cysta na jajniku a branie pigułek - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-01, 19:43   #31
natipee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1
Dot.: cysta na jajniku a branie pigułek

dzień dobry mam pytanie. rok temu miałam cyste na prawym jajniku stwierdzono cyste cykliczna i przepisano tabletki antykoncepcyjne<aktualnie biorę Yasmin, od ponad pół roku>ostatnia moja wizyta była 2miesiące temu i wtedy lekarz powiedział ze wszystko wporządku i dalej przepisał leki. jednak od pewnego czasu dokucza mi bół tego jajnika odczuwalny jak ukłócie<nie jest to w czasie gdy czekam na plamienie z odstawienia>denerwuje sie nie wiem dlaczego moze mnie tak bolec a wizyte teoretycznie mam dopiero za rok..czy cysta moze sie odnowic gdy zażywa się tabletki?co to moze własciwie być za ból?
natipee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 18:23   #32
monika000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Wink Cysta

Pytanie do pana Dr Kazimieraka!
MAM 23 LATA
Do ginekologa zglosilam sie W CHICAGO z bolem prawego jajnika,po USG okazalo sie ze mam cyste wielkosci 4 cm. W POLSCE 2 LATA TEMU TEZ ODCZUWALAM TAKI BOL.GINEKOLOG STWIERZDILA ZE PRAWY JAJNIK JEST POWIEKSZONY,DALA JAKIES TABLETKI,NIE WYSYLAJAC MNIE NA BADANIE USG!!!! TU W CHICAGO Lekarz zalecil branie tabletek antykoncepcyjnych od zaraz nie czekajac na pierwszy dzien miesiaczki ( ktorej nie mialam od 2 miesiecy!!) Po tygodniu ich zazywania pojawil sie okres-caly czas z silnym bolem w dole brzucha.Zawsze bylam przyzwyczajona do bolu w czasie okresu ale teraz moj okres trwa juz 9 dni i ciagle mnie boli!!! Lekarz powiedzial zebym dalej brala te tabletki az do konca opakowania, potem musze zaczac nastepne.
ZASTANAWIAM SIE CZY DOBRZE JEST BRAC JE NIE OD PIERWSZCZEGO DNIA OKRESU I CZY TO NORMALNE ZE TERZ TRWA TAK DLUGO I Z TAKIM SILNYM BOLEM???A MOZE TA CYSTA SIE WLASNIE ROZPUSCZA???
OKROPNA CHOROBA NIE MOZNA NORMALNIE FUNKCJONOWAC!!!
PROSZE O ODPOWIEDZ DZIEKUJE
monika000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 21:34   #33
monika000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dr Marchel Chicago - dziewczyny wystrzegajcie sie go!

Dr Ryszard Marchel przyjmuje na S. Archer w Chicago. Uwazam ze jest bardzo niekompetentnym ginekologiem. Dziewczyny naprawde uwazajcie na niego! Mialam z nim zle doswiadczenie, otoz przepisal mi złe tabletki.Postawil zła diagnoze.Pozdrawiam wszystkich !
monika000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 17:01   #34
aaanuuusiaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 137
Exclamation Dot.: cysta na jajniku a branie pigułek

Witam, odświeżam wątek. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Miałam torbiel jajnika, teraz mam znowu - poprzednio odczuwałam charakterystyczne kłucie jajnika. Lekarz przepisał mi na obecnego torbiela znów inną antykoncepcję (poprzednie próby zwalczania zakończyły się laparaskopią - miałam w tedy cilest i marvelon). Znów mam ból typowy przy torbielu, jednak jest on częstszy i trwa dłużej (wcześniej raz - dwa razy w tygodniu po 2 - 3 kłócia w dniu, ostatnio co chwilę bolało ok 4 godzin i prawie codziennie). Na ulotce z tabletek (mercilon) pisze, że może zaostrzyć endometriozę. Nie ma możliwości dostać się do ginekologa prędzej niż 27 maja (prywatnie, o NFZ mogę pomarzyć), a jestem obecnie w przerwie między 1 a 2 opakowaniem. 2 dzień przerwy, czuję się "zdrowa", nic mnie nie boli - bolało przy braniu i wcześniej troszeczkę, przy tabletkach gorzej. Czy powinnam dalej brać tabletki? Czy powinnam zaniepokoić się bólem? Nie wiem czy jest to normalne czy może większy (ale nie aż tak tragiczny) ból może świadczyć np. o powiększaniu się torbiela? Nie wiem co zrobić.. Brać je dalej czy dać sobie spokój i szukać jakiegoś lekarza na już, który mi powie czy to normalne czy nie? Tym bardziej, że lekarza mam lipnego, bo tabletki miałam przepisywane - nie dobierane bo żadnych badań nie miałam. Przy pierwszym torbielu jeszcze mi zlecił marker ca 125, teraz nic. Po prostu na oko testujemy czy coś mi pomoże...
Pozdrawiam serdecznie i z góry dzięki za odpowiedź.
aaanuuusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:29.