Język "na dziko". - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-23, 22:43   #151
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Język "na dziko".

Cytat:
Napisane przez nikka85 Pokaż wiadomość
Życie jest o wiele piękniejsze jak sie podchodzi do niego na luzie, bez stresów i usilnego udowadniania swoich racji.
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 22:54   #152
CremaCatalana
Rozeznanie
 
Avatar CremaCatalana
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 857
Dot.: Język "na dziko".

Cytat:
Napisane przez la vie en rouge Pokaż wiadomość

To trochę, jakbyś poprosiła, żebym przedstawiła swoją opinię o raku skóry - dlaczego uważam, że od opalania wzrasta ryzyko czerniaka?
Argumentację bez odniesień do dowodów (jakkolwiek podważane by nie były) to IMHO można o kant wiecie czego roztłuc .
(No i przynajmniej mam opinie ludzi spoza wizażu, na których mogę się oprzeć ).
Nie mam nic do powiedzenia już. Ośmieszasz się. A żeby nie być już bardziej złośliwą i nie zarobić bana, bo każdy jest tylko człowiekiem, kończę dyskusję.
I wmawiaj sobie, że nie mam argumentów, nie znam się na niczym i co sobie tylko chcesz. Cały czas próbujesz udowodnić, że jesteś mądrzejsza a chyba najbardziej się pienisz - chyba nie muszę dodawać, że to świadczy o ogromnym braku pewności siebie i kompleksach.
W odniesieniu do dowodów też mam autorytety, żywy przykład mojej profesorki językoznawstwa - kto jak kto ale ona na rzeczy się zna, mimo wszystko nie upieram się podpinając tylko i wyłącznie pod jej opinię.
Ciao.
__________________
"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem
Może coś przeoczyłem, a może nie znam sam siebie"
CremaCatalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 22:59   #153
la vie en rouge
Raczkowanie
 
Avatar la vie en rouge
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 267
Dot.: Język "na dziko".

Cytat:
Napisane przez nikka85 Pokaż wiadomość
Teza Pana Lennerberga dotycząca okresu krytycznego została już właściwie obalona
Nie powiedziałabym. Badań nad wpływem wieku na akwizycję języka jest ciągle cała masa. Właściwie obalona, ale jej "wersja light" ogólnie dobrze się miewa .
Cytat:
Napisane przez nikka85 Pokaż wiadomość
Życie jest o wiele piękniejsze jak sie podchodzi do niego na luzie, bez stresów i usilnego udowadniania swoich racji.
Ale o ile mniej ciekawe!

OT: czy na Wizażu nic nie wnoszące do niczego posty z emotami są tolerowane?

---------- Dopisano o 22:59 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

Cytat:
Napisane przez CremaCatalana Pokaż wiadomość
I wmawiaj sobie, że nie mam argumentów, nie znam się na niczym i co sobie tylko chcesz. Cały czas próbujesz udowodnić, że jesteś mądrzejsza a chyba najbardziej się pienisz - chyba nie muszę dodawać, że to świadczy o ogromnym braku pewności siebie i kompleksach.
Udowadniam tylko, że czarne jest czarne. Ale wycieczki personalne zwykle zaczynają się, kiedy nie ma jak odpowiedzieć merytorycznie, no nie?
__________________
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe - Albert Einstein
la vie en rouge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 23:06   #154
CremaCatalana
Rozeznanie
 
Avatar CremaCatalana
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 857
Dot.: Język "na dziko".

Cytat:
Napisane przez la vie en rouge Pokaż wiadomość


Udowadniam tylko, że czarne jest czarne. Ale wycieczki personalne zwykle zaczynają się, kiedy nie ma jak odpowiedzieć merytorycznie, no nie?
Byłam gotowa założyć się o stówę, że użyjesz tego argumentu. Stara śpiewka ludzi, którzy bardzo lubią się kłócić. Tymczasem dostałaś ode mnie prezent - ostatnie słowo należy do Ciebie. A wiem, że to nie lada rarytas dla internetowych krzykaczy

Czekam na posty odnoszące się do tematu, który zapoczątkował wątek.
__________________
"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem
Może coś przeoczyłem, a może nie znam sam siebie"
CremaCatalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 23:09   #155
la vie en rouge
Raczkowanie
 
Avatar la vie en rouge
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 267
Dot.: Język "na dziko".

