Pytanie o staż cz.II - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-06, 22:11   #3601
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
O ile dobrze zrozumiałam, to miałaś 3 miesięczny staż. Więc zgodnie z moim UP przysługuje Ci 6 dni wolnego. Ja to liczę tak:

1 kwiecień- 1 maj - przysługują 2 dni
1 maj-1 czerwca - kolejne 2
1 czerwca- 1 lipiec - kolejne 2

Za lipiec nie przysługują Ci dni wolne, bo nie przepracowałaś 30 dni.
U mnie ta się liczy
Mam staż od kwietnia do końca lipca, czyli 4 miesiące, a wg ustawy za kazdy miesiac przepracowany przysluguje Ci 2 dni wolnego, wiec, jak pisalam- jeden dzien w maju wykorzystalam.

A więc wg moich obliczen przedstawia się to tak:

1kwiecien-1maj- 2dni
1maj- 1 czerwiec- 1 dzien, bo 1 dzien wybralam
1 czerwiec-1 lipiec- 2dni
1lipiec-1sierpien- 2dni (pracodawca musi Ci udzielić 2 dni wolnych przed zakonczeniem stazu)

Podusumowując- wyszło 7 dni wolnego.
A staż koncze na koniec lipca, ale 31.07 przypada niedziela, w ogole na weekendy nie pracuję, więc ostatnim moim dniem stazowym 29 lipiec, ale odliczajac urlop wyszlo mi, ze 20 lipiec bylby moim ostatnim dniem stazowym

Dobrze wyliczylam ?

Ps. Wzorowałam się na tym:
Cytat:
Zgodnie z § 5 pkt 1 lit „l” umowy, organizator staŜu przedkłada do Urzędu oryginał listy obecności w terminie 5 dni po zakończeniu
kaŜdego miesiąca staŜu. Na wniosek bezrobotnego odbywającego
staŜ organizator staŜu jest zobowiązany do udzielenia 2 dni
wolnych po kaŜdych 30 dniach kalendarzowych staŜu

(art. 53 § 7 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach
rynku pracy tekst jednolity Dz.U. z 2008r. Nr 69, poz. 415 z późn. zm.
oraz § 5 pkt 1 lit. „j” umowy). JeŜeli osoba przebywała na zwolnieniu
lekarskim naleŜy udzielić dni wolnych za okres pomniejszony o dni
udokumentowanej niezdolności do pracy, za które przysługuje
stypendium. Za ostatni miesiąc odbywania staŜu
organizator staŜu jest obowiązany udzielić dni wolnych
przed upływem terminu zakończenia staŜu.
Cytat:
Ja również wcześniej skończyłam staż ze względu na to że odbierałam dni wolne. Pracodawca podpisał mi już wcześniej wszystkie papiery z datą końca stażu. Zaniosłam do UP i nie chcieli przyjąć. Kazali tylko przyjść w dniu zakończenia stażu ( nie odbyło się oczywiście bez słów, że nie wiadomo jak można podpisać coś co się jeszcze nie skończyło ).
Dodatkowo robili problemy, że sprawozdanie pracodawca wypisał mi na komputerze i wydrukował. Wg nich powinno to być zrobione odręcznie
Mam nadzieje, ze mi nie bede tego robic, bo po prostu nie bede miala tego nawet jak zlozyc. Z koncem lipca wyjezdzam i tyle i nie ma mnie przez najblizszy miesiac w kraju.
Specjalny druczek- karta przebiegu stazu, dostalam od nich z pieczatkami , jak przyszlo pismo, ze przyznali mi staz. Dam to pracodawcy do wypelnienia i zanim pojde na te dni urlopowe to bede to napewno miala juz gotowe.
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 05:17   #3602
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość

1kwiecien-1maj- 2dni
1maj- 1 czerwiec- 1 dzien, bo 1 dzien wybralam
1 czerwiec-1 lipiec- 2dni
1lipiec-1sierpien- 2dni (pracodawca musi Ci udzielić 2 dni wolnych przed zakonczeniem stazu)

Dobrze
Ja mam identycznie!
8 dni urlopowych za 4 miesiące stażu.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 17:58   #3603
ikonka10
Raczkowanie
 
