Najciekawsze i najnudniejsze kierunki studiów. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-31, 19:05   #31
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Najciekawsze i najnudniejsze kierunki studiów.

Cytat:
Napisane przez violonczelistka Pokaż wiadomość
No pedagogika ogólna do najciekawszych nie należy. Historia wychowania, filozofii, wstęp do psychologii, do pedagogiki. Aczkolwiek z pedagogiką jest tak, ze ten pierwszy rok rzeczy ogólnych i podstawowych trzeba przebrnąć, a potem są już zagadnienia dotyczące konkretnych specjalności. Robi się coraz ciekawiej
Chociaż nawet na pierwszym roku miałam interesujące przedmioty np. podstawy wychowania, socjologie wychowania, psychologie rozwojową, wstęp do socjologii.
Co do psychologii rozwojowej to się zgadzam, tez lubiłam ten przedmiot. Ale generalnie dwa pierwsze lata pedagogiki to takie ogolne informacje, a jak są przedmioty specjalizacyjne to jest już super bo w moim przypadku wszystkie mnie interesowały

A odpowiadając na temat to dla mnie nudne wydają się: administracja, prawo, FILOZOFIA ! (jej to szczerze nie cierpię)

Ciekawe: psychologia, stosunki międzynarodowe, medycyna
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 19:15   #32
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Najciekawsze i najnudniejsze kierunki studiów.

dla mnie nudne są w większości humanistyczne kierunki, np. politologia (padłabym tam, w liceum zwykłego WOSu nie mogłam przetrawić, więc co dopiero tam ), socjologia, historia, filozofia, teologia i takie tam.

a ciekawe : wszystkie te, które mają zajęcia np. w laboratoriach, praktyki terenowe (dlatego mój wybór był taki, a nie inny ).
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2011-08-31 o 19:17
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 19:18   #33
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Najciekawsze i najnudniejsze kierunki studiów.

To wszystko zależy kto co lubi i jak były prowadzone konkretne zajęcia. To na tej mojej teologii to można było niekiedy paść z nudów (wstęp do Pisma Świętego, historia filozofii) a np taka archeologia biblijna, psychologia rozwojowa czy hebrajski były super

Siostra studiuje niby taką fajną fotografię a zajęcia to prawie tylko konsultacje.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 19:22   #34
Ewelina_94
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina_94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 154
Dot.: Najciekawsze i najnudniejsze kierunki studiów.

Cytat:
Napisane przez Deede Pokaż wiadomość
Zależy która? Ludzie mają bardzo błędne wyobrażenia o tematyce tych studiów. Baardzo..
Ja dietetyke zaliczam do tych najciekawszych .. A medycynę wszyscy zaliczacie do najciekawszych bo wam się kojarzy z House'em ;P Nie powiem że mi nie..

Edytowane przez Ewelina_94
Czas edycji: 2011-08-31 o 19:24 Powód: Zapomnialam dodać czegoś.
Ewelina_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 19:30   #35
himym
Zadomowienie
 
Avatar himym
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 178
Dot.: Najciekawsze i najnudniejsze kierunki studiów.

Cytat:
Napisane przez Ewelina_94 Pokaż wiadomość
Ja dietetyke zaliczam do tych najciekawszych .. A medycynę wszyscy zaliczacie do najciekawszych bo wam się kojarzy z House'em ;P Nie powiem że mi nie..
Medycynę uważam za ciekawą,bo ciekawe jest ludzkie ciało oraz mój facet ją studiuje.
__________________
The only way to get rid of a temptation is to yield to it
Problem niektórych kobiet polega na tym,że ekscytują się byle czym,a potem biorą z tym ślub.



Nie subskrybuję wątków.
himym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 19:33   #36
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Najciekawsze i najnudniejsze kierunki studiów.

Cytat:
Napisane przez Ewelina_94 Pokaż wiadomość
Ja dietetyke zaliczam do tych najciekawszych .. A medycynę wszyscy zaliczacie do najciekawszych bo wam się kojarzy z House'em ;P Nie powiem że mi nie..
mnie ciekawiłyby na pewno zajęcia praktyczne i praktyki w szpitalu
ale wkuwanie np. opasłej anatomii już nie każda mała kosteczka, mięsień, łacińskie nazwy i tak dalej ... za dużo
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 19:33   #37
Noa_
Zadomowienie
 
Avatar Noa_
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: z Kwiatu Bzu
Wiadomości: 1 039
Dot.: Najciekawsze i najnudniejsze kierunki studiów.

dla mnie najciekawsze: lekarski, lekarsko-dentystyczny i farmacja. Na żadnym nie studiuję, wybrałam coś innego
Noa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-31, 19:46   #38
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Najciekawsze i najnudniejsze kierunki studiów.