Cytat:
Napisane przez CremaCatalana Pokaż wiadomość
Tymczasem dostałaś ode mnie prezent - ostatnie słowo należy do Ciebie.
To fakt, ale... żaden prezent . EOT. Szkoda, że tak niewiele postów było prawdziwą dyskusją.
__________________
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe - Albert Einstein
la vie en rouge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 23:17   #156
CremaCatalana
Rozeznanie
 
Avatar CremaCatalana
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 857
Dot.: Język "na dziko".

.
__________________
"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem
Może coś przeoczyłem, a może nie znam sam siebie"

Edytowane przez CremaCatalana
Czas edycji: 2011-05-24 o 06:51
CremaCatalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 23:20   #157
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Język "na dziko".

Cytat:
Napisane przez la vie en rouge Pokaż wiadomość
Jodie Foster chyba nie jest odpowiednim przykładem w dyskusji o językach obcych, bo jest w gruncie rzeczy wychowana dwujęzycznie . Od dziecka chodziła do francuskiej szkoły w LA.

Szczerze,to nie powiedziałabym.
Dla mnie dwujęzyczność jest wtedy,gdy w domu rozmawiamy w dwóch językach.
Od maleńkości mamy kontakt(nie tylko bierny)z danymi językami.
Foster poszła do szkoły francuskojęzycznej,ale jej pierwszym językiem był angielski.
Sama chodziłam do językowej szkoły,mieliśmy mnóstwo godzin w tygodniu języków i nikomu z nas(uczniów) nie udało się pozbyć polskiego akcentu.

Absolwentami tej samej szkoły co Jodie Foster są też inne,dość sławne aktorki:
Leelee_Sobieski,Jessica Biel,Shannen Doherty,Tatum O'Neal.Ciekawe czy one tak dobrze mówią po francusku?



Cytat:
Napisane przez la vie en rouge Pokaż wiadomość
Btw, Iza Miko wykazuje trzeźwe podejście do tematu: http://www.amiannoying.com/%28S%283v...ollection=1902



Miko to jest świetny przykład akurat.
Wyjechała z Polski w wieku 15-16 lat.Jako bardzo młoda osoba,ale już nie dziecko.
Po 10 latach już zagrała Amerykankę.



Cytat:
Napisane przez la vie en rouge Pokaż wiadomość
Aaa zapomniałam o tym wcześniej Poważnie ten wpis? Zawsze słyszałam, że można być "aż tak od dziecka dwujęzycznym", żeby perfekcyjnie nie znać żadnego języka, ale nigdy się z czymś takim nie spotkałam. Ale czad, że tak powiem .

Poważnie ten wpis.



Cytat:
Napisane przez la vie en rouge Pokaż wiadomość
OT: czy na Wizażu nic nie wnoszące do niczego posty z emotami są tolerowane?

Na wizażu wiele rzeczy jest tolerowanych.NIESTETY.:ma d:
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-24, 05:42   #158
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Język "na dziko".

Cytat:
Napisane przez roxyroxy Pokaż wiadomość
A tak poza tym jeszcze dodam, ze tak naprawde to nie jest tak strasznie wazne jakie ktos robi bledy i czy jest na rowni z nativem speakerem. Wazne sie sie dogaduje, na ogol nie kaleczy jezyka i ma odwage rozmawiac
BRAWO uważam podobnie.
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 06:22   #159
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Język "na dziko".

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość


Miko to jest świetny przykład akurat.
Wyjechała z Polski w wieku 15-16 lat.Jako bardzo młoda osoba,ale już nie dziecko.
Po 10 latach już zagrała Amerykankę.

Ja wyjechalam jako "troche "starsza niz Miko.
Po prawie 9 latach ciagle mowie z lekkim akcentem i raczej sie to juz nie zmieni

Co do angielskiego(pomijajac kilka lat w liceum gdzie raczej nie przykladalam sie do niego),moge powiedziec ze jestem osoba ktora uczyla sie prawie od poczatku w obcym kraju(czytanie ksiazek,ogladanie filmow z napisami,rozmowa z obywatelami).Moj poziom jest dobry ale nie idealny
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 06:25   #160
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Język "na dziko".

