Jakim trzeba być trollem, żeby coś takiego zrobić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-31, 22:56   #1
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013

Jakim trzeba być trollem, żeby coś takiego zrobić?


Za pozwoleniem Bellatrix zakładam wątek.
Tytuł do kitu, ale jestem wzburzona i nie mam pomysłu na lepszy.

Znany na tym forum Twister Male czyli Marcin Budzyk zarejestrował domenę, która jest nazwą mojego bloga.

Powiększcie proszę załącznik. Widac na nim, że domenę sabbathofsenses + kropka + pl wykupił Twister i umieścił tam odsyłacz do swojego bloga.

Jestem wzburzona.

Myślałam, ze po przejęciu adresu bloga stworzonego i przez lata świetnie pisanego przez Promyk (pisałam o tym TU)Twister dalej się nie posunie. A jednak.

Więcej napisałam TU i jeśli tylko poruszyła Was ta kwestia - zajrzyjcie. Tu już nie śmiecę. No i przyznam, nie mam sił pisać więcej.


edit:
No i po co on to zrobił? Przecież nawet jeśli ktoś miał wątpliwości, czy to świnia, czy nie - teraz ich już raczej mieć nie będzie...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kradzież nazwy.jpg (89,3 KB, 885 załadowań)

Edytowane przez Sabbath
Czas edycji: 2011-05-31 o 22:59
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-31, 23:12   #2
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Jaką trzeba być szmatą, zeby coś takiego zrobić?

Nie chciałbym wyjść na złego proroka, którego przepowiednia się sprawdziła (tym bardziej w tak kurewski sposób), ale moja intuicja od początku mnie nie myliła, od tej pamiętnej sprawy z "psem, którego trzeba będzie zabić" Nie dałem się na szczęście porwać nurtowi "przebaczalnemu", pomijam też interesy z osobą-której-imienia-nie-można-tutaj-wymawiać, każdego osobista sprawa, teraz jednak w całej okazałości ujawniła się i stała jasną miernota tego rozbuchanego ego, szkoda tylko, że kosztem Sabbath, kosztem Jej pasji i pracy

Da się coś z tym zrobić, z prawnego punktu widzenia?
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-31, 23:20   #3
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Jaką trzeba być szmatą, zeby coś takiego zrobić?

Sabb - napiszę i tutaj - to, co zrobił Twister to zwykła podłość

Również jestem za tym, aby zorientować się, czy są na to jakieś środki prawne.
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-31, 23:28   #4
Florens
Zakorzenienie
 
Avatar Florens
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 14 994
Dot.: Jaką trzeba być szmatą, zeby coś takiego zrobić?

Sabb to z jego strony podłość ale i małość ogromna, brak mi słów
__________________
pomóż koniom

Prawdziwe piekło, to źle przeżyte życie

Toficzku zabrałaś ze sobą kawał mojego serca
28.05.2010
Fanaberia Fanybery Fany Fancia 06.04.2017
Florens jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-31, 23:58   #5
Karkki
Zakorzenienie
 
Avatar Karkki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 527
Dot.: Jaką trzeba być szmatą, zeby coś takiego zrobić?

Nie dosyć, że podłe, to i dosyć nagminne niestety.

Obawiam się, że z prawnego punktu widzenia nic nie można zrobić, albowiem przepisy nie chronią nazwy domeny, o ile nazwa nie została zarejestrowana jako znak towarowy/handlowy w urzędzie patentowym.

Za Gazetą Prawną:
"Nazwa domeny nie jest przedmiotem praw podmiotowych i sama w sobie nie podlega ochronie prawnej. Może ona jednak stać się znakiem towarowym przez uzyskanie prawa ochronnego lub powszechność używania.

W wyniku rejestracji domeny powstaje stan wyłączności w odniesieniu do nazwy domeny jako określonego ciągu znaków. Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał, że taka wyłączność ma jednak charakter faktyczny, a nie prawny. Rejestracja domeny nie kreuje żądnego wyłącznego, majątkowego prawa do domeny internetowej jako takiej. W wyniku rejestracji jej dysponent nie staje się właścicielem domeny, a tylko uprawnionym z umowy do korzystania z usługi polegającej na utrzymaniu na jego rzecz związania nazwy domeny z odpowiednim jej numerem (wyrok z 28 lutego 2005 r., sygn. akt I ACa 843/2004)."


Pozostaje tylko ostracyzm.

Niestety spotkałam się z trochę podobną sytuacją. "Znajoma mi osoba" ;-) , od bodajże 2002 roku, używała jednego pseudonimu artystycznego oraz udzielała się pod tym nickiem na różnych forach, a któregoś pięknego dnia w roku 2005 powstała perfumeria o tej samej nazwie. Nawet pisana tak samo.
__________________
"Jedna z najbardziej podstawowych reguł przetrwania na dowolnej planecie nakazuje nigdy nie drażnić kogoś ubranego w czarną skórę*.
*Właśnie dlatego protestujący przeciwko noszeniu przez ludzi skór zwierząt nie wiedzieć czemu nie rzucają farbą w Aniołów Piekieł."

