Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-22, 22:20   #3571
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witajcie,
w czwartek prawdopodobnie wezmę moją pierwszą tabletkę axotretu. Dermatolog proponuje dawka 30 mg, ale spróbuje wyprosić 40, na 60 kg. Nie chcę 10 mscy tego brać. Mam bardzo duży trądzik. Od zawsze miałam problemy z cerą, ale ostry i przewlekły trądzik mam od 3 lat. Przeleciałam już przez większość leków, retinoidy proponowano mi już rok temu, ale odmówiłam. Teraz nie mam już wyjścia, po krostkach zostają mi blizny, co jest dość problematyczne. Zmęczona, złuszczona, coraz starsza skóra gorzej się goi wiadomo. Dziś zrobiłam badania, teraz szukam nowych kosmetyków. Moje srebro, Iwostin remover etc. trzeba odrzucić. Wątki o retinoidach czytam od ponad roku, więc trochę wiem. Co myślicie o tym do mycia? Wydaje mi się całkiem ok.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ra-wersja.html

Dobór kosmetyków pod retinoidy jest trudny, nie mam zupełnie doświadczenia w nawilżaczach, natłuszczach etc.
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 06:22   #3572
julisari
Raczkowanie
 
Avatar julisari
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 373
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witajcie retinki jestem mega zadowolona, wczoraj wizyta u dermy. buxka piękna, jak wszystko dobrze pójdzie bierzemy do końca września parametry niezłe, jedynie morfologia słabsza ale u mnie to normalne Objawy uboczne te oczy suche ale nawilżam i nawilżam i nawilżam Za taką buzię warto się pomęczyć. Zachęcam więc te które sa na początku drogi i te które maja wątpliwości, Dziewczyny będziecie zadowolone !!!! na buźkę nakładam tylko mineralki jest cudnie. no jak hajc to filtr też
__________________

mama 3 cudownych córeczek J.S. L.kocham WAS
wojna z tłuszczykiem trwa nadal
julisari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 09:33   #3573
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez brenda89 Pokaż wiadomość
Hej...
Mini masakra. Mój brat zaraził mnie jakimś przeziębieniem. Ratuję się aspiryną, w nadziei, że pomoże, bo nie chcę iść do lekarza. Mam tak zjechany żołądek, że boli mnie brzuch. No coś strasznego! Nie wiem, na ile zdrowe i prawidłowe jest branie aspiryny z Akne, ale przecież jakoś muszę się ratować. Mam nadzieję, że jeszcze 2 dni i będę zdrowa, bo nie mogę przerwać kuracji! A teraz nie mogę pojechać do dermy bo jestem w domu rodzinnym na "wakacjach".

Na dzień dzisiejszy mam zatkany nos, ale 2 cysta pięknie schodzi. I tu muszę napisać kilka słów o kremie z Avene, o którym już wcześniej pisałam! Bo niektóre koleżanko - wizażanki wyraziły obawę o wygląd mojej skóry, gdy już wycisnę tę cysty. Przez cąły czas smarowałam je tym kremem i ta jedna zeszła i nie ma po niej śladu! No dacie wiarę?! Byłam w szoku, bo na ogół zostawały mi zaczerwienienia i blizny, a teraz wszystko jest ok. Jestem strasznie zdziwiona! Ale szczęśliwa, że moja twarz dochodzi do normalności!

Napiszcie co myślicie o tej mojej aspirynie. Może któraś z Was była chora podczas kuracji?! Bo sama się obawiam, że to nie był dobry wybór... ;/ A przeziębienie złapało mnie nagle, musiałam jakoś zareagować... ;/
mozesz sie spokojnie kurowac. pytalam mojej dermy czy moge brac inne tabletki np. przeciwbolowe i powiedziala,ze mozna bez obawy. byle nie przesadzac z wit A od wewnatrz.
dobry naturalny sposob(od lekarza oczywiscie)): pokroic troche cebuli i zalac lyzeczka miodu. poczakac az pusci sok z cebuli(po okolo 1,2h) i wypic. i tak przez pare dni, pare razy dziennie