Cytat:
Napisane przez sabinkaa1 Pokaż wiadomość
Na Florydzie gdzie mieszkam jest 40% osób które mówią po hiszpańsku i kaleczą angielski, ale nikt na to nie zwraca uwagi. A wiekszosc z nich ma paszport amerykański, ale w domu mówią po hiszpańsku , w sklepach też sie dogadują po hiszpańsku, i jak potrzeba to pokaleczą cos po angielsku i też jest dobrze.

Latynosi w ogóle mają raj w Stanach. Nie muszą znać ani jednego słowa po angielsku,żeby swobodnie funkcjonować w tym kraju.
Co nie zmienia faktu,że jeszcze nie ma osoby przedstawiającej wiadomości w CNN albo Fox News po angielsku z hiszpańskim akcentem.



Cytat:
Napisane przez sabinkaa1 Pokaż wiadomość
Taki to juz kraj, gdzie nie ma oficjalnego urzędowego języka

Oficjalny nie,ale narodowy jednak jest.



Cytat:
Napisane przez sabinkaa1 Pokaż wiadomość
Wyzbywanie sie na siłe jakis akcentów jest chore, życie pokazuje który język jest bardziej w użyciu i pewnie ten akcent zaczniecie stosować

Właśnie,że raczej nie chodzi o wyzbywanie się na siłę,tylko o mimowolne wyzbycie się.Niektórzy są w stanie tego dokonać bez większych starań.
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 14:04   #161
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: Język "na dziko".

w ogole to mi sie tez wydaj,ze duze znaczenie ma to ile sie mieszka w obcym kraju.

Bo nikt mi nie w mowi ,ze ktos kto ma lat 60 i wieku 20 wyjechal z Polski i ma z Polakami maly kontak nie bedzie mowil lepiej w obcym jezyku ( a przynajmniej na rowni z ojczystym)

Spojrzmy prawdzie oczy, jesyk ojczysty tez mozna troche zapomniec i przestac byc w nim bieglym.

Moim zdaniem wazne jest gdzie sie ma osrodek zycia i co sie w danym kraju robi. Bo jesli ktos uczy sie , studijuje, ma zycie towarzyskie w obcym kraju przez wieksza czesc zycia to nie ma mozliwosci zeby nie nauczyl sie jezyka na takim poziomie jak ojczysty( no chyba ,ze mu sie nie chce)

Pomijam fakt posiadania akcentu bo do tego rzeczywiscie trzeba miec dobrych slych a i tez zalezy od akcentu ( np. ja dos latwo moge imitowac szkocki akcent chociaz mieszkam w Londynie, angielskiego czy irlandzkiego nie za bardzo!)
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-24, 18:27   #162
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: Język "na dziko".

aha, oprocz przykladow ktore podalam wczesniej przypomniala mi sie rowniez Camillia Dallarup- tancerka urodzona i wychowana w Dani, mowi po angielsku perfekt,prawie w ogole nie wyczuwalny akcent


jeszcze dodam,ze wielu Anglikow samych nie mowi gramatycznie i ma ubogi zasob slownictwa i nie zdziwilabym sie specjalnie gdyby niejeden cudzoziemiec znal angielski lepiej od takiego native speakera
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 19:00   #163
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Język "na dziko".

Cytat:
Napisane przez roxyroxy Pokaż wiadomość

jeszcze dodam,ze wielu Anglikow samych nie mowi gramatycznie i ma ubogi zasob slownictwa i nie zdziwilabym sie specjalnie gdyby niejeden cudzoziemiec znal angielski lepiej od takiego native speakera
oj, to prawda
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 20:31   #164
la vie en rouge
Raczkowanie
 
Avatar la vie en rouge
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 267
Dot.: Język "na dziko".

