Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-29, 09:47   #121
Brua
Raczkowanie
 
Avatar Brua
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 99
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Australija Pokaż wiadomość
Dobra.
Robiłam całe włosy czarną henną. Trzymałam 1 godzinę i 50 minut bo pod koniec skóra trochę zaczęła mnie swędzieć, więc spłukałam 10 minut wcześniej.

Nakłądanie było OK, pasta nie spływała.
Spłukałam past z włosów, i pidrwsze wrażenie jeszcze na mokrych "CZARNE". Jak trochę wyschły kolor jest trochę wyblakły, no ale ponoć ma ściemnieć, więc będę cierpliwa.

Najgorsze jest jednak to, ze głowa nadal mnie swędzi, włosy są strasznie suche i sianowate. No i sporo włosów mi wychodzi! U was tez tak było? A przed farbowaniem specjalnie bardzo dokładnie rozczesałam włosy i czesałam do momentu, aż przestaną wyłazić.
A teraz każde włożenie ręki we włosy i wyciągam ich kilka za każdym razem.
Skóra dalej swędzi.

A to dziwne, po podczas farbowania wszystko było OK, a zaczęła skóra swędzieć tak ostro już po spłukaniu.

lepiej obserwuj uważnie skórę głowy. CZARNA henna, która z henną nie ma nic wspólnego zawiera PPD, bardzo alergogenny syf, który może powodować nieliche problemy skórne

http://www.mp.pl/artykuly/index.php?...763DD13AFA9DA9

tutaj jak może wyglądać tatuaż zrobiony "czarną henną"
http://www.hennapage.com/henna/ppd/index.html

Widziałam kilka artykułów, że "henna czarna" z ppd wywoływała naprawdę poważne skutki.

Radzę więc uważać i unikać tych mieszanek, jak ktoś chce robić czarne włosy to lepiej henna + indygo w odpowiednich proporcjach (czy też samo indygo).

A na złagodzenie swędzenia użyj może jakichś ziółek do płukania, które łagodzą i ściągają? Nie wiem, może rumianek, skrzyp, kora z dębu, nagietek?

tutaj jak rozpoznawać bezpieczne, naturalne barwniki od tych z PPD:

http://www.mehandi.com/PPD/indjamppd.jpg

a tutaj więcej takich, co też może spowodować taka "czarna henna" (nota bene na wielu opakowaniach farb chemicznych jest ostrzeżenie, żeby uważać jeśli kiedykolwiek się robiło tatuaż czarną henną, która może powodować później dziwne reakcje alergiczne)

http://www.hennaforhair.com/ppd/ppdreaction/

http://www.hennapage.com/henna/trans...shppdsmall.pdf

Edytowane przez Brua
Czas edycji: 2011-06-29 o 09:57
Brua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-29, 10:23   #122
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
W związku z czym zaczyna mi chodzić po głowie myśl, żeby zrobić kąpiel rozjaśniającą, taką tylko na parę minut, ale poza tym, że mnie kusi, to wszystko jest przeciw.
Czyli wszystko przeciw, ale mnie ręce swędzą. Więc proszę mi to wybić z głowy
A ja wybijać z głowy nie będę, ale namawiać także nie hennę ściągała nie tak dawno Rybiorek z tego co wiem kondycja włosów się nie zmieniła, nadal są zdrowe, nie wypadają a cel kolorystyczny osiągnięty Zajrzyj tu i poczytaj, KLIK!
A jak nie chcesz to wybijam z głowy i na dokładkę
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-29, 12:50   #123
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Brua niechcący przypomniała mi o tym wątku a tu już część 2, no proszę
Wkrótce machnę się henną po raz trzeci, ona rzeczywiście nieźle się trzyma i nie ma nic do poprawiania...
Ale i tak zgrzeszyłam, mianowicie rozjaśniłam sobie czubek głowy zwykłą farbą bo jednak w ciemnych kiepsko (staro ) się czuję.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-29, 13:24   #124
sylwja1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

