Misja w Zambii - cz. IV - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-18, 17:42   #4591
MartaiMaciej
Raczkowanie
 
Avatar MartaiMaciej
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 355
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Uważaj Basiu, bo koniec końcem okaże się, że jest wśród nich chłopiec. U małych świnek łatwo się pomylić, bo jako maluszki wyglądają prawie identycznie. Wiem, bo kilka lat miałam świnki i "byłam ekspertem" w rozpoznawaniu płci.
__________________
Chcesz wiedzieć gdzie jest Twoja paczka?
http://sledzenie.poczta-polska.pl/
MartaiMaciej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-18, 17:49   #4592
basiaczek11
Raczkowanie
 
Avatar basiaczek11
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 470
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez MartaiMaciej Pokaż wiadomość
Uważaj Basiu, bo koniec końcem okaże się, że jest wśród nich chłopiec. U małych świnek łatwo się pomylić, bo jako maluszki wyglądają prawie identycznie. Wiem, bo kilka lat miałam świnki i "byłam ekspertem" w rozpoznawaniu płci.
Wiem, wiem. Pomagali mi ludzie z innego forum - świnkowego. Po tych dramatycznych dwóch miesiącach sama jestem "ekspertem" - na pewno wiem więcej niż nasi weterynarze
No ale to już temat na inne forum. Nie będę tu zaśmiecać ale wyślę Ci wiadomość prywatną
__________________
Pozdrawiam Basia


Adopcja Serca na facebooku:

Adopcja Serca


basiaczek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-18, 19:27   #4593
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Basiu, ale jazda z tymi świnkami I co zrobiliście z pozostałymi? Możesz przecież pisać tutaj na ten temat, chyba nie musimy tylko ściśle afrykańskich spraw się trzymać
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-18, 19:35   #4594
basiaczek11
Raczkowanie
 
Avatar basiaczek11
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 470
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Basiu, ale jazda z tymi świnkami I co zrobiliście z pozostałymi? Możesz przecież pisać tutaj na ten temat, chyba nie musimy tylko ściśle afrykańskich spraw się trzymać
Na razie mamy w domu "Z kamerą wśród zwierząt". Jeszcze są z nami bo piją mleczko od Luśki chociaż już pierwszego dnia podbierały jej jedzonko z miski. Jedna zostaje z nami tzn. z mamą Lusią a pozostałe dwie - jeśli Marta pomoże mi w upewnieniu się co do płci, pojadą do Warszawy do znajomych. Fajnie by było bo są bardzo ze sobą zżyte i mogłyby mieszkać razem... Jak widzisz zajmuję sie także adopcją świnek morskich. A swoją drogą "fachowców" ze Sklepów Zoologicznych przeszkoliłabym trochę...Zresztą weterynarzy też...No dobra zupełnie zgłupiałam na ich punkcie pokażę Wam zdjęcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg maluchy.jpg (56,1 KB, 26 załadowań)
__________________
Pozdrawiam Basia


Adopcja Serca na facebooku:

Adopcja Serca


basiaczek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-18, 19:38   #4595
MartaiMaciej
Raczkowanie
 
Avatar MartaiMaciej
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 355
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Małe świnki od pierwszego dnia podjadają stałe pokarmy. Śliczne są.
__________________
Chcesz wiedzieć gdzie jest Twoja paczka?
http://sledzenie.poczta-polska.pl/
MartaiMaciej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-18, 22:04   #4596
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez basiaczek11 Pokaż wiadomość
No dobra zupełnie zgłupiałam na ich punkcie pokażę Wam zdjęcie
Ale słodkie
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-19, 11:21   #4597
moria44
Wtajemniczenie
 
Avatar moria44
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z chałupki
Wiadomości: 2 504
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez basiaczek11 Pokaż wiadomość
(...) pokażę Wam zdjęcie
O Boziuuu pięknee Ta z białym pyszczkiem jest przesłodka!

Seonka - a Wy wiecie czy Patka będzie miała siostrzyczkę czy braciszka czy to niespodzianka?

