BLW nowy sposób na rozszerzanie diety niemowląt - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-15, 13:43   #61
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: BLW nowy sposób na rozszerzanie diety niemowląt

Cytat:
Napisane przez Kasia.234 Pokaż wiadomość
no a ja własnie nie rozumiem, skąd się bierze to przekonanie, że dziecko trzeba zmuszać do jedzenia
ja też nie zawsze mam ochotę jeść, nie chciałabym być zmuszana, mam czasem dni, że żyję tylko na wodzie czy dosłownie jednej suchej bułce.
Dzieciom czasem wychodzą zęby, co boli, i wtedy nie chcą jeść albo jedzą dużo mniej. Jak dziecko przez dzień czy dwa nie zje normalnej porcji albo zje tylko mleko to nie padnie
Ostatnio słyszałam jak znajomi karmili dziecko - nie chciało jeść, ale znalazło gdzieś kawałek czekolady na stole. No i tatuś dał, bo dziecko tak prosiło (przecież dziecko musi jeść, nie? nieważne, co )
Bo to zależy przez jaki okres nie je. Jeśli to tylko kilka dni, to ok, ale jeśli dziecko ogólnie jest niejadkiem to nie pozostaje to bez znaczenia dla jego zdrowia. Moja niejedząca córeczka w wieku 7-8 miesięcy była na etapie rozwoju ruchowego 5 miesięcznego malucha. Dzięki interwencji u lekarza i potem rehabilitacji udało nam się nadrobić wszystko i teraz ma 11 m-cy i rozwój adekwatny do wieku. Ale jeść nie lubi i trzeba ją mocno "przekonywać". A od 2 dni zostaje z babcią bo wróciłam do pracy i moje dziecko przez cały dzień nie je wcale - taki protest. To nie jest fajne jak dziecko nie je, i nie jest fajne, gdy trzeba je zmuszać Żaden rodzic nie robi tego, bo lubi. A dawanie niejadkowi słodyczy zamiast posiłków uważam za nieporozumienie.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 13:53   #62
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: BLW nowy sposób na rozszerzanie diety niemowląt

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Bo to zależy przez jaki okres nie je. Jeśli to tylko kilka dni, to ok, ale jeśli dziecko ogólnie jest niejadkiem to nie pozostaje to bez znaczenia dla jego zdrowia. Moja niejedząca córeczka w wieku 7-8 miesięcy była na etapie rozwoju ruchowego 5 miesięcznego malucha. Dzięki interwencji u lekarza i potem rehabilitacji udało nam się nadrobić wszystko i teraz ma 11 m-cy i rozwój adekwatny do wieku. Ale jeść nie lubi i trzeba ją mocno "przekonywać". A od 2 dni zostaje z babcią bo wróciłam do pracy i moje dziecko przez cały dzień nie je wcale - taki protest. To nie jest fajne jak dziecko nie je, i nie jest fajne, gdy trzeba je zmuszać Żaden rodzic nie robi tego, bo lubi. A dawanie niejadkowi słodyczy zamiast posiłków uważam za nieporozumienie.
Jak dziecko nie je dłużej niż jeden dwa dni to raczej nie jest norma i jak piszesz warto coś z tym zrobić. Nie byłam w takiej sytuacji, ale nieco mnie przeraża to zmuszanie dziecka. Widzę to mniej wiecej tak (akurat to widziałam w wykonaniu mojej teściowej, zrobiła tak na szczęście tylko raz): dziecko najpierw zagadujesz, żeby otworzyło buzie a później pchasz tam jedzenie. I tak do końca miski. Ja od patrzenia na takie próby karmienia mam odruch wymiotny.
Ale z drugiej strony są dzieci, które tak lubią - znajomi mają półtoraroczniaka którego babcia karmi, dziecko waży już 19 kg.
Ja tam jestem zwolenniczką pozytywnej motywacji, a nie karania, straszenia czy robienia czegoś na siłę. Rozumiem, że jak ktoś ma skrajnego niejadka (zwykle to niejedzenie bierze się z jakichś problemów, nie? np w obrębie jamy ustnej - dziecko nie chce przełykać kawałków jedzenia, woli papki) to stosuje różne metody, ale drażni mnie, jak dziecko w połowie posiłku jest najedzone i nie chce więcej a opiekun pakuje żarcie do buzi, bo przecież dziecko musi jeść.
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 14:05   #63
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: BLW nowy sposób na rozszerzanie diety niemowląt