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
najnudniejsza to chyba politologia i administracja oraz może teologia, a najciekawsza medycyna i farmacja ;-)
Co do medycyny się zgadzam... ale farmacja ? matko, wg mnie to najnudniejszy z pierunków jakie w ogóle istnieja... nie dosc, ze nauki w cholerę, to jeszcze nudne jak flaki z olejem... mój TŻ jest po farmie i uważa podobnie

Ciekawa jest tez archeologia..... jedno z moich niespełnionych marzen


Ale zasadniczo- to, co ciekawe dla jednego, będzie nudne dla drugiego.


---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie ciekawiłyby na pewno zajęcia praktyczne i praktyki w szpitalu
ale wkuwanie np. opasłej anatomii już nie każda mała kosteczka, mięsień, łacińskie nazwy i tak dalej ... za dużo
Hm.... a mi się anatomia podobała to naprawdę ciekawe- ile rzeczy się wreszcie wyjaśnia......
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 19:49   #39
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Najciekawsze i najnudniejsze kierunki studiów.

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość




Hm.... a mi się anatomia podobała to naprawdę ciekawe- ile rzeczy się wreszcie wyjaśnia......
niby fajna wiedza - znać siebie na wskroś ale czy miałabym siły na aż tak dogłębne poznanie (i zapamiętanie) to nie wiem.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 19:50   #40
let me
Przyczajenie
 
Avatar let me
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 15
Dot.: Najciekawsze i najnudniejsze kierunki studiów.

Najnudniejsze: pedagogika, kulturoznawstwo, administracja.
Najciekawsze: medycyna, stosunki międzynarodowe, pielęgniarstwo.
let me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 19:50   #41
ekstramocna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 257
Dot.: Najciekawsze i najnudniejsze kierunki studiów.

Choć się tego nie spodziewałam mój kierunek okazał się szalenie interesujący
A studiuję chemię. 75% to zajęcia w laboratorium, a tam człowiek rzadko się nudzi ).
Poza tym aspekt achemiczny jest ciekawy .
Naprawdę, chemia z szkoły a chemia na studiach- totalny kosmos.

Wydaje mi się, że ciekawe poza tym są:
-fizyka
-informatyka
-mechatronika i budowa maszyn
-wzornictwo
-historia

nudne (wiem od znajomych którzy studiują inaczej bym nie pisała :
-administracja
-politologia
-pedagogika
-filologia angielska
-biotechnologia
ekstramocna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-31, 19:52   #42
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Najciekawsze i najnudniejsze kierunki studiów.

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
niby fajna wiedza - znać siebie na wskroś ale czy miałabym siły na aż tak dogłębne poznanie (i zapamiętanie) to nie wiem.
Wiesz, masakrą dla mnie były kończyny i to co na twarzy..... bo to było po prostu rąbanie na blachę koszmarnych ilości materiału. Ale np. klatka piersiowa, jama brzuszna czy mózg to było super! i nie przeszkadzało mi kompletnie, ze trzeba sie po łacinie nauczyc naturalnie wchodziło, w koncu był problem, bo łatwiej mi było nazywac po łacinie niz po polsku poza tym- jak sie mózg rozrusza to juz z górki
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 20:09   #43
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Najciekawsze i najnudniejsze kierunki studiów.

Fajnie byłoby zrobić jakąś ankietę, ciekawe który kierunek wygrałby w każdej z kategorii.

Nudne:
prawo, ekonomia, filozofia, psychologia, informatyka

Ciekawe:
biologia, farmacja, medycyna, kosmetologia
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 20:15   #44
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Najciekawsze i najnudniejsze kierunki studiów.

Co do medycyny się zgadzam... ale farmacja ? matko, wg mnie to najnudniejszy z pierunków jakie w ogóle istnieja... nie dosc, ze nauki w cholerę, to jeszcze nudne jak flaki z olejem... mój TŻ jest po farmie i uważa podobnie

Ciekawa jest tez archeologia..... jedno z moich niespełnionych marzen


Ale zasadniczo- to, co ciekawe dla jednego, będzie nudne dla drugiego.



