Nasze blogi kosmetyczne - cz. II - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-05, 17:35   #1261
maffash
Zakorzenienie
 
Avatar maffash
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3 991
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Ogolnie to polecam wam bloga The Adamant Wanderer, dzieki niej dowiedzialam sie wielu ciekawych informacji o Stanach Jej blog jest duzo lepszy niz wszystkie przewodniki turystyczne razem wziete ;D

Edytowane przez maffash
Czas edycji: 2011-11-05 o 17:37
maffash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 17:36   #1262
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Ja póki co o wyjazdach myślę, ale turystycznie, w przyszłości, a póki co uczę się języków obcych Wstyd mi, bo większość moich znajomych mówi świetnie w 2 a nawet w 3 językach, a ja jestem osobą z dosć umiarkowanymi zdolnościami. Długo mi w ogóle zajęło znalezienie języka, któego jestem się w stanie nauczyć
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 17:36   #1263
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
no, ale mozna zrobic ib i wtedy uznawany jest wszedzie
co do studiowania to wszedzie jest inaczej
jedna dziewczyna studiowala medycyne na sorbonie, wrocila z papierem do Pl i jej powiedzieli, ze musi sie dokszatalcac.
Czegos miala za malo godzin a w PL wymagaja wiecej itp
Nie wiem czy sa takie kierunki, ktore w 100% sie nakladaja i w PL i w innym kraju.
Chyba, ze sa to takie studia, kursy w jezyku angielskim (przewaznie) ktore uznawane sa wszedzie jak np ib
Co do IB - pewnie ułatwia sprawę, ale za moich czasów (LOL) z normalną polską maturą też dało radę

A co do studiów - nie wiem, chyba wynika z tego że żyję w innych realiach... może rzeczywiście kierunki typu prawo, medycyna czy inne ścisłe są porządnie sprawdzane... prawda jest taka, że nie mam pojęcia, więc może nie powinnam się wypowiadać?

Cytat:
Napisane przez maffash Pokaż wiadomość
Niestety nie wiem co to byly za studia, ale tylko powtarzam to co ona nam mowila. A w polsce studiowala anglistyke.
Nie powinnam się wypowiadać, ale się chyba jednak wypowiem I maffash - nie atakuję broń bosh Ciebie, tylko dziwi mnie system... bo jak to - laska STUDIOWAŁA w Stanach (kraju anglo-języcznym) i w Polsce kazali jej studiować anglistykę?! Ja wiem, że anglistyka to nie tylko język sam w sobie, ale też literatura blablabla, ale bez przesady No, chyba, że chciała w Polsce sobie doktorat robić, albo wykładać na uczelni, to może wtedy... Nie wiem - jak dla mnie dziwna sprawa
__________________


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 17:40   #1264
maffash
Zakorzenienie
 