Avatar ikonka10
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 344
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Dziewczyny Proszę o podpowiedzi!
chcę złożyć dokumenty aplikacyjne w odpowiedzi na ogłoszenie o pracę w jednostce o tym samych charakterze co moja jednostka "stażowa". chcę się podeprzeć tymi 2,5 miesiącami stażu które już odbyłam (zostało mi pół m-ca). jednak wymagają dokumentów potwierdzających kwalifikacje i doświadczenie. kto mi wystawi taki papier, że rzeczywiście jestem w trakcie stażu akurat w danej jednostce? a może ubiegać się o taką "notkę" a zarazem opinię o mnie u mojego kierownictwa? bo przypominam, że charakter jednostki jest ten sam co mój stażodawca, tylko różnią się zasięgiem terytorialnym, więc zależałoby mi na potwierdzeniu tego. można coś takiego zrobić? czy to UP wystawia suche zaśw, że odbywam staż w tej jednostce?wtedy bez dodatkowej opini?
__________________
Zielona Wyspa


Edytowane przez ikonka10
Czas edycji: 2011-06-07 o 17:59
ikonka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 21:40   #3604
ikonka10
Raczkowanie
 
Avatar ikonka10
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 344
Dot.: Pytanie o staż cz.II

trochę to zagmatwałam, ale jednym słowem wysyłam CV i LM i:
czy ktoś mi wystawi jakiś papier potwierdzający, że jestem właśnie tu na stażu(ciągle trwa) i że dobrze się sprawdzam?
__________________
Zielona Wyspa

ikonka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-08, 10:27   #3605
Fara25
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 314
Dot.: Pytanie o staż cz.II

To, że jesteś na stażu mogą potwierdzić ale opinii raczej Ci nie wystawią.
Fara25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-08, 23:36   #3606
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez nika135 Pokaż wiadomość
Dobrze
Ja mam identycznie!
8 dni urlopowych za 4 miesiące stażu.
Konkretnej odpowiedzi oczekiwałam.
Dzięki nika
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 15:41   #3607
fables
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 188
Dot.: Pytanie o staż cz.II

laski mam pytanie czy kazdego msc jest tyle saamo kasy za staz? czy to zalezy ile msc ma dni, swiat itd... bo mam 830zl. myslalam, ze bedzie to kwota 890, mam staz kapital cos tam,.
fables jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-09, 16:20   #3608
ikonka10
Raczkowanie
 
Avatar ikonka10
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 344
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez fables Pokaż wiadomość
.... mam staz kapital cos tam,.
nie "mam staż kapitał coś tam tylko masz staż finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Kapitał Ludzki.
no właśnie nie wiem jak jest z długością m-ca i ilością świąt. za chorobowe wiem, że nie płacą.
__________________
Zielona Wyspa

ikonka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-10, 13:36   #3609
uwielbiam_owoce22
Zadomowienie
 
Avatar uwielbiam_owoce22
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: wojewodztwo mazowieckie
Wiadomości: 1 218
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Ja juz dziewczyny skonczylam staz. Mam juz praktycznie wolne. Ide w poniedzialek tylko aby odebrac papiery i zeby przystawili pieczatki.
Juz powoli szukam pracy, bo juz raczek kolejnego stazu nie dostane.
A oferty w moim urzedzie pracy nie sa zachecajace, bo przewaznie szukaja ludzi po wyksztalceniu zawodowym np: hydraulik, spawacz, kucharz itp;/
Wiec postanowilam dziewczyny wyjsc naprzeciw, w srode wydrukowalam troche cv i razem z chlopakiem objezdzilam galerie handlowe- zostawilam w kilku miejscach cv. Zobaczymy czy sie ktos odezwie <mysli>
Ja mieszkam niedaleko lodzi, wiec z dojazdem nie byloby problemow. U mnie teraz w okolicy otworzyli centrum zakupow, chcialam zostawic cv w CCC ale nie bylo kierowniczki a pracownice nawet nie pozwolily zostawic cv w sklepie bo maja komplet. Chamstwo i bezczelnosc w tym sklepie. juz napewno nie zrobie tam zakupow jako klient!!!

Edytowane przez uwielbiam_owoce22
Czas edycji: 2011-06-10 o 17:25
uwielbiam_owoce22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-10, 15:51   #3610
olciunnnia
Raczkowanie
 
Avatar olciunnnia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 69
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez uwielbiam_owoce22 Pokaż wiadomość
Ja mieszkam niedaleko lodzi, wiec z dojazdem nie byloby problemow. U mnie teraz w okolicy otworzyli centrum zakupow, chcialam zostawic cv w CCC ale nie bylo kierowniczki a pracownice nawet nie pozwolily zostawic cv w sklepie bo maja komplet. Co za piz*** Chamstwo i bezczelnosc w tym sklepie. juz napewno nie zrobie tam zakupow jako klient!!!


