WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2011-06-09, 10:03   #3481
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 846
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

czesc dziewczyny i ja mam problem z wypadaniem w³osów mimo dbania (wrecz przesadnego) o w³osy one sa ciagle brzydkie cienkie, delikatne, oklapniete... no i koszmarnie wypadaja.. moja szczotka ma kolor rozowy.. wyobra¼cie sobie jak wyglada po czesaniu szczegolnie mokrych w³osów....w³osów jest zawsze pe³no i zawsze sa to w³osy z cebulkami ;/ planuje zobic badania.. testosteron (niestety w nastepnym miesiacu bo trzeba zrobic miedzy 6-8 dniem cyklu podobno. No i tarczyca TSH tak? testosteron + tsh wystarczy.. ?dodam ze moja mama mia³a kiedys guzki na tarczycy wiec moze .. ja tez jakos genetycznie.. bede cos mia³a (oby nie) ogolna morfologia w normie.. zelazo ok.
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/

Edytowane przez Mini1991
Czas edycji: 2011-06-09 o 10:11
Mini1991 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-09, 10:08   #3482
karolajna_
Raczkowanie
 
Avatar karolajna_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 90
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

jeszcze czyta³am gdzie¶ ¿e za ³ysienie u kobiet odpowiedzialny jest równie¿ DHEA-SO4 ja nie mia³am go robionego teraz tylko jakis rok temu i wszystko bylo w normie.... no w sumie u mnie tarczyca szaleje wiêc mo¿e u ciebie tez jest cos z nia nie tak... czasami TSH moze byc w normie ale dopiero ft3 i ft4 pokazuja jakas nieprawidlowosc no i przeciwciala tarczycowe... najlepiej idz do lekarza

zmowu ponawiam moje pytanie czy komus po loxonie tak szybko zaczelo sie linienie... i czy jezeli stosowalam tylko na zakola loxon 2% to linienie moze byc z calej glowy????
__________________

"W ¿yciu istniej± rzeczy, o które warto walczyæ do samego koñca" P. Coelho







Edytowane przez karolajna_
Czas edycji: 2011-06-09 o 10:10
karolajna_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-09, 10:09   #3483
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 846
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

dodam ze moja skora g³owy nie wyglada za ciekawie.. podejrzewam £ZS (w³osy szybko sie przet³uszczaja.. kilka godzin po umyciu g³owa smierci, nie toleruje ost w ogole szamponów ;/ na wszytkie reaguje swedzeniem, czerwonymi placami i ³uszczeniem sie na lini w³osy-czo³o, obecnie myje szaponem dla dzieci babydream nic sie nie dzieje z g³owa strasznego, oprocz tego czesto mam bol±ce krosty - jak przy tradziku na skalpie no i ³upiez..

Jesli chodzi o skore twarzy d³ugo walczy³am z tradzikiem (wizyty u dermatologa konczy³y sie braniem bezsensownych tabletek) sama zacze³am brac unidox i pomog³o! juz nie mam ropnych guzków - no moze czasami podczas okresu jednak zaskorniki ciagle sa.. ale to kropla w morzu.. Jednak skora jest bardzo delikatna strasznie sie ³uszczy wszytko mnie zapycha ;/
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-09, 10:15   #3484
jagodzianka123
Przyczajenie
 
Avatar jagodzianka123
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

mnie coraz bardziej zaczyna niepokoiæ stan moich w³osów. niby nie s± jakie¶ matowe czy suche, s± grube i do¶æ gêste ale wypadaj± na potêgê. podczas mycia i czesania s± to ogromne ilo¶ci przynajmniej w moich oczach. a oprócz tego na poduszcze na pod³odze na ciuchach ci±gle znajduje kolejne gdzie¶ wyczyta³am ¿e dobry jest ocet jab³kowy do p³ukania w³osów i w³asnie zamierzam sprawdziæ, mo¿e to pomo¿e. stosowa³a która¶ z was mo¿e??
jagodzianka123 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-09, 10:21   #3485
karolajna_
Raczkowanie
 
Avatar karolajna_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 90
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Poka¿ wiadomo¶æ
dodam ze moja skora g³owy nie wyglada za ciekawie.. podejrzewam £ZS (w³osy szybko sie przet³uszczaja.. kilka godzin po umyciu g³owa smierci, nie toleruje ost w ogole szamponów ;/ na wszytkie reaguje swedzeniem, czerwonymi placami i ³uszczeniem sie na lini w³osy-czo³o, obecnie myje szaponem dla dzieci babydream nic sie nie dzieje z g³owa strasznego, oprocz tego czesto mam bol±ce krosty - jak przy tradziku na skalpie no i ³upiez..

