Ostatnio testowałam - cz. III - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-10, 20:57   #1501
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

prada candy - bardzo cukierkowa, ale przyjemna
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 19:54   #1502
Karkki
Zakorzenienie
 
Avatar Karkki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 527
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Zimowe nowości 2011:

Ange ou Demon Le Secret Poesie d’un Parfum d’Hiver Givenchy - na bloterku i początkowo na nadgarstku to prawdziwy zimowy ideał - przynajmniej dla mnie. Dla wszystkich wielbicielek słodkich, jadalnych zapachów, prawdopodobnie również. Pierniczki, kandyzowana skórka pomarańczowa, miód, cynamon i belgijskie czekoladki. Dostałam ślinotoku. Ale zanim wyciągnęłam portfel, to przez przyprawę piernikową zaczął przebijać sztuczny miód, a z belgijskiej czekolady zrobił się produkt czekoladopodobny. A im dłużej przebywał na skórze tym bardziej robił się sztuczny. Mniej więcej po godzinie to ciasteczkowe "cudo" rozwinęło się w potwornie syntetyczny zapach perfumowanych świec - no niby ładny, w mieszkaniu byłoby przyjemnie, ale nie wiem czy chciałabym pachnieć jak świeczki lub świąteczne odświeżacze do pomieszczeń używane w sklepach. Takiego rozczarowania już dawno nie przeżyłam. Być może ta koszmarna sztuczność wychodzi tylko na mnie, ale i tak nie polecam zakupu w ciemno.


Very Irresistible Poesie d’un Parfum d’Hiver Givenchy - dokładnie jak wyżej, z tym, że na początku zapach jest bardziej świeży a na końcu czuję wyraźnie różę zamiast czekoladopodobnego produktu. Radzę przetestować przed zakupem, bo szalik na który nieopatrznie prysnęłam nadal pachnie syntetycznie. Więc chyba jednak to nie tylko moja skóra wyczynia psikusy, tylko ten typ tak ma.


The Taste of Fragrance Angel Thierry Mugler - a myślałam, że po Angel Eau de Toilette już nic gorszego z Aniołem nie da się zrobić. A jednak można. Owszem, ta nowa wersja niby jest podobna do klasyka, ale jest lżejsza i zdecydowanie bardziej "czekoladowa" z mniejszą ilością paczuli. Tylko, że ta "czekolada" jest sztuczna, pudrowa i zatykająca do granic możliwości. Poczułam się jakbym włożyła głowę do torebki z Nesquik a nie pudełka z czekoladą 90% lub prawdziwym kakao. Ten Angel moim nie będzie.


The Taste of Fragrance Alien Thierry Mugler - jest piękny. Jaśmin idealnie przełamany karmelem. Jest słodko, ale ta słodycz doprawiona została szczyptą soli, która podbija karmel. Zapach jest bardziej miękki, puszysty i głębszy niż oryginał, ale tak samo trwały. Gdybym miała go do czegoś porównywać, to do najnowszego Amorka. Na mnie pachną obydwa bardzo podobnie. Ale chyba tylko na mnie. Cena zaporowa jak na tę pojemność, więc osobiście wolę Amor Amor Forbidden Kiss.
I uprzedzając pytania - dla mnie nie przypomina likierowego Aliena.


The Taste of Fragrance Womanity Thierry Mugler - no i jest niespodzianka tego roku. Klasycznej wersji nie trawię. A ta mnie zauroczyła. Zdecydowanie bardziej słona, ale jest to zapach morza a nie tylko solonych ryb. Dużo tu drewna, więcej powietrza i przestrzeni. I mniej świeżej figi za to pojawia się figa na ostro, która dodaje całości pikanterii. Zapach przestał być mdlący. Być może mój zachwyt jest wynikiem "zmęczenia materiału" wszelkimi jadalnymi słodziakami, ale ten zapach jest niczym powiew morskiej bryzy w zimowy, słoneczny dzień. Zaczynam pisać list do Świętego Mikołaja.
__________________
"Jedna z najbardziej podstawowych reguł przetrwania na dowolnej planecie nakazuje nigdy nie drażnić kogoś ubranego w czarną skórę*.
*Właśnie dlatego protestujący przeciwko noszeniu przez ludzi skór zwierząt nie wiedzieć czemu nie rzucają farbą w Aniołów Piekieł."