Avatar maffash
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3 991
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez UrbanWarrior Pokaż wiadomość
Nie powinnam się wypowiadać, ale się chyba jednak wypowiem I maffash - nie atakuję broń bosh Ciebie, tylko dziwi mnie system... bo jak to - laska STUDIOWAŁA w Stanach (kraju anglo-języcznym) i w Polsce kazali jej studiować anglistykę?! Ja wiem, że anglistyka to nie tylko język sam w sobie, ale też literatura blablabla, ale bez przesady No, chyba, że chciała w Polsce sobie doktorat robić, albo wykładać na uczelni, to może wtedy... Nie wiem - jak dla mnie dziwna sprawa
No ja tez wlasnie nie wiem o co chodzi, ale dobrze pamietam jak nam wlasnie to mowila, ze tutaj musi robic jeszcze raz studia. :P
maffash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 17:43   #1265
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Urban, de facto pewnie mogłaby pracować w szkole językowej bez anglistyki, a tak jak z polakami gdzie indziej chcącymi uczyć polskiego, to w zwykłej szkole potrzeba uprawnień, które dają najczęściej odpowiednie studia. Mogłabym tu skończyć polonistykę nauczycielską, ale w zwykłej niemieckiej szkole nie wiem czy by mnie przyjęli, ale kiedyś ponoć wymagano przygotowania do uczenia obcokrajowca owego polskiego, nie Polaka, bo do tego upranienia i praktyczne przygotowanie faktycznie się miało. Ale nei dam sobie uciąć głowy, bo to tylko mi się w głowie majaczy
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 17:52   #1266
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Urban, de facto pewnie mogłaby pracować w szkole językowej bez anglistyki, a tak jak z polakami gdzie indziej chcącymi uczyć polskiego, to w zwykłej szkole potrzeba uprawnień, które dają najczęściej odpowiednie studia. Mogłabym tu skończyć polonistykę nauczycielską, ale w zwykłej niemieckiej szkole nie wiem czy by mnie przyjęli, ale kiedyś ponoć wymagano przygotowania do uczenia obcokrajowca owego polskiego, nie Polaka, bo do tego upranienia i praktyczne przygotowanie faktycznie się miało. Ale nei dam sobie uciąć głowy, bo to tylko mi się w głowie majaczy
Mnie się wydaje, że wystarczy jakiś kurs pedagogiczny (czy coś w ten deseń, nie pamiętam jak to się nazywa). Ale też głowy sobie nie dam uciąć.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 17:53   #1267
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez UrbanWarrior Pokaż wiadomość
Co do IB - pewnie ułatwia sprawę, ale za moich czasów (LOL) z normalną polską maturą też dało radę

A co do studiów - nie wiem, chyba wynika z tego że żyję w innych realiach... może rzeczywiście kierunki typu prawo, medycyna czy inne ścisłe są porządnie sprawdzane... prawda jest taka, że nie mam pojęcia, więc może nie powinnam się wypowiadać?

Nie powinnam się wypowiadać, ale się chyba jednak wypowiem I maffash - nie atakuję broń bosh Ciebie, tylko dziwi mnie system... bo jak to - laska STUDIOWAŁA w Stanach (kraju anglo-języcznym) i w Polsce kazali jej studiować anglistykę?! Ja wiem, że anglistyka to nie tylko język sam w sobie, ale też literatura blablabla, ale bez przesady No, chyba, że chciała w Polsce sobie doktorat robić, albo wykładać na uczelni, to może wtedy... Nie wiem - jak dla mnie dziwna sprawa
ogladalam ostatnio filmik na yt i tam nieesia? mowila, ze w polsce robila studi kosmetyczne i w usa jej papier sie nie liczyl- heh roznie bywa

nie koniecznie Urbanku- w stanach mogla studiowac jezyk amerykanski a w polsce np. na mojej uczelni uznawany jest tylko angielski (brytyjski), ich wymowa itd i trzeba miec na to papiery
ale przeciez nie wszystkie uczelnie sa takie jak moja i powinni taki papier spokojnie uznac chociaz faktycznie moze zabraklo jej niektorych przedmiotow, ktore sa u nas?

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:52 ----------

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Mnie się wydaje, że wystarczy jakiś kurs pedagogiczny (czy coś w ten deseń, nie pamiętam jak to się nazywa). Ale też głowy sobie nie dam uciąć.
ja jestem na translatoryce angielskiej i nie mam uprawnien nauczycielskich, ale jak zrobie kurs to juz mam takze czasami wystarcza
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-05, 17:55   #1268
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
ogladalam ostatnio filmik na yt i tam nieesia? mowila, ze w polsce robila studi kosmetyczne i w usa jej papier sie nie liczyl- heh roznie bywa
Chyba takie jaja są tylko z licencjatami.. co innego inż. czy mgr ale mogę się mylić
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 17:55   #1269
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
ogladalam ostatnio filmik na yt i tam nieesia? mowila, ze w polsce robila studi kosmetyczne i w usa jej papier sie nie liczyl- heh roznie bywa

nie koniecznie Urbanku- w stanach mogla studiowac jezyk amerykanski a w polsce np. na mojej uczelni uznawany jest tylko angielski (brytyjski), ich wymowa itd i trzeba miec na to papiery
ale przeciez nie wszystkie uczelnie sa takie jak moja i powinni taki papier spokojnie uznac chociaz faktycznie moze zabraklo jej niektorych przedmiotow, ktore sa u nas?

