Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2 - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-12, 18:06   #4261
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

a co na to ulotka?
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-12, 18:29   #4262
Nattk
Przyczajenie
 
Avatar Nattk
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 15
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

ja dziś biorę 9tabl z 2 opakowania , czuje się świetnie ,cera sie poprawiła, piersi urosły,libido wysokie - TŻ zadowolony,a przede wszystkim mój RZS już mnie tak bardzo nie męczy ... jedynie narzekać mogę na kłucie w podbrzuszu (w jajnikach) ale to da sie przeżyć i czasami wahania nastrojów
okres dostałam między 4placebo a różową i po raz pierwszy nie męczyłam sie jak zwykle to była ogromna ulga
razem z TŻ zdecydowaliśmy że nie będziemy używać dodatkowego zabezpieczenia dopiero od 2 op (bo chyba po coś się "truje" ), mam nadzieje że żadna "niespodzianka " nas nie czeka ...

jednak obawa wzrosła, ponieważ wczoraj moja kochana ciocia (ona zażywa Cilest ) stwierdziła ze antykoncepcja naprawdę zadziała po roku przyjmowania , co jest dla mnie niedorzeczne ale jednak jakaś czerwona lampka się pojawiła i zastanawiam się czy mam się martwić że może jednak za 9 miesięcy czeka mnie prezent ?(mimo iż trudno mi w to uwierzyć) tym bardziej że nic nie pominęłam póki co i zero biegunek i wymiotów...
a ulotka wyraźnie mówi że działają po 1tabl przyjętej 1 dn @ etc.
Nattk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-13, 06:52   #4263
karolajna_
Raczkowanie
 
Avatar karolajna_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 90
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

e tam jednak fałszywy alarm a już myślałam że coś jest nie tak
__________________

"W życiu istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" P. Coelho






karolajna_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-13, 08:17   #4264
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Nattk Pokaż wiadomość
j
jednak obawa wzrosła, ponieważ wczoraj moja kochana ciocia (ona zażywa Cilest ) stwierdziła ze antykoncepcja naprawdę zadziała po roku przyjmowania , co jest dla mnie niedorzeczne ale jednak jakaś czerwona lampka się pojawiła i zastanawiam się czy mam się martwić że może jednak za 9 miesięcy czeka mnie prezent ?(mimo iż trudno mi w to uwierzyć) tym bardziej że nic nie pominęłam póki co i zero biegunek i wymiotów...
a ulotka wyraźnie mówi że działają po 1tabl przyjętej 1 dn @ etc.
Ile lat ma ciocia i ile ma dzieci?
Oczywiście wierzymy ulotce. Zabezpieczona jesteś od pierwszego opakowania o ile wzięłaś ją pierwszego dnia krwawienia
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-13, 09:23   #4265
Rossi
Zadomowienie
 
Avatar Rossi
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 330
GG do Rossi
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Chcialam zmienić tabletki i już chyba nie zdążę bo rano moim oczom ukazały się dwie kreski. Mam jeszcze tylko cień nadziei, że to jakieś wahania hormonow, wadliwy test albo nie wiem.... niestety brałam lek, który nie wiadomo czy obniżał działanie tabletek. Jak widać najprawdopodobniej tak.
Rossi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-13, 09:29   #4266
Nattk
Przyczajenie
 
Avatar Nattk
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 15
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Diablica z Tasmanii Pokaż wiadomość
Ile lat ma ciocia i ile ma dzieci?
Oczywiście wierzymy ulotce. Zabezpieczona jesteś od pierwszego opakowania o ile wzięłaś ją pierwszego dnia krwawienia
ma 39 lat i 17sto letnią córkę

mam nadzieje bo jednak nie lezy mi zabawa w gumie
Nattk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-13, 11:24   #4267
Joslyn
Raczkowanie
 
Avatar Joslyn
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 152
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Hej Dziewczyny
Mam pytanie. Otóż zapomniałam 23 tabletki z opakowania. Zażyłam ją rano, 13 godzin za późno. Czytając instrukcję wewnątrz opakowania zdecydowałam się na drugie rozwiązanie w takim wypadku, tzn. przerwałam stosowanie różowych tabletek i jestem już na 3 białej. zastanowiło mnie jednak to, co piszą w ulotce, mianowicie: "przed rozpoczęciem okresu tabletek placebo, należy zanotować dzień, w którym zapomniało się przyjać tabletkę". Nie rozumiem po co, może mi któraś z was wyjaśnić?
Dotąd zaczynałam nowy blister w piątki, teraz, po tej pomyłce wychodzi mi, że zacznę nowy w czwartek. Czy coś źle zrozumiałam? To moja pierwsza pomyłka od półtora roku stosowania, więc nie jestem pewna, czy wszystko w porządku.
Joslyn jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-15, 09:02   #4268
eloania
Zadomowienie
 
