Czas w kolejce się ustawić i na poród się nastawić! Lipcówko-sierpniówki 2011. - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Wybieramy tytuł na nowy wakacyjny wątek
Wody Nam odpływaja i Nasze brzdące Nas witają - Lipiec/Sierpień 2011 1 1,30%
Rodzice moi kochanie - za chwilę będę już z WAMI ! - Lipiec/Sierpień 2011 4 5,19%
Jedna mamą, druga z brzuchem, która teraz przywita się z Maluchem ? Lipcówki-sierpniówki 2011 5 6,49%
Szopy z norek wylatują, mamy dzieci już całują. Lipcówki-sierpniówki 2011 18 23,38%
Porodówki zapełniamy, letnie dzieci już witamy. 3 3,90%
Akcję wywoływania rozpoczynamy, wakacyjne maluszki na świecie witamy. 0 0%
Synu, córko, wychodź z brzucha! Idzie lato - mamy słuchaj! 14 18,18%
Torby już spakowane a my nadal nienagadane! 0 0%
Z brzuszkiem pożegnania czas. Drogie dzieci - witamy Was! 1 1,30%
Bociany zaczynają już lądować, letnie mamuśki- czas się rozpakować! 8 10,39%
A my nie znamy dnia ani godziny bo nasze szkraby w nosie mają porodów terminy 3 3,90%
A my jak bomby sobie tykamy i na rozbrojenie cierpliwie czekamy. 3 3,90%
Pękają już brzuszki jak bańki mydlane, wychodzą z nich nasze maluszki kochane. 5 6,49%
Jedne już rozpakowane, inne zaczekane - wciąż w kupie się trzymamy - lipcowo-sierpniowe mamy 2011 2 2,60%
Torby spakowane, łóżeczka skręcone, czekamy na nasze brzdące wymarzone! 1 1,30%
Nareszcie lipcowo-sierpniowe mamusie wymieniają brzuszki na słodkie dzidziusie! 6 7,79%
Ruszające się brzuszki w zapomnienie odchodzą, na ich miejsce cudowne maleństwa się rodzą 0 0%
Mamusie lipcowo-sierpniowe: tykające bomby zegarowe, w każdej chwili urodzić gotowe 3 3,90%
Głosujący: 77. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-25, 13:56   #2701
Marina1
Zakorzenienie
 
Avatar Marina1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 3 069
Dot.: Czas w kolejce się ustawić i na poród się nastawić! Lipcówko-sierpniówki 2011.

Blondynko tak. Szare w płynie.

Dziewczynki pytanie - znów musiałam sprowokowac kupkę u synka (czopkiem glicerynowym, tak mi położna doradziła). Spróbować dać mu Beblilon 1 zamiast tego Nan? ( czytałam opinie w internecie, i faktycznie, często pisze, że to mleczko może powodować zatwardzenia)...
Próbowałam się dodzwonić do pediatry, ale nie odbiera.

Jeśli któraś z Was może mi doradzić, proszę.
Marina1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 13:56   #2702
Bartessa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 3 023
Dot.: Czas w kolejce się ustawić i na poród się nastawić! Lipcówko-sierpniówki 2011.

No Zanka, to zaciskamy kciuki, a Ty tam spaceruj duzo, bo jak juz takie rozwarcie to kwestia kilku dni i mala bedzie na swiecie.


Carmela dla malenstwa
Bartessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 13:57   #2703
agulaaabar
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaabar
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 040
Dot.: Czas w kolejce się ustawić i na poród się nastawić! Lipcówko-sierpniówki 2011.

A ja myslałam, myślałam i wymysliłam zrobię knedle z truskawkami na obiad do tego masełko, smietana, cukier.... mmmmmniam

Moniczka szczęście aż kipi z Ciebie i Ty mu pozwoliłaś iść cokolwiek robić?! hehe
__________________
L i l i

Czas na zmiany !
25:0
30:12
Zakończone: 2
agulaaabar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 14:01   #2704
jacieeeee
Wtajemniczenie
 
Avatar jacieeeee
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 926
Dot.: Czas w kolejce się ustawić i na poród się nastawić! Lipcówko-sierpniówki 2011.

Moniczka fajnie że już jesteście razem
Ja usypiam, a tu trzeba się do teściowej na imieniny szykować Takie oto skutki nieprzespanej nocy.
Jeszcze któraś tu mi wczoraj smaka narobiła (Beatka ) i wysłałam TŻta po napój czekoladowy, wychlałam dwa i zaraz puszczę pawia
__________________
Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba ...

Dominik 29.07.2011r
jacieeeee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 14:03   #2705
DaKaro
Zadomowienie
 
Avatar DaKaro
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Mielec/Kielce
Wiadomości: 1 492
Dot.: Czas w kolejce się ustawić i na poród się nastawić! Lipcówko-sierpniówki 2011.