No proszę, chyba mieszkamy w tym samym mieście

Co do CCC to wiem, że rekrutacja była jakiś miesiąc temu, ale słyszałam ze potrzebują jeszcze jednej osoby, więc nie wiem czemu tak Cię potraktowano.
__________________
"Za często chcemy tego, czego nie możemy mieć. Pragnienia łamią nam serce, męczą nas. Pożądanie może rujnuje nam życie. Ale jeśli chodzi o pragnienia, najbardziej cierpią ci, którzy nie wiedzą, czego chcą."



"Prawda o prawdzie jest taka... że rani. Więc kłamiemy."
olciunnnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-10, 17:24   #3611
uwielbiam_owoce22
Zadomowienie
 
Avatar uwielbiam_owoce22
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: wojewodztwo mazowieckie
Wiadomości: 1 218
Dot.: Pytanie o staż cz.II

No ja w lodzi niestety nie mieszkam zaluje troche poniewaz pewnie wtedy mialabym wieksze szanse na znalezienie roboty. A ,ze jestem z malej miesciny to z praca jest ciezko;/
To pewnie jestesmy z tego samego miasta bo w woj. lodzkim tylko 1 centrum zakupow otworzono.
No ja bylam sie pytac o prace w srode - to laska ktora byla przy kasie, znam ja z widzenia bo ze mna do tego samego gimnazjum chodzila.
Od razu na wstepie gadka: ooo pewnie cv przyszlas przyniesc? a ja, ze tak a ona odrazu, ze maja komplet, w deichmanie tez, mozesz jak cos do rossmanna zaniesc i sie spytac, ale tez raczej tam maja komplet.
I nastepnie z takim tekstem: ze przedemna byla jakas laska, 18 letnia czy moze to twoja kolezanka, tez pytala sie o prace. A ty ile masz lat???
Potraktowala mnie jakbym byla jakas gowniara- a mam 23 lata.
Potem gadka, ze nie potrzebuja nikogo ani na wakacje ani na stale.
Byla tam tez moja znajoma, ktora znam z widzenia to siedziala cicho, nic sie nawet nie odezwala bo sie chyba bala.
Chcialam tylko zaniesc i zostawic cv , wcale nie liczylam na to aby dali mi tam robote a zostalam tak potraktowana.
Wiec widzisz sklamaly mnie.
Jak sie nie odezwa babki z lodzi to chyba bede zmuszona zameldowac sie tymczasowo u ciotki z lodzi moze wtedy bede miala wieksze szanse na znalezienie pracy.
uwielbiam_owoce22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-10, 17:30   #3612
olciunnnia
Raczkowanie
 
Avatar olciunnnia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 69
Dot.: Pytanie o staż cz.II

uwielbiam_owoce22 a już odbyłaś roczny staż? Ostatnio w PUP widziałam ofert sekretarek. Może coś w tym kierunku ?
__________________
"Za często chcemy tego, czego nie możemy mieć. Pragnienia łamią nam serce, męczą nas. Pożądanie może rujnuje nam życie. Ale jeśli chodzi o pragnienia, najbardziej cierpią ci, którzy nie wiedzą, czego chcą."



"Prawda o prawdzie jest taka... że rani. Więc kłamiemy."
olciunnnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-10, 17:33   #3613
uwielbiam_owoce22
Zadomowienie
 
Avatar uwielbiam_owoce22
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: wojewodztwo mazowieckie
Wiadomości: 1 218
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Niestety nie przyznano mi rocznego stazu- bylam jedynie na 3 - miesiecznym jako dziennikarka tylko, ze nie bylo mozliwosci przedluzenia bo firma funduszy nie ma i juz o tym mnie poinformowala zanim byl zalatwiony staz z urzedu.
Mmm to bede musiala w poniedzialek leciec tam i sie zorientowac.
A Olciunnnia a skad wiesz, ze byl poszukiwany jeszcze 1 pracownik??
Troche moja wina bo nie powinnan dac sie tak splawic, ale to wkoncu byl 1 sklep do ktorego zanioslam cv, teraz juz wiem jak gadac z ludzmi.