Kasiu ale czym innym jest opychanie dziecka a czym innym troska o to, żeby dziecko np. chociaż 2x dziennie zjadło. Łatwo się o tym mówi, gdy się tego nie doświadczyło. A lekarze czasem po prostu nie wiedzą dlaczego dziecko nie je. Ja odwiedziłam cały sztab specjalistów, porobiłam badania, ba nawet byłam u psychologa i nie uzyskałam pomocy. Nawet na siłę nie jestem w stanie nakarmić dziecka, takim sposobem jaki opisałaś. Jak daję dziecku jeść i ona sama je, to ja prawie nie oddycham, żeby jej przypadkiem nie przeszkodzić
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 14:24   #64
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: BLW nowy sposób na rozszerzanie diety niemowląt

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Kasiu ale czym innym jest opychanie dziecka a czym innym troska o to, żeby dziecko np. chociaż 2x dziennie zjadło. Łatwo się o tym mówi, gdy się tego nie doświadczyło. A lekarze czasem po prostu nie wiedzą dlaczego dziecko nie je. Ja odwiedziłam cały sztab specjalistów, porobiłam badania, ba nawet byłam u psychologa i nie uzyskałam pomocy. Nawet na siłę nie jestem w stanie nakarmić dziecka, takim sposobem jaki opisałaś. Jak daję dziecku jeść i ona sama je, to ja prawie nie oddycham, żeby jej przypadkiem nie przeszkodzić
zgadza się
i u nas były okresy, że dziecko nie chciało mi jeść nic w ciągu dnia, trwały zwykle po kilka dni, jak się kończyły pojawiał sie nowy ząb. Ale jak juz pisałam, u nas synek nadrabiał mlekiem.
Ja nie twierdzę, że ktoś tu karmi niejadka na siłę, wiadomo, że każda rozsądna matka zaczyna od metod bardziej humanitarnych Jednak sa i takie przypadki i czasem jak dziecko zostaje pod opieką babci jak rodzice muszą wrócić do pracy to może się to tak skończyć. Warto o tym pamiętać, to tyle.
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 16:01   #65
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: BLW nowy sposób na rozszerzanie diety niemowląt

Cytat:
Napisane przez madalena83 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem Chodzi o to, że karmiłaś długo samą piersią i później dziecko jadło od razu stałe pokarmy??

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:47 ----------



Zobaczymy za 2 miesiące jak mały sobie będzie radził z jedzeniem. Wszystko trzeba do niego dopasować

Ja planuję gotować, ale co z tego wyjdzie to nie wiem. Jakby jadł to co my to na pewno byłoby łatwiej, a jak nie to się do niego dostosuję

Oglądałam też trochę krzesełka do karmienia i bardzo dużo osób poleca to z ikei - antilop chyba. Podobno tanie, wygodne i z dużą tacką.
Do 6 miesiaca karmiony był wyłacznie piersia (jest nadal, ale nie wyłącznie), a potem nie dostawał papek, tylko jedzenia pokrojone na małe kawałeczki, nie było u nas zadnych papek, a jeśli juz, to od wielkiego dzwonu.