Jesli chodzi o skore twarzy d³ugo walczy³am z tradzikiem (wizyty u dermatologa konczy³y sie braniem bezsensownych tabletek) sama zacze³am brac unidox i pomog³o! juz nie mam ropnych guzków - no moze czasami podczas okresu jednak zaskorniki ciagle sa.. ale to kropla w morzu.. Jednak skora jest bardzo delikatna strasznie sie ³uszczy wszytko mnie zapycha ;/
zrób te badania i siê wszystko bêdzie jasne... ³ykasz jakie¶ suplementy? mo¿e ci wypadaj± bo odstawi³a¶ tabletki anty (je¶li bierzesz) powinno siê unormowaæ.... g³owa do góry
__________________

"W ¿yciu istniej± rzeczy, o które warto walczyæ do samego koñca" P. Coelho






karolajna_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-09, 11:47   #3486
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 846
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

nie nie nigdy nie bra³am tabletek anty.
Suplementy ³yka³am, obecnie zaprzesta³am bo ost brany vitapil ma w skladzie wit b12 która pogarsza stan skory
jednak dziwnie sie dzia³o.. podczas brania suplementów tabletki ³ama³y sie na potege jak przesta³am sa grube i jest ok ;/
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-09, 13:00   #3487
russian88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 28
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Dziewczyny proszê powiedzcie co¶ odstawilam tabletki anty ju¿ pó³ roku temu a one nadal lec± jak szalone, moge im jakos pomóc, czy mam czekac a¿ to przejdzie, czy to wogóle kiedy¶ przejdzie ?
russian88 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-06-09, 20:26   #3488
karolajna_
Raczkowanie
 
Avatar karolajna_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 90
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

ile dziennie na oko ci leci?? zauwa¿y³as jakie¶ szczególne miejsca przerzedzenia w³osów? Skronie... zakola... czubek g³owy. czy raczej wypadaj± równomiernie. Pamietaj ¿e ka¿dy organizm inaczej wraca do normy a po odstawieniu tabsow jestes rozhustana hormonalnie... robi³a¶ jakies badania jak to wszystko wyglada?
__________________

"W ¿yciu istniej± rzeczy, o które warto walczyæ do samego koñca" P. Coelho






karolajna_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-09, 20:34   #3489
justyska22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez virtual_luv Poka¿ wiadomo¶æ
Bra³am kiedy¶ Revalid,ale tylko jedno opakowanie bo wyczyta³am,¿e ten Vitapil to takie cudo Jak mi siê skoñczy V to kupie sobie R co mi szkodzi zrobiæ drugie podej¶cie.

Mnie to zawsze zastanawia³o jak to jest z tymi suplementami i zio³ami.Przewa¿nie zaczyna³am "kuracjê" jak mi w³osy zaczyna³y wypadaæ i poprawa by³a w³a¶nie po dwóch czy trzech miesi±cach.Kiedy¶ rozmawia³am z dermatologiem na temat okresowego wypadania i dowiedzia³am siê,¿e okres"linienia" u ludzi wystêpuje przewa¿nie na jesieñ i wiosnê i trwa ok 2 miesiêcy.No i teraz nie wiem czy tabletki dzia³aj± czy po prostu przestajê gubiæ w³osy bo okres ich migracji z mojej g³owy sie koñczy?

W tym roku postanowi³am zadzia³aæ profilaktycznie ale jak ju¿ wspomnia³am picie pokrzywy i branie Vitapilu na nic siê zda³o bo w³osy lec± mi jak szalone
ja w³a¶nie te¿ przesz³am z Vitapilu na Revalid i narazie jestem zadowolona, choæ w³osków nadal wypada mi sporo to jest zdecydowanie lepiej ni¿ np miesi±c temu, choæ tak jak pisa³am wcze¶niej wierzê, ¿e pe³ny efekt przyjdzie pewnie za oko³o jeszcze 1-1,5 mies...
ja te¿ zazwyczaj zaczynam wszelkie kuracje jak juz widzê, ¿e wypada mi du¿o wiêcej w³osów ni¿ zazwyczaj ale pó¼niej te co rosn±, s± silne i mocne, tak zauwa¿y³am u siebie przynajmniej... ale problem z wypadaniem powtarza siê u mnie ¶rednio tak co rok i trwa 2 miesi±ce...pó¼niej spokój i za jaki¶ czas znowu... pewnie niepokojê siê bardziej ni¿ powinnam, ale mam cienkie w³osy i tym bardziej marwti mnie ich ubytek...
justyska22 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-09, 20:53   #3490
russian88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 28
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez karolajna_ Poka¿ wiadomo¶æ
ile dziennie na oko ci leci?? zauwa¿y³as jakie¶ szczególne miejsca przerzedzenia w³osów? Skronie... zakola... czubek g³owy. czy raczej wypadaj± równomiernie. Pamietaj ¿e ka¿dy organizm inaczej wraca do normy a po odstawieniu tabsow jestes rozhustana hormonalnie... robi³a¶ jakies badania jak to wszystko wyglada?
w dzien mycia do 300 a w inny do 150 robi³am sobie morfologie i TSH i wszystko ok, mam bardzo rozchwiany cykl, wcze¶niej niby nie zwraca³am na to uwagi, bo przed braniem tabsów te¿ nigdy nie mia³am okresu regularnie ale teraz czekam na okres bo chcia³am sobie inne hormony w odpowiednim dniu cyklu zbadaæ, no i zauwa¿y³am, ¿e ju¿ nie mam okresu prawie 2 miesi±ce, dodam jeszcze, ¿e w³osy lec± mi równomiernie z ca³ej g³owy, w rodzinie nie ma ¿adnego ³ysienia a wcze¶niej mia³am bardzo gêste w³osy Bardzo proszê o jak±¶ radê
russian88 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-09, 21:32   #3491
karolajna_
Raczkowanie
 