Cytat:
Napisane przez SweetAngel1984 Pokaż wiadomość
moj maz oswiadczyl mi sie w wannie podczas wspolnej romantycznje kapieli hehehe
A mój na wakacjach w Tunezji.
Cytat:
Napisane przez patik87 Pokaż wiadomość
przemywa się główkę normalnie jak resztę ciałka, na początku nie ma potrzeby używania szamponu, myjesz tym samym co ciało, czy to mydło, czy płyn, żel.. ja tez mam białego jelenia i zamierzam używać.
A, to fajnie. Kupiłam szampon Bambino i dopiero później doczytałam, że od 1. miesiąca życia.
Cytat:
Napisane przez brunetka2000 Pokaż wiadomość
Sms od Zanki:
"3x dziennie pomiar ciśnienia, 2x ktg. Jutro mocz i morfologia. Nie wiem jak długo zostanę. Mała zdrowa, wody w normie. Wg. usg ma 2900 g. Dzięki za wsparcie."


Sms od Carmeli:
"Zostajemy na razie w szpitalu,, bo Sarunia ma podejrzenie refluksu układu moczowego, więc ją dalej badają. Ja już na luzie śmigam ruch w szpitalu, same chłopaki się rodzą Buziaki"
Zanka najważniejsze, że jesteś pod obserwacją.
Carmela już niedługo będziecie w domu. Zdrówka dla małej.
Cytat:
Napisane przez agadus Pokaż wiadomość
dziewczyny ponawiam pytanie

mam pytanie od jakiegoś czasu nie wiem dokładnie mam taki śluz białawo-kremowo-żółtawy i tak za każdym razem jak robie siku to widzę go w wc albo na papierze nie ma zapachu nic mnie nie boli i nie swędzi czy to mogą być kawałki czopu??dodam że rozwarcie mam na 3 cm. a od poniedziałku zaczynam 37 tc
Niestety nie pomogę w tej kwestii.

Aania śliczny jest Twój synuś.
__________________
23.08.11 - nasza coreczka jest juz z nami

Malwinka
DaKaro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 14:09   #2706
sygine
Zadomowienie
 
Avatar sygine
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 333
Dot.: Czas w kolejce się ustawić i na poród się nastawić! Lipcówko-sierpniówki 2011.

Cytat:
Napisane przez Marina1 Pokaż wiadomość
Blondynko tak. Szare w płynie.

Dziewczynki pytanie - znów musiałam sprowokowac kupkę u synka (czopkiem glicerynowym, tak mi położna doradziła). Spróbować dać mu Beblilon 1 zamiast tego Nan? ( czytałam opinie w internecie, i faktycznie, często pisze, że to mleczko może powodować zatwardzenia)...
Próbowałam się dodzwonić do pediatry, ale nie odbiera.

Jeśli któraś z Was może mi doradzić, proszę.
Co prawda nie z mojego doświadczenia, ale kuzynki - w szpitalu jej mały dostał nan, po powrocie do domu też mu je kupiła, ale podobnie jak u ciebie miał problem z kupką (nawet 4-5 dni nic nie robił), kupiła bebiko nie pomogło i jakieś jeszcze. W końcu kupiła bebilon i problem jak ręką odjął Więc próbuj!
__________________
NASZ NAJCUDOWNIEJSZY SKARB NATANIEL JEST JUŻ Z NAMI
sygine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 14:13   #2707
patik87
Zakorzenienie
 
Avatar patik87
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 3 113
Dot.: Czas w kolejce się ustawić i na poród się nastawić! Lipcówko-sierpniówki 2011.

Marina ja bym spróbowała z tym mlekiem.
Nie zaszkodzi. Będzie wiadomo o co chodzi. Jak nie mleko, o trzeba innej przyczyny szukać.

Skończyłam prasowanie. Idę sprzątać samochód.

Ela a Ty musisz już do konca być w szpitalu? może w domu jakbyś się poruszała to coś by dało.
Tyle wytrzymałas a teraz mały się zasiedział.
patik87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-25, 14:18   #2708
ela_84
Raczkowanie
 
Avatar ela_84
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Czas w kolejce się ustawić i na poród się nastawić! Lipcówko-sierpniówki 2011.

Ten Biały Jeleń ma całą serię, ja mam żel pod prysznic z kozim mlekiem i jest bardzo fajny. Żeli i mydeł w płynie jest spory wybór: http://www.bialyjelen.pl/mydla_w_plynie__premium.html i to nie są szare mydła, tylko hipoalergiczne, tzn. tylko jedno jest szare, ale jest kilkanaście innych. Jak dla mnie rewelacja, szkoda tylko, że w sklepach nie ma dostępnej pełnej gamy tych produktów.

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Cytat:
Napisane przez patik87 Pokaż wiadomość
Ela a Ty musisz już do konca być w szpitalu? może w domu jakbyś się poruszała to coś by dało.
Tyle wytrzymałas a teraz mały się zasiedział.
Muszę leci już 38 tydzień, może to tak strasznie długo nie potrwa w końcu ciąża musi się kiedyś skończyć, nie będę tu leżeć jak słoń przez 12 miesięcy :/ wolę tylko nie myśleć jak będzie wyglądał poród naturalny po takim długim leżeniu, jak mnie wejście po niskich schodach męczy.
__________________
Tomek urodził się 8 lipca
ela_84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 14:30   #2709
dusia81
Raczkowanie
 
Avatar dusia81
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 394
GG do dusia81
Dot.: Czas w kolejce się ustawić i na poród się nastawić! Lipcówko-sierpniówki 2011.