- Terry Pratchett

Edytowane przez Karkki
Czas edycji: 2011-11-13 o 19:58
Karkki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 21:15   #1503
dziewczynka87
Rozeznanie
 
Avatar dziewczynka87
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 605
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Cytat:
Napisane przez jessica855 Pokaż wiadomość
Amorek z opisu....
Z góry przepraszam, że drążę temat Amorka na kolejnym wątku, ale czy u Was są testery tego zapachu? Ja widziałam dzisiaj je w Sephorze, ale pani sprawdziła i stwierdziła, że testera nie ma..... to samo w Marionnaud... w Douglasie nie ma ich w ogóle. Pewnie wezmę bez testowania w końcu
dziewczynka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 02:25   #1504
Karkki
Zakorzenienie
 
Avatar Karkki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 527
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Cytat:
Napisane przez dziewczynka87 Pokaż wiadomość
Z góry przepraszam, że drążę temat Amorka na kolejnym wątku, ale czy u Was są testery tego zapachu? Ja widziałam dzisiaj je w Sephorze, ale pani sprawdziła i stwierdziła, że testera nie ma..... to samo w Marionnaud... w Douglasie nie ma ich w ogóle. Pewnie wezmę bez testowania w końcu
Nie wiem czy są testery, bo w tym tygodniu, w mojej osiedlowej Sephorze pani konsultantka patrzyła na mnie dziwnie gdy pytałam się o nowego Amorka. Powiedziała mi, że nie wie kiedy będzie i czy w ogóle u nich będzie. Podobnie zresztą jak zimowe nowości od Givenchy i Muglera.

---------- Dopisano o 03:25 ---------- Poprzedni post napisano o 03:10 ----------

Muszę dopisać, bo to dla mnie ważne. Wreszcie wyszła z nowego Amorka na mnie kawa! Podejrzewam, że to leki mające zwalczyć przeziębienie były przyczyną tego, iż nie chciała pojawić się na mnie wcześniej. Ale ta kawa słabiutka jest i bardziej kojarzy mi się z czekoladowymi drażetkami o smaku i zapachu kawy z wanilią niż z espresso macchiato.
__________________
"Jedna z najbardziej podstawowych reguł przetrwania na dowolnej planecie nakazuje nigdy nie drażnić kogoś ubranego w czarną skórę*.
*Właśnie dlatego protestujący przeciwko noszeniu przez ludzi skór zwierząt nie wiedzieć czemu nie rzucają farbą w Aniołów Piekieł."

- Terry Pratchett

Edytowane przez Karkki
Czas edycji: 2011-11-14 o 04:02
Karkki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 08:36   #1505
BlueberryMilkshake
Zadomowienie
 
Avatar BlueberryMilkshake
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 880
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Cytat:
Napisane przez dziewczynka87 Pokaż wiadomość
Z góry przepraszam, że drążę temat Amorka na kolejnym wątku, ale czy u Was są testery tego zapachu? Ja widziałam dzisiaj je w Sephorze, ale pani sprawdziła i stwierdziła, że testera nie ma..... to samo w Marionnaud... w Douglasie nie ma ich w ogóle. Pewnie wezmę bez testowania w końcu
O dziwne bardzo, bo w zielonogórskim Douglasie stoi nowy amorek wraz z testerem na półeczce z nowościami. Jest też pełno zestawów świątecznych nowego amorka z balsamem w kartonowym pudełku z okienkiem.
BlueberryMilkshake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 11:32   #1506
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Amor Amor Forbidden Kiss-coś pięknego,myślałam,że nic nie przebije wersji elixir passion i absolu,a jednakForbidden kiss jest gęsty,kremowy,jest tu kawa, ale bardzo delikatna, aromatyzowana wanilią i z dużym dodatkiem mleka z pianką.Czuję też czerwoną,aksamitną różę, nie jest to żaden tam pączek, lekko rozwinięty,ale dojrzały kwiat-bujny i buńczucznyBaardzo udana odsłona i zastanawiam się czy jeszcze jakieś wersje AA wymyślą, bo jeśli tak, to ciężko będzie przebić tę
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 18:11   #1507
lexxi
Zakorzenienie
 