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 16:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Kasia.234 Pokaż wiadomość
Jak dziecko nie je dłużej niż jeden dwa dni to raczej nie jest norma i jak piszesz warto coś z tym zrobić. Nie byłam w takiej sytuacji, ale nieco mnie przeraża to zmuszanie dziecka. Widzę to mniej wiecej tak (akurat to widziałam w wykonaniu mojej teściowej, zrobiła tak na szczęście tylko raz): dziecko najpierw zagadujesz, żeby otworzyło buzie a później pchasz tam jedzenie. I tak do końca miski. Ja od patrzenia na takie próby karmienia mam odruch wymiotny.
Ale z drugiej strony są dzieci, które tak lubią - znajomi mają półtoraroczniaka którego babcia karmi, dziecko waży już 19 kg.
Ja tam jestem zwolenniczką pozytywnej motywacji, a nie karania, straszenia czy robienia czegoś na siłę. Rozumiem, że jak ktoś ma skrajnego niejadka (zwykle to niejedzenie bierze się z jakichś problemów, nie? np w obrębie jamy ustnej - dziecko nie chce przełykać kawałków jedzenia, woli papki) to stosuje różne metody, ale drażni mnie, jak dziecko w połowie posiłku jest najedzone i nie chce więcej a opiekun pakuje żarcie do buzi, bo przecież dziecko musi jeść.

widziałam takie karmienie osttanio na placu zabaw, oczywiscie przez babcię. Dwójka blixniąt rocznych siedziała w pisakownicy, babcia wpychała im w ten sposób danonki. Jedna reką robiła babke z pieasku,a druga łycha do buzi. Dzieci młodsze od mojego syna, a 3 razy grubsze.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 19:30   #66
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: BLW nowy sposób na rozszerzanie diety niemowląt

Jakoś to do mnie nie przemawia. Jakbym mogła to bym jadła tylko snikersy Dlatego zaczyna się wprowadzanie pokarmów od kartofla, żeby nauczyć dziecko neutralnych zmaków a nie od razu słodkiego. Mięsa praktycznie żadne dziecko nie chce jeść. Dla mnie to się równa bezstresowemu wychowaniu :/


Dzieci często nie chcą jeść, bo jedzenie które im się podaje, jest po prostu niesmaczne. Sami byśmy tego nie zjedli a dziecko ma jeść
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031



Edytowane przez bianeczkaa
Czas edycji: 2011-09-15 o 19:32
bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 20:10   #67
madalena83
Zadomowienie
 
Avatar madalena83
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 065
Dot.: BLW nowy sposób na rozszerzanie diety niemowląt

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Jakoś to do mnie nie przemawia. Jakbym mogła to bym jadła tylko snikersy Dlatego zaczyna się wprowadzanie pokarmów od kartofla, żeby nauczyć dziecko neutralnych zmaków a nie od razu słodkiego. Mięsa praktycznie żadne dziecko nie chce jeść. Dla mnie to się równa bezstresowemu wychowaniu :/


Dzieci często nie chcą jeść, bo jedzenie które im się podaje, jest po prostu niesmaczne. Sami byśmy tego nie zjedli a dziecko ma jeść
Ale co do Ciebie nie przemawia, bo nie rozumiem
Przecież tu nikt nie pisze, że daje dziecku słodkie.
Nie na tym BLW polega
Podajesz dziecku kilka warzyw i owoców na tacce - pokrojonych, a nie rozgniecionych i ono sobie wybiera to co chce - to tak w skrócie, bo chyba nie wiesz na czym BLW dokładnie polega.

I co to ma wspólnego z bezstresowym wychowaniem ??
__________________


"Nie da się żyć byle jak ani nawet tak sobie. Trzeba żyć perfekcyjnie"

Jan Lubiński
madalena83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-15, 20:20   #68
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: BLW nowy sposób na rozszerzanie diety niemowląt

Cytat:
Napisane przez madalena83 Pokaż wiadomość
Ale co do Ciebie nie przemawia, bo nie rozumiem
Przecież tu nikt nie pisze, że daje dziecku słodkie.
Nie na tym BLW polega
Podajesz dziecku kilka warzyw i owoców na tacce - pokrojonych, a nie rozgniecionych i ono sobie wybiera to co chce - to tak w skrócie, bo chyba nie wiesz na czym BLW dokładnie polega.

