jak przywrócić biel bluzce? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-06, 21:55   #1
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146

jak przywrócić biel bluzce?


Pytanie może i banalne, ale nie wiem jak sobie z tym poradzić... Chodzi o to, że biała koszulowa bluzka zrobiła mi się delikatnie błękitna po praniu (ręcznym), ale co dziwne prałam tylko ją samą, więc winić mogę chyba tylko proszek, dokładniej Vizir Sensitive (do białego). Wydaje mi się, że to, że bluzkę namoczyłam na noc spowodowało przebarwienie bluzki, gdyż wcześniej prałam już ją w tym samym proszku i nic się nie działo. Nie sypnęłam też go więcej niż normalnie i jak zwykle wymieszałam porządnie, więc chyba nic innego nie mogło się przyczynić do takiej a nie innej reakcji.
I teraz powstaje pytanie - czy da się przywrócić bluzce dawną biel? W sumie na pierwszy rzut oka to ona dalej jest biała, ale jak się jej porządnie przyjrzeć albo po prostu porównać z inną białą, to widać, że się zrobiła ciut błękitna A ja chciałabym żeby dalej była biała... Jest na to sposób???
I jeszcze jedno - zdarzyło Wam się kiedyś coś takiego??
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 21:58   #2
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: jak przywrócić biel bluzce?

Hm, może wybielaczem jakimś? Vanish albo coś?
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 21:58   #3
Paulyna
Zakorzenienie
 
Avatar Paulyna
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 9 319
Dot.: jak przywrócić biel bluzce?

Miałam kiedyś podobną sytuację z tym samym proszkiem... Ja nastawiłam na pranie w pralce na 40 stopni i pomogło
Ale na pewno są jakieś inne sposoby... zaraz pewnie ktoś coś napisze
Paulyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 22:02   #4
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: jak przywrócić biel bluzce?

Cytat:
Napisane przez fuksjaa
Hm, może wybielaczem jakimś? Vanish albo coś?
Właśnie sama nie wiem Boję się zniszczyć bluzkę wybielaczem... No chyba, że to naprawdę bezpieczne...

Cytat:
Napisane przez Paulyna
Miałam kiedyś podobną sytuację z tym samym proszkiem... Ja nastawiłam na pranie w pralce na 40 stopni i pomogło
Ale na pewno są jakieś inne sposoby... zaraz pewnie ktoś coś napisze
Też Vizir Sensitive? Czy po prostu Vizir? Bo przyznam szczerze, że innego proszku nie kupuję i nie kupowałam nigdy i teraz znów kupiłam Vizir do białego, ale tym razem Snowflowers Krzywdy nie zrobił innej bluzce (przynajmniej po jednym praniu), ani tej już bardziej nie zaszkodził (ale pomóć też nie pomógł ).
A pranie w pralce na razie odpada, bo póki co nie posiadamy takiego sprzętu. Bo o Frani wspominać nie będę
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 22:17   #5
Paulyna
Zakorzenienie
 
Avatar Paulyna
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 9 319
Dot.: jak przywrócić biel bluzce?

Właśnie po tamtej sytuacji przestałam używać Viziru - a raczej moja mama przestała go kupować - miał on dużo tych niebieskich/granatowych drobinek i to zapewne przez nie powstało zabarwienie...
A czy był to Sensitive to nie pamiętam niestety...

Wypierz bluzeczkę w 40 stopniach myślę, że powinno pomóc... Wybielaczy jednak nie stosój... Kiedyś widziałam w sklepie proszek do wybielania firanek - w trójkątnej saszetce - może zrób eksperyment i w nim upierz bluzeczkę?
Paulyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 09:42   #6
Danaa
Raczkowanie
 
Avatar Danaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 169
Dot.: jak przywrócić biel bluzce?

Dałas za dużo proszku , ja miałam tak kiedys , może namocz ja na dzien w samej wodzie lub jeszcze raz lub dwa ja wypierz, ale tylko z odrobinka proszku.
Danaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 13:47   #7
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: jak przywrócić biel bluzce?

Cytat:
Napisane przez Danaa
Dałas za dużo proszku , ja miałam tak kiedys , może namocz ja na dzien w samej wodzie lub jeszcze raz lub dwa ja wypierz, ale tylko z odrobinka proszku.
No właśnie nie sądzę, że dałam za dużo proszku, bo zwykle daję go mało. Na razie wyprałam ją znowu i dalej jest niebieskawa Może faktycznie trzeba by ją namoczyć w samej wodzie... Spróbuję.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-07, 14:21   #8
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: jak przywrócić biel bluzce?

Wypierz w wodzie z dodatkiem amoniaku i proszku-powinno pomóc.Wszystkie białe rzeczy co jakiś czas tak piorę i naprawdę są super białe.
Nie polecam wybielacza,bo może zniszczyć bluzkę całkowicie,chyba,że producent podał,że można wybielać.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 14:55   #9
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: jak przywrócić biel bluzce?

