Uniwersytet Wrocławski - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-11, 16:06   #181
Takao
Raczkowanie
 
Avatar Takao
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 72
Dot.: Geografia z Biologią na Uniwersytecie Wrocławskim

Studiuję na Uwr i jestem (jak na razie) bardzo zadowolona, tak jak ktoś wcześniej pisał - wykładowcy i w ogóle cała organizacja jest na wysokim poziomie.Jeszcze się nie spotkałam z jakimiś smutnymi sytuacjami czy brakiem szacunku do studenta.
Znam pare osób z geografii (mają zajęcia na naszym wydziale) i nie słyszałam od nich złego słowa, oczywiście nauki jest dużo ale to nie powinno nikogo dziwić. Mam nadzieję że i Tobie się spodoba
__________________
Geology
Szukam odpowiedniej drogi.

Odważni nie żyją wiecznie, ale tchórze nie żyją wcale.
Takao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 16:24   #182
lyl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3
Dot.: Geografia z Biologią na Uniwersytecie Wrocławskim

Tak się składa, że aktualnie jestem na tym kierunku więc się wypowiem.
Czy studiowanie tam jest opłacalne czy nie, tego nie wiem, wiem natomiast, że do najprzyjemniejszych rzeczy nie należy. Owszem, atmosfera jest wspaniała, ludzie są przyjaźnie nastawieni i chętni do nawiązywania kontaktów, ale na tych chyba plusów koniec. Coś takiego jak organizacja na tym wydziale praktycznie nie istnieje, plan ułożony jest żałośnie, w semestrach zimowych od 8 do 20 możesz być na uczelni, z tym że zajęcia nie odbywają się w jednym miejscu tylko z racji tego, że przedmioty są bardzo zróżnicowane przemieszczać się trzeba po praktycznie całym mieście i w jednym dniu można mieć zajęcia np. w 4 różnych instytutach. W drugim roku dochodzą również praktyki w szkole raz w tygodniu, a po drugim roku praktyka ciągła w szkole kiedy to 3 tygodnie we wrześniu, zamiast opalać się w Hiszpanii siedzisz z gimnazjalistami
Co do przedmiotów, których należy się bać... na pewno te biologiczne nie należą do najłatwiejszych, chyba że naprawdę się tym interesujesz, a tych geograficznych też łatwo zdać się nie da. Jak już mówiłam jest ich sporo i są naprawdę różne od anatomii człowieka przez psychologię po astronomię już na pierwszym semestrze. Problemy od samego początku są ze słynną geologią dynamiczna jak i statystyką.
Na potwierdzenie swoich słów, żeby nie było, że tak marudzę na swój kierunek mam to, że z 25 osób które zostały przyjęte na ten kierunek po pierwszym semestrze zostało 10 i tylko jedna nie ma żadnego przedmiotu do poprawy w przyszłości, reszta przeszła warunkowo.
Z tego co słyszałam to w tym roku naboru ma nie być, bo już nawet nasz rocznik miał być zlikwidowany, ale nawet gdyby była przeprowadzana to nie polecam tego kierunku... lepszą drogą na zostanie nauczycielem wydaje się pójście na zwykłą geografię i potem zrobienie specjalizacji nauczycielskiej na studiach magisterskich, wybór jednak należy do Ciebie.
W razie pytań chętnie jeszcze coś dodam
lyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 11:25   #183
maria_antonina91
Raczkowanie
 
Avatar maria_antonina91
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 37
Dot.: Geografia z Biologią na Uniwersytecie Wrocławskim

O tym że w tym roku mają nie uruchamiać tego kierunku to nie słyszałam, tym bardziej że byłam w styczniu na Targach Edukacyjnych we Wrocławiu i Instytut Gografii w swoich informatorach ma informacje na temat tego kierunku i nawet mi troche o nim opowiedzieli.

