Jak pomoc malemu dziecku? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-15, 17:05   #1
Niusia22
Zadomowienie
 
Avatar Niusia22
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 1 221

Jak pomoc malemu dziecku?


Mam prawie 3letniego chrzesniaczka, jest sliczny, slodki i wgl cudny jak to male dziecko ale od poczatku...

Jest to dziecko mojego brata, on i jego panna maja niezbyt udany zwiazek, gdy brat chcial ja zostawic to okazalo sie ze jest w ciazy... W ciazy palila, pila, robila takie sceny ze glowa mala, dziecko sie urodzilo i byly z jej str teksty "spij ch-ju" "czego ty k-rwa beczysz" itp brat tez uwazal ze maly im nie jest potrzebny bo nie moze z nia sie rozejsc. Gdy maluski byl wiekszy i plakal to byl zamykany w pokoju az przestanie plakac, krzyczeli na niego i wgl, jak nie chcial spac to brat na niego wrzeszczal zeby spal i on bidulka zaciskal oczki ze strachu jak spal to mial takie drgawki, gdy sie budzil plakal. Moi rodzice uwazali ze to przez to ze zle go traktuja.
Oczywiscie zrwacalismy im uwage ze zle go traktuja, ze to dziecko, tak nie mozna ale moglismy se tylko gadac.

Gdy chlopczyk mial rok zamieszkal z nami, moja mama wziela go do swojego pokoju, spal z nimi (brat tez z nami mieszkal ale w drodze bylo drugie dziecko) ja tez mamie pomogalam przy chrzesniaku, chlopiec nawet nie chcial przebywac ze swoimi rodzicami. Pozniej urodzilo sie drugie dziecko (dziewczynka) to jego matka juz wgl miala chlopca gdzies. Po jakims roku panienka mojego brata pow ze od niego odchodzi bo chce miec bogatego ksiecia, z chata, z dobrym autem itp. I zostawila mojego brata i synka, a coreczke sobie wziela w tym czasie my sie staralismy zeby dziecku niczego nie brakowalo, za mama nie tesknil, brat zajmowal sie nim nieduzo bo nieduzo (pracowal) ale zajmowal sie nim dobrze, nie krzyczal itp
Jednak po jakichs 3mcach brat i jego panienka sie pogodzili i brat wyprowadzil sie na stancje noi zabral synka. Minelo juz 8mcy a moj chrzesniak jak do nas przyjezdzal to krzyczal, nie pozwalal sie dotknac, dostawal szalu. Czasem bylo lepiej czasem gorzej. Czasami bierzemy malego do nas na kilka dni zeby sie odstresowal...

Brat i jego panienka nadal sie kloca, brat zaluje ze z nia jest ale zyje z nia bo ma dzieci. Brat zaczal pic, do domu sprowadza kumpli, jego panienka tez wypije tyle ile jej dadza.

Czasami ona skarzy sie mojej mamie ze moj brat pije, nie ma go po 3dni w domu, nie ma na pampersy itp, ze nie ma co jesc... Teraz troche sie uspokoil, ale i tak nie jest dobrze. To tak zebyscie mialy troche rozeznanie na sytuacje.

W poniedzialek bylam po maluskiego bo dawno u nas nie byl a i ma nieciekawa sytuacje w domu wiec chcielismy zeby troche odpoczal. I jak bylam u brata to oczywiscie pil, jak maluski sie ze mna bawil to brat sie na niego rozdarl zeby byl cicho i od razu maluski byl cicho zwrocilam bratu uwage ale to nic nie dalo. Dziecko jest tak zastraszone ze jak moj brat cos do niego mowi to powie to co brat chce.
I jeszcze brat mi mowil ze go bije bo nie robi kupy w nocnik. W efekcie jest tak ze maly przez 3-4dni nie robi wogole kupy a potem sie chowa i robi w gacie. I za to dostaje lanie i tak w kolko.
My podejrzewalismy ze tak moze byc bo jakis m-c temu tez maluski byl u nas na kilka dni i jak zrobil kupe w gacie to strasznie plakal i nie chcial dac tego wyczyscic.

