AKWARIUM - część II - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-06, 02:11   #2641
bagira
Raczkowanie
 
Avatar bagira
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 65
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Widziałam ze się zarejestrowałas u nas Kasiu Na pewno coś wymyślimy razem.
Myślę ze na start wystarczy szkło uzywane, w UK niestety baniaki sa bardzo drogie i dlatego warto na poczatek kupić coś o okolicach 100- 200l, przy takim litrażu osprzet nie będzie aż tak bardzo kosztowny a i ryby będą się czuły dobrze. Małymi kroczkami stworzysz wymarzone akwarium. Pamietaj też, ze jesli mieszkasz w bloku, litraz powyżej 200l jest bardzo ryzykowny gdyż sa tutaj stropy drewniane a te nie wytrzymają zbyt dużego obciążenia.
Na ebay jest na prawde sporo sprzetu do "solniczek" tak ze jest w czym wybierać, tylko trzeba obliczyć ile mozeby wydać i do dzieła
__________________
http://www.akwarystyka.co.uk/
bagira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 12:20   #2642
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez ZacpanaRapem Pokaż wiadomość
o taką drobnicę mi właśnie chodzi-tylko, żeby było kolorowo
a akwarium mam ok. 200l także powinno być wszystko w porządku.
I jak, i jak, jakieś akcje, decyzje, działania?


Kopę lat mnie tu nie było, widzę że obsada akwarium się zmieniła
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 15:59   #2643
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

A ja za to pragnę powrotu do krewetek!
plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 18:34   #2644
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Ostatnio u cholernejrejestracji widziałam malusie krewetki, słodziutkie
tzn. nie wiem czy słodziutkie, nie konsumowałam...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 18:56   #2645
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Ostatnio u cholernejrejestracji widziałam malusie krewetki, słodziutkie
tzn. nie wiem czy słodziutkie, nie konsumowałam...


Właśnie wsuwają tabletkę spirulinową, rosną jak na drożdżach
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 09:35   #2646
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Krewetki są genialne. Sama miałam masę red cherry,które niestety zginęły gdy zostawiłam akwarium pod opieką dziadka..Ehhh.
Teraz chyba postawię na white pearle
plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 20:37   #2647
Brookit
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 584
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez Kasiaczek_ Pokaż wiadomość
Witam serdecznie

Moze Wy mi cos doradzicie Kochani

Przymierzam sie do zalozenia akwarium.
Uparlam sie na tkzw.awarium moorskie,slonowodne:
http://www.superakwarium.pl/poradnik...dne-id235.html

Z takimi okazami (mniej wiecej)
http://acropora.pl/page/?id=59



Czy ktokolowiek ma pojecia jak sie za to zabrac?
Oczywiscie wiem,ze sa firmy zajmujace sie takimi projektami itd.
Interesuje mnie jak samodzielnie mozna zalozyc takie akwarium



I czy moja kicia nie pozabija rybek

Sciskam
Akwarium morskie musi mieć odpieniacz. Zwykle jest montowane pod akwarium. Są gotowe zestawy z odpieniaczem (takie 100 litrowe akwa znanej firmy). Nie polecam tego bo sie psuje straszliwie. Ze wzgledu na dosc szybkie parowanie wody - najlepiej miec tzw dolewkę. Ale dolewka to woda slodka. Bo jak solanka paruje to osadza sie sol. Wiec dla rownowagi dolewka slodka

Musisz kupic zywa skale (sporo kosztuje) lub sztuczną (martwa- nie pamietam juz) ale okres dojrzewania morszczaka sie wydluza znacznie. Moim zdaniem sztuczna (martwa) jest gorsza.
Z zywej skaly zapewne cos wyjdzie (lub wyrosnie). Najczesciej kraby (ktore zwykle moga byc szkodnikami w akwa - zalezy jaki krab wyjdzie), wężowidla (jezeli sa te mniejsze to szkodnikami nie sa) , ślimaki (niektore szkodniki) lub co najgorsze wieloszczety.