Mam pytanie co do praktyk. Czy można wybrać sobie szkołę w jakiej chce się je odbywać? Czy musi być to koniecznie szkoła we Wrocławiu czy mogłabym odbyć praktyki choćby te wrześniowe w swoim rodzinnym mieście?
maria_antonina91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 12:02   #184
zollla
Wtajemniczenie
 
Avatar zollla
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 110
Dot.: Geografia z Biologią na Uniwersytecie Wrocławskim

Moja przyjaciółka jest na biologi z chemią i praktyki sama sobie załatwiła poza Wrockiem
zollla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 08:06   #185
lyl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3
Dot.: Geografia z Biologią na Uniwersytecie Wrocławskim

Praktykę ciągłą czyli te 3 tygodnie robi się w swoim miejscu zamieszkania, a te na drugim roku, raz w tygodniu wszyscy robią w tej samej szkole, jest to coś w rodzaju normalnych zajęć.
lyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 10:12   #186
kasiaczek141
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 535
Dot.: Geografia z Biologią na Uniwersytecie Wrocławskim

Ja też bardzo chciałabym studiować geografię na UWr. Mam do was takie pytanie. Czy na UWr mogę studiować samą geografię bez biologi lub historii? Nie przepadam za tymi przedmiotami a bardzo chciałabym zostać nauczycielką. I jeszcze jedno. Czy matematyka na tym kierunku jest trudna? Bo nie jestem zbyt dobra z matmy
kasiaczek141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 19:19   #187
zollla
Wtajemniczenie
 
Avatar zollla
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 110
Dot.: Geografia z Biologią na Uniwersytecie Wrocławskim

Z tego co wiem specjalizacje nauczycielskie są realizowane tylko na kierunkach gdzie są dwa fakultety a na blokach typu sama geografia nie jest realizowana spec nauczycielska.
Lubisz czy nie- może warto jednak? Często żeby dostać cały etat musisz wybrać godziny z kilku przedmiotów...:/

Oczywiście możesz zrobić uprawnienia pedagogiczne po samej geografii - po studiach i za kasę
__________________
"inne usta nie kołyszą światem..."
M. Hillar

zollla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-01, 07:58   #188
kasiaczek141
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 535
Dot.: Geografia z Biologią na Uniwersytecie Wrocławskim

Jakbym miała wybierać między biologią a historią to na pewno wybrałabym historię. Jedyne czego sie boje to matmy:/
kasiaczek141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 09:40   #189
zollla
Wtajemniczenie
 
Avatar zollla
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 110
Dot.: Geografia z Biologią na Uniwersytecie Wrocławskim

Nie bój się matmy pewnie będzie tylko semestr i to naprawdę jest do przejścia
__________________
"inne usta nie kołyszą światem..."
M. Hillar

zollla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 02:07   #190
Czarna_91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 41
Dot.: Studia - Administracja - Uniwersytet Wrocławski

Cytat:
Napisane przez morelk@ Pokaż wiadomość
Czy są jakieś studentki administracji na UWr studiów magisterskich i mogą się wypowiedzieć nt egzaminu wstępnego (dotyczącego studentów spoza uwr) czy jest trudny i jaka jest zdawalność?
widzę morelk@ że chcesz sie przenieść na admin do wroc tak samo jak ja. probowałas po zakonczeniu 1 roku?
a czy w ogole nadal chcesz sie przenieść?
__________________
Gdyby wszystko przepadło, a on jeden pozostał, to i ja istniałabym nadal. Ale gdyby wszystko zostało, a on zniknął, wszechświat byłby dla mnie obcy i straszny, nie miałabym z nim po prostu nic wspólnego.





