chrzestna tej kruszynki...
Ps. u nas wszystkie dzieciaki takie kudlate
ale fajne kruszynka

No co ty z tymi zwolnieniami , ja jak pracowałam to był taki czas, że raz na miesiąc na zwolnienie szłam, bo ciągle coś od dzieciaków łapałam i mi od razu gardło siadało, to mi zawsze bez problemu dawała, nawet mi było głupio, że tak często, ale zawsze dawała i zdarzyło się ze sama kazała w domu siedzieć.


Cytat:
Napisane przez cigi Pokaż wiadomość
Moja mała ma jednak egzemę, wysypkę w plamach zaognioną no i kurde nie wiem od czego??? Może jednak skaza białkowa... Alergia pokarmowa może być na całym ciałku? Na tyłeczku nie ma.

Poza tym chciałam jeszcze dodać słówko w temacie kosmetycznym.
Jestem przeciwna temu kremowi, o którym pisałyście, ava mustella chyba. On ma jako główny składnik tłuszcz zwierzęcy, a na dodatek z norek, więc ze względów humanitarnych mówię mu nie

Z ciekawostek słyszałam o kremie którego składnikiem jest śluz ślimaków, gdzieś z Ameryki łacinskiej, używany jest na blizny, jako lek, goi niesamowicie i podobno jest cudownym kremem, wygładzającym zmarszczki itp. (mam nadzieję, że nie tłuczą w tym celu skorupiaczków tylko je jakoś wykorzystują )

Co myślicie specjalistki (Ana, Evitka) o kremach Urody- kwiaty polskie? Dobre to, naturalne i działajace?
.
wiesz, moja też ma takie parchy i do końca nie wiadomo od czego-były na kolankach a teraz na rączkach. najpierw, że niby skaza, ale jak nie dostawała nabiału to tez były często. Potem, że pryskana marchew, potem może pomidory, a potem dostawała nawet jak żadnego z potencjalnych winowajców nie jadała. Lekarka mówiła, że mogą być tez roztocza...oszaleć można. No nic, jak sie pojawiają, to kąpię w emoliencie i natłuszczam skórę emoluim emulsją specjalną lub balneum lub czymś podobnym.

Ten krem to wiem, że na tłuszczu z norek i pewnie dlatego taki dobry.

O tym ze ślimaków tez kiedyś słyszałam, chyba nawet w tele zakupach był kiedyś. A tego z kwiatów polskich to nie znam.

sara, biedna zosiunia, zdrówka , coś te katarki maluszki ostatnio łapią

a testami to różnie mówią o rożnych testach. Najczęściej robią po 3,4 roku życia, bo wcześniej mogą wyjść niemiarodajnie. Ale coraz częściej gdzieś wyczytuję, że są również jakieś inne z krwi, które robi się również młodszym dzieciom. Może dziewczyny będą coś wiedzieć

Cytat:
Napisane przez cynamonkowa Pokaż wiadomość
Pewnie,że Nadinkę pokażę! pochwalić się muszęabsolutnie
i jest czym, serduszko sliczne

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
kupiłam małemu buciki do łażenia po dworzu, fajnie mu się w nich chodzi, no i cana jak za buty z fajną podeszwą i skórzane moim zdaniem przystępna, tylko trzeba lubieć ten styl, bo to takie ala Gucio dla chłopców te same kolory tylko kwiatka trzeba wyciągnąć
http://allegro.onet.pl/zdrowotne-trz...577683500.html
http://allegro.onet.pl/a-tombut-trze...602132644.html
http://allegro.pl/profilaktyczne-san...600518474.html
mi się takie nie podobają, z taki ortopedycznymi jak kiedyś się nosiło mi się kojarzą
----
A my byliśmy dziś na długim spacerku,, na takim innym placu zabaw (okazał sie być raczej dla strszych dzieci) mała posiedziała trochę w piachu, bardziej jej sie podobała piaskownica niż w "naszym" placyku, a potem połowę drogi wracała ze mną za rączkę, to sobie pomyslałam, "no, pójdzie spać jak złoto" i co? nie poszła wcale, najpierw prawie zasypiała, a potem jej się odwidziało i zczęła tak ryja drzec pręzyć się, że sie poddałam
Teraz siedzi w łóżku i memla, zaraz jej robię podwieczorek na drogę i do parku uderzamy zaś....
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 14:28   #1413
P0P70
Zakorzenienie
 
Avatar P0P70
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 5 351
Dot.: Matki - Polki wyuzdane i ich Bąble ukochane!!! III - IV 2010r.

