Dzieci październik-listopad-grudzień 05 - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-26, 19:57   #391
miqsia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 38
GG do miqsia
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Kochane mamusie z tym nocnikiem to było tak.... Często ja sadzałam i za kazde siku czy kupke były brawa i wielka radość domowników. Poczatek był trudny bo ani myślała siedzieć na nocniczku ale uparcie odwracałam jej uwage no i pomalutku nam sie udało. Jedyna recepta to dużo cierpliwosci,pomysłów na siedzace zabawy i DUUŻA radosc z niespodzianki w nocniczku Milunia ostatnio zaczeła słuchać muzy na vivie a najbardziej sie jej podoba holy doly czy jakos tak.. Jak tylko usłyszy tę pisenke zaczyna Smiesznie podrygiwać i śmiać się a to fantastyczny widok i lek na moje małe dołki,zresztą lubi każda muze i robi tanu tanu hehehe... Pozdrawiam kochane mamusie i życze powodzenia z nocnikami,nasz jest grajacy może to tez pomogło...pa pa pa
miqsia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 20:49   #392
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Dziękuje Kasieńko w imieniu roczniaka za życzenia
Ola jest przeurocza i słodko wygląda w sukienkach

Buniu, musisz troche przystopowac Jędrusia, bo coś za wcześnie zaczął

W tym tygodniu wreszcie kupiłam Gabi kozaki, kurtkę i ocieplane spodnie. Kurtka moim zdaniem droga (babcia fundowała). Wszystkie mamy juz chyba dawno zakupy zrobiły, bo w kozakach mały wybór, podobnie w kurtkach. Rozmiarówki szalone. Mierzyłyśmy jedną rozm. 92 - w sam raz, ale chciałam z małym zapasem. 98- nie ma a juz w większej sie utopiła
Gabi nosi teraz ubranka 80-86, więc stwierdziłam, że 80 na pewno za mały jak na zimę romiar kurteczki a tu sie okazuje, że innej firmy jest lekko duża,niewiele większa 86, więc kupiłam 86. Z kolei spodnie musiałam kupić 80, bo i tak sięgają do samej ziemi.
Dobrze, że poszłam z młodą i nie kupowałam na oko, bo musiałabym zwracać.
Gabrysia była bardzo grzeczna na zakupach, przymierzała stosy kurtek i butów i nie miała żadnych pretensji, chociaż była śpiąca i czas obiadu dawno juz minął
Lubi kobieta kupowac ciuchy i już (ja nie cierpię)

Acha, buciki kupiłam 21 (są nr za duże, Gabi ma stópke 13cm). Jakie rozmiary stópek mają wasze pociechy?

Edytowane przez anah
Czas edycji: 2006-10-29 o 21:34
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 12:47   #393
miqsia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 38
GG do miqsia
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Na zakupy wybrałam się do Czech bo tam jest taniej za sliczna brazowa kurtke zapłaciłam 17 zł,za bombowe butki rozmiar 20 jakies 40zł,grube spodnie czapke i szalik razem 10 zł jestem zadowolona,no i 2 grube sweterki za łacznie 35 zł......pozdrawiam mamusie i całuje maleństwa pa
miqsia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 20:22   #394
plusik_99
Raczkowanie
 
Avatar plusik_99
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kopenhaga/Bronshoj
Wiadomości: 225
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Buniu kapcie mam takie http://www.befado.com.pl/index.php?menu=32&id=29
Ja też jestem zadowolona z zakupów w "ciuchach". Na jesień kupiłam super różową kurtkę next za 8zł. Wyglada na nową. A ostatnio znalazłam śliczne bluzeczki bawełniane h&m.
Niedługo nastepne urodzinki
Kupujecie torty czy pieczecie same? Ja raczej zamówie i przegladam wzory...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cudoTort.jpg (51,4 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg inccake.jpg (27,9 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg normal_nos_1_teddy.jpg (63,0 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg normal_nos_teddies_party.jpg (66,8 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg normal_StrawberryShtCake_001.jpg (39,5 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg normal_100_0935.jpg (87,9 KB, 8 załadowań)
plusik_99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 20:47   #395
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Cytat:
Napisane przez miqsia Pokaż wiadomość
Na zakupy wybrałam się do Czech bo tam jest taniej za sliczna brazowa kurtke zapłaciłam 17 zł,za bombowe butki rozmiar 20 jakies 40zł,grube spodnie czapke i szalik razem 10 zł jestem zadowolona,no i 2 grube sweterki za łacznie 35 zł......pozdrawiam mamusie i całuje maleństwa pa