Edytowane przez Czarna_91
Czas edycji: 2011-05-23 o 02:11
Czarna_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-05, 13:19   #191
morelk@
Rozeznanie
 
Avatar morelk@
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 545
Dot.: Studia - Administracja - Uniwersytet Wrocławski

Tak, nadal chce się przenieść, tylko zastanawiam się nad przeniesieniem teraz czyli po 2 roku albo dokończyć studia bieżące i startować tam na magisterke, ale nie wiem jak wygląda sprawa z tym egzaminem wstępnym. A ty na który rok byś chciała się przenieść?
__________________
Breath me... every time you close your eyes.
Taste me... every time you cry (...)
Turn away... when you see me walkin' by.

morelk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-15, 16:55   #192
Czarna_91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 41
Dot.: Studia - Administracja - Uniwersytet Wrocławski

Cytat:
Napisane przez morelk@ Pokaż wiadomość
Tak, nadal chce się przenieść, tylko zastanawiam się nad przeniesieniem teraz czyli po 2 roku albo dokończyć studia bieżące i startować tam na magisterke, ale nie wiem jak wygląda sprawa z tym egzaminem wstępnym. A ty na który rok byś chciała się przenieść?

skończyłam 1 rok, chciałam na 2 rok iść na UWr w ramach programu most, ale za duza roznica programowa i chyba zrezygnuje. sama nie wiem co robić. czy dokończyć właśnie bieżące studia lic., a na mgr pójść do Wrc
__________________
Gdyby wszystko przepadło, a on jeden pozostał, to i ja istniałabym nadal. Ale gdyby wszystko zostało, a on zniknął, wszechświat byłby dla mnie obcy i straszny, nie miałabym z nim po prostu nic wspólnego.




Czarna_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 18:25   #193
morelk@
Rozeznanie
 
Avatar morelk@
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 545
Dot.: Studia - Administracja - Uniwersytet Wrocławski

No to mamy podobny dylemat, tylko że ja chciałabym się przenieść na 3.rok (i mieć otwartą drogę na II stopień) albo z drugiej strony dokończyć sobie licencjat i pójśc na magisterkę (tylko ten test wstępny, nie wiem czy jest trudno się dostać)
__________________
Breath me... every time you close your eyes.
Taste me... every time you cry (...)
Turn away... when you see me walkin' by.

morelk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 16:45   #194
Siwka937
Raczkowanie
 
Avatar Siwka937
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 483
GG do Siwka937
Dot.: Dziennikarstwo na Uniwestytecie Wrocławskim

podbiję trochę wątek, bo mi się marzy studiowanie dziennikarstwa sportowego na tym Uniwerku, ale nie wchodzi to w grę raczej bo na dzienne trudno się dostać a nie ujestem zdolna na tyle żeby rozszerzenia na 90% pozdawać. xd druga sprawa to zeby dojechać do wrocławia musze przejechać pół polski bo jestem z mazur. na zaoczne tam nie pójdę bo bym musiała sobie zapracować na utrzymanie a to też mi się nie widzi. ale powodzenia Ci życzę! napisz potem czy się dostałaś.
__________________
Dziennikarstwo na UW.

"Dobry dziennikarz powinien być przede wszystkim dobrym człowiekiem"


Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=771938 zapraszam

Siwka937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 14:50   #195
haneul_92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1
Dot.: Geografia z Biologią na Uniwersytecie Wrocławskim

Kurcze teraz sie waham na prawdę lubię geografie ale to co tutaj przeczytałam trochę mnie przeraziło ... na prawdę jest taka masakra ?? Nie wiem czy zmieniać na samą geografię czy zostać przy nauczycielskie ... a tak po za tym to czy na nauczycielskie jest dużo wyjazdów?? Tak właściwie to co można robić po samej geografii ?? Poradzi mi ktoś czy warto zostać przy nauczycielskiej czy zmieniać na sama geografię ….
haneul_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 20:56   #196
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Geografia z Biologią na Uniwersytecie Wrocławskim