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:52 ----------



ja jestem na translatoryce angielskiej i nie mam uprawnien nauczycielskich, ale jak zrobie kurs to juz mam takze czasami wystarcza
też widziałam jej filmik
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 17:56   #1270
cathiebaj
Rozeznanie
 
Avatar cathiebaj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 519
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez maffash Pokaż wiadomość
No ja tez wlasnie nie wiem o co chodzi, ale dobrze pamietam jak nam wlasnie to mowila, ze tutaj musi robic jeszcze raz studia. :P
Pewnie chciała kontynuować na magisterce lub podyplomowych i kazali jej może uzupełniać program?
__________________
Gray
cathiebaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 18:02   #1271
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Mnie się wydaje, że wystarczy jakiś kurs pedagogiczny (czy coś w ten deseń, nie pamiętam jak to się nazywa). Ale też głowy sobie nie dam uciąć.
Dlatego nei mam pewności co to koniecznie musi teraz być, a co kiedyś było - w każdym razie czasami nie starczają same studia A dodatkowo niejednokrotnie ktoś mógł być wprowadzony w błąd i nei wiedzieć, że np kurs na odpowiedniej uczelni wystarczy i przekazać informację dalej
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-05, 18:05   #1272
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez Bayje Pokaż wiadomość
Chyba takie jaja są tylko z licencjatami.. co innego inż. czy mgr ale mogę się mylić
okaze sie jak moj Tzt zrobi inż. i wyjedzie
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 18:07   #1273
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
ogladalam ostatnio filmik na yt i tam nieesia? mowila, ze w polsce robila studi kosmetyczne i w usa jej papier sie nie liczyl- heh roznie bywa
Tym bardziej się cieszę () że moja kariera poszła w kierunku totalnie niezwiązanym z moimi studiami Jeden problem z głowy mniej...

Ale w sumie tak szczerze z moich obserwacji wynika, że w NYC dyplomy liczą się średnio... Niewiele brakowało a skończyłabym jako przedstawicielka pewnego sporego funduszu hedżingowego na Amerykę Południową... a z finansami miałam w życiu tyle wspólnego, co z fizyką kwantową i operacjami na otwartym mózgu Idąc na pierwszy interview szukałam w googlach co to w ogóle jest ten "hedge fund", bo nie miałam pojęcia o co w ogóle kaman I pomimo, że miałam (podobno) odpowiednio wykształconą konkurencję (po ekonomii i finansach), to mi zaproponowali to stanowisko... Odmówiłam

Więc z tymi studiami i dyplomami i pracami to jest naprawdę różnie... Tak naprawdę wszystko zależy od tego, na kogo trafimy i co ta osoba w nas dostrzeże... Dziwny jest ten świat

---------- Dopisano o 20:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
okaze sie jak moj Tzt zrobi inż. i wyjedzie
taki psikus
__________________


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 18:09   #1274
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Podejrzewam, że połowa sukcesu po wyjeździe to po prostu szczęście.. Wielu osobom się udaje, ale też wiele potraciło tylko kasę i wraca..
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 18:17   #1275
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez UrbanWarrior Pokaż wiadomość
Tym bardziej się cieszę () że moja kariera poszła w kierunku totalnie niezwiązanym z moimi studiami Jeden problem z głowy mniej...

Ale w sumie tak szczerze z moich obserwacji wynika, że w NYC dyplomy liczą się średnio... Niewiele brakowało a skończyłabym jako przedstawicielka pewnego sporego funduszu hedżingowego na Amerykę Południową... a z finansami miałam w życiu tyle wspólnego, co z fizyką kwantową i operacjami na otwartym mózgu Idąc na pierwszy interview szukałam w googlach co to w ogóle jest ten "hedge fund", bo nie miałam pojęcia o co w ogóle kaman I pomimo, że miałam (podobno) odpowiednio wykształconą konkurencję (po ekonomii i finansach), to mi zaproponowali to stanowisko... Odmówiłam

