Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2 - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-03, 19:01   #3061
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez niemniej_jednak Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Pisałam już wcześniej na tym wątku posta, pisałam, pisałam, namęczyłam się żeby dobrze opisać moje wzburzenie po tym, jak dowiedziałam się co firmy kosmetyczne wyrabiają ze zwierzakami, a potem mój post przepadł może kiedyś się pojawi, ja tymczasem z chęcią przyłączę się do wątku


Cytat:
Napisane przez megana88 Pokaż wiadomość
Jest taka firma Make-up Atelier Paris, czy wiemy coś na jej temat? Próbowałam szukać na własną rękę, ale to jakieś widmo...
Firma ma w ofercie podkłądy, cienie itp. Na KWC ich podkład osiągnął wszystkie 5 gwiazdek od bodajże 9 recenzujących. Tutaj link do strony dystrybutora: http://folaroni.com/sklep/podklady/4...ajcy-30ml.html

Jeśli nie wiemy nic na jej temat to napisze maila
znalazlam to : http://www.youtube.com/all_comments?v=p0xVCom6Xzg ,ale to jest nic.
Znalazlam tez to http://thespoiledlatina.blogspot.com...t-revenge.html i to jest juz naprawde cos. Bo wychodzi z tego, ze wspolpracuja z PETA

Co myslicie?
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-03, 19:07   #3062
anja32
Raczkowanie
 
Avatar anja32
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 145
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Witam
Musze Wam powiedziec ze bylam teraz w Pradze(miasto cud) i oni tam maja taka siec sklepow Manufaktura, moze znacie ,kosmetyki Spa porcelana itd jakze wielkie bylo moje zdziwienie gdy ujrzalam na opakowaniach kroliczka!!!! oczywiscie natychmiast poczynilam tam zakupyTaki niby niszowy czeski sklep a tu taka niespodzianka!!Bravo!!!

Edytowane przez anja32
Czas edycji: 2011-09-03 o 19:10
anja32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-03, 21:16   #3063
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Chwala, ze Estee Lauder ze swoja swita maja czyste rece )) Najbardziej zal mi tej glupiej Chanel. Takie fajne zapachy, cieniei pomadki ma, nie mowiac juz o kosmetykach Bourjois - nalezacych do Chanel. Paranoja.
Bardzo sie ciesze wlasnie z Bobbi Brown, Mac -a i Clinique, bo te marki trzymaja mnie przy zyciu , jesli chodzi o mejkap. P0za tym, mozna je kupic niekiedy ponizej 40-80 zlotych na truskawie, jak sie ma szczescie. E Lauder nieco mniej, bo pomadki mi smierdza i sie kleja, a pudry rozswieltajace wygladaja jak tania podrobka najbardziej blyszczacych meteorytow.

No, i jak Vilette tez wzdycha, tak i ja wzdycham do Meteorytow Guerlain. Mam nadzieje, ze ta marka pokaze nam w koncu czyste rece i to, co trzyma za plecami.

Ps. Skoro Mary Kay zaczela testowac, uwazajcie na Avon, ktorego system sprzedazowy i marketingowy jest identyczny. Nie zdziwilaby mnie tez taka mala 'blahostka', jak testowanie na rynek chinski.

I na koniec, troche z innej beczki. Poczulam dume, bo przez tydzien wyprodukowalam mniej niz litr smieci. Tzn. plastik, metal, szklo i papier sortuje - wsio idzie do duzych skrzyn, a odpadki organiczne wyrzucam do specjalnego papierowego worka, ktory laduje w koszu na kompost. Baterie tez skladam w kartonik i raz w roku, bo czesciej to zawracanie glowy, wyrzucam do specjalnej skrzynki przy kontenerach z sortowanymi odpadkami. Tak wsiaklam, ze nawet maly kawalek od opakowania laduje tam, gdzie trzeba.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-03, 21:27   #3064
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Anja, dawaj adres, ja do Pragi często jeżdżę, obadam >

a z Chanel to w końcu nie wiadomo, czy zła czy dobra, EL też jest niepewna, bo mówi, że jak trzeba będzie, to przetestuje, ale ponoc od 20 lat nic nowego nie przetestowali.