---------- Dopisano o 10:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

Cytat:
Napisane przez cristilla Pokaż wiadomość
Witajcie,
w czwartek prawdopodobnie wezmę moją pierwszą tabletkę axotretu. Dermatolog proponuje dawka 30 mg, ale spróbuje wyprosić 40, na 60 kg. Nie chcę 10 mscy tego brać. Mam bardzo duży trądzik. Od zawsze miałam problemy z cerą, ale ostry i przewlekły trądzik mam od 3 lat. Przeleciałam już przez większość leków, retinoidy proponowano mi już rok temu, ale odmówiłam. Teraz nie mam już wyjścia, po krostkach zostają mi blizny, co jest dość problematyczne. Zmęczona, złuszczona, coraz starsza skóra gorzej się goi wiadomo. Dziś zrobiłam badania, teraz szukam nowych kosmetyków. Moje srebro, Iwostin remover etc. trzeba odrzucić. Wątki o retinoidach czytam od ponad roku, więc trochę wiem. Co myślicie o tym do mycia? Wydaje mi się całkiem ok.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ra-wersja.html

Dobór kosmetyków pod retinoidy jest trudny, nie mam zupełnie doświadczenia w nawilżaczach, natłuszczach etc.
Wybor kosmetykow jest mega prosty:
nie nawilzac, nie natluszczac. nic nie robic, wtedy najlepsze efekty uzyskasz. im wiecej bedziesz sie luszczyc tym lepiej bo szybciej pozbedziesz sie blizn. ja uzywam mydelka Tialo z olejkiem z drzewka herbacianego i nic wiecej.tzn maluje sie, jasna sprawa
mialam to rossmannowskie mleczko do mycia( taka ma konsystencje,troche gluciasta) ale nie przypadlo mi do gustu, nie jestem pewna czy dobrze zmywa makijaz. wolalam wersje szamponu babydream. ale mozesz sprobowac, nie sa drogie a najwyzej zuzyjesz do ciala.
co do dawki masz racje, lepiej zaczac od wiekszej, najwyzej potem zmniejszyc. ja tak mialam. tymbardziej,ze wazysz 60kg, ja 48kg i zaczelam od 40mg. teraz mam 30mg

powodzenia i mysl za duzo o kuracji bo jobla mozna dostac
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 09:37   #3574
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
mozesz sie spokojnie kurowac. pytalam mojej dermy czy moge brac inne tabletki np. przeciwbolowe i powiedziala,ze mozna bez obawy. byle nie przesadzac z wit A od wewnatrz.
dobry naturalny sposob(od lekarza oczywiscie)): pokroic troche cebuli i zalac lyzeczka miodu. poczakac az pusci sok z cebuli(po okolo 1,2h) i wypic. i tak przez pare dni, pare razy dziennie[COLOR="Silver"]
Jezu, dzięki! Bo właśnie nie byłam pewna, czy mogę "jeść" tę aspirynę, a nie zapytałam dermy... Już dzisiaj mi lepiej, no ale biorę jeszcze aspirynę. Ciągle mam katar... Nie ma to jak choroba w lecie!!

Z moją twarzą już coraz lepiej! I nadal trudno mi uwierzyć w to, że cysta nie pozostawiła po sobie śladu! Wciąż mam tę 1, ale już nie chcę przy niej kombinować, bo i tak już tam chyba nie ma ropy. Jest lekko wypukła, ale liczę na to, że już sama się zagoi

Dzięki za wsparcie i przydatną radę!
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 09:41   #3575
dziubusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Brenda, czy to ten krem, na przebarwienia, który polecasz? Zastanawiam się nad kupnem czegoś.
http://www.avene.com.pl/dermokos.php...icalfate&ind=1

---------- Dopisano o 10:41 ---------- Poprzedni post napisano o 10:39 ----------

Cytat:
Napisane przez julisari Pokaż wiadomość
Witajcie retinki jestem mega zadowolona, wczoraj wizyta u dermy. buxka piękna, jak wszystko dobrze pójdzie bierzemy do końca września parametry niezłe, jedynie morfologia słabsza ale u mnie to normalne Objawy uboczne te oczy suche ale nawilżam i nawilżam i nawilżam Za taką buzię warto się pomęczyć. Zachęcam więc te które sa na początku drogi i te które maja wątpliwości, Dziewczyny będziecie zadowolone !!!! na buźkę nakładam tylko mineralki jest cudnie. no jak hajc to filtr też
Uwielbiam czytać takie komentarze! Są bardzo pokrzepiające Cieszę się razem z Tobą i gratuluję
dziubusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 10:39   #3576
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:



Wybor kosmetykow jest mega prosty:
nie nawilzac, nie natluszczac. nic nie robic, wtedy najlepsze efekty uzyskasz. im wiecej bedziesz sie luszczyc tym lepiej bo szybciej pozbedziesz sie blizn. ja uzywam mydelka Tialo z olejkiem z drzewka herbacianego i nic wiecej.tzn maluje sie, jasna sprawa
mialam to rossmannowskie mleczko do mycia( taka ma konsystencje,troche gluciasta) ale nie przypadlo mi do gustu, nie jestem pewna czy dobrze zmywa makijaz. wolalam wersje szamponu babydream. ale mozesz sprobowac, nie sa drogie a najwyzej zuzyjesz do ciala.
co do dawki masz racje, lepiej zaczac od wiekszej, najwyzej potem zmniejszyc. ja tak mialam. tymbardziej,ze wazysz 60kg, ja 48kg i zaczelam od 40mg. teraz mam 30mg

powodzenia i mysl za duzo o kuracji bo jobla mozna dostac
Nie wiem czy dam radę z taką suchą skórą, teraz jest nieźle podsuszona, ciężko minerały nałożyć. Wyglądam po prostu strasznie..... dam fotki, żeby pokazać stan z jakim zaczynam. W kilka dni mi się to zrobiło...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Untitled 2.jpg (15,3 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Untitled 1.jpg (8,0 KB, 62 załadowań)
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 12:08   #3577
dziubusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez cristilla Pokaż wiadomość
Witajcie,
w czwartek prawdopodobnie wezmę moją pierwszą tabletkę axotretu. Dermatolog proponuje dawka 30 mg, ale spróbuje wyprosić 40, na 60 kg. Nie chcę 10 mscy tego brać. Mam bardzo duży trądzik. Od zawsze miałam problemy z cerą, ale ostry i przewlekły trądzik mam od 3 lat. Przeleciałam już przez większość leków, retinoidy proponowano mi już rok temu, ale odmówiłam. Teraz nie mam już wyjścia, po krostkach zostają mi blizny, co jest dość problematyczne. Zmęczona, złuszczona, coraz starsza skóra gorzej się goi wiadomo. Dziś zrobiłam badania, teraz szukam nowych kosmetyków. Moje srebro, Iwostin remover etc. trzeba odrzucić. Wątki o retinoidach czytam od ponad roku, więc trochę wiem. Co myślicie o tym do mycia? Wydaje mi się całkiem ok.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ra-wersja.html

Dobór kosmetyków pod retinoidy jest trudny, nie mam zupełnie doświadczenia w nawilżaczach, natłuszczach etc.
Hej, witamy w naszym gronie
Ja używam do zmywania makeupu żelu micelarnego z Pharmaceris do bardzo suchej skóry(ta niebieska seria) i Cethapilu( emulsja do zmywania). Cethapilu używam na sucho i jest cudowny. Oba są świetne i nie podrażniają wcale. Niestety nie są najtańsze. Cethapil jest mega wydajny, mam go już 3 miesiąc i końca nie widać Powodzenia w kuracji
dziubusiak jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-23, 12:25   #3578
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cetaphil mi nie pasił, po jakim czasie zauważyłyście efekty?
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 12:42   #3579
asiek1989
Rozeznanie
 
Avatar asiek1989
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 720
GG do asiek1989
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

handel lekami na receptę - usuwam
__________________


Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2011-08-23 o 21:24
asiek1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 13:03   #3580
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez cristilla Pokaż wiadomość
Nie wiem czy dam radę z taką suchą skórą, teraz jest nieźle podsuszona, ciężko minerały nałożyć. Wyglądam po prostu strasznie..... dam fotki, żeby pokazać stan z jakim zaczynam. W kilka dni mi się to zrobiło...
Akne na pewno da rade. Tylko się nie zrazaj bo wysyp moze byc duzy. ale moze tez byc wysyp zaskornikowy(jak u mnie) albo wcale. widzialam gorsze zmiany tradzikowe u dziewczyn i od 2 tygodnia bylo tylko lepiej. wiec nie wiadomo co to bedzie. lepiej aby wyszlo co siedzi pod skora. po 3 miesiacach powinno sie zaczac normowac, u niektorych czytalam nawet po 5. niestety
cetaphil emulsja do mycia tez mi nie odpowiada. to juz ten babydream co znalazlas jest lepszy
dasz rade nie nawilzac.co prawda jest to meczarnia, ja w lustro nie patrzylam(teraz mniej sie luszcze w 46dniu, nie wiem czemu) ale szybciej bedzie wszystko schodzilo i sie goilo, moze tez szybciej Cie wysypac ale to chyba lepiej. nie zrywaj skorek, same schodza po paru dniach i zobaczysz jak sie skora wygladzi.
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 13:06   #3581
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja nie wiem, w którym miejscu mnie jeszcze może wysypać, przecież krosta na kroście się nie zrobi:P