Więc z tymi studiami i dyplomami i pracami to jest naprawdę różnie... Tak naprawdę wszystko zależy od tego, na kogo trafimy i co ta osoba w nas dostrzeże... Dziwny jest ten świat
Ja w Stanach pracę dostałam, że tak powiem, z ulicy. Dosłownie, bo na ulicy dostałam propozycję pracy. Wpadłam (w sensie prawie że stratowałam) na szefową wydziału i ta jakimś cudem zaczęła do mnie gadac po niemiecku (wychodziła z wydziału i akurat po prostu machinalnie zaczęła mówić po niemiecku nie angielsku, babka Niemka). Po jakimś czasie się skapnęła, że rozmawiam z nią po niemiecku, zapytała mnie ile się uczyłam dojcza (krótkoooo), co tu robię, co chcę robić i powiedziała, że koniecznie potrzebują kogoś jak ja na uczelni. W zasadzie przyjęto mnie zanim w ogóle jakieś dokumenty złożyłam i hop - miałam uczyć. Pogadali popytali, zmierzyli mnie surowym okiem, doszli do wniosku, że będę solidnym pracownikiem (?) i że będzie się ze mną dobrze pracować (ach, ten tak podkreślany w USA team work...) i takie były kryteria oceny. Wysłali mnie tylko na TOEFLA i nakazali szybko pozbierać papiery To się naszukałam roboty, nie powiem

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2011-11-05 o 18:19
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 18:23   #1276
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

U mnie jakby co coś nowego
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 18:26   #1277
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Ja w Stanach pracę dostałam, że tak powiem, z ulicy. Wpadłam na szefową wydziału i ta jakimś cudem zaczęła do mnie gadac po niemiecku (wychodziła z wydziału i akurat po prostu machinalnie zaczęła mówić po niemiecku nie angielsku, babka niemca). Po jakimś czasie się skapnęła, że rozmawiam z nią po niemiecku, zapytała mnie ile się uczyłam dojcza (krótkoooo), co tu robię, co chcę robić i powiedziała, że koniecznie potrzebują kogoś jak ja na uczelni. W zasadzie przyjęto mnie zanim w ogóle jakieś dokumenty złożyłam i hop - miałam uczyć. Pogadali popytali, zmierzyli mnie surowym okiem, doszli do wniosku, że będę solidnym pracownikiem (?) i że będzie się ze mną dobrze pracować (ach, ten tak podkreślany w USA team work...) i takie były kryteria oceny. Wysłali mnie tylko na TOEFLA i nakazali szybko pozbierać papiery To się naszukałam roboty, nie powiem
Bosko

Ja niestety aż tyle szczęścia nie miałam... po części wynikało to z tego, że długo sama nie wiedziałam co chcę robić... wiedziałam jedynie, że przeraża mnie wizja pracy dla korporacji i/lub siedzenia w biurze od-do... ale na szczęście w końcu odkryłam swoją ścieżkę i dążę nią powoli do celu... i nie narzekam. Tzn. wróć - narzekam i to strasznie , ale jak tak sobie siądę, pomyślę i spojrzę na to wszystko z dystansu... to zdaję sobie sprawę, że mam niesamowicie dobrze...
__________________


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 18:32   #1278
descentrada
Rozeznanie
 
Avatar descentrada
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 521
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

A ja trochę (a nawet bardzo) odbiję od tematu i zapytam:

Czy Was też denerwuje ta wszechobecna już świąteczna atmosfera?

Wchodzę do Douglasa a tam wszędzie poubierane choinki, a pod nimi świąteczne zestawy kosmetykow, w Home&You połowę półek zajmują mikołaje, aniołki, gwiazdki, a na maila wczoraj dostałam newsletter od Reserved zatytułowany "Propozycje świątecznych prezentów".

Moim zdaniem to gruba przesada, trudno się potem dziwić, że te święta są dla większości osób takie... nijakie, skoro już dwa miesiące przed jesteśmy atakowani tym świątecznym marketingiem i cała ta atmosfera jest tak rozwlekana
__________________
descentrada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 18:34   #1279
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez UrbanWarrior Pokaż wiadomość
Tym bardziej się cieszę () że moja kariera poszła w kierunku totalnie niezwiązanym z moimi studiami Jeden problem z głowy mniej...