Bo ja lubie leki i interesowałaby mnie ta część co przydaje sie do przktycznego zastosowania to pewnie jednak mniejsza część studiów, choć jak mieszkałam z dziewczynami z farmy to one miały takie fajne przedmioty co trwały po 3 lata Ale było sporo trudnych takich jak matma czy jakieś tam chemie.
Co do anatomii to zgadzam się,że jak się ją w umiejętny sposób przedstawia to jest fascynująca, poza tym to jest jednak pewien zaszczyt uczyć się na zwłokach.
Co do nadmiaru na uki to ja go nie miałam, boprogram jest znacznie gigantycznie okrojony w porównaniu do lekarskiego.
A prawdziwego olśnienia doznałam wraz z podręcznikiem patomorfologii
generalnie trudno sie wypowiadać o jakimś kierunku studiów jak sie na nim nie jest - można oprzeć swoje zdanie jedynie na obserwacji tego czego uczą sie znajomi czy przejrzeniu podręczników do nauczanych przedmiotów...

Edytowane przez fankapsychiatrii
Czas edycji: 2011-08-31 o 20:16
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 20:17   #45
kruczydło
Raczkowanie
 
Avatar kruczydło
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 417
Dot.: Najciekawsze i najnudniejsze kierunki studiów.

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Wiesz, masakrą dla mnie były kończyny i to co na twarzy..... bo to było po prostu rąbanie na blachę koszmarnych ilości materiału. Ale np. klatka piersiowa, jama brzuszna czy mózg to było super! i nie przeszkadzało mi kompletnie, ze trzeba sie po łacinie nauczyc naturalnie wchodziło, w koncu był problem, bo łatwiej mi było nazywac po łacinie niz po polsku poza tym- jak sie mózg rozrusza to juz z górki

100% racji łacina medyczna jest o wieeele prostsza i bardziej usystematyzowana niż polski.


Ale aby nie robić off-topu:
najciekawsze: medycynka (ale wierzcie, mi, czasem można i nad tym zasnąć ), psychologia, stosunki międzynarodowe, fizyka, matematyka
najnudniejsze: farmacja, wszelkie lingwistyki, prawo, administracja, finanse i rachunkowość


Zastanawiające, że w mojej ocenie filozofia jest niesamowicie ciekawa, ale niewiele osób podziela moje zdanie. Może to zasługa mojego wykładowcy, który za cel zajęć postawił sobie nauczenie nas krytycznego myślenia (uczył nas gość, który (podobno) rzucił medycynę dla filozofii - to jedna z miliona plotek krążących po naszej Alma Mater).

Zastanawia mnie też istnienie pewnych kierunków. Takie np. pielęgniarstwo. Uczą się te dziewczyny pięć lat, żeby wykonywać pracę dla osób, którym wystarczy trzyletnia szkółka, i jako panie mgr dostają takie niskie pensje... Ale za tę pracę nie ma możliwości zapłacić więcej. A tylko studia dają im prawo wykonywania zawodu. Pielęgniarki pewnie się zaraz oburzą, ale moim zdaniem te studia to jakiś paradoks.
Albo produkcja socjologów czy innych specjalistów od wszystkiego i niczego... wybaczcie, ale ja po prostu tego nie rozumiem.
kruczydło jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 20:22   #46
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Najciekawsze i najnudniejsze kierunki studiów.

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość


Bo ja lubie leki i interesowałaby mnie ta część co przydaje sie do przktycznego zastosowania to pewnie jednak mniejsza część studiów, choć jak mieszkałam z dziewczynami z farmy to one miały takie fajne przedmioty co trwały po 3 lata Ale było sporo trudnych takich jak matma czy jakieś tam chemie.
Co do anatomii to zgadzam się,że jak się ją w umiejętny sposób przedstawia to jest fascynująca, poza tym to jest jednak pewien zaszczyt uczyć się na zwłokach.
Co do nadmiaru na uki to ja go nie miałam, boprogram jest znacznie gigantycznie okrojony w porównaniu do lekarskiego.
A prawdziwego olśnienia doznałam wraz z podręcznikiem patomorfologii
generalnie trudno sie wypowiadać o jakimś kierunku studiów jak sie na nim nie jest - można oprzeć swoje zdanie jedynie na obserwacji tego czego uczą sie znajomi czy przejrzeniu podręczników do nauczanych przedmiotów...
Taaa... większa część farmacji to niestety nie leki, a roślinki, wydzielinki i chemia. Masakra totalna. Pamiętam, ja kTŻ opowiadał o jakims przedmiocie, na którym trzeba było na egzaminie rozpoznawac roslinki pod mikroskopem. Tylko był haczyk: roslinki były sproszkowane