Edytowane przez uwielbiam_owoce22
Czas edycji: 2011-06-10 o 17:36
uwielbiam_owoce22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 13:47   #3614
luskap
Zakorzenienie
 
Avatar luskap
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 174
GG do luskap
Dot.: Pytanie o staż cz.II

dziewczyny a ile teraz otrzymuje się na rękę za staż? Bo ja zaczynam od sierpnia i słyszałam, ze za jakiś staż unijny (też z UP) jest więcej a za zwykły z UP trochę mniej.
luskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 14:00   #3615
uwielbiam_owoce22
Zadomowienie
 
Avatar uwielbiam_owoce22
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: wojewodztwo mazowieckie
Wiadomości: 1 218
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez luskap Pokaż wiadomość
dziewczyny a ile teraz otrzymuje się na rękę za staż? Bo ja zaczynam od sierpnia i słyszałam, ze za jakiś staż unijny (też z UP) jest więcej a za zwykły z UP trochę mniej.
U kazdej z nas jest inaczej. Jedne dostaja 890.60 zl a inne niecale 800 zl.
Ja moge ci powiedziec ile ja dostalam za przepracowany miesiac - jakos 760 zlotych.

Na samym poczatku wyplacili mi tylko za polowe marca przepracowanego i wtedy stawka byla chyba 450 zl? jakos tak 400 z groszami a juz za caly miesiac dostalam niecale 800 zl.

Aaa i dziewczyny wiecie jak napisac sprawozdanie i opinie? dostalam druki z urzedu pracy ale moj opiekun stazowy nawet nie chcialo mu sie wypelnic opinii olala to babka i kazala mi abym sama cos tam nagryzmolila a ona wszystko podpisze
Ech te staze nie dosc, ze pracujesz dla nich za free to jeszcze opinii nie chce im sie napisac.

Edytowane przez uwielbiam_owoce22
Czas edycji: 2011-06-11 o 14:11
uwielbiam_owoce22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 15:05   #3616
luskap
Zakorzenienie
 
Avatar luskap
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 174
GG do luskap
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Dziękuję za odp. Obawiam się, ze właśnie to 890 to ten staż unijny (mój brat był na takim) a 760 normalny. Myślałam, że coś się w tej kwestii zmieniło. Mam nadzieję, ze załapię się na ten wyższy
luskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 15:56   #3617
ikonka10
Raczkowanie
 
Avatar ikonka10
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 344
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez luskap Pokaż wiadomość
Dziękuję za odp. Obawiam się, ze właśnie to 890 to ten staż unijny (mój brat był na takim) a 760 normalny. Myślałam, że coś się w tej kwestii zmieniło. Mam nadzieję, ze załapię się na ten wyższy
jak zaczynasz od sierpnia to raczej unijny bo UP własnych pieniedzy juz nie mają. róznica jest taka, że nie odcinają podatku od stażu z EFSu. a z UP tak. ale potem i tak go odzyskamy.
__________________
Zielona Wyspa

ikonka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 17:24   #3618
uwielbiam_owoce22
Zadomowienie
 
Avatar uwielbiam_owoce22
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: wojewodztwo mazowieckie
Wiadomości: 1 218
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Ja tez na umowie z UP mialam kwote brutto 890.60 zl tylko, ze odejmowali mi podatek od tego i dlatego dostawalam na reke tylko 760 zl.
Wiem, ze moje znajome ktore mialy staze w urzedach lub w sadach tez taka kwote otrzymywaly.
uwielbiam_owoce22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 18:25   #3619
olciunnnia
Raczkowanie
 
Avatar olciunnnia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 69
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Ja otrzymuję dokładnie 765,45 zł

Co do opinii to wymyśl jakieś głupoty. Mi pomogli w tym trochę, bo nie mogłam wpisać tego co robiłam. Oni i tak tego nie sprawdzają. Pisz to co może pomóc Ci w rekrutacji w dalszej pracy. Bo normalnie możesz się tym posługiwać
__________________
"Za często chcemy tego, czego nie możemy mieć. Pragnienia łamią nam serce, męczą nas. Pożądanie może rujnuje nam życie. Ale jeśli chodzi o pragnienia, najbardziej cierpią ci, którzy nie wiedzą, czego chcą."