Dziękuję za wszystkie kciuki lekarz był
Z dzidzią wszystko dobrze ma już 2000 gram i w zasadzie powiedział że mam już być w lipcu spakowana (mój lekarz słynie z tego że umawia się z pacjentką konkretnie na poród - by trafiła na jego dyżur w szpitalu) więc pewnie urodzę wcześniej...
Na bakterie mam tabletki żurawina z koperkiem ponoć babcine sposoby najlepsze

Tylko mamy jeden problem bo małż stwierdził że się mu chyba jednak imię Emilka nie podoba

Cytat:
Napisane przez Vaniliova11 Pokaż wiadomość

Dziewczyny a jaki bierzecie do szpitala płyn do higieny intymnej ?
Ja biorę lactacyd i tantum rosa, ale to przez to że się do nich przyzwyczaiłam
Na SR mówili by nie brać żadnych żali pod prysznic zapachowych dla siebie typu "palmolive" bo mogą uczulać maluszka - więc kupiłam białego jelenia

za kolejne tygodnie
dla zanki by jak najszybciej wróciła z Lenką

Cytat:
Napisane przez Marina1 Pokaż wiadomość



A tak z innej beczki, dziewczynki może polecicie jakieś fajne filmy? Coś bym obejrzała, ale totalnie nie wiem co. Obojętnie czy komedia, czy horror. Jak coś godne obejrzenia to rzućcie tytułem
Polecam hiszpański film" sierociniec" - widziałam kilka dni temu - jak lubisz horrory to polecam lub coś nowszego "incepcja", "turysta" (choć wole starszą wersję francuską "antony zimer)
Na razie do kina nie chodzę więc nie wiem nawet co leci a wszystko przez te sikanie (na ostatnim seansie zgubiłam się podczas filmu w kinie)

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:19 ----------

Zmalowana teraz dopiero doczytałam za egzamin po nim możesz już mieć od razu nawet parte

Idę skontrolować męża - ma remont w pracy muszę sprawdzić jak mu malowanie idzie
__________________
Kasia



Edytowane przez dusia81
Czas edycji: 2011-06-25 o 14:20
dusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 14:32   #2710
Vaniliova11
Zadomowienie
 
Avatar Vaniliova11
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 849
Dot.: Czas w kolejce się ustawić i na poród się nastawić! Lipcówko-sierpniówki 2011.

Dusia za wizyte i teraz nad innym imieniem bedziesz myślała czy przekonasz męża do Emilki
Marina mi podobała sie Tożsamość, Kod nieśmiertelności , Incepcja , zejście , i komedia nie pamietam tytułu o dziewczynie która udawala ciąże żeby nie stracić pracy grała tam Lindsey Lohan
Vaniliova11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 14:34   #2711
meszsares
Zadomowienie
 
Avatar meszsares
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 235
Dot.: Czas w kolejce się ustawić i na poród się nastawić! Lipcówko-sierpniówki 2011.

Cytat:
Napisane przez agni82 Pokaż wiadomość
czytałam ostatnio fragment biblii i nie ma tam nic o cierpieniach bycia w ciąży, tylko o tym , że w bólu będziesz wydawac potomstwo.
bo Biblie pisaly chlopy
Cytat:
Napisane przez agni82 Pokaż wiadomość
kogo więc winic za hemoroidy, bóle głowy, zatwardzenia, bóle pleców , zmiany nastrojów itp...??
Ewolucje, Kochana, ewolucje...
postawa wyprostowana+duza czaszka - to dwa glowne powody naszych cierpien no ale chcielismy to mamy teraz za swoje
meszsares jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-25, 14:40   #2712
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Czas w kolejce się ustawić i na poród się nastawić! Lipcówko-sierpniówki 2011.

Cytat:
Napisane przez Marina1 Pokaż wiadomość
Ja mam refluks żołądkowy, i jest to niestety choroba przewlekła i dokuczliwa. Coś a la zgaga. Tylko, że się leczę już od lat i jest dużo lepiej.
Jednak nie wiem, jak to się ma u małych kruszynek...Na pewno chodzi o przełyk i żołądek.


Nerola Iza jest śliczna.