Jak maluski byl u nas to pow ze tata go bije, krzyczy, ze sie go boi. Dziecko ciagle biegalo do lodowki jakby bylo glodzone. Nie chce wogole sie kompac a kiedys nie chcial z wanny wychodzic. Jak sie przebudzi w dzien to krzyczy taty nie taty nie i nie chce na nikogo patrzec, dostaje szalu i nie mozna go uspokoic. (wlasnie sie obudzil i strasznie krzyczy)
Dzis schowal sie pod krzeslo i tam zrobil kupe, ale na spokojnie udalo go sie przebrac. Musze konczyc bo musze sie nim zajac.

Ale zastanawiam sie nad zgloszeniem tego do opieki spolecznej albo centrum pomocy rodzinie. I chcialabym zebyscie mi poradzily co o tym myslicie i co mam zrobic. Ja nie chce zeby maluski cierpial i mial nieszczesliwe dziecinstwo
Niusia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 17:12   #2
preetamsingh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z pępka świata
Wiadomości: 1 427
Dot.: Jak pomoc malemu dziecku?

Cytat:
Napisane przez Niusia22 Pokaż wiadomość
Mam prawie 3letniego chrzesniaczka, jest sliczny, slodki i wgl cudny jak to male dziecko ale od poczatku...

Jest to dziecko mojego brata, on i jego panna maja niezbyt udany zwiazek, gdy brat chcial ja zostawic to okazalo sie ze jest w ciazy... W ciazy palila, pila, robila takie sceny ze glowa mala, dziecko sie urodzilo i byly z jej str teksty "spij ch-ju" "czego ty k-rwa beczysz" itp brat tez uwazal ze maly im nie jest potrzebny bo nie moze z nia sie rozejsc. Gdy maluski byl wiekszy i plakal to byl zamykany w pokoju az przestanie plakac, krzyczeli na niego i wgl, jak nie chcial spac to brat na niego wrzeszczal zeby spal i on bidulka zaciskal oczki ze strachu jak spal to mial takie drgawki, gdy sie budzil plakal. Moi rodzice uwazali ze to przez to ze zle go traktuja.
Oczywiscie zrwacalismy im uwage ze zle go traktuja, ze to dziecko, tak nie mozna ale moglismy se tylko gadac.

Gdy chlopczyk mial rok zamieszkal z nami, moja mama wziela go do swojego pokoju, spal z nimi (brat tez z nami mieszkal ale w drodze bylo drugie dziecko) ja tez mamie pomogalam przy chrzesniaku, chlopiec nawet nie chcial przebywac ze swoimi rodzicami. Pozniej urodzilo sie drugie dziecko (dziewczynka) to jego matka juz wgl miala chlopca gdzies. Po jakims roku panienka mojego brata pow ze od niego odchodzi bo chce miec bogatego ksiecia, z chata, z dobrym autem itp. I zostawila mojego brata i synka, a coreczke sobie wziela w tym czasie my sie staralismy zeby dziecku niczego nie brakowalo, za mama nie tesknil, brat zajmowal sie nim nieduzo bo nieduzo (pracowal) ale zajmowal sie nim dobrze, nie krzyczal itp
Jednak po jakichs 3mcach brat i jego panienka sie pogodzili i brat wyprowadzil sie na stancje noi zabral synka. Minelo juz 8mcy a moj chrzesniak jak do nas przyjezdzal to krzyczal, nie pozwalal sie dotknac, dostawal szalu. Czasem bylo lepiej czasem gorzej. Czasami bierzemy malego do nas na kilka dni zeby sie odstresowal...

Brat i jego panienka nadal sie kloca, brat zaluje ze z nia jest ale zyje z nia bo ma dzieci. Brat zaczal pic, do domu sprowadza kumpli, jego panienka tez wypije tyle ile jej dadza.