No to mnie Miqsia zabiłaś tymi cenami Nie dość, że w tym miesiącu cienko przędziemy, to ja fortunę wydałam na ciuchy dla Gabi.
Kurtka 95 zł, spodnie ocieplane 49 zł, buty 98 zł (jeszcze nie najdroższe, Bartki oczywiście najdroższe były - 135 zł ale poszłam po rozum do głowy i tych Bartków nie kupiłam. Trzeba im jednak przyznać, że buty wizualnie maja chyba najładniejsze i najstaranniej wykonane). Kurtkę jak pisałam już fundowała babcia, ale jakbym kupiła za 50 zł, to dokupiłabym jeszcze jedne spodnie (były fajne grube sztruksy). Trudno.

Plusik, to nie są torty, tylko torciska. Jeżeli miałabym wybierać z tych, to wzięłabym ten drugi, pomarańczowy (filmowy, dowcipny), ten z misiami tez nie jest zły
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 21:57   #396
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Buniu, musisz troche przystopowac Jędrusia, bo coś za wcześnie zaczął

Acha, buciki kupiłam 21 (są nr za duże, Gabi ma stópke 13cm). Jakie rozmiary stópek mają wasze pociechy?
Hehe, no wcześnie zacząl, to prawda Koleżanka wrześniówka, może mu imponuje starszeństwem

Anah, Jędrek ma też buty 21, ok. 1 cm za duże we wrześniu mu kupiliśmy kapcie z zapasem nr 20, ale ze 2 tyg. temu wyrósł.

Ja butów zimowych jeszcze nie mam, na razie chodzi w jesiennych za kostkę W listopadzie chcę kupic, chyba, ze wcześniej śnieg spadnie

Cytat:
Napisane przez miqsia Pokaż wiadomość
Na zakupy wybrałam się do Czech bo tam jest taniej
Miqsia, a my mamy tak daleko do tej taniochy , szkoooda

Cytat:
Napisane przez plusik_99 Pokaż wiadomość
Buniu kapcie mam takie http://www.befado.com.pl/index.php?menu=32&id=29

Kupujecie torty czy pieczecie same? Ja raczej zamówie i przegladam wzory...
Plusik, też takie kapcie mieliśmy, te poprzednie rozmiar 20, wygodne do zapięcia, ale łatwe do rozpięcia

Ja tort to chyba sama zrobię, dzieki za inspirację Jak dla mnie idealny to ten trzeci, tylko bez kaczek Wykroję biszkopt w taką jedynkę

A propos ciuchów to Jędrek ma już jeden kombinezon zimowy dwuczęściowy, nieprzemakalny, fajny na śnieg, a teraz wyrwałam z ciuchów jednoczęściowy na jesień-wiosnę. Kosztował 15 zł i przynajmniej nie jest mi żal, jak sie dziecko kula po chodnikach i mokrych liściach Oprócz tego ma jeszcze ciepłą kurtkę, ale muszę dokupić ocieplane spodnie do niej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (6,7 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (5,6 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1585.jpg (36,4 KB, 14 załadowań)
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 09:24   #397
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Plusik jakie torciska mi się te trzy ostatnie podobają. U nas na roczek to sami upieczemy, a ciekawe ile taki tort kosztuje ?