Aania Adaś jest cukiereczkiem!
refluks moze tez byc z moczowodu spowrotem do nerki - wtedy to refluks moczowy. troche niebezpieczne bo nerki mogą dostać zapalenia jak sie tego nie wyłapie i nie leczy. ale leczony zwykle jakos juz lepiej sobie radzi. u nas na watku 3latkow jest jeden dzieciak z czyms w tym stylu. wiem ze bardzo dlugo dostawal antybiotyk (2 lata?) by zapalenia nerek nei bylo...

z szopami nie pomoge - swojego nie przyuważyłam
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 14:43   #2713
agadus
Wtajemniczenie
 
Avatar agadus
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gruncik rolny nie obsiany
Wiadomości: 2 533
Dot.: Czas w kolejce się ustawić i na poród się nastawić! Lipcówko-sierpniówki 2011.

marinka mleko nan jest dobre ale zawiera duzo żelaza i może u mniejszych dzieci powodowac zatwardzenia delikatnie masuj brzuszek Igorka od Jego prawej strony do Jego lewej strony tylko delikatnie jak dajesz Mu butle to możesz podać herbatkę koperkową wprawdzie jest na gazy ale na zatwardzenia też pomaga

a co do mnie to mam rozwarcie na 3 cm. nie 3 palce to w sumie wychodzi tak jak u Ciebie na 1,5 palca i mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie jak długo od rozwarcia i odpadających tych kawałków czopa doszło do porodu?? tzn pierwszej fazy porodu?
__________________

agadus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 14:48   #2714
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Czas w kolejce się ustawić i na poród się nastawić! Lipcówko-sierpniówki 2011.

Cytat:
Napisane przez Marina1 Pokaż wiadomość
Blondynko tak. Szare w płynie.

Dziewczynki pytanie - znów musiałam sprowokowac kupkę u synka (czopkiem glicerynowym, tak mi położna doradziła). Spróbować dać mu Beblilon 1 zamiast tego Nan? ( czytałam opinie w internecie, i faktycznie, często pisze, że to mleczko może powodować zatwardzenia)...
Próbowałam się dodzwonić do pediatry, ale nie odbiera.

Jeśli któraś z Was może mi doradzić, proszę.
jeslli moge doradzic to nie dawaj od razu bebilonu a pomieszaj (np. 1/3 bebilonu i 2/3 nan, albo pol na pół) bo niektore dzieci (moje!) reagowalo na zamiany (takze z 1 na 2 czy z 2 na 3.... tego samego producenta!) pięknym wymiotem... jest tez bebilon comfort, wlasnie na problemy z brzuszkiem

cytat: Bebilon Comfort to mleko, którego skład został opracowany z myślą o niemowlętach cierpiących z powodu niewielkich dolegliwości, takich jak kolki i zaparcia. http://www.we-dwoje.pl/bebilon;comfo...ykul,5416.html
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl

Edytowane przez 83monia
Czas edycji: 2011-06-25 o 14:52
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 14:53   #2715
Marina1
Zakorzenienie
 
Avatar Marina1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 3 069
Dot.: Czas w kolejce się ustawić i na poród się nastawić! Lipcówko-sierpniówki 2011.

Cytat:
Napisane przez agadus Pokaż wiadomość
marinka mleko nan jest dobre ale zawiera duzo żelaza i może u mniejszych dzieci powodowac zatwardzenia delikatnie masuj brzuszek Igorka od Jego prawej strony do Jego lewej strony tylko delikatnie jak dajesz Mu butle to możesz podać herbatkę koperkową wprawdzie jest na gazy ale na zatwardzenia też pomaga

a co do mnie to mam rozwarcie na 3 cm. nie 3 palce to w sumie wychodzi tak jak u Ciebie na 1,5 palca i mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie jak długo od rozwarcia i odpadających tych kawałków czopa doszło do porodu?? tzn pierwszej fazy porodu?
dziękuje kochana moja za rady ! Spróbuję z tym masażem
Herbatkę wczoraj kupiłam Hipp i dziś już wypił troszkę.

Ooo to identycznie jak u mnie było z rozwarciem.
Czop mi zaczął odpadać jakoś 2 tyg przed porodem. Taki jak Twój - bez krwi, przypominający gęstszy śluz. Sama nie wiedziałam, że to to,nawet pytałam dziewczyn na naszym forum, ale gin rozwiał moje wątpliwości.
A jeśli chodzi o rozwarcie, to jak byłam na wizycie 6 czerwca to już miałam to rozwarcie. Ale jak byłam tydzień wcześniej, to jeszcze nie.
Mam nadzieję, że o to mnie pytałaś


A i dziękuję za tytuły laseczki
Marina1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 14:55   #2716
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Czas w kolejce się ustawić i na poród się nastawić! Lipcówko-sierpniówki 2011.

wow ale gadżet http://jejQgadzetyQ.pl/video/miska-n...awet-na-dzieci SKASUJ Q

wlasnie sie dowiedzialam ze Dzidzius i Bialy Jelen robi jedna firma! http://www.sklep.pollena.com.pl/inde...dc28343803f582
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl

Edytowane przez 83monia
Czas edycji: 2011-06-25 o 15:04
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 15:00   #2717
Marina1
Zakorzenienie
 
Avatar Marina1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 3 069
Dot.: Czas w kolejce się ustawić i na poród się nastawić! Lipcówko-sierpniówki 2011.