- Terry Pratchett

Edytowane przez Karkki
Czas edycji: 2011-06-01 o 00:09
Karkki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 00:34   #6
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Jaką trzeba być szmatą, zeby coś takiego zrobić?

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Nie chciałbym wyjść na złego proroka, którego przepowiednia się sprawdziła (tym bardziej w tak kurewski sposób), ale moja intuicja od początku mnie nie myliła, od tej pamiętnej sprawy z "psem, którego trzeba będzie zabić" Nie dałem się na szczęście porwać nurtowi "przebaczalnemu", pomijam też interesy z osobą-której-imienia-nie-można-tutaj-wymawiać, każdego osobista sprawa, teraz jednak w całej okazałości ujawniła się i stała jasną miernota tego rozbuchanego ego, szkoda tylko, że kosztem Sabbath, kosztem Jej pasji i pracy

Da się coś z tym zrobić, z prawnego punktu widzenia?
Bezpośrednio nie - jest tak, jak jak napisała Karkki, ale są szanse na ugryzienie tego z innej strony. Choć... Nie wiem jeszcze, co zrobię. Mam pewien pomysł.

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Sabb - napiszę i tutaj - to, co zrobił Twister to zwykła podłość

Również jestem za tym, aby zorientować się, czy są na to jakieś środki prawne.
Orientuję się. Powoli.


Cytat:
Napisane przez Florens Pokaż wiadomość
Sabb to z jego strony podłość ale i małość ogromna, brak mi słów
Ja się złoszczę na siebie, że mi Twister po raz kolejny zabiera radość życia. Miałam już taki okres, że jego kłamstwa na mój temat, docinki i prowokacje przez gg sprawiały, ze nie chciało mi się w ogóle pisać... Głupia jestem.
Cytat:
Napisane przez Karkki Pokaż wiadomość
Nie dosyć, że podłe, to i dosyć nagminne niestety.

Obawiam się, że z prawnego punktu widzenia nic nie można zrobić, albowiem przepisy nie chronią nazwy domeny, o ile nazwa nie została zarejestrowana jako znak towarowy/handlowy w urzędzie patentowym.

Za Gazetą Prawną:
"Nazwa domeny nie jest przedmiotem praw podmiotowych i sama w sobie nie podlega ochronie prawnej. Może ona jednak stać się znakiem towarowym przez uzyskanie prawa ochronnego lub powszechność używania.

W wyniku rejestracji domeny powstaje stan wyłączności w odniesieniu do nazwy domeny jako określonego ciągu znaków. Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał, że taka wyłączność ma jednak charakter faktyczny, a nie prawny. Rejestracja domeny nie kreuje żądnego wyłącznego, majątkowego prawa do domeny internetowej jako takiej. W wyniku rejestracji jej dysponent nie staje się właścicielem domeny, a tylko uprawnionym z umowy do korzystania z usługi polegającej na utrzymaniu na jego rzecz związania nazwy domeny z odpowiednim jej numerem (wyrok z 28 lutego 2005 r., sygn. akt I ACa 843/2004)."


Pozostaje tylko ostracyzm.

Niestety spotkałam się z trochę podobną sytuacją. "Znajoma mi osoba" ;-) , od bodajże 2002 roku, używała jednego pseudonimu artystycznego oraz udzielała się pod tym nickiem na różnych forach, a któregoś pięknego dnia w roku 2005 powstała perfumeria o tej samej nazwie. Nawet pisana tak samo.
Jeśli wchodziły w to również fora perfumeryjne i była rozpoznawalna to rzeczywiście sprawa śmierdzi.
Przykro mi. Kurczę, są ludzie, którzy się w moim prostym obrazie świata nie mieszczą.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 00:53   #7
Karkki
Zakorzenienie
 
Avatar Karkki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 527
Dot.: Jaką trzeba być szmatą, zeby coś takiego zrobić?

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Jeśli wchodziły w to również fora perfumeryjne i była rozpoznawalna to rzeczywiście sprawa śmierdzi.
Przykro mi. Kurczę, są ludzie, którzy się w moim prostym obrazie świata nie mieszczą.
Nie perfumeryjne, a i do tego głównie zagraniczne. Często się zdarza, że ludzie wpadają na te same pomysły. Zresztą to tylko nick i pseudonim, a to zawsze można zmienić. Ale perfumerię i tak bojkotuję i tam nie kupuję.

Przykro mi bardzo i nie wiem nawet jak Cię pocieszyć.
Ważne jest to, że my wszyscy tutaj wiemy, że to Twoje dzieło i Twój trud, i za to Cię cenimy. Nie poddawaj się i rób swoje!

Tak sobie myślę, że możesz spróbować napisać do firmy, w której zarejestrował nazwę. Ale jak znam życie, to mogą wykręcać się, że "to przecież inny ciąg literowy".
__________________
"Jedna z najbardziej podstawowych reguł przetrwania na dowolnej planecie nakazuje nigdy nie drażnić kogoś ubranego w czarną skórę*.
*Właśnie dlatego protestujący przeciwko noszeniu przez ludzi skór zwierząt nie wiedzieć czemu nie rzucają farbą w Aniołów Piekieł."