Czasami ona skarzy sie mojej mamie ze moj brat pije, nie ma go po 3dni w domu, nie ma na pampersy itp, ze nie ma co jesc... Teraz troche sie uspokoil, ale i tak nie jest dobrze. To tak zebyscie mialy troche rozeznanie na sytuacje.

W poniedzialek bylam po maluskiego bo dawno u nas nie byl a i ma nieciekawa sytuacje w domu wiec chcielismy zeby troche odpoczal. I jak bylam u brata to oczywiscie pil, jak maluski sie ze mna bawil to brat sie na niego rozdarl zeby byl cicho i od razu maluski byl cicho zwrocilam bratu uwage ale to nic nie dalo. Dziecko jest tak zastraszone ze jak moj brat cos do niego mowi to powie to co brat chce.
I jeszcze brat mi mowil ze go bije bo nie robi kupy w nocnik. W efekcie jest tak ze maly przez 3-4dni nie robi wogole kupy a potem sie chowa i robi w gacie. I za to dostaje lanie i tak w kolko.
My podejrzewalismy ze tak moze byc bo jakis m-c temu tez maluski byl u nas na kilka dni i jak zrobil kupe w gacie to strasznie plakal i nie chcial dac tego wyczyscic.

Jak maluski byl u nas to pow ze tata go bije, krzyczy, ze sie go boi. Dziecko ciagle biegalo do lodowki jakby bylo glodzone. Nie chce wogole sie kompac a kiedys nie chcial z wanny wychodzic. Jak sie przebudzi w dzien to krzyczy taty nie taty nie i nie chce na nikogo patrzec, dostaje szalu i nie mozna go uspokoic. (wlasnie sie obudzil i strasznie krzyczy)
Dzis schowal sie pod krzeslo i tam zrobil kupe, ale na spokojnie udalo go sie przebrac. Musze konczyc bo musze sie nim zajac.

Ale zastanawiam sie nad zgloszeniem tego do opieki spolecznej albo centrum pomocy rodzinie. I chcialabym zebyscie mi poradzily co o tym myslicie i co mam zrobic. Ja nie chce zeby maluski cierpial i mial nieszczesliwe dziecinstwo
Dziękuję Ci za ten post. Dobitnie pokazuje, że niektórzy ludzie NIE powinni nawet myslec o posiadaniu dziecka. Nie powierzyłabym ich opiece psa, czy chomika, a oni, w rozpadającym się związku robią sobie drugie dziecko (nie radząc sobie z pierwszym), brak słów...
Nóż mi się w kieszeni otwiera, jak czytam takie rzeczy, dwoje niedojrzałych gówniarzy bawi się w rodzinę, a cierpią, jak zwykle - dzieci...

Nie wiem, jak to wygląda od strony prawnej, ale chyba należałoby się postarać o ograniczenie praw rodzicielskich dla brata i bratowej.

p.s. Twój brat ma chyba problemy z psychiką... Zastraszanie dziecka, itp... Nieciekawie...

Edytowane przez preetamsingh
Czas edycji: 2011-12-15 o 17:15
preetamsingh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 17:20   #3
kermitowa
Zadomowienie
 
Avatar kermitowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 376
Dot.: Jak pomoc malemu dziecku?

Co za ludzie szkoda słów, jedno jest warte drugiego. Cierpi jak zawsze najsłabszy czyli dziecko. Jeśli rozmowy Twoich rodziców z bratem nic nie dają, zgłosiłabym sprawę do odpowiednich instytucji niech się zajmą tą sprawa bo na prawde szkoda dziecka.
__________________
Nie masz żadnej szansy, ale ją wykorzystaj.
Arthur Schopenhauer
kermitowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 17:21   #4
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Jak pomoc malemu dziecku?