Avatar eloania
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 294
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
tak - zreszta tak to jest napisane w ulotce

mozesz tez pominac kilka tabletek z opakowania (max do 10 tabletek - czyli tak zebys miala 14 wzietych) i wczesniej bedzie przerwa
ja jestem na 13 tabletce, mialam biegunke, i na wszelki wypadek wzielam jeszcze ostatnia rozowa tabletke z blistra. nigdy tak nie robilam, ale slyszalam ze to jest ok ? w takim przypadku 24 tabletke mam juz pusta, czyli tego dnia mam nie brac zadnej ? czy przejsc odrazu do bialych 24 dnia (normalnie zaczynaja sie 25 dnia) ? dzieki z gory za odp wolalabym wiedziec jak to jest.
__________________
keepin' your love lockdown...
eloania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-15, 09:42   #4269
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez eloania Pokaż wiadomość
ja jestem na 13 tabletce, mialam biegunke, i na wszelki wypadek wzielam jeszcze ostatnia rozowa tabletke z blistra. nigdy tak nie robilam, ale slyszalam ze to jest ok ? w takim przypadku 24 tabletke mam juz pusta, czyli tego dnia mam nie brac zadnej ? czy przejsc odrazu do bialych 24 dnia (normalnie zaczynaja sie 25 dnia) ? dzieki z gory za odp wolalabym wiedziec jak to jest.
Po ilu godzinach od zażycia tabletki dostałaś biegunki?
Masz zapasowy blister?
Jak nie to robisz tak jakbyś zapomniała tabletkę z ostatniego rzędu, czyli najwygodniej i najlepiej:
-po 23 tabletce przejść do placebo, wtedy też o jeden dzień wcześniej zaczniesz nowe opakowanie
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-15, 09:56   #4270
eloania
Zadomowienie
 
Avatar eloania
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 294
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Diablica z Tasmanii Pokaż wiadomość
Po ilu godzinach od zażycia tabletki dostałaś biegunki?
Masz zapasowy blister?
Jak nie to robisz tak jakbyś zapomniała tabletkę z ostatniego rzędu, czyli najwygodniej i najlepiej:
-po 23 tabletce przejść do placebo, wtedy też o jeden dzień wcześniej zaczniesz nowe opakowanie
po jakis 30min. nie mam zapasowego wlasnie. bardzo dziekuje za odp
__________________
keepin' your love lockdown...
eloania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-15, 22:05   #4271
brainstew1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 31
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Rossi Pokaż wiadomość
Chcialam zmienić tabletki i już chyba nie zdążę bo rano moim oczom ukazały się dwie kreski. Mam jeszcze tylko cień nadziei, że to jakieś wahania hormonow, wadliwy test albo nie wiem.... niestety brałam lek, który nie wiadomo czy obniżał działanie tabletek. Jak widać najprawdopodobniej tak.
Oj
A jaki lek brałaś?
brainstew1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-15, 22:26   #4272
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Rossi Pokaż wiadomość
Chcialam zmienić tabletki i już chyba nie zdążę bo rano moim oczom ukazały się dwie kreski. Mam jeszcze tylko cień nadziei, że to jakieś wahania hormonow, wadliwy test albo nie wiem.... niestety brałam lek, który nie wiadomo czy obniżał działanie tabletek. Jak widać najprawdopodobniej tak.
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-16, 08:48   #4273
Rossi
Zadomowienie
 
Avatar Rossi
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 330
GG do Rossi
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

FAŁSZYWY ALARM U MNIE! Nie wiem jakim cudem otrzymałam pozytywny test drugi wyszedł negatywny, chcociaż miałam wrażenie delikatnej kreski ale małż stwierdził, że nie ma
Wczoraj byłam u gina i wszystko się wyjasniło, jakieś wahania hormonów, źle dobrane tabletki, cienka ściana macicy która się nie odbudowuje... ehh dostałam Yasmin ale nie wiem czy nie lepiej byłoby zrobić sobie przerwę...