Avatar karolajna_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 90
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

hmmm co mo¿na ci tu poradzic.... bylas u swojego lekarza ginekologa? Mówi co¶ o tej ca³ej sytuacji? Wiadomo ¿e wiele kobiet skarzy sie na wypadanie w³osów po odstawieniu tabletek a jakie bra³a¶ je¶li mo¿na wiedzieæ??
Odstawienie tabletek które podnosza poziom estrogenu(jak przy ci±¿y) wi±¿e siê z tym ¿e w³osy bêd± wypadaæ jak po urodzeniu dziecka. Wiesz nag³y spadek estrogenu... mo¿e teraz masz go za ma³o.... mo¿e progesteronu te¿... dobrze by by³o je¿eli jaki¶ dobry endokrynolog toba sie zajal.
rozumiem bardzo dobrze twoj bol takze nie jestes sama
__________________

"W ¿yciu istniej± rzeczy, o które warto walczyæ do samego koñca" P. Coelho






karolajna_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-09, 22:58   #3492
russian88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 28
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez karolajna_ Poka¿ wiadomo¶æ
hmmm co mo¿na ci tu poradzic.... bylas u swojego lekarza ginekologa? Mówi co¶ o tej ca³ej sytuacji? Wiadomo ¿e wiele kobiet skarzy sie na wypadanie w³osów po odstawieniu tabletek a jakie bra³a¶ je¶li mo¿na wiedzieæ??
Odstawienie tabletek które podnosza poziom estrogenu(jak przy ci±¿y) wi±¿e siê z tym ¿e w³osy bêd± wypadaæ jak po urodzeniu dziecka. Wiesz nag³y spadek estrogenu... mo¿e teraz masz go za ma³o.... mo¿e progesteronu te¿... dobrze by by³o je¿eli jaki¶ dobry endokrynolog toba sie zajal.
rozumiem bardzo dobrze twoj bol takze nie jestes sama
w³a¶nie teraz jestem daleko od swojego ginekologa i dopiero w lipcu bede mog³a do niego pój¶c chyba ¿e jakiego¶ nowego wynajdê, bra³am yasmine, chcia³am isc do endokrynologa ale z jednej strony dobrze by by³o miec ju¿ ze sob± wyniki podstawowych hormonów ( wiadomo, wizyta kosztuje i dobrze jak najlepiej j± wykorzystac, chcia³am isc pañstwowo ale miejsc nie by³o na 4 miesi±ce do przodu) No i z drugiej strony to bojê siê ze mi przepiszê jakiês hormony, jedne odstawilam i wola³abym siê drugimi nie faszerowac. Zreszt± ju¿ sama nie wiem co robiæ, ju¿ pó³ roku nie biorê a lec± ca³y czas jak oszala³e, mo¿na siê za³amac
russian88 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-10, 10:51   #3493
karolajna_
Raczkowanie
 
Avatar karolajna_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 90
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

http://forum.gazeta.pl/forum/f,95086...ie_wlosow.html wklejam ci tu link z badaniami kiedy i w którym dniu cyklu robiæ... napewno wszytskich ci nie radze robiæ bo kupa kasy pójdzie ale skoro nie masz miesi±czki to napewno progesteron powinnas zbadaæ.. testosteron robi³a¶? tylko ¿e jak miesi±czki nie masz to w sumie nie masz jak policzyæ cyklów... dlatego tak czy inaczej musisz isæ do lekarza wed³ug mnie.... bo badania jak zrobisz jeszcze oka¿± sie bezu¿yteczne..

a co stosujesz do pielêgnacji w³osów?
__________________

"W ¿yciu istniej± rzeczy, o które warto walczyæ do samego koñca" P. Coelho







Edytowane przez karolajna_
Czas edycji: 2011-06-10 o 11:38
karolajna_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-10, 17:09   #3494
russian88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 28
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Testosteronu tez nie robi³am przez ten zaburzony cykl a w³osy myje teraz Radicalem ,do tego mgie³ka, pije dro¿dze od 3 tyg i pokrzywe tez, biore Capivit Piêkne Wlosy ale my¶le ¿eby kupic Revalid, i Seboradin do mycia w³osów, bo jednak moje maj± tendencje do przet³uszczania... my¶le ¿eby obci±c jeszcze z 5 cm, mo¿e bêd± trochê zdrowsze, chocia¿ smutno mi bo bardzo dlugo zapuszcza³am
russian88 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-10, 19:34   #3495
karolajna_
Raczkowanie
 