A z meteorytami ja mam ambiwalentne odczucia ;p mam stare, sama z siebie nie jestem w stanie stwierdzić co robią, ale ładnie pachną i wyglądają ;p ale nowych nie ciągnie mnie żeby kupić.

a z tego wynika, że Make-up Atelier Paris jest ok? byłoby fajnie, jeszcze nic nie mam, ale się czaję

Kurcze, a ja od jakiegoś roku osobno składam przeterminowane leki i baterie i nie mogę się zebrać, żeby przy okazji je wziąć w końcu do samochodu i gdzieś oddać
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-03, 21:31   #3065
anja32
Raczkowanie
 
Avatar anja32
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 145
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

a co jest z chanel?kurcze dopiero dostalam od meza nowiutkie allure sensuelle

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------

vilette,ta Manufaktura jest glownie na starym miescie ,tam jest ich kilka ale tez w centrach handlowych a stronke tez maja w necie
www.manufaktura.cz
na ich stronie pisze ze nie testuja sa dosc obszerne informacje na ten temat a nawet adresy stron z informacjami na temat testowania...kurcze dawno nie widzialam tak kompetentnej firmy i z takimi zasadami,to mi zalatuje Lushem(teraz zaluje ze nie kupilam rocznego zapasu a kosmetyki naprawde swietne)

Edytowane przez anja32
Czas edycji: 2011-09-04 o 09:05
anja32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-03, 23:03   #3066
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Dziewczyny, a za co Coke i Pepsi co. są na czerwonej liście? Bo podobno już nie finansują testów na zwierzętach Ale może to tylko pogłoski.
Trafiłam dziś po prostu na jakiś artykuł z 2007 roku i trochę zwątpiłam.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 07:05   #3067
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

kurcze jesli Chanel testuje to jest to czysta glupota.. teraz sie za to zabrali?

znalazlam ze zapachy Diptyque,Patyka i Comme de Garcons sa nietestowane ale pewnie to wiecie
natomiast nie wiem i nie moge nawet w necie znalezc zy Micallef testuje?
bo ma super zapachy, idealnie trafiajace w moj gust

co do Guerlain.. jakos mi mniej szkoda mimo ze lubie ta marke.. mam jeszcze Insolence ktore uwielbiam ale ciezko mi i dlugo sie zuzywa..
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-04, 14:11   #3068
niemniej_jednak
Raczkowanie
 
Avatar niemniej_jednak
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 84
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez villete Pokaż wiadomość
Witam i podziwiam studiowanie germanistyki! ;]
Oj tam, oj tam... Zobaczymy co będzie jak zaczną się zajęcia gdyż to mój pierwszy rok ale jestem dobrej myśli

Cytat:
Napisane przez anja32 Pokaż wiadomość
Witam
Musze Wam powiedziec ze bylam teraz w Pradze(miasto cud) i oni tam maja taka siec sklepow Manufaktura, moze znacie ,kosmetyki Spa porcelana itd jakze wielkie bylo moje zdziwienie gdy ujrzalam na opakowaniach kroliczka!!!!
Mają nawet piwne kosmetyki! Obecny kurs walut to 5,82 koron za 1 zł, czyli ceny nie powalają na kolana


Dzisiaj użyłam ceramidowego szamponu, odżywki i maski z Ziaji- cudo
niemniej_jednak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 15:09   #3069
anja32
Raczkowanie
 
Avatar anja32
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 145
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

ja zaopatrzylam sie w zestaw szampon plus odzywka ale z wina-rewelacja, a piwnych nie kupilam niestety
anja32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 16:04   #3070
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez niemniej_jednak Pokaż wiadomość
Mają nawet piwne kosmetyki! Obecny kurs walut to 5,82 koron za 1 zł, czyli ceny nie powalają na kolana
Przez Was zaczęłam myśleć o zrobieniu zakupów na tej stronce Tylko nie wiem jak z wysyłką do Polski
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 16:16   #3071
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 19 865
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Witajcie dołączam do wątku, bo sama jestem przeciwna cierpieniu zwierząt, udzielam się w organizacjach, zwracam jeszcze baczniejszą uwagę na to, co kupuję i co jem. Jestem od 5 lat wegetarianką ze skłanianiem się ku weganizmowi.
Tak czy siak mam wątpliwości, bo czytałam skrajne opinie na temat Isany i AA, czy te firmy na pewno testują?
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-04, 17:12   #3072
anja32
Raczkowanie
 