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
jeslli moge doradzic to nie dawaj od razu bebilonu a pomieszaj (np. 1/3 bebilonu i 2/3 nan, albo pol na pół) bo niektore dzieci (moje!) reagowalo na zamiany (takze z 1 na 2 czy z 2 na 3.... tego samego producenta!) pięknym wymiotem... jest tez bebilon comfort, wlasnie na problemy z brzuszkiem

cytat: Bebilon Comfort to mleko, którego skład został opracowany z myślą o niemowlętach cierpiących z powodu niewielkich dolegliwości, takich jak kolki i zaparcia. http://www.we-dwoje.pl/bebilon;comfo...ykul,5416.html
dziekuję monia.
Poczytam o tym mleczku.
Marina1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 15:04   #2718
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: Czas w kolejce się ustawić i na poród się nastawić! Lipcówko-sierpniówki 2011.

Cytat:
Napisane przez DaKaro Pokaż wiadomość
Pytanie. Czy włoski noworodkowi od pierwszej kąpieli trzeba myć? Niektóre nie mają w ogóle włosków, to czym wtedy się przemywa główkę? Kupiłam "Biały Jeleń" w płynie, ale nie wiem do czego tak naprawdę mogę go używać? Ogólnie do kąpieli?
Ja będę myć główkę tym samym co całe ciałko.

Cytat:
Napisane przez Bartessa Pokaż wiadomość
Moj lekarz mi powiedzial ze z początkiem 9 msc czyli 36 tc.
Niektorzy twierdzą ze poczatek 37 ale początek 38 czyli skonczony 37 tc to chyba przesada :/
i szczerze pierwszy raz slysze takie stwierdzenie.

Zresztą tp jest moim zdaniem indywidualna sprawą dla kazdej kobiety, niejedna urodzi w 35 i dziecko bedzie w pelni rozwinięte a niejedna urodzi pozniej i dziecko bedzie mialo np problemy z oddychaniem.
Moim zdaniem 3 tygodnie przed terminem porodu a 2 po nim to okres odpowiedni na rodzenie. czyli 37 a 42 tc. Termin porodu jest tylko orientacyjny, i tak naprawde nie jest powiedziane ze dziecko urodzone w 36 tc musi byc wczesniakiem.
Musi być, bo taki mówią standardy medyczne
http://isr.atspace.com/r1/p1/p12.html
http://www.maluchy.pl/ciaza/?nr_tyg=38
http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-...dem_36767.html
http://www.✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂/article/post/106/
Wszystkie te artykuły i cała masa innych w necie mówią, że donoszona zaczyna się PO 37 tyg, wraz z początkiem 38.

Cytat:
Napisane przez aania_20 Pokaż wiadomość
Oddasz, oddasz, nie ma innej opcji Specjalnie dla Ciebie wrzucam
Dalej tak samo cudny Chciałabym żeby moje maleństwo tez było takie śliczne

Cytat:
Napisane przez ela_84 Pokaż wiadomość
Wszystko się zgadza z tym 38 tc - policz: 3 tygodnie przed terminem porodu to tydzień 38, 39 i 40 (bo TP jest w skończonym 40 tygodniu); dwa tygodnie po terminie to 41 i 42. Więc 37 tc to za wcześnie jeśli przyjąć zasadę "3 tygodnie przed i dwa po".


Cytat:
Napisane przez sygine Pokaż wiadomość
Brumek gratuluję 33 tc My dziś mamy koniec 37 tc Strasznie szybko minęło, ale u mnie nie ma ani jednego objawu porodu
Brzmi super-poważnie już

Cytat:
Napisane przez Oliweczka1985 Pokaż wiadomość
Oczywiście, ze tak. Nam to samo mówiła na SR.


Cytat:
Napisane przez youyou Pokaż wiadomość
ostatnio oglądałam Czarnego Łabędzia - polecam
Potwierdza, genialne!
Incepcja tez była niezła, ale nie wiem czy w domu będzie robiła takie wrażenia jak w kinie. Jednak efekty specjalne na TV, a nie ekranie kinowym, to zupełnie nie to samo...
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 15:04   #2719
Kolina
Zadomowienie
 
Avatar Kolina
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: domek na wzgorzu
Wiadomości: 1 525
Dot.: Czas w kolejce się ustawić i na poród się nastawić! Lipcówko-sierpniówki 2011.

wrocilam od lekarza
dzieciak nisko i napiera na szyjke, lekarz mowi by sie oszczedzac i starac sie wiecej lezec z lekko uniesionymi biodrami, ze jeszcze nie czas na porod
jakby sie cos dzialo gnac do szpitala (Karowa, Kasprzaka lub Madalinskiego, bo tam maja OIOM dla maluszkow )
za 2 tygodnie kolejna wizyta, wtedy bedzie szukal paciorka i powtorzymy hbs

wracajac wstapilam na loda i zahaczylam o mothercare - kupilam zestaw do kapieli a w tchibo wielka torbe (nie planowalam ale w wyprzedazy byla )

karolinee1983 dziekuje za kciuki

aania_20 slicznego masz synka

Cytat:
Napisane przez brunetka2000 Pokaż wiadomość
Sms od Zanki:
"3x dziennie pomiar ciśnienia, 2x ktg. Jutro mocz i morfologia. Nie wiem jak długo zostanę. Mała zdrowa, wody w normie. Wg. usg ma 2900 g. Dzięki za wsparcie."
Sms od Carmeli:
"Zostajemy na razie w szpitalu,, bo Sarunia ma podejrzenie refluksu układu moczowego, więc ją dalej badają. Ja już na luzie śmigam ruch w szpitalu, same chłopaki się rodzą Buziaki"
kciuki za zanke i za Sare

moniczka2123, super ze masz juz meza przy sobie zobacz jak to zlecialo


************************* ************************* ************
a teraz do neroli w sprawie kotka

Cytat:
Napisane przez patik87 Pokaż wiadomość
Nerola może Ci wyślę kurierem jeden jest taki ładny rudo-biało-czarny jak Filemon.
..
nie trzeba plci sprawdzac - to kotka, tri sa tylko kotki