Spróbuję nie nawilżać, albo jakiś tonik kupić, minerałów na taką suchą skórę nie położą.
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-23, 13:29   #3582
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez cristilla Pokaż wiadomość
Ja nie wiem, w którym miejscu mnie jeszcze może wysypać, przecież krosta na kroście się nie zrobi:P

Spróbuję nie nawilżać, albo jakiś tonik kupić, minerałów na taką suchą skórę nie położą.
krosta pod krosta.. nawet nie kracz cholera wie co sie moze zrobic

sprobuj, sprobuj. ja sie malowalam nawet w najwiekszym przesuszu. trudne to bylo, okropnie wygladalo ale jak spryskalam hydrolatem to o jakies 80% lepiej. im bardziej bylam sucha tym szybciej sie goilo. np wycisnelam rano syfka, pod wieczor juz byla skorka a na nastepny dzien rano odpadala. nie wiem czemu aktualnie sie odwrocilo, skora jest normalna..
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 14:15   #3583
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez dziubusiak Pokaż wiadomość
Brenda, czy to ten krem, na przebarwienia, który polecasz? Zastanawiam się nad kupnem czegoś.
http://www.avene.com.pl/dermokos.php...icalfate&ind=1[COLOR="Silver"]
Dokładnie ten, REWELACJA!! Serio działa. Zeszły mi przebarwienia!!
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 16:07   #3584
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Odebrałam wyniki, wszystko mam w normie, cholesterol 145,4. Myślę, że dostanę większa dawkę. Do czwartku
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 17:24   #3585
boangelina
Rozeznanie
 
Avatar boangelina
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: ślązaczka-śpiewaczka
Wiadomości: 641
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A ja się podziele wrażeniami po kuracji
Skonczylam w lutym 2011, kuracja Tretinex 30 mg przez 10 miesięcy.
Cere mialam tlustą, pojedyncze krostki i zaskórniki. Sama sie zdziwilam, po co az tak mocne leki?

Pierwsza poprawa byla dopiero po około pół roku. Potem stopniowo coraz czyściej. Buzia nie tłusciła się wogóle, zaskórników 0. Włosów moglabym tydzien nie myć


A dziś?
Włosy przetłuszczają się jak przed kuracją, cera przetłuszcza się może ciut mniej. Zaskórniki wróciły, ale jest ich duuuużo mniej. Krost praktycznie nie ma.

Także- CHYBA warto.
boangelina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 17:45   #3586
hateme4
Raczkowanie
 
Avatar hateme4
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ej czyli lepiej nie nawilzac??? Bo ja od samego poczatku nawilzam .....Troche sie łuszcze ale bez przesady....
__________________
Bum..Bum...
hateme4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 17:50   #3587
dziubusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez brenda89 Pokaż wiadomość
Dokładnie ten, REWELACJA!! Serio działa. Zeszły mi przebarwienia!!
A powiedz mi jeszcze czy ruszyło Ci tylko świeże przebarwienia tzn te powstałe podczas kuracji czy także starsze?
dziubusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 18:22   #3588
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez dziubusiak Pokaż wiadomość
A powiedz mi jeszcze czy ruszyło Ci tylko świeże przebarwienia tzn te powstałe podczas kuracji czy także starsze?
Ja miałam bardzo zaczerwienioną brodę po cystach przed kuracją. Jestem już w 4 miesiącu kuracji, a broda mi rozjaśniała. Więc dość stare przebarwienia też wyjaśniały. Ja jestem bardzo zadowolona! Widzę poprawę, skóra jest ładniejsza. Moja derma mówiła, ze jest też dobry na blizny np. na przedramionach, jak jakieś macie. A w aptece babka mi go zachwalała, że nawet ludzie na jakieś duże blizny np. po operacyjne gdzieś w widocznym miejscu, kupują tę większą tubkę i też stosują. No i to, że na wizażu ma wiele ekstra opinii też jest na plus
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 18:31   #3589
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Pozwolę sobie coś wtrącić jako że jestem już prawie rok po zakończeniu kuracji. Moim zdaniem powinno się nawilżać, trądzik i tak zejdzie w swoim czasie . Ja nawilżałam zwykłym kremem nawilżającym Lirene przez cała kurację, mimo że po połowie juz nawilżanie nie potrzebowałam, a na początku i przy kremowaniu sie łuszczyłam.

