Krwiste perfumy dla wampira (i nie tylko) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-06, 13:22   #61
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Krwiste perfumy dla wampira (i nie tylko)

Cytat:
Napisane przez Maja102 Pokaż wiadomość

Cruise'a też nie lubię, ale Lestat to jedyna rola, w której mi się podobał i to bardzo
Nie da się ukryć , że zagrał koncertowo , ale i tak go nie cierpię
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 16:23   #62
rosana
Zakorzenienie
 
Avatar rosana
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 367
Dot.: Krwiste perfumy dla wampira (i nie tylko)

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość

Mnie też (bardziej serial niż ksiązki), to chyba jedyna wpółczesna koncepcja wampirów jaką lubie i idealnie kojarzy mi sie z parna, bagienną Habanitą.

Z mniej popularnych przedstawień wapmirów spodobała wesja z Zagadki Niesmiertelności z posagowo piekną Caterine Deneuve i intrygującym Davidem Bowie. Kiedyś pisałam, ze zapachowym odpowiednikiem tego filmu jest Black Aoud z zasuszona jak trup, wysającą życie różą i agarem rodem z przerażajacych, XIX-wiecznych szpitalnych pomieszczeń
A dla mnie piękna Deneuve z Zagadki Nieśmiertelności to zapach L'ombre dans l'eau Diptyque. Od razu jak tylko powąchałam próbkę tego zapachu skojarzyła mi sie Deneuve z tego właśnie filmu
__________________
... panta rhei ...
rosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 08:42   #63
selya
Zadomowienie
 
Avatar selya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 976
Dot.: Krwiste perfumy dla wampira (i nie tylko)

Cytat:
Napisane przez Maja102 Pokaż wiadomość
Selya!
miałąm nadzieję, że się tu pojawisz

pojawiam się zawsze na zlepek słów: krew i perfumy
wampir jest dla mnie bonusem
__________________

dear darkness

selya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 09:09   #64
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: Krwiste perfumy dla wampira (i nie tylko)

Cytat:
Napisane przez rosana Pokaż wiadomość
A dla mnie piękna Deneuve z Zagadki Nieśmiertelności to zapach L'ombre dans l'eau Diptyque. Od razu jak tylko powąchałam próbkę tego zapachu skojarzyła mi sie Deneuve z tego właśnie filmu
a na stronie galilu piszą, że to właśnie ulubiony zapach Denevue
http://www.galilu.pl/zapachy/marki/d...dans-l-eau-edt
Cytat:
Napisane przez selya Pokaż wiadomość

pojawiam się zawsze na zlepek słów: krew i perfumy
wiem
Cytat:
Napisane przez selya Pokaż wiadomość
wampir jest dla mnie bonusem
wampiry i nie tylko
z chęcią znalazłabym zapach pasujący do twojego avatara
(albo mojego )
__________________
Ubieram się na czarno, bo jestem z Nilfgaardu

Edytowane przez Maja102
Czas edycji: 2011-12-07 o 09:17
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 09:21   #65
selya
Zadomowienie
 
Avatar selya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 976
Dot.: Krwiste perfumy dla wampira (i nie tylko)

Cytat:
Napisane przez Maja102 Pokaż wiadomość
z chęcią znalazłabym zapach pasujący do twojego avatara
(albo mojego )
mamy teraz WIELE wspólnego ze sobą
__________________

dear darkness

selya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 08:42   #66
e881da125a136a9bffb8cbebcfb21e9747a0f67f_606e39721a1d5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 210
Dot.: Krwiste perfumy dla wampira (i nie tylko)

Przeczytałam cały wątek (co nieczęsto mi się zdarza) i jestem w TAAAAAKIM SZOKU, że nie zostały tu wymienione moim zdaniem dwa oczywiste zapachy.
Pierwszy to perfumy, które nie dość, że pachną dziwnym cmentarzyskiem, to jeszcze mają swoją fascynującą historię (a właściwie to legendę, ale polecam samodzielnie się wczytywać) - Santa Maria Novella Marescialla.
A perfum, który moja wampiryczna dusza nadużywa z radością to oczywiście Opium, kojarzące się z całą tą przeklętą i fascynującą bohemą, z wiekiem XIX, upadkiem ideałów i odkryciem nowych pasji... Wąchając je widzę przemierzających w pelerynach artystów pachnących narkotykami, błądzących w poszukiwaniu śmierci w wampirzym uścisku, tak uroczo potępionych... Poza tym niezaprzeczalnie kojarzy mi się ten zapach też z Baudelairem...
e881da125a136a9bffb8cbebcfb21e9747a0f67f_606e39721a1d5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 11:36   #67
Vespertine__Milo
Wtajemniczenie
 