Tak więc no stress, przepraszam za zamęt chociaż sama ledwo zawału nie dostałam widząc dwie krechy na teście!! Znajoma dwa testy miała pozytywne biorąc tabletki i nie będąc w ciąży.. nie mam pojęcia jak to jest możliwe.

Edytowane przez Rossi
Czas edycji: 2011-07-16 o 08:49
Rossi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-16, 12:51   #4274
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Rossi Pokaż wiadomość
FAŁSZYWY ALARM U MNIE! Nie wiem jakim cudem otrzymałam pozytywny test drugi wyszedł negatywny, chcociaż miałam wrażenie delikatnej kreski ale małż stwierdził, że nie ma
Wczoraj byłam u gina i wszystko się wyjasniło, jakieś wahania hormonów, źle dobrane tabletki, cienka ściana macicy która się nie odbudowuje... ehh dostałam Yasmin ale nie wiem czy nie lepiej byłoby zrobić sobie przerwę...

Tak więc no stress, przepraszam za zamęt chociaż sama ledwo zawału nie dostałam widząc dwie krechy na teście!! Znajoma dwa testy miała pozytywne biorąc tabletki i nie będąc w ciąży.. nie mam pojęcia jak to jest możliwe.
Ufffffffffffff
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-16, 15:06   #4275
sug4rcube
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6
Send a message via Skype™ to sug4rcube
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Błagam, pomozcie!! Yaz biore zawsze o 16stej, jednak dzisiaj gdy chcialam wziac sobotnia tabletke, zorientowalam sie, ze wczoraj nie wzielam tej z piatku, a bylam pewna, ze ja zażyłam, przy czym w tym czasie kochalam sie z chlopakiem, jestem przy 19 dniu (3 rzad). Wg ulotki dzisiaj wzielam 2 naraz, wyrzuce placebo, czy wszystko bedzie ok? Minelo 12h, biore Yaz juz poł roku. Prosze o szybka odpowiedz!!
sug4rcube jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-16, 15:57   #4276
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Ewentualne skutki uboczne podczas brania tabletek kiedy mogą zacząć się ujawniać i jak długo trwają? Tak mniej więcej, jak u większości?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-16, 16:39   #4277
sug4rcube
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6
Send a message via Skype™ to sug4rcube
Unhappy Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Błagam, pomozcie! Biore Yaz juz pol roku, wczoraj pierwszy raz zdarzylo mi sie zapomniec tabletki, zawsze biore je o 16stej, chcialam dzisiaj zazyc sobotnia i zauwazylam, ze nie wzielam wczorajszej, chociaz bylam swiecie przekonana, ze ja zazylam i w tym czasie kochalam sie ze swoim chlopakiem, (ale bez finiszu w środku), jestem w 3 rzedzie, 19sta tabletka, zastosowalam sie do porad z ulotki, czy powinnam sie obawiac? Prosze o szybka odpowiedz!!
sug4rcube jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-16, 21:55   #4278
Gabi10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Hej Dziewczyny! mam pytanie, wiem,że gdzies to w ulotce jest,ale tak zawile napisane.. Yaz biorę od półtora roku. W pon wyjeżdżam na wakacje i właściwie w piątek zacznę brać białe tabletki z blistra-czyli okres powinien się pojawić. Moje pytanie jest, czy można sobie zmienić pierwszy dzień następnego opakowania, by skrócić krwawienie. Nie chcę rezygnować z krwawienia, bo zawsze jest to uspokojenie,że ciąży nie ma wiem,że organizm dobrze, gdy odpoczywa na tych białych, ale chciałabym jak sie pojawi okres od razu zacząć nowy blister. Czy to mi namiesza w organiźmie? dodam,że pierwszy dzień zmieniłam może ze trzy razy w ciągu tego 1,5 roku z różnych względów- wymioty,itp.
Pozdrawiam
Gabi10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-16, 22:01   #4279
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

ja jestem na 3 opakowaniu i mnie sutki bola?

tak mialam tylko przed okresem - tym prawdziwym. a teraz jestem w 2 tygodniu (w sumie to chyba w I juz mnie bolaly)
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-17, 14:31   #4280
lauretta1979
Raczkowanie
 