Cytat:
Napisane przez Fresa
Wypierz w wodzie z dodatkiem amoniaku i proszku-powinno pomóc.Wszystkie białe rzeczy co jakiś czas tak piorę i naprawdę są super białe.
Nie polecam wybielacza,bo może zniszczyć bluzkę całkowicie,chyba,że producent podał,że można wybielać.
Hmm, a skąd wziąć amoniak? I czy on na pewno nie niszczy?
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 15:12   #10
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: jak przywrócić biel bluzce?

Amoniak naprawdę nie niszczy,ale uwaga można go używać wyłącznie do białych rzeczy.Do kolorowych nie.
Myślę,że powinnaś dostać go w sklepie chemicznym,tam gdzie kupuje się środki czystości.Mieszkam w Hiszpanii i tutaj w supermarkecie przeważnie stoi koło wybielaczy.Poszukaj,powin ien pomóc twojej bluzce.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 20:03   #11
Naja84
Rozeznanie
 
Avatar Naja84
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 776
Dot.: jak przywrócić biel bluzce?

i ja dziś doznałam szoku - cała biała bielizna jest niebiesko-szara ... od jenych przypadkowwych bokserek - jutro pędze w poszukiwaniu amoniaku , mam nadzieje ze pomoże
__________________

[*]
Naja84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-07, 20:27   #12
mloda71
Zadomowienie
 
Avatar mloda71
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Aachen (DE)
Wiadomości: 1 477
GG do mloda71
Dot.: jak przywrócić biel bluzce?

a co zrobic z niegdys bialymi (dzis szarymi) ubraniami, czy ten amoniak tez pomoze?
__________________
" Pojawiam sie... i znikam i znikam i znikam..."




mloda71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 20:45   #13
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: jak przywrócić biel bluzce?

Na zszarzałe na pewno pomoże.Co do zafarbowanych przez bokserki to nie wiem,ale warto spróbować -amoniak na pewno nie zaszkodzi.
Jak piorę białe rzeczy to wsypuję proszek tak jak zawsze i w zależności od ilości ubrań dolewam amoniaku.Na pełną pralkę można dać około 250 ml amoniaku.Pranie nastawiam wtedy na 30 stopni i gotowe.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 20:47   #14
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: jak przywrócić biel bluzce?

Cytat:
Napisane przez Naja84
i ja dziś doznałam szoku - cała biała bielizna jest niebiesko-szara ... od jenych przypadkowwych bokserek - jutro pędze w poszukiwaniu amoniaku , mam nadzieje ze pomoże
Jak już go upolujesz, to daj znać gdzie szukać i ile kosztuje.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 20:56   #15
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: jak przywrócić biel bluzce?

W Polsce raczej na pewno jest ,tak myślę.A jest bardzo tani.Litrowa butelka kosztuje około 0,45 euro,zależy w jakim sklepie.Dajcie znać jak wypróbujecie.Nie jest tak szkodliwy dla tkanin jak wybielacze,i można go stosować do praktycznie wszystkiego np.bawełna ,lycra .
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 21:17   #16
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: jak przywrócić biel bluzce?

A mówią, że po Vizirze bielsze nie będzie... oprócz amoniaku zostaje Ci chyba tylko ACE lub Vanish.....
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 07:36   #17
Naja84
Rozeznanie
 
Avatar Naja84
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 776
Dot.: jak przywrócić biel bluzce?

No i zapytałam dzis o amoniak w sklepie i kobieta dziwnie sie na mnie spojrzała ... niestety nie było , ale zobacze w Realu
__________________

[*]
Naja84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 18:37   #18
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: jak przywrócić biel bluzce?

Cytat:
Napisane przez Naja84
No i zapytałam dzis o amoniak w sklepie i kobieta dziwnie sie na mnie spojrzała ... niestety nie było , ale zobacze w Realu
Dajcie znać dziewczyny,czy można to "cudo" kupić ,bo jestem już strasznie ciekawa Tutaj jest w każdym sklepie,jest to normalny środek do czyszczenia,a najlepiej sprawdza się w kuchni-doczyści z tłuszczu wszystko .
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 19:38   #19
mloda71
Zadomowienie
 
Avatar mloda71
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Aachen (DE)
Wiadomości: 1 477
GG do mloda71
Dot.: jak przywrócić biel bluzce?