- Terry Pratchett
Karkki jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-01, 06:46   #8
rena63
Zakorzenienie
 
Avatar rena63
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 7 026
Dot.: Jaką trzeba być szmatą, zeby coś takiego zrobić?

To co zrobił Twister to zwykłe chamstwo
Sabb nie daj się jesteśmy z Tobą
To zwykły gówniarz i tak też się zachowuje -ech szkoda słów
rena63 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 06:55   #9
LillyS
Zadomowienie
 
Avatar LillyS
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 775
Dot.: Jaką trzeba być szmatą, zeby coś takiego zrobić?

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Nie chciałbym wyjść na złego proroka, którego przepowiednia się sprawdziła (tym bardziej w tak kurewski sposób), ale moja intuicja od początku mnie nie myliła, od tej pamiętnej sprawy z "psem, którego trzeba będzie zabić" Nie dałem się na szczęście porwać nurtowi "przebaczalnemu", pomijam też interesy z osobą-której-imienia-nie-można-tutaj-wymawiać, każdego osobista sprawa, teraz jednak w całej okazałości ujawniła się i stała jasną miernota tego rozbuchanego ego, szkoda tylko, że kosztem Sabbath, kosztem Jej pasji i pracy
Może ktoś objaśnić świeżynce, kto to ten Voldemort i o co chodzi?

Blog Sabbath znam i... nieładnie, oj, nieładnie - się kradnie cudze pomysły i popularność :P wrrrrr
__________________
Na wylocie flakony:
Flower by Kenzo Le Parfum - 40 ml/75
Halle Berry, Reveal, 14,5/50 ml
i próbki
tu
LillyS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 07:36   #10
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Jaką trzeba być szmatą, zeby coś takiego zrobić?

Emocje trochę opadły, poprosiłam Bellę o zmianę tytułu wątku.
Myślę, że ten człowiek musi naprawdę mieć problem ze sobą...

Cytat:
Napisane przez Karkki Pokaż wiadomość
Nie perfumeryjne, a i do tego głównie zagraniczne. Często się zdarza, że ludzie wpadają na te same pomysły. Zresztą to tylko nick i pseudonim, a to zawsze można zmienić. Ale perfumerię i tak bojkotuję i tam nie kupuję.
No można, ale w pewnych sytuacjach bywa to trudne. Bardzo trudne. Znam ludzi, którzy pod nickami funkcjonują w środowisku przez całe życie. Ba! mam znajomych, bliskich i wieloletnich, których imiona i nazwiska ledwo sobie przypominam, bo znam ich pod nickami tak samo, jak oni mnie. Specyfika środowiska. Dlatego rozumiem żal Twojej koleżanki, nawet jeśli był to zbieg okoliczności.

Cytat:
Napisane przez Karkki Pokaż wiadomość
Przykro mi bardzo i nie wiem nawet jak Cię pocieszyć.
Ważne jest to, że my wszyscy tutaj wiemy, że to Twoje dzieło i Twój trud, i za to Cię cenimy. Nie poddawaj się i rób swoje!

Tak sobie myślę, że możesz spróbować napisać do firmy, w której zarejestrował nazwę. Ale jak znam życie, to mogą wykręcać się, że "to przecież inny ciąg literowy".
Domenę w sumie można zarejestrować każdą.

Przyszło mi do głowy, że najskuteczniejszy będzie ostracyzm w sieci i nagłośnienie tego. Mamy do tego poprzednią sytuację z blogiem Płomyk, mamy świństewka, które robi od lat i nie wygląda na takiego, który zamierza przestać. Kto wie, czyjego bloga czy nicka przywłaszczy sobie jako następnego.

Myślę nad tym, jak sprawić, żeby ani Twister, ani żaden inny cwaniak po nim nie miało ochoty odwalić takiego numeru...

Cytat:
Napisane przez rena63 Pokaż wiadomość
To co zrobił Twister to zwykłe chamstwo
Sabb nie daj się jesteśmy z Tobą
To zwykły gówniarz i tak też się zachowuje -ech szkoda słów
Reno, dziękuję. Znamy się słabo, ja jednak jestem Tobie wdzięczna za aukcje, które wklejasz na perełkach. Już ze trzy razy kliknęłam flakon znaleziony przez Ciebie. Dziękuję Ci i za wsparcie teraz, i za wiele radości wcześniej.
Cytat:
Napisane przez LillyS Pokaż wiadomość
Może ktoś objaśnić świeżynce, kto to ten Voldemort i o co chodzi?

Blog Sabbath znam i... nieładnie, oj, nieładnie - się kradnie cudze pomysły i popularność :P wrrrrr
Zajrzyj na bloga, tam go troszkę opisałam. Troszkę, bo o wielu rzeczach nie napisałam, bo wstyd mi, że broniłam kogoś takiego. na forum jest wiele osób, które poznały go wcześniej i lepiej, więc pewnie też mogłyby dużo powiedzieć.