Avatar lauretta1979
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 136
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

CO MYŚLICIE O ZALEŻNOŚCI (o ile takowa istnieje) MIĘDZY TABLETKAMI ANTYKONCEPCYJNYMI A ENDOMETRIOZĄ??
Czy tebletki mogą mieć jakiś wpływ na zachorowanie?lub na dalszy postęp choroby??
Zastanawia mnie to bardzo ponieważ 7 lat brałam antykoncepcję i żaden lekarz nie zrobił mi badań czy dane tabletki mogę przyjmować...to było,że tak powiem-na zasadzie PRÓB I BŁĘDÓW.
__________________
nadzieja istnieje zawsze... do ostatniej chwili... ?
lauretta1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-17, 16:09   #4281
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Gabi10 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny! mam pytanie, wiem,że gdzies to w ulotce jest,ale tak zawile napisane.. Yaz biorę od półtora roku. W pon wyjeżdżam na wakacje i właściwie w piątek zacznę brać białe tabletki z blistra-czyli okres powinien się pojawić. Moje pytanie jest, czy można sobie zmienić pierwszy dzień następnego opakowania, by skrócić krwawienie. Nie chcę rezygnować z krwawienia, bo zawsze jest to uspokojenie,że ciąży nie ma wiem,że organizm dobrze, gdy odpoczywa na tych białych, ale chciałabym jak sie pojawi okres od razu zacząć nowy blister. Czy to mi namiesza w organiźmie? dodam,że pierwszy dzień zmieniłam może ze trzy razy w ciągu tego 1,5 roku z różnych względów- wymioty,itp.
Pozdrawiam
Piszesz, ze robiłaś tak już 3 razy, to powinnaś wiedzieć, jak reaguje Twój organizm. W moim przypadku zmieniszenie ilości tabletek placebo i wcześniejsze rozpoczęcie nowego opakowania nie skraca okresu - niezależnie czy wezmę jedno placebo czy cztery krwawienie jest takie samo.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-17, 18:02   #4282
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Ja już teraz nie wiem. Zaczęłam całkiem znośnie reagować na YAZ. Tylko widzę momenty gdy skacze mi TSH i to wtedy robię się marudna. Zwiększam dawkę Euthyroxu jednorazowo --> cały tydzień jestem wesoła, bezproblemowa i do rany przyłóż. Czy są tu dziewczyny cierpiące na niedoczynność i przyjmujące YAZ??
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 11:34   #4283
Backspace
Raczkowanie
 
Avatar Backspace
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 123
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

A co sądzicie o 'zalecanych' przerwach w przyjmowaniu tabsów ?
Backspace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 11:52   #4284
Stacie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 22
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Witam, mam mały problem. W sobotę skończył mi się okres, ale po zażyciu Yaz wymiotowałam jakies 2 godz. po wzięciu tabletki. Wczoraj, w niedzielę współżyłam z partnerem z prezerwatywą, ale wcześniej wzięłam jedną tabletkę, bo akurat była ta godzina. Myślicie, że to zwymiotowanie jakoś wpłynęło na stopień antykoncepcji? Bo to było jakieś 2 godziny po zażyciu i wiem, że to nie przez tabletki tylko z innego powodu wymiotowałam. Proszę o pomoc, czy jestem teraz bezpieczna, w sensie czy nie doszło do zapłodnienia przez to. Resztę tabletek brałam regularnie o kazdej godzinie.
Stacie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 14:01   #4285
Nelly84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 32
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Witaj,
To kiedy skończył Ci się okres jest nieistotne bo to nie jest okres tylko sztuczne krwawienie.
Wszystko zalezy od tego który to tydzień przyjmowania tabletek.
Niemniej 2h to czas kiedy tabletka raczej już zadziałała a ponadto zabezpieczyliście się mechanicznie więc jest ok.
Nelly84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 18:19   #4286
brainstew1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 31
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez sug4rcube Pokaż wiadomość
Błagam, pomozcie! Biore Yaz juz pol roku, wczoraj pierwszy raz zdarzylo mi sie zapomniec tabletki, zawsze biore je o 16stej, chcialam dzisiaj zazyc sobotnia i zauwazylam, ze nie wzielam wczorajszej, chociaz bylam swiecie przekonana, ze ja zazylam i w tym czasie kochalam sie ze swoim chlopakiem, (ale bez finiszu w środku), jestem w 3 rzedzie, 19sta tabletka, zastosowalam sie do porad z ulotki, czy powinnam sie obawiac? Prosze o szybka odpowiedz!!
Nie, nie masz się o co bać. Wszystko ok!
Jak jesteś na 3cim rzędzie to ochrona przed ciążą ani trochę nie spada jak zapomnisz tabletki.

