obowiązek sprzątania w domu TŻ... - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-18, 11:35   #61
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: obowiązek sprzątania w domu TŻ...

Powiedz mi, dlaczego skupiasz się na jego matce, a nie na tym, że twój facet WYMAGA od ciebie przyjazdu w sobotę byś robiła za służbę, NIE WSTAWI się za tobą, i JEST WYCHOWANY w przeświadczeniu, że sprzątanie i gotowanie to twój zasrany obowiązek.

Bo matkę tam kichac, z nią życ nie będziesz. Jednak pan potencjalny partner życiowi jawi mi się jako tragedia nie facet, a ty zamiast o nim pomyślec to na potencjalną teściową narzekasz.

Patologiczne i podejscie faceta, i twoje wybiórcze traktowanie problemów.
__________________
Wiek: 23 lata
Wzrost: 165 cm
Waga:
Było: 83 kg
Jest: 75,5 kg
Będzie: 58 kg
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 11:36   #62
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: obowiązek sprzątania w domu TŻ...

Cytat:
Napisane przez lovely_xd Pokaż wiadomość
ja poprostu pokaże mu ten wątek i zobaczymy co powie... ;P może zgodzi się na te przyjazdy w sobotę ;P

może zgodzi się???
dziewczyno ! mówisz facetowi sorry nie podoba mi się że w Twoim domu jestem traktowana jak darmowa sprzątaczka i kucharka, do czasu aż się to nie zmieni przyjeżdżam co najwyżej w sobotę wieczorem i tyle + jesteś w tym konsekwentna a nie że on Ci "zabroni"() i i tak będziesz w pt przyjeżdżać
Dajesz sobie wchodzić na głowę i teraz widzisz jakie są tego konsekwencje...
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 11:37   #63
chandra
Rozeznanie
 
Avatar chandra
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 515
Dot.: obowiązek sprzątania w domu TŻ...

Cytat:
Napisane przez lovely_xd Pokaż wiadomość
ja poprostu pokaże mu ten wątek i zobaczymy co powie... ;P może zgodzi się na te przyjazdy w sobotę ;P
Boże , Ty tak na poważnie..
__________________
...
Radość była panią domu, strach mieszkał w szopie na tyłach.
chandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 11:38   #64
Monian
Zakorzenienie
 
Avatar Monian
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 9 549
Dot.: obowiązek sprzątania w domu TŻ...

nie rozumiem słowa " zgodzi". czy to jest Twój pan, właściciel? wydaje mi się , że tworzycie związek partnerski ? Ty po prostu oznajmiasz temu facetowi ,że bedziesz przyjeżdżać w soboty wieczorem i koniec dyskusji
Monian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 11:39   #65
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: obowiązek sprzątania w domu TŻ...

Droga autorko:

Zrozumiałe jest, że pomagasz przy obiedzie, rozumianym jako posiłek dla osób które pomagają twojemu tż w budowie domu. Ale nie rozumiem jak matka twojego tż może aż tak wprost "kazać" ci sprzątać! Nie tylko ty i tż tam jestescie, jest tam ojciec, matka, trzech dorosłych synów, dwie synowe i ty. Zrobili sobie z ciebie służącą, dałas się im strasznie przysiąsć, zahukać, dyrygują tobą jak chcą...

Nie wiem, może jakas dziwna jestem ale nie pojmuję tego i nie ogarniam
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 11:39   #66
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: obowiązek sprzątania w domu TŻ...

Jeżeli spędzałabym u kogoś prawie każdy weekend, to OK - nie zdziwiłabym się, że muszę / powinnam w czymś pomóc. Ale nie na zasadzie regularnego sprzątania, a bardziej pomocy facetowi w JEGO OBOWIĄZKACH lub wykonania jakichś drobnych prac domowych. Na pewno nie mycie czyjegoś wc. Uważam, że to dziwna sytuacja. Ja bym taką osobę - która weekendami pomieszkuje - zapytała "Czy możesz mi pomóc w tym i w tym?", "Kasiu / Aniu mogę mieć dla Ciebie małe zadanie? Poskładasz to pranie, a Maciej / Jarek w tym czasie umyje łazienkę? Skoro już jesteś, to będziesz tak miła i pomożesz Maćkowi / Jarkowi? Razem to szybciej zrobicie" etc. Taka sytuacja źle wróży na przyszłość.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 11:40   #67
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: obowiązek sprzątania w domu TŻ...