"Prawda o prawdzie jest taka... że rani. Więc kłamiemy."
olciunnnia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-11, 19:33   #3620
juhaska
Zadomowienie
 
Avatar juhaska
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: seven heaven
Wiadomości: 1 943
Dot.: Pytanie o staż cz.II

1 czerwca była relaworyzacja i stwaka stypendium uległa zmianie
__________________
Whatever, whatever happens, don't let go of my hand
juhaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 19:34   #3621
olciunnnia
Raczkowanie
 
Avatar olciunnnia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 69
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez juhaska Pokaż wiadomość
1 czerwca była relaworyzacja i stwaka stypendium uległa zmianie

Możesz coś więcej o tym powiedzieć ?
__________________
"Za często chcemy tego, czego nie możemy mieć. Pragnienia łamią nam serce, męczą nas. Pożądanie może rujnuje nam życie. Ale jeśli chodzi o pragnienia, najbardziej cierpią ci, którzy nie wiedzą, czego chcą."



"Prawda o prawdzie jest taka... że rani. Więc kłamiemy."
olciunnnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 19:40   #3622
juhaska
Zadomowienie
 
Avatar juhaska
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: seven heaven
Wiadomości: 1 943
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez olciunnnia Pokaż wiadomość
Możesz coś więcej o tym powiedzieć ?
czyli obecnie stypendium wynoski 120% zasiłku czyli 913,70zł
__________________
Whatever, whatever happens, don't let go of my hand
juhaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 19:44   #3623
olciunnnia
Raczkowanie
 
Avatar olciunnnia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 69
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez juhaska Pokaż wiadomość
czyli obecnie stypendium wynoski 120% zasiłku czyli 913,70zł


A czy ta wyższa kwota jest tylko dla tych co na staż idą po 1 czerwca? Czy osoba która już wcześniej miała umowę podpisaną też się załapie?
__________________
"Za często chcemy tego, czego nie możemy mieć. Pragnienia łamią nam serce, męczą nas. Pożądanie może rujnuje nam życie. Ale jeśli chodzi o pragnienia, najbardziej cierpią ci, którzy nie wiedzą, czego chcą."



"Prawda o prawdzie jest taka... że rani. Więc kłamiemy."
olciunnnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 19:48   #3624
juhaska
Zadomowienie
 
Avatar juhaska
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: seven heaven
Wiadomości: 1 943
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez olciunnnia Pokaż wiadomość
A czy ta wyższa kwota jest tylko dla tych co na staż idą po 1 czerwca? Czy osoba która już wcześniej miała umowę podpisaną też się załapie?
wszystkich
__________________
Whatever, whatever happens, don't let go of my hand
juhaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 21:05   #3625
lolitaj
Raczkowanie
 
Avatar lolitaj
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z kątowni
Wiadomości: 168
Dot.: Pytanie o staż cz.II

ja mam pytanie.. nie orientuje się w tym wszystkim... Jeśli chce iść na staż (studiując zaocznie) to czy muszę zarejestrować się najpierw w UP jako bezrobotna, jeśli na własną rękę szukam stażu? Przeprowadzam się z mojego rodzinnego miasta i tym samym zmieniam uczelnie... a chce odrobić staż...
__________________

Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem.

19.08.09 prawko
01.10.09 studentka
lolitaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 21:43   #3626
olciunnnia
Raczkowanie
 
Avatar olciunnnia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 69
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez lolitaj Pokaż wiadomość
ja mam pytanie.. nie orientuje się w tym wszystkim... Jeśli chce iść na staż (studiując zaocznie) to czy muszę zarejestrować się najpierw w UP jako bezrobotna, jeśli na własną rękę szukam stażu? Przeprowadzam się z mojego rodzinnego miasta i tym samym zmieniam uczelnie... a chce odrobić staż...

Tak. Nawet jak sama znajdziesz staż to pracodawca będzie wymagał zarejestrowania, bo wtedy on Tobie nic nie płaci tylko UP.
__________________
"Za często chcemy tego, czego nie możemy mieć. Pragnienia łamią nam serce, męczą nas. Pożądanie może rujnuje nam życie. Ale jeśli chodzi o pragnienia, najbardziej cierpią ci, którzy nie wiedzą, czego chcą."