Dziewczyny napiszcie mi co wasze dzieci jedzą na drugie sniadanie i podwieczorek ? Bo ja nie wiem czy taki jogurt wystarczy jako np. podwieczorek.
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-31, 15:01   #398
sylwi_2005
Raczkowanie
 
Avatar sylwi_2005
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 427
GG do sylwi_2005
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Witajcie Dziewczyny. U nas od 2 tygodni panuje choroba i Dusia tydzień była na zastrzykach . Teraz jak tylko zobaczy biały fartuch pani doktor to krzyczy w nioboglosy. na szceście dzis ostani dzień syropków .
Z zakupami na zime jestesmy na bakier ze względu na chorobe malej. Jak uwazacie jaki kombinezon jest lepszy- jedno czy dwuczęściowy? I zupełnie nie wiem jakie buty zakupic bo Mała jeszcze nie chodzi ale mysle ze to kwestia miesiaca, no i jaki rozmiar?

Alien Nadia na drugie sniadanie zajada owoce a na podwieczorek daje jej jogurt- i w zupełnosci jej wystarcza.

Jakie witaminy podajecie swoim Szkrabom? Nasza pediatra zaleciła podawanie 5-ciu kropel cebionu multi, saszetki vibowitu bobas i 1 kropli d3.

Edytowane przez sylwi_2005
Czas edycji: 2006-11-01 o 06:21
sylwi_2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 20:37   #399
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Sylwi, choroba na ukończeniu, to świetnie
Gabi też ma alergię na biały fartuch, chociaż nie chodzi do lekarza bardzo często.

Gabrysia niestety nie może jeszcze jeść jogurtów. To byłby idealny podwieczorek albo 2 śniadanie. Uczulenie na białko ciągle ją trapi i nie chce odpuścić Nici z kanapek z serkiem białym, żółtym i w ogóle czymkolwiek mlecznym. Co jakis czas, jak schodzą zmiany na skórze (nie są duże, skaza nie jest nasilona, głównie kolanka i troche łokcie, czasem plamka na brzuszku czy pleckach) próbujemy podać cos mlecznego, ale wszystko kończy sie tak samo. Przestaje jeść przetwory mleczne, alergia ustępuje i tak w kółko.
Gabi w związku z tym, że nie je jogurtów i serów ciągle pije dużo nutramigenu. Z reguły 2 śniadanie czy podwieczorek to owoce (np. musy z jabłek, frutapura czy inne słoiczkowe albo banan), nutramigen, a jak jest bardzo głodna to jeszcze kawałek kanapeczki z wędlinką czy mięskiem albo powidłem śliwkowym. Moje dziecie je dosyć sporo i nigdy nie ma dość.
Niezłe są słoiczowe musli hipp, tylko dość drogie, ale bez mleka, więc dla Gabi idealne Samym owocem by się nie najadła

Z witamin podajemy jedną kroplę vigantolu i 5 cebion multi.

Kombinezon jednoczęściowy jest świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza na tarzanie sie po śniegu Sama kupiłam kurtkę i spodnie i nie jestem do końca przekonana czy dobrze zrobiłam. Okaże się w praniu
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 18:18   #400
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Już zrobiłam pierwszy kroczek
Już sama zawołam mleka
Już skończony cały roczek
Jeszcze całe życie czeka


No i mamy kolejnego Roczniaka Sylwi, uściski dla Dusi
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 18:25   #401
sylwi_2005
Raczkowanie
 
Avatar sylwi_2005
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 427
GG do sylwi_2005
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

DZIEKUJEMY!!!

MAM JUŻ ROCZEK
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 11.jpg (96,5 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12.jpg (49,0 KB, 23 załadowań)
sylwi_2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-01, 18:30   #402
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Sylwi, jak zwykle piękne zdjęcia, a to ze świeczką mistrzostwo świata
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 18:41   #403
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

sto lat, sto lat dla Nadulki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png av_120_tort2.png (6,5 KB, 77 załadowań)
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 19:26   #404
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Najlepsze życzenia urodzinowe dla Nadusi, dużo uśmiechu, zabawy, pogodnego, radosnego dzieciństwa. Wszystkiego co najlepsze od życia. Rośnij zdrowo Kwiatuszku i pieknie się rozwijaj, bądź dla rodziców dumą i pociechą.
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 19:42   #405
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Sylwi dla Nadii ciocia Alien i Wika życzą:
duzo radości, dużo usmiechu abyś była dla rodziców cudowną pociechą
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif tort.gif (7,0 KB, 74 załadowań)
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 21:47   #406
plusik_99
Raczkowanie
 