Ja nie mam siły. Nie zmrużyłam oka całą noc. Nie mogłam też ani pracować, ani czytać, ani nawet obejrzeć filmu. Jestem głupia, ale się przejmuję.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 07:42   #11
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Jaką trzeba być szmatą, zeby coś takiego zrobić?

Sabb, nic dziwnego że się przejmujesz
Wierzę, że coś da się wykombinować, a szumowina dostanie w końcu to na co zasługuje.
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-01, 07:49   #12
mettemarit
Wtajemniczenie
 
Avatar mettemarit
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 822
Dot.: Jaką trzeba być szmatą, zeby coś takiego zrobić?

Sabb, współczuję , ale niestety Twisterowi słoma z butów wychodzi od samego początku.
Mam nadzieję, że jakiś rzutki prawnik zdoła przynajmniej w części utrzeć mu nochala.

A swoją drogą dziwię się, że tak duża część wizażowych obywatelek wpisuje się regularnie na niemuzycznych konkursikach, żeby zebrać resztki zrzucone z twisterowego stołu
__________________
Wymiana
mettemarit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 07:58   #13
Srebrna Lisica
Zakorzenienie
 
Avatar Srebrna Lisica
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ok.Płocka
Wiadomości: 6 174
Dot.: Jaką trzeba być szmatą, zeby coś takiego zrobić?

Sabb, jest mi bardzo przykro, gdy czytam takie rzeczy
Musi być jakieś dobre rozwiązanie. Trzymam za Ciebie kciuki
Srebrna Lisica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 08:05   #14
Trzy_Ryby
Zakorzenienie
 
Avatar Trzy_Ryby
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 284
Dot.: Jaką trzeba być szmatą, zeby coś takiego zrobić?

Sabbath, bardzo, bardzo mi przykro z powodu tego, co Cię spotkało.
Mam jednak nadzieję, że ta przykra sprawa nie zniechęci Cię do pisania -bo jeśli tak, to jej sprawca osiągnie dokładnie to na czym mu zależy. Przejmie choć część Twojego sukcesu i ogrzeje się w Twoim odbitym blasku a Ciebie uciszy, wytnie i usunie.
Proszę, nie pozwól mu na to.


Takie sytuacje są na bardzo pokrętny sposób miarą Twojego sukcesu jako opiniotwórczej bloggerki. Przykre to- ale popularność ma i złe strony.
__________________
Jedynie skóra rozlicza zapach...
Trzy_Ryby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 08:56   #15
LillyS
Zadomowienie
 
Avatar LillyS
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 775
Dot.: Jaką trzeba być szmatą, zeby coś takiego zrobić?

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Zajrzyj na bloga, tam go troszkę opisałam. Troszkę, bo o wielu rzeczach nie napisałam, bo wstyd mi, że broniłam kogoś takiego. na forum jest wiele osób, które poznały go wcześniej i lepiej, więc pewnie też mogłyby dużo powiedzieć.
Przeczytałam. A czy to jest ten Voldemort, o którym ktoś kiedyś napisał, że nie wie, czy jego władza sięga aż dotąd, by uciąć sprzedaż odlewek na Allegro? Czy to ktoś inny?

Takie czasy, pewnie myśli, że jest zaradny a takie coś to żerowanie na czyjejś poczytności. Współczuję nerwów, bo to wredna sprawa.
__________________
Na wylocie flakony:
Flower by Kenzo Le Parfum - 40 ml/75
Halle Berry, Reveal, 14,5/50 ml
i próbki
tu
LillyS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 09:28   #16
aileenn
Mother of Cats
 
Avatar aileenn
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 6 813
Dot.: Jakim trzeba być trollem, żeby coś takiego zrobić?

No cóż, Twister pokazał bardzo wątpliwą "klasę".
Sabb, przesyłam Ci dużo ciepłego i puchatego
__________________

aileenn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 09:38   #17
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Jakim trzeba być trollem, żeby coś takiego zrobić?

To już zaczyna być żenujące i niepokojące
Co tek chłopak sobie myśli? Że cos w ten sposób ugra? Przecież nikt przy zdrowych zmysłach tego typu ekscesów nie poprze i niezaakceptuje. Koleś sobie strzela potężnego samobója, juz nie pierwszy raz. Przyznam, chłop ma wiedze o składnikach, o perfumach od strony "warsztatowej" i gdyby na tym poprzestał to wszyscy byliby zadowoleni. Na prawde, nie pojmuje co on wyprawia.

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:34 ----------

Cytat:
Napisane przez rena63 Pokaż wiadomość
To zwykły gówniarz i tak też się zachowuje -ech szkoda słów
Wg mnie to już wykracza daleko poza zwykłe gówniarstwo, człowiek w jego wieku to jednak powinien pomyśleć zanim coś zrobi. U niego ta umiejętność wyraźnie szwankuje.