Cytat:
Napisane przez kruczydło Pokaż wiadomość
100% racji łacina medyczna jest o wieeele prostsza i bardziej usystematyzowana niż polski.


Ale aby nie robić off-topu:
najciekawsze: medycynka (ale wierzcie, mi, czasem można i nad tym zasnąć ), psychologia, stosunki międzynarodowe, fizyka, matematyka
najnudniejsze: farmacja, wszelkie lingwistyki, prawo, administracja, finanse i rachunkowość


Zastanawiające, że w mojej ocenie filozofia jest niesamowicie ciekawa, ale niewiele osób podziela moje zdanie. Może to zasługa mojego wykładowcy, który za cel zajęć postawił sobie nauczenie nas krytycznego myślenia (uczył nas gość, który (podobno) rzucił medycynę dla filozofii - to jedna z miliona plotek krążących po naszej Alma Mater).

Zastanawia mnie też istnienie pewnych kierunków. Takie np. pielęgniarstwo. Uczą się te dziewczyny pięć lat, żeby wykonywać pracę dla osób, którym wystarczy trzyletnia szkółka, i jako panie mgr dostają takie niskie pensje... Ale za tę pracę nie ma możliwości zapłacić więcej. A tylko studia dają im prawo wykonywania zawodu. Pielęgniarki pewnie się zaraz oburzą, ale moim zdaniem te studia to jakiś paradoks.
Albo produkcja socjologów czy innych specjalistów od wszystkiego i niczego... wybaczcie, ale ja po prostu tego nie rozumiem.

Dokładnie studiowałam wczesniej pielęgniarstwo... mocno frustrujące. Wiedzę dziewczyny mają ogromną wiedzę, mnóstwo zajęć (podobnie jak położne, ale one jednak po studiach są w lepszej sytuacji- chocby mają więcej samodzielnosci), uczą się farmakologii, patomorfologii, patofizjologii i mnóstwa innych rzeczy... a nie mogą same praktycznie nic. Masakra podobnie farmacja - tyle nauki, zakuwania, wiedza kosmiczna... a potem sprzedawca. Coś strasznego
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 20:24   #47
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Najciekawsze i najnudniejsze kierunki studiów.

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Pamiętam, ja kTŻ opowiadał o jakims przedmiocie, na którym trzeba było na egzaminie rozpoznawac roslinki pod mikroskopem. Tylko był haczyk: roslinki były sproszkowane



ja musiałam pod mikroskopem rozpoznawać minerały, a większość wygląda prawie tak samo (też sproszkowane, na płyteczkach ).
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 20:55   #48
motyl_89
Raczkowanie
 
Avatar motyl_89
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 78
Smile Dot.: Najciekawsze i najnudniejsze kierunki studiów.

nudne:
- socjologia
- politologia
- stosunki międzynarodowe
- filozofia
- historia
- nauki o rodzinie
- prawo
-administracja

ciekawe:
- informatyka
- grafika
- surdopedagogika
- medycyna
- biotechnologia
-
__________________
gdy ręce mówią..
motyl_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 21:00   #49
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Najciekawsze i najnudniejsze kierunki studiów.

Cytat:
Napisane przez kruczydło Pokaż wiadomość
Zastanawiające, że w mojej ocenie filozofia jest niesamowicie ciekawa, ale niewiele osób podziela moje zdanie. Może to zasługa mojego wykładowcy, który za cel zajęć postawił sobie nauczenie nas krytycznego myślenia (uczył nas gość, który (podobno) rzucił medycynę dla filozofii - to jedna z miliona plotek krążących po naszej Alma Mater).
Ja podzielam Kocham filozofie, mam mnóstwo książek na ten temat i po prostu uwielbiam zgłębiać wiedzę na ten temat
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-31, 21:07   #50
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Najciekawsze i najnudniejsze kierunki studiów.

