Czy można kochać za bardzo? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-13, 18:42   #1
twiitty
Raczkowanie
 
Avatar twiitty
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: wschodnia PL
Wiadomości: 78

Czy można kochać za bardzo?


Hej, nie mogłam znaleźć podobnego wątku, więc zakładam.
Moje pytanie jest następujące: Czy można kochać za bardzo swojego partnera?
Jestem ze swoim TŻ 2,5 roku. Mimo czasu nasz związek jest pełen namiętności i szczerego uczucia. Widujemy się raz w tygodniu, czasami częściej (to zależy od naszych możliwości), sypiamy u siebie. Jest naprawdę cudownie. Aż chce mi się żyć, gdy wiem, że mam obok siebie faceta, który odwzajemnia moje uczucia.

Macie podobnie?
twiitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 18:51   #2
waker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 156
Dot.: Czy można kochać za bardzo?

Dobrze się wam układa i już.
waker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 18:51   #3
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Czy można kochać za bardzo?

Cytat:
Napisane przez twiitty Pokaż wiadomość
Hej, nie mogłam znaleźć podobnego wątku, więc zakładam.
Moje pytanie jest następujące: Czy można kochać za bardzo swojego partnera?
Jestem ze swoim TŻ 2,5 roku. Mimo czasu nasz związek jest pełen namiętności i szczerego uczucia. Widujemy się raz w tygodniu, czasami częściej (to zależy od naszych możliwości), sypiamy u siebie. Jest naprawdę cudownie. Aż chce mi się żyć, gdy wiem, że mam obok siebie faceta, który odwzajemnia moje uczucia.

Macie podobnie?
Wydaje mi się, że po prostu go kochasz i jesteś szczęśliwa
Nie wydaje mi się, że można 'kochać za bardzo'. Można ew. kochać albo być zaślepionym- ślepo, platonicznie kochać.
A Ty chyba po prostu kochasz szczerze i dojrzale Pozazdrościć.
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 18:56   #4
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Czy można kochać za bardzo?

co do pytania w tytule- nie, nie mozna kochać za bardzo.
Ale można być zauroczonym, zaślepionym, można być uzależnionym od kogoś...i można te destrukcyjne uczucia MYLIĆ z miłością- wtedy jest kiepsko.
Nie ma czegoś takiego jak "za-bardzo-kochanie"
ciesz się udanym związkiem i tyle
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 19:21   #5
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Czy można kochać za bardzo?

Cytat:
Napisane przez twiitty Pokaż wiadomość
Hej, nie mogłam znaleźć podobnego wątku, więc zakładam.
Moje pytanie jest następujące: Czy można kochać za bardzo swojego partnera?
Jestem ze swoim TŻ 2,5 roku. Mimo czasu nasz związek jest pełen namiętności i szczerego uczucia. Widujemy się raz w tygodniu, czasami częściej (to zależy od naszych możliwości), sypiamy u siebie. Jest naprawdę cudownie. Aż chce mi się żyć, gdy wiem, że mam obok siebie faceta, który odwzajemnia moje uczucia.

Macie podobnie?
"Kochać za bardzo" to takie określenie na miłość toksyczną, zaślepiona, gdy źle traktowany partner nie potrafi odejść, bo jest uzależniony od swego mężczyzny/swej kobiety. Wtedy się mówi, że ktoś "kocha za bardzo".

Natomiast tak naprawdę kochać za bardzo się nie da, według mnie to jest słowo, którego się nie wartościuje, nie da się kochać za bardzo, prawie kochać czy trochę kochać. Albo się kocha, albo nie, tak samo jak jest się w ciąży.

To co ty opisujesz to jest po prostu normalny, kochający się związek I muszę powiedzieć, że mam tak samo, z tym, że my mieszkamy razem gęba mi się śmieje, jak sobie pomyślę, że go mam a on mnie. To normalne i wspaniałe, ciesz się
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 19:33   #6
Vallotka
Zakorzenienie
 
Avatar Vallotka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 7 401
Dot.: Czy można kochać za bardzo?