Trzymaj sie Sabb i wiedz, że masz wszystkich po swojej stronie.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 09:49   #18
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Jakim trzeba być trollem, żeby coś takiego zrobić?

Sabb paskudna sprawa
ja poczytałam jego wpisy na forum i mam wrażenie, że z nim jest coś nie tak, ale to oczywiście nie tłumaczy chamstwa
chłopak idzie po trupach i na cudzych sukcesach do celu
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 09:56   #19
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Jakim trzeba być trollem, żeby coś takiego zrobić?

Jestem oburzona, ale nie powiem żebym była tym zdziwiona
Twister nie jest jedynym zakochanym w swej twórczości blogowej i uważającym sie za NAJ , ale jest najbardziej zdesperowany, i nie pierwszy raz posuwa się do tego rodzaju praktyk, wszystko aby jego blog był najczęściej odwiedzany i najbardziej popularny..
Żałosne i mam nadzieję że jego postępowanie, przyniesie odwrotny skutek.
Bo to co zrobił to grube przegięcie.
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-01, 09:56   #20
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Jakim trzeba być trollem, żeby coś takiego zrobić?

Sabbath, bardzo mi przykro, trzeci raz piszę tego posta, ciagle mi go wystrzela w kosmos.
Bardzo Ci współczuję, nie wiadomo nawet, co powiedzieć, bo w moim prostym pojmowaniu swiata także nie mieści mi się to w głowie.
Trzymaj się.
Twister chce sobie podbudować znaczenie we własnym pojęciu, czy co? Bo w środowisku obsra sobie tym opinię do reszty.
A, zresztą, kto go tam wie....
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 10:05   #21
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: Jakim trzeba być trollem, żeby coś takiego zrobić?

Hm, zawsze mi się wydawało, że obyczaje łagodzi nie tylko muzyka, ale kontakt z pięknymi rzeczami w ogóle, w tym z pięknymi zapachami także. Twister jest żywym dowodem na to, że istnieją jednostki wybitnie oporne na uszlechetniający wpływ sztuki. Zgadzam się, że musi mieć ze sobą jakiś problem - a Tobie, Sabb, po prostu zazdrości, i tym samym przyznaje, że ma czego zazdrościć - to taki mały pozytywny wniosek, jaki mi się nasunął w tej całej paskudnej sprawie.
Proponuję bojkot niemuzycznego bloga - to rzecz, którą można zrobić od razu, nie czekając na ewentualne działania prawne (z tego co widzę, nie takie proste do przeprowadzenia).
__________________

OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 10:15   #22
Kot z Cheshire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 109
Dot.: Jakim trzeba być trollem, żeby coś takiego zrobić?

Niech mu się klawisze w klawiaturze poprzestawiają, a myszka postrada zmysły! (<- starożytna, indiańska klątwa )

A zupełnie serio, Sabbath, to trzymam mocno kciuki za poradzenie sobie z tym problemem. Rzeczywiście, tak jak ktoś napisał w komentarzach na SoS, dobrze by było dać znać o tym indydencie ważniejszym perfumiarskim portalom i perfumeriom, bo nie wiadomo, co pan Marcin będzie na tej swojej nowej stronie smarował. Jak znowu obsmaruje Luluę, to dobrze by było, żeby nie było to skojarzone z Tobą. Chociaż pewnie raczej będzie liczył na to, że ktoś będzie w Guglu szukał Twojego bloga po gdzieś raz przeczytanej i zapamiętanej nazwie, i tak trafi do niego

I to chyba nie jest żadna choroba, tylko taki charakter, twór naszej dogorywającej, bezhonorowej cywilizacji marketingowej.

(cholibka, to mój najdłuższy post tutaj chyba)
__________________
Pusta miska... Pełna miska!
Kot z Cheshire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 10:52   #23
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Jakim trzeba być trollem, żeby coś takiego zrobić?

tak wogole to chyba powinnysmy sie "odlubic" na fejsie
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 10:53   #24
desdemonik
Zadomowienie
 
Avatar desdemonik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 058
Dot.: Jakim trzeba być trollem, żeby coś takiego zrobić?

trzeba być bardzo zdesperowanym trollem

A to oznacza po pierwsze "wdech-wydech, wdech-wydech" żeby ochłonąć (wiem, fajnie się pisze ), po drugie dla zdesperowanego narcyza najgorszą "karą" to bycie ignorowanym. Przyznam, że pamiętam wyskoki tego pana jeszcze sprzed dobrych kilku lat, i to, co mnie dziwi z lekka (ale tylko z lekka, bo większość zdrowych ludzi daje szansę i uważa tego rodzaju akcje za coś w rodzaju błędów młodości i oznakę ambicji) to fakt, że tzw. środowisko w ogóle, w jakikolwiek sposób utrzymuje z nim szeroko rozumiany kontakt. Samo pozycjonowanie strony bloga nie wystarczy żeby robić za autorytet w jakichkolwiek sprawach. Ostracyzm - konsekwentny i radykalny- plus ewentualnie obśmianie tam, gdzie zaglądają ludzie niekoniecznie mocno związani z zapachami to IMHO jedyny sposób na długotrwałe poradzenie sobie z narcystycznym desperado.