Zalewasz akwa wodą, dodajesz specjalnej soli. Musi byc odpowiednie zasolenie wody. Czekasz chyba ze dwa tygodnie (nie pamietam). Wrzucasz piach (tzn naturalne morskie podloze w ktorym sa resztki muszli itp).
Czekasz kolejny czas. Powstaja glony. Czas je wytepic. Ale w morskim chemii sie nie stosuje.

Podmiana wody. Woda z RO (odwrocona osmoza). Wode nalezy przygotowac. Tzn kranowke przepuszczasz przez filtr odwroconej osmozy. Dosypujesz sol i czekasz az sie wymieszaja (ja przyjmuje ze dobrze wymieszana jest na nastepny dzien). Woda mi sie miesza w specjalnym baniaku gdzie mam wlaczona cyrkulacje. Musisz zaopatrzyc sie w specjalny miernik zasolenia. (szklane podobne do termometru).

Pózniej kupujesz zycie. Wszystko co w morskim (z wyjatkiem glonow) to zwierzeta. Wiec wszystko nalezy karmic. Mrozone lub zywe robaki, fitoplankton i inne. Są też tak zwane foto. One potrzebuja swiatla. Mozna je rozpoznac po tym ze w aktynice (to niebieskie swiatlo) sie swieca.

To tak na szybko. Bardzo ogolnikowo napisane. Jak coś to pisz to napiszę znacznie bardziej dokładnie.

Akwarium morskie jest trudne na poczatku. Z czasem sie wciagniesz. No ale trzeba pamietac o systematycznych podmianach wody.

Cytat:
Napisane przez plastikowabiedronko Pokaż wiadomość
Krewetki są genialne. Sama miałam masę red cherry,które niestety zginęły gdy zostawiłam akwarium pod opieką dziadka..Ehhh.
Teraz chyba postawię na white pearle
Ja mam Crystal Red. W roznych gradacjach.

Krewety sa superowe!

Edytowane przez Brookit
Czas edycji: 2011-12-02 o 20:40
Brookit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-02, 21:40   #2648
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Bardziej podobały mi się biene,ale tak coś mi do koncepcji pasuję łajtki
Mam jeden pusty baniaczek więc planuję white pearle plus samczyki gupików endlera i duuuużo mchów
plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 11:26   #2649
henieczka
Rozeznanie
 
Avatar henieczka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 596
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Jestem nowa w akwarystyce, od miesiaca ciesze sie nowym baniaczkiem, ale tyle sie juz naczytalam, ze czuje sie, jakbym zajmowala sie tym dluzej. Chyba zaczela sie wielka pasja
P.S. Tez z UK jestem, polecam siec sklepow Maidenhead Aquariums, fantastyczny wybor rybek
__________________
Kochana i kochająca, szczęśliwa.





henieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 22:00   #2650
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Oooo no to nam troszkę opowiedz o swoim baniaczku
plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 01:46   #2651
bagira
Raczkowanie
 
Avatar bagira
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 65
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość
Jestem nowa w akwarystyce, od miesiaca ciesze sie nowym baniaczkiem, ale tyle sie juz naczytalam, ze czuje sie, jakbym zajmowala sie tym dluzej. Chyba zaczela sie wielka pasja
P.S. Tez z UK jestem, polecam siec sklepow Maidenhead Aquariums, fantastyczny wybor rybek
Henieczka, skoro jesteś z UK to wpadnij do nas http://www.akwarystyka.co.uk/ Na pewno znajdziesz więcej ciekawych informacji
__________________
http://www.akwarystyka.co.uk/
bagira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-11, 12:23   #2652
henieczka
Rozeznanie
 
Avatar henieczka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 596
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez plastikowabiedronko Pokaż wiadomość
Oooo no to nam troszkę opowiedz o swoim baniaczku
Zbiorniczek ma tylko 48 litrow, myslalam, ze dla poczatkujacego bedzie lepiej nauczyc sie na malym akwarium, potem dopiero doczytalam, ze w wiekszym latwiej utrzymac stabilne warunki itp. W przyszlosci mam nadzieje na wieksze
Podloze - piasek i zwirek, duzo roslin, korzenie. Obsada - 4 kiryski panda, bojownik ( spojrzal na mnie z akwarium w sklepie i od razu sie zakochalam), dwa samce gupika - ale beda oddane, zamiast nich jakas mala szkolka, np. razbor. W czwartek na zakupy jade
Bylo pare krewetek, ale cos im zaszkodzilo i wczoraj wyjelam trupki Objawy zatrucia mialy, czyzby od nowej roslinki?