I co to ma wspólnego z bezstresowym wychowaniem ??
pomijajac juz fakt,ze nie istnieje cos takiego jak bezstresowe wychowanie ..
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 20:30   #69
madalena83
Zadomowienie
 
Avatar madalena83
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 065
Dot.: BLW nowy sposób na rozszerzanie diety niemowląt

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
pomijajac juz fakt,ze nie istnieje cos takiego jak bezstresowe wychowanie ..
Dokładnie
Koleżanka chyba na wątek rzuciła okiem i coś tam skrobnęła
__________________


"Nie da się żyć byle jak ani nawet tak sobie. Trzeba żyć perfekcyjnie"

Jan Lubiński
madalena83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 20:33   #70
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: BLW nowy sposób na rozszerzanie diety niemowląt

Cytat:
Napisane przez madalena83 Pokaż wiadomość
Dokładnie
Koleżanka chyba na wątek rzuciła okiem i coś tam skrobnęła
nie pierwszy raz
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 20:36   #71
madalena83
Zadomowienie
 
Avatar madalena83
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 065
Dot.: BLW nowy sposób na rozszerzanie diety niemowląt

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
nie pierwszy raz
wiem, widziałam na kilku innych wątkach dzisiaj
__________________


"Nie da się żyć byle jak ani nawet tak sobie. Trzeba żyć perfekcyjnie"

Jan Lubiński
madalena83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-16, 15:02   #72
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: BLW nowy sposób na rozszerzanie diety niemowląt

Moja córka ma 3m-ce i 15 dni. Powoli przymierzamy się do myśli o słoiczkach, które zamierzam wprowadzić po 4 m-cu. Dałam już jej spróbować jabłkowej papki...całość można przyjąć, że była to 1 łyżeczka.

Pamiętam jak kiedyś opiekowałam się 1,5 rocznym chłopcem. Nie wiem jaką metodę zastosowała jego matka, ale dziecko jadło absolutnie wszystko z wielkim zapałem. Byłam w szoku, jak jego mama powiedziała, że on je wszystko...włącznie z ostrymi zupkami chińskimi, śledziami w occie, bigosem czy kiełbasą z grilla. Uważam, że to było przegięcie, ale karmiłam wg. zaleceń matki- wszystkim co sama jadłam, z chipsami włącznie. Pamiętam jak zrobiłam mu zupkę warzywną i sceptycznie podeszłam do tego posiłku, bo te dzieci, co lubią niezdrowo jeść rzadko interesują się warzywami. Mały wyjadł wszystkie warzywa z całej zupy...z obrzydliwą brukselką włącznie. Jadł sam, trzymając w rączce. Ewenement z tego chłopca był niezły.
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 08:53   #73
madalena83
Zadomowienie
 
Avatar madalena83
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 065
Dot.: BLW nowy sposób na rozszerzanie diety niemowląt

I znowu podbijam wątek
Mały skończył 6 miesięcy, sam nie siada,ale posadzony trzyma pion bardzo dobrze.
2 tygodnie temu daliśmy małemu do spróbowania mięciutką gruszkę pokrojoną w półksiężyce (bo co chwila pakował swoje ręce do naszych talerzy, a filiżanki z napojem wyrywał i przystawiał do swojej buzi ).

Także gruszka została bezbłędnie chwycona w rączki i równie bezbłędnie wprowadzona do buzi ku mojemu zaskoczeniu Została wylizana i wyssana z każdej strony. Kilka razy ugryzł kawałek, ale zaraz go wypluwał. A gdy gruszka mu wypadałą z ręki były krzyki rozpaczy i szukanie kolejnego kawałka

Następnego dnia dostał brokuła, makaron świderki, marchewkę i znowu gruszkę.
Brokuł był hitem, świderki trzymał w dłoni, ale były za małe żeby sobie włożył do buzi. Marchew - brak zainteresowani. Gruszka jak wcześniej

Najfajniejsze jest to, że od razu trafia do buzi i już zaczyna językiem przepychać sobie jedzonko i próbuje żuć.