Cytat:
Napisane przez haneul_92 Pokaż wiadomość
Kurcze teraz sie waham na prawdę lubię geografie ale to co tutaj przeczytałam trochę mnie przeraziło ... na prawdę jest taka masakra ?? Nie wiem czy zmieniać na samą geografię czy zostać przy nauczycielskie ... a tak po za tym to czy na nauczycielskie jest dużo wyjazdów?? Tak właściwie to co można robić po samej geografii ?? Poradzi mi ktoś czy warto zostać przy nauczycielskiej czy zmieniać na sama geografię ….
chyba lepiej miec jakąś specjalizację niż żadną...
Jakie miałabyś wyjazdy?
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 20:17   #197
lyl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3
Dot.: Geografia z Biologią na Uniwersytecie Wrocławskim

Hmmm... okej, więc znowu się wypowiem. Jak wiesz właśnie kończy się sesja... na geografii z bilogią zostało uwaga... 7 osób, w tym ja, jeszcze
lyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 13:34   #198
megusiia
Zakorzenienie
 
Avatar megusiia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 5 882
GG do megusiia Send a message via Skype™ to megusiia
Uniwersytet wrocławski

Witam wszytskie wizazanki ktore maja cos wspolnego z Uwr

W tym roku ide na studia - Kulturoznawstwo - studia zaoczne , na wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych.

Nie jestem z Wroclawia, samo miasto znam slabo, obawiam sie ze nie dam sobie rady, ze wymagania beda bardzo duze, ze bede sie gubic w samym miescie :P Jak narazie wiem tylko gdzie jest PKS i Galeria Arkady :P
Zeby dojsc gdzies dalej to juz musi ktos po mnei wyjsc heheh

Czy moze ktos mi cokolwiek opowiedziec o tych studiach , moze nie koniecznie kulturoznawstwo ale o samym wydziale ?

A moze ktos studiuje ten kierunek dziennie ?
__________________
Walcze od nowa ... dzis stan sie lepsza wersja wczorajszej siebie
megusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 14:16   #199
SweetBlackDevil
Rozeznanie
 
Avatar SweetBlackDevil
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wrocław ;)
Wiadomości: 503
Dot.: Uniwersytet wrocławski

To jest taki kierunek studiów do którego trzeba mieć zapał i chęci, musi Cię to interesować, bo inaczej studia będą dla Ciebie ciężkie i bezsensowne, jednak jeśli nawet po pierwszym roku nie będziesz pewna co do nich to na drugim już są zajęcia bardziej ukierunkowane. Mam nadzieje że nie trafiłaś na niego przez przypadek
Ja sama nie studiuje tego kierunku, ale jestem z UWr i znam pare osób z tego wydziału. Budynek masz niedaleko Rynku, w samym centrum więc nie ma problemu z dojazdem
__________________
Codziennie budzę się piękniejsza... ale dzisiaj to już naprawdę przesadziłam
SweetBlackDevil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-21, 15:03   #200
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Uniwersytet wrocławski

nawet jak się zgubisz to się pytaj o drogę. wrocławianie służą pomocą. naprawdę
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 15:09   #201
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Uniwersytet wrocławski

Po prostu pytaj, jak będziesz czego szukać U nas to normalne, że się szuka i pyta, nawet jak się jest z Wrocławia, to nie zawsze wiadomo, gdzie są jakieś ulice, budynki etc. Sama czasem pytam, jak dojść, bo rzadko w niektórych rejonach Wrocławia bywam Poza tym bardzo ładne miasto, które nocą żyje i Europejska Stolica Kultury
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 15:11   #202
megusiia
Zakorzenienie
 
Avatar megusiia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 5 882
GG do megusiia Send a message via Skype™ to megusiia
Dot.: Uniwersytet wrocławski