Ale w sumie tak szczerze z moich obserwacji wynika, że w NYC dyplomy liczą się średnio... Niewiele brakowało a skończyłabym jako przedstawicielka pewnego sporego funduszu hedżingowego na Amerykę Południową... a z finansami miałam w życiu tyle wspólnego, co z fizyką kwantową i operacjami na otwartym mózgu Idąc na pierwszy interview szukałam w googlach co to w ogóle jest ten "hedge fund", bo nie miałam pojęcia o co w ogóle kaman I pomimo, że miałam (podobno) odpowiednio wykształconą konkurencję (po ekonomii i finansach), to mi zaproponowali to stanowisko... Odmówiłam

Więc z tymi studiami i dyplomami i pracami to jest naprawdę różnie... Tak naprawdę wszystko zależy od tego, na kogo trafimy i co ta osoba w nas dostrzeże... Dziwny jest ten świat

---------- Dopisano o 20:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------



taki psikus
hehe pewnie nawijalas caly czas i stwierdzili, ze sie idealnie nadajesz, taka wygadana, pomyslowa itd!

heh no Tzt ma rozne dziwne pomysly raz mowi, ze zostanie tutaj bo ma juz oferte pracy zaraz po ukonczeniu studiowania a praktyke tez juz ma bo pracowal pare lat na budowie a innym razem, ze wyjedzie bo w innym kraju lepiej, lepsze stawki itd
stawki faktycznie lepsze bo tutaj robil za lekko ponad 3 tys miesiecznie a w Danii za 10 tys. oczywiscie tam zycie drozsze, ale dostaje sie mieszkanie sluzbowe jak sie jest inzynierem i cie zatrudnia
of kors bedzie problem bo ja bardzo zzyta jestem ze swoja rodzina (chociaz ukrywam to idealnie!) a z drugiej strony jak bedziemy kiedys malzenstwem to nie wyobrazam sobie zeby bylo u nas tak jak u jego rodzicow, ze on w ciagu roku bedzie w domu moze 2 miesiace:/
Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Ja w Stanach pracę dostałam, że tak powiem, z ulicy. Dosłownie, bo na ulicy dostałam propozycję pracy. Wpadłam (w sensie prawie że stratowałam) na szefową wydziału i ta jakimś cudem zaczęła do mnie gadac po niemiecku (wychodziła z wydziału i akurat po prostu machinalnie zaczęła mówić po niemiecku nie angielsku, babka Niemka). Po jakimś czasie się skapnęła, że rozmawiam z nią po niemiecku, zapytała mnie ile się uczyłam dojcza (krótkoooo), co tu robię, co chcę robić i powiedziała, że koniecznie potrzebują kogoś jak ja na uczelni. W zasadzie przyjęto mnie zanim w ogóle jakieś dokumenty złożyłam i hop - miałam uczyć. Pogadali popytali, zmierzyli mnie surowym okiem, doszli do wniosku, że będę solidnym pracownikiem (?) i że będzie się ze mną dobrze pracować (ach, ten tak podkreślany w USA team work...) i takie były kryteria oceny. Wysłali mnie tylko na TOEFLA i nakazali szybko pozbierać papiery To się naszukałam roboty, nie powiem
osz Ty! to mialas szczescie faktycznie!
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-05, 18:38   #1280
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez descentrada Pokaż wiadomość
A ja trochę (a nawet bardzo) odbiję od tematu i zapytam:

Czy Was też denerwuje ta wszechobecna już świąteczna atmosfera?

Wchodzę do Douglasa a tam wszędzie poubierane choinki, a pod nimi świąteczne zestawy kosmetykow, w Home&You połowę półek zajmują mikołaje, aniołki, gwiazdki, a na maila wczoraj dostałam newsletter od Reserved zatytułowany "Propozycje świątecznych prezentów".