"Prawda o prawdzie jest taka... że rani. Więc kłamiemy."
olciunnnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-12, 13:10   #3627
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: Pytanie o staż cz.II

A ja sie załamałam, ponieważ abym otrzymała staż, UP wymyślił sobie, ze po 3 miesiecznym stażu pracodawca musi mnie zatrudnić na co najmniej 4. Gdzie ja takiego znajdę
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-12, 13:13   #3628
rodzynekkkk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 106
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez doriiska Pokaż wiadomość
A ja sie załamałam, ponieważ abym otrzymała staż, UP wymyślił sobie, ze po 3 miesiecznym stażu pracodawca musi mnie zatrudnić na co najmniej 4. Gdzie ja takiego znajdę
Tak teraz wchodzą takie przepisy, że pracodawca musi po zakończeniu stażu zatrudnić osobę bezrobotną... Więc dość,że staży będzie nie wiele, to pracodawcy będą mieli takie wymagania,że głowa mała...
rodzynekkkk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-12, 14:38   #3629
uwielbiam_owoce22
Zadomowienie
 
Avatar uwielbiam_owoce22
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: wojewodztwo mazowieckie
Wiadomości: 1 218
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Moi drodzy jutro ide do pracodawcy aby podpisal mi papiery.
Musze miec w dodatku opisana opinie i sprawozdanie z przebiegu stazu.
Myslalam, ze ktos mi tam pomorze ale olano mnie, szefowa kazala abym sama sobie napisala opinie i sprawozdanie tylko, ze ja nie wiem co tam powinno sie znalezc.
Bo sa oddzielne 2 pola i nie wiem co tam powinno byc w kazdym umieszczone.
1 rubryka to jest cos takiego:
w trakcie stazu realizowala zadania...
a druga:
uzyskala kwalifikacje lub nabyla umiejetnosci zawodowych ....


Bylam na stanowisku dziennikarza/ asystenta redaktora.
Wykonywalam takie zadania: opisywanie materialow, montaz materialow w programie adobe, obslugiwalam urzadzenia biurowe np drukaki, odbieralam i wykonywalam telefony, sprawdzalam korespondensje, odpisywalam na maile, przeprowadzalam wywiady.
Tylko nie wiem gdzie mam to umiescic i o co chodzi z tymi umiejetnosciami i kwalifikacjami??
Mam napisac ze z zakresu dziennikarstwa, umiejetnosci komunikacyjne i umiejetnosc samodzielnej organizacji pracy???

Prosze o pomoc bo jestem w tym zielona
uwielbiam_owoce22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-12, 15:24   #3630
olciunnnia
Raczkowanie
 
Avatar olciunnnia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 69
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez uwielbiam_owoce22 Pokaż wiadomość
Moi drodzy jutro ide do pracodawcy aby podpisal mi papiery.
Musze miec w dodatku opisana opinie i sprawozdanie z przebiegu stazu.
Myslalam, ze ktos mi tam pomorze ale olano mnie, szefowa kazala abym sama sobie napisala opinie i sprawozdanie tylko, ze ja nie wiem co tam powinno sie znalezc.
Bo sa oddzielne 2 pola i nie wiem co tam powinno byc w kazdym umieszczone.
1 rubryka to jest cos takiego:
w trakcie stazu realizowala zadania...
a druga:
uzyskala kwalifikacje lub nabyla umiejetnosci zawodowych ....


Bylam na stanowisku dziennikarza/ asystenta redaktora.
Wykonywalam takie zadania: opisywanie materialow, montaz materialow w programie adobe, obslugiwalam urzadzenia biurowe np drukaki, odbieralam i wykonywalam telefony, sprawdzalam korespondensje, odpisywalam na maile, przeprowadzalam wywiady.
Tylko nie wiem gdzie mam to umiescic i o co chodzi z tymi umiejetnosciami i kwalifikacjami??
Mam napisac ze z zakresu dziennikarstwa, umiejetnosci komunikacyjne i umiejetnosc samodzielnej organizacji pracy???

Prosze o pomoc bo jestem w tym zielona



W rubryce 'realizowałam zadania' wpisz stanowisko jakie pełniłaś ( np. administracyjne) i tu wpisz to co wyszczególniłaś.
A w rubryce kwalifikacje i umiejętności praktyczne z zakresu ja mam wpisane " doskonalenia umiejętności pracy na komputerze i maszyn biurowych, poznanie struktur organizacyjnych funkcjonujących w .... ".
__________________
"Za często chcemy tego, czego nie możemy mieć. Pragnienia łamią nam serce, męczą nas. Pożądanie może rujnuje nam życie. Ale jeśli chodzi o pragnienia, najbardziej cierpią ci, którzy nie wiedzą, czego chcą."



"Prawda o prawdzie jest taka... że rani. Więc kłamiemy."
olciunnnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:46.