Witajcie,

Ja siedzę od wczoraj sama z dzieckiem i mam jej już trochę dość. Nie dość że ma katar który mnie wykańcza a mam do tego jeszcze własny. Jest marudna, ciągle muszę przy niej być. Nie chciała zasnąć po południu więc w końcu ją wzięłam na spacer i zasnęła. Oczywiście po obiedzie mi zwymiotowała. Teraz rozsypała cała paczkę chrupek i się tym bawi.. Zadzwoniłam do TZ i kazałam mu natychmiast przyjeżdżać. A małej założyłam bluzkę z napisem "kocham mamę" cobym jej krzywdy nie zrobiła. Więc jak tylko na nią spojrzę to mi lepiej bo widzę ten napis.

Właśnie telefon dzwoni pewnie TZ ale nie będę odbierać mam go gdzieś. On bluzki z napisem że mnie kocha nie nosi.

Machaj - fajnie Cię poczytać znowu. Niestety ale pogoda na zoo nie dopisała w zeszły weekend. Fajnie że Ci się wyjazd w rodzinne strony udał.

Cynamonkowa - A Nadia to faktycznie śliczna - pewnie po mamusi (zgadzam sie z Aną). Mam nadzieję ze nie znikniesz na następne 3 miesiące.


koglus - Ciebie też witam po przerwie. Fajnie że u Was wszystko Ok. I zazdroszczę tego przeczkola. JA to bym chciała gdzieś posyłać Oliwkę tak na parę godzin w tygodniu aby miała kontakt z dziećmi bo ona je uwielbia. Pokarz ten twój plac zabaw. Ja jak na razie to mam tylko piaskownicę.


Cigi - i Ty się odezwałaś w ten słoneczny dzień. A jakie masz wątpliwości co do tej nauki. JA wyszłam z założenia że nie koniecznie musi być wszystko robione tak książkowo. Lepiej cokolwiek niż wcale. I tam jest napisane takie zdanie że taką nauką nie można zaszkodzić nawet jak tego się nie robi systematycznie. Nie jest to jakieś skomplikowane. Ja nie zrobiłam tych plansz dokładnie tak jak tam jest napisane. Podrukowałam słowa na A4. Są duże ( szerokość ok 8 mm i wysokość ok. 8 cm) i czerwone. Pokazuję i Oliwka rzuca okiem. Nie daję jej analizować. Im szybciej tym lepiej. Nie nudzę tym małej.
__________________
Moje słońce 16.12.2009 (28 tc. 900 gr)
Moja stokrotka 21.02.2012 (27 tc. 700 gr)

P0P70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 14:29   #1414
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Matki - Polki wyuzdane i ich Bąble ukochane!!! III - IV 2010r.

ana pokaze sie pokaze jak fotew cykne
cynamonkowa super wygladacie !!

mloda jaka kruszynkaaaaa, no to ja chce juz ten grudzien!

my wlasnie smigamy z mloda na spacer i do kolezanki , Pa.
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 14:35   #1415
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Matki - Polki wyuzdane i ich Bąble ukochane!!! III - IV 2010r.

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
mój w ciągu dnia w sumie poza domem chodzi max 1h, a tak to siedzi w wózku, a po domu to najczęściej na bosaka.
co do rzęs to od solarium czy sauny, czy słońca klej może stracić nieco ze swoich właściwości, więc mogą jej sie nieco poodklejać

ana z ta ceną chyba chodzi też o kolory albo o sprzedawców. Te turkusowe są cudne, ja mojemu kupiłam granatowe
Też bym brała turkusowe,bo od różu to już mnie mdliOtwieram szafy mojego dziecka, a tam buuu róż na mnie"skacze"

A właśnie czy wy dzieciom w domu zakładacie kapcie?bo ja dalej nie.Nina chodzi w skarpetkach.Ona pochodzi w butach i pózniej ma wilgotne skarpetki,nóżka nie śmierdzi potem czy coś tylko jest wilgotna,aż ślady mi na panelach zostawiaa buty ma przecież ze skóry,tak się zastanawiam czy to jest ok?

Teraz chodzi w sandałkach to luzik,ale szkoda mi jej jak muszę jej buty założyć.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 14:36   #1416
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Matki - Polki wyuzdane i ich Bąble ukochane!!! III - IV 2010r.

I NINKA we własnej osobie (miała być z Aną,....)