Cytat:
Napisane przez andzia1989r Pokaż wiadomość
Powiedz mi, dlaczego skupiasz się na jego matce, a nie na tym, że twój facet WYMAGA od ciebie przyjazdu w sobotę byś robiła za służbę, NIE WSTAWI się za tobą, i JEST WYCHOWANY w przeświadczeniu, że sprzątanie i gotowanie to twój zasrany obowiązek.

Patologiczne i podejscie faceta, i twoje wybiórcze traktowanie problemów.
No i nic dodać nic ująć...
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-18, 11:41   #68
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: obowiązek sprzątania w domu TŻ...

Cytat:
Napisane przez andzia1989r Pokaż wiadomość
Powiedz mi, dlaczego skupiasz się na jego matce, a nie na tym, że twój facet WYMAGA od ciebie przyjazdu w sobotę byś robiła za służbę, NIE WSTAWI się za tobą, i JEST WYCHOWANY w przeświadczeniu, że sprzątanie i gotowanie to twój zasrany obowiązek.

Bo matkę tam kichac, z nią życ nie będziesz. Jednak pan potencjalny partner życiowi jawi mi się jako tragedia nie facet, a ty zamiast o nim pomyślec to na potencjalną teściową narzekasz.

Patologiczne i podejscie faceta, i twoje wybiórcze traktowanie problemów.
Zgadzam sie w 100% z tym postem

I zaczynam podejrzewać ze ten wątek to prowo bo aż nie wierze że ktoś może dać się tak tłamsić i nic z tym nie robić...
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 11:51   #69
jagodowa90
Raczkowanie
 
Avatar jagodowa90
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 465
Dot.: obowiązek sprzątania w domu TŻ...

Facet buduje dom SOBIE, a nie wam, nie sądzę, abyś gdziekolwiek widniała.
Jest NAUCZONY, że kobitki robią obiadki, sprzątają, a facet zajmuje się tylko swoimi obowiązkami - więc nie łudź się, że to się zmieni.
Teściówka ze swoich przyszłych synowych sprytnie zrobiła sobie darmową pomoc domową. Gotowanie, sprzątanie, szorowanie kibla - normalnie full serwis.
Tekst TŻ o tym, że mimo iż się w sobote nie widzicie, to masz przyjeżdżać bo jestes potrzebna do sprzatania i gotowania jest po prostu przerazajacy. Jakby mi moj tak powiedzial, dostalby po pysku i chyba juz nie zobaczyl.

Dziwi mnie, że Ty tego nie składasz w jedną całość. Nie widzisz, że stałaś się darmową pomocą domową w jego domu. Ah i masz obowiązek gotowania obiadu dla jego braci, którzy pomagają mu ( a raczej pracuja dla niego bo mowilas ze im płaci) w budowie JEGO domu.

Cud, miód i orzeszki po prostu.
Masz dwa wyjścia. Albo postawić mu sprawę jasno ( nie pytać się czy możesz ) , albo tkwić dalej, wziąć mopa i nie narzekać.

Twoje życie w Twoich rękach.
__________________
Klik, Klik !
[reebok_a]863331[/reebok_a]
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.
jagodowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 11:51   #70
Rajni
Zadomowienie
 
Avatar Rajni
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 351
Dot.: obowiązek sprzątania w domu TŻ...

Coś mi się kojarzy, że widziałam twój poprzedni wątek (albo kilka wątków) w podobnym klimacie i od tej pory nic się nie zmieniło.