W związku z tym, że nie zawsze w lodówce było coś co można podać małemu, a miałam w domu słoiczki również zaczęłam je dawać. Głównie owocowe - nawet mu smakowały - królowała gruszka i śliwka. A z warzyw ugotowałam przecier warzywny (w pierwszym dniu jadł fajnie, w kolejnych już odmawiał), a później krem z dyni (i znowu pierwszy dzień zjadł, w kolejnych coraz mniej, a teraz już w ogóle nie chce go tknąć) To samo z owocami - od niedzieli w ogóle nie je owocowej papki.

Także na chwilę obecną wydaje mi się, że jedzonko do rączki powinno się u nas sprawdzić. W każdym razie będziemy dalej próbować
__________________


"Nie da się żyć byle jak ani nawet tak sobie. Trzeba żyć perfekcyjnie"

Jan Lubiński
madalena83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 00:00   #74
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: BLW nowy sposób na rozszerzanie diety niemowląt

My narazie lecimy na słoiczkach. Agata jeszcze nie siedzi. I tez nie cierpie tego "jeszcze łyżeczke, no jeszcze jedną", pięknie otwiera buzie i zjada. A je tyle ile chce, czasem cały słoiczek, czasem dwie łyżki, nie zmuszam. I szlak mnie trafia jak moja teściowa mówi, ze może jeszcze zje, może łyżeczke. A czemu jej nie posole, nie posłodze
Jak Agata będzie siedzieć to popróbujemy BLW zobaczymy co będzie wybierać
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 08:01   #75
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: BLW nowy sposób na rozszerzanie diety niemowląt

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
My narazie lecimy na słoiczkach. Agata jeszcze nie siedzi. I tez nie cierpie tego "jeszcze łyżeczke, no jeszcze jedną", pięknie otwiera buzie i zjada. A je tyle ile chce, czasem cały słoiczek, czasem dwie łyżki, nie zmuszam. I szlak mnie trafia jak moja teściowa mówi, ze może jeszcze zje, może łyżeczke. A czemu jej nie posole, nie posłodze
Jak Agata będzie siedzieć to popróbujemy BLW zobaczymy co będzie wybierać
Teściowe i mamy juz tak mają.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 09:24   #76
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: BLW nowy sposób na rozszerzanie diety niemowląt

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
I szlak mnie trafia jak moja teściowa mówi, ze może jeszcze zje, może łyżeczke.
jest na to sposób, tylko nie każda mama czy tescowa pojmie aluzję
jak będzie cos jeść i skończy, to mów do niej: mamo, może jeszcze troszeczkę, może jeszcze łyżeczkę i co tam ona mówi do dziecka
a jesli pogania dziecko przy jedzeniu i pakuje łyżki do pełnej buzi (moja mama próbowała poganiać a teściowa dopychać) to jak tylko odłoży łyżkę czy widelec na chwilę to mów: ale mamo, jedz, jedz, szybciutko
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 10:57   #77
judkama
Zakorzenienie
 
Avatar judkama
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 048
Dot.: BLW nowy sposób na rozszerzanie diety niemowląt

Dziewczyny może wy mi pomożecie, w moje ręce trafiła książka Bobas lubi wybór i zaczęłam ją właśnie czytać. Ale mój synek ma już 8 miesięcy i karmię go słoiczkami. Czy jest sens żeby teraz próbować od początku z BLW i odrzucić zupki? Zdarza się mi dawać mu całe jabłko, które on sobie skrobie albo brzoskwinie. Ale przede wszystkim zna dania papkowate no i teraz grudkowate. Żałuję, że wczesniej nie wiedziałam od BLW. Mały jest wcześniakiem i z niczym się nie spieszyłam , jak miał pół roku zaczął coś zjadać ze słoiczków, ale nigdy na siłę go nie karmiłam, jeśli czegoż nie chciał to zjadał to piesek Nadal karmię piersią, bo mały wpadał w histerię jeśli dostawał mleko w butelce albo kubeczku. Herbatki albo wodę pije z doidy cup, ostatnio daje mu kubeczek lovi 360. Kiedy karmię go zupka to pozwalam na trzymanie łyżeczki i zabawę rączkami w niej. Ale pytanie moje brzmi czy jest sens teraz na odstawienie zupełne tych papek, skoro je zjada? Mam mętlik w głowie
__________________


synuś
córeczka
synuś
judkama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 11:16   #78
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: BLW nowy sposób na rozszerzanie diety niemowląt