Cytat:
Napisane przez violonczelistka Pokaż wiadomość
Dlaczego dziwne? Pytanie idealne do prowadzenia dyskusji. W końcu od tego jest forum.

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------

Bo wiadomo, że jeżeli kogoś interesują relacje międzyludzkie, to będzie uważał za ciekawe kierunki takie jak psychologia, pedagog., socjologia. Jeśli kogoś fascynuje polityka, to będzie preferował kierunki o tej tematyce itd. itp.
No ale dobra no, temat jak każdy inny.
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 21:17   #51
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Najciekawsze i najnudniejsze kierunki studiów.

mimo wszystko są pewne powtarzające się typu nudne: prawo, filozofia ciekawe: psychologia, stosunki międzynarodowe
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 21:18   #52
Nacho1111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 249
Dot.: Najciekawsze i najnudniejsze kierunki studiów.

najciekawsze - architektura, stosunki miedzynarodowe, w sumie prawo tez moze byc ciekawe.
Nacho1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 21:34   #53
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: Najciekawsze i najnudniejsze kierunki studiów.

dziwi mnie wasze stwierdzenie, że medycyna jest ciekawa... pewnie tak ale gdzieś od 3 czy 4 roku... Wcześniej to wkuwanie na pamięć np wzorów chemicznych i budowy związków, nauka całej anatomii z łaciną.np Kość piętowa składa się z trzonu i trzech wyrostków, a od tych wyrostków odchodzą brydy takie śmakie i owakie...

i dziwi mnie, że psychologie uważacie za nieciekawą. W teorii dowiadujecie się o schematach zachowań, ciekawych przypadkach, zaczynacie rozumieć pewne zachowania.

Nieciekawe dla mnie: pedagogika (miałam przez rok na studiach, makabra:P ), wszystko związane z matematyką/fizyką/chemia/techniką (nie dlatego, że nie rozumiem...)

Ciekawe dla mnie: filologie, coś dotyczącego literatury
__________________
oszalałam
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 21:45   #54
violonczelistka
Rozeznanie
 
Avatar violonczelistka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: wielkopolska (nareszcie :D)
Wiadomości: 508
Dot.: Najciekawsze i najnudniejsze kierunki studiów.

To teraz ja się wypowiem .
Jak dla mnie najciekawszymi kierunkami są : pedagogika, psychologia, socjologia, prawo (chociaż na ten temat bym polemizowała, uff ta historia, ale z drugiej strony fajnie byc znawcą prawa), troche tez polonistyka, bo w liceum lubiłam język polski

Najnudniejsze to : politologia, stosunki międzynarodowe, europeistyka, historia, logistyka

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

Cytat:
Napisane przez nenowka152900 Pokaż wiadomość
dziwi mnie wasze stwierdzenie, że medycyna jest ciekawa... pewnie tak ale gdzieś od 3 czy 4 roku... Wcześniej to wkuwanie na pamięć np wzorów chemicznych i budowy związków, nauka całej anatomii z łaciną.np Kość piętowa składa się z trzonu i trzech wyrostków, a od tych wyrostków odchodzą brydy takie śmakie i owakie...

i dziwi mnie, że psychologie uważacie za nieciekawą. W teorii dowiadujecie się o schematach zachowań, ciekawych przypadkach, zaczynacie rozumieć pewne zachowania.

Nieciekawe dla mnie: pedagogika (miałam przez rok na studiach, makabra:P )
, wszystko związane z matematyką/fizyką/chemia/techniką (nie dlatego, że nie rozumiem...)

Ciekawe dla mnie: filologie, coś dotyczącego literatury
Troche to dziwne, ze ktos uważa, iż psychologia jest ciekawa a pedagogika śmiertelnie nudna. Przecież te dwie nauki nie są od siebie oderwane, w dużej mierze łącza się ze sobą. Ja na pedagogice mam mase psychologicznych zagadnień. Zależy też czego Cie konkretnie uczono, bo co innego jeden przedmiot, a co innego cały kierunek (domyślam się, ze podstawy pedagogiki blalabla - to rzeczywiście średnio interesujące) Można wiedzieć co studiujesz, że uczyłas się pedagogiki ?
__________________
,,Zawsze robi mi się smutno, gdy coś miłego się kończy. Co prawda zawsze można mieć nadzieję na coś jeszcze milszego, ale co do tego nigdy nie ma pewności. "
violonczelistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 21:48   #55
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: Najciekawsze i najnudniejsze kierunki studiów.