Jesteś traktowana tak jak się pozwalasz traktować. Jesteś w tym domu sprzątaczką i kucharką. Tak traktuje cię twój facet i jego cała rodzina. Więc co się dziwisz, że na prezent dostajesz mopa? Co innego można dać służącej?
Rajni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 11:55   #71
sandrina
Zadomowienie
 
Avatar sandrina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 700
Dot.: obowiązek sprzątania w domu TŻ...

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Taka sytuacja źle wróży na przyszłość.
jestem takiego samego zdania

Jeszcze kilka słów do autorki - TŻ buduje dom, ale to jest jego dom i nawet jak weźmiecie ślub to i tak będzie to tylko jego dom pod względem prawnym .
Ja nie piszę tego złośliwie - mam tylko nadzieję, że zdajesz sobie z tego sprawę.
A przyjmowanie postawy - "muszę usługiwać rodzinie TŻ bo budują dla nas dom, i tego ode mnie oczekują " jest moim zdaniem pomyłką.
__________________

sandrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-18, 11:59   #72
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629
Dot.: obowiązek sprzątania w domu TŻ...

I żeby nie było czasem tak , że się narobisz, nasprzątasz, a jak wybuduję dom to Cię kopnie Twoj w 4 litery i inna przyjdzie i będzie korzystać z tego domu.

A nawet jak i nie to nie wiadomo czy Ci potem nie wypomną, że masz siedzieć cicho, bo to twój wybudował ten dom i nie masz nic do powiedzenie, lepije weź mopa i zmyj schody
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 12:00   #73
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: obowiązek sprzątania w domu TŻ...

Cytat:
Napisane przez lovely_xd Pokaż wiadomość
ja poprostu pokaże mu ten wątek i zobaczymy co powie... ;P może zgodzi się na te przyjazdy w sobotę ;P



Na pewno tak bedzie
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 12:08   #74
lovely_xd
Raczkowanie
 
Avatar lovely_xd
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk (:
Wiadomości: 265
Dot.: obowiązek sprzątania w domu TŻ...

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi bardzo mi pomogły zrozumieć, że to jednak z nimi jest coś nie tak, a nie ze mna.. ja nie jestem jakaś mała głupia idiotka co da sobą pomiatać... po waszych odpowiedziach upewniłam się, że to nie jest normalne, nie mam obowiązku tam siedziec całe soboty i sprzątać, gotować, bo tż buduje dom... ale racja, to będzie tylko JEGO dom... nie wiadomo co będzie, za miesiąc, rok, dwa... może tam już jakaś inna z nim mieszkać, która nie musiała wcześniej gotować obiadków jego braciszkom... obiad tak czy siak i tak by się musiał ugotować a ja to, że da mi może mieszkać w tym domu nowym nie musze odpracowywać w taki sposób....
NIE BĘDĘ JUŻ TAM PRZYJEZDZAC NA SOBOTY I SIEDZIEC W DOMU Z JEGO MAMĄ I GOTOWAĆ I IM SPRZĄTAĆ!!!! BĘDĘ TAM GOŚCIEM!!!! postanowione!! nie dam się
__________________
[euc3]207905[/euc3]
lovely_xd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 12:13   #75
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: obowiązek sprzątania w domu TŻ...

Cytat:
Napisane przez lovely_xd Pokaż wiadomość
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi bardzo mi pomogły zrozumieć, że to jednak z nimi jest coś nie tak, a nie ze mna.. ja nie jestem jakaś mała głupia idiotka co da sobą pomiatać... po waszych odpowiedziach upewniłam się, że to nie jest normalne, nie mam obowiązku tam siedziec całe soboty i sprzątać, gotować, bo tż buduje dom... ale racja, to będzie tylko JEGO dom... nie wiadomo co będzie, za miesiąc, rok, dwa... może tam już jakaś inna z nim mieszkać, która nie musiała wcześniej gotować obiadków jego braciszkom... obiad tak czy siak i tak by się musiał ugotować a ja to, że da mi może mieszkać w tym domu nowym nie musze odpracowywać w taki sposób....
NIE BĘDĘ JUŻ TAM PRZYJEZDZAC NA SOBOTY I SIEDZIEC W DOMU Z JEGO MAMĄ I GOTOWAĆ I IM SPRZĄTAĆ!!!! BĘDĘ TAM GOŚCIEM!!!! postanowione!! nie dam się
Nie do konca...
Przeciez Ty JUŻ dałaś sobie wejść na głowę...
Jasne. Obiecanki cacanki.
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 12:13   #76
lovely_xd
Raczkowanie
 