Cytat:
Napisane przez judkama Pokaż wiadomość
Dziewczyny może wy mi pomożecie, w moje ręce trafiła książka Bobas lubi wybór i zaczęłam ją właśnie czytać. Ale mój synek ma już 8 miesięcy i karmię go słoiczkami. Czy jest sens żeby teraz próbować od początku z BLW i odrzucić zupki? Zdarza się mi dawać mu całe jabłko, które on sobie skrobie albo brzoskwinie. Ale przede wszystkim zna dania papkowate no i teraz grudkowate. Żałuję, że wczesniej nie wiedziałam od BLW. Mały jest wcześniakiem i z niczym się nie spieszyłam , jak miał pół roku zaczął coś zjadać ze słoiczków, ale nigdy na siłę go nie karmiłam, jeśli czegoż nie chciał to zjadał to piesek Nadal karmię piersią, bo mały wpadał w histerię jeśli dostawał mleko w butelce albo kubeczku. Herbatki albo wodę pije z doidy cup, ostatnio daje mu kubeczek lovi 360. Kiedy karmię go zupka to pozwalam na trzymanie łyżeczki i zabawę rączkami w niej. Ale pytanie moje brzmi czy jest sens teraz na odstawienie zupełne tych papek, skoro je zjada? Mam mętlik w głowie
sens jest zawsze
pytanie pierwsze - czy synek siedzi? to podstawa BLW (ja zaczynałam w wieku 10 miesięcy, z różnych powodów, wcześniej synek dostawał słoiczki, czasem coś do łapki)
aha, nie nastawiaj się, że dziecko zje wszystko, co dostanie, na początku to zabawa, dziecko poznaje nowe smaki i konsystencje, bawi sie i jest to normalne. Sporo jedzenia ląduje na podłodze, część trafia do buzi ale niekoniecznie tam zostaje
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 11:30   #79
judkama
Zakorzenienie
 
Avatar judkama
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 048
Dot.: BLW nowy sposób na rozszerzanie diety niemowląt

Siedzi sam od 3 tygodni, dlatego wcześniej tylko w leżaczku był karmiony. Dopiero od niedawna dostaliśmy zielone światło od rehabilitantki na to żeby móc go posadzić. Od czego zacząć? W zupkach zjadał mięso żółtko i wiele różnych warzyw. A w całości nie wiem co mu podawać
__________________


synuś
córeczka
synuś
judkama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-15, 11:35   #80
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: BLW nowy sposób na rozszerzanie diety niemowląt

ugotuj na parze jakieś warzywa w wiekszych kawałkach, żeby łatwo było trzymac w rączce
w ksiązke cos polecają konkretnego? może fasolka szparagowa, marchewka w słupkach (ale marchewka może uczulać, więc trzeba uważać), zwykle poleca sie brokuła, bo jest miękki i łatwo złapać
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 12:07   #81
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: BLW nowy sposób na rozszerzanie diety niemowląt