użyłam tej henny http://img180.imageshack.us/img180/3...anaturalna.jpg w kolorze czarnym
marzył mi się czarny chłodny kolor jednak na moich dość ciemnobrązowych nie wyszło zupełnie nic .. ŻADNEJ RÓŻNICY. trzymałam 2 h, wszystko zrobiłam zgodnie z instrukcją, włosy naturalne niefarbowane .. dlaczego tak się stało?
sylwja1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 06:08   #125
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
A ja potrzebuję Waszej pomocy. Musicie mi wybić z głowy pewien pomysł. Otóż - aktualnie mam bardzo długie włosy jak na mnie (chyba najdłuższe w moim życiu ), mocno pocieniowane, ale najdłuższy kosmyk ma 50 cm, czyli całkiem fajnie. Jeśli chodzi o kolor to końcówki pamiętają bardzo dużo. W tamtym roku rzuciłam rozjaśniacz na hennę i potem hennę na to. Kiedy pojawił się odrost i nie chciałam tego eksperymentu powtarzać (a swoje włosy mam dość ciemne i odrost bardzo rzucałby się w oczy nawet pokryty henną) rzuciłam na głowę czarnego syossa (to było głupie, ale miałam wesele i trzeba coś było z włosami zrobić. Po kilku miesiącach położyłam na głowę rozjaśniacz na kilka minut, żeby z czerni zrobił się ciemny brąz i od tamtej pory farbuję henną - różną, w styczniu były to czerwone odcienie eldu, ale od kilku miesięcy jest to tylko czysta henna - raz khadi raz eld.

I teraz niestety zaczyna coraz bardziej być widoczna różnica pomiędzy tą henną kładzioną na brązie, a tą na moich włosach, które jednak są ciut jaśniejsze. A poza tym marzy mi się rudy... .

W związku z czym zaczyna mi chodzić po głowie myśl, żeby zrobić kąpiel rozjaśniającą, taką tylko na parę minut, ale poza tym, że mnie kusi, to wszystko jest przeciw.

1) od dawna nie miałam włosów w takim dobrym stanie. Mówię tu też o ilości, która jest prawie identyczną z objętością, jaką miałam w podstawówce. Szkoda teraz walnąć chemię (co z tego, że na chwilkę...) i patrzeć jak potem znowu wypadają (może nie, ale najpewniej tak...)
2) szukam teraz intensywnie pracy i myślę, że im spokojniejszy kolor włosów i bardziej naturalny, tym lepiej, więc może warto poczekać z tym rudym,
3) mogą mi się bardzo rozjaśnić te przy głowie, a te po chemicznej czerni z tamtego roku mogą pozostać ciemne i różnica tylko się powiększy.

Czyli wszystko przeciw, ale mnie ręce swędzą. Więc proszę mi to wybić z głowy
ni nie zdecydowanie nie rób tego
w końcu dość długo o nie dbałaś nie warto tego zaprzepaścić.

a w szukaniu pracy to przedewszystkim pomorze ci dobre samopoczucie i wiara w siebie ( myśle że zniszczone, suche włoski nie pomogą)
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 08:05   #126
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
A ja wybijać z głowy nie będę, ale namawiać także nie hennę ściągała nie tak dawno Rybiorek z tego co wiem kondycja włosów się nie zmieniła, nadal są zdrowe, nie wypadają a cel kolorystyczny osiągnięty Zajrzyj tu i poczytaj, KLIK!
A jak nie chcesz to wybijam z głowy i na dokładkę
Ja chcę, tylko świat jest przeciwko mnie... Nie powinnam tego robić. A przynajmniej powinnam odłożyć w czasie, żeby zobaczyć, jak będzie moja sytuacja życiowa wyglądać.

Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
ni nie zdecydowanie nie rób tego
w końcu dość długo o nie dbałaś nie warto tego zaprzepaścić.

a w szukaniu pracy to przedewszystkim pomorze ci dobre samopoczucie i wiara w siebie ( myśle że zniszczone, suche włoski nie pomogą)
O to to to To mi trza było przeczytać.
Powstrzymam się na razie - mam nadzieję. Kolor mój nie jest zły, a juz na pewno jest bardziej oryginalny niż większość innych kolorów...

Bez sensu ta moja odpowiedź, wiem

dzięki za wsparcie, dziewczyny
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 13:50   #127
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
O to to to To mi trza było przeczytać.
Powstrzymam się na razie - mam nadzieję. Kolor mój nie jest zły, a juz na pewno jest bardziej oryginalny niż większość innych kolorów...
Dobry wybór
Pytanie do dziewczyn, które dostały hennę gratis. Opisałyście co i jak w mejlu wysyłając go na info@..., etc. Po jakim czasie dostałyście odpowiedź? Jak to wyglądało? Dziś nabazgrałam tam i się tak zastanawiam ile to czasu zajmie
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-30, 21:40   #128
Brua
Raczkowanie
 
Avatar Brua
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 99
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

a to skąd można dostać hennę gratis? ni o biło mi się o oczy...
Brua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 21:42   #129
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

wejdź na khadi.pl i poczytaj z prawej strony jest o tym chyba
[ kupisz hennę, dasz im foty wraz z opisem to dostaniesz hennę za free - tak w skrócie ]

dziewczyny, a czerwona henna naturalna khadi musi dojrzewać sobie te 12 h? czy mogę położyć wcześniej? np. zalać wrzątkiem albo podgrzaną cytrynką i zostawić np. na jakieś 4 h?
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-01, 08:38   #130
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Dobry wybór
Pytanie do dziewczyn, które dostały hennę gratis. Opisałyście co i jak w mejlu wysyłając go na info@..., etc. Po jakim czasie dostałyście odpowiedź? Jak to wyglądało? Dziś nabazgrałam tam i się tak zastanawiam ile to czasu zajmie
ja odpowiedz dostałam po 2 dniach i po kolejnych dwu wysłali mi paczkę
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-01, 08:41   #131
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
wejdź na khadi.pl i poczytaj z prawej strony jest o tym chyba
[ kupisz hennę, dasz im foty wraz z opisem to dostaniesz hennę za free - tak w skrócie ]

dziewczyny, a czerwona henna naturalna khadi musi dojrzewać sobie te 12 h? czy mogę położyć wcześniej? np. zalać wrzątkiem albo podgrzaną cytrynką i zostawić np. na jakieś 4 h?
Dokładnie. Można jeszcze nagrać filmik z hennowania i im przesłać, wtedy na ich koszt robisz zakupy do 50pln
Co do naturalnej henny to chyba możesz odłożyć ją na 4h, ale w ciepłe miejsce, na przykład kaloryfer...

Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
ja odpowiedz dostałam po 2 dniach i po kolejnych dwu wysłali mi paczkę
Dziękuję zatem czekam cierpliwie.
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-01, 08:42   #132
agatron77
Raczkowanie
 