Avatar anja32
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 145
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Mysle ze Manufaktura powinna sie znalezc na zielonej (ale to tylko moje skromne zdanie)
anja32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 17:32   #3073
nobody_knows
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 24
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

A co z yves rocher? nie ma jej na liście PETA, za to http://www.leapingbunny.org/images/cciclist.pdf tutaj już jest, sama już niewiem z kolei clinique nie ma na liście pety za to jest na tej drugiej... na stronie yves rocher piszą, że nie testują ale nie wiadomo czy nie zlecają itd...
nobody_knows jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 17:53   #3074
anja32
Raczkowanie
 
Avatar anja32
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 145
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

wiesz co,dziewczyny z watku uzywaja yves rocher i clinique zreszta ja sama tez ale ja nie jestem tak dobrze otrzaskana w temacie jak one.Mysle ze te kosmetyki nie sa testowane ale zawieraja jakies skladniki pochodzenia zwierzecego typu tluszcz zwierzecy itd.
anja32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 18:05   #3075
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez nobody_knows Pokaż wiadomość
A co z yves rocher? nie ma jej na liście PETA, za to http://www.leapingbunny.org/images/cciclist.pdf tutaj już jest, sama już niewiem z kolei clinique nie ma na liście pety za to jest na tej drugiej... na stronie yves rocher piszą, że nie testują ale nie wiadomo czy nie zlecają itd...
Pisałyśmy już kiedyś maila do Yves Rocher. Odpowiedź była taka:

"Szanowna Pani

Dziękujemy za zainteresowanie naszą marką. Pani list dotyczący naszego stanowiska w sprawie testowania kosmetyków na zwierzętach zwrócił naszą szczególną uwagę i chcielibyśmy nań wyczerpująco odpowiedzieć.

Marka Yves Rocher bardzo wcześnie włączyła się w walkę przeciwko testom przeprowadzanym na zwierzętach.
W 1989 roku jako pierwsi zaproponowaliśmy zastąpienie testów na zwierzętach innymi, alternatywnymi metodami i wiele firm poszło śladem Yves Rocher. W 1992 roku S.P.A., organizacja zajmująca się ochroną zwierząt, uhonorowała nas Złotym Medalem w uznaniu za zasługi w działaniach na rzecz zwierząt.

Co do składników używanych na rynku europejskim nikt nie może Pani zagwarantować, że przy testach związanych z zastosowaniem spożywczym, farmaceutycznym, chemicznym itd., na jakimś obszarze europejskim lub pozaeuropejskim, taki czy inny składnik kosmetyku nigdy nie był testowany na zwierzętach przez jakąś instytucję publiczną bądź prywatną.

My ze swej strony jesteśmy wierni naszym zasadom i możemy potwierdzić, że nie prowadzimy testów na zwierzętach ani nikogo do tego nie zachęcamy, czy to w odniesieniu do naszych gotowych już produktów, czy to do ich składników.

W przypadku gdy pracujemy nad jakimś wyciągiem roślinnym i nasi toksykolodzy przystępują do oceny bezpieczeństwa jego stosowania w celach kosmetycznych, gwarantujemy, że jeśli istniejące dane są niewystarczające i ocena bezpieczeństwa wymaga przeprowadzenia testu na zwierzętach, rezygnujemy z zastosowania tego wyciągu, jakkolwiek nowatorski i skuteczny by nie był.

Finansujemy zresztą programy badawcze nad alternatywnymi metodami dla testów na zwierzętach.


Tak więc współpracujemy, między innymi, z francuskim instytutem badawczym (INR). Prace dotyczą dwóch nowych modeli oceny alergii na naturalne składniki in vitro stanowiących alternatywę dla testów przeprowadzanych na zwierzętach.