MartaiMaciej dzięki
__________________
Iguśka

God couldn’t be everywhere, so he created mothers

moria44 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-19, 12:36   #4598
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez moria44 Pokaż wiadomość
Seonka - a Wy wiecie czy Patka będzie miała siostrzyczkę czy braciszka czy to niespodzianka?
Moria, raz w 17 tc pokazała się, że dziewczynka, ale to bardzo wcześnie było, więc podobno nie można potwierdzić na 100 %. A późniejsze USG na 100 % nie stwierdzają, bo się tak kryje. Na 90 % ma być dziewczynka Ja się nastawiłam już na siostrzyczkę i nie wiem jak bym zareagowała, gdyby nagle okazało się, że chłopczyk Oby było tylko zdrowe i poród łatwy, a później będę się nad płcią zastanawiać
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-19, 17:23   #4599
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

znaczy sie jak urodzisz chłopca to pokochasz jak swoje
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-19, 17:55   #4600
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
znaczy sie jak urodzisz chłopca to pokochasz jak swoje
Nie widzę innej możliwości

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

Ale na żadnym z tylu USG co miałam jajeczek nigdy nie było widać, ale nie było też na 100 % widać że dziewczynka W poprzedniej ciąży to miałam w karcie wpisaną płeć i powiedziała mi, że jak po porodzie pokażą mi chłopca, tzn. że mi dziecko podmienili

A wogóle to nie wiem kiedy urodzę, ale mój mąż wtorek, środa, czwartek ma obronę doktoratu. Więc jak zacznę rodzić jak go nie będzie to załamka. Chciałabym żeby czekał na korytarzu . A tak to teść będzie musiał mnie wieść a teściowa przyjdzie do Pati i będzie z nią siedzieć 2-3 dni sama??Ona nigdy tyle dni z babcią nie była.

Smutno by jej było gdyby mnie nie było, taty nie było i zostałaby sama z babcią a później ja wracam i to jeszcze z nowym dzieckiem.

A pozytywna wizja to taka, że zaczyna mi się poród, zbieramy Pati i zostawiamy u teściowej, jedziemy do szpitala, ja sobie rodzę a później mąż i teściowa razem z mężem siedzą z Pati. Ona nie jest sama z babcią tylko też z tatą i może jakoś łatwiej zniesie nowe dziecko?
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-19, 18:11   #4601
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

ojej, nie zamartwiasz sie Ty za bardzo? wszystkiego nie przewidzisz.
ja to zawsze w nocy rodziłam i za trzecim razem mąż powiedział że znowu sie nie wyśpi a do starszych dzieci to w dodatku trzeba było teściową budzić

Masz scenariusz na porób o 2, 3 w nocy? co z Pati, budzić, a jak zacznie płakać, może Ty pojedziesz sama, urodzisz międzyczasie w taksówce a mąż poczeka aż Pati sie wyśpi, no bo jakby ją zbudził to już ci wogóle tego drugiego dziecka nie wybaczy itd. itd.
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-19, 19:25   #4602
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
ojej, nie zamartwiasz sie Ty za bardzo? wszystkiego nie przewidzisz.
ja to zawsze w nocy rodziłam i za trzecim razem mąż powiedział że znowu sie nie wyśpi a do starszych dzieci to w dodatku trzeba było teściową budzić

Masz scenariusz na porób o 2, 3 w nocy? co z Pati, budzić, a jak zacznie płakać, może Ty pojedziesz sama, urodzisz międzyczasie w taksówce a mąż poczeka aż Pati sie wyśpi, no bo jakby ją zbudził to już ci wogóle tego drugiego dziecka nie wybaczy itd. itd.
MAMA, opcji porodu w nocy nie przewiduję Serio Moja gin. w odpowiednim momencie wywołuje mi poród (przyjdę do niej jak mąż wróci) i rodzę w kilka godzin Poprzednio też tak było. A gdyby faktycznie w nocy, to teść przywiezie teściową i ona z nią zostanie a ja z mężem do szpitala.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-19, 19:35   #4603
ChoosingHope
Raczkowanie
 
Avatar ChoosingHope
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Connecticut, USA
Wiadomości: 212
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Seonka-3mam kciuki, zebys miala porod w wersji wymarzonej. Mysl pozytywnie, a bedzie dobrze. Stresu teraz nie potrzebujesz. Rodzic pomozemy na odleglosc, ale czekamy na fotki malej Seonki (albo malego Seonka ).