Cytat:
Napisane przez nerola Pokaż wiadomość
Kolinko a którego łatwiej nauczyć robić do kuwety?(mój ostatni kociak złapał w 1 dzień)
I czy taki domowy kociak moze polować na myszy?-tu kwesit tego,ze dzieci w domu.Czy od myszy czegoś nie złapią.

Na dzień dobry pokazać kotu kuwetę?

Pytam tak dużo,choć miałam koty ale nie miałam dzieci.
I kotki były tylko w domu a teraz mieszkamy na wsi.

Od razu kupić tablety na odrobaczenie?

Ciekawe co mój dobermanek powie?
...
plec nie ma znaczenia, ucza sie tak samo szybko
w zasadzie nie ucza, umieja
lapia szybko bo kot lubi pokopac by sie zalatwic
od razu pokaz kuwete i postaw w miejscu latwo dostepnym dla niego, maly kotek nie zna terenu i jak ja gdzies ukryjesz to jej po prostu nie znajdzie, jak bedzie wiekszy postawisz w miejscu bardziej ustronnym
kazdy kotek bedzie polowal na myszy (chomiki, nornice, krety, ptaki, zaby i...i owady), czy to domowy czy podworkowy, ale te domowe zadko łupy zjadaja, lapia dla samej zabawy, jak nie sa glodne nie zjedza, przyniosa tobie podziela sie ze stadem po prostu

odrobaczanie - maly kotek powinien byc odrobaczony czyms delikatnym (srodki dla kociat nie dla doroslych), dwukrotnie, w cyklu co 2tygodnie
po 10tygodniu zycia szczepienie na wirusowki - szczepionka trojskladnikowa -koci katar i panleukopenia (powtarza sie to po miesiacu, pozniej szczepienia przypominajace raz do roku), koszt ok 30zl, to ochrona by nie zlapal jakiegos dziadostwa - zadna kocia choroba wirusowa nie przenosi sie na ludzi! jedyna choroba wspolna dla wszystkich gatunkow to wscieklizna, ale na to akurat tez jest szczepionka i tez zalecam szczepienie kotow wychodzacych, ale to jak juz bedzie wiekszy

co do psa - hmmm znasz go najlepiej, na neutralnym terenie nalezy ich zapoznac i przykazac psu by nie ruszal, wg metody pozytywnego szkolenia, nagrodzic ze poslucha i tak nagradzac az sie nauczy ze mu nie wolno, ja mialam kaukaza, nigdy nie gonil kotow, wiedzial ze mu nie wolno i kropka
jesli masz watpliwosci czy pies uslucha to sie zastanow nad kotem, moze byc niepotrzebna tragedia

karmienie - na poczatek odpowiednia dla maluszkow, pozniej jak pisze wodaqua - dla kotow po zabiegu sterlyki/kastracji
koty po zabiegu nie maja intensywnego moczu, wiec nie smierdza

jesli chodzi o wielkosc to zwykle kocurki sa wieksze, ale z tym tak jak u ludzi, bywa ze samce sa mniejsze od samic, nie ma zasady
generalnie koty/kotki po zabiegu sa wieksze - przyczyna prosta, maja spokojniejsze zycie, dojadaja, nie wlocza sie, apetyt wiekszy ale to my kontrolujemy ile zjadaja, wiec jak bedziemy je przekarmiac to przytyja

no i dzieciaki - jesli czujesz ze beda go meczyc, to powstrzymaj sie jeszcze
__________________
Kolina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-25, 15:08   #2720
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: Czas w kolejce się ustawić i na poród się nastawić! Lipcówko-sierpniówki 2011.

Cytat:
Napisane przez Kolina Pokaż wiadomość
wrocilam od lekarza
dzieciak nisko i napiera na szyjke, lekarz mowi by sie oszczedzac i starac sie wiecej lezec z lekko uniesionymi biodrami, ze jeszcze nie czas na porod
jakby sie cos dzialo gnac do szpitala (Karowa, Kasprzaka lub Madalinskiego, bo tam maja OIOM dla maluszkow )
za 2 tygodnie kolejna wizyta, wtedy bedzie szukal paciorka i powtorzymy hbs
Niedobra szyjka Ale rozumiem, że z maluchem ok, a to najważniejsze
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 15:17   #2721
Kolina
Zadomowienie
 
Avatar Kolina
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: domek na wzgorzu
Wiadomości: 1 525
Dot.: Czas w kolejce się ustawić i na poród się nastawić! Lipcówko-sierpniówki 2011.