Środki prawne jakie przychodzą mi do głowy na szybko, nie są bezpośrednio związane ze sprawą - mianowicie, to nie jest tak, że każdy może napisac wszystko (banał), dlaczego więc nikt nie zareaguje na określenie, że swtorzył Entropię? Pewnie dlatego, że każdy macha ręką, że nie warto. A akurat w tym przypadku Politechnika, albo zespół twórców na drogę prawną wystąpić powinien.

I na - marne, bo marne, ale zawsze - pocieszenie: akcje z podkradaniem nazwy domeny zdarzają się dużo częściej niż większość ludzi myśli. Zmiana pisowni adresu i dobre pozycjonowanie strony pozwala na pociągnięcie niezłych zysków (i mówię tu o firmach, nie o blogach), więc zawsze znajdzie się ktoś z żądzą łatwego pieniądza.

Trzymam kciuki
__________________
Ci wszyscy, którzy nie lubią swojej pracy, czują się lepiej kiedy mogą nazywać nas pracoholikami
desdemonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 10:54   #25
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Jakim trzeba być trollem, żeby coś takiego zrobić?

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
tak wogole to chyba powinnysmy sie "odlubic" na fejsie
też
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 11:01   #26
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Jakim trzeba być trollem, żeby coś takiego zrobić?

Saab, to dowodzi temu, że Cię podziwia, jesteś dla niego autorytetem ale przy okazji "konkurencją" w jego mniemaniu . A czemu to zrobił? Bo Ci zazdrości, bo jest małym biednym zahukanym człowieczkiem z kompleksami, bo jest złośliwy, bo będzie mógł po raz kolejny pochwalić się ile osób odwiedziło jego stronę wspominając mimochodem, że więcej niż Twoją...
A teraz pewnie czyta ten wątek i rośnie , i ma uśmiech na swej twarzy Taki typ....


Ale rozumiem oczywiście Twoje oburzenie i ... pewną bezsilność
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 11:02   #27
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Jakim trzeba być trollem, żeby coś takiego zrobić?

Cytat:
Napisane przez Pin up girl Pokaż wiadomość
Sabb, nic dziwnego że się przejmujesz
Wierzę, że coś da się wykombinować, a szumowina dostanie w końcu to na co zasługuje.
Nie wiem. Zobaczę, co z tym zrobić. Na razie pomysł z bojkotem wydaje mi się najlepszy. Pousuwać skąd się da, nie wchodzić, ostrzegać innych, napisać pisma do perfumerii i innych współpracujących z nim instytucji.
Nie wiem, co jeszcze.

Cytat:
Napisane przez mettemarit Pokaż wiadomość
Sabb, współczuję , ale niestety Twisterowi słoma z butów wychodzi od samego początku.
Mam nadzieję, że jakiś rzutki prawnik zdoła przynajmniej w części utrzeć mu nochala.

A swoją drogą dziwię się, że tak duża część wizażowych obywatelek wpisuje się regularnie na niemuzycznych konkursikach, żeby zebrać resztki zrzucone z twisterowego stołu
Resztki? Toż on ciężko zarabiane przez rodziców pieniądze na to wydaje - często kupuje te nagrody przecież. Pewnie dlatego nie nie starcza mu już na flaszki dla siebie...
Cytat:
Napisane przez Srebrna Lisica Pokaż wiadomość
Sabb, jest mi bardzo przykro, gdy czytam takie rzeczy
Musi być jakieś dobre rozwiązanie. Trzymam za Ciebie kciuki
Tak. Ignorowanie go.
Cytat:
Napisane przez Trzy_Ryby Pokaż wiadomość
Sabbath, bardzo, bardzo mi przykro z powodu tego, co Cię spotkało.
Mam jednak nadzieję, że ta przykra sprawa nie zniechęci Cię do pisania -bo jeśli tak, to jej sprawca osiągnie dokładnie to na czym mu zależy. Przejmie choć część Twojego sukcesu i ogrzeje się w Twoim odbitym blasku a Ciebie uciszy, wytnie i usunie.
Proszę, nie pozwól mu na to.


Takie sytuacje są na bardzo pokrętny sposób miarą Twojego sukcesu jako opiniotwórczej bloggerki. Przykre to- ale popularność ma i złe strony.
Dziękuję Ci Trzy Ryby. Nie mam zamiaru przestawać, choć stan wzburzenia nie służy pisaniu. Powoli zaczynam się uspokajać. Choć głeboki niesmak też pisaniu nie służy...

Bardzo sprytne podsumowanie.

Cytat:
Napisane przez LillyS Pokaż wiadomość
Przeczytałam. A czy to jest ten Voldemort, o którym ktoś kiedyś napisał, że nie wie, czy jego władza sięga aż dotąd, by uciąć sprzedaż odlewek na Allegro? Czy to ktoś inny?