Avatar lexxi
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 042
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Amor Amor Forbidden Kiss-coś pięknego,myślałam,że nic nie przebije wersji elixir passion i absolu,a jednakForbidden kiss jest gęsty,kremowy,jest tu kawa, ale bardzo delikatna, aromatyzowana wanilią i z dużym dodatkiem mleka z pianką.Czuję też czerwoną,aksamitną różę, nie jest to żaden tam pączek, lekko rozwinięty,ale dojrzały kwiat-bujny i buńczucznyBaardzo udana odsłona i zastanawiam się czy jeszcze jakieś wersje AA wymyślą, bo jeśli tak, to ciężko będzie przebić tę
zgadzam się w 100% z recenzją

A ja testowałam Pradę Candy wreszcie i powiem tak: okropny plastikowy palony cukier, jestem bardzo na nie! Z czasem nuta plastiku się ulatnia ale i tak jest okropny
__________________

"Obie ręce oparłszy o poręcz drewnianą, rzekł z uporem, że ducha zobaczył dziś rano."

WISH

Christine


lexxi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-14, 20:34   #1508
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Cytat:
Napisane przez lexxi Pokaż wiadomość
zgadzam się w 100% z recenzją

A ja testowałam Pradę Candy wreszcie i powiem tak: okropny plastikowy palony cukier, jestem bardzo na nie! Z czasem nuta plastiku się ulatnia ale i tak jest okropny
widzę,że mamy podobne gusta, bo też nie trawię tej Prady-bleeee
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 20:46   #1509
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Cytat:
Napisane przez lexxi Pokaż wiadomość
...
A ja testowałam Pradę Candy wreszcie i powiem tak: okropny plastikowy palony cukier, jestem bardzo na nie! Z czasem nuta plastiku się ulatnia ale i tak jest okropny
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 20:50   #1510
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Drugie podejście do Elie Saab - teraz na zimnie pachnie lepiej , ale dalej nie jestem przekonana , niby pomarańcza i to dość długo , niby brzoskwinia , niby jakieś to szyprowate na końcu , ale ciągle coś mi nie pasuje ładne , ale to nie to za to małżon się zachwycił

Loewe 7 - owszem kadzidło , ale na początki to kadzidło nie może się zdecydować czy być kadzidłem czy kompotem z jabłek , a potem dalej nie może się zdecydować czy być kadzidłem , czy się skwasić
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 22:12   #1511
thaprincezz
Rozeznanie
 
Avatar thaprincezz
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Czestochowa
Wiadomości: 798
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

w Czewie amorka jeszcze nie ma ;/ za to zestawy forbidden euphoria sie pojawily i limitowanki givenchy...
odnosnie prady - testowalam znow i nawet mi sie podoba nadgarstkowo :P musze kupic probke i globalnie wyprobowac
a odnosnie muglera na niemuzycznej napisano ze seria taste of fragrance nie bedzie w PL dostepna
__________________
watek wymiankowy https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post77660566
Bottega veneta edp, decadence, alien, lveb, euphoria forbidden , nina lelixir, diamonds intense, insolence

moja szafka: http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/2683/
thaprincezz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-14, 22:17   #1512
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Cytat:
Napisane przez thaprincezz Pokaż wiadomość
a odnosnie muglera na niemuzycznej napisano ze seria taste of fragrance nie bedzie w PL dostepna
I bardzo dobrze, portfel nie będzie czuł się zagrożony
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 12:51   #1513
Karkki
Zakorzenienie
 