Avatar karolajna_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 90
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

revalid bra³am... 2 razy i jeszcze tam kiedy¶ i niewiele mi pomóg³.. nie stosowa³am tego szamponu ale mo¿e byc bardziej pomocny ni¿ Seboradin mowa tu o Alpecin C z kofein±... ze wcierek aktualnie u mnie LOXON 5% ale od niedawna a szampon to Novoxidyl mo¿esz te¿ spróbowaæ toniku te¿ z tej serii jednak ta kuracja jest do¶æ kosztowna... idz do dermatologa bo kiedy¶ stosowa³am wit pp i w³osy mia³am ¶wietne po niej jednak jest ona na recepte ogólnie jeszcze jakie¶ witaminki mo¿e ci przepisaæ.. taka jest moja rada dla ciebie
__________________

"W ¿yciu istniej± rzeczy, o które warto walczyæ do samego koñca" P. Coelho






karolajna_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-10, 22:25   #3496
russian88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 28
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez karolajna_ Poka¿ wiadomo¶æ
revalid bra³am... 2 razy i jeszcze tam kiedy¶ i niewiele mi pomóg³.. nie stosowa³am tego szamponu ale mo¿e byc bardziej pomocny ni¿ Seboradin mowa tu o Alpecin C z kofein±... ze wcierek aktualnie u mnie LOXON 5% ale od niedawna a szampon to Novoxidyl mo¿esz te¿ spróbowaæ toniku te¿ z tej serii jednak ta kuracja jest do¶æ kosztowna... idz do dermatologa bo kiedy¶ stosowa³am wit pp i w³osy mia³am ¶wietne po niej jednak jest ona na recepte ogólnie jeszcze jakie¶ witaminki mo¿e ci przepisaæ.. taka jest moja rada dla ciebie
Wogóle bardzo dziêkujê ci za radê, bo wszyscy na oko³o uwa¿aj±, ¿e przesadzam, chocia¿ nie wiem jak moga tak mówic kiedy wypada mai 300 w³osów w dzien mycia
russian88 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-11, 10:41   #3497
karolajna_
Raczkowanie
 
Avatar karolajna_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 90
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

ludzie zazwyczaj którzy nie mieli takiego problemu my¶l± ¿e my wyolbrzymiamy a to jeszcze bardziej denerwuje... tak wiêc jak ju¿ bêdziesz po wizycie i bêdziesz mia³a badania pisz jak posz³o...a co do tego lekarza to jeszcze mi sie przypomnia³o ¿e mo¿e daæ ci na wywo³anie miesi±czki jakie¶ lekarstwo ja kiedy¶ bra³am duphaston ale u ciebie mo¿e tylko luteine zapisze i bêdziesz ju¿ mia³a miesi±czke a wtedy zrobisz sobie spokojnie te badania tylko pêdz do ginekologa
__________________

"W ¿yciu istniej± rzeczy, o które warto walczyæ do samego koñca" P. Coelho






karolajna_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-11, 20:50   #3498
JUTITA
Raczkowanie
 
Avatar JUTITA
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 69
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Hej dziewczyny ja swoj± "przygodê z wypadaniem w³osów zacze³am do¶æ niedawno, ale postanowi³am szybko dzia³aæ, bo przys³owiowy w³os siê je¿y.
Wszystko zacze³o sie jakies 1,5 miesi±ca temu - w³osy zacze³y wypadac z cebulkami i to "gar¶ciami". Jeszcze przed tem zauwa¿y³am ze pojawiaj± mi siê pojedyñcze siwe w³osy !!!A ja mam dopiero 25 lat - chyba m³oda jeszcze jestem ? Jeszcze na pocz±tku ³udzi³am siê ze jak jest oko³o 100-120 dziennie to jest ok ale jak raz usiad³am i policzy³am w³osy po myciu w brudziku prysznica to wysz³o mi ok. 80 szt a to by³ wieczór... z rana wypad³o mi ok 30 i wci±gu dnia podejrzewam ze oko³o 30 bo wyci±gam je non stop. zacze³am ryczæ
Kolezanka poradzi³a mi picie pokrzywy - wiec ³adowa³am po 2 torebki do szklanki i pi³am taka miksturê 3-4 razy dziennie. Podobno przedawkowac nie mo¿na wiec zacze³am tez p³ukaæ w³osy po myciu pokrzyw± - a co !. I rezutat by³ ju¿ po tygodniu - w³oski grubsze i ³adnie l¶ni±ce, tylko ¿e wypadaæ wypada³y dalej i dodatko zacze³a mnie swêdzieæ g³owa.