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Stacie Pokaż wiadomość
Witam, mam mały problem. W sobotę skończył mi się okres, ale po zażyciu Yaz wymiotowałam jakies 2 godz. po wzięciu tabletki. Wczoraj, w niedzielę współżyłam z partnerem z prezerwatywą, ale wcześniej wzięłam jedną tabletkę, bo akurat była ta godzina. Myślicie, że to zwymiotowanie jakoś wpłynęło na stopień antykoncepcji? Bo to było jakieś 2 godziny po zażyciu i wiem, że to nie przez tabletki tylko z innego powodu wymiotowałam. Proszę o pomoc, czy jestem teraz bezpieczna, w sensie czy nie doszło do zapłodnienia przez to. Resztę tabletek brałam regularnie o kazdej godzinie.
Też zwymiotowałam jedną z 1go rzędu, nic się nie stało. Poza tym zabezpieczałaś się dodatkowo prezerwatywą
W ulotce jest napisane, żeby skonsultować się z lekarzem, ale raczej nie myślą, że kobiety, które te tabletki biorą - kochają się z gumką, więc spokojnie
brainstew1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 18:35   #4287
Joslyn
Raczkowanie
 
Avatar Joslyn
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 152
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

sug4rcube - według informacji na moim opakowaniu wyraźnie pisze, że jeśli zapomni się tabletki od 15 do 24, to należy zastosować się do jednego z dwóch sposobów wyjścia z sytuacji, albo dokończyć przyjmowanie różowych tabletek i wyrzucić 4 białe-nieaktywne, albo przerwać zażywanie różowych tabletek i przejść do białych.

Bezpiecznym tygodniem jest tydzień drugi, nie trzeci, więc teoretycznie ryzyko istnieje.

Myślę jednak, że nie ma co panikować, bo im dłużej zażywa się tabletki, tym organizm bardziej się do nich przyzwyczaja i jedna zapomniana tabletka nie musi od razu oznaczać ciąży

Edytowane przez Joslyn
Czas edycji: 2011-07-18 o 18:37
Joslyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 18:43   #4288
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

dziewczyny potrzebuję przesunąć czas krwawienia o 4 dni czyli wg. ulotki powinnam pominąć tabletki placebo i zacząć zażywać te z kolejnego opakowania, jednak w ulotce pisze też że mogą w tym czasie wystąpić plamienia lub niewielkie krwawienia. Chciałam zapytać czy, któraś z was tak miała po pominięciu placebo?
wiem że każdy organizm jest inny ale jestem ciekawa czy często sie tak dzieje, bo jeśli tak to pomijanie placebo w moim przypadku mija się z celem
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 20:13   #4289
brainstew1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 31
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
dziewczyny potrzebuję przesunąć czas krwawienia o 4 dni czyli wg. ulotki powinnam pominąć tabletki placebo i zacząć zażywać te z kolejnego opakowania, jednak w ulotce pisze też że mogą w tym czasie wystąpić plamienia lub niewielkie krwawienia. Chciałam zapytać czy, któraś z was tak miała po pominięciu placebo?
wiem że każdy organizm jest inny ale jestem ciekawa czy często sie tak dzieje, bo jeśli tak to pomijanie placebo w moim przypadku mija się z celem
Mnie jedynie okropnie bolały sutki i piersi. Zero plamień.
brainstew1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 20:16   #4290
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
dziewczyny potrzebuję przesunąć czas krwawienia o 4 dni czyli wg. ulotki powinnam pominąć tabletki placebo i zacząć zażywać te z kolejnego opakowania, jednak w ulotce pisze też że mogą w tym czasie wystąpić plamienia lub niewielkie krwawienia. Chciałam zapytać czy, któraś z was tak miała po pominięciu placebo?
wiem że każdy organizm jest inny ale jestem ciekawa czy często sie tak dzieje, bo jeśli tak to pomijanie placebo w moim przypadku mija się z celem
Ja miałam plamienia niemal cały miesiąc
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:55.