Avatar Karkki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 527
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Cytat:
Napisane przez thaprincezz Pokaż wiadomość
w Czewie amorka jeszcze nie ma ;/ za to zestawy forbidden euphoria sie pojawily i limitowanki givenchy...
odnosnie prady - testowalam znow i nawet mi sie podoba nadgarstkowo :P musze kupic probke i globalnie wyprobowac
a odnosnie muglera na niemuzycznej napisano ze seria taste of fragrance nie bedzie w PL dostepna
To, że nie będzie dostępna w Polsce, jak znam życie, nie oznacza, że nie będzie dostępna w sieciuni.
Taki Caron czy Charriol też oficjalnie nie są dostępne w Polce, więc nie masz się czym przejmować.
__________________
"Jedna z najbardziej podstawowych reguł przetrwania na dowolnej planecie nakazuje nigdy nie drażnić kogoś ubranego w czarną skórę*.
*Właśnie dlatego protestujący przeciwko noszeniu przez ludzi skór zwierząt nie wiedzieć czemu nie rzucają farbą w Aniołów Piekieł."

- Terry Pratchett

Edytowane przez Karkki
Czas edycji: 2011-11-15 o 12:53
Karkki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 13:08   #1514
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Cytat:
Napisane przez Karkki Pokaż wiadomość
To, że nie będzie dostępna w Polsce, jak znam życie, nie oznacza, że nie będzie dostępna w sieciuni.
Taki Caron czy Charriol też oficjalnie nie są dostępne w Polce, więc nie masz się czym przejmować.
a likierowy aniołek to co? Sephora czy douglas chyba nie miały?
A w superpharm był
__________________
Ubieram się na czarno, bo jestem z Nilfgaardu
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 13:52   #1515
brombusia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 157
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Amor Amor Forbidden Kiss-coś pięknego,myślałam,że nic nie przebije wersji elixir passion i absolu,a jednakForbidden kiss jest gęsty,kremowy,jest tu kawa, ale bardzo delikatna, aromatyzowana wanilią i z dużym dodatkiem mleka z pianką.Czuję też czerwoną,aksamitną różę, nie jest to żaden tam pączek, lekko rozwinięty,ale dojrzały kwiat-bujny i buńczucznyBaardzo udana odsłona i zastanawiam się czy jeszcze jakieś wersje AA wymyślą, bo jeśli tak, to ciężko będzie przebić tę
Cytat:
Napisane przez lexxi Pokaż wiadomość
zgadzam się w 100% z recenzją
Ale kusicie
Zaczynam rozmyślać nad ustrzeleniem flaszeczki

A w temacie przeleciała do mnie dzisiaj odlewka Casmir
I jak tylko skropiłam nadgarstki, zaraz na myśl przyszły mi Mira-Bai, które kilka lat temu przeszły przez moje ręce.
Tak samo brzoskwiniowo- waniliowe
Ma któraś podobne skojarzenia? Bo nie wiem czy rzeczywiście podobne, czy nos płata mi figle
__________________

brombusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 13:59   #1516
thaprincezz
Rozeznanie
 
Avatar thaprincezz
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Czestochowa
Wiadomości: 798
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Cytat:
Napisane przez brombusia Pokaż wiadomość
Ale kusicie
Zaczynam rozmyślać nad ustrzeleniem flaszeczki

A w temacie przeleciała do mnie dzisiaj odlewka Casmir
I jak tylko skropiłam nadgarstki, zaraz na myśl przyszły mi Mira-Bai, które kilka lat temu przeszły przez moje ręce.
Tak samo brzoskwiniowo- waniliowe
Ma któraś podobne skojarzenia? Bo nie wiem czy rzeczywiście podobne, czy nos płata mi figle
Ufff... casmir mam a recenzje mira bai bardzo kusily do kupna (a cena nie mała niestety za niewielka pojemnosc) jesli podobne to ciesze sie ogromnie bo juz nie jestem az tak ciekawa jak pachnie mira bai
__________________
watek wymiankowy https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post77660566
Bottega veneta edp, decadence, alien, lveb, euphoria forbidden , nina lelixir, diamonds intense, insolence