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Szczerze,to nie powiedziałabym.
Dla mnie dwujęzyczność jest wtedy,gdy w domu rozmawiamy w dwóch językach.
Od maleńkości mamy kontakt(nie tylko bierny)z danymi językami.
Foster poszła do szkoły francuskojęzycznej,ale jej pierwszym językiem był angielski.
Sama chodziłam do językowej szkoły,mieliśmy mnóstwo godzin w tygodniu języków i nikomu z nas(uczniów) nie udało się pozbyć polskiego akcentu.
Nie do końca. Rozmawianie w domu w dwóch językach raczej nie daje powalających rezultatów - patrz Joanna Krupa albo Dziennik Związkowy. Znacznej części języka ludzie uczą się w szkole.
Jodie Foster chodziła do normalnej francuskiej szkoły z francuskimi nauczycielami przygotowującej do francuskiej matury. No i pewnie od école maternelle. Nie ma w ogóle porównania z tym, co w Polsce rozumie się przez szkołę "dwujęzyczną".
A Ty chodziłaś po prostu na profil językowy czy do dwujęzycznej? Było tam w ogóle dużo nauczycieli native'ów? Coś mi się kiedyś obiło o uszy, że żeby uczyć matematyki, biologii itp. w szkole dwujęzycznej z angielskim wystarczy mieć FC (plus oczywiście być nauczycielem matematyki czy biologii ). Nie obiecuje to jakiegoś powalającego poziomu językowego szczerze powiedziawszy, ale wiadomo, jak się nie ma co się lubi...

Inne aktorki, cóż, kiedy zdawały baccalauréat, to pewnie dawały radę, inna sprawa, czy chciało im się pamiętać francuski po szkole .
Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Miko to jest świetny przykład akurat.
Wyjechała z Polski w wieku 15-16 lat.Jako bardzo młoda osoba,ale już nie dziecko.
Po 10 latach już zagrała Amerykankę.
Ale u Miko akurat słychać polski akcent. Nie jakiś bardzo mocny, ale zawsze (i Miko sama to przyznaje).
Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Poważnie ten wpis.
Dziękuję . Kiedy będę w końcu bogata i będę sobie mogła pozwolić doktorat z językoznawstwa, to się do Was zgłoszę .
Cytat:
Napisane przez roxyroxy Pokaż wiadomość
Moim zdaniem wazne jest gdzie sie ma osrodek zycia i co sie w danym kraju robi. Bo jesli ktos uczy sie , studijuje, ma zycie towarzyskie w obcym kraju przez wieksza czesc zycia to nie ma mozliwosci zeby nie nauczyl sie jezyka na takim poziomie jak ojczysty( no chyba ,ze mu sie nie chce)
Linguists would argue, czy dałoby się nauczyć . Ale z pewnością są bardzo szerokie możliwości, żeby się nie nauczyć. Nie żeby ludziom to w czymś przeszkadzało - patrz np. Schwarzenegger.
Cytat:
Napisane przez roxyroxy Pokaż wiadomość
aha, oprocz przykladow ktore podalam wczesniej przypomniala mi sie rowniez Camillia Dallarup- tancerka urodzona i wychowana w Dani, mowi po angielsku perfekt,prawie w ogole nie wyczuwalny akcent
Od pięciu stron chyba mówimy każdy o czymś innym . "Prawie w ogóle niewyczuwalny akcent" to jest właśnie to "prawie jak Żywiec" .
Cytat:
Napisane przez roxyroxy Pokaż wiadomość
jeszcze dodam,ze wielu Anglikow samych nie mowi gramatycznie i ma ubogi zasob slownictwa i nie zdziwilabym sie specjalnie gdyby niejeden cudzoziemiec znal angielski lepiej od takiego native speakera
Słuszna uwaga. Z tym że ten cudzoziemiec zna też pewnie przyzwoicie swój język ojczysty.
No i jak porównać like for like - czyli wykładowca uniwersytecki z wykładowcą, a nie wykładowca z robotnikiem niewykwalifikowanym - to native będzie już pewnie znał język lepiej.
Btw kiedyś Anglicy nabijali się z Beckhama, żeby lepiej się nie zaczynał uczyć hiszpańskiego, bo jeszcze angielskiego nie zna za dobrze. Pod rozwagę dla niektórych
__________________
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe - Albert Einstein

Edytowane przez la vie en rouge
Czas edycji: 2011-05-24 o 20:33
la vie en rouge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 20:52   #165
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Język "na dziko".