Świetny mały łobuziak, widać , że lubi psocić słodziara mała
te na łące fajowe fotki i prezentacja uzębienia pełna
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC03068.jpg (44,7 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC03117.jpg (56,9 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC03147.jpg (53,7 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC03152.jpg (58,8 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC03153.jpg (149,5 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC03165.jpg (48,7 KB, 38 załadowań)
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 14:41   #1417
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Matki - Polki wyuzdane i ich Bąble ukochane!!! III - IV 2010r.

Cytat:
Napisane przez P0P70 Pokaż wiadomość
A małej założyłam bluzkę z napisem "kocham mamę" cobym jej krzywdy nie zrobiła. Więc jak tylko na nią spojrzę to mi lepiej bo widzę ten napis.


.


Jejciu ja to was podziwiam za te chęci uczenia czytania.Mi się nie chcę małej uczyć robienia do nocnika,a co dopiero czytać
Cytat:
Napisane przez Darusiaaaa Pokaż wiadomość
ana pokaze sie pokaze jak fotew cykne
.
To ja czekam

---------- Dopisano o 15:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:38 ----------

Dzięki Evitka.Te dwie pierwsze foty to robione 2 miechy temu.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-07, 15:04   #1418
cynamonkowa
Raczkowanie
 
Avatar cynamonkowa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 307
GG do cynamonkowa
Dot.: Matki - Polki wyuzdane i ich Bąble ukochane!!! III - IV 2010r.

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
i jest czym, serduszko sliczne
Cytat:
Napisane przez P0P70 Pokaż wiadomość
Cynamonkowa - A Nadia to faktycznie śliczna - pewnie po mamusi (zgadzam sie z Aną). Mam nadzieję ze nie znikniesz na następne 3 miesiące.
Dziękujemy! Darusiaaaa,Tobie również dziękuję (nie zacytowałam ślepak,heh)

Pop,postaram się nie zniknąć

Ależ u nas paskudna pogoda..i brrrrr zimnooooo. Dziś cały dzień w domu,buuu,leje i leje,a wiatr mało głowy nie urwie...

Jak wpadłam na wątek i zobaczyłam te wszystkie nasze śliczne dzieciaczki...mmm..ja to się jakoś rozczulam ostatnio

Za naukę nocnikowania też jakoś nie chce mi się brać,ale..zacząć można by było

oooo,a co ze smoczkiem?jak u Was z tym "pocieszaczem" się sprawy mają? no u nas jakoś Nadia często sobie o nim przypomina,no i z nim zazwyczaj zasypia,później jej wypada z buzi i go zabieram...ale w dzień..to już różnie..oby nie zobaczyła,bo wtedy kaplica i krzyko-płacz
cynamonkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 15:54   #1419
P0P70
Zakorzenienie
 
Avatar P0P70
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 5 351
Dot.: Matki - Polki wyuzdane i ich Bąble ukochane!!! III - IV 2010r.

TZ powrócił na łono rodziny. I zabrał mała na spacer.

Ana - Ninka śliczna ale widać że taka grzeczna to do końca ona nie jest. No i co jak co ale na pewno nie nijaka. Ona Wam jeszcze da popalić, jak to mówią małe dzieci mały kłopot duże dzieci duży kłopot.

A z tym czytaniem to naprawdę nie jest to mączące. Gorszy jest nocnik. Ale u nas i tak większość tej pracy to spada na babcię.
__________________
Moje słońce 16.12.2009 (28 tc. 900 gr)
Moja stokrotka 21.02.2012 (27 tc. 700 gr)

P0P70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 18:13   #1420
izazula
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 5 910
GG do izazula
Dot.: Matki - Polki wyuzdane i ich Bąble ukochane!!! III - IV 2010r.

Hej lachoniki. Ja dzisiaj na szybko bo jutro mamy komunię synka Tż i trzeba się przygotować.

Fajnie że dziewczyny odezwały się po takiej przerwie Może wrócą na dłużej albo częściej znajdą czas.

Dzieciaczki wszystkie śliczne a chrześniak/ chrześnica młodej to takie małe słodkie wspomnienie naszych .