Avatar lovely_xd
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk (:
Wiadomości: 265
Dot.: obowiązek sprzątania w domu TŻ...

jeszcze przypomnniała mi się jedna sytuacja... ok 2 miesiące temu bylam chora i mój TŻ zrobił mi jajecznice i przyniósł do łózka na śniadanie.. potem wstałam i widziałam jak mama TŻ i jej synowa zmywały i wszystko było już pomyte oprócz patelni po jajecznicy... mama TŻ powiedziała mojemu TŻ że ta patelnia ma być umyta... ok to wzięłam i ją umyłam.. wystarczyło troszkę przetrzeć.. ale tam nie mógł nikt coś po mnie pozmywac, mimo że ja zmyłam tam kilometry naczyń po kimś...
__________________
[euc3]207905[/euc3]
lovely_xd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 12:14   #77
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612
Dot.: obowiązek sprzątania w domu TŻ...

Cytat:
Napisane przez lovely_xd Pokaż wiadomość
ostatnio mama TŻ wróciła z zakupów i pokazywała jakiś prezent dla swej nowej synowej, jakaś pierdołka na meblościanke... powiedziała że dla mnie też coś ma, wyciągła mopa i powiedziała że to prezent dla mnie, bo lubię myć schody...
, ja kiedyś od Tztowca dostałam na urodziny duży garnek, żebym mogła mu gotować, On na dzień chłopaka za to dostał obieraczkę do ziemniaków
Jeśli chodzi o sprzątanie, to ja ( chyba jako jedyna) rozumie poniekąd ten grafik. Może faceci zostawiają po sobie bałagan, a przecież Mama nie będzie sprzątała po dorosłych synach . Uważam, że grafik powienien być skierowany do Tżtowców.
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 12:16   #78
Monian
Zakorzenienie
 
Avatar Monian
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 9 549
Dot.: obowiązek sprzątania w domu TŻ...

Cytat:
Napisane przez lovely_xd Pokaż wiadomość
jeszcze przypomnniała mi się jedna sytuacja... ok 2 miesiące temu bylam chora i mój TŻ zrobił mi jajecznice i przyniósł do łózka na śniadanie.. potem wstałam i widziałam jak mama TŻ i jej synowa zmywały i wszystko było już pomyte oprócz patelni po jajecznicy... mama TŻ powiedziała mojemu TŻ że ta patelnia ma być umyta... ok to wzięłam i ją umyłam.. wystarczyło troszkę przetrzeć.. ale tam nie mógł nikt coś po mnie pozmywac, mimo że ja zmyłam tam kilometry naczyń po kimś...
pewnie miała problem , gdyż zamiast zerwać się rankiem i zapierdzielać do sprzątania, prania , gotowania ty ośmieliłaś się leżeć chora w łóżku i jeszcze dostać śniadanie do łóżka .
Monian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 12:17   #79
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: obowiązek sprzątania w domu TŻ...

Ty autorko nie rzucaj focha na jego matkę (który potrwa i tak do następnego wątku) a poważnie pogadaj z facetem i jeśli prezentuje postawę jak widac: kobieta to kura domowa i ma gówno do gadania. To się ewakuuj z tego związku. Użyj mózgu do zanalizowania jego zachowania i sytuacji. Na początku może trochę pobolec, bo w związku z tym facetem za dużo go chyba nie używałaś, ale może do jakichś wniosków dojdziesz.
__________________
Wiek: 23 lata
Wzrost: 165 cm
Waga:
Było: 83 kg
Jest: 75,5 kg
Będzie: 58 kg
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-18, 12:23   #80
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: obowiązek sprzątania w domu TŻ...