Avatar agatron77
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: podPoznań ;)
Wiadomości: 325
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez ekspresja Pokaż wiadomość
A ja zamieszczam coś ku przestrodze... Kilka razy robiłam dekoloryzację z chemicznych farb i nigdy nie miałam problemów (wiem jaki pigment gasi jaki niepożądany odcień itd.). Jako że zawsze od ponad pół roku farbowałam "czystą" henną bez chemii (tak mi się zdawało) a kolor z miesiąca na miesiąc stawał się coraz ciemniejszy, postanowiłam korzystając z wakacyjnej przerwy zdjąć dekoloryzatorem warstwy zciemniałej henny i wrócić do jasnego cynamonu, w którym było mi najładniej. W międzyczasie odkryłam juz przyczynę ciemnienia włosów mimo tych samych proporcji miksa - trzymałam zawsze dłużej niż kilka godzin a to za długo. O zgrozo dorobiłam się zielonych włosów na długości, gdzie do miksa używałam rzekomo czystej lawsonii z odcienia chna Venity w proszku (skład lawsonia+talk). Tam na odroście, gdzie było khadi włosy odbarwiły się do jasnej marchewki bez problemu a tam gdzie wcześniej używałam chny z Venity jest turkusowa zieleń - same zobaczcie. Starałam się to pokryć brązami khadi i walka trwała kilka dni - bez efektu. Jutro idę do znajomego profesjonalnego fryza i pokryje mi to chemią Potem znowu wrócę do hennowania ale będę już ostrożniejsza ze zmienianiem koloru. Lepiej to robić stopniowo. Załączam fotki i proszę trzymajcie kciuki, żeby udało się to czymkolwiek pokryć i nie róbcie takich głupot jak ja
O kurczę, dzięki za ostrzeżenie. Mam nadzieję, że uda Ci się wyjśc na prostą z kolorem. Trzymam kciuki

A ja we wtorek farbowałam włosy Khadi Ciemny Brąz. To był mój 3 raz. Tym razem nie nakładałam nic co mogłoby zaburzyć koloryzację ani przed nałożeniem henny ani po (poprzednim razem koloryzacja właściwie się nie udała, ale wtedy nałożyłam odżywkę po spłukaniu henny i przed hennowaniem i jeszcze płukankę octową zastosowałam). Jeszcze nawet nie myłam włosów od czasu zmycia henny. Efekt taki, że siwe odrosty mam w kolorze wypłowiałym rudym, więc nie wygląda to ciekawie. Widzę, że jakiś efekt jest, ale niezadowalający . Podejmę jeszcze jedną próbę w ciągu kilku tygodniu. Zobaczę co sie wydarzy, bo jeśli znów lipa, to nie wiem co dalej...
agatron77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-01, 08:48   #133
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

agatron, przecież tyle się tutaj ostatnio pisało o odrostach, żeby najpierw zafarbować czerwoną henną a potem jakimś innym kolorem...
Nawet w instrukcji Khadi, załączonej w pudełku masz o tym informację! ( o siwuchach)

Ania, dzięki za odp kurcze, ale teraz ciężko o działający kaloryfer a raczej nie chciałabym, aby mój obiadek woniał henną, także od piekarnika też trzymam mieszankę z daleka ale coś wymyślę
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-01, 08:54   #134
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez agatron77 Pokaż wiadomość
A ja we wtorek farbowałam włosy Khadi Ciemny Brąz. To był mój 3 raz. Tym razem nie nakładałam nic co mogłoby zaburzyć koloryzację ani przed nałożeniem henny ani po (poprzednim razem koloryzacja właściwie się nie udała, ale wtedy nałożyłam odżywkę po spłukaniu henny i przed hennowaniem i jeszcze płukankę octową zastosowałam). Jeszcze nawet nie myłam włosów od czasu zmycia henny. Efekt taki, że siwe odrosty mam w kolorze wypłowiałym rudym, więc nie wygląda to ciekawie. Widzę, że jakiś efekt jest, ale niezadowalający . Podejmę jeszcze jedną próbę w ciągu kilku tygodniu. Zobaczę co sie wydarzy, bo jeśli znów lipa, to nie wiem co dalej...
Hennuj na 2 etapy. Miałam próbkę naturalnej henny Khadi, więc nałożyłam ją tylko na widoczne odrosty tzn przód i czubek, bo tu mam akurat siwe. Wystarczyło spokojnie, nawet za dużo z samej próbki. U mnie się sprawdziło, kolor podbity, prawdziwy ciemny brąz wyszedł. A do dziś się nie zmyło (od bodajże 21 maja), odrosty siwe się paskudnie odcinają czas poprawić

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
Ania, dzięki za odp kurcze, ale teraz ciężko o działający kaloryfer a raczej nie chciałabym, aby mój obiadek woniał henną, także od piekarnika też trzymam mieszankę z daleka ale coś wymyślę
No właśnie, z tym kaloryferem to ciężko teraz może na słońce (jak już wróci) hm...
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."