Nasz wewnętrzna Karta - regulamin dotyczący zasad stosowania składników naszych produktów jest bardzo rygorystyczny: nie dopuszczamy żadnego surowca pochodzenia zwierzęcego.
Na przykład, nasza firma nie stosuje powszechnie używanego w przemyśle kosmetycznym pigmentu do cieni do powiek: czerwieni koszenilowej (uzyskiwanej z małych owadów wytwarzajacych kwas karminowy w celu ochrony przed agresorami, z którego produkuje się czerwony barwnik, karmin).

Od 50 lat Yves Rocher, zarówno jako marka jak i fundacja, angażuje się w walkę na rzecz przyrody pod wszelkimi jej postaciami.


Z nadzieją, że powyższe informacje stanowią satysfakcjonującą odpowiedź na Pani pytanie, łączymy wyrazy szacunku.
"

Na kolorowo zaznaczyłam to, co najważniejsze
Jest tylko jeden problem. Te słowa: "nie dopuszczamy żadnego surowca pochodzenia zwierzęcego" nie zgadzają się z tym, co wiemy na temat YR. Podobno ma żelatynę w jakichś swoich produktach...
Teraz to ja naprawdę nie wiem co i jak
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)

Edytowane przez Chatul
Czas edycji: 2011-09-04 o 18:07
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 18:10   #3076
nobody_knows
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 24
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Na stronie Manufaktury w najczęściej zadawanych pytaniach możemy przeczytać: "Are products tested on animals?
Certainly not. We are the first in the Czech republic to have received the only internationally recognized certificate of not testing on animals - HCS (Human Cosmetics Standard) - brands like L´Occitane,The Body Shop, Marks and Spencer, ... use this certificate as well."
Więc mają certyfikat, ehh może popadam w paranoję ale nikomu już nie potrafię uwierzyć -,- jest tutaj też wymieniony Body Shop, który też niby posiada taki certyfikat, z kolei ja gdzieś czytałam że napewno testuje, wszędzie sprzeczne informacje...
nobody_knows jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 19:05   #3077
anja32
Raczkowanie
 
Avatar anja32
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 145
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

na sklepie body shopu w centralnym miejscu na szybie jest wlepiony napis ze staja przeciw testowaniu na zwierzetach ,czy to mozliwe zeby popadli az w tak wielkie zaklamanie? juz ich przyjazn z lorealem wskazuje na to jak bardzo sa przeciw testowaniu,zalosne .juz ich nie lubie nawet tam nie wchodze.
anja32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 19:38   #3078
nobody_knows
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 24
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

hmmm czyli yves rocher niby nie testuje, ale kłamie w sprawie składników pochodzenia zwierzęcego co jest podejrzane, z kolei na stronie body shop'u znalazlam cos takiego http://www.thebodyshop.com/_en/_ww/v...-testing.aspx? kłamaliby na aż tak wielką skale? Czy to możliwe? No bo ta przyjaźń z l'oreal'em już niewiem czy to kupować czy nie ;<

o, a na dodatek body shop jest na liście pety i ccic to już jestem całkiem skołowana

Edytowane przez nobody_knows
Czas edycji: 2011-09-04 o 19:45
nobody_knows jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 19:46   #3079
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

The Body Shop ma napis "Against animal testing", to tyle. A nie "we do not do test on animals"
Dawniej TBS na 100% nie testował. Jak jest teraz to nie wiadomo. Zwłaszcza, że równie dobrze L'Oreal może testować za niego.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-04, 19:46   #3080
niemniej_jednak
Raczkowanie
 
Avatar niemniej_jednak
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 84
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

[1=6f478752bd2871e8cc7e642 01f2c815878556baf_60bff67 2628d8;29199979]Tak czy siak mam wątpliwości, bo czytałam skrajne opinie na temat Isany i AA, czy te firmy na pewno testują?[/QUOTE]

Hej

Isana jest rossmannowska, a sam Rossmann testuje... z tego samego powodu np. trzymam się z dala od Alterry, która nie jest testowana, ale zyski ma z niej Rossmann... dlatego Isanę też skreślam, jakby nie było.