moja szafka: http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/2683/
thaprincezz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 14:18   #1517
brombusia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 157
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Cytat:
Napisane przez thaprincezz Pokaż wiadomość
Ufff... casmir mam a recenzje mira bai bardzo kusily do kupna (a cena nie mała niestety za niewielka pojemnosc) jesli podobne to ciesze sie ogromnie bo juz nie jestem az tak ciekawa jak pachnie mira bai
Wiesz co, wygrzebałam próbkę Mira - Bai ( zazwyczaj, zanim puszczę flaszkę w świat, robię sobie próbkę, żeby mieć pod ręką zapach, jakby mnie znów naszło ).
I jak dla mnie to są bardzo podobne, tylko proporcje inne.
Casmir są waniliowo-brzoskwiniowe a Mira-Bai brzoskwiniowo-waniliowe
__________________

brombusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 15:09   #1518
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Przyszły próbki z monachijskiego Sundhaft, o którym pisała Sabb, szybko, bo zamówienie złożyłam 6-go. Kazda próbka 3E, w cenie przesyłka. Pisałam już, że nie mają możliwości zapłaty kartą - musiałam zlecić przelew. Przychodzi zwykły list prio nierejestrowany, a w maleńkich roll-onach nawet nie wiem czy jest po 1ml - porównywalnie do próbek z Lucky. Liczyłam na większą pojemność i samplerki Później napiszę co testowałam.

Zapałałam chęcią poznania zapachów niedostępnych w polskich perfumeriach i zamówiłam m. in. 4 próbki Hilde Soliani:

Acquiilssssima
podoba mi się najmniej, mimo, że nut morskich nie ma w składzie jednak są mocno wyczuwalne, a ozon to jedna z tych, którą omijam szerokim łukiem, w dodatku połączona z jaśminem daje wrażenie dusznej szklarni

Freschiiissimo skusiły mnie nuty, bo myślałam, że będzie to zapach w sam raz na przyszłe lato - lekki i orzeźwiający ale okazało się, że dominuje jedna - przypalony cukier

Teatro Olfattivo Di Parma: Vecci Rossetti zapach teatru dla mnie to bardziej garderoba ale sama nie wiem czy tak właśnie pachnie, szczerze wątpię zapach na wskroś pudrowy z nutami kwiatowymi, gdzieś w tle czuję nawet lakier do włosów, nie czuję natomiast skóry i fajek

Teatro Olfattivo Di Parma: Stecca najbardziej mi się podoba z całej czwórki Po prostu liście pomidora, zielone i gorzkie zapach jest wiernie oddany, mocarny i trwały i... zaskakująco kończy się słodką wanilią


Z innej beczki:
Hinoki MIYA SHINMA
zaczyna się bardzo kolońsko i "tanio", właściwie to połączenie cytrusów i mchu dębowego, drewna hinoki nie czuję ni w ząb po czasie zostaje mało urodziwe mydełko
__________________
próbki na wymianę




Edytowane przez kriss_de_valnor
Czas edycji: 2011-11-15 o 17:45
kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 17:11   #1519
mała82
Zakorzenienie
 
Avatar mała82
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 568
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Cytat:
Napisane przez brombusia Pokaż wiadomość
Ale kusicie
Zaczynam rozmyślać nad ustrzeleniem flaszeczki