Cytat:
Napisane przez violonczelistka Pokaż wiadomość
To teraz ja się wypowiem .
Jak dla mnie najciekawszymi kierunkami są : pedagogika, psychologia, socjologia, prawo (chociaż na ten temat bym polemizowała, uff ta historia, ale z drugiej strony fajnie byc znawcą prawa), troche tez polonistyka, bo w liceum lubiłam język polski

Najnudniejsze to : politologia, stosunki międzynarodowe, europeistyka, historia, logistyka

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------



Troche to dziwne, ze ktos uważa, iż psychologia jest ciekawa a pedagogika śmiertelnie nudna. Przecież te dwie nauki nie są od siebie oderwane, w dużej mierze łącza się ze sobą. Ja na pedagogice mam mase psychologicznych zagadnień. Zależy też czego Cie konkretnie uczono, bo co innego jeden przedmiot, a co innego cały kierunek (domyślam się, ze podstawy pedagogiki blalabla - to rzeczywiście średnio interesujące) Można wiedzieć co studiujesz, że uczyłas się pedagogiki ?
na fizjoterapii miałam pedagogikę. Niby się przenikają ale uważam, że są zupełnie inne sprawy.
__________________
oszalałam
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 21:53   #56
ZacpanaRapem
Zakorzenienie
 
Avatar ZacpanaRapem
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wielkoPolska.`
Wiadomości: 3 059
Dot.: Najciekawsze i najnudniejsze kierunki studiów.

nudne:
- socjologia
- administracja
- stosunki międzynarodowe
- filozofia
- psychologia
- pedagogika
- prawo
-kulturoznawstwo

ciekawe:
- historia
- kryminologia
- turystyka
- archeologia
- biotechnologia
- ogrodnictwo
__________________
kierowca od 26.03.2015r.







ZacpanaRapem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 21:56   #57
blueskye
Rozeznanie
 
Avatar blueskye
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 552
Dot.: Najciekawsze i najnudniejsze kierunki studiów.

Najciekawsze:
-medycyna
-psychologia
-informatyka
-biologia, biotechnologia
-chemia

Najnudniejsze:
-filologia polska
-zarządzanie i marketing
-socjologia
-politologia
-stosunki międzynarodowe
-filozofia
-teologia
__________________

blueskye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 22:00   #58
ta_iwona
Rozeznanie
 
Avatar ta_iwona
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 858
Dot.: Najciekawsze i najnudniejsze kierunki studiów.

Hmm nudne wydają mi się być głównie: prawo, administracja, politologia, stosunki międzynarodowe. Z naciskiem na politologię

A najciekawsze, coś praktycznego pewnie, reżyseria, aktorstwo, architektura.
ta_iwona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 22:00   #59
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Najciekawsze i najnudniejsze kierunki studiów.

ej no co wy, prawo nie jest nudne mnie w każdym razie wiele przedmiotów fascynowało i fascynuje nadal. To tak rozległa dziedzina, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Dla mnie nudna jest administracja - ale to tak stwierdzam bardzo ogólnie, na podstawie prawa i postępowania administracyjnego. Większość studiów na porządnych uczelniach jest mimo wszystko ciekawa i mądry student coś wyniesie
Z najciekawszych - dla mnie astronomia, etnologia, historia. Może kiedyś któryś zrobię.
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 22:10   #60
violonczelistka
Rozeznanie
 
Avatar violonczelistka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: wielkopolska (nareszcie :D)
Wiadomości: 508
Dot.: Najciekawsze i najnudniejsze kierunki studiów.

Cytat:
Napisane przez nenowka152900 Pokaż wiadomość
na fizjoterapii miałam pedagogikę. Niby się przenikają ale uważam, że są zupełnie inne sprawy.
Na fizjoterapii pedagogika, no, no, nigdy bym nie pomyślała
A ja z kolei na pedagogice miałam biomedyczne zagadnienia ( układy, pomiary ciała, itp )
__________________
,,Zawsze robi mi się smutno, gdy coś miłego się kończy. Co prawda zawsze można mieć nadzieję na coś jeszcze milszego, ale co do tego nigdy nie ma pewności. "
violonczelistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:33.