Cytat:
Napisane przez twiitty Pokaż wiadomość
Hej, nie mogłam znaleźć podobnego wątku, więc zakładam.
Moje pytanie jest następujące: Czy można kochać za bardzo swojego partnera?
Jestem ze swoim TŻ 2,5 roku. Mimo czasu nasz związek jest pełen namiętności i szczerego uczucia. Widujemy się raz w tygodniu, czasami częściej (to zależy od naszych możliwości), sypiamy u siebie. Jest naprawdę cudownie. Aż chce mi się żyć, gdy wiem, że mam obok siebie faceta, który odwzajemnia moje uczucia.

Macie podobnie?
Wasza miłość nie wygląda na tą że jedna z osób "kocha za bardzo". Po prostu jesteście szczęśliwi i macie fajny związek.
__________________
11.11.2008
12.08.2013
07.08.2015
Vallotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 19:41   #7
twiitty
Raczkowanie
 
Avatar twiitty
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: wschodnia PL
Wiadomości: 78
Dot.: Czy można kochać za bardzo?

Może macie rację, a uczucie, że kocham za bardzo to może tylko euforia, że można mieć tak wspaniałą osobę przy swoim boku.
twiitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-13, 19:42   #8
LUCRETIA82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 255
Dot.: Czy można kochać za bardzo?

Cytat:
Napisane przez twiitty Pokaż wiadomość
Hej, nie mogłam znaleźć podobnego wątku, więc zakładam.
Moje pytanie jest następujące: Czy można kochać za bardzo swojego partnera?
Jestem ze swoim TŻ 2,5 roku. Mimo czasu nasz związek jest pełen namiętności i szczerego uczucia. Widujemy się raz w tygodniu, czasami częściej (to zależy od naszych możliwości), sypiamy u siebie. Jest naprawdę cudownie. Aż chce mi się żyć, gdy wiem, że mam obok siebie faceta, który odwzajemnia moje uczucia.

Macie podobnie?
nie kochasz za bardzo

tworzycie normalny zwiazek
LUCRETIA82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 19:47   #9
Vallotka
Zakorzenienie
 
Avatar Vallotka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 7 401
Dot.: Czy można kochać za bardzo?

Cytat:
Napisane przez twiitty Pokaż wiadomość
Może macie rację, a uczucie, że kocham za bardzo to może tylko euforia, że można mieć tak wspaniałą osobę przy swoim boku.
Ciesz się swoim związkiem i nie szukaj problemów. Jak jest tak pięknie to po co się zamartwiać.
__________________
11.11.2008
12.08.2013
07.08.2015
Vallotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 19:49   #10
LUCRETIA82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 255
Dot.: Czy można kochać za bardzo?

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość

Natomiast tak naprawdę kochać za bardzo się nie da,

da się
tak sie dzieje, gdy milosc przeslania ci caly świat, gdy milosc aż boli, gdy musicie widziec sie co dzien, bo inaczej tesknota boli i placzesz , gdy jestescie od siebie tak uzaleznieni ze nie potrafisz spojrzec normalnie na partnera i walczysz z kazdym co widzi jakiekolwiek wady u partnera..czesto tworzy sie wtedy jakby sekta - partner zaczyna cie wykorzystywac, manipulowac Tobą bo widzi ze mozesz zrobic wszytsko, zaczyna sie robic toksycznie, i w pewnym momencie -czasem po krotkim czasie czasem po kilku latach zaczynasz trzezwiec i bańka peka. ip itd.ogolnie nic fajnego.
wiem bo sama to przezylam tak wię c wiem ze da sie .i wspominam ta milosc -przynajmniej czas kiedy mialam rozowe okulary jako jeden wielki bol tesknoty i uczucia ale jednoczesnie bujanie w chmurach ze szczescia .
LUCRETIA82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 19:53   #11
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Czy można kochać za bardzo?

Tak, też mam takie uczucie, bo to chyba normalne jest.
Gorzej jak tak ma tylko jedna osoba
Ciesz się swoim szczęściem, bo patrząc na związki znajomych, nie wszyscy je mają.
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-13, 19:58   #12
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Czy można kochać za bardzo?