Cytat:
Napisane przez bagira Pokaż wiadomość
Henieczka, skoro jesteś z UK to wpadnij do nas http://www.akwarystyka.co.uk/ Na pewno znajdziesz więcej ciekawych informacji
Dziekuje, juz zagladalam. Czy trzeba sie zarejestrowac, zeby moc wejsc na forum?
__________________
Kochana i kochająca, szczęśliwa.





henieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 15:11   #2653
Karola8999
Raczkowanie
 
Avatar Karola8999
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 89
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

pomożecie ?
Mam akwarium o wymiarach 110x40x40 cm . To akwarium dla żółwia czerwonolicego, od razu zaznaczam.
Zalane jest gdzieś 15-20 cm, więc powiedzmy, że zalane jest 660 00 cm3, 880 00 cm3, czyli woda nie przekracza 100 litrów.
Ale mam ten filtr : http://www.zoologiczny.sklep.pl/Aqua...25_23_22___147 i mam wrażenie, że on nie daje rady. Tzn, woda ma zabarwienie żółte, troszkę śmierdzi (tylko jak podchodzę bardzo blisko) i na dnie widzę dużo zabrudzeń (wystarczy ruszyć trochę kamyki na dnie). Nie wiem, może to normalne, dużo wiem o żółwiach ale o sprawie technicznej akwarium.. Mało
Karola8999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 18:29   #2654
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Karola, taki mały filtr nie usuwa wszystkich zabrudzeń z prostego powodu - woda nie jest w takim obiegu, żeby te zanieczyszczenia się przy filtrze znajdowały, musiałabyś tam mieć pralkę

Wodę na pewno co jakiś czas podmieniasz, żółwie to straszne brudasy - nie wiem jak często powinno im się podmieniać wodę, ale pewnie przynajmniej raz w tygodniu. Dobrze będzie ją spuszczać rurką, przesuwając ją nad dnem - w ten sposób będzie się zlewała większość zanieczyszczeń. I to powinno zlikwidować problem zabarwienia i zapachu

Henieczko - krewetki są wrażliwe na duże podmiany wody, również wiele preparatów często wlewanych do akwarium im szkodzi - są wrażliwe niesamowicie na chemię. Roślina mogła być płukana w jakiejś chemii żeby np. zabić ślimaki, to dość częsta praktyka, niestety wybija to też krewetki. Dlatego nowe rośliny przy krewetkach bardzo dokładnie płuczemy.

Edytowane przez cholernarejestracja
Czas edycji: 2011-12-11 o 18:31
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 00:56   #2655
bagira
Raczkowanie
 
Avatar bagira
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 65
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Henieczka, skąd wniosek że krewetki się zatruły ? Jakie masz parametry wody, temp i gatunek krewetek ? Na nowe rosliny uważaj bo często są mocno pędzone np z hodowli in vitro i tam poziom miedzi zazwyczaj solidnie przekracza bezpieczne 0.002-0.003mg/l. Jak każą nową rybę czy krewetki, rosliny trzeba dac do kwarantanny w przeciwnym wypadku, mogą byc kłopoty.
Karola, do likwidacji zapachu i zabarwien stosuje się wkłady węglowe tak że jakby nowy filtr ( wymiana jest konieczna ) nie dwał radę to możesz zastosować. Pamiętaj , iż filtr to serce całego akwarium bez tej pompy reszta nie będzie działac jak trzeba.
__________________
http://www.akwarystyka.co.uk/
bagira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 09:24   #2656
henieczka
Rozeznanie
 
Avatar henieczka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 596
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Henieczko - krewetki są wrażliwe na duże podmiany wody, również wiele preparatów często wlewanych do akwarium im szkodzi - są wrażliwe niesamowicie na chemię. Roślina mogła być płukana w jakiejś chemii żeby np. zabić ślimaki, to dość częsta praktyka, niestety wybija to też krewetki. Dlatego nowe rośliny przy krewetkach bardzo dokładnie płuczemy.
Dziekuje, nastepnym razem bede dokladnie plukac.