Cytat:
Napisane przez brumek Pokaż wiadomość
Niedobra szyjka Ale rozumiem, że z maluchem ok, a to najważniejsze

maluch ok, przed wizyta u lekarza sluchalam serduszka maluszka u poloznej - 146 uderzen /min i slychac bylo jak macha lapkami

szyjka na razie trzyma - a to lezenie to profilaktycznie by zniosla ten napor jeszcze troche

pytalam znowu o cc, mowi ze z szyjka pewnie beda problemy, ale warto sprobowac rodzic natruralnie, bo cc zawsze jest czas zrobic

przy okazji brumek i sygine za nowe tygodnie


wlasnie konczy mi sie zapiekac cykoria, wiec znikam na posilek ...
__________________
Kolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 15:17   #2722
meszsares
Zadomowienie
 
Avatar meszsares
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 235
Dot.: Czas w kolejce się ustawić i na poród się nastawić! Lipcówko-sierpniówki 2011.

Cytat:
Napisane przez brumek Pokaż wiadomość
Musi być, bo taki mówią standardy medyczne
http://isr.atspace.com/r1/p1/p12.html
http://www.maluchy.pl/ciaza/?nr_tyg=38
http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-...dem_36767.html
http://www.✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂/article/post/106/
Wszystkie te artykuły i cała masa innych w necie mówią, że donoszona zaczyna się PO 37 tyg, wraz z początkiem 38.
dokladnie tak, niezaleznie od opinii pojedynczego lekarza (dziwnej skadinad - a moze mu przeslac jeden z podrecznikow dla poloznych??)
meszsares jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 15:19   #2723
madziaranew
Rozeznanie
 
Avatar madziaranew
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 795
Dot.: Czas w kolejce się ustawić i na poród się nastawić! Lipcówko-sierpniówki 2011.

[QUOTE=agulaaabar;27737440]A ja myslałam, myślałam i wymysliłam zrobię knedle z truskawkami na obiad do tego masełko, smietana, cukier.... mmmmmniam

Ja tez dzis robilam knedle z truskawkamiz sosem waniliowym, objadlam sie
:

Moniczka - tak sie ciesze ze juz Twoj Tz wrocil , Bo Ty taka spragniona, teraz to sobie odbijecie

A ja bylam u siostry na kawie ,teraz po obiadku odpoczywam , brzuchem do gory, chyba za duzo zjadlam, a jeszcze ciastko francuskie czeka
madziaranew jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 15:21   #2724
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Czas w kolejce się ustawić i na poród się nastawić! Lipcówko-sierpniówki 2011.

Cytat:
Napisane przez brumek Pokaż wiadomość
Ja będę myć główkę tym samym co całe ciałko.

Musi być, bo taki mówią standardy medyczne
http://isr.atspace.com/r1/p1/p12.html
http://www.maluchy.pl/ciaza/?nr_tyg=38
http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-...dem_36767.html
http://www.✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂/article/post/106/
Wszystkie te artykuły i cała masa innych w necie mówią, że donoszona zaczyna się PO 37 tyg, wraz z początkiem 38.

Dalej tak samo cudny Chciałabym żeby moje maleństwo tez było takie śliczne



Brzmi super-poważnie już




Potwierdza, genialne!
Incepcja tez była niezła, ale nie wiem czy w domu będzie robiła takie wrażenia jak w kinie. Jednak efekty specjalne na TV, a nie ekranie kinowym, to zupełnie nie to samo...
barumek, a moje bylo urodzone wg tych wytycznych jako wczesniak a na wypisie jak byk "ciaza donoszona" wiec to moze bardziej od kondycji dziecka a nie tc zalezy... maja oni (neonatolodzy) jakies wytyczne jak duze dziecko sie rodzi czy cos? chodzi o to ze jak na wczesniaka to 3600 g to duzawo bylo, wiec chyba moj jakis gigant był wczesniak

cytuje z jednego z twoich artykułow: Chociaż ciążę uważa się za w pełni donoszoną po 38. tygodniu, poród bez powikłań może nastąpić nawet dwa tygodnie wcześniej. ---> wiec po 36 tc tak?

Incepcja - potwierdzam, super film, w domu tez!
polecam jeszcze Siostry magdalenki (na faktach)
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl

Edytowane przez 83monia
Czas edycji: 2011-06-25 o 15:24
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 15:23   #2725
agni82
Zadomowienie
 
Avatar agni82
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 232
Dot.: Czas w kolejce się ustawić i na poród się nastawić! Lipcówko-sierpniówki 2011.