Avatar plusik_99
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kopenhaga/Bronshoj
Wiadomości: 225
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

okazyjne__14_.gif Idzie misio, idzie konik, małpka, piesek no i słonik. Wszyscy razem z balonami z najlepszymi życzeniami. STO LAT, STO LAT dla Nadulki !!! Wszystkiego najnajnajlepszego, dużo prezentów okazyjne__1_.gif
okazyjne__1_.gif


--------
Torciska bajeczne, ale nie wiem czy u nas takie robią. Jedyneczke to widziałam, zresztą to nie problem. Wystarczy upiec biszkopt prostokątny i wykroić kształt. Co do ceny to jeszcze dokładnie nie wiem, ale podobno ok 30 zł/kg taka jedynka, ale dekorowana bitą śmietaną a nie takimi stworkami. No i trzeba minimum1,5 kg liczyć. Ja mam przepis na pyszny torcik chałwiowy. Mase robi sie bardzo łatwo. Ja obawiam sie, że nie starczy mi czasu na wszystkie moje pomysły. A Malwi pewnie mi nie pomoże , tatus przyjedzie na gotowe no poprostu wątpie, czy dam rade. No i marzy mi sie tak ze 100 balonów i serpentyny

Co do podwieczorków to:
Malwi też nie może jeść mlecznych przetworów. Czasem robię jej musli czy makaron na modyfikowanym mleku.
Je tylko śniadanie i to bardzo małe.Np. z 30 ml kaszki to max,lub 1/4 kromki. Obiad 1 daniowy i kolacje +czasem: chrupke czy pół biszkota; buteleczke 165 ml soku... Cyca w dzień to tak srednio 2 razy.
Wydaje mi sie, że to nie wiele..,ale jak na nią patrze to rozwiewają sie moję wątpliwości


Witaminy:
1 kropla vigantolu i 5 cebion multi.

Kombinezon:
najlepiej 2 : i taki i taki na cieplejsze dni kurtka i zwykłe spodnie wystarczą. A jak bedzię zimniej to jednoczęściowy i nie musisz się martwić czy nie przewieje nerek itp.

P.S. Malwi zaczyna się przemieszczać trzymając się mebli.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif serce2_m.gif (8,1 KB, 1 załadowań)
plusik_99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 06:46   #407
sylwi_2005
Raczkowanie
 
Avatar sylwi_2005
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 427
GG do sylwi_2005
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Dziekujemy wszystkim za milutkie życzenia!!!
sylwi_2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 09:31   #408
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

A ja znalazłam u siebie cukiernie robiącą fantastyczne torty i chyba się skuszę jednak na kupno Możecie obejrzeć http://www.sowa-cukiernia.com.pl/ (trzeba wejść Produkty-Torty-Dla dzieci) - chyba wybiorę ten na zdjęciu

Jędrek na 2 śniadanie je głównie kanakę, koniecznie z wędliną, żółtym serkiem, ewentualnie dżemem, chętnie parówkę, a na podwieczorek głównie owoce, najchętniej banana, obrane winogrona, jabłko Zdarza mi sie zrobić kisiel na soczku ze startym jabłkiem i 30 ml mleka modyf. albo budyń, ale on nie przepada za takimi "glutami"
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tort.jpg (80,4 KB, 13 załadowań)
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 11:33   #409
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Ja podaje Wice jogurcik ten mega danonek albo inny taki podobny i dostaje kilka biszkopcikow i kanapeczke ale widze, ze to jej nie wystarcza.

U mnie sytuacja odwrotna niz u Plusika, moja Wika nie jest za gruba chociaz jak popatrze na jej apetyt to az mnie dziwi jak ona taka figure zachowuje przy tych tonach jedzenia jakie pochlania

A co do witamin to my podajemy tylko D3 dwie kropelki a jak slonko swieci i jestesmy na polu to pediatra kazala nam podawac tylko jedna kropelke.
Dlaczego podajecie tak duzo witamin ? to jakies zalecenie pediatry ?
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-02, 13:30   #410
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Dziewczyny a jak wyglada wasz plan dzienny teraz jak dzieci maja roczek ???