By³am ju¿ u dermatologa, który dotkn±³ mojej g³owy dos³ownie jednym palcem i wypisa³ receptê mowi±c, ze tak siê mo¿e dziaæ od wszystkiego.
W lutym robi³am badania krwi i s± ok, swêdzi mnie g³owa najbardziej na czubku, w³osy nie przet³uszczaj± siê, nigdy nie susze w³osów suszark±, nigdy ich nawet nie farbowa³am i w listopadzie przesta³am braæ anty - ale czy to mo¿liwe po pó³ roku ?? Tak czy siak w aptece zrobi³am niez³± minê jak Pani powiedzia³a mi ile mam zap³aciæ Nie my¶la³am ze to tyle kosztuje.
Mam szapon STIEPROX, olejek ALPICORT E i tabletki REVALID. Jak sobie wmasowa³am ten olejek to chyba wysz³o mi z 200 w³osów na raz. Ktos napisa³ ze tak musi byæ, a potem jest poprawa... zobaczymy ja tego u¿ywam w sumie dopiero 4 raz i za ka¿dym razem boje siê masowac z byt mocno. S³ysz³±m ze Revalid jest bardzo dobry. Tak tez mowi³a mi farmaceutka - ze to nie suplement diety, a lek wiec ma znacznie lepsze dzia³anie. Nie wiem tylko jak ten szampon. Moze kto¶ u¿ywa ?
Przera¿a mnie to, ¿e niektóre z Was borykaj± siê z wypadaniem w³osów 2-3 lata i wypada im srednio po 200 w³osów. Ja siê bojê ze do wrzesnia zostane ³ysa - we wrzesniu mam swój ¶lub. Widzia³ kto¶ Pannê Mod± w peruce ???

Aha podejrzewam ze STRES macza³ w tym palce, bo od roku to mam niez³± jazdê

Edytowane przez JUTITA
Czas edycji: 2011-06-11 o 20:52
JUTITA jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-12, 11:34   #3499
skarbek2012
Raczkowanie
 
Avatar skarbek2012
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomo¶ci: 402
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez JUTITA Poka¿ wiadomo¶æ
Hej dziewczyny ja swoj± "przygodê z wypadaniem w³osów zacze³am do¶æ niedawno, ale postanowi³am szybko dzia³aæ, bo przys³owiowy w³os siê je¿y.
Wszystko zacze³o sie jakies 1,5 miesi±ca temu - w³osy zacze³y wypadac z cebulkami i to "gar¶ciami". Jeszcze przed tem zauwa¿y³am ze pojawiaj± mi siê pojedyñcze siwe w³osy !!!A ja mam dopiero 25 lat - chyba m³oda jeszcze jestem ? Jeszcze na pocz±tku ³udzi³am siê ze jak jest oko³o 100-120 dziennie to jest ok ale jak raz usiad³am i policzy³am w³osy po myciu w brudziku prysznica to wysz³o mi ok. 80 szt a to by³ wieczór... z rana wypad³o mi ok 30 i wci±gu dnia podejrzewam ze oko³o 30 bo wyci±gam je non stop. zacze³am ryczæ
Kolezanka poradzi³a mi picie pokrzywy - wiec ³adowa³am po 2 torebki do szklanki i pi³am taka miksturê 3-4 razy dziennie. Podobno przedawkowac nie mo¿na wiec zacze³am tez p³ukaæ w³osy po myciu pokrzyw± - a co !. I rezutat by³ ju¿ po tygodniu - w³oski grubsze i ³adnie l¶ni±ce, tylko ¿e wypadaæ wypada³y dalej i dodatko zacze³a mnie swêdzieæ g³owa.

By³am ju¿ u dermatologa, który dotkn±³ mojej g³owy dos³ownie jednym palcem i wypisa³ receptê mowi±c, ze tak siê mo¿e dziaæ od wszystkiego.
W lutym robi³am badania krwi i s± ok, swêdzi mnie g³owa najbardziej na czubku, w³osy nie przet³uszczaj± siê, nigdy nie susze w³osów suszark±, nigdy ich nawet nie farbowa³am i w listopadzie przesta³am braæ anty - ale czy to mo¿liwe po pó³ roku ?? Tak czy siak w aptece zrobi³am niez³± minê jak Pani powiedzia³a mi ile mam zap³aciæ Nie my¶la³am ze to tyle kosztuje.
Mam szapon STIEPROX, olejek ALPICORT E i tabletki REVALID. Jak sobie wmasowa³am ten olejek to chyba wysz³o mi z 200 w³osów na raz. Ktos napisa³ ze tak musi byæ, a potem jest poprawa... zobaczymy ja tego u¿ywam w sumie dopiero 4 raz i za ka¿dym razem boje siê masowac z byt mocno. S³ysz³±m ze Revalid jest bardzo dobry. Tak tez mowi³a mi farmaceutka - ze to nie suplement diety, a lek wiec ma znacznie lepsze dzia³anie. Nie wiem tylko jak ten szampon. Moze kto¶ u¿ywa ?
Przera¿a mnie to, ¿e niektóre z Was borykaj± siê z wypadaniem w³osów 2-3 lata i wypada im srednio po 200 w³osów. Ja siê bojê ze do wrzesnia zostane ³ysa - we wrzesniu mam swój ¶lub. Widzia³ kto¶ Pannê Mod± w peruce ???