Cytat:
Napisane przez LUCRETIA82 Pokaż wiadomość
da się
tak sie dzieje, gdy milosc przeslania ci caly świat, gdy milosc aż boli, gdy musicie widziec sie co dzien, bo inaczej tesknota boli i placzesz , gdy jestescie od siebie tak uzaleznieni ze nie potrafisz spojrzec normalnie na partnera i walczysz z kazdym co widzi jakiekolwiek wady u partnera..czesto tworzy sie wtedy jakby sekta - partner zaczyna cie wykorzystywac, manipulowac Tobą bo widzi ze mozesz zrobic wszytsko, zaczyna sie robic toksycznie, i w pewnym momencie -czasem po krotkim czasie czasem po kilku latach zaczynasz trzezwiec i bańka peka. ip itd.ogolnie nic fajnego.
wiem bo sama to przezylam tak wię c wiem ze da sie .i wspominam ta milosc -przynajmniej czas kiedy mialam rozowe okulary jako jeden wielki bol tesknoty i uczucia ale jednoczesnie bujanie w chmurach ze szczescia .
Dla mnie to, co opisujesz, to nie jest techniczny wyraz kochania za bardzo, bo, jak juz pisałam, słowa "kochać" według mnie wartościować się nie da.
Za to jest to doskonały przykład uzależnienia od partnera, zaślepienia i toksycznej relacji, o których pisałam przecież w pierwszej części posta. Ta osoba po prostu kocha - ani za bardzo, ani za mało. Natomiast niestety, ma problem z własną psychiką i emocjami, dlatego dopuszcza dotakich zachowań.
I to faktycznie nazywa się "kochaniem za bardzo", aczkolwiek jest to bardziej zwyczajowa nazwa, no bo przecież z miłością to te zachowania wiele wspólnego nie mają, bardziej z chorobą psychiczną.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 20:05   #13
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Czy można kochać za bardzo?

Wydaje mi się ,że można. Była nawet piosenka "too much love will kill you"
Nie chodzi nawet o miłość toksyczną, ale np o miłość matki do dziecka.
Nie wiem czy można to określić jako za bardzo ale na pewno bezgranicznie
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 21:04   #14
ilkas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 236
Dot.: Czy można kochać za bardzo?

można, bo chyba też sie właśnie tak czuję
ilkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 21:15   #15
twiitty
Raczkowanie
 
Avatar twiitty
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: wschodnia PL
Wiadomości: 78
Dot.: Czy można kochać za bardzo?

Widzę, że to stwierdzenie nabiera negatywnego określenia. Chodziło mi po prostu o to, czy przy zdrowych zmysłach (nie popadajmy tutaj w chorą miłość, ciągłe kontrolowanie partnera. Napisałam, że widujemy się raz w tygodniu i mimo to darzymy siebie ogromnym uczuciem) można czuć coś wyjątkowego do drugiej osoby. Po głębszym zastanowieniu to uczucie: "za bardzo kochanie" może się składać z poczuciem bezpieczeństwa, poczuciem własnej wartości, czy przynależności.
twiitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 22:29   #16
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Czy można kochać za bardzo?

Cytat:
Napisane przez twiitty Pokaż wiadomość
Widzę, że to stwierdzenie nabiera negatywnego określenia. Chodziło mi po prostu o to, czy przy zdrowych zmysłach (nie popadajmy tutaj w chorą miłość, ciągłe kontrolowanie partnera. Napisałam, że widujemy się raz w tygodniu i mimo to darzymy siebie ogromnym uczuciem) można czuć coś wyjątkowego do drugiej osoby. Po głębszym zastanowieniu to uczucie: "za bardzo kochanie" może się składać z poczuciem bezpieczeństwa, poczuciem własnej wartości, czy przynależności.
może dlatego,że kiedyś wyszedł poradnik "Dla kobiet, które kochają za bardzo"
Poza tym słowo za oznacza bardziej niż się powinno stąd takie konotacje.
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 22:44   #17
LUCRETIA82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 255
Dot.: Czy można kochać za bardzo?