Edytowane przez DMkAnia
Czas edycji: 2011-07-01 o 08:53
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-01, 09:56   #135
agatron77
Raczkowanie
 
Avatar agatron77
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: podPoznań ;)
Wiadomości: 325
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
agatron, przecież tyle się tutaj ostatnio pisało o odrostach, żeby najpierw zafarbować czerwoną henną a potem jakimś innym kolorem...
Nawet w instrukcji Khadi, załączonej w pudełku masz o tym informację! ( o siwuchach)
No tak, tak, ale ja tak trochę marzę i ciągle mam nadzieję, że jednostopniowe farbowanie w moim przypadku za kolejnym razem się jednak sprawdzi

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Hennuj na 2 etapy. Miałam próbkę naturalnej henny Khadi, więc nałożyłam ją tylko na widoczne odrosty tzn przód i czubek, bo tu mam akurat siwe. Wystarczyło spokojnie, nawet za dużo z samej próbki. U mnie się sprawdziło, kolor podbity, prawdziwy ciemny brąz wyszedł. A do dziś się nie zmyło (od bodajże 21 maja), odrosty siwe się paskudnie odcinają czas poprawić
Pewnie w końcu spróbuję tego dwustopniowego farbowania, ale przyznam, że nie chce mi się z tym wszystkim babrać, bo to tak długo trwa, że w chwilach zwątpienia już prawie sięgam po chemię
agatron77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-01, 10:03   #136
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez agatron77 Pokaż wiadomość
Pewnie w końcu spróbuję tego dwustopniowego farbowania, ale przyznam, że nie chce mi się z tym wszystkim babrać, bo to tak długo trwa, że w chwilach zwątpienia już prawie sięgam po chemię
Eee, wcale nie tak długo naturalną hennę wymieszałam z sokiem z cytryny, do tego trochę gorącej wody, odstawiłam na noc pod folią. Rano umyłam włosy szamponem, odcisnęłam wodę, przygotowałam sobie łazienkę i zabrałam się do nakładania. Same odrosty to chwila moment, po 2h zmyłam (wydaje mi się, że wystarczyłaby 1h), zmyłam wodą, odcisnęłam wodę, rozrobiłam Ciemny Brąz i nakładanie. Po 2 godzinach (tu pewnie też mogłam czas skrócić do 1h) zmyłam wodą, nałożyłam trochę Garniera Awokado na włosy (tylko długość) w sumie zajęło mi to ponad 4h. Pierwsze nakładanie z czekaniem to jakieś 6h jak widać jest coraz lepiej
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-01, 10:13   #137
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

rozrobiłam sobie tą hennę naturalną, dodałam soku z cytryny i gorącej wody z olejkiem lawendowym. potem wcisłam jeszcze troszkę olejku goździkowego - po prostu nie znoszę zapachu samej henny, zaraz jest mi nie dobrze i głowa zaczyna boleć - w sumie dziwne, że tylko od samego zapachu tak się dzieje :P
wieczorem farbowanko ależ się cieszę, pozbędę się tych odrostów (które w zasadzie tylko ja widzę, ale drażni mnie ich widok ) a i zrobiłam od razu filmik do tego
w sumie fajnie, bo farbuję całość włosów tą henną naturalną, tylko na długość rozrobię z odżywką - w ten sposób, robiąc ten filmik otrzymam kiedyś tam 50 zł za ten filmik, a jeszcze jutro będę farbować ciemnym brązem na całość i też filmik machnę, a co! czyli w sumie 100 zł na nowe farbki *_* zamówię pewno znowu czerwoną i ciemny brąz lub orzechowy i do tego jakiś olejek
uwielbiam takie sprawy! a filmik im spróbuję zrobić jakiś lepsiejszy, z opisami wtłoczonymi w niego
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-01, 10:16   #138
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
uwielbiam takie sprawy! a filmik im spróbuję zrobić jakiś lepsiejszy, z opisami wtłoczonymi w niego
O, widzisz ale regulamin i zasady czytałaś? Bo ja szczegółów nie znam jak coś
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-01, 10:19   #139
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