Moim zdaniem to gruba przesada, trudno się potem dziwić, że te święta są dla większości osób takie... nijakie, skoro już dwa miesiące przed jesteśmy atakowani tym świątecznym marketingiem i cała ta atmosfera jest tak rozwlekana
ja ostatnio w naturze widziałam już zestawy kremów, perfum itp, pewnie z myślą o świętach już Zdziwiło mnie w sumie, bo w październiku już świąteczne zestawy?
Ale w sumie jeszcze trochę i zaraz pewnie będzie reklama 'coraz bliżej święta'
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 18:38   #1281
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez descentrada Pokaż wiadomość
A ja trochę (a nawet bardzo) odbiję od tematu i zapytam:

Czy Was też denerwuje ta wszechobecna już świąteczna atmosfera?

Wchodzę do Douglasa a tam wszędzie poubierane choinki, a pod nimi świąteczne zestawy kosmetykow, w Home&You połowę półek zajmują mikołaje, aniołki, gwiazdki, a na maila wczoraj dostałam newsletter od Reserved zatytułowany "Propozycje świątecznych prezentów".

Moim zdaniem to gruba przesada, trudno się potem dziwić, że te święta są dla większości osób takie... nijakie, skoro już dwa miesiące przed jesteśmy atakowani tym świątecznym marketingiem i cała ta atmosfera jest tak rozwlekana
e to ja jeszcze tego nie widzialam ale malo kiedy chodze po sklepach
to czerwona akcja pewnie tez cie zdenerwuje?
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 18:41   #1282
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
hehe pewnie nawijalas caly czas i stwierdzili, ze sie idealnie nadajesz, taka wygadana, pomyslowa itd!
Szczerze - ja myślę, że rozbroiłam ich szczerością mówiąc wprost, że tej pracy wcale nie szukałam i że to ona znalazła mnie (zadzwoniła do mnie jakaś headhunterka z kosmosu ) ; że o finansach i ekonomii mam pojęcie marne; że jedyne co mnie tam interesuje to ta Ameryka Południowa Myśleli chyba, że sobie żartuję A ja jak najbardziej serio... i utrzymywałam tę samą wersję przez trzy kolejne "interviews" - big bossowi powiedziałam dokładnie to samo

To niesamowite jak czasami sprawy "dobrze" idą, gdy człowiekowi w ogóle nie zależy...

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
heh no Tzt ma rozne dziwne pomysly raz mowi, ze zostanie tutaj bo ma juz oferte pracy zaraz po ukonczeniu studiowania a praktyke tez juz ma bo pracowal pare lat na budowie a innym razem, ze wyjedzie bo w innym kraju lepiej, lepsze stawki itd
stawki faktycznie lepsze bo tutaj robil za lekko ponad 3 tys miesiecznie a w Danii za 10 tys. oczywiscie tam zycie drozsze, ale dostaje sie mieszkanie sluzbowe jak sie jest inzynierem i cie zatrudnia
of kors bedzie problem bo ja bardzo zzyta jestem ze swoja rodzina (chociaz ukrywam to idealnie!) a z drugiej strony jak bedziemy kiedys malzenstwem to nie wyobrazam sobie zeby bylo u nas tak jak u jego rodzicow, ze on w ciagu roku bedzie w domu moze 2 miesiace:/
Mistrzyni kamuflażu
__________________


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 18:42   #1283
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez descentrada Pokaż wiadomość
Czy Was też denerwuje ta wszechobecna już świąteczna atmosfera?
Mnie na szczęście nie. Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję, więc nie będę zwracać na te choinki i mikołaje większej uwagi.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 18:43   #1284
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Mnie na szczęście nie. Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję, więc nie będę zwracać na te choinki i mikołaje większej uwagi.
Slogan miesiąca! Adoptuję!
__________________


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 18:43   #1285
Candy Killer
Zakorzenienie
 
Avatar Candy Killer
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Dzierżoniów
Wiadomości: 12 327
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Mnie na szczęście nie. Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję, więc nie będę zwracać na te choinki i mikołaje większej uwagi.
ja sie zdziwilam miesiac temu jak w lidlu sie pojawily slodycze swiateczne :P

aaa teraz zasmarkaniec zasiada do zapiekanki warzywnej :Pmoze sie nie otruje
__________________
BLOG
INSTAGRAM
Candy Killer Fan Page


If You can dream it , You can do it...