A w temacie przeleciała do mnie dzisiaj odlewka Casmir
I jak tylko skropiłam nadgarstki, zaraz na myśl przyszły mi Mira-Bai, które kilka lat temu przeszły przez moje ręce.
Tak samo brzoskwiniowo- waniliowe
Ma któraś podobne skojarzenia? Bo nie wiem czy rzeczywiście podobne, czy nos płata mi figle
Ja też nie znam Mira-Bai ale Casmir ... od kilku dni pachnę nim non stop - jest taki uzależniający, ciepły, waniliowy...Ja brzoskwini jakoś nie czuję, ale na pewno kupię kolejną flaszkę
__________________
Wymiana perfum
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post87460084
mała82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-15, 17:12   #1520
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Amor amor Forbiddes kiss - nie rozumiem za bardzo zachytow... jakos nic ciekawego w nim nie czuje, a juz na pewno nic odkrywczego. Ale jak ktos jest fanem zapachu AA to polubi. Na szzcescie ja nie bo bym zbankrutowala
Nilang Lalique - zupelnie przypadkiem przyuwazylam te nowosc i powiem, ze niezla. Poczatek pachnie sama nie wiem czym - raczej kwiatami, lekki orientem. Czytalam na fragrantice, ze podobny do Silver rain i teraz jak niucham papierek zauwazam podobienstwo, z tym, ze wedlug mnie nie jest tak mocny jak SL no i am wiecej lekkosci, przestrzeni i jest bardziej zjadliwy, nie dusi i mozna go nosic spokojnie. Pachnie jak prawdziwe perfumy
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 21:10   #1521
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Cytat:
Napisane przez ropuszka Pokaż wiadomość
Amor amor Forbiddes kiss - nie rozumiem za bardzo zachytow... jakos nic ciekawego w nim nie czuje, a juz na pewno nic odkrywczego. Ale jak ktos jest fanem zapachu AA to polubi. Na szzcescie ja nie bo bym zbankrutowala
Przypomina mi jakiś dezodorant którego używałam w podstawówce Miło, ale jeśli już coś z Amorkowej rodziny to ja poproszę klasyka
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-16, 10:46   #1522
Mendosita
Zakorzenienie
 
Avatar Mendosita
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 207
GG do Mendosita
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Testuję właśnie A la Nuit (dzięki Jowiszowi ) - jest bardzo bardzo dosłownie jaśminowy. Przypomina mi ogromnie Fleurs d'Orlane, tylko w Fleurs jest sporo innych kwiatów poza jaśminem, jest więc on nieco przytłumiony.
A la Nuit to zapach czystego olejku jaśminowego, podoba mi się, ale nie wiem, czy nie jest zbyt dosłowny.

Edit: dziś ciąg dalszy testów z paczki Jowisza
La Haie Fleurie- piękny, piękny jaśmin. Podobny do tego Lutensowego, ale nie jest tak dosłowny. Brak mu tej ostrości, ktora w A La Nuit nie do końca mi pasuje. La Haie jest łagodne, subtelne, jaśmin podszyty ledwie wyczuwalną wanilią. Przepiękny

Edytowane przez Mendosita
Czas edycji: 2011-11-17 o 08:20
Mendosita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-17, 09:06   #1523
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

No i ja się wzięłam za Amora Forbidden Kiss- i kurczę, nie rozumiem, czemu ten zapaszek budzi tyle emocji?
Jakiś bardzo przykry nie jest, ale nudny do bólu i zero oryginalności, na dodatek jakiś taki mdło- rozmemłany, ja wiem? budyń mi przypomina, zrobiony z przterminowanego proszku - mozna zjeść, jak ktoś ma chcicę na słodkie, ale żeby się podniecać?
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/


Edytowane przez justynaneyman
Czas edycji: 2011-11-17 o 09:07
justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-19, 09:48   #1524
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Blonde Violette Forda- na poczatku szorstko marchewkowy jak Hiris i Dior Intense ph, a więc dla mnie interesujacy- choć bardziej irysowy niż fiołkowy, niestety, szybko traci moc i praktycznie nie ma o czym mówić, ulatnia się ekspresowo