Avatar Vespertine__Milo
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 138
Dot.: Krwiste perfumy dla wampira (i nie tylko)

dziękuję

ciekawe typy [/QUOTE]


p.s. w temacie wampirzym - najbardziej lubię klasyczne klimaty takie jak w Interview with the W. (,starodawne stroje, piękne wnętrza i genialna muzyka to dodatkowy walor), jakiś czas temu widziałam nowoczesny obraz wampira w skandynawskim Let The Right One In- niesztampowe podejście do tematu
__________________
"Powiedział, że przypominam mu jego zmarłą żonę. Oby z czasów, kiedy jeszcze żyła." Allen

[I][COLOR=sienna]Poluję: ] Le Labo Patchouli, Le Labo Another 13, Arancia di Sicilia Perris, CdG Odeur 53, Tom Daxon Iridium Kliknij dla głodnych Zwierząt: www.pustamiska.pl
Vespertine__Milo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-08, 12:44   #68
e881da125a136a9bffb8cbebcfb21e9747a0f67f_606e39721a1d5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 210
Dot.: Krwiste perfumy dla wampira (i nie tylko)

Czy tytuł tego filmu ma jakieś polskie tłumaczenie?
Ja ogólnie interesuje się wampiryzmem zarówno od strony popkultury, jak i kultury, więc z chęcią bym go obejrzała
Ja muszę gorąco polecić "Pozwól mi wejść" (ale obowiązkowo wersja oryginalna, skandynawska, nie jakieś amerykańskie podróby!). Jest cudowny, taki zimny... Uwielbiam skandynawskie kino, za klimat.
Wiadomo, "Wywiad z wampirem" to cudowna klasyka - mogłabym oglądać bez przerwy, miałam nawet na swojej maturze ustnej ten film
A z takich najciekawszych podejść do tematu to moim zdaniem aktualnie wygrywa "Daybreakers". Wampiry, które rządzą światem. Pierwszy raz w życiu w filmie kibicowałam rasie ludzi xD
Interesujący (ale moim zdaniem beznadziejny :P) jest także "The bitten". Dość nowatorski...
Ale dobra, bo zbaczam z tematu
e881da125a136a9bffb8cbebcfb21e9747a0f67f_606e39721a1d5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 13:14   #69
Vespertine__Milo
Wtajemniczenie
 
Avatar Vespertine__Milo
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 138
Dot.: Krwiste perfumy dla wampira (i nie tylko)

[1=e881da125a136a9bffb8cbe bcfb21e9747a0f67f_606e397 21a1d5;30950061]Czy tytuł tego filmu ma jakieś polskie tłumaczenie?
Ja ogólnie interesuje się wampiryzmem zarówno od strony popkultury, jak i kultury, więc z chęcią bym go obejrzała
Ja muszę gorąco polecić "Pozwól mi wejść" (ale obowiązkowo wersja oryginalna, skandynawska, nie jakieś amerykańskie podróby!). Jest cudowny, taki zimny... Uwielbiam skandynawskie kino, za klimat.
Wiadomo, "Wywiad z wampirem" to cudowna klasyka - mogłabym oglądać bez przerwy, miałam nawet na swojej maturze ustnej ten film
A z takich najciekawszych podejść do tematu to moim zdaniem aktualnie wygrywa "Daybreakers". Wampiry, które rządzą światem. Pierwszy raz w życiu w filmie kibicowałam rasie ludzi xD
Interesujący (ale moim zdaniem beznadziejny :P) jest także "The bitten". Dość nowatorski...
Ale dobra, bo zbaczam z tematu [/QUOTE]

Let mi in to właśnie Pozwól mi wejść...
__________________
"Powiedział, że przypominam mu jego zmarłą żonę. Oby z czasów, kiedy jeszcze żyła." Allen

