Jeszcze pytanie odnośnie książek które polecałyście. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-30, 20:09   #1
Anisia5554
Raczkowanie
 
Avatar Anisia5554
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 42

Jeszcze pytanie odnośnie książek które polecałyście.


Przepraszam, że nowy wątek, mam nadzieję, że mnie nie zjecie. Piszę tu z racji tego, że nie wiem, czy do starego wątku ktoś by jeszcze zajrzał : >
Otóż doszłam do wniosku, że jednak chciałabym się zaopatrzyć w te książki Misztala, żeby poszerzyć zakres słownictwa.
Wiem, że tam były bodajże 3 ,,części'', więc jeżeli chodzi o poszerzanie zakresu słownictwa - którą mi polecacie? I gdzie te książki można dostać, one są, że się tak wyrażę, ogólnodostępne? Bo allegro odpada, jest 21 wiem, a allegro i zakupy internetowe to dla mnie dalej czarna magia.
Znajdę w jakiejś księgarni językowej?
Anisia5554 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 23:54   #2
Anisia5554
Raczkowanie
 
Avatar Anisia5554
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 42
Dot.: Jeszcze pytanie odnośnie książek które polecałyście.

Ogólnie zastanawiam się która książka będzie lepsza, chcę zakupić to repetytorium Macmillana i dodatkowo tą książkę żeby poćwiczyć słówka, ale przemyślałam, poczytałam opinie i chyba ta Word Formation do ćw. słowotwórstwa będzie bardziej odpowiednia niż Thematic Vocabulary, bo słownictwo mam już przyswojone z rozsz. Longmana i jeszcze przerobie z tego McMillana, więc powinno być wystarczające, ewentualnie jak zdążę to potem się zabiorę jeszcze za tą drugą.
Anisia5554 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 17:24   #3
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Jeszcze pytanie odnośnie książek które polecałyście.

Cytat:
Napisane przez Anisia5554 Pokaż wiadomość
Otóż doszłam do wniosku, że jednak chciałabym się zaopatrzyć w te książki Misztala, żeby poszerzyć zakres słownictwa.
Wiem, że tam były bodajże 3 ,,części''
Ja pisałam o Thematic Vocabulary i Word Formation, to dwie, a Misztala jest mnóstwo (Structural Conversation, Matura repetytorium itp).

Wszystko kupisz w księgarniach językowych, a jak nie będzie, to Ci mogą sprowadzić.
__________________


Edytowane przez monika_sonia
Czas edycji: 2011-10-31 o 17:26
monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 18:16   #4
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: Jeszcze pytanie odnośnie książek które polecałyście.

Cytat:
Napisane przez Anisia5554 Pokaż wiadomość
Przepraszam, że nowy wątek, mam
nadzieję, że mnie nie zjecie. Piszę tu z racji tego, że nie wiem, czy do starego wątku ktoś by jeszcze zajrzał : >
Otóż doszłam do wniosku, że jednak chciałabym się zaopatrzyć w te książki Misztala, żeby poszerzyć zakres słownictwa.
Wiem, że tam były bodajże 3 ,,części'', więc jeżeli chodzi o poszerzanie zakresu słownictwa - którą mi polecacie? I gdzie te książki można dostać, one są, że się tak wyrażę, ogólnodostępne? Bo allegro odpada, jest 21 wiem, a allegro i zakupy internetowe to dla mnie dalej czarna magia.
Znajdę w jakiejś księgarni językowej?
W Internecie znajdziesz także wersje pdf książek Misztala (jakby cosć, to pisz do mnie PW).
poza tym, im więcej książek to lepiej - nie zaszkodzi czasem jeden temat możesz z takiej książki, a drugi temat z innej
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 20:05   #5
Anisia5554
Raczkowanie
 
Avatar Anisia5554
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 42
Dot.: Jeszcze pytanie odnośnie książek które polecałyście.

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Ja pisałam o Thematic Vocabulary i Word Formation, to dwie, a Misztala jest mnóstwo (Structural Conversation, Matura repetytorium itp).

Wszystko kupisz w księgarniach językowych, a jak nie będzie, to Ci mogą sprowadzić.
A te dwie czym się różnią? Tak na pierwszy rzut oka to wydaje mi się, że word formation przyda się bardziej do cwiczenia słowotwórstwa, a thematic vocabulary bardziej do poszerzania zakresu słownictwa, a może się mylę?

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

Cytat:
Napisane przez irmusiek Pokaż wiadomość
W Internecie znajdziesz także wersje pdf książek Misztala (jakby cosć, to pisz do mnie PW).
poza tym, im więcej książek to lepiej - nie zaszkodzi czasem jeden temat możesz z takiej książki, a drugi temat z innej
Im więcej tym lepiej, tylko problem w tym, czy zdołam je wszystkie przerobić do maja Jeszcze powtarzam gramatykę z książki Janusza Siudy, chcę przerobić Revise for matura Macmillana, a te książki tak jako dodatek bardziej ;]
Anisia5554 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 07:16   #6
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Jeszcze pytanie odnośnie książek które polecałyście.

Cytat:
Napisane przez Anisia5554 Pokaż wiadomość
ATak na pierwszy rzut oka to wydaje mi się, że word formation przyda się bardziej do cwiczenia słowotwórstwa, a thematic vocabulary bardziej do poszerzania zakresu słownictwa, a może się mylę?
dokładnie tak
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 20:43   #7
patt121
Rozeznanie
 
Avatar patt121
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 693
Dot.: Jeszcze pytanie odnośnie książek które polecałyście.

Bardzo fajne są książki M.Mataska, są niedrogie i zawierają różnorodne ćwiczenia
patt121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:46.