Aha podejrzewam ze STRES macza³ w tym palce, bo od roku to mam niez³± jazdê
A mnie wypadaj± od 6 lat i co ja mam mówiæ? Dobrze ¿e naturalnie mia³am bardzo gêste te w³osy to teraz jeszcze co¶ ich tam mam. Jestem m³oda bo mam 22 lata wiêc mo¿e gdy bêdê w twoim wieku bêdê juz w peruce
skarbek2012 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-12, 11:45   #3500
Zofija91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 56
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Mi fryzjerka powiedzia³a, ¿e mi bardzo wypadaj± w³osy, ale ¿e na ich miejsce rosn± nowe. Tylko ¿e ja mam wra¿enie, ¿e ich wiêcej wypada ni¿ ro¶nie. Zaraz bêdê mia³a mnóstwo krótkich a z moich d³ugich i gêstych pozostanie tylko wspomnienie. A nie... ja nigdy nie mia³am gêstych w³osów. Ale teraz to ju¿ w ogóle. ¯rê WMC, ale niekoniecznie to pomaga. A mo¿e przesadzam i nie wypada ich wcale tak du¿o? Jak siedzê w pracy, gdzie mam bia³± pod³ogê, to za ka¿dym razem jak wstajê muszê zbieraæ z niej w³osy. To trochê przera¿a.
Zofija91 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-12, 14:41   #3501
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomo¶ci: 1 067
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Zofija91 Poka¿ wiadomo¶æ
Mi fryzjerka powiedzia³a, ¿e mi bardzo wypadaj± w³osy, ale ¿e na ich miejsce rosn± nowe. Tylko ¿e ja mam wra¿enie, ¿e ich wiêcej wypada ni¿ ro¶nie. Zaraz bêdê mia³a mnóstwo krótkich a z moich d³ugich i gêstych pozostanie tylko wspomnienie. A nie... ja nigdy nie mia³am gêstych w³osów. Ale teraz to ju¿ w ogóle. ¯rê WMC, ale niekoniecznie to pomaga. A mo¿e przesadzam i nie wypada ich wcale tak du¿o? Jak siedzê w pracy, gdzie mam bia³± pod³ogê, to za ka¿dym razem jak wstajê muszê zbieraæ z niej w³osy. To trochê przera¿a.
A mo¿e Twoja genetycznie 'zaprogramowana' d³ugo¶æ w³osów zosta³a przekroczona i dlatego organizm pozbywa siê za d³ugich w³osów?
Czêsto jest tak, ¿e organizm ma jak±¶ tam swoj± 'zaprogramowan±' i okre¶lon± d³ugo¶æ w³osów. Powiedzmy jest to 60 cm, i te w³osy które rosn± ponad 60 cm zostaj± automatycznie odrzucone i utracone. Tak jest.
Ja tak chyba mam, bo znowu mi w³osy wypada³y i nic nie pomaga³o, 3 dni temu podciê³am w³osy ok 4 cm i mam cudowne uzdrowienie.
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-12, 17:50   #3502
JUTITA
Raczkowanie
 
Avatar JUTITA
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 69
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez skarbek2012 Poka¿ wiadomo¶æ
A mnie wypadaj± od 6 lat i co ja mam mówiæ? Dobrze ¿e naturalnie mia³am bardzo gêste te w³osy to teraz jeszcze co¶ ich tam mam. Jestem m³oda bo mam 22 lata wiêc mo¿e gdy bêdê w twoim wieku bêdê juz w peruce
Dziêki poczu³am siê naprawde m³odo
Ja mia³am zawsze cienkie rzadkie w³oski i dlatego sie zacze³am martwiæ.
Tak naprawde to nigdy nie mysla³am ze ³ysienie dotyka te¿ m³ode kobiety. My¶la³am ze tylko mê¿czy¼ni maja ten problem

Bardzo d³ugo Ci wypadaj± w³osy... Dlatego ¿e leczenie nie pomaga czy to taka choroba z nawrotami ?

Edytowane przez JUTITA
Czas edycji: 2011-06-12 o 18:06
JUTITA jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-13, 10:41   #3503
skarbek2012
Raczkowanie
 
Avatar skarbek2012
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomo¶ci: 402
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez JUTITA Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêki poczu³am siê naprawde m³odo
Ja mia³am zawsze cienkie rzadkie w³oski i dlatego sie zacze³am martwiæ.
Tak naprawde to nigdy nie mysla³am ze ³ysienie dotyka te¿ m³ode kobiety. My¶la³am ze tylko mê¿czy¼ni maja ten problem

Bardzo d³ugo Ci wypadaj± w³osy... Dlatego ¿e leczenie nie pomaga czy to taka choroba z nawrotami ?
Mi lec± na okr±g³o przez te 6 lat, wiadomo raz mniej raz wiêcej ale nie by³o tak ¿eby nie wypada³y w ogóle Ja te¿ zawsze mysla³am ¿e ³ysieja tylko starsi faceci i do glowy by mi nie przyszlo ¿e kiedykolwiek bedê miec z tym problem. Ja caly czas co¶ na te w³osy stosuje ale nie pomaga dos³ownie nic. Przebadana ju¿ by³am pod ka¿dym wzglêdem i wszystko ok. Teraz to pewnie zosta³o mi ju¿ czekac a¿ ca³kiem wy³ysieje
A i jak jeszcze s³ysze jak moje kole¿anki narzekaj± ¿e im w³osy wypadaj± (dla nich 30-40 wlosów dziennie to jest juz masakra) to mnie szlak trafia. A zreszt± im wypadaj± od ci±g³ego farbowania wiêc to normalne. Ale nikt nie zrozumie co to znaczy prawdziwe ³ysienie jesli go to osobi¶cie nie dotknie...
skarbek2012 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-13, 14:26   #3504
blair witch
Zakorzenienie
 
Avatar blair witch
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 3 533
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Hej dziewczyny!