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
Dla mnie to, co opisujesz, to nie jest techniczny wyraz kochania za bardzo, bo, jak juz pisałam, słowa "kochać" według mnie wartościować się nie da.
Za to jest to doskonały przykład uzależnienia od partnera, zaślepienia i toksycznej relacji, o których pisałam przecież w pierwszej części posta. Ta osoba po prostu kocha - ani za bardzo, ani za mało. Natomiast niestety, ma problem z własną psychiką i emocjami, dlatego dopuszcza dotakich zachowań.
I to faktycznie nazywa się "kochaniem za bardzo", aczkolwiek jest to bardziej zwyczajowa nazwa, no bo przecież z miłością to te zachowania wiele wspólnego nie mają, bardziej z chorobą psychiczną.
z
nie zgadzam sie.
a chadzalam do psychiatrow i psychologow i nie jest to zadna choroba psychiczna masz swoje zdanie ok ja mam swoje . wg mnie mozna kochac za bardzo i to nie jest zadne wartosciowanie, nie twierdze ze taka milsoc jest lepsza, glebsza wrecz przeciwnie-przynosi sam ból.ale po prostu czasem tak jest. wierz mi , to nie byla zwykla milsoc, zwykly zwiazek z perspektywy czasu wiem , iż byl to bardzo toksyczny zwiazek, od poczatku byl wielki wybuch milosci , po tygodniu wiedzialam ze to ten i on to samo, po meisiacu poznalismy swoich rodzicow i wyznalismy sobie milosc, szybko zamieszkalismy razem itd itp .wiem ze nigdy juz nie pokocham tak nikogo bo tez wcale juz nei chce , bo to bylo niezdrowe , nigdy juz nie pozwole sobie na takie emocje co akurat jest dobre i nikomu tak sie nie oddam i nie zaufam. i to tez akurat dobrze. wiec jakby wynioslam z tego tez pozytywne rzeczy i dorosłam.nie jestem juz marzycielka która w myslach ma obraz idealnej jedynej milosci
LUCRETIA82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 00:42   #18
bsia
Rozeznanie
 
Avatar bsia
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 631
Dot.: Czy można kochać za bardzo?

oczywiście, że się da. najczęściej określa się ją mianem uzależnienia emocjonalnego. kiedyś się tym interesowałam trochę - naprawdę nieciekawa sprawa. w sumie dosyć sporo osób ma problem z miłością uzależniającą.
bsia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 08:48   #19
tacyta
Wtajemniczenie
 
Avatar tacyta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 581
Dot.: Czy można kochać za bardzo?

Autorko, na podstawie tego, co piszesz, to Twoja milość jest jak najbardziej normalna i zdrowa.
Nie należy mylić miłości z obsesją, ślepym uzależnieniem od partnera, rezygnacją z własnego życia, bluszczowatością, przyzwalaniem na złe traktowanie bo takie zachowania zwykle określa się mianem "kochania za bardzo", ale z milością nie mają one wiele wspólnego a jedynie świadczą o poważnych problemach emocjonalnych.
__________________
Życie jest za krótkie, żeby pić marne wino. Życie jest za krótkie, by miłości dać zginąć. Życie jest za krótkie, żeby się nie spieszyć. Życie, jest za krótkie, by się nim nie cieszyć.
tacyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-14, 09:20   #20
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Czy można kochać za bardzo?

Cytat:
Napisane przez bsia Pokaż wiadomość
oczywiście, że się da. najczęściej określa się ją mianem uzależnienia emocjonalnego. kiedyś się tym interesowałam trochę - naprawdę nieciekawa sprawa. w sumie dosyć sporo osób ma problem z miłością uzależniającą.

Można stwierdzenie "kochać za bardzo" używać zamiennie z uzależnieniem emocjonalnym ale to co innego. Wydaje mi się, że samo słowo miłość nie może kojarzyć się z niczym złym, destrukcyjnym, negatywnym. Miłość sama w sobie już z założenie powinna być w 100% czysta, pozytywna, budująca itd. Natomiast uzależnienie emocjonalne nie jest miłością Dla mnie "kochać za bardzo" to taki trochę oksymoron.