Do tej pory trądzik nie wrócił. Mam trochę zaskórników i czasem mi cos wyskoczy, ale nawrotu nie ma. Cera sie troche przetłuszcza, ale jest bez porównania lepiej niz przedtem.
Jully jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-23, 18:40   #3590
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

lekarze juz odchodza od nawilzania. niech kazdy robi jak chce. ale tak dla przykladu jestem w 46 dniu kuracji i pozbylam sie juz wielu blizn(mialam taka wielka na czole i juz jej nie widze) wiec mysle,ze warto sie troche pomeczyc. mozna tez nawilzac i pozbywac sie blizn po kuracji. tylko troche szkoda kasy

odpowie mi ktos?? apropo tego,ze juz nie jestem taka sucha?? a nos to nawet mi sie nawet swiecil dzis. gdzies czytalam o tym ale nie brzebrne po raz drugi calego watku..
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 19:54   #3591
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

AliMa5, za Twoją radą, nie będę nawilżać, jedynie w sytuacjach kryzysowych się wspomogę troszkę. Pozbycie się blizn jest dla mnie niezwykle ważne.
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 20:49   #3592
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Jully Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie coś wtrącić jako że jestem już prawie rok po zakończeniu kuracji. Moim zdaniem powinno się nawilżać, trądzik i tak zejdzie w swoim czasie . Ja nawilżałam zwykłym kremem nawilżającym Lirene przez cała kurację, mimo że po połowie juz nawilżanie nie potrzebowałam, a na początku i przy kremowaniu sie łuszczyłam.

Do tej pory trądzik nie wrócił. Mam trochę zaskórników i czasem mi cos wyskoczy, ale nawrotu nie ma. Cera sie troche przetłuszcza, ale jest bez porównania lepiej niz przedtem.
Przepraszam, ale czy możesz napisać jaką miałaś dawkę?! Ja mam 10 mg i bardzo boję się nawrotu! Taka niska, ze względu na to, że mój organizm źle znosi leczenie ;/

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:43 ----------

Cytat:
Napisane przez cristilla Pokaż wiadomość
AliMa5, za Twoją radą, nie będę nawilżać, jedynie w sytuacjach kryzysowych się wspomogę troszkę. Pozbycie się blizn jest dla mnie niezwykle ważne.
Dla mnie również pozbywanie się blizn jest ważne. Ale nie takim kosztem. Mi akurat weszło w nawyk smarowanie się kremem. Kupiłam ten krem na przebarwienia i nawet rozprawia się z małymi bliznami. Na piling i tak pójdę, bo chciałabym oczyścić ogólnie skórę (nigdy nie robiłam czegoś takiego).
W tej chwili moja twarz nie wygląda źle. Ja mam małą dawkę, wiec w ogóle się nie łuszczę. Mimo wszystko i ja radziłabym jakiś krem na buźkę chociaż na noc. I akurat nie słyszałam o tym, by nie stosować kremu, bo moja derma wręcz mi kazała. Ale wiadomo, każdy lekarz radzi inaczej, więc może posłuchaj swojego?! Każda z nas ma inny rodzaj cery, więc takie super wysuszanie może Ci zaszkodzić, a przecież kremem nawilżającym sobie krzywdy nie zrobisz!
Moja derma po 3 miesiącach retrinów była zachwycona moją twarzą, bo blizny i zaczerwienienia wyglądają coraz lepiej, wiec nie wiem, czy tak na prawdę nie kremowanie działa. Ale oczywiście nie chcę kwestionować opinii innych lekarzy, bo przecież oni też są tylko ludźmi
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 20:53   #3593
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cicalfate używałam, dobry na podrażnienie, ale cudów, które opisujesz nie zauważyłam. Kremy nawilżające zazwyczaj mi szkodzą, jeszcze nie znalazłam odpowiedniego, a miałam naprawdę wiele. Pogadam z dermą przy wypisywaniu recepty, zobaczymy. Obecnie nie używam kremu, już nie wiem jakiego... jak nie dam rady to się nawilżę. Zobaczę jak będzie... bez paniki
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 21:56   #3594
hateme4
Raczkowanie
 