Cytat:
Napisane przez lovely_xd Pokaż wiadomość
no nie wiem... to świeżo upieczony małżonek ;P więc ma chyba żonkę od tego, żeby sprzątała po nim umywalkę.... ;/

problem w tym, że ta świeżo upieczona żoneczka jest oczywiście w ciąży i nie może tam sama sprzątać, musi mieć pomoc ......
Ty sobie chyba dziewczyno żartujesz Do sprzatania po sobie to się pomoc wynajmuje (jesli samemu się nie chce sprzątać), a nie partnerki szuka. No błagam. Poza tym po co Ty tam przyjeżdzasz w piątek skoro i tak całą sobote spędzasz bez Tżeta?

Gdyby mi ktoś w domu tżeta kazał kibel sprzatać, to bym go chyba smiechem zabiła. Rozumiem z własnej inicjatywy w czymś pomóc, ale dyżury ustalać? Zastanów się, z kim się wiążesz
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 12:24   #81
milka8686
Zadomowienie
 
Avatar milka8686
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 446
Dot.: obowiązek sprzątania w domu TŻ...

Cytat:
Napisane przez lovely_xd Pokaż wiadomość
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi bardzo mi pomogły zrozumieć, że to jednak z nimi jest coś nie tak, a nie ze mna.. ja nie jestem jakaś mała głupia idiotka co da sobą pomiatać... po waszych odpowiedziach upewniłam się, że to nie jest normalne, nie mam obowiązku tam siedziec całe soboty i sprzątać, gotować, bo tż buduje dom... ale racja, to będzie tylko JEGO dom... nie wiadomo co będzie, za miesiąc, rok, dwa... może tam już jakaś inna z nim mieszkać, która nie musiała wcześniej gotować obiadków jego braciszkom... obiad tak czy siak i tak by się musiał ugotować a ja to, że da mi może mieszkać w tym domu nowym nie musze odpracowywać w taki sposób....
NIE BĘDĘ JUŻ TAM PRZYJEZDZAC NA SOBOTY I SIEDZIEC W DOMU Z JEGO MAMĄ I GOTOWAĆ I IM SPRZĄTAĆ!!!! BĘDĘ TAM GOŚCIEM!!!! postanowione!! nie dam się
czy Ty nie zakladalas juz podobnego watku? jak sie tamta sytuacja rozwiazala?
milka8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 12:24   #82
Rajni
Zadomowienie
 
Avatar Rajni
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 351
Dot.: obowiązek sprzątania w domu TŻ...

Ale ty dajesz sobą pomiatać.

Czemu ciągle spotykacie się u chłopaka w domu (tzn. czemu ty tam jeździć sprzątać, gotować i zadowalać go w nocy)? Czemu on w sobotę wieczorem nie może przyjechać do ciebie (nadal nie lubi twojej mamy czy może ma jakąś inną wymówkę)?
Rajni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 12:34   #83
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: obowiązek sprzątania w domu TŻ...

OMG, co za chora sytuacja w ogóle.
Nie wyobrażam sobie żeby mi matka TŻta wręczyła mopa i kazała sprzątać.
Ja widuję się z TŻtem prawie codziennie - raz u mnie, raz u niego. Ale ani on nie sprząta u mnie, ani ja u niego. Przecież jesteśmy dorośli i sami sobie potrafimy posprzątać w domu, czy pomóc rodzicom jeśli to akurat oni sprzątają czasami.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 12:40   #84
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: obowiązek sprzątania w domu TŻ...