Jestem typowa humanistka wczesniej studiowalam pedagogike resocjalizacyjna w malym miescie, ale nei skonczylam tych studiow z przyczyn osobistych. Na te ide interesuje mnie psychologia, socjologia, media, duzo czytam, film itd - chodz nie ukrywam ze moja psja jest japonistyka ale niestety nie mam mozliwosci studiowac tego kierunku a we Wrocku go nie ma
Przymierzam sie zeby zapisac tez sie na studium dzienne na Uwr Studium Jezyka i Kultury Chin bodajze tak to sie zwie
A o tym cos slyszalas?
I jak wyglada sprawa lekcji w muzeum?
Daleko jest to od budynku? Da sie zdazyc z lekcji w budynku szkoly a na nast juz w muzeum i z powrotem? :P
Jejku tak sie denerwuje tymi studiami ze jajko zaraz zniose

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:10 ----------

Dzieki kochane Oj pytac bede napewno heheh
Ja Wroclaw kocham - bywalam nie raz gdzies w dyskotekach zy barach, kinie, itd
Zdarzylo mi sie tez byc na jakis wydarzeniach kulturalnych wystawianych na rynku - ale nei znam Wroclawia bo zawsze jechalam z kims autem podstawiali mnei na miejsce i tyle :P
__________________
Walcze od nowa ... dzis stan sie lepsza wersja wczorajszej siebie
megusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 15:53   #203
SweetBlackDevil
Rozeznanie
 
Avatar SweetBlackDevil
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wrocław ;)
Wiadomości: 503
Dot.: Uniwersytet wrocławski

Cytat:
Napisane przez megusiia Pokaż wiadomość
Jestem typowa humanistka wczesniej studiowalam pedagogike resocjalizacyjna w malym miescie, ale nei skonczylam tych studiow z przyczyn osobistych. Na te ide interesuje mnie psychologia, socjologia, media, duzo czytam, film itd - chodz nie ukrywam ze moja psja jest japonistyka ale niestety nie mam mozliwosci studiowac tego kierunku a we Wrocku go nie ma
Przymierzam sie zeby zapisac tez sie na studium dzienne na Uwr Studium Jezyka i Kultury Chin bodajze tak to sie zwie
A o tym cos slyszalas?
I jak wyglada sprawa lekcji w muzeum?
Daleko jest to od budynku? Da sie zdazyc z lekcji w budynku szkoly a na nast juz w muzeum i z powrotem? :P
Jejku tak sie denerwuje tymi studiami ze jajko zaraz zniose

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:10 ----------

Dzieki kochane Oj pytac bede napewno heheh
Ja Wroclaw kocham - bywalam nie raz gdzies w dyskotekach zy barach, kinie, itd
Zdarzylo mi sie tez byc na jakis wydarzeniach kulturalnych wystawianych na rynku - ale nei znam Wroclawia bo zawsze jechalam z kims autem podstawiali mnei na miejsce i tyle :P
Zajęcia są tak rozplanowane że spokojnie się wszędzie na wszystko zdąży Zresztą ustala się wtedy wszystko z wykładowcami i nie ma problemu Nie słyszałam nic o tym studium, ale wiem że u nas nie ma problemu z nauką japońskiego czy koreańskiego, sama się przymierzam do takich zajęć Nie masz co się denerwować, jeśli to jest to co Cię chociaż po części interesuje to będziesz zadowolona
__________________
Codziennie budzę się piękniejsza... ale dzisiaj to już naprawdę przesadziłam
SweetBlackDevil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 16:04   #204
megusiia
Zakorzenienie
 
Avatar megusiia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 5 882
GG do megusiia Send a message via Skype™ to megusiia
Dot.: Uniwersytet wrocławski

A jak to jest z japonskim u was? Tzn gdzie sie mozna go uczyc i jak? Bo chyba nie mowisz o studiach japonistycznych? Te tylko w Wawie, Poznaniu i Krakowie?
A moze sa jakies kursy czy cos?
Masz linka moze?
__________________
Walcze od nowa ... dzis stan sie lepsza wersja wczorajszej siebie
megusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 16:19   #205
SweetBlackDevil
Rozeznanie
 