Basiaczek11-cudenka... Gdyby Maz bardzo sie skarzyl, to ja Wam zawsze moge znalezc "synka" w Zambii.

Adopcja Grupowa ma juz komplet Rodzicow Adopcyjnych!! Ludzie wspaniali! Kazdy moj Newsletter powoduje lawine wspanialych maili, w ktorych kazdy dzieli sie pomyslami, jak moze pomoc. Wczoraj wyszedl nowy Newsletter, w ktorym pisalam, ze chcialabym szczoteczki do zebow dla Adopcji Grupowej, dzis juz mam odzew i zaczynamy organizowac akcje w jednej ze slaskich szkol. Paste juz mamy (dzieki Mzungu!! ) Poza tym wspaniale kobiety z Kanady i USA dziergaja cieple skarpetki dla naszych przedszkolakow! Oj, ludzie sa wspaniali...

Zycze Wam milego weekendu i pozdrawiam!
ChoosingHope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-19, 20:40   #4604
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Mzungu? paste? to on nas podczytuje czy co? czy jak? skąd wiedział?
jakaś partyzantka
a taki zajęty podobno
czyli wyszedł z podziemia , jak jeszcze na wizaż wpadnie to ja padne
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-19, 20:58   #4605
ChoosingHope
Raczkowanie
 
Avatar ChoosingHope
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Connecticut, USA
Wiadomości: 212
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
Mzungu? paste? to on nas podczytuje czy co? czy jak? skąd wiedział?
jakaś partyzantka
a taki zajęty podobno
czyli wyszedł z podziemia , jak jeszcze na wizaż wpadnie to ja padne
A o ktorym Mzungu Ty myslisz Mamo? Bo ja o Krzysztofie... Ty chyba o Bertrandzie? Bertrand sie uczy, bo ma egzamin z drugiej specjalizacji, ale w niedziele rozmawialam z nim na FB i namawialam, zeby kupil na aukcji bransoletke dla Zony.
ChoosingHope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-19, 21:02   #4606
basiaczek11
Raczkowanie
 
Avatar basiaczek11
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 470
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość

A wogóle to nie wiem kiedy urodzę, ale mój mąż wtorek, środa, czwartek ma obronę doktoratu. Więc jak zacznę rodzić jak go nie będzie to załamka. Chciałabym żeby czekał na korytarzu . A tak to teść będzie musiał mnie wieść a teściowa przyjdzie do Pati i będzie z nią siedzieć 2-3 dni sama??Ona nigdy tyle dni z babcią nie była.

Smutno by jej było gdyby mnie nie było, taty nie było i zostałaby sama z babcią a później ja wracam i to jeszcze z nowym dzieckiem.

A pozytywna wizja to taka, że zaczyna mi się poród, zbieramy Pati i zostawiamy u teściowej, jedziemy do szpitala, ja sobie rodzę a później mąż i teściowa razem z mężem siedzą z Pati. Ona nie jest sama z babcią tylko też z tatą i może jakoś łatwiej zniesie nowe dziecko?
Seona wyluzuj. Nie da się kontrolować i opanować wszystkiego. Dziecko jak będzie chciało to się urodzi niezależnie od doktoratu tatusia. A Pati nie będzie SAMA tylko z babcią. Zobaczysz jeszcze Cię zaskoczy, tak się będą dobrze bawić. Masz szczęście, że teściowie są w pogotowiu...Nie każdy ma taki komfort. Będzie dobrze a my prześlemy dużo pozytywnej energii