Takie czasy, pewnie myśli, że jest zaradny a takie coś to żerowanie na czyjejś poczytności. Współczuję nerwów, bo to wredna sprawa.
Jest zaradny. Zależy mi na tym, zeby się mówiło. A że ludzie mówią o nim z niesmakiem i pogardą? Liczy się statystyka. Przynajmniej dla niego.
Cytat:
Napisane przez aileenn Pokaż wiadomość
No cóż, Twister pokazał bardzo wątpliwą "klasę".
Sabb, przesyłam Ci dużo ciepłego i puchatego

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
To już zaczyna być żenujące i niepokojące
Co tek chłopak sobie myśli? Że cos w ten sposób ugra? Przecież nikt przy zdrowych zmysłach tego typu ekscesów nie poprze i niezaakceptuje. Koleś sobie strzela potężnego samobója, juz nie pierwszy raz. Przyznam, chłop ma wiedze o składnikach, o perfumach od strony "warsztatowej" i gdyby na tym poprzestał to wszyscy byliby zadowoleni. Na prawde, nie pojmuje co on wyprawia.

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:34 ----------



Wg mnie to już wykracza daleko poza zwykłe gówniarstwo, człowiek w jego wieku to jednak powinien pomyśleć zanim coś zrobi. U niego ta umiejętność wyraźnie szwankuje.

Trzymaj sie Sabb i wiedz, że masz wszystkich po swojej stronie.
Hey, ja czytając go odnoszę wrażenie, że jego wiedza wcale nie jest tak wielka, jak sam o niej pisze. jego opinia profesjonalisty i znawcy bierze się głównie stąd, że ludzie wierzą w to, co sam wypisuje. Jak dla mnie on jest normalnym bloggerem, słabszym niż Rachela czy Elve, i z pewnością nie lepszym, niż sporo dziewczyn z forum. Merytorycznie, oczywiście, bo o stylu nie chcę pisać.

Bawiłyby mnie jego gierki i pozy, gdyby nie był przy tym tak bezwzględny.
Ludzie naprawde kochający perfumy i traktujący je z miłością nie chcą się z nim zadawać i ignorują go. A, on to wykorzystuje cytując na przykład newsy Forevermore z Gazety bez podania źródła, albo pisząc "udało mi się zdobyć informację, że..." i wiedząc, ze Forevermore nie zaprotestuje, bo też nie chce się "bawić klockami", że tak zacytuję dowcip.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 11:04   #28
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Jakim trzeba być trollem, żeby coś takiego zrobić?

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Saab, to dowodzi temu, że Cię podziwia, jesteś dla niego autorytetem ale przy okazji "konkurencją" w jego mniemaniu . A czemu to zrobił? Bo Ci zazdrości, bo jest małym biednym zahukanym człowieczkiem z kompleksami, bo jest złośliwy, bo będzie mógł po raz kolejny pochwalić się ile osób odwiedziło jego stronę wspominając mimochodem, że więcej niż Twoją...
A teraz pewnie czyta ten wątek i rośnie , i ma uśmiech na swej twarzy Taki typ....


Ale rozumiem oczywiście Twoje oburzenie i ... pewną bezsilność
już to robi

Tylko że jego stronę często odwiedzają ludzie , po to żeby napisać mu jaki jest beznadziejny ( te posty są usuwane ) czego u Sabb nigdy nie zauważyłam.

Wychodzi widocznie z założenia że nie ważne jak mówią , aby mówili i nazwiska nie przekręcali
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 11:15   #29
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Jakim trzeba być trollem, żeby coś takiego zrobić?