Avatar SweetBlackDevil
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wrocław ;)
Wiadomości: 503
Dot.: Uniwersytet wrocławski

Cytat:
Napisane przez megusiia Pokaż wiadomość
A jak to jest z japonskim u was? Tzn gdzie sie mozna go uczyc i jak? Bo chyba nie mowisz o studiach japonistycznych? Te tylko w Wawie, Poznaniu i Krakowie?
A moze sa jakies kursy czy cos?
Masz linka moze?
To jest w formie kursu językowego, niestety nie mam linka. U nas były takie plakaty informacyjne porozwieszane, były to zajęcia popołudniowe lub wieczorne. Były chyba płatne ok. 400 zł za semestr ale głowy nie dam sobie za ta info uciąć Ja jednak w tym czasie chodziłam na opcje- język grecki i mi tamte mi nie pasowały...
__________________
Codziennie budzę się piękniejsza... ale dzisiaj to już naprawdę przesadziłam
SweetBlackDevil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 16:58   #206
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Uniwersytet wrocławski

Cytat:
Napisane przez plywok Pokaż wiadomość
nawet jak się zgubisz to się pytaj o drogę. wrocławianie służą pomocą. naprawdę
100% racji
pamiętam jak rok temu szukałam z koleżankami mieszkania, chodziłyśmy po wrocku z mapą - ale żeby nie było wielkiej siary to złożoną ale i tak masę ludzi podchodziło do nas i sami oferowali pomoc że wskażą nam drogę - w końcu musiałam schować mapę do torebki żeby opędzić się od nich
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 17:22   #207
201712181913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 248
Dot.: Uniwersytet wrocławski

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
100% racji
pamiętam jak rok temu szukałam z koleżankami mieszkania, chodziłyśmy po wrocku z mapą - ale żeby nie było wielkiej siary to złożoną ale i tak masę ludzi podchodziło do nas i sami oferowali pomoc że wskażą nam drogę - w końcu musiałam schować mapę do torebki żeby opędzić się od nich
Ja mieszkam we Wrocławiu od urodzenia i czasem zdarza mi się, że muszę spytać kogoś o drogę w nieznanych okolicach więc przyjezdni tym bardziej nie mają się co przejmować

I też się wybieram na UWr na kulturoznawstwo też się dostałam, ale wybrałam polonistykę.
A Wrocław kocham, lubię tu mieszkać
201712181913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 17:25   #208
megusiia
Zakorzenienie
 
Avatar megusiia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 5 882
GG do megusiia Send a message via Skype™ to megusiia
Dot.: Uniwersytet wrocławski

hehe ja mam na szczescie gps w telefonie wiec bede kombinowac
A moze ktos orientuje sie czy zbey na moj wydzial dojsc/trafic od pks to trzeba w tramwaj badz autobus czy na nogach? bo patrzac na mape nic mi to nie mowi czy to duza odleglosc czy nie
A jesli trzeba dojerzac to w co wsiasc i gdzie wysiasc?

PS
Tak wiem tluk ze mnie:P

PS2
Co do twojego opisu ze na humana sie idzie bo nie lubi matmy to ja matematyki nienawidze ;P ale za to kocham kierunki humanistyczne hehe wiec chyba nic w tym zlego? :P

---------- Dopisano o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------

Torba - gartuluje
Ja mam wyniki 29.07 ale podejrzewam ze sie dostane bo na dzienne takze bym sie dostala patrzc na progi jakie teraz sa - a ja zdawalam polski ang wos wiec te pzredmioty na ktore sie patrzy przy rekrutacji

A czy macie na kierunkach kogos starszego o 5 lat od was?

Bo ja rocznik 87 jestem a na dobra sprawe dopiero zaczynam za studia brac sie powaznie...