Evitka - muszę kiedyś wklaić fotkę Zosi jak śpi. Dupka w górze a główka wciśnięta w kołdrę i ochraniacze na szczebelki

Machaj - niestety nie byłysmy w Bytomiu ale mam nadzieję ż kiedyś nam się da spotkać
__________________
Żmijka najsłodsza
izazula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 19:04   #1421
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Matki - Polki wyuzdane i ich Bąble ukochane!!! III - IV 2010r.

izazula opisz cos więcej o komunimnie czeka w przyszłym roku i mam dylemat czy w lokalu, czy na działkach wynająć i sama robić, czy u moich rodziców na ogrodzie tylko bym musiała namiot kupić, a potem reszte życia słuchać jak to ktoś coś im zepsuł czy zdeptał

Dziewczyny mam wielką prosbe trzymajcie za mnie jutro o 11 kciukibiegnę, w sumie dystans niezawielki bo tylko 3,5 km, ale uwaga będę biegła z moimi dziećmi jedno w wózku pchanym przezemnie, a drugie na hulajnodzeBardzo mi zależy na tym biegu a nie mam co z dziećmi zrobić więc biora udział razem ze mną
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-07, 19:28   #1422
mloda1989
Zakorzenienie
 
Avatar mloda1989
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 329
Dot.: Matki - Polki wyuzdane i ich Bąble ukochane!!! III - IV 2010r.

no widzisz a jemu tak odpierdzielala i wypisac nie chciala mojemu tezetowi tez kilka razy odmowila i czekal az druga lekarka bedzie miec dyzur...



dziewczyny jaki kolor scian w dziecinnym pokoju jak wykladzina bylby czerwona??
mloda1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 19:36   #1423
yoonka
Rozeznanie
 
Avatar yoonka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: TriCity
Wiadomości: 802
Dot.: Matki - Polki wyuzdane i ich Bąble ukochane!!! III - IV 2010r.

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam wielką prosbe trzymajcie za mnie jutro o 11 kciukibiegnę, w sumie dystans niezawielki bo tylko 3,5 km, ale uwaga będę biegła z moimi dziećmi jedno w wózku pchanym przezemnie, a drugie na hulajnodzeBardzo mi zależy na tym biegu a nie mam co z dziećmi zrobić więc biora udział razem ze mną
podziwiam miszczu!!

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------

Cytat:
Napisane przez mloda1989 Pokaż wiadomość

dziewczyny jaki kolor scian w dziecinnym pokoju jak wykladzina bylby czerwona??
nowa wykladzina?? czerwony w mieszkaniu wzmaga agresje mieszkancow. chyba niedobrze dla dziecka zwlaszcza. a jak juz koniecznie musi zostac, to jaki odcien czerwieni? bardziej pomidor, czy burak?
__________________
Tosieńka 27.4.2010
yoonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 19:47   #1424
mloda1989
Zakorzenienie
 
Avatar mloda1989
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 329
Dot.: Matki - Polki wyuzdane i ich Bąble ukochane!!! III - IV 2010r.

http://allegro.pl/dywan-disney-cars-...583748226.html taka wykladzina w oko mi wpadla
mloda1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 19:49   #1425
Baobabek
Zakorzenienie
 
Avatar Baobabek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 576
GG do Baobabek Send a message via Skype™ to Baobabek
Dot.: Matki - Polki wyuzdane i ich Bąble ukochane!!! III - IV 2010r.

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
Sara, Zosia z tej bandy co Ninka, grzeczna, śpi, ładnie je i bezbolesne ząbkowanie, widzę,to nie pozostaje mi nic innego jak was też znienawidzić
Całe noce bez pobudek i 4h w dzień , nie za dobrze wam?

A mi się jeszcze przypomniało, że mój gnojek to zaczął przesypiać noce (znaczy przestała budzić się na karmienie)przed ukończeniem 3 miesiąca, wstawała wtedy najpierw o 4 potem o 5 (potem już o 6) dopiero na jedzenie. I tak było gdzieś do 6-7 miesiąca. Potem się zaczęło to nocne kongo.
A jeszcze jeśli chodzi o dzienne spanie to jak wam wielokrotnie pisałam, od noworoda był problem. Gdzieś do 6 mies. były 3 drzemki po 20-30min i pobudka z rykiem, bo się przeca nie wyspała, a potem dwie drzemki, też po 20-30min.
No nie było jak wizażować wcale wtedy . Dopiero gdzieś po 8,9 mies.zaczęła spać 2 x po 1h (czasem 30 min)