Cytat:
Napisane przez Vaniliova11 Pokaż wiadomość
Bezpiecznie dla Zanki że jast w szpitalu trzymam kciuki żeby wszystko było ok i zeby szybko wyszła
Zmalowana za egzamin
Natka ja też mam laktator ręczny tommie tippi
Brumek Zaneta za kolejne tygodnie

Dziewczyny a jaki bierzecie do szpitala płyn do higieny intymnej ?
ziaja, ten którego używam od lat. i nie mam z nim problemów
Cytat:
Napisane przez meszsares Pokaż wiadomość
bo Biblie pisaly chlopy
hmmm... i to tłumaczy wiele

Cytat:
Napisane przez brunetka2000 Pokaż wiadomość
sms od Zanki:
Aha znowu mam grzybka haha chyba nigdy go nie wytępię. Rozwarcie na palec czyli 2 cm. Tydzień temu nie miałam. Nie wiem co było na ktg bo mi nie mówili"
wygląda na to, że ktoś tu wyjdzie już z dzidzią
Cytat:
Napisane przez agadus Pokaż wiadomość
witam wszystkie mamusie
mam pytanie od jakiegoś czasu nie wiem dokładnie mam taki śluz białawo-kremowo-żółtawy i tak za każdym razem jak robie siku to widzę go w wc albo na papierze nie ma zapachu nic mnie nie boli i nie swędzi czy to mogą być kawałki czopu??dodam że rozwarcie mam na 3 cm. a od poniedziałku zaczynam 37 tc
wg mnie to chyba jeszcze nie szop, ponoc pod koniec ciąży wydzielina również się zmienia.

Cytat:
Napisane przez Vaniliova11 Pokaż wiadomość
DaKaro ja bede robiła tak jak Blondynka tak też nam pokazywała połozna na sr
Blondynka szare mydło

A do nas dziś przyjeżdzają znajomi i robimy grila ide zamarynować karczek
ja jak bym sie wzięła za gotowanie to bym ZMARNOWAŁA ten karczek
Cytat:
Napisane przez Madziulka_17 Pokaż wiadomość
Ja spakowałam do torby Lactacyd.



Ja robię tak: gotuję 2 skrzydełka na wodzie z kostką rosołową. Dodaję przyprawy: ziele angielskie, liść laurowy, sól, pieprz.
Kroję w kostkę 1 marchewkę i wrzucam. Kiedy mięsko jest ugotowane i marchewka miękka wrzucam kluseczki ( mąka z solą, jajko i woda ) uformowane na małe kuleczki. Jak kluseczki wypłyną na wierzch to dodaję dużą ilość koperku no i na koniec śmietana.
brzmi pysznie i skomplikowanie, ale spróbuje. dziekuję
agni82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 15:25   #2726
agadus
Wtajemniczenie
 
Avatar agadus
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gruncik rolny nie obsiany
Wiadomości: 2 533
Dot.: Czas w kolejce się ustawić i na poród się nastawić! Lipcówko-sierpniówki 2011.

dzieki Marinka właśnie o to mi chodziło a co do mleka to jest jeszcze bardzo dobre mleko modyfikowane "enfamin" ale mozna go kupić tylko w aptece i jest droższe kosztuje ok 25-27 zł za puszkę ale dzieci go tolerują a herbatka hipp jest dobra tylko jak mi kiedys powiedziala pediatra to zacząc od koperkowej nie rumiankowej bo rumianek może uczulic i też mogą byc bóle brzuszka ale to może inne dziewczyny sie wypowiedza bo moja Oliwka nie chciala ani butelki ani smoczka więc u nas sie obyło a jak miala kolke to małą strzykawką herbatkę jej podawałam ale to tez pare dni bo nie chciala
będzie dobrze glowa do góry
__________________

agadus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 15:28   #2727
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Czas w kolejce się ustawić i na poród się nastawić! Lipcówko-sierpniówki 2011.

Moje dziecie urodzone 36 tydz 6 dzien i tez nie wczesniak, bo wagowo było ok.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 15:28   #2728
agadus
Wtajemniczenie
 
Avatar agadus
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gruncik rolny nie obsiany
Wiadomości: 2 533
Dot.: Czas w kolejce się ustawić i na poród się nastawić! Lipcówko-sierpniówki 2011.

agni82"wg mnie to chyba jeszcze nie szop, ponoc pod koniec ciąży wydzielina również się zmienia."

no według mnie ja go jeszcze też "tam" nie widziałam
__________________

agadus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 15:30   #2729
Vaniliova11
Zadomowienie
 
Avatar Vaniliova11
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 849
Dot.: Czas w kolejce się ustawić i na poród się nastawić! Lipcówko-sierpniówki 2011.

Kolina leż kochana odpoczywaj a maluszek napewno nie będzie glowką tak nisko u mnie też tak było i wystarczyło pare dni polezeć i było ok widze że jesteś prawdziwa kocia specjalistka
Vaniliova11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 15:31   #2730
youyou
Zakorzenienie
 
Avatar youyou
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: MMz
Wiadomości: 3 546
Dot.: Czas w kolejce się ustawić i na poród się nastawić! Lipcówko-sierpniówki 2011.

mój gin też twierdzi że donoszona to skończony 37tc..

Co do Incepcji to ja nie byłam na tym w kinie, ale 2 razy podchodziliśmy żeby obejrzeć w domu i za każdym razem po jakimś czasie zasypialiśmy
nie jest mi chyba dane zeby go obejrzeć

Kolina to jeszcze troszkę się pooszczędzaj

Edytowane przez youyou
Czas edycji: 2011-06-25 o 15:33
youyou jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:09.