Cytat:
Napisane przez bagira Pokaż wiadomość
Henieczka, skąd wniosek że krewetki się zatruły ? Jakie masz parametry wody, temp i gatunek krewetek ? Na nowe rosliny uważaj bo często są mocno pędzone np z hodowli in vitro i tam poziom miedzi zazwyczaj solidnie przekracza bezpieczne 0.002-0.003mg/l. Jak każą nową rybę czy krewetki, rosliny trzeba dac do kwarantanny w przeciwnym wypadku, mogą byc kłopoty.
To byly red cherry.Temperatura 25-26 stopni, parametrow wody nigdy nie mierzylam. Akwarium jest dojrzale, pracuje ponad miesiac z rybami w srodku, rosliny rosna.

Wydaje mi sie, ze sie zatruly, bo zanim wlozylam ta nieszczesna nowa roslinke to wszystko bylo w porzadku. Niedlugo po wlozeniu krewetki zaczely plywac jak oszalale dookola akwarium, potem zaczely poruszac sie skokami i opadaly na dno, gdzie lezaly na boku, od czasu do czasu skaczac, nastepnego dnia juz nie zyly. Nie zrobilam podmiany wody, bo nie mialam przygotowanej, a nie wiedzialam czy chlor nie pogorszy sprawy.
__________________
Kochana i kochająca, szczęśliwa.





henieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 15:22   #2657
Karola8999
Raczkowanie
 
Avatar Karola8999
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 89
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez bagira Pokaż wiadomość
Henieczka, skąd wniosek że krewetki się zatruły ? Jakie masz parametry wody, temp i gatunek krewetek ? Na nowe rosliny uważaj bo często są mocno pędzone np z hodowli in vitro i tam poziom miedzi zazwyczaj solidnie przekracza bezpieczne 0.002-0.003mg/l. Jak każą nową rybę czy krewetki, rosliny trzeba dac do kwarantanny w przeciwnym wypadku, mogą byc kłopoty.
Karola, do likwidacji zapachu i zabarwien stosuje się wkłady węglowe tak że jakby nowy filtr ( wymiana jest konieczna ) nie dwał radę to możesz zastosować. Pamiętaj , iż filtr to serce całego akwarium bez tej pompy reszta nie będzie działac jak trzeba.
Dlaczego wymiana jest konieczna?
Może jakaś propozycja, dobrego filtru?
Karola8999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 23:33   #2658
bagira
Raczkowanie
 
Avatar bagira
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 65
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Faktycznie wygląda na zatrucie aczkolwiek podobnie jest przy wylince jak krewetka nie może zrzucić pancerz. Rade zaopatrzyc się chociażby w podstawowe testy Ph, Kh i Gh bo wplyw tych parametrów na krewetki jest decydujący, optymalne przy cherry Ph 7, Kh 5 i Gh 10.
Masz za wysoka temperaturę, krewetki wolą w ganicach 23*

Karola, pompeczka która masz jest bardzo słaba i może być co najwyżej jako filtracja dodatkowa. Jesli chodzi o wybór filtrow to nie będę oryginalna doradzając Eheim bądź JBL CristalProfi. Do tego litrażu i wymagań moge doradzić Eheim Classic 2215 albo EHEIM professionel 3 2075 z Jbl model e900 lub e901. l 3 2075
__________________
http://www.akwarystyka.co.uk/