Fajnie, ze zosia tak ładnie je

izazula, to może faktycznie spróbuję jej nie przykrywać jak się rozryje. I może zmienię kołderkę na cieńszy kocyk. Ona włąściwie się nie przekręca na drugi bok, tylko cała sie rzuca-dziś w nocy zaobserwowałam, jak się tak rzuca do przodu, że głowa juz w róg wciśnięta, dupa do góry i dalej napiera wydając przy tym niemożliwe odgłosy paszczowe. Potem się próbuje odwrócić, ale se ne da. Strasznie śmiesznie to wygląda, ale nie jak muszę kilka ( -naście czasem) razy wstawać i nadawać jej właściwy tor

A wiecie, ja generalnie smaków piwa nie rozróżniam. Znaczy może takie za 80gr bym odróżniła od innych, że syfiate, ale z tych "lepszych" to chyba nie.
Ja najbardziej lubię smakowe lub z sokiem, także w sumie słaby piwosz ze mnie

Ana, bardzo lubię czytać jak opisujesz psoty ninusi. Moja generalnie raczej u nas w pokoju grasuje, ma barykadę w drzwiach żeby nie łaziła wszędzie.Mój ojciec wszędzie rozstawia dziwne rzeczy i jej w razie co nie przypilnuje ( "ja nie chciał" albo "ja nie wiedział "potem powie )

bao, u mnie gotuje tylko stary, ja ewentualnie czasem jakieś ciacho no i młodej zupki. A wiesz co przeczytałam skład tego słoiczka i taki sam "super" jak w wielu innych
"Mleko pełne, Woda, Makaron Tagliatelle ugotowany 18% (woda, semolina pszenna durum), Szpinak 15%, Cebula, Skrobia, Ser żółty 3%, Semolina ryżowa, Oleje roślinne, Sól. "
czyli 18% makaron, 15% szpinak 3% ser= 36% a reszta?mleko i woda...

Ja wiem, że lepiej to niż żadne warzywa, i i tak jej kupię, pewnie smaczny jest, ale nie zachwyca składem.

Ostatnio czytaliśmy taką książeczkę z humany o ich produktach i tam były podane składy. I np.: Obiadek Humana BIO Ryż z warzywami i indykiem
składniki: woda, 23% marchew*, 8% mięso indyka*, 7% mąka z pełnoziarnistego ryżu*, mąka kukurydziana*, 1% przecier pomidorowy*, olej rzepakowy*, pietruszka*, bazylia*, tymianek*

warzywa??? czyli 23% marchewki? (+8% indyka i 1% przecieru=33% a reszta?) za jedynie 7,35zł w sklepie internetowym.Super, nie?

I tak kurczę często w słojach jest. Jak ktoś nie ma czasu to lepsze to niż nic, wiadomo . Ale w ogóle ta cała propaganda w gazetach mamusiowych, że owszem "możesz sama gotować, jak masz dostęp do eko warzyw i mięsa od rolnika"....a wszystkie słoje są takie cudowne eko bio składy idealnie dobrane do potrzeb twojego dziecka...i 126 kontroli miały....
Zresztą wiecie jak jest
Bao, żebyś mnie źle nie zrozumiała, to nie do ciebie piję, tylko tak ogólnie że producenci we współpracy z gazetami trochę robią mamy w balona.

A drogie bardzo (znaczy jak dla mnie, 5zł co najmniej za obiadek). Ja w sumie dlatego młodej gotowałam i też chciałam, żeby takie normalne rzeczy polubiła (co nie do końca mi się udało jak wiecie), a potem dopiero zagłębiłam się w to co oni tam dają

młoda, to ja nie wiedziałam że ona tak cwaniakuje, ja i stary z jesteśmy z niej zadowoleni jako lekarza dla nas. I to jest dobre że nigdy nie żydzi skierowań (jak w moje poprzedniej przychodni)

Jak byś chciała ją zmienić na pediatrę, to nasza pediatrzyca jest fajna. Chodzimy na powst. śląskich do dr słowik (są tam jeszcze 2 inne i mozna chodzić do której się chce-nam właśnie słowikowa najlepiej odpowiada, bardzo fajna kontaktowa, fajne rady daje)

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:34 ----------

ana, to wyślij mi na maila i ja wkleję e-o@o2.pl
wiem, że skład raczej lipny w słoikach...dlatego mały jada tylko ten i rybę, resztę staram się gotować
Wróciłam z krakowa, w galerii mi kurna skończył się limit płatności kartą - myślałam, że zatłukę tę babę przy kasie, jak mnie o tym poinformowała na szczęście tż poratował swoją....no ale reszta zakupów już do dupy, bo tż jak się kapnął, że wydałam 1000 zł na 4 spódnice 2 bluzki i jedną marynarkę, to mi już nie dał tylko małemu płacił w h&m i c&a, kupiłam mu kilka fajnych rzeczy.ale już dłuuuuugo na zakupy nie pojadę no nic uciekam spać, bo mi nogi odpadają i soczewki już wysychają....dobranoc
__________________
K & I

Baobabek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 19:59   #1426
yoonka
Rozeznanie
 
Avatar yoonka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: TriCity
Wiadomości: 802
Dot.: Matki - Polki wyuzdane i ich Bąble ukochane!!! III - IV 2010r.