Dziewczyno, zgłaszaj to jak najszybciej oni się przecież nad nim znęcają psychicznie i fizycznie. Nie można tego tak zostawić, maluch potrzebuje pomocy, czemu Twoi rodzice tego nie zgłosili dużo wcześniej? W głowie mi się to wszystko nie mieści, rozumiem że jesteście rodzinną, ale na litość boską kto ma mu pomóc jak nie wy?
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 17:21   #5
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Jak pomoc malemu dziecku?

Idź do opieki społecznej, tam Ci podpowiedzą, co można zrobić.

Szkoda dziecka...

EDIT: Pytanie czy Ty, albo Twoi rodzice podejmiecie się opieki nad dziećmi... (bo jeśli zapadnie decyzja o ograniczeniu praw rodzicielskich to prawdopodobnie w stosunku do obojga dzieci)
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017

Edytowane przez Mojwa
Czas edycji: 2011-12-15 o 17:22
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 17:28   #6
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Jak pomoc malemu dziecku?

Udawanie, że nic się nie dzieje, że to "ich sprawa, bo ich dziecko", to pozwalanie na krzywdę dziecka. Brat i jego panna to patologia najgorszego sortu, na dodatek krzywdzą, potwornie krzywdzą dziecko. Takie rzeczy TRZEBA zgłaszać, po prostu trzeba.

Dzieciństwo on już ma schrzanione przez głupiego ojca i matkę, to przede wszystkim trudne potem do naprawienia krzywdy psychiczne.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 17:30   #7
preetamsingh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z pępka świata
Wiadomości: 1 427
Dot.: Jak pomoc malemu dziecku?

Zastanawia, a może szokuje mnie beztroska brata autorki - machnę sobie dzieciaka, raz, ok, może być wpadka (jeśli go nie planowali, a związek się sypał), ale drugi raz??!
I tak się zastanawiam, czy, nawet w przypadku ewentualnego ograniczenia praw rodzicielskich, owa beztroska mu nie pozostanie - bo co to za problem robić sobie kolejne dzieci - przecież konsekwencje ich wychowania i utrzymania spadną nie na dawcę spermy (trudno nazwać go ojcem), a na dalszą rodzinę.
W przypadku odebrania bądź ograniczenia praw rodzicielskich - kto płaci alimenty?? (pytam, czy aby osoba pozbawiona tych praw, nie jest zwolniona z obowiązku łożenia na dziecko).

Ogólnie, to sytuacja jest straszna, żal tych dzieci, bo niestety, takie rzeczy często, jeśli nie zawsze się zapamiętuje na resztę życia....
preetamsingh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-15, 17:33   #8
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Jak pomoc malemu dziecku?

o boże... ja nie wiem na co Ty czekasz tyle czasu? w ten spsób dajesz przyzwolenie na tę sytuację :/
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 17:34   #9
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Jak pomoc malemu dziecku?

Prosze cie zglos to... nie pozwol zeby tak niszczyli dzieciaka!
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 17:41   #10
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Jak pomoc malemu dziecku?

Sytuacja jest chora. Patologia pelna geba.

Zachowanie Twojego brata jak i dziewoi spelnia przeslanki do odebrania im praw rodzicielskich.


Szczerze przyznam, ze zszokowala mnie ta historia. Brat i panienka to patologia. Ty ze swoimi rodzicami rowniez pod nia podpadasz. Jestescie wspolwinni.

Swoja droga masz refleks, ze po trzech latach znecania sie nad dzieckiem laskawie postanowilas cos zrobic.

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2011-12-15 o 17:42
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 17:43   #11
Arakiel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 557
Dot.: Jak pomoc malemu dziecku?

Idż do opieki dostaną kuratora społecznego.
Arakiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-15, 17:44   #12
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Jak pomoc malemu dziecku?

Na dodatek (sądząc tylko po opisanej reakcji) jest dzieckiem, które jest krzywdzone,a jak ta głupia pinda- jego matka- piła i paliła w ciąży, może dodatkowo być dzieckiem z FAS.
A ty się po 3 latach obudziłaś????? JAK ty, twoi rodzice mogliście w ogóle pozwolić tak skrzywdzić dziecko????!!!!