Bernadetko - mąż już się przyzwyczaił do swojego "Babińca". Też oszalał na punkcie tych świnek, twierdzi, że jeden chłop, ale za to porządny w rodzinie wystarczy I w sumie ma rację

moria44 dziękuję w imieniu świnek
__________________
Pozdrawiam Basia


Adopcja Serca na facebooku:

Adopcja Serca



Edytowane przez basiaczek11
Czas edycji: 2011-11-19 o 21:07 Powód: dopisek
basiaczek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-19, 21:56   #4607
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Dziewczyny dzięki Ja to mam tyle sprzecznych emocji w sobie, że masakra. Cieszę się straszliwie i tak samo straszliwie się martwię Mam teściów na szczęście w pogotowiu, teść ma auto więc nie ma problemu z zawiezieniem mnie czy coś. W ostateczności pójdę rodzić z mamą
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 18:37   #4608
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez ChoosingHope Pokaż wiadomość
A o ktorym Mzungu Ty myslisz Mamo? Bo ja o Krzysztofie... Ty chyba o Bertrandzie? Bertrand sie uczy, bo ma egzamin z drugiej specjalizacji, ale w niedziele rozmawialam z nim na FB i namawialam, zeby kupil na aukcji bransoletke dla Zony.
Myslałam o Bertrandzie taki ma tutaj nick
no to odszczekuje co wcześniej napisałam
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 21:05   #4609
ava80
Rozeznanie
 
Avatar ava80
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 760
GG do ava80 Send a message via Skype™ to ava80
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Widziałam, że wcześniej jakies maluszki sie pojawiały i wszyscy piszczeli z zachwytu. No więc ja dorzucę BROJLERY

Dostałam wczoraj wiadomość od S.Józefy.
Te jednodniowe maluszki zakupiła właśnie misja, jak je się na specjalnej paszy podtuczy to sprzedane za 5-6 tygodni przyniosą zysk.
Niech żyje przedsiębiorczość s.Józefy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg brojlery_1.jpg (96,9 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg brojlery_2.jpg (69,8 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg brojlery_3.jpg (79,8 KB, 11 załadowań)
__________________
ava80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-20, 22:23   #4610
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Ale śliczne kurczaczki i jak ich dużo
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 02:24   #4611
ChoosingHope
Raczkowanie
 
Avatar ChoosingHope
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Connecticut, USA
Wiadomości: 212
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Dla wszystkich, ktorzy czytali bloga Neli mam dzis dwa filmiki, ktore na pewno Was zainteresuja. Pierwszy jest z zambijskiej mszy (pamietacie slynna skrzynke coca-coli?? ), a drugi przedstawia zabawe dzieci w rybke. Milego ogladania!

http://www.youtube.com/watch?v=joMJBBcY-9I

http://www.youtube.com/watch?v=XVXiA6wH83Y

Agatko--dzieki!!

Basiaczku--no w sumie Maz ma racje! Zawsze twierdze, ze jakosc jest wazniejsza od ilosci.

Jak tam idzie zbiorka??

Edytowane przez ChoosingHope
Czas edycji: 2011-11-21 o 02:26
ChoosingHope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 11:21   #4612
MartaiMaciej
Raczkowanie
 
Avatar MartaiMaciej
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 355
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Party 2011 - 368 zł.
Kurczaczki super.
__________________
Chcesz wiedzieć gdzie jest Twoja paczka?
http://sledzenie.poczta-polska.pl/
MartaiMaciej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 21:33   #4613
MartaiMaciej
Raczkowanie
 
Avatar MartaiMaciej
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 355
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Bardzo proszę !!! Sprawdzcie finanse. Na Party mamy bardzo mało,termi nagli, a mamy "obstawić 5 wsi".
Drugie, jaka będzie kwota podhodowanych kurczaczków, bo może rozprowadzimy między rodziny adopcyjne i Siostra miałaby szybciej i korzyść dla nas wszystkich (byłabym chętna dla Cecyllii).
Trzecie. Jeśli Siostra-Anioł zechciałaby, -musiałaby się zorientować ile kosztuje inkubator- wylęgarnię dla kurcząt, bo może kwota jest dla nas realna. Wiem, że programów jest dużo, ale, może kwota nie jest zbyt wygórowana? Oczywiście to jest pod dyskusje i może termin rozwlekły, ale może warto nawet dla naszych rodzin i nie tylko?
__________________
Chcesz wiedzieć gdzie jest Twoja paczka?
http://sledzenie.poczta-polska.pl/