Cytat:
Napisane przez la vie en rouge Pokaż wiadomość
Nie do końca. Rozmawianie w domu w dwóch językach raczej nie daje powalających rezultatów - patrz Joanna Krupa albo Dziennik Związkowy. Znacznej części języka ludzie uczą się w szkole.
Ja mialam okazje poznac pewna turecka rodzine,10-letni chlopczyk poslugiwal sie 3 jezykami mowil po niemiecku,angielsku i turecku i mowil rewelacyjnie ,to jest tez kwestia zdolnosci ,talentu jeden jest w stanie nauczyc sie perfekcyjnie jezyka obcego inny nie,jeden moze sie ich nauczyc 5 inny z jedym nie daje rady ,to nie jest regula ,nie dziala tak samo we wszystkich przypadkach.
rozmawianie w domu dwoma jezykami jest jak najbardziej "fajne" .
przyklad lecac do Polski w samolocie byla polsko -wloska rodzina chlopiec lat ok. 13-14 mowil pieknie i czysto po polsku (wychowywany we wloszech) i tak samo po wlosku,z mama rozmawial po polsku z ojcem po wlosku..... sa ludzie zdolni i mniej zdolni - proste
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 20:56   #166
la vie en rouge
Raczkowanie
 
Avatar la vie en rouge
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 267
Dot.: Język "na dziko".

Romanaccia, myśmy już chyba ustaliły, że przez mówienie perfekcyjnie rozumiemy coś całkowicie innego, więc nie ma o czym rozmawiać .
Są też ludzie super zdolni i wykształceni. To dopiero mieszanka, no nie?
__________________
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe - Albert Einstein
la vie en rouge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 21:11   #167
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Język "na dziko".

Cytat:
Napisane przez la vie en rouge Pokaż wiadomość
Są też ludzie super zdolni i wykształceni. To dopiero mieszanka, no nie?
Masz na mysli siebie prawda ? ( ) smiem watpic,przynajmniej w to pierwsze,moim zdaniem Toba kieruje nic innego jak zwykla zazdrosc,ktora az bije z twoich postow,ale w sumie to juz nie moj problem

roxyroxy - nie tylko anglicy mowia niegramatycznie (czy pisza niepoprawnie),wlosi np. to samo ,bawi mnie jak czasem poprawiam ich bledy
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 22:02   #168
la vie en rouge
Raczkowanie
 
Avatar la vie en rouge
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 267
Dot.: Język "na dziko".

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
roxyroxy - nie tylko anglicy mowia niegramatycznie (czy pisza niepoprawnie),wlosi np. to samo ,bawi mnie jak czasem poprawiam ich bledy
Polacy również.

A talent do języków to też talent do ojczystego, prawda?
__________________
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe - Albert Einstein
la vie en rouge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 22:08   #169
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Język "na dziko".

Cytat:
Napisane przez la vie en rouge Pokaż wiadomość
Polacy również.

A talent do języków to też talent do ojczystego, prawda?
i wlasnie miedzy innymi to mnie w Tobie najbardziej bawi,nic nie zrozumialas

__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-24, 22:25   #170
la vie en rouge
Raczkowanie
 
Avatar la vie en rouge
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 267
Dot.: Język "na dziko".

Ty też nie, ale nie napiszę "wzajemnie", bo bardziej bawi mnie co innego .

Dobranoc.
__________________
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe - Albert Einstein
la vie en rouge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 22:26   #171
nikka85
Rozeznanie
 
Avatar nikka85
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 637
Henryk Elzenberg (filozof - do znalezienia w Wikipedii) opanował siedem obcych języków, w stopniu perfekcyjnym łacinę, grekę, niemiecki i francuski, w stopniu bardzo dobrym angielski, włoski i sanskryt.

Gdzieś czytałam, ze niemiecki, którym wladal perfekcyjnie, zaczął studiować po 20 roku życia.
Niestety na youtubie go nie ma, bo w czasach kiedy żył, nie było jeszcze internetu
__________________
Olfactive Studio Still life in Rio ----> niech ktoś coś
nikka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 22:37   #172
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Język "na dziko".