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Sabb paskudna sprawa
ja poczytałam jego wpisy na forum i mam wrażenie, że z nim jest coś nie tak, ale to oczywiście nie tłumaczy chamstwa
chłopak idzie po trupach i na cudzych sukcesach do celu
Ja też takie mam wrażenie. I nie tylko ja, bo pomysł poddała mi osoba, która zna go lepiej.
Może to jest tak, że ona ma osobowośc paranoiczną i uważa, że cały świat jest mu wrogi, więc on robiąc ludziom świństwa po prostu jest szybszy i sprytniejszy?
Albo jest wyrachowanym, perfidnym karierowiczem, który zrobi wszystko "byle się mówiło" Teraz na blogu już cieszy się, że ma tyle wejść i wita serdecznie wszystkich nowych czytelników. Zostawiłam mu komentarz i daję słowo, więcej do niego nie zajrzę.
Cytat:
Napisane przez skarbiatko Pokaż wiadomość
Jestem oburzona, ale nie powiem żebym była tym zdziwiona
Twister nie jest jedynym zakochanym w swej twórczości blogowej i uważającym sie za NAJ , ale jest najbardziej zdesperowany, i nie pierwszy raz posuwa się do tego rodzaju praktyk, wszystko aby jego blog był najczęściej odwiedzany i najbardziej popularny..
Żałosne i mam nadzieję że jego postępowanie, przyniesie odwrotny skutek.
Bo to co zrobił to grube przegięcie.
Zgadzam się. I tez mam nadzieję.
Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Sabbath, bardzo mi przykro, trzeci raz piszę tego posta, ciagle mi go wystrzela w kosmos.
Bardzo Ci współczuję, nie wiadomo nawet, co powiedzieć, bo w moim prostym pojmowaniu swiata także nie mieści mi się to w głowie.
Trzymaj się.
Twister chce sobie podbudować znaczenie we własnym pojęciu, czy co? Bo w środowisku obsra sobie tym opinię do reszty.
A, zresztą, kto go tam wie....
Koto, dziękuję.
Też mnie dziwi, ze zdecydował się na ostateczne pogrążenie się. Ale myślę też, że on już nie pisze dla środowiska i nie do maniaków perfumeryjnych kieruje swojego bloga. Stosuje populistyczne sztuczki, wulgaryzuje język, pisze i wymiotach, seksie, biciu Arabów - to nie my jesteśmy czytelnikiem, na którego liczy.
Cytat:
Napisane przez OlaVS Pokaż wiadomość
Hm, zawsze mi się wydawało, że obyczaje łagodzi nie tylko muzyka, ale kontakt z pięknymi rzeczami w ogóle, w tym z pięknymi zapachami także. Twister jest żywym dowodem na to, że istnieją jednostki wybitnie oporne na uszlechetniający wpływ sztuki. Zgadzam się, że musi mieć ze sobą jakiś problem - a Tobie, Sabb, po prostu zazdrości, i tym samym przyznaje, że ma czego zazdrościć - to taki mały pozytywny wniosek, jaki mi się nasunął w tej całej paskudnej sprawie.
Proponuję bojkot niemuzycznego bloga - to rzecz, którą można zrobić od razu, nie czekając na ewentualne działania prawne (z tego co widzę, nie takie proste do przeprowadzenia).
Chyba nie ma lepszego pomysłu, niż ten.
Tylko jak dotrzeć do ludzi? No i jak nie zaglądać? Wiem, ze Missalowie z podobnym jak ja lękiem zaglądają, czy znowu ich jakoś nie obsmaruje...


Cytat:
Napisane przez Kot z Cheshire Pokaż wiadomość
Niech mu się klawisze w klawiaturze poprzestawiają, a myszka postrada zmysły! (<- starożytna, indiańska klątwa )

A zupełnie serio, Sabbath, to trzymam mocno kciuki za poradzenie sobie z tym problemem. Rzeczywiście, tak jak ktoś napisał w komentarzach na SoS, dobrze by było dać znać o tym indydencie ważniejszym perfumiarskim portalom i perfumeriom, bo nie wiadomo, co pan Marcin będzie na tej swojej nowej stronie smarował. Jak znowu obsmaruje Luluę, to dobrze by było, żeby nie było to skojarzone z Tobą. Chociaż pewnie raczej będzie liczył na to, że ktoś będzie w Guglu szukał Twojego bloga po gdzieś raz przeczytanej i zapamiętanej nazwie, i tak trafi do niego

I to chyba nie jest żadna choroba, tylko taki charakter, twór naszej dogorywającej, bezhonorowej cywilizacji marketingowej.

(cholibka, to mój najdłuższy post tutaj chyba)
Mam podobne wrażenia i podobne wyciągam wnioski. Kiedy się uspokoję postaram się napisać grzeczny, nie obrażający nikogo list. Może skorzystam z pomocy prawnika przy tworzeniu go...

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
tak wogole to chyba powinnysmy sie "odlubic" na fejsie
Ja dopiero po komentarzu Kattariny zorientowałam się, że mam go nadal w znajomych.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 12:02   #30
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Jakim trzeba być trollem, żeby coś takiego zrobić?

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Hey, ja czytając go odnoszę wrażenie, że jego wiedza wcale nie jest tak wielka, jak sam o niej pisze. jego opinia profesjonalisty i znawcy bierze się głównie stąd, że ludzie wierzą w to, co sam wypisuje. Jak dla mnie on jest normalnym bloggerem, słabszym niż Rachela czy Elve, i z pewnością nie lepszym, niż sporo dziewczyn z forum. Merytorycznie, oczywiście, bo o stylu nie chcę pisać.
Tak na prawdę to nie jestem w stanie obiektywnei ocenić jego wiedzy o składnikach, bo sama sie na tym nie znam, ale jego posty o składnikach (bo tylko te miałam na myśli pisząc o jego wiedzy) wydają mi sie dobre i ciekawe.

Tak BTW jakiego bloga prowadzi Rachela bo jakoś nei moge dopasować nick do adresu

Co do jego stylu, to jednak jest wg. mnie zdecydowanie najsłabszy z blogerów piszących o perfumach, czasem nawet prostacki, wulgarny i zdradzający rozchwianie emocjonalne co niestety przekłada sie też to na jego zachowanie wobec innych... I jeszcze ten dzisiejszy pos,t pod którym sie podpisałaś, przykre
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-06-01 o 12:03
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:46.