Chciałabym, żeby AA nie testowało..



Pytałam drogą mailową o C-Thru, napisali że nie testują- co myślicie?
niemniej_jednak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 19:55   #3081
nobody_knows
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 24
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

ehh czyli daruje sobie TBS... a co wiecie o polskich firmach? Soraya, Ziaja, Dr Irena Eris, Lirene, Kolastyna, Eveline, Dax Cosmetics, Flos-lek, AA, Bielenda ? Czego sama używasz Chatul? Możesz polecić jakieś firmy którym ufasz? Dzięki wam za wszystkie odpowiedzi

Edytowane przez nobody_knows
Czas edycji: 2011-09-04 o 19:58
nobody_knows jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 19:57   #3082
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez niemniej_jednak Pokaż wiadomość
Pytałam drogą mailową o C-Thru, napisali że nie testują- co myślicie?
Jakiego maila im wysłałaś? Jakiś nasz szablonowy? Czy swój własny?
Co dokładnie napisali? Możesz wkleić odpowiedź?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 20:05   #3083
niemniej_jednak
Raczkowanie
 
Avatar niemniej_jednak
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 84
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

I tu właśnie trochę bardzo spierdzieliłam sprawę, nie ogarnęłam jeszcze tutejszych szablonów i napisałam najprościej, po prostu czy testują. Odpisali równie prosto, coś takiego:

Szanowna Pani,

W odpowiedzi na Pani zapytanie chciałabym poinformować, że nasze perfumy C-Thru nie są testowane na zwierzętach.



Best regards / Pozdrawiam

Magdalena Murawska

Sarantis Polska S.A.

Ale może być jakiś haczyk.. może któraś z Was wysłałaby wykwalifikowanego maila?
niemniej_jednak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 20:17   #3084
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

nie zapytałaś o to, czy sprawdzają dostawców składników. W Europie nie wolno produktu końcowego testować, więc tym tokiem myślenia wszystkie firmy są ok. Chodzi o to, że testowane są składniki.

A czemu żałujecie AA? Powiedzcie jakich produktów wam brakuje, ciocia Villete pomoże ja kilka miesięcy już nie używam testowaczy i drogeryjnych mi wcale nie brakuje. Wspominałam już o tym, że drogerie strasznie ograniczają nam wybór jako konsumentom. Nic ciekawego nie oferują, wmawiają nam, że taki l'oreal to marka ekskluzywna (a w stanach jest sprzedawana za grosze przy kasie w supermarkecie) i w dodatku te produkty są naprawdę o kant ... rozbić ;]
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 20:32   #3085
niemniej_jednak
Raczkowanie
 
Avatar niemniej_jednak
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 84
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

w takim razie już wysyłam prawidłowego maila z lewego konta pocztowego

lubiłam antyperspiranty w kulce z AA, miałam kiedyś kupić ich podkład. Teraz mam zamiar kupić bloker, a podkład.. nie mam pojęcia. Właśnie skończył mi się Sensique, ale był bardzo średni...
niemniej_jednak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 20:52   #3086
nobody_knows
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 24
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Aktualizujecie tą listę produktów nietestowanych? Bo jest na niej m.in Avon i Chanel, a przecież testują...
nobody_knows jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 20:56   #3087
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Pisałyśmy już kiedyś maila do Yves Jest tylko jeden problem. Te słowa: "nie dopuszczamy żadnego surowca pochodzenia zwierzęcego" nie zgadzają się z tym, co wiemy na temat YR. Podobno ma żelatynę w jakichś swoich produktach...
Teraz to ja naprawdę nie wiem co i jak
To jest chyba najlepsza odpowiedz jaka kiedy kolwiek w zyciu czytalam.
Trzeba to sprawdzic te zelatyne i wkleic jakis dowod, zeby nie gdybac i mozac na moje.
Nawet jesli zawieraja skladniki pochodzenia zwierzecego, to i tak chwala im za to, ze nie testuja bo chyba o to nam chodzi
No i chwala im za to, ze nie uzywaja koszenili

a teraz z kolei myslisz, ze kazdy skl. poch. zwierz. podaja na opakowaniu np. lakieru do paznokci czy jakis cieni do powiek ?
Zelatyna i koszenila, ale co jeszcze moze byc co dla wege nie jest ok i moze byc ukryte?