Edytowane przez madana
Czas edycji: 2011-12-15 o 17:50
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 18:01   #13
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Jak pomoc malemu dziecku?

jak mozna byc tak biernym? nie rozumiem Ciebie i Twoich rodzicow. koszmar jakis...
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 18:05   #14
Arakiel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 557
Dot.: Jak pomoc malemu dziecku?

Może lepiej nie stawiać Autorki pod pręgierzem .
Arakiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 18:09   #15
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: Jak pomoc malemu dziecku?

Skoro obudziłaś się dopiero teraz to spróbuj zrobić maksymalnie dużo i maksymalnie szybko żeby tym dzieciom już się nic nie stało więcej. Tak, powinnaś to zgłosić do opieki społecznej, powinniście się też zastanowić czy bylibyście zdolni wychowywać dwójkę dzieci-Ty i Twoi rodzice.

W tej chwili jesteś jedyną osobą na którą te małe dzieci mogą liczyć.
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 18:09   #16
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Jak pomoc malemu dziecku?

Cytat:
Napisane przez Arakiel Pokaż wiadomość
Może lepiej nie stawiać Autorki pod pręgierzem .
- wybacz, mam 2 dzieci i nic mnie tak nie trafia, jak to, gdy widzę, że ktoś krzywdzi dziecko, a tu krzywda dziecka jest ewidentna. Tym ludziom powinno dzieci się zabrać, pana wykastrować, aby bezsensownie dzieci nie płodził; a pannę -wysterylizować, aby się głupio nie rozmnażała.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 18:12   #17
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Jak pomoc malemu dziecku?

Takich "rodziców" powinno się kastrować. Niewyobrażalne po prostu. Czytałam ze ściśniętym gardłem. Dziecku można pomóc tylko poprzez odcięcie go od tej dwójki poj$^&w.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 18:13   #18
stalowamagnolia
Wtajemniczenie
 
Avatar stalowamagnolia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 2 152
Dot.: Jak pomoc malemu dziecku?

To dziecko żyje ze swoimi rodzicami o trzy lata za długo. Też nie rozumiem dlaczego tak długo nic z tym nie zrobiliście?! Zacznijcie wreszcie działać! Zróbcie coś z tym do ch***, zgłoście gdzie trzeba! Czekacie aż te biedne dzieciaki będą miały do reszty zrytą psychikę?
Patologia!

---------- Dopisano o 19:13 ---------- Poprzedni post napisano o 19:13 ----------

Jestem wstrząśnięta!
__________________
Marcelek
ur. 31. 01. 2011r.


stalowamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 18:15   #19
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Jak pomoc malemu dziecku?

zgłoś do opieki społecznej i to jak najszybciej, szkoda dzieci
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-15, 18:17   #20
Arakiel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 557
Dot.: Jak pomoc malemu dziecku?

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- wybacz, mam 2 dzieci i nic mnie tak nie trafia, jak to, gdy widzę, że ktoś krzywdzi dziecko, a tu krzywda dziecka jest ewidentna. Tym ludziom powinno dzieci się zabrać, pana wykastrować, aby bezsensownie dzieci nie płodził; a pannę -wysterylizować, aby się głupio nie rozmnażała.
Ja to bardzo dobrze rozumiem Madano ,ale czy nie lepiej skupić się na sytuacji a nie obarczaniu osoby która chce coś zmienić.
Arakiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 18:19   #21
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Jak pomoc malemu dziecku?

Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
jak mozna byc tak biernym? nie rozumiem Ciebie i Twoich rodzicow. koszmar jakis...
cóż, ktoś synalka wychował, że teraz tak się zachowuje i na takie traktowanie swojego dziecka pozwala. takie wzorce wynosi się z domu - rodzina nie zareagowała stanowczo, bo pewnie jakoś rażąco nie wykracza to poza ich normy pojmowania rodzicielstwa. tylko tak troszkę, na tyle by upomnieć i zabrać dziecko na weekend.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 18:19   #22
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: Jak pomoc malemu dziecku?

