DO SMOCZKA: cwiczenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-27, 14:11   #1
gałgan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 32

DO SMOCZKA: cwiczenia


Czesc Smoczku

Chcialabym wysmuklic (wyszczuplic)biodra i uda, ktore w stosunku do drobnej gory i chudziutkich lydek sa nieco zbyt okragle. Nie stosuje zadnej diety, od lat jestem wegetarianka, jem to, co lubie (nie zawsze zdrowo, ale pracuje nad tym) - w tym niestety sporo slodyczy (nie zawsze w rozsadnych ilosciach, bo to moja WIELKA slabosc ). Odchudzac sie nie powinnam, bo mam niedowage (160/46 kg - tyle waze od pol roku, moja 'normalna' waga wynosila 49 kg [wiem, ze to tez za malo], ale schudlam pod wplywem stresu; od razu dodam, ze czuje sie i wygladam normalnie [chyba nikt patrzac na mnie nie domyslilby sie, ze waze tak malo ]). Zeby wymodelowac biodra i uda postanowilam wznowic cwiczenia (mam takie zrywy: cwicze przez jakis czas [najdluzej wytrwalam 5 m-cy], a potem przestaje ). Niestety moge cwiczyc tylko w domu (bieganie odpada, roweru nie mam, a na zajecia typu basen, silownia, fitness nie moge sobie pozwolic ze wzgledow finansowych) i tylko wieczorami . Mam taki staly zestaw cwiczen na wszystkie 'strategiczne' partie ciala (ramiona [pompki przy scianie], dolna czesc plecow, talie, brzuch [okolo 400 brzuszkow w roznych wariantach], uda, biodra [na uda i biodra podnoszenie nog na zmiane - w roznych wariantach, wymachy, przysiady [opieram rece na stole, staje na palcach, piety zlaczone i robie przysiady 'wyrzucajac' kolana na boki], lydki cwicze wspinajac sie na palce). Wszystkie cwiczenia wykonuje w seriach, i taki trening (w srednim tempie) zajmuje mi mniej wiecej 1,5 godz.(oczywiscie na poczatku cwicze mniej i potem stopniowo zwiekszam ilosc serii). I teraz (wreszcie!) moje pytania:
1) jak powinnam to rozlozyc w tygodniu? Dotychczas cwiczylam 4-5 dni pod rzad, a weekendy zostawialm sobie wolne, ale czy nie lepiej byloby cwiczyc 2 dni pod rzad, dzien przerwy i znowu 2 dni (z wolnymi weekendami), albo co drugi dzien (ale wtedy chcac miec wolne weekendy cwiczylabym tylko 3 x w tyg., nie za malo?)?
2) w jakiej kolejnosci wykonywac te cwiczenia?
3) chcialabym dolaczyc skakanke (na poczatku pewnie nie wtrzymam dluzej niz 5 min) - czy to dobry pomysl? Jezeli tak, to kiedy najlepiej na niej skakac (na poczatku treningu, na koncu, czy moze rano - choc nie wiem czy to cos da)?
4) czy takie cwiczenia pozowla mi wymodelowac figure i (choc troche) wyszczuplic uda i biodra?

Jezeli wytrwalas do konca, to jestem Ci bardzo wdzieczna Bardzo licze na Twoja opinie, wszelkie rady itp. (cokolwiek).
gałgan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-27, 16:10   #2
Ula-M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 254
Wyślij wiadomość przez ICQ do Ula-M GG do Ula-M
Re: DO SMOCZKA: cwiczenia

Ja tak się tylko formalnie wtrącę z prośbą o cierpliwość przy czekaniu na odpowiedź bo nie wiem, czy czytałaś posta Smoczka o tym, że na razie nie będzie się udzielać na forum - musi zająć się sesją
Buziaki,
Ula
Ula-M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-05, 07:04   #3
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: DO SMOCZKA: cwiczenia

Co do odpowiedzi na pierwsze pytanie, to lepiej faktycznie zrobić dwa dni i przerwę. Mięśnie muszą mieć czas na regenerację.
ad2. Najlepiej najpierw wykonywać ćwiczenia siłowe, a potem aerobowe. A u Ciebie niestety nie ma ćwiczeń stricte aerobowych, a to one nasilaja spalanie tłuszczu. Dobrze byłoby jednak wybrac sobie jakąś formę aktywności typu rower, bieg, rolki, basen... Może jednak jest mozliwość. Pytanie jeszcze, czy twoje uda, są rozbudowane, bo są umięsnione, czy dlatego, że jest tam sporo tłuszczyku. Jeśli to ten pierwszy przypadek, to musisz zwrócić szczególną uwagę na strechning i zacząć rozciągać się regularnie, jeśli ten drugi, to niestety musisz wynaleźć jakiś czas na ćwiczenia aerobowe i wykonywać je po zwykłych ćwiczeniach, które robisz zawsze. Pozatym dobrze byłoby zmieniac ten zestaw ćwiczeń co jakiś czas, bo mięśnie przyzwyczajają sie i efektywność treningu spada.
ad3. Skankanka może być niezłym urozmaiceniem treningu, tym bardziej, że uruchamia mięsnie ud i łydek. Myslę, że spokojnie możesz poeksperymentować
ad4. Jeśli dołączysz do tego wszystkiego ćwiczenia aerobowe, będziesz zmieniać zestaw ćwiczeń to efekty powinny się pojawić
Jeszcze inny pomysł, to spróbować rozbudować mięśnie górnej częście ciała, ale prawdopodobnie taki pomysł Cie nie będzie pociągał
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-05, 17:33   #4
gałgan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 32
Re: DO SMOCZKA: cwiczenia

Dzieki Smoczku
gałgan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-08, 10:10   #5
Nefretis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3
Re: DO SMOCZKA: cwiczenia

Do Smoczka
Przeczytałam Twoje rady dot.diety. Nigdy w życiu nie czytałam tak mądrych rad. Naprawdę należy Ci sie złoty medal.Ja ćwicze dlugo. Udalo mi sie wyszczuplić uda ale została łydka ...
Możesz mi wskazać coś, co zmniejszy jej budowę, wysmukli...
Zdaję sobie sprawę, że pierwsze co potem wraca to nogi
Pozdr.
Nefretis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:37.