Candy Killer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 18:44   #1286
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez UrbanWarrior Pokaż wiadomość
To niesamowite jak czasami sprawy "dobrze" idą, gdy człowiekowi w ogóle nie zależy...
Oj tak, to prawda. Pewnie dlatego, że nie ma się wtedy takiego "ciśnienia".

---------- Dopisano o 19:44 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------

Cytat:
Napisane przez UrbanWarrior Pokaż wiadomość
Slogan miesiąca! Adoptuję!
Mogę zostać nowym Paulo Coelho.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 18:46   #1287
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez Candy Killer Pokaż wiadomość
ja sie zdziwilam miesiac temu jak w lidlu sie pojawily slodycze swiateczne :P

aaa teraz zasmarkaniec zasiada do zapiekanki warzywnej :Pmoze sie nie otruje
Myślisz, że to takie proste? Smacznego

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Oj tak, to prawda. Pewnie dlatego, że nie ma się wtedy takiego "ciśnienia".

---------- Dopisano o 19:44 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------


Mogę zostać nowym Paolo Coelho.
__________________


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 18:46   #1288
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez UrbanWarrior Pokaż wiadomość
Szczerze - ja myślę, że rozbroiłam ich szczerością mówiąc wprost, że tej pracy wcale nie szukałam i że to ona znalazła mnie (zadzwoniła do mnie jakaś headhunterka z kosmosu ) ; że o finansach i ekonomii mam pojęcie marne; że jedyne co mnie tam interesuje to ta Ameryka Południowa Myśleli chyba, że sobie żartuję A ja jak najbardziej serio... i utrzymywałam tę samą wersję przez trzy kolejne "interviews" - big bossowi powiedziałam dokładnie to samo

To niesamowite jak czasami sprawy "dobrze" idą, gdy człowiekowi w ogóle nie zależy...

Mistrzyni kamuflażu
oj tak albo kiedy uwaza, ze i tak to nie wyjdzie

a jak!
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 18:47   #1289
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Cytat:
Napisane przez descentrada Pokaż wiadomość
A ja trochę (a nawet bardzo) odbiję od tematu i zapytam:

Czy Was też denerwuje ta wszechobecna już świąteczna atmosfera?

Wchodzę do Douglasa a tam wszędzie poubierane choinki, a pod nimi świąteczne zestawy kosmetykow, w Home&You połowę półek zajmują mikołaje, aniołki, gwiazdki, a na maila wczoraj dostałam newsletter od Reserved zatytułowany "Propozycje świątecznych prezentów".

Moim zdaniem to gruba przesada, trudno się potem dziwić, że te święta są dla większości osób takie... nijakie, skoro już dwa miesiące przed jesteśmy atakowani tym świątecznym marketingiem i cała ta atmosfera jest tak rozwlekana
Ja uwielbiam te komercyjne święta, ale to wynika zapewne w dużej mierze z tego, że tradycyjnych świąt nie obchodzę i obchodzić nie planuję.
Nie wiem czy początek listopada to nie trochę za wcześnie, ale jak ostatnio wyszłam z domu i poczułam taki jesienno-zimowy zapach listopadowo-początkowogrudniowy () to tak zobaczyłam oczami wyobraźni te lampki choinkowe na placu (uwielbiam je wybierać), tych mikołajów, te wszechobecne bombki choinkowe itp., prawie usłyszałam te wszystkie piosenki, i mi się tak miło zrobiło, aż pomyślałam "ja już chcę!". No ale tak jak mówiłam, dla mnie święta to zupełnie co innego niż dla większości polaków.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 18:48   #1290
h2o0
Zakorzenienie
 
Avatar h2o0
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 910
Dot.: Nasze blogi kosmetyczne - cz. II

Mnie ostatnio dosłownie wszystko wkurza i cały czas chce mi się płakać, powstrzymują mnie tylko makijaż i ludzie mnie otaczający.

A ja na blogu odpowiedziałam na tag emememsika
h2o0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:21.