Edytowane przez MartaiMaciej
Czas edycji: 2011-11-21 o 21:38
MartaiMaciej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-22, 01:27   #4614
ChoosingHope
Raczkowanie
 
Avatar ChoosingHope
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Connecticut, USA
Wiadomości: 212
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez MartaiMaciej Pokaż wiadomość
Drugie, jaka będzie kwota podhodowanych kurczaczków, bo może rozprowadzimy między rodziny adopcyjne i Siostra miałaby szybciej i korzyść dla nas wszystkich (byłabym chętna dla Cecyllii).
Trzecie. Jeśli Siostra-Anioł zechciałaby, -musiałaby się zorientować ile kosztuje inkubator- wylęgarnię dla kurcząt, bo może kwota jest dla nas realna.
5-6 tygodniowe kurczaki to raczej nie jest rozwiazanie dla Rodzin dzieci adopcyjnych. To nawet nie jest rozwiazanie dla Misji, bo przeciez moglibysmy sobie wyhodowac te kury-nioski od pisklat. Problem w tym, ze kury zaczynaja znosic jajka okolo 18 tygodnia zycia, a do tego czasu potrzebuja duzo specjalnej paszy (droga!). Wiem, ze ostatnio kury mialy 17 tygodni, kiedy przyjechaly do Misji i w ciagu pierwszych tygodni produkcja jajek byla niezbyt wielka, a jajka male. Czyli takie 5-6 tygodniowe musza byc zywione jeszcze przez okolo 3 miesiace zanim jest z nich pozytek, a na to nikogo nie stac.

Chyba miesiac temu szukalam inkubatora do drobiu. Znalazlam cos w Indiach. Siostra Jozefa miala pisac w tej sprawie, ale nie wiem, czy sie czegos dowiedziala. Inkubatorow ogolnie jest sporo, ale ten musialby byc na solar. Jesli ktos wie na temat takich inkubatorow, to prosze o info. Siostra szukala inkubatora, bo kaczki nie chcialy siedziec na jajkach.

Co do kurek dla rodzin dzieci adopcyjnych to mam taki jeden pomysl (w ogole w tym miesiacu mam po 5 pomyslow na minute i sama nie umiem za nimi nadazyc ), ale musze porozmawiac o tym z Siostra. Teraz Siostra ma urwanie glowy przed Swietami, a ja mam urwanie glowy przed aukcjami, wiec badzcie cierpliwi. Jak cos wyjdzie z tego pomyslu, to na pewno napisze.

Pozdrawiam!
ChoosingHope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-22, 17:33   #4615
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

a ja wiem kto mógłby cos wiedzieć na temat inkubatorów na solar postaram się z nim skontaktować
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-22, 20:38   #4616
ChoosingHope
Raczkowanie
 
Avatar ChoosingHope
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Connecticut, USA
Wiadomości: 212
Exclamation Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Mama--jesli dowiesz sie czegos o inkubatorze, a mnie wtedy nie bedzie, to napisz bezposrednio do Siostry Jozefy, dobrze? Dzieki!

Wrzucam fotki 4 rzeczy, ktore beda wystawione na aukcjach, a ktorych nie ma w zwiastunie. Cos Wam sie nalezy za to, ze dzielnie sledzicie ten watek, nie?? To sa te piekne rzeczy od Neli, o ktorych wspominalam. Mamy jeszcze kilka innych, ale na jednej aukcji swiat sie nie konczy... Dzieki Agatko!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bransoletka z koralików (1).jpg (127,7 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg drewniana miseczka, leciutkie drewno (1).jpg (147,1 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Kolorowa bransoletka (1).jpg (181,4 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Oryginalny naszyjnik,kolorowy (1).jpg (174,1 KB, 10 załadowań)
ChoosingHope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-23, 10:11   #4617
New_Rock
Rozeznanie
 