Cytat:
Napisane przez nobody_knows Pokaż wiadomość
Na stronie Manufaktury w najczęściej zadawanych pytaniach możemy przeczytać: "Are products tested on animals?
Certainly not. We are the first in the Czech republic to have received the only internationally recognized certificate of not testing on animals - HCS (Human Cosmetics Standard) - brands like L´Occitane,The Body Shop, Marks and Spencer, ... use this certificate as well." Więc mają certyfikat, ehh może popadam w paranoję ale nikomu już nie potrafię uwierzyć -,- jest tutaj też wymieniony Body Shop, który też niby posiada taki certyfikat, z kolei ja gdzieś czytałam że napewno testuje, wszędzie sprzeczne informacje...
Wciaz jest na str. Peta nie mysle, zeby Peta ich nie wywalila gdyby wiedziala, ze testuja. Najwidoczniej mimo iz dali d. L'orealowi nie testuja. TBS zostal odsprzedany po tym jak jego wlascicielka zmarla. Jej rodzina miala firme w d. , a polityka mogla zostac taka sama.
Przeciez nie jest tak, ze kazdy roll-on czy szampon jest ciagle testowany.
Mozna sie bac jesli wychodzi cos nowego jakas nowosc
Tak jak teraz Olay sie produkuje w TV na kazdej reklamie ze swoimi nowosciami i sie zastanawiam ile zwierzakow poszlo pod noz

Cytat:
Napisane przez niemniej_jednak Pokaż wiadomość
Best regards / Pozdrawiam


Rece mi opadaja normalnie. Jacy ludzie tam pracuja?! Kto ich zatrudnil i na jakiej podstawie?!
(poszlam na rozmowe o prace wchodze, babka chce spr. ile znakow pisze i nie umie worda wlaczyc na takiej zasadzie Pani odpisala )

Pani M. wg mnie doskonale wie ocb i wali glupa. Zal
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 20:57   #3088
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

A czy ta Manufaktura wysyla poza Czechy? Nie widze u nich na stronie kosztow wysylki zagranicznej.
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 21:02   #3089
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

No i witam nowe dziewczyny
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 21:31   #3090
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez nobody_knows Pokaż wiadomość
Aktualizujecie tą listę produktów nietestowanych? Bo jest na niej m.in Avon i Chanel, a przecież testują...
dziewczyny, wy musicie trochę spasować swoje oskarżenia, nasze gdybania nad avon czy chanel nie mają dowodów, stąd wciąż będą na zielonej, co najwyżej chanelke można dać nie niepewną.


niemniej_jednak antyperspiranty ma Yves Rocher i Ziajka, poza tym polecam kryształ ałunu do kupienia w kamieniu bądź w sprayu Bardzo fajna opcja. Podkład - tych jest masa. Najłatwiej dostępne - w drogerii podkłady bourjois. Poza tym podkłady mineralne, są tanie, dużo ich i o wiele lepsze dla skóry niż standardowe podkłady. Wydaje mi się, że ArtDeco, Lumene, Pupa, IsaDora też mają, są dostępne w Sephorach/Douglasach, ale polecam kupowanie ich w Internecie - taniej. Ja jestem fanką bb kremów z kolei zamiast podkładów.

Poza tym wielokrotnie polecałam stronę iherb.com ja tam się naprawdę za małe pieniądze zaopatruję za świetnej jakości rzeczy cruelty-free, czyli szampony, odżywki, pasty do zębów, płyny do płukania, z każdej grupy produktów coś tam znajdziemy, są tam produkty, których albo w Polsce nie ma, a jak są, to kilka razy droższe. Wysyłają do Polski, ja czekam już na kolejną paczkę.

Powoli zobaczycie, że można wiele rzeczy znaleźć lepszych, często tańszych jeśli tylko rozejrzymy się w Internecie. Ja praktycznie zaprzestałam robienia w Polsce zakupów kosmetycznych ;]
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:14.