Cytat:
Napisane przez mloda1989 Pokaż wiadomość
dziki kolor, pomysl jeszcze nad ta czerwienia. do takiej wykladziny to chyba najlepiej zielen na sciany. pasowalby tez zolty i pomaranczowy, ale wszystki kolory takie delikatne, nie bardzo intensywne, bo bedzie przytlaczajaco. a taki? http://allegro.pl/dywanik-dzieciecy-...580259560.html
__________________
Tosieńka 27.4.2010
yoonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 20:05   #1427
mloda1989
Zakorzenienie
 
Avatar mloda1989
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 329
Dot.: Matki - Polki wyuzdane i ich Bąble ukochane!!! III - IV 2010r.

no wlasnie myslalam nad zielonym groszkiem....

ta druga dla mnie odpada wogole mi nie lezy jelsi caly pokoj mialy w niej byc... ta grafika mi sie nie podoba...
mloda1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 20:09   #1428
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Matki - Polki wyuzdane i ich Bąble ukochane!!! III - IV 2010r.

Cytat:
Napisane przez mloda1989 Pokaż wiadomość
widziałam wykładzinę w sklepie bo chciałam ją kiedyś Erykowi kupić, ale ma taką szaro zieloną z ulicami. Moim skromnym zdaniem do czerwonego najlepiej pasują kolory pomarańczowe,waniliowe.
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 20:13   #1429
mloda1989
Zakorzenienie
 
Avatar mloda1989
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 329
Dot.: Matki - Polki wyuzdane i ich Bąble ukochane!!! III - IV 2010r.

boje sie troche tej czerwieni... ale znowu ten bez mi nie lezy http://allegro.pl/kazdy-rozmiar-dywa...597634980.html
mloda1989 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-07, 20:15   #1430
yoonka
Rozeznanie
 
Avatar yoonka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: TriCity
Wiadomości: 802
Dot.: Matki - Polki wyuzdane i ich Bąble ukochane!!! III - IV 2010r.

zielony malo intensywny chyba najlepszy. szkoda, ze ta druga nie, bo pod wzgledem kolorystyki duzo wdzieczniejsza.

a ta? http://www.komfort.pl/wykladziny-dyw...od/285730/PG/2

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:13 ----------

bez dziwny i smutny...
__________________
Tosieńka 27.4.2010
yoonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 20:22   #1431
mloda1989
Zakorzenienie
 
Avatar mloda1989
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 329
Dot.: Matki - Polki wyuzdane i ich Bąble ukochane!!! III - IV 2010r.

przy tym mcqueenie latiwej bedzie reszte zrobic bo juz mam fajna fototapete na jedna sciane... o to http://allegro.pl/fototapety-disney-...573162203.html kurcze juz sama nie wiem w sklapie bylam zdecydowana a teraz sie zastanawiam
mloda1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 20:44   #1432
yoonka
Rozeznanie
 
Avatar yoonka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: TriCity
Wiadomości: 802
Dot.: Matki - Polki wyuzdane i ich Bąble ukochane!!! III - IV 2010r.

do tej tapety szare sciany by byly fajne
__________________
Tosieńka 27.4.2010
yoonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 20:55   #1433
mloda1989
Zakorzenienie
 
Avatar mloda1989
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 329
Dot.: Matki - Polki wyuzdane i ich Bąble ukochane!!! III - IV 2010r.

to juz mnie rozwalilas.... jak ja mam mu w pokoju szare sciany zrobic przeciez ponuro bedzie
mloda1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 20:57   #1434
izazula
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 5 910
GG do izazula
Dot.: Matki - Polki wyuzdane i ich Bąble ukochane!!! III - IV 2010r.