Avatar New_Rock
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 714
Smile Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez ChoosingHope Pokaż wiadomość
...dwa filmiki, ktore na pewno Was zainteresuja. Pierwszy jest z zambijskiej mszy (pamietacie slynna skrzynke coca-coli?? ), a drugi przedstawia zabawe dzieci w rybke.
To teraz jeszcze wytłumacz, co oni robią na tej mszy, co to jest za fragment i dlaczego dają Coca-Colę, a potem Pepsi I co to są za kobiety, ta grupa w czepkach

I na czym polega zabawa w rybkę...
Ktoś tam włazi pod spód i ten na wierzchu ma go złapać?...

Cytat:
Napisane przez ChoosingHope Pokaż wiadomość
(w ogole w tym miesiacu mam po 5 pomyslow na minute i sama nie umiem za nimi nadazyc )
O i tak powinno być

A właśnie szukałem, jak się nazywa wykształcenie do hodowli kur, czy rolnicze, i google mi podpowiedziało, że zootechniczne, a to poprzez taki blog: http://like-a-geek.jogger.pl/2011/02...reelancingu-2/ - czasem komentarze są lepsze niż wpis. Może komuś się przyda.
__________________
poCZATuj z nami!
CENNIK POCZTY =>suwak na Afryka
(paczka ekonomiczna 20 kg [max] = 187 zł)
New_Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-23, 15:41   #4618
ChoosingHope
Raczkowanie
 
Avatar ChoosingHope
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Connecticut, USA
Wiadomości: 212
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez New_Rock Pokaż wiadomość
To teraz jeszcze wytłumacz, co oni robią na tej mszy, co to jest za fragment i dlaczego dają Coca-Colę, a potem Pepsi I co to są za kobiety, ta grupa w czepkach

I na czym polega zabawa w rybkę...
Ktoś tam włazi pod spód i ten na wierzchu ma go złapać?...
Rock--chyba jednak bloga Neli nie czytales! Dla wszystkich przypomnienie (skopiowane z bloga Neli):

"Mpanshya, 11.09.2011, niedziela


Dziś rano tradycyjnie poszłyśmy na mszę. No i to nie była taka zwykła msza. Bo nie dość, że moja ostatnia w Mpanshyi to jeszcze postanowiłyśmy iść za wzorem lokalnej społeczności i złożyć dary. Zwykle wrzucamy tylko pieniążka – czyli datek na kościół. Zawsze jest jednak jeszcze druga grupa darczyńców z prezentami dla księży. Można wtedy zobaczyć najróżniejsze rzeczy, zgrzewki mydła, papiery toaletowe, koce, pościel, cukier, a nawet żywe, gdaczące kurczaki. Jest tworzony taki fajny, tańczący pochód, każdy po kolei podchodzi i składa księdzu dary, a niektóre kobiety robią to nawet na kolanach. No i dziś właśnie my postanowiłyśmy dołączyć się do takiego pochodu. Prezent był dla nas oczywisty. Spiłyśmy hektolitry coli i innych napojów u księży na werandzie, więc jako dar taszczyłyśmy skrzynkę coli. My razem z Zosią i Sylwią niosłyśmy dar, natomiast Maggie była kamerzystą i fotografem w jednym. Fajnie wyszło, nawet nas ludzie na komórki nagrywali
Po mszy oczywiście trzeba było trochę tej coli spić. "

A o zabawie w rybke byl wpis 4 wrzesnia:

"Sylwia przyniosła od księży wielką, kolorową chustę Klanzy, która robi tutaj furorę i zaczęliśmy grę w „Where is the Fish”. Czyli jedno dziecko-rybak biega po powierzchni chusty, pod powierzchnią biega natomiast dziecko-rybka, no i wiadomo, kto kogo musi złapać Ależ było radości!!! "

Polecam wszystkim bloga Agaty, bo to naprawde swietna lektura: http://www.agatawdrodze.blogspot.com/
ChoosingHope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-23, 16:48   #4619
MartaiMaciej
Raczkowanie
 