Edytowane przez bagira
Czas edycji: 2011-12-12 o 23:41 Powód: poprawienie
bagira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 14:48   #2659
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez bagira Pokaż wiadomość
Karola, pompeczka która masz jest bardzo słaba i może być co najwyżej jako filtracja dodatkowa. Jesli chodzi o wybór filtrow to nie będę oryginalna doradzając Eheim bądź JBL CristalProfi. Do tego litrażu i wymagań moge doradzić Eheim Classic 2215 albo EHEIM professionel 3 2075 z Jbl model e900 lub e901. l 3 2075
W swoim byłym 112l miałam JBL Cristal Profi i200. Świetnie się sprawował.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-08, 18:28   #2660
lylax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 115
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

witam. mam nadzieję że ktoś tutaj jest w stanie odpisać mi ,nie chcę być obiektem śmiechu choć obawiam się że tak właśnie będzie dlatego osoby, które pragną odpisać mi chamsko lepiej niech nie odpisują bo moje pytanie może przydać się innym.
a więc zaczynam, od kilku -nastu miesięcy (około 2-3 lata) mam akwarium, na początku była to kula z 1 bojownikiem nie miałam problemu z hodowlą, przeszłam na 12l akwarium prostokątne i zakupiłam do bojownika kiryska, podłoże kamienie żadnych roślin i filtr na allegro z deszczownią za 12zł i również nie było problemów oprócz tego że mimo obecnego filtru, co tydzień musiałam wymieniać wodę. pisałam o tym na innym formum ale tam osoby wyjaśniły mi ostrymi wypowiedziami że 12l nie nadaje się na akwarium. zakupiłam więc mój najwiekszy błąd, 33l w wymiarach 110cm x 10cm x30cm ułożyłam piasek kwarcowy, kilka roślin typu trawka , filtr z deszczownią (podobno lepszy) w cenie 56zł na allegro, napowietrzacz z końcówką kamień-okrągły . do tego zakupiłam glonojada brązowego i żółtego (nie znam się na nazwach) i 8 gupików. to było moje zaopatrzenie. dziś mam gupików chyba ze 100 szt. ale nie jest to dla mnie problem i nie narzekam na taką ilość .

mając taki skład nadal nie znam się na podstawach ale CHCĘ DLA PRZYJEMNOŚCI MIEĆ AKWARIUM WIĘC NIE KAŻCIE MI REZYGNOWAĆ TYLKO POUCZCIE MNIE , nie mam pokrywy w akwarium a doświetlam zwykłą żarówką z lampki nocnej kilka godzin każdego dnia wieczorem.

POjawia się problem:
filtr- deszczownia ma ok. 10cm i wmiejscu gdzie jest filtrowana woda jest czysto, w dalszej części akwarium co tydzień muszę odkurzać podłoże . nie przekarmiam ich, mam tabletki i wrzucam je każdego dnia po ok. 3 szt. co dołożyć jak sobie poradzić by cała woda była filtrowana.

rośliny-utrzymały się przez 14 miesięcy w bujnej objętości ,dziś mam tylko 3 kosmki gnijącej trawki

mam preparat przeciwko glonom a mimo to , co tydzień muszę wymieniać znaczną część wody i zdzierać z szyb glony, w całym pokoju brzydko pachnie wodą i nie jest to zapach jak w akwarium moich znajomych . mój wujek zainspirował mnie rybkami ale on potrafi przez okrągły rok nie wymieniać całej wody i ciągle ma ją przejżystą (jego akwarium to ok.300l)

jakie rybki i w jakiej ilości mogłabym dokupić żeby było ładnie w moim akwa ?
no i ostatnie pytanie co do swojego zestawu powinnam dokupić , co jest istotne a czego nie mam.

Edytowane przez lylax
Czas edycji: 2012-01-08 o 18:45
lylax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 18:33   #2661
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

czemu błąd?