Jeżeli spędzałabym u kogoś prawie każdy weekend, to OK - nie zdziwiłabym się, że muszę / powinnam w czymś pomóc. Ale nie na zasadzie regularnego sprzątania, a bardziej pomocy facetowi w JEGO OBOWIĄZKACH lub wykonania jakichś drobnych prac domowych. Na pewno nie mycie czyjegoś wc. Uważam, że to dziwna sytuacja. Ja bym taką osobę - która weekendami pomieszkuje - zapytała "Czy możesz mi pomóc w tym i w tym?", "Kasiu / Aniu mogę mieć dla Ciebie małe zadanie? Poskładasz to pranie, a Maciej / Jarek w tym czasie umyje łazienkę? Będziesz tak miła i pomożesz Maćkowi / Jarkowi? Razem to szybciej zrobicie" etc. Taka sytuacja, jak jest teraz, źle wróży na przyszłość. Tylko, że wydaje mi się, że Ty potupiesz nóżką i niczego z tym nie zrobisz. A za kilka lat założysz setny wątek tym razem o tym, że po ślubie jesteś domowym mopem.

Lovely_xd, to już kolejny Twój wątek dot. związku, negatywny w wydźwięku. Co jest nie tak z Twoim życiem, bo coś chyba jest mocno nie tak, że Ty się tak dajesz wykorzystywać i nie szanować?

---------- Dopisano o 13:40 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Cytat:
Napisane przez milka8686 Pokaż wiadomość
czy Ty nie zakladalas juz podobnego watku? jak sie tamta sytuacja rozwiazala?
Zakładała i jak widać wyciągnęła guzik, a nie wnioski.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2011-11-18 o 12:42
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 12:45   #85
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: obowiązek sprzątania w domu TŻ...

Przypomniało mi się, jak kiedyś zaczęłam się spotykać z pewnym chłopakiem(miał wtedy jakieś 26 lat), mieszkającym z mamą w domu jednorodzinnym. Były to jakieś pierwsze spotkania, nawet jeszcze nie do końca randki. Kolega, rozprawiając bogato o swoich planach na życie (moje nie interesowały go zupełnie) wspomniał, że szuka żony, żeby mogła pomóc jego mamie. Bo mama się starzeje i już nie radzi sobie np. z myciem okien. Oczywiście do etapu randek nie dotarliśmy, spotkania i znajomość też zostały wyciszone. Uważam, że należy się w takich sytuacjach ewakuować, nie dlatego że chce się leżeć i pachnieć (wg naszego podziału obowiązków to ja sprzątam a TŻ gotuje), lecz dlatego ze nie wróży to dobrze związkowi partnerskiemu. Przepraszam za off ale wiąż nie moge się nadziwić, że istnieją tacy ludzie i kobiety, które się na to zgadzają.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»

Edytowane przez Paprotka_
Czas edycji: 2011-11-18 o 12:46
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 12:46   #86
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: obowiązek sprzątania w domu TŻ...

O mój boze dziewczyno, przejrzałam sobie Twoje poprzednie wątki i nie rozumiem jak mozesz tkwić w takim bagienku Przecież ten facet jest straszny, nie tylko jego mamuśka ale i on. Wolałabym do końca życia się kotem pocieszać niż choć dzień z takim spędzić. Uciekaj, naprawdę.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 12:46   #87
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612
Dot.: obowiązek sprzątania w domu TŻ...

Doczytałam jeszcze kilka stron i :
- w sobote przesolilabym zimniaki, do kotletów dodatła tyle pieprzu że by się zjeść nie dało, może w końcu kto inny by przejął gotowanie
- gdybym usłyszała od Tzta, ze w sobotę jestem potrzebna do.....to bym Mu powiedziała ok, a ON w piątki jest mi potrzebny do sexu, a w niedziele do masażu, więc zawsze możemy się dogadać
Jeśli dziewczyna jest w ciąży to obowiązki typu mycie podłogi( wymagające schylania się) są rzeczywiście dużo cięższe do wykonania, ale tylko w końcowej fazie, gdy ma się wielki brzuszek. Jeśli z ciążą jest wszytsko ok powinna też pomagać, bo ciąża to nie choroba Może powycierać kurze, zamiast mycia podłóg. Jak Ją przywyczaicie do nic nie robienia to Gwarantuję Ci,że jak urodzi się bobas to oNa już w ogóle nic nie zrobi, bo wtedy prac jest 2 razy więcej!
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 12:48   #88
Agoorka
Zadomowienie
 
Avatar Agoorka
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: My room
Wiadomości: 1 859
Dot.: obowiązek sprzątania w domu TŻ...