Avatar hateme4
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ja mam taka praca( pracuje w perfumerii) ze musze wygladac w miare...wiec z wysuszoną twarzą bez zadnego podkladu nie wyjde bo mnie zwyczajnie wysla do domu...usta caly czas smaruje i wygladaja dobrze..pojawily mi sie liszaje na ramionach..ktos znadobry krem na to ?
__________________
Bum..Bum...
hateme4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 08:10   #3595
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

brenda89 przez miesiąc miałam dawkę 20 mg potem 40 mg. Nawrót raczej nie zależy od dziennej dawki tylko od tego czy w całej kuracji przyjmiesz odpowiednią ilość. Poza tym nawroty zdarzają się też u tych, co mięli dużą dawkę dzienną. Trzeba być dobrej myśli
Jully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 08:13   #3596
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

a co to za koszt zeby sobie troche gebe podsuszyc.. zajrzyjcie na forum izotek.pl. tam naprawde sie znaja na rzeczy. a juz na pewno nie nawilzac na noc! jesli juz to w dzien. pozwolcie lekowi dzialac jak nalezy. Brenda akurat sie w ogole nie luszczy z racji malej dawki wiec pewnie nie chciala miec podraznionej facjaty.

Hateme4 alantan plus. smarowalam tym kremem pare dni i zeszlo.

---------- Dopisano o 09:13 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Jully Pokaż wiadomość
brenda89 przez miesiąc miałam dawkę 20 mg potem 40 mg. Nawrót raczej nie zależy od dziennej dawki tylko od tego czy w całej kuracji przyjmiesz odpowiednią ilość. Poza tym nawroty zdarzają się też u tych, co mięli dużą dawkę dzienną. Trzeba być dobrej myśli
racja. nie masz sie co martwic tymi 10mg. wazne zebys przyjela cala dawke. a tak z pozytywow to dluzej bedziesz sie cieszyc buzia bez zadnego syfa i lojotoku
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 09:29   #3597
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej wszystkim retinkom!
U mnie coraz lepiej, nawet mama stwierdziła, że skóra mi wyjaśniała, więc dalej będę gloryfikować krem z AVEN'e Nawet choroba nieco ustąpiła, ale mój żołądek na długo zapamięta, to jak go podrażniłam aspiryną.
Dziękuję za wsparcie! Jak na razie jestem dobrej myśli, jeśli chodzi o terapię. Nawet już nie przeszkadza mi łykanie tych tabsów. Zrobiłam sobie wakacje i jestem w domu rodzinnym, gdzie na luzie siedzę w domu i nie muszę się martwić tapetą!
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 16:30   #3598
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ja wiem, że już wiele to razy było ale jak amm wyliczyć jaką dawkę już przyjęłam na kilogram czy jakoś tak skoro nawe w jednym tygodniu mam inną dawkę niż np. w zeszłym. tzn. raz mam 10 mg, częściej 20 a czasami 40. Biorę 7 opakowanie z czego część będzie po 40 mg dziennie reszta 20.

Wyliczyłam, że wzięłam 303o mg łącznie. i teraz mam to podzielić przez wagę, która u mnie też jest zmienna?
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 13:33   #3599
Basia_85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 30
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Jestem załamana
Wyszły mi złe próby wątrobowe - alat, aspat i cholesterol, a mialam iec zapisany izotek. mam 27 lat biore tylko pigułki Yasmin na zaburzenia hormonalne. mam zalecone az do ciazy.

Mialam isc na wesele we wrzesniu ale nie pojde wygladam jakby ktos wylal na mnie wiadro oleju
wszystkiego mi sie odechcialo


Czy ktos dostal izotek mimo nienajlepszych prob watrobowych i cholesterolu? pokazalam wyniki innemu lekarzowi i mowi ze nie sa takie zle ale musze zrezgnowac z kawy i przejsc na diete.
Basia_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 15:30   #3600
anely
Przyczajenie
 
Avatar anely
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 25
GG do anely
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witam wszystkich biorących retinoidy,jestem prawie rok po kuracji curacne, w czasie brania tabletek również udzielałam się na tym forum, chciałam pocieszyć tych, którzy się wahają i którzy czekają końca kuracji, ja nie mam już problemów z cerą, czasami coś wyskoczy, ale jest to do opanowania. Bądźcie wytrzymali tabletki pomagają, tylko należy stosować dietę, i przetrwać wypadające włosy, które później odrastają z wzmożono siłą trzymam kciuki i życzę powodzenia i samych pięknych i gładkich buziek
anely jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:31.