EDIT: o, już jest reszta
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2012-01-08 o 18:42
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 18:40   #2662
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Nie myślałaś o oddaniu/sprzedaniu narybku gupika do sklepu zoologicznego ? Trochę poszalały i przestały zjadać swój narybek. Zrobiło się małe przerybienie.
Czyli dobrze rozumiem: ok 100 szt gupików, bojownik i 2 glonki oraz kirysek ?
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 19:02   #2663
lylax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 115
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

nie kirysek juz dawno umarl a bojownika oddalam do akwarystycznego , dopiero pozniej wymienilam akwa 33l i cala reszte rybek zaczelam od poczatku. wspomnialam o poprzednich rybkach tylko po to by ktos nie napislam mi ze sie wogole nie znam
lylax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 21:26   #2664
lylax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 115
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

to dajcie znac jak będzie ktoś chciał mi pomóc pozdrawiam !
lylax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 21:59   #2665
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Lylax, Twoje akwarium jest za małe na taką ilość ryb. Nawet małe gupiki jedzą i wytwarzają zanieczyszczenia, a taka ilość wody jest za mała, żeby te zanieczyszczenia rozłożyć. W wodzie jest za mało bakterii, żeby sobie z tym poradziły - stąd nieprzyjemny zapach wody.

Glony pojawiają się, bo światło jest nieodpowiednie. Doświetlanie małą lampką po parę godzin jest niewystarczające, żeby rosły rośliny, dlatego też poznikały. Na pewno przyczyniły się do tego też zanieczyszczenia i brak nawozu - utrzymywanie ładnej roślinności w akwa to nie taka prosta sprawa

Prawdopodobnie też popełniasz błąd wymieniania zbyt dużej ilości wody (np. całości) i czyszczenia filtra pod bieżącą wodą - to zabija bakterie, zbiornik nie może dojrzeć i się ustabilizować = glony i przykry zapach.

Absolutnie nie możesz dokupywać żadnych ryb - zwyczajnie nie masz na to miejsca.

Tak mały zbiornik ciężko jest utrzymać w równowadze - prawda jest taka, że im zbiornik większy, tym łatwiej później go utrzymywać w normie. Jeżeli chcesz mieć ładne, hobbystyczne akwarium, to proponowałabym Ci założenie sobie zbiornika od nowa. Rozsądnym kompromisem między wielkim zbiornikiem a łatwością utrzymania będzie np. zbiornik wielkości 60 litrów. Taki zbiornik nie będzie kosztował dużo - możesz kupić gotowy zestaw, koniecznie z pokrywą i oświetleniem. Wtedy rośliny będą ładnie rosły i nie będzie problemów z glonami. Wodę będziesz podmieniać jak wujek - po paręnaście litrów tygodniowo, nigdy całości, zbiornik będzie stabilny, nieśmierdzący i estetyczny.

W takim akwarium możesz trzymać ładne ryby, które nie będą się mnożyć na potęgę - np. ławicę razbor (6-8 sztuk) z parką większych ryb (np. parka pięknych pielęgnic ramireza), do tego jakiś zbrojnik niebieski (glonojad) albo kiryski (to ryby stadne, nie trzyma się ich pojedynczo). Gupiki są odradzane przez to, że (jak sama widzisz) ciężko kontrolować ich populację, zbiornik szybko się przerybia i nie da się go utrzymać.

Uff.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 16:40   #2666
naaatis
Raczkowanie
 
Avatar naaatis
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 39
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

słyszałam, że glonojadów nie powinno się trzymac w takim akwarium - 54l to dla niego za mało
naaatis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 16:43   #2667
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez naaatis Pokaż wiadomość
słyszałam, że glonojadów nie powinno się trzymac w takim akwarium - 54l to dla niego za mało
W sumie to bardziej zależy od tego jakie jest akwarium - gdyby było niskie i długie, to ok. Ale faktycznie masz rację - na zbrojnika zbiornik trochę mały.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 17:17   #2668
lylax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 115
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