Zrobili z Ciebie woła roboczego.Po co mają robić porządki w tygodniu, skoro w weekend przyjedziesz i ich wyręczysz? Wiadomo, że bywając tak u kogoś sprząta się po sobie, czy też pomaga w pewnych czynnościach, ale bez przesady. Chora sytuacja. Lenie i wykorzystywacze, gdybym była matką Twojego chłopaka, to chyba spaliłabym się ze wstydu, że potencjalna synowa szoruje kibel po domownikach. A jej kupiłabym szczotkę do wc jako prezent na święta czy inną okoliczność. Niech ma i odważy się użyć. Paranoja. Z kolei co do ciężarnej szwagierki, to pod jaką niby jest ochroną? Pod ochroną to są gatunki zagrożone wyginięciem, a nie kobiety w ciąży. Ogarnij tą sytuację, powiedz chłopakowi, że chcesz być gościem, a nie popychadłem. A jak nie to niech sobie sprzątaczkę wynajmią
__________________
"Być zagadką, której nikt nie zdąży zgadnąć, nim minie czas"


Agoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 12:49   #89
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: obowiązek sprzątania w domu TŻ...

To jest przerażające,jak czasem dziewczyna byleby nie być sama potrafi z siebie zrobić służącą.
Każdy z nas popełnia błędy,ale większość wyciąga wnioski.Gdzie są Twoje wnioski?
Jeśli to,że nie przyjedziesz w sobotę,a on chce to jest to śmiech na sali.
Tutaj potrzebna jest rozmowa - kawa na ławę,a nie jakieś zabawy w przyjazdy.
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 12:50   #90
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: obowiązek sprzątania w domu TŻ...

Cytat:
Napisane przez lovely_xd Pokaż wiadomość
jeszcze przypomnniała mi się jedna sytuacja... ok 2 miesiące temu bylam chora i mój TŻ zrobił mi jajecznice i przyniósł do łózka na śniadanie.. potem wstałam i widziałam jak mama TŻ i jej synowa zmywały i wszystko było już pomyte oprócz patelni po jajecznicy... mama TŻ powiedziała mojemu TŻ że ta patelnia ma być umyta... ok to wzięłam i ją umyłam.. wystarczyło troszkę przetrzeć.. ale tam nie mógł nikt coś po mnie pozmywac, mimo że ja zmyłam tam kilometry naczyń po kimś...
A Ty, za przeproszeniem, durna, wzięłaś i bez słowa zmyłaś tą patelnię... Skoro byłaś CHORA i TŻ tak strasznie się Tobą przejął i zrobił Ci jajecznicę [on czy mamusia, bo przecież on gotować nie musi, nie?] to mógł od razu tą patelenkę zmyć, skoro tylko przetrzeć wystarczyło...

Eru, widzisz i nie grzmisz, mnie się to w głowie nie mieści... Jak mieszkałam u TŻta dwa tygodnie to myłam naczynia, pomagałam mu zrywać wiśnie i potem je drylowaliśmy. I czasem robiliśmy śniadanie dla całej rodziny. A jak się pytalam, czy w czymś pomóc to jego mama mi kazała herbatkę sobie zrobić, bo mam odpoczywać, bo w gościach jestem... A teraz, kiedy TŻ praktycznie z nami mieszka jego jedynym obowiązkiem w naszym mieszkaniu [tzn moich rodziców] jest sprzątnięcie swoich talerzy po jedzeniu i czasem pomoc przy obiedzie, jak ma wolne. Cała reszta to kwestia jego dobrej woli.
Nastęonym razem, jak Ci powie, że masz przyjechać na sobotę, bo trzeba posprzątać i gotować, powiedz, że nie ma sprawy, po znajomości za weekend pracy weźmiesz 100 zł i będzie wszystko błyszczeć i smakować.
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-18 11:02:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:27.