tak, czytałam ogólnie, filmik można przesłać w kilku częściach, może nie być "sklecony"... ważne, żeby była informacja o wyjściowym kolorze włosów i potem po farbowaniu

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

tylko troszkę kicha, bo okropne światło jest dzisiaj i nie widać nawet tych moich odrostów
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-01, 10:19   #140
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
tak, czytałam ogólnie, filmik można przesłać w kilku częściach, może nie być "sklecony"... ważne, żeby była informacja o wyjściowym kolorze włosów i potem po farbowaniu
Koniecznie się nam tu potem pokaż
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-01, 11:39   #141
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
Ania, dzięki za odp kurcze, ale teraz ciężko o działający kaloryfer a raczej nie chciałabym, aby mój obiadek woniał henną, także od piekarnika też trzymam mieszankę z daleka ale coś wymyślę
Możesz zalać hennę bardzo ciepłą wodą (nie wrzątkiem, ale dosyć gorącą) w jakimś zamykanym pojemniczku i zawinąć dobrze w jakieś szmatki i kocyk, żeby nie traciła ciepła. I za 4 godzinki powinna być ok.

Ja hennę robię w plastikowym pudełko po lodach. Mieszam, zakrywam pokryweczką i jest git. A przed nałożeniem jeszcze podgrzewam w mikrofalówce, żeby ciepłą papę na włosy nakładać.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-01, 11:42   #142
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

plastik podgrzewasz w mikrofali? :O nie wiedziałam, że można :P
ja staram się, żeby henna nie miała kontaktu ani z metalem ani z plastikiem ale widocznie z plastikiem może mieć kontakt, tak?

i zrobiłam tak jak napisałaś siedzi sobie w szafce otulona szmatkami
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-01, 12:13   #143
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
plastik podgrzewasz w mikrofali? :O nie wiedziałam, że można :P
ja staram się, żeby henna nie miała kontaktu ani z metalem ani z plastikiem ale widocznie z plastikiem może mieć kontakt, tak?

i zrobiłam tak jak napisałaś siedzi sobie w szafce otulona szmatkami
Przecież plastik mozna wsadzać do mikrofalówki. Nic mu się nie stanie. To nie piekarnik. Do mikrofali można wsadzać reklamówki, plastikowe pojemniki spożywcze itd. Na długo nie można bo może się za bardzo nagrzać od produktu który w naczyniu się znajduje,ale samo naczynie się nie nagrzewa. Takie magiczne działanie ma mikrofalówka.

A o tym że henna nie może mieć kontaktu z plastikiem to nigdy nie słyszałam. Że z metalem to tak. Dlatego właśnie do henny mam plastikową łyżkę i plastikowe naczynko.

Może jakieś nie wiadomo jakie plastiki nie mogą być ale plastik do przechowywania żywności jest właśnie specjalnie taki zeby nie wchodzic z niczym w zadne reakcje. Także myślę, ze pojemnik do przechowywania żywności czy pudełko po lodach są bezpieczne.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-01, 12:42   #144
Coffee Girl
Raczkowanie
 