to może powiem tak. mam puste akwarium 110cmx10cmx30cm (chce przygotowac akwarium od poczatku) do niego wsypuję piasek kwarcowy i mam nadzieję że rośliny które chcę mieć będą się czuły ok. tylko takie rośliny chcę mieć http://animal-world.com/encyclo/fres...dc50Dave41.jpg dodam kilka kamieni ozdobnych lecz nie za dużych. i naleję wody z kranu . odczekam 2 dni i wpuszczę połowę gupików, glonojada i dokupię kiryska . zakładam że mój filtr jest ok. i mam napowietrzacz. dziś skontaktówałam się z firmą która zrobi mi pokrywę wraz z oświetleniem i tutaj pytanie jaka żarówka bo czytałam że w pokrywie są świetlówki.
jak poradzić sobie z filtrem który deszczownię ma ok. 10 cm i filtrowana woda nie dociera do końca ,ani nawet do połowy akwarium ? co jeszcze powinnam mieć a nie wymieniłam ?
lylax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 17:23   #2669
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez lylax Pokaż wiadomość
to może powiem tak. mam puste akwarium 110cmx10cmx30cm (chce przygotowac akwarium od poczatku) do niego wsypuję piasek kwarcowy i mam nadzieję że rośliny które chcę mieć będą się czuły ok. tylko takie rośliny chcę mieć http://animal-world.com/encyclo/fres...dc50Dave41.jpg dodam kilka kamieni ozdobnych lecz nie za dużych. i naleję wody z kranu . odczekam 2 dni i wpuszczę połowę gupików, glonojada i dokupię kiryska . zakładam że mój filtr jest ok. i mam napowietrzacz. dziś skontaktówałam się z firmą która zrobi mi pokrywę wraz z oświetleniem i tutaj pytanie jaka żarówka bo czytałam że w pokrywie są świetlówki.
jak poradzić sobie z filtrem który deszczownię ma ok. 10 cm i filtrowana woda nie dociera do końca ,ani nawet do połowy akwarium ? co jeszcze powinnam mieć a nie wymieniłam ?
Nie, nie, nie. Same błędy.

33l to za mało na jakiekolwiek ryby. Za kilka tygodni woda znów zacznie śmierdzieć a glony będą wszędzie.

Piasek, jakikolwiek, to złe podłoże dla roślin. Zadusza korzenie, rośliny gniją i marnieją. Potrzeba warstwy nawozu, na to warstwy dobrego, przepuszczalnego żwiru, i dopiero wtedy można wpuszczać rośliny.

Woda w nowym akwarium musi odstać przynajmniej 2 tygodnie, żeby dojrzeć - po 5 dniach od zalania możesz wpuścić dwie ryby, żeby napędzały cykl azotowy, dopiero po ok. 3 tygodniach akwarium będzie jako-tako dojrzałe.

Kirysy to ryby STADNE, nie możesz kupić jednego, w ogóle kupowanie jakiekolwiek ryby przy tym akwarium jest bez sensu.

Akwarium o szerokości 10cm nie nadaje się dla żadnych ryb większych niż 2-3 cm, więc glonojad (nie ma takiej ryby jak glonojad, pewnie mówisz o zbrojniku niebieskim) się tam zamęczy.

Deszczownica odpowiada za napowietrzanie, nie za filtrowanie. Odmulanie dna co tydzień-dwa to normalna sprawa, powinnaś to robić, nie ma magicznego filtra który będzie Ci oczyszczał dno, bo akwarium to nie pralka. Przy takiej ilości ryb jaką masz powinnaś w ogóle odmulać co 2-3 dni.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 17:33   #2670
lylax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 115
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

nie powinnam wam tego pokazywac.... ale tłumaczę czemu jest to 10cm http://allegro.pl/akwarium-wieszane-...040475742.html bo moje akwarium wygląda tak, wymiary nie są identyczne ponieważ zakupiłam u innego sprzedawcy. ale na wzór i dokładny wymiar wlaśnie takiego akwarium. i tak właśnie wygląda u mnie dlatego też nie zamierzam zwiększać pojemności. mogę jedynie zmniejszyć ilość ryb.

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:32 ----------

cholernajrejestracja dziękuję za pomoc, jak tylko wykonają mi pokrywę zabieram się za zmianę wystroju.
lylax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-20 23:32:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:44.