W 100% zgadzam się z Narrhien- miłości się nie wartościuje.
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 09:53   #21
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Czy można kochać za bardzo?

Można kochać za bardzo, ale to wyrażenie ma wydźwięk negatywny.
Ty nie kochasz za bardzo, po prostu kochasz mocno swojego faceta, a to się chwali
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 10:03   #22
marysienka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 668
Dot.: Czy można kochać za bardzo?

Da się kochać "za bardzo". Ja jestem przykładem takiej osoby, która na szczęscie już "kochała za bardzo". Ta miłość była tak silna, że aż bolała. Zaślepiona uczuciem, odurzona miłością - po prostu uzależniona od drugiej osoby.
Na szczęście z każdego uzależnienia można się wyleczyć i mam nadzieję, że i mnie się w końcu udało
__________________
Będę mamcią..
marysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 10:15   #23
Swarovska
Zadomowienie
 
Avatar Swarovska
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 515
Dot.: Czy można kochać za bardzo?

Moim zdaniem chodzi tu o to też, że rzadko się widujecie ja gdybym widywała swojego partnera raz w tygodniu wykorzystywalibyśmy ten czas maksymalnie ciesząc się sobą, nie mając kiedy się kłócić.
Zmieni Ci się jak zamieszkacie ze sobą i będziecie dzielić wspólne domowe obowiązki
Swarovska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 11:09   #24
Irma21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: okolice Bdg i Ctr
Wiadomości: 4
Dot.: Czy można kochać za bardzo?

Koleżanka ma rację. Nie szukaj nic na siłę. Jest OK to ciesz się tą chwiląą... niech trwa...


_________________________ _______

1,5 roku i spełnią się marzenia ...
Irma21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 13:10   #25
curse is a bliss
Raczkowanie
 
Avatar curse is a bliss
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: 3rd Rock from the Sun
Wiadomości: 38
Dot.: Czy można kochać za bardzo?

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
"Kochać za bardzo" to takie określenie na miłość toksyczną, zaślepiona, gdy źle traktowany partner nie potrafi odejść, bo jest uzależniony od swego mężczyzny/swej kobiety. Wtedy się mówi, że ktoś "kocha za bardzo".

Natomiast tak naprawdę kochać za bardzo się nie da, według mnie to jest słowo, którego się nie wartościuje, nie da się kochać za bardzo, prawie kochać czy trochę kochać. Albo się kocha, albo nie, tak samo jak jest się w ciąży.

To co ty opisujesz to jest po prostu normalny, kochający się związek I muszę powiedzieć, że mam tak samo, z tym, że my mieszkamy razem gęba mi się śmieje, jak sobie pomyślę, że go mam a on mnie. To normalne i wspaniałe, ciesz się
O tak tak.
__________________
"You could think I'm wrong, but that's no reason to stop thinking?"
curse is a bliss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 14:43   #26
magmail
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 37
Dot.: Czy można kochać za bardzo?

Wielkie emocje potrafią przesłonić cały świat, a w miłości łatwo się zatracić, bo przecież wydaje Ci się, że to jest coś pięknego, w co należy brnąć, grzęznąć, poświęcać się, bez względu na to ile "dostajesz" od tej osoby realnie.

Można w ten sposób "kochać za bardzo", ale widzisz to wyraźnie dopiero, gdy dociera, że On Twoje uczucia ma głęboko w d*** i np coraz częściej i gwałtownie wypomina Ci słabe punkty Twojego charakteru, krzyczy, nabija się, nie zastanawiając się przez chwilę jak Ci z tym źle. Nagle stajesz się obiektem drwin, chociaż kiedyś byłaś słodką kicią, głaskaną za każde słowo prawie na śmierć. Myślisz sobie, że pewnie jest w tej całej sytuacji głęboka Twoja wina, bo ogóle jesteś dla słaba, niedoskonała, wyraźnie niedobra. Może zwyczajnie nie radzisz sobie być z kimś blisko bo zawsze coś się chrzani. Ale chcesz coś z tym zrobić, żeby On zauważył. Przecież go kochasz, a tak wielkie uczucie trzeba ratować. Mniejsza o to, że sprowadzasz wartość swoich uczuć do poziomu podłogi, a siebie samej do szmaty. Nie widzisz tego bo jesteś ślepa.