Cytat:
Napisane przez nikka85 Pokaż wiadomość
Henryk Elzenberg (filozof - do znalezienia w Wikipedii) opanował siedem obcych języków, w stopniu perfekcyjnym łacinę, grekę, niemiecki i francuski, w stopniu bardzo dobrym angielski, włoski i sanskryt.
to sie nazywa talent

Cytat:
Napisane przez nikka85 Pokaż wiadomość
Gdzieś czytałam, ze niemiecki, którym wladal perfekcyjnie, zaczął studiować po 20 roku życia.
Niestety na youtubie go nie ma, bo w czasach kiedy żył, nie było jeszcze internetu
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 11:32   #173
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: Język "na dziko".

Cytat:
Napisane przez la vie en rouge Pokaż wiadomość
Nie do końca. Rozmawianie w domu w dwóch językach raczej nie daje powalających rezultatów - patrz Joanna Krupa albo Dziennik Związkowy. Znacznej części języka ludzie uczą się w szkole.
Jodie Foster chodziła do normalnej francuskiej szkoły z francuskimi nauczycielami przygotowującej do francuskiej matury. No i pewnie od école maternelle. Nie ma w ogóle porównania z tym, co w Polsce rozumie się przez szkołę "dwujęzyczną".
A Ty chodziłaś po prostu na profil językowy czy do dwujęzycznej? Było tam w ogóle dużo nauczycieli native'ów? Coś mi się kiedyś obiło o uszy, że żeby uczyć matematyki, biologii itp. w szkole dwujęzycznej z angielskim wystarczy mieć FC (plus oczywiście być nauczycielem matematyki czy biologii ). Nie obiecuje to jakiegoś powalającego poziomu językowego szczerze powiedziawszy, ale wiadomo, jak się nie ma co się lubi...

Inne aktorki, cóż, kiedy zdawały baccalauréat, to pewnie dawały radę, inna sprawa, czy chciało im się pamiętać francuski po szkole .

Ale u Miko akurat słychać polski akcent. Nie jakiś bardzo mocny, ale zawsze (i Miko sama to przyznaje).

Dziękuję . Kiedy będę w końcu bogata i będę sobie mogła pozwolić doktorat z językoznawstwa, to się do Was zgłoszę .

Linguists would argue, czy dałoby się nauczyć . Ale z pewnością są bardzo szerokie możliwości, żeby się nie nauczyć. Nie żeby ludziom to w czymś przeszkadzało - patrz np. Schwarzenegger.

Od pięciu stron chyba mówimy każdy o czymś innym . "Prawie w ogóle niewyczuwalny akcent" to jest właśnie to "prawie jak Żywiec" .

Słuszna uwaga. Z tym że ten cudzoziemiec zna też pewnie przyzwoicie swój język ojczysty.
No i jak porównać like for like - czyli wykładowca uniwersytecki z wykładowcą, a nie wykładowca z robotnikiem niewykwalifikowanym - to native będzie już pewnie znał język lepiej.
Btw kiedyś Anglicy nabijali się z Beckhama, żeby lepiej się nie zaczynał uczyć hiszpańskiego, bo jeszcze angielskiego nie zna za dobrze. Pod rozwagę dla niektórych
W kazdym kraju w zaleznosci od regianow sa rozne akcenty.W samym jezyku angielskim jest tyle roznych akcento,ze glowa boli.
Jakim akcentem trzeba sie wg Ciebie poslugiwac aby mowic na rowni z native speakerem?? Dalabym sobie glowe uciac, ze slyszac niejeden angielski akcent zastanawialbys sie czy to na pewno jest native speaker czy sie nauczyl tak dziwnie mowic.anglicy rowniez rozrozniaja akcenty?

Co do rodzin dwu jezycznych to sie z Toba nie zgadzam. Brat mojego tz mowi do dzieci po angielsku i hiszpansku , obydwoje mowia w obydwuch jezyka swietnie. Z tym ,ze gdy mieszkaja w Hiszpani to jezyk hiszpanski jest na lepszym poziomie, a gdy w Anglii to przewaza angielski. Co potwierdza moja teorie ,ze najwazniejsze jest to gdzie znajduje sie nasz osrodek zycia





Romanccia, ja ci strasznie zazdrosze tego wloskiego. Piekny jezyk, chyba sie za niego wezme ( niedlugo jade do Wloch to moze cos zalapie ;-)
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 12:04   #174
Smoke
Raczkowanie
 
Avatar Smoke
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: płn. Szwecja
Wiadomości: 207
Dot.: Język "na dziko".