Cytat:
Napisane przez Naja84
No i zapytałam dzis o amoniak w sklepie i kobieta dziwnie sie na mnie spojrzała ... niestety nie było , ale zobacze w Realu
Tak szczerze mowiac to moj brat rowniez popatrzyl na mnie dziwnie, jak mu wspomnialam o amoniaku do prania.W pracy ma doczynienia na codzien z amoniakiem i mowi ze bardzo smierdzi (z naciskiem na bardzo ), jest to duszacy zapach i zeby lepiej go w domu nie uzywac poniewaz gwarantowany smrod na cale miszkanie.
__________________
" Pojawiam sie... i znikam i znikam i znikam..."




mloda71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-11, 19:56   #20
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: jak przywrócić biel bluzce?

To prawda,ma bardzo specyficzny,mocny zapach,ale jest używany jako środek chemiczny do czyszczenia.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 21:53   #21
mloda71
Zadomowienie
 
Avatar mloda71
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Aachen (DE)
Wiadomości: 1 477
GG do mloda71
Dot.: jak przywrócić biel bluzce?

To znaczy ze sa specjalne amoniaki do czyszczenia? Czy moge tego normalnego uzywac? I nie smierdza po nim ubrania?
Ile go dajesz (ml/L)?
__________________
" Pojawiam sie... i znikam i znikam i znikam..."





Edytowane przez mloda71
Czas edycji: 2006-02-11 o 21:54 Powód: jeszcze jedno pytanie.
mloda71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 21:59   #22
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: jak przywrócić biel bluzce?

Z tego co wiem ,to amoniak jest jeden.Ubrania po nim nie śmierdzą bo nie piorę ich w samym amoniaku. Jak piorę białe rzeczy to wsypuję proszek tak jak zawsze i w zależności od ilości ubrań dolewam amoniaku.Na pełną pralkę można dać około 250 ml amoniaku.Pranie nastawiam wtedy na 30 stopni i gotowe.Oczywiście dodaję płyn do płukania ,jak przy każdym praniu.Co do zapachu,to wybielacze typu Ace zostawiają charakterystyczny zapach,pomimo płynu do płukania.Amoniak to nie jest wybielacz,ale taki babciny sposób na przywrócenie białości zszarzałym ubraniom.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 22:01   #23
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: jak przywrócić biel bluzce?

namoczyć na noc w odplamiaczu/wybielaczu SNOW, takim za 1,90 zł pudełeczko tekturowe, rano wyprać. Tylko, kurcze jakiś czas temu zmienił nazwę na? ja zawsze mówię "ten nowy snow". Niech się wszelkie reklamowane środki chowają. Ten odplamiacz spiera wszystko - soczki marchewkowe, farbki, szminki, wino, wybiela bluzki, po prostu wsio. Polecam, może przypomnę sobie jak się nazywa to dopiszę. Niebieskie kartonowe pudełeczko jak proszek do prania tylko wielkości ok.10x15 cm.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 23:31   #24
mloda71
Zadomowienie
 
Avatar mloda71
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Aachen (DE)
Wiadomości: 1 477
GG do mloda71
Dot.: jak przywrócić biel bluzce?

Moze najpierw sprobuje z tym amoniakiem-zaryzykuje, a potem ja cos nie wyjdzie to z tym nowym snow.
__________________
" Pojawiam sie... i znikam i znikam i znikam..."




mloda71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 19:27   #25
wariatkawariatka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 9
Dot.: jak przywrócić biel bluzce?

No ja dzisiaj dostałam szału jak wyciągnęłam moją bieliznę z pralki. Caaała szaro-niebieska, wygląda fatalnie a wszystko przez jasno błękitne stringi z primarku które chętnie wykopałabym przez okno za to co narobiły - w życiu bym nie powiedziała że jesno-błękitna siateczka tak zafarbuje! W dodatku były to dwie pary gatek od drogich moich ulubionych kompletów no i kolejne jakieś 5 par białych koronkowych perełeczek. Z białej bielizny nie zostało mi nic :/ Chyba każdy by się porządnie wkurzył Dzięki dziewczyny, poszukam tego amoniaku, ewentualnie tego Snow, jak dowiesz się nowej nazwy daj znać proszę Pozdrawiam!
wariatkawariatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 12:12   #26
Hosz
Raczkowanie
 
Avatar Hosz
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 187
Unhappy Dot.: jak przywrócić biel bluzce?

Pozwólcie, że odświeżę temat.
Czy któraś z Was wie, jak mogę wybielić FRAGMENT bluzki? Otóż mam taką bluzeczkę na ramiączkach. Na górze jest cieńszy materiał z guziczkami, na dole gumko-koronka (obydwie części białe, a raczej szare, zwłaszcza dół). Większość bluzki jest jednak biała z granatowymi wzorkami i nie chciałabym jej zepsuć. Bardzo ją lubię ale wstyd mi w niej chodzić bo wygląda na taką nieświeżą... Proszę pomóżcie ):
__________________
Zapraszam na hoszi.blogspot.com - zdjęcia, grafika, sztuka, projektowanie graficzne
Hosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:24.