Bo u nas tak i sie zastanawiam czy czego nie trzebaby zmienic.
7 lub przed 7 - pobudka
8 - 100 ml soczek
9 - kaszka ponad 200 ml
przed 12 - drugie sniadanie jakis jogurcik, kanapeczka lub owoc itp.
po 12 - spanie do okolo 14
15 - obiad jednodaniowy np. zupka z ziemniakami ale czasami zupka i ziemniaczki czy miesko osobno
17;30 - przewaznie mleczko ale czasami jak nie bylo rano jogurtu to teraz albo biszkopciki
19;30 kaszka 250 ml
i po 19;30 ukladamy sie do spanka ostatnio Wika w swoim lozeczku
W nocy oczywiscie pobudki i picie mleka ale ja daje jej wiecej wody a mniej miarek mleka na noc np. 200 ml wody i 3,4 miarki mleka. Ostatnio je okolo 2 razy w nocy.

Teraz po odstawieniu cyca i podawaniu mleka kupujemy Bebiko 2 GR bo Wika je lepiej toleruje niz Nan ale czy mozna podawac tylko to Bebiko GR bo ono jest z kleikiem czy powinno sie je przeplatac zwyklym Bebiko 2 ???

I podpowiedzcie mi jak sie robi ten kisiel czy budyn ??

__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 19:01   #411
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

U nas dzień wygląda mniej więcej tak:
6-7 mleko, ok. 180ml
9-10 drugie śniadanie, najczęściej kanapka z wędliną, zółtym serem, sałatą, pomidorkiem
12-13 obiad (jednodaniowy) lub podwieczorek - najczęściej owoc, zdarza sie jogurt
15-16 obiad lub podwieczorek
18-19 mleko 180 ml, czasem kanapka na kolację
Oprócz tego rozwodnione mleko ok. 22 i 3-4 w nocy.

Problem mam taki, że od 2-3 tygodni Jędrek nie chce jeść obiadów - zje kilka łyżek i kręci głowa, ze więcej nie Obojętnie, czy to słoiczek, czy gotowany w domu Za to kanapkę zjada chętnie, nie wiem, co z tym zrobic, szczepienie i wizytę pediatry mam dopiero za miesiąc.
Kaszek jeść nie chce, słodyczy też nie za wyjatkiem kawałka batonu muesli.

Bebikiem GR możesz utuczyc dziecko - to jakby wszystko piła z dodatkiem kaszki.

Kisiel: 100-120 ml soczku/kompotu gotuję, w łyżce wody (soku/kompotu) rozpuszczam 2 łyżeczki mąki ziemniaczanej i wlewam na gotujący się kompot. Kisiel studzę i podaję polany mlekiem (ok.30 ml, mozna modyfikowanym lub odciągniętym jak ktoś jeszcze karmi), do mleka dodałam 2 łyżeczki kleiku ryżowego. Zamiennie daję zamiast mleka łyżkę serka homogenizowanego.

Budyń: przygotować 150 ml mleka modyf. Odlewamy 50g mleka, dodajemy 1 łyżeczkę mąki ziemniaczanej i żółtko, mieszamy dokładnie. Pozostałe mleko gotujemy. Do gotującego mleka wlewamy wymieszane mleko, żółtko i mąkę. Gotujemy aż zgęstnie cały czas mieszając. (można dodać odrobinę cukru )

Oba deseru są świetne z owocami - kisiel ze startym jabłkiem, jagodami itp. budyń z musami owocowymi np. ze słoiczków.
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 21:01   #412
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

U nas jest tak:
6.30-7.30 mleko 200-230 ml
10-11 2 śniadanie - kanapka z wędliną i pomidorem albo powidłem śliwkowym sok rozcieńczony wodą, owoc, jak nie chce kanapki to mleko
13-14 obiad słoiczkowy albo zupka słoiczkowa + obiadek domowy (cos na kształt naszego, wersja łagodna ), sok z wodą
16-16.30 podwieczorek - musy, owoce, pół kromeczki chleba z wędliną albo czymś innym, sok z wodą
19-19.30 mleko z kaszką 250 ml.