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Ja mialam okazje poznac pewna turecka rodzine,10-letni chlopczyk poslugiwal sie 3 jezykami mowil po niemiecku,angielsku i turecku i mowil rewelacyjnie ,to jest tez kwestia zdolnosci ,talentu jeden jest w stanie nauczyc sie perfekcyjnie jezyka obcego inny nie,jeden moze sie ich nauczyc 5 inny z jedym nie daje rady ,to nie jest regula ,nie dziala tak samo we wszystkich przypadkach.
rozmawianie w domu dwoma jezykami jest jak najbardziej "fajne" .
przyklad lecac do Polski w samolocie byla polsko -wloska rodzina chlopiec lat ok. 13-14 mowil pieknie i czysto po polsku (wychowywany we wloszech) i tak samo po wlosku,z mama rozmawial po polsku z ojcem po wlosku..... sa ludzie zdolni i mniej zdolni - proste
Akurat większośc dzieci bardzo łatwo przyswaja języki, to nie do końca kwestia samego talentu. A polsko - włoska rodzinka korzysta zapewne z metody OPOL, bardzo polecanej w przypadku mieszanych rodzin.
Smoke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 13:11   #175
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Język "na dziko".

Cytat:
Napisane przez roxyroxy Pokaż wiadomość
Romanccia, ja ci strasznie zazdrosze tego wloskiego. Piekny jezyk, chyba sie za niego wezme ( niedlugo jade do Wloch to moze cos zalapie ;-)
Wloski jest prosty i faktycznie,piekny,ja tez go uwielbiam,ale hiszpanski nie pozostaje w tyle,tez mi sie bardzoooo podoba


Smoke - fakt,dzieci latwo przyswajaja jezyki,ale.... moze spotac wiele dzieci chocby tu we wloszech na ulicy,gdzie jest mnostwo cudoziemcow,rodzice mowia do nich po wlosku i innym jezykiem,niektore mowia slabo w ojczystym jezyku rodzica/rodzicow i perfekcyjnie po wlosku ,inneo dwrotnie ecct. ale to tez zalezy jak i ile rodzice ucza dziecko.
Ja spotkalam pewna polke z 2 dzieci,zadne nie mowilo po polsku ani slowa ! ja tego nie rozumiem dlaczego nie uczy dzieci swojego ojczystego jezyka,nie mowila do nich wogole po polsku tylko po wlosku i to na dodatek zle,bo sama nie mowila za dobrze po wlosku,rece opadaja
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 18:20   #176
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Język "na dziko".

Moje dziecko tez nie mowi po polsku chodz ja do niego mowilam . nawet przed chwilka mi sie spytal czemu mowie do niego po poslku, a nie po niemiecku, bo on chce po niemiecku.
On juz maly niemiec jest, chodz licze ze polska szkola jednak mu przyswoi troche ten jezyk i bedzie umial sie wyslowic, bo na razie to tylko rozumie, ale odpowiada po niemiecku.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 18:26   #177
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Język "na dziko".

Cytat:
Napisane przez roxyroxy Pokaż wiadomość
mowi po angielsku perfekt
A ja sie uczepie tej 'perfekcyjnej' znajomosci jezyka. Odchodzac od kwestii nabycia akcentu. Podziwiam ludzi z dobrym sluchem, ktorym udaje sie mowic 'bez akcentu' lub z akcentem native speakera. Ale sam akcent nie gwarantuje, ze od razu, z miejsca nasz jezyk bedzie perfect.