Bede sie czuc staro?
__________________
Walcze od nowa ... dzis stan sie lepsza wersja wczorajszej siebie
megusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 17:41   #209
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Uniwersytet wrocławski

Cytat:
Napisane przez megusiia Pokaż wiadomość
hehe ja mam na szczescie gps w telefonie wiec bede kombinowac
A moze ktos orientuje sie czy zbey na moj wydzial dojsc/trafic od pks to trzeba w tramwaj badz autobus czy na nogach? bo patrzac na mape nic mi to nie mowi czy to duza odleglosc czy nie
A jesli trzeba dojerzac to w co wsiasc i gdzie wysiasc?
nie wiem gdzie twój wydział ale podejrzewam że na rynku
na nogach to będzie kawałek, lepiej wpakować się w tramwaj. wiem że np. 8 spod PKP tam jedzie - ale nie tylko teraz koło PKS kładą nowa nawierzchnie i tramwaje nie jeżdżą. z tym że co jakiś czas zmieniają się rozkłady komunikacji przez remonty i trzeba sprawdzac najlepiej na stronie, bo ktoś kto zna cały rozkład na pamięć może Cię wprowadzić w błąd jeśli nie zna zmian

dla mnie pomocne jest to - http://www.wroclaw.pl/files/komunkac...na%2016VII.pdf
Cytat:
Napisane przez megusiia Pokaż wiadomość
Co do twojego opisu ze na humana sie idzie bo nie lubi matmy to ja matematyki nienawidze ;P ale za to kocham kierunki humanistyczne hehe wiec chyba nic w tym zlego? :P
w moim podpisie chodzi o to żeby "nielubienie" matematyki nie było jedynym powodem pójścia na humana

a co do osób starszych - ja mam takie, co prawda studiują już co innego (kilka dziewczyn np. przygotowuje się do magisterki) no ale są starsze ale szczerze mówiąc różnicy wieku nie widać
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2011-07-21 o 17:44
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 17:48   #210
201712181913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 248
Dot.: Uniwersytet wrocławski

Cytat:
Napisane przez megusiia Pokaż wiadomość
hehe ja mam na szczescie gps w telefonie wiec bede kombinowac
A moze ktos orientuje sie czy zbey na moj wydzial dojsc/trafic od pks to trzeba w tramwaj badz autobus czy na nogach? bo patrzac na mape nic mi to nie mowi czy to duza odleglosc czy nie
A jesli trzeba dojerzac to w co wsiasc i gdzie wysiasc?

PS
Tak wiem tluk ze mnie:P

PS2
Co do twojego opisu ze na humana sie idzie bo nie lubi matmy to ja matematyki nienawidze ;P ale za to kocham kierunki humanistyczne hehe wiec chyba nic w tym zlego? :P

---------- Dopisano o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------

Torba - gartuluje
Ja mam wyniki 29.07 ale podejrzewam ze sie dostane bo na dzienne takze bym sie dostala patrzc na progi jakie teraz sa - a ja zdawalam polski ang wos wiec te pzredmioty na ktore sie patrzy przy rekrutacji

A czy macie na kierunkach kogos starszego o 5 lat od was?

Bo ja rocznik 87 jestem a na dobra sprawe dopiero zaczynam za studia brac sie powaznie...

Bede sie czuc staro?
Z pks na Szewską nie jest bardzo daleko, ale może być Ci trudno trafić, lepiej pojechać tramwajem/autobusem. Ale którym to już nie wiem, średnio się orientuje w rozkładzie jazdy, bo mam wrażenie, że on się teraz zmienia co 5 minut najlepiej chyba dojść kawałeczek do Arkad i pojechać czymkolwiek, co jedzie do Rynku lub do Galerii Dominikańskiej


Co do wieku, to na pewno znajdą się osoby starsze niż tegoroczni maturzyści, zwłaszcza, że idziesz na zaoczne ja też mam rok poślizgu, bo miałam roczną przerwę na chorowanie w liceum
201712181913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-17 20:17:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:55.