Cytat:
Napisane przez yoonka Pokaż wiadomość
nowa wykladzina?? czerwony w mieszkaniu wzmaga agresje mieszkancow. chyba niedobrze dla dziecka zwlaszcza. a jak juz koniecznie musi zostac, to jaki odcien czerwieni? bardziej pomidor, czy burak?
To samo mi się nasunęło. Czerwony nie jest dobry. Koleżanka mi pokazała ostatnio jak im w pracy wyremontowali pokój socjalny. Przeważa czerwień - efekt ciągłe awantur o nic. Mówi jakis sajgon w pracy się robi a dziewczyny boja się chodzić na śniadanie.

My w pokoju syna Tża zrobilimy ściany trawiaste (dosłownie jak trawa na boisku piłkarskim). Kolor jest wesoły i tonujący. Sprawdziliśmy kolor i jest to "wiosna koniczynowa" z Nobilesa seria pory roku

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
izazula opisz cos więcej o komunimnie czeka w przyszłym roku i mam dylemat czy w lokalu, czy na działkach wynająć i sama robić, czy u moich rodziców na ogrodzie tylko bym musiała namiot kupić, a potem reszte życia słuchać jak to ktoś coś im zepsuł czy zdeptał

Dziewczyny mam wielką prosbe trzymajcie za mnie jutro o 11 kciukibiegnę, w sumie dystans niezawielki bo tylko 3,5 km, ale uwaga będę biegła z moimi dziećmi jedno w wózku pchanym przezemnie, a drugie na hulajnodzeBardzo mi zależy na tym biegu a nie mam co z dziećmi zrobić więc biora udział razem ze mną
Napisze oczywiście.
Trzymam też kciuki za bieg a Ty trzymaj za naszą pogodę bo właśnie zapowiadali deszcz
__________________
Żmijka najsłodsza
izazula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 21:07   #1435
mloda1989
Zakorzenienie
 
Avatar mloda1989
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 329
Dot.: Matki - Polki wyuzdane i ich Bąble ukochane!!! III - IV 2010r.

kurde chyba odpuszcze ta czerwien, kupie jednokolorowa a z tego jakis mniejszy dywanik zamowie...
mloda1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 21:10   #1436
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Matki - Polki wyuzdane i ich Bąble ukochane!!! III - IV 2010r.

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość


Aniu mój Eryk ciągle ma hulajnogę pod łóżkiem bo jak gdzieś dalej idziemy to zawsze ją bierze żeby mi nie jęczał że nogi go bolą, i śmieci nie zbierał. Ma teraz taką fajna na dmuchanych kołach, że nawet jak szybko jedzie to kamyczki niegroźne. W Intermarchejest w promocji taka fajna z dużymi kołami, ale kauczukowe, i chcę mu kupić na urodziny, ale właśnie nie wiem czy tej też by kamyki niegroźne były a za niecałe 150 zł cos takiego http://allegro.onet.pl/hulajnoga-hud...585559838.html
Szymek ma koła na kauczulku właśnie i dobrze się jeździ nawet tam gdzie u nas nie ma asfaltu to on sobie dobrze na niej radzi .

Cytat:
Napisane przez mloda1989 Pokaż wiadomość
A ja się chwale wczoraj zostalam ciocia i przyszla chrzestna tej kruszynki...

Ps. u nas wszystkie dzieciaki takie kudlate
Piękna jest

Cytat:
Napisane przez sara 85 Pokaż wiadomość
no to się wczoraj nachwiliłam Zosi i dzisiaj nie spałyśmy do 3,30. Mała budziła się z tysiąc razy, a od 1 wziełam ją do łózka i nie spała do 3,30. Dzisiaj ma taki katar, dopiero tydzień temu się skończył katar i teraz znowu. Myśle że ona alergie ma na coś, tylko na co

Do tego idą jej zęby i co chwile kupa jest.

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

od jakiego wieku dzieciom można robić te testy alergiczne?
Od ok 3 RZ wczesniej można z krwi ale lekarze twierdzą że sa nie miarodajne .

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
kupiłam małemu buciki do łażenia po dworzu, fajnie mu się w nich chodzi, no i cana jak za buty z fajną podeszwą i skórzane moim zdaniem przystępna, tylko trzeba lubieć ten styl, bo to takie ala Gucio dla chłopców te same kolory tylko kwiatka trzeba wyciągnąć
http://allegro.onet.pl/zdrowotne-trz...577683500.html
http://allegro.onet.pl/a-tombut-trze...602132644.html
http://allegro.pl/profilaktyczne-san...600518474.html
Mi się nie podobają takie buty kojarzą mi się tak jak Evitce z butami ortopedycznymi .


Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
izazula opisz cos więcej o komunimnie czeka w przyszłym roku i mam dylemat czy w lokalu, czy na działkach wynająć i sama robić, czy u moich rodziców na ogrodzie tylko bym musiała namiot kupić, a potem reszte życia słuchać jak to ktoś coś im zepsuł czy zdeptał

Dziewczyny mam wielką prosbe trzymajcie za mnie jutro o 11 kciukibiegnę, w sumie dystans niezawielki bo tylko 3,5 km, ale uwaga będę biegła z moimi dziećmi jedno w wózku pchanym przezemnie, a drugie na hulajnodzeBardzo mi zależy na tym biegu a nie mam co z dziećmi zrobić więc biora udział razem ze mną
Będę trzymała zrobisz furorę

Cytat:
Napisane przez mloda1989 Pokaż wiadomość
Ja bym pomalowała na niebiesko w kolorku tego samochodzika lub pomarańczowo , ale też bym chyba czerwonego nie kupiła dziecku .

Ja dziś byłam na spotkaniu dzieciowo mamowym nas było 4 dzieciaków 8 chyba nie muszę pisać jaki był sajgon .
Szymek szczególnie się z taką jedną Olą tłucze kolezanki córcią oboje są uparci i żadne nie odpusci walka o zabawi ale potem dojechała koleżanka z synkiem i już Szymek miał zajęcie . Ola z wrażenia nie spała cały dzień wróciłam o 19stej .

Jutro jedziemy do ikea chyba kupić małej materac do dużego wyrka i barierkę . Ale narazie położę jej ten materac na podłogę i tak bedzie spała , szlag mnie trafia jak ona się rzuca po łózku wali w te barierki i przez to się budzi . bedzie spała prawie na podłodze i tam niech cyrkuje .

Ja Oli daje słoiki ale czesto je np zupę naszą a drugie słoikowe itp , no i słoiki ma tez na wyjścia czy jakieś wyjazdy .
Lubi tylko hipp więc tylko takie kupuję .
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 21:11   #1437
yoonka
Rozeznanie
 
Avatar yoonka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: TriCity
Wiadomości: 802
Dot.: Matki - Polki wyuzdane i ich Bąble ukochane!!! III - IV 2010r.

tak tak.. to chmielewska pisala w swojej biografii jak remontowala mieszkanie nowe, w ktorym stala stara wersalka i codziennie coraz bardziej pod✂✂✂✂iona z niego wracala. okazalo sie, ze to dlatego, ze wersalka byla czerwona
__________________
Tosieńka 27.4.2010
yoonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 21:11   #1438
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Matki - Polki wyuzdane i ich Bąble ukochane!!! III - IV 2010r.

Baobabek ja dlatego nie jeżdżę z TZ na zakupy he he .
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 21:19   #1439
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Matki - Polki wyuzdane i ich Bąble ukochane!!! III - IV 2010r.

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość

Jutro jedziemy do ikea chyba kupić małej materac do dużego wyrka i barierkę . Ale narazie położę jej ten materac na podłogę i tak bedzie spała , szlag mnie trafia jak ona się rzuca po łózku wali w te barierki i przez to się budzi . bedzie spała prawie na podłodze i tam niech cyrkuje .
Mi też mój tak walił raczkami i głową o szczebelkibudził się za każdym razem. Teraz śpi w turystycznym, ma w nim materac z drewnianego łóżeczka. Pierwsze dni przeszkadzało mi szaleszczenie materiału jak po nim rączkami jeździł, ale dużo spokojniej śpi, no i jak ma bok odpięty to sobie sam z niego wylazi, bo raptem 10 cm nad ziemią
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 21:46   #1440
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Matki - Polki wyuzdane i ich Bąble ukochane!!! III - IV 2010r.

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
Mi też mój tak walił raczkami i głową o szczebelkibudził się za każdym razem. Teraz śpi w turystycznym, ma w nim materac z drewnianego łóżeczka. Pierwsze dni przeszkadzało mi szaleszczenie materiału jak po nim rączkami jeździł, ale dużo spokojniej śpi, no i jak ma bok odpięty to sobie sam z niego wylazi, bo raptem 10 cm nad ziemią
Moje to duże jest bardzo niskie więc zobaczę może się uda w wyrku tylko z barierką a jak nie niech śpi na glebie na materacy sprężynowym bo taki jej kupię do tego dużego wyrka . myślę że będzie jej lepiej bo tam będzie miała 90 szerkości więc nawet jak się w poprzek połozy to bedzie jej dobrze .
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:04.