Elie Saab globalnie po raz trzeci i coraz bardziej na tak- przenikliwe białe kwiaty, duża ilość esencji w esencji, zapach na granicy przegięcia, (jeszcze trochę i byłby Rumeur Lanvina), bardzo trwały i powiedziałabym- z klasą. Archetyp perfum, jak dla mnie. Najlepsza nowość tego roku wg mnie.
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-19, 10:03   #1525
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Bond no.9 Silver Factory kadzidlano-drzewno-żywiczny doprawiony grejpfrutem i odrobiną kwiatów, śliczny. Trwałość średnia, kilka godz, cena wysoka
__________________
Ubieram się na czarno, bo jestem z Nilfgaardu
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-19, 14:22   #1526
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Amor Amor Forbidden Kiss-coś pięknego,myślałam,że nic nie przebije wersji elixir passion i absolu,a jednakForbidden kiss jest gęsty,kremowy,jest tu kawa, ale bardzo delikatna, aromatyzowana wanilią i z dużym dodatkiem mleka z pianką.Czuję też czerwoną,aksamitną różę, nie jest to żaden tam pączek, lekko rozwinięty,ale dojrzały kwiat-bujny i buńczucznyBaardzo udana odsłona i zastanawiam się czy jeszcze jakieś wersje AA wymyślą, bo jeśli tak, to ciężko będzie przebić tę
Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
No i ja się wzięłam za Amora Forbidden Kiss- i kurczę, nie rozumiem, czemu ten zapaszek budzi tyle emocji?
Jakiś bardzo przykry nie jest, ale nudny do bólu i zero oryginalności, na dodatek jakiś taki mdło- rozmemłany, ja wiem? budyń mi przypomina, zrobiony z przterminowanego proszku - mozna zjeść, jak ktoś ma chcicę na słodkie, ale żeby się podniecać?
Testowałam i ja Zdecydowanie się nim podnieciłam Moim zdaniem najpiękniejszy z Amorów, przebija nawet klasyka Na mnie prawie od początku wyszła kawa mocna, lekko śmietankowo-słodka przeplatająca się z nutami klasyka. Chcę go

Guess Seductive I'm Yours-dla mnie to podróba Coco Mademoiselle. Pachnie jak "odpowiednik oryginalnych perfum" który nie dorównuje oryginałowi, poza tym bardzo nietrwałe.

CK Beauty-z początku pachną jak Michael Kors edp, czyli tuberozą, ale potem pojawiają się takie "pudrowe białe kwiaty", ale zapach nie jest ciężki, wręcz przeciwnie, świetlisty, iskrzący. Muszę jeszcze raz porządnie przetestować, bo jestem zaintrygowana
__________________
"Wybrałam osobę, którą chcę być, i nią jestem."
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-19, 14:42   #1527
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Valentina Valentino niestety rozczarowalam sie - zapach kwiatowo-pizmowy, bez wyrazu i mdly. Kwiatki-sratki, popluczyny po proszku do prania. To juz Avonowskie dziela maja wiecej charakteru
Sira des Indes Jean Patou hmmm... ciekawy zapach, inny niz wszystkie. Indiami wedlug mnie nie pachnie, aczkolwiek mozna wyczuc kwasno-slodko-jadalna nutke, ocieplona wonia kadzidelek, ale nie tych z podrzednych sklepikow. Bardzo bogaty zapach, jednak w zetknieciu z moim nosem powoduje nieprzsyjemne odczucia. natomiast z daleka, np. na kims pobrzmiiewa super. Zwraca uwage, jednak ja chyba nie dalabym rady go nosic.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-19, 19:09   #1528
dziewczynka87
Rozeznanie
 
Avatar dziewczynka87
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 605
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

W końcu udało mi sę przetestować Amor Amor Forbidden Kiss. Szczerze mówiąc pierwsze wrażenie mnie rozczarowało... nie wiem nawet laczego, myślaam, że będzie trochę inny. Zrobię pewnie jeszcze jedno podejście, ale póki co mój zapał się ostudził Zapach przypomina mi trochę "Hot" Ralpha Laurena.
dziewczynka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 10:22   #1529
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Ekstrakt Flowerbomb piękny, jeszcze słodszy niż EDP i Extreme, intensywny, i trochę bardziej paczulowy. Śliczny flakon 20ml, szkoda tylko, że bez atomizera... wszystko pieknie, poza ceną tylko dlatego nie wpisuję na wish listę. Testowałąm też ekstrakt Jimmy Choo i tu, jeśli chodzi o zapach, podobne spostrzeżenia jak przy ekstrakcie FB, ale poj. to 40ml i flakon z atomizerek, więc prędzej kupiłabym Jimmy Choo. Na lotnisku widziałam za 78 funtów, więc cena do przeżycia. Ekstrakt Flowerbomb kosztuje 190 funtów
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 18:51   #1530
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

No i wiem , czemu Elie Saab mi nie leży - kwiat pomarańczowy , którego nie lubię i mnie drażni
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-21 14:21:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:43.