W ogole - co to jest perfekcyjna znajomosc jezyka? Mowie po angielsku, dobrze, biegle. Znam jezyk codzienny jak i posluguje sie technicznym jezykiem, ktory potrzebny jest mi w pracy i szkole (zdaje egzaminy w jezyku obcym). W zyciu nie powiedzialabym, ze znam angielski perfekt. Tak samo nie powiedzialabym, ze mowie perfekt po polsku. Polski to moj jezyk ojczysty, oczywiscie, ze potrafie pisac, czytac, rozmawiam ale ... zdarzaja mi sie bledy ortograficzne, mam problemy z interpunkcja, skladnia moich zdan mowionych pozostawia czasem nieco do zyczenia, zdarza mi sie zle zakcentowac slowa... czyli ani mowiony ani pisany jezyk nie jest doskonaly a jest to jezyk ojczysty. Co wiecej - potrafie wytlumaczyc zasady gramatyki angielskiej ale niespecjalnie polskiej (Moj facet udrecza mnie - jako polish native speaker bym go uczyla)

Chcialabym kiedys znac jezyk obcy 'doskonale' ale nie sadze bym kiedykolwiek tak o sobie powiedziala. Moze podchodze do siebie zbyt krytycznie, nie wiem.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 20:57   #178
Smoke
Raczkowanie
 
Avatar Smoke
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: płn. Szwecja
Wiadomości: 207
Dot.: Język "na dziko".

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Moje dziecko tez nie mowi po polsku chodz ja do niego mowilam . nawet przed chwilka mi sie spytal czemu mowie do niego po poslku, a nie po niemiecku, bo on chce po niemiecku.
On juz maly niemiec jest, chodz licze ze polska szkola jednak mu przyswoi troche ten jezyk i bedzie umial sie wyslowic, bo na razie to tylko rozumie, ale odpowiada po niemiecku.
A mówiłaś do niego non stop konsekwentnie po polsku, zawsze i wszędzie nawet wśród niemieckich znajomych? Jest taka zasada, że matka nie może pokazać dziecku, że może z nim rozmawiać też w drugim języku, wtedy dziecko może zacząć iść na łatwiznę
Smoke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 21:03   #179
thesmiths
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: WWa
Wiadomości: 208
Dot.: Język "na dziko".

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Ja spotkalam pewna polke z 2 dzieci,zadne nie mowilo po polsku ani slowa ! ja tego nie rozumiem dlaczego nie uczy dzieci swojego ojczystego jezyka,nie mowila do nich wogole po polsku tylko po wlosku i to na dodatek zle,bo sama nie mowila za dobrze po wlosku,rece opadaja
Ja ostatnio w pociagu w Niemczech widzialam dwie Polki z dziecmi, z ktorymi porozumiewaly sie lamanym, strasznym niemieckim. Nie mnie oceniac ich poziom jezyka, ale szkoda mi tych dzieci - jesli sie juz ich matki tak obcojezyczne zrobily, ze uwazaja, ze lepiej tak, niz nauczyc male dobrego, a przynajmniej przyzwoitego polskiego, skoro dzieci i tak po niemiecku gadaly swietnie.
thesmiths jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 21:10   #180
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Język "na dziko".

Cytat:
Napisane przez thesmiths Pokaż wiadomość
Ja ostatnio w pociagu w Niemczech widzialam dwie Polki z dziecmi, z ktorymi porozumiewaly sie lamanym, strasznym niemieckim. Nie mnie oceniac ich poziom jezyka, ale szkoda mi tych dzieci - jesli sie juz ich matki tak obcojezyczne zrobily, ze uwazaja, ze lepiej tak, niz nauczyc male dobrego, a przynajmniej przyzwoitego polskiego, skoro dzieci i tak po niemiecku gadaly swietnie.
zgadzam sie z Toba.

Kolezanka mojej mamy ma corke,ktora mieszka we wloszech,dzieci sa juz duze,ale slowa po polsku nie mowia,babcia musi ze slownikiem w reku za nimi latac,zeby zapytac czy chca loda,siku itp.
Nie wiem jak mozna dziecka swojego ojczystego jezyka nie nauczyc....
przynajmniej mi sie to w glowie nie miesci,przeciez nic tych osob nie kosztuje mowiene do dziecka po polsku,bo skoro mieszkaja za granica to dziecki i tak przeciez bede mowic po wlosku,hiszpansku czy niemiecku.... ja sobie nie wyobrazam,zeby moi rodzice nie mogli sie po polsku ze swoimi wnukami porozumiec
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:08.