[I][COLOR=sienna]Poluję: ] Le Labo Patchouli, Le Labo Another 13, Arancia di Sicilia Perris, CdG Odeur 53, Tom Daxon Iridium Kliknij dla głodnych Zwierząt: www.pustamiska.pl
Vespertine__Milo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 15:00   #70
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: Krwiste perfumy dla wampira (i nie tylko)

[1=e881da125a136a9bffb8cbe bcfb21e9747a0f67f_606e397 21a1d5;30945460]Przeczytałam cały wątek (co nieczęsto mi się zdarza) i jestem w TAAAAAKIM SZOKU, że nie zostały tu wymienione moim zdaniem dwa oczywiste zapachy.
Pierwszy to perfumy, które nie dość, że pachną dziwnym cmentarzyskiem, to jeszcze mają swoją fascynującą historię (a właściwie to legendę, ale polecam samodzielnie się wczytywać) - Santa Maria Novella Marescialla. [/QUOTE]
mam
tylko mi się kojarzą z Gnijącą Panną Młodą Burtona
[1=e881da125a136a9bffb8cbe bcfb21e9747a0f67f_606e397 21a1d5;30945460]A perfum, który moja wampiryczna dusza nadużywa z radością to oczywiście Opium, kojarzące się z całą tą przeklętą i fascynującą bohemą, z wiekiem XIX, upadkiem ideałów i odkryciem nowych pasji... Wąchając je widzę przemierzających w pelerynach artystów pachnących narkotykami, błądzących w poszukiwaniu śmierci w wampirzym uścisku, tak uroczo potępionych... Poza tym niezaprzeczalnie kojarzy mi się ten zapach też z Baudelairem...[/QUOTE]
Opium nie lubię - na mojej skórze indyjskie kadzidełka z mydłem

Encens Flamboyant Annick Goutal - początkowe nuty palonych ziół kojarzą mi się bardzo ze sceną palenia zwłok z "Królowej Potępionych"
(to tak trochę obok głównego tematu)
Cytat:
Napisane przez Vespertine__Milo Pokaż wiadomość
p.s. w temacie wampirzym - najbardziej lubię klasyczne klimaty takie jak w Interview with the W. (,starodawne stroje, piękne wnętrza i genialna muzyka to dodatkowy walor), jakiś czas temu widziałam nowoczesny obraz wampira w skandynawskim Let The Right One In- niesztampowe podejście do tematu
mnie trochę ten film znudził
I też uwielbiam klasykę - Nosferatu, Dracula...

A właśnie - co by tu dla Draculi w wydaniu Oldmana pasowało?

[1=e881da125a136a9bffb8cbe bcfb21e9747a0f67f_606e397 21a1d5;30950061]Czy tytuł tego filmu ma jakieś polskie tłumaczenie?
Ja ogólnie interesuje się wampiryzmem zarówno od strony popkultury, jak i kultury, więc z chęcią bym go obejrzała
[/QUOTE]
fajne zainteresowania

Może jeszcze Night Aoud Micallef? Dla mnie jest z początku tak zimny i szpitalny, że kojarzy się bardziej z jakąś chłodnią w prosektorium A potem pojawiają się kwiatki i po nastroju
__________________
Ubieram się na czarno, bo jestem z Nilfgaardu
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 15:17   #71
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Krwiste perfumy dla wampira (i nie tylko)

Marszłkowa SMN przypomniała mi o innym zapachu tej marki - cudnie chłodnej, ziemistej Patchouli, które pasuje mi do wampira świeżo wylazłego z grobu, nie jakieś tak krypty tylko ziemnego grobu
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-08, 17:02   #72
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Krwiste perfumy dla wampira (i nie tylko)

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Marszłkowa SMN przypomniała mi o innym zapachu tej marki - cudnie chłodnej, ziemistej Patchouli, które pasuje mi do wampira świeżo wylazłego z grobu, nie jakieś tak krypty tylko ziemnego grobu
Ziemista paczulka dla wampira jak najbardziej , ale Marszałkowa ? newer toż to terpentyna z olejem lnianym , zapach pracowni malarskiej
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:46.