Avatar Coffee Girl
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 145
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Ja hennę robię w plastikowym pudełko po lodach. Mieszam, zakrywam pokryweczką i jest git. A przed nałożeniem jeszcze podgrzewam w mikrofalówce, żeby ciepłą papę na włosy nakładać.
Świetny patent, ściągnę z ciebie
__________________
1.06.2011- zaczynam dbać o włosy, koniec z chemią, teraz tylko natura
Coffee Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-01, 15:53   #145
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Coffee Girl Pokaż wiadomość
Świetny patent, ściągnę z ciebie
Ja też!
Ale dołożę jeszcze jogurtu naturalnego trochę, żeby tzw. gloss wyszedł.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 09:38   #146
Perwati
Rozeznanie
 
Avatar Perwati
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

A ja ostatnio robiłam drugi raz ciemnym brązem Khadi i jestem zawiedziona trochę. Bardzo szybko się wypłukuje. Wcześniej robiłam Heenarą i były takie rudawe, a teraz po krótkim czasie po Khadi prawie nie ma śladu, znowu są rudawne. Na początku wychodzi zimny, ciemny odcień, po 3-4 myciach jest już ciemno rudawy... Kiedyś szamponetka trzymała mi się dłużej na włosach... Robię wszystko jak w instrukcji. Często myję włosy, ale używam delikatnych szamponów. Od święta olejuję Amlą. A na Helfach piszą, że farbują mocniej, niż zwykłe farby... hm. Może moje włosy się nie nadają do Khadi czy co... może kupić indygo i dodać? Co robić?

Edytowane przez Perwati
Czas edycji: 2011-07-02 o 09:42
Perwati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 10:10   #147
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

jeju, czemu od razu wszyscy mówią, że khadi takie "złe", bo się wypłukuje... [ lekka przesada, ale wiadomo o co kaman ]
akurat te ciemne odcienie zawierają indygo, które się wypłukuje i sorry, ale cudów oczekiwać nie można
jeżeli chce się, żeby indygo na dłużej zagościło na włosach, najlepiej zrobić dwustopniowe farbowanie - wystarczy przeczytać ostatnie 5 stron wątku

zaraz dołączę fotki z farbowania odrostów naturalną henną... troszkę czerwono wyszło a raczej... pomarańczowo
__________________

Edytowane przez Haylee
Czas edycji: 2011-07-02 o 10:12
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 10:15   #148
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

farbowanie odrostów naturalną henną khadi - część pierwsza

razi mnie to troszkę i chyba zaraz nałożę ciemny brąz zmieszany z orzeszkiem, żeby za ciemne nie wyszło ale teraz tylko na odrosty
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_0016.jpg (71,4 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0018.jpg (54,0 KB, 68 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0019.jpg (70,9 KB, 80 załadowań)
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 10:23   #149
Perwati
Rozeznanie
 
Avatar Perwati
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
jeju, czemu od razu wszyscy mówią, że khadi takie "złe", bo się wypłukuje... [ lekka przesada, ale wiadomo o co kaman ]
Wiesz... każdy ma inne włosy. U mnie wypłukuje się po 3 myciach... a jeśli kolor ma się utrzymywać przez 3 mycia to dla mnie takie farbowanie nie ma sensu.

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
jeżeli chce się, żeby indygo na dłużej zagościło na włosach, najlepiej zrobić dwustopniowe farbowanie - wystarczy przeczytać ostatnie 5 stron wątku
Nie jestem na bieżąco z wątkiem, dziękuję. Poszukam o tym 2-stopniowym farbowaniu.
Perwati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 12:46   #150
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Witajcie Co sądzicie o ty wynalazku? skład podany i dokładnie opisany co jest co
Dodam że włosy mam niefarbowane krótkie i boję się narazie hennowania Chciałabym wypróbować coś w miare naturalnego Wklejam link http://allegro.pl/basma-naturalna-fa...697367035.html do wyboru są też inne odcienie w tym również brąz

Tak przy okazji wklejam fajną stronke Jest tam tabela z proporcjami jak uzyskać dany kolor oczywiście angielszczyzna;-) http://www.hennacaravan.com/shop/hair.html
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )

Edytowane przez judge
Czas edycji: 2011-07-02 o 12:53
judge jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:13.