Im bardziej chcesz pokazać, jak Ci na nim jednak zależy, tym On ma większą satysfakcję kończąc z Tobą związek w najbardziej prymitywnej formie.. Na przykład zrobi to przez telefon i oczywiście, nie da Ci wtedy nawet dojść do słowa. Wtedy z euforii przejdziesz w nagły stan otrzeźwienia, który następnie przypłacisz monstrualnym dołem . Nie podetniesz sobie żył, bo aż tak głupia nie jesteś, a przez myśl Ci przechodzi, że nawet to by go nie ruszyło. Przy odrobinie szczęścia, po prostu więcej na takiego narwańca czasu i serca nie poświęcisz...A doświadczenie zostaje na całe życie.
magmail jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 14:56   #27
shirleyyy
Rozeznanie
 
Avatar shirleyyy
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: z Nibylandii
Wiadomości: 885
Dot.: Czy można kochać za bardzo?

. Dla mnie "kochać za bardzo" to znaczy nie widzieć wad swojego faceta, nie wiedzieć świata poza nim, być gotowym na poświecenie dosłownie wszystkiego (pracy, rodziny, siebie) dla kogoś....
ja uważam ,ze w miłości nie można się zatracać bo nigdy nie wiadomo czy niebo nie zamieni się w piekło. Tak samo jak jesteś pewna swojego uczucia, nigdy nie możesz być pewna uczucia tej drugiej osoby. Nigdy nie zapominaj o sobie.
ja kiedyś tek tak euforycznie kochałam i straszliwie sie przejechałam. oddałam facetowi wszystko a jak mnie zostawił to zostałam z niczym, wielką pustą w sercu i zerową samooceną.

Dlatego uważam ,że "kochanie za bardzo" (tak ja rozumiem to pojęcie) nie jest zdrowe
__________________
"But you didn't have to cut me off
Make out like it never happened
And that we were nothing
I don't even need your love
But you treat me like a stranger"...
shirleyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 23:00   #28
bsia
Rozeznanie
 
Avatar bsia
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 631
Dot.: Czy można kochać za bardzo?

Cytat:
Napisane przez Ashaai Pokaż wiadomość
Miłość sama w sobie już z założenie powinna być w 100% czysta, pozytywna, budująca itd.
dlaczego? można przecież kochać kogoś czystą, pozytywną miłością, ale w zamian dostawać wyzwiska i poniżanie.
bsia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 08:23   #29
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Czy można kochać za bardzo?

Cytat:
Napisane przez bsia Pokaż wiadomość
dlaczego? można przecież kochać kogoś czystą, pozytywną miłością, ale w zamian dostawać wyzwiska i poniżanie.
Po pierwszej akcji z wyzwiskami i poniżaniem ta miłość przestaje być pozytywna, a staje się zwyczajnie głupia. Ktoś, kto nie potrafi odejść od partnera, który go wyzywa i poniża nie kocha miłością pozytywną i czystą, tylko jest zdrowo uzależniony.

Albo bardzo otępiały umysłowo.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 08:51   #30
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Czy można kochać za bardzo?

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
Po pierwszej akcji z wyzwiskami i poniżaniem ta miłość przestaje być pozytywna, a staje się zwyczajnie głupia. Ktoś, kto nie potrafi odejść od partnera, który go wyzywa i poniża nie kocha miłością pozytywną i czystą, tylko jest zdrowo uzależniony.

Albo bardzo otępiały umysłowo.
Ależ odejść trzeba, ale to nie znaczy,że należy przestać kochać to co innego
Miłość nie musi być odwzajemniona. W związku już powinna
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający

Edytowane przez dawidowskasia
Czas edycji: 2011-11-15 o 08:53
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-12 14:13:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:30.