Cytat:
Napisane przez judkama Pokaż wiadomość
Dziewczyny może wy mi pomożecie, w moje ręce trafiła książka Bobas lubi wybór i zaczęłam ją właśnie czytać. Ale mój synek ma już 8 miesięcy i karmię go słoiczkami. Czy jest sens żeby teraz próbować od początku z BLW i odrzucić zupki? Zdarza się mi dawać mu całe jabłko, które on sobie skrobie albo brzoskwinie. Ale przede wszystkim zna dania papkowate no i teraz grudkowate. Żałuję, że wczesniej nie wiedziałam od BLW. Mały jest wcześniakiem i z niczym się nie spieszyłam , jak miał pół roku zaczął coś zjadać ze słoiczków, ale nigdy na siłę go nie karmiłam, jeśli czegoż nie chciał to zjadał to piesek Nadal karmię piersią, bo mały wpadał w histerię jeśli dostawał mleko w butelce albo kubeczku. Herbatki albo wodę pije z doidy cup, ostatnio daje mu kubeczek lovi 360. Kiedy karmię go zupka to pozwalam na trzymanie łyżeczki i zabawę rączkami w niej. Ale pytanie moje brzmi czy jest sens teraz na odstawienie zupełne tych papek, skoro je zjada? Mam mętlik w głowie
Moim zdaniem jest sens. Nie musisz odstawiać papkowatych zupek, jedno nie wyklucza drugiego. A dziecko tak czy siak musi nauczyć się jeść pokarmy stałe, nie będziesz zawsze karmić zupką zmiksowaną
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 13:36   #82
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: BLW nowy sposób na rozszerzanie diety niemowląt

Kalafior, ziemniak, lekko zblanszowane jabłko (samo może być za twarde). Jajco w kawałkach. Kawałek chleba (gdy zaczniesz wprowadzać gluten), biszkopt.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 14:04   #83
judkama
Zakorzenienie
 
Avatar judkama
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 048
Dot.: BLW nowy sposób na rozszerzanie diety niemowląt

Dzięki za pomoc W taki razie zaczynamy eksperymentowanie, mam nadzieję, że spodoba się małemu
__________________


synuś
córeczka
synuś
judkama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 20:58   #84
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: BLW nowy sposób na rozszerzanie diety niemowląt

ja dopiero powoli zaczynam czytac o wprowadzaniu pokarmow i niewiele jeszcze wiem ale uwazam ze nie ma po co nastawiac sie na jedna tylko wersje czy to bedzie BLW czy naduzywanie blendera - caly picpolega na tym chyba zeby dziecie zainteresowac jedzeniem jest jego urozmaicenie. Czyli i papki i kawalki do raczki.
Ale co ja tam wiem
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 21:16   #85
madalena83
Zadomowienie
 
Avatar madalena83
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 065
Dot.: BLW nowy sposób na rozszerzanie diety niemowląt

Cytat:
Napisane przez Bakteryika Pokaż wiadomość
ja dopiero powoli zaczynam czytac o wprowadzaniu pokarmow i niewiele jeszcze wiem ale uwazam ze nie ma po co nastawiac sie na jedna tylko wersje czy to bedzie BLW czy naduzywanie blendera - caly picpolega na tym chyba zeby dziecie zainteresowac jedzeniem jest jego urozmaicenie. Czyli i papki i kawalki do raczki.
Ale co ja tam wiem
Dokładnie - my jemy i tak i tak. Najpierw byłam nastawiona tylko na BLW, ale czasami jest mi wygodniej nakarmić małego Wprawdzie bardziej woli jedzenie do rączki, ale papki też znowu zaczął jeść.

Ogólnie fajne jest to, że lubi poznawać nowe smaki i jest baaardzo zainteresowany jedzeniem w kawałkach. Dzisiaj pierwszy raz dostał ogórka kiszonego i się nim zajadał
__________________


"Nie da się żyć byle jak ani nawet tak sobie. Trzeba żyć perfekcyjnie"

Jan Lubiński
madalena83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 21:19   #86
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: BLW nowy sposób na rozszerzanie diety niemowląt

musial robic niezle miny

powiedz w jakim wieku zaczynalas wprowadzac?
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 21:22   #87
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: BLW nowy sposób na rozszerzanie diety niemowląt