Chcia³am siê pochwaliæ ¿e w koñcu nie znajdujê na szczotce kêpek w³osów, co najwy¿ej kilka pojedynczych - uda³o mi siê opanowaæ wypadanie (odpukaæ!) czego i wam ¿yczê

Bilans: od pa¼dziernika do stycznia straci³am po³owê w³osów, mia³am prze¶wity na czubku i z ty³u g³owy. W listopadzie zaczê³am braæ doppel herz na w³osy ale nie pomóg³. W grudniu obciê³am w³osy o jakie¶ 5 cm. Od stycznia wprowadzi³am naturaln± pielêgnacjê w³osów, ograniczy³am suszarkê i prostownicê, my³am w³osy od¿ywk± i mazia³am po nich zio³owymi specyfikami, pi³am herbatê z pokrzywy (niezbyt systematycznie, no ale...) i bra³am belissê na w³osy a potem vitapil. Do od¿ywek i masek dodawa³am krople wzmacniaj±ce z ZSK (dodajê je i teraz). Robi³am wcierki z placenty mil mil (kupionej na allegro). By³am u trychologa, dermatologa (i obie Panie tak naprawdê nie pomog³y, bo stwierdzi³y ¿e w³osy i tak mam gêste i nie mam siê czym przejmowaæ... Tylko ja wiedzia³am ¿e to nic w porównaniu z tym, jakie by³y). I dopiero w maju tak na dobre siê w³osy ustabilizowa³y, a teraz wypadanie siê zatrzyma³o. Vitapil biorê dalej, bo szybciej rosn±, tak samo dodajê kropelek wzmacniaj±cych raz na tydzieñ

Liczê na to, ¿e odzyskam tak± ilo¶æ w³osów jak± mia³am, bo teraz patrzê w lustro i mam ochotê sama siebie kopn±æ w ty³ek - zawsze narzeka³am ¿e mam za du¿o w³osów, ¿e trudno je suszyæ, uk³adaæ, dbaæ o nie - a teraz odda³abym wszystko ¿eby znowu mieæ ich tyle co mia³am. No ale zobaczymy, jestem dobrej my¶li Teraz mam d³ugo¶æ do pach mniej wiêcej i zapuszczam
__________________
blair witch jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-13, 15:54   #3505
Zofija91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 56
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez FryzjerstwoMojaPasja Poka¿ wiadomo¶æ
A mo¿e Twoja genetycznie 'zaprogramowana' d³ugo¶æ w³osów zosta³a przekroczona i dlatego organizm pozbywa siê za d³ugich w³osów?
Czêsto jest tak, ¿e organizm ma jak±¶ tam swoj± 'zaprogramowan±' i okre¶lon± d³ugo¶æ w³osów. Powiedzmy jest to 60 cm, i te w³osy które rosn± ponad 60 cm zostaj± automatycznie odrzucone i utracone. Tak jest.
Ja tak chyba mam, bo znowu mi w³osy wypada³y i nic nie pomaga³o, 3 dni temu podciê³am w³osy ok 4 cm i mam cudowne uzdrowienie.
Ojej. Naprawdê? Ale moje w³osy maj± z 30 oko³o, wiêc nie s± jakie¶ szczególnie d³ugie. Czemu musz± byæ zaprogramowane na tak ma³o. Nie czujê, ¿ebym mia³a jaki¶ niedobór i rozumiem, ¿e w okresie przesilenia mi siê w³osy wymieniaj± na nowe. Ale teraz? No wypadanie ca³odobowe i ca³oroczne.
Zofija91 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-13, 18:01   #3506
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Dziewczyny ja mam dla Was kilka rad.
1. Róbcie badania, byæ mo¿e problem tkwi w organi¼mie (krew, tarczyca, stany zapalne itd itd)
2. Od¿ywiajcie siê zdrowo (szczególnie teraz, gdy jest sezon na owoce i warzywa)
3. Nie farbujcie w³osów chemi± (ja przerzuci³am siê na hennê i pokona³am wypadanie w³osów, poza tym kupujê indyjskie kosmetyki do w³osów-olejki kokosowy i Dabur Amla) https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post27482180
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post27462865
4. Odstawcie suszarki i prostownice
5. Zainwestujcie w dobry szampon. Zajrzyjcie na te w±tki: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post27483994
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post27487435
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post27220977

Co prawda teraz znów mi lec±, ale to wina niedoboru ¿elaza-spowodowana tabletkami anty, ju¿ siê przyzwyczai³am, miesi±c i minie
¯yczê Wam powodzenia
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamiêci legnie rok
Serce mnie nie boli, rêce ci±gle zdolne do po¶wiêceñ s±
Oczy trochê senne, wszystkie moje drogi wiod± w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-15, 18:35   #3507
Kamilka54
Raczkowanie
 