Avatar MartaiMaciej
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 355
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

PARTY 2011 398 zł

Zataszczyłam dzisiaj na pocztę paczkę dla małej Cecylli. Może doczłapie przed Świętami. Pytałam Pani o pocztowe worki M. Powiedziała, że to na książki i prasę. Do Zambii "chodzą". Tu informacja właściwie dla ROCK'a. Pakuje się w pakiety po dwa kg i każdy adresuje. Worek może ważyć 30 kg (worki na poczcie) i cena wysyłki morska 60-kilka zł, a lotniczy z potwierdzeniem odbioru 70 - kilka zł + za ekspres 4 zł. Szkoda, że nie można tak wysyłać np podpasek, czy innych miękkich rzeczy.
__________________
Chcesz wiedzieć gdzie jest Twoja paczka?
http://sledzenie.poczta-polska.pl/
MartaiMaciej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-24, 07:31   #4620
New_Rock
Rozeznanie
 
Avatar New_Rock
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 714
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez ChoosingHope Pokaż wiadomość
Rock--chyba jednak bloga Neli nie czytales!
Czytałem, ale to było 2 miesiące temu...
Wiesz, ile ja czytam na co dzień? I potem jednym okiem wpada, a drugim wypada...

Cytat:
Napisane przez MartaiMaciej Pokaż wiadomość
...pocztowe worki M. Powiedziała, że to na książki i prasę. Do Zambii "chodzą". Tu informacja właściwie dla ROCK'a. Pakuje się w pakiety po dwa kg i każdy adresuje. Worek może ważyć 30 kg (worki na poczcie) i cena wysyłki morska 60-kilka zł, a lotniczy z potwierdzeniem odbioru 70 - kilka zł + za ekspres 4 zł. Szkoda, że nie można tak wysyłać np podpasek, czy innych miękkich rzeczy.
Hm, no to może szkoda, że nie wiedziałem wcześniej, chociaż jak teraz zajrzałem na stronę poczty, i poczytałem o chorągiewce, to zaraz, skąd ja wezmę deseczkę... http://www.poczta-polska.pl/dtf_list...ica_worekm.htm

Cytat:
Napisane przez Poczta Polska
Nadawca Worka M powinien zaopatrzyć worek w chorągiewkę adresową (chorągiewka adresowa powinna zawierać wszystkie informacje o adresacie, której wymiary powinny być nie mniejsze niż 90x140 mm z tolerancją do 2 mm. Chorągiewka powinna być wykonana z dość sztywnego płótna, grubego kartonu, tworzywa sztucznego, pergaminu lub papieru naklejonego na deseczkę i mieć otwór (umożliwiający zawieszenie do worka))
Tak mi się wydaje, że kiedyś tego opisu tam nie było. Jak sprawdzaliśmy poprzednio. Bo już kiedyś się tymi workami interesowaliśmy tu na forum. Więc dzięki - może komuś jeszcze się przyda. Ja to już od ponad roku nic nie wysyłam. I nie jestem przekonany do wysyłania książek, skoro jak słyszałem, idą do hospicjum. To kto je czyta? Ci co zaraz umrą? To kto ma się uczyć i budować dobrobyt? Przekonajcie mnie, że to ma sens. Czy ja źle pamiętam? Może to jeszcze nie ten etap, żeby tam się interesowali czytaniem? A potem to już wejdzie powszechny internet i komputery czy tablety w cenie tej Coca-Coli, kupowane na skrzynki, i Zambijczycy w buszu też będą mieć dostęp do wszystkiego i książki nie będą potrzebne. Lepiej też się napiję Coca-Coli, zamiast wydawać £20 na paczkę do Polski i prosić kogoś o przepakowanie 30 kg w 15 paczuszek po 2 kg i kombinowanie tej deseczki...
__________________
poCZATuj z nami!
CENNIK POCZTY =>suwak na Afryka
(paczka ekonomiczna 20 kg [max] = 187 zł)
New_Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:19.