Cytat:
Napisane przez madalena83 Pokaż wiadomość

Ogólnie fajne jest to, że lubi poznawać nowe smaki i jest baaardzo zainteresowany jedzeniem w kawałkach. Dzisiaj pierwszy raz dostał ogórka kiszonego i się nim zajadał


moja córcia zaczęła 6 miesiąc i powoli myślę o rozszerzaniu diety,tymbardziej,ze mloda się rwie do tego
Parę dni temu jadłam gruszkę,zaczeła wyciągać do niej ręce pozwoliłam jej chwycić (sama tez trzymała,bo nie wiedziałam co zamierza ),a ona wpakowała ją sobie do ust i zaczęła ssać i ciumkać I była bardzo niezadowolona kiedy jej ją zabrałam podobnie jest kiedy piję coś z kubka i trzymam ja na kolanach,wyciąga ręce,ciągnie kubek do buzi i otwiera usta
Zacznę od BLW ,papki tez pewnie będą od czasu do czasu ,zalezy mi przede wszytskim na tym,zeby sama uczyla sie jeść,zeby jadła świadomie.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 23:14   #88
madalena83
Zadomowienie
 
Avatar madalena83
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 065
Dot.: BLW nowy sposób na rozszerzanie diety niemowląt

Cytat:
Napisane przez Bakteryika Pokaż wiadomość
musial robic niezle miny

powiedz w jakim wieku zaczynalas wprowadzac?
owoce w słoiczkach jadł raz na 2-3 dni (ale to po kilka łyżeczek) po skończeniu 5 miesiąca. Bo był bardzo zainteresowany jedzeniem, ale jeszcze sam nie siedział, więc coś tam z tych papek owocowych popróbował.
Ale jeśli chodzi o BLW to zaczęliśmy jakoś 2 tygodnie przed skończeniem 6 miesiąca. Jak spojrzysz na posty wyżej to w dniu 8 listopada piszę jak zaczynaliśmy

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość


moja córcia zaczęła 6 miesiąc i powoli myślę o rozszerzaniu diety,tymbardziej,ze mloda się rwie do tego
Parę dni temu jadłam gruszkę,zaczeła wyciągać do niej ręce pozwoliłam jej chwycić (sama tez trzymała,bo nie wiedziałam co zamierza ),a ona wpakowała ją sobie do ust i zaczęła ssać i ciumkać I była bardzo niezadowolona kiedy jej ją zabrałam podobnie jest kiedy piję coś z kubka i trzymam ja na kolanach,wyciąga ręce,ciągnie kubek do buzi i otwiera usta
Zacznę od BLW ,papki tez pewnie będą od czasu do czasu ,zalezy mi przede wszytskim na tym,zeby sama uczyla sie jeść,zeby jadła świadomie.
My też zaczęliśmy od gruszki
__________________


"Nie da się żyć byle jak ani nawet tak sobie. Trzeba żyć perfekcyjnie"

Jan Lubiński
madalena83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 06:17   #89
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: BLW nowy sposób na rozszerzanie diety niemowląt

My na razie wprowadzamy papki, ale Agata nie siedzi. Jest na mm i pediatra poleciła nam rozszerzanie diety.
Agu lubi jeść łyżką. Łapie ją i trzymamy razem. Ale wyciąga rączki do jedenia i jednocześnie język. Wczoraj rozpłakała się bo nie chcałam dać jej bułki do jedzenia (dałam pomacać i ta chyc jęzorem polizała )
Jak juz bedzie siedziec to pewnie dostanie do jedzenia różne kawałeczki owoców i warzyw.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 13:46   #90
cucciola79
Wtajemniczenie
 
Avatar cucciola79
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Toscana
Wiadomości: 2 998
Dot.: BLW nowy sposób na rozszerzanie diety niemowląt

hej dziewczyny
moja mala od 4.5 msc je owoce homogenizowane i kaszke nie wyobrazam sobie jak takie maluskie dziecko moze samo wybierac co chce jesc poza tym zoladeczek takiego dzieciatka musi sie przyzwyczaiac stopniowo
cucciola79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-31 10:43:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:20.