Buniu, Gabi jakis czas temu też miała kryzys w jedzeniu obiadów. Zjadała jakieś 1/5 porcji. Trwało to jakis miesiąc, codziennie. Potem był okres biegania za nią, zjadała wszystko. Teraz siedzi spokojnie i zjada wszystko
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 19:03   #413
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Buniu, Gabi jakis czas temu też miała kryzys w jedzeniu obiadów. Zjadała jakieś 1/5 porcji. Trwało to jakis miesiąc, codziennie. Potem był okres biegania za nią, zjadała wszystko. Teraz siedzi spokojnie i zjada wszystko
Coś mi się wydaje, że Jędrek wszedł już w okres zwolnionego rozwoju i nie potrzebuje tyle jedzenia Przedtem stale coś ciamkał, a to banana, mleko, ciasteczko, winogrona itp. itd. teraz muszę go przegłodzic, zeby zjadł obiad. No nic, zaciskam zęby i staram sie nie zachęcać do jedzenia, bo już na samo pytanie "chcesz?.." kręci odmownie głową
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 09:03   #414
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Ciocia Alien i Wika składają życzonka dla Jedrka z okazji pierwszego roczku

Idzie misio, idzie konik, małpka, piesek no i slonik.
Wszyscy razem z balonami z najlepszymi życzeniami.
Bo to dzień radosny wielce - masz już jeden roczek więcej!



Buniu wklej koniecznie zdjęcia z dzisiejszej imprezy urodzinowej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif tort1.gif (3,8 KB, 0 załadowań)
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 09:15   #415
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Dziękujemy

Dziś będzie tylko namiastka imprezy, zasadnicze urodziny z tortem i prezentami są w sobotę, wtedy przyjadą chrzestni i dziadkowie
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 18:38   #416
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Wszyskiego najlepszego dla Jędrusia Czerp z życia wszystko co najlepsze, bądź odważny, dobry dla ludzi, kochaj rodziców tak jak oni Cię kochają. Sto lat od Ani i Gabi
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 19:11   #417
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Dzięki jeszcze raz w imieniu jubilata

Psiakostka, wątki mi się pomyliły i wkleiłam fotki tu: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...15#post3042815
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 20:19   #418
plusik_99
Raczkowanie
 
Avatar plusik_99
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kopenhaga/Bronshoj
Wiadomości: 225
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Przyłaczamy sie do życzeń! Wszystkiego najlepszego, usmiechu codzień dużego! Tysiaca zabawek i duzo słodyczy dla Jędrnego Malwi życzy!
plusik_99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 13:25   #419
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Sto uścisków i tysiąc buziaków dla Iguni Magdy od Jędrka i Buni


W załączniu obiecane zdjecia z właściwego roczku Jędrnego W końcu nie zrobiliśmy tej wróżby z wybieraniem przedmiotów w ogólnym zamieszaniu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kopia IMG_1726.jpg (51,0 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1712.jpg (71,7 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1712b.jpg (71,6 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1738.jpg (48,2 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2089a.jpg (80,1 KB, 14 załadowań)
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 20:15   #420
plusik_99
Raczkowanie
 
Avatar plusik_99
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kopenhaga/Bronshoj
Wiadomości: 225
Dot.: Dzieci październik-listopad-grudzień 05

Igusiu urodziny obchodzisz dnia dzisiejszego,
więc życzę Ci wszystkiego najlepszego,
nadziei w sercu, wiary w samego siebie,
trafnych zrządzeń losu,
ile gwiazd na niebie,
wielu wrażeń i morza radości,
spełnienia marzeń i bezkresnej miłości,
szczęście w swe ręce łap każdego dnia
życzy Ci tego Malwinka i jej mama
plusik_99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:29.