Avatar Kamilka54
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Mazowsze!
Wiadomo¶ci: 300
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Witam serdecznie.
Mam ten sam problem ju¿ jaki¶ czas, ale dzi¶ jestem ju¿ przera¿ona.
Kilkana¶cie lat temu, by³am chyba w 4 klasie podstawówki, zaczê³y mi wypadaæ w³osy, gar¶ciami. Mama oczywi¶cie zabra³a mnie do dermatologa, ten przepisa³ mi jaki¶ lek z wyci±giem z pestek dyni, je¿eli dobrze pamiêtam, my¶lê, ¿e dzisiaj ju¿ go nie ma w sklepach. Dok³adnie nie pamiêtam, ale chyba pomog³o.
Od 4 lat zapuszcza³am w³osy, mia³am takie do pasa, jednak nie mo¿na by³o tego nazwaæ w³osami, raczej takie hm, d³ugie "siepy". Zaczê³o siê te¿ wtedy farbowanie- na pocz±tku rozja¶nia³am na blond, potem pomalowa³am je na ciemny br±z, bo by³y przesuszone i tak zosta³o.
Na pocz±tku wszystko by³o w porz±dku, dlatego uwa¿am, ¿e farbowanie nie odegra³o tutaj kluczowej roli.
Dzisiaj:

1)W³osy mam obciête do ramion (mia³am do pasa!)
2)Nie prostujê, chocia¿ w³a¶ciwie kiedy¶ te¿ sporadycznie prostowa³am.
3)Suszê ch³odniejszym powietrzem.
4)U¿ywam od¿ywki Elseve Color Vive + Szampon Palmolive
5)Dieta na có¿- jak ka¿dy, s± lepsze i gorsze dni, jem du¿o owoców, z warzywami ju¿ troszkê gorzej.

Ostatnio robi³am badania krwi- wysz³y bardzo dobre, ¿adnych nieprawid³owo¶ci.
Nie biorê tabletek anty, ani nic takiego, ostatnio mia³am trochê stresu (matura), ale to ju¿ miesi±c po, a wypadanie nadal nie usta³o.
Najgorzej jest po myciu i w trakcie czesania- w ci±gu dnia jako¶ tego nie odczuwam, ale w³osów jest zdecydowanie mniej, najgorzej na zakolach.
Co by¶cie poradzi³y na pocz±tek? Mam zamiar jutro zapisaæ siê do dermatologa, ale podejrzewam, ¿e do wizyty minie trochê czasu, mo¿e warto czego¶ spróbowaæ? Czyta³am o naparze z pokrzywy, watro piæ?
__________________
"(...) i poznacie Prawdê, a Prawda was wyzwoli."
(J 8:32)



27.10.2006r.
9.09.2014r.
2016r.
Kamilka54 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-15, 21:10   #3508
blair witch
Zakorzenienie
 
Avatar blair witch
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 3 533
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Kamilka - pokrzywê warto. Kup sobie w aptece preparat na w³osy (np. Vitapil). I zmieñ kosmetyki do w³osów na takie bez detergentów, parabenów i silikonów. I pamiêtaj ¿e ka¿da kuracja na w³osy daje efekty po minimum 3 miesi±cach, wiêc nie nale¿y siê poddawaæ je¿eli po tygodniu nie ma poprawy

Z kosmetyków do w³osów wypadaj±cych dobra jest seria Radical z Farmony (osobi¶cie nie próbowa³am - tylko szampon - ale chwal± sobie dziewczyny psikacz i ampu³ki jeszcze).

Co do suszarki - najlepiej by by³o gdyby¶ w ogóle z niej zrezygnowa³a. Jakie masz w³osy? Proste czy krêcone?
__________________
blair witch jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-15, 21:27   #3509
karolajna_
Raczkowanie
 
Avatar karolajna_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 90
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

kamilka a jak tarczyca?
__________________

"W ¿yciu istniej± rzeczy, o które warto walczyæ do samego koñca" P. Coelho






karolajna_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-15, 23:07   #3510
Kamilka54
Raczkowanie
 
Avatar Kamilka54
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Mazowsze!
Wiadomo¶ci: 300
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

W³osy mam proste, trochê wywijaj± mi siê koñce, które kiedy¶ tam zdarzy³o mi siê w³a¶nie prostowaæ.
A z tarczyc± nigdy nie mia³am ¿adnych problemów, co prawda kto¶ u mnie w dalszej rodzinie mia³ powiêkszon±, ale to chyba nie ma takiego zwi±zku.

Dzi¶ obciê³am kolejne kilka centymetrów, które cholernie du¿o mnie kosztowa³y
Mam w³osy do ramion i bardzo ¼le mi teraz w swojej skórze.
__________________
"(...) i poznacie Prawdê, a Prawda was wyzwoli."
(J 8:32)



27.10.2006r.
9.09.2014r.
2016r.
Kamilka54 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:20.