Cytat:
Napisane przez Arakiel Pokaż wiadomość
Ja to bardzo dobrze rozumiem Madano ,ale czy nie lepiej skupić się na sytuacji a nie obarczaniu osoby która chce coś zmienić.
skoro 3 lata autorka na sytuacji nie skupiła się dostatecznie żeby coś z nią zrobić konkretnego to może tzw. wstrząśnięcie podziała na nią lepiej i tym samym pomoże tym dzieciom bardziej niż pogłaskanie jej po głowie za to, że 3 lata praktycznie patrzyła na to nieszczęście nic z nim nie robiąc
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 18:21   #23
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Jak pomoc malemu dziecku?

Wstrząsające.Potworne.
Co te dwa debile ,tak debile robią z dzieckiem ?!!
Znecają się nad maluszkiem psychicznie i fizycznie.
Mały robi w gacie ,budzi się z krzykiem.Na co jeszcze czekać ?!
Wypaczą mu psychikę
Autorko z tym trzeba coś zrobić .KONIECZNIE
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 18:21   #24
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Jak pomoc malemu dziecku?

Cytat:
Napisane przez Arakiel Pokaż wiadomość
Ja to bardzo dobrze rozumiem Madano ,ale czy nie lepiej skupić się na sytuacji a nie obarczaniu osoby która chce coś zmienić.
- wiesz, czym jest piekło wybrukowane? Dobrymi chęciami; jak chce coś zmienić, to niech się to robi, po prostu: niech zrobi wszystko, aby ci ludzie nie wychowywali kolejnego pokolenia patologii.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 18:25   #25
Arakiel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 557
Dot.: Jak pomoc malemu dziecku?

Cytat:
Napisane przez maryanna3 Pokaż wiadomość
skoro 3 lata autorka na sytuacji nie skupiła się dostatecznie żeby coś z nią zrobić konkretnego to może tzw. wstrząśnięcie podziała na nią lepiej i tym samym pomoże tym dzieciom bardziej niż pogłaskanie jej po głowie za to, że 3 lata praktycznie patrzyła na to nieszczęście nic z nim nie robiąc
Lub wywoła odwrotny skutek ,weżmiesz tą odpowiedzialność.

---------- Dopisano o 19:25 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- wiesz, czym jest piekło wybrukowane? Dobrymi chęciami; jak chce coś zmienić, to niech się to robi, po prostu: niech zrobi wszystko, aby ci ludzie nie wychowywali kolejnego pokolenia patologii.
Tak tylko nie chciałbym by ktoś kiedyś ,chcący pomóc dziecku trafił na ten wątek i pomyślał nie warto się spytać, coś zrobić.
Arakiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 18:28   #26
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Jak pomoc malemu dziecku?

Cytat:
Napisane przez Arakiel Pokaż wiadomość
Ja to bardzo dobrze rozumiem Madano ,ale czy nie lepiej skupić się na sytuacji a nie obarczaniu osoby która chce coś zmienić.
Autorka nie napisala, ze chce cos zmienic. Napisala, ze ZASTANAWIA SIE nad zgloszeniem tego. Rozkminki z gatunku "zrobic cos czy nie zrobic" w tym przypadku nie powinny miec miejsca.

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2011-12-15 o 18:35
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 18:43   #27
Arakiel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 557
Dot.: Jak pomoc malemu dziecku?

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;31076026]Autorka nie napisala, ze chce cos zmienic. Napisala, ze ZASTANAWIA SIE nad zgloszeniem tego. Rozkminki z gatunku "zrobic cos czy nie zrobic" w tym przypadku nie powinny miec miejsca.[/QUOTE]Cyt.,,I chcialabym zebyscie mi poradzily co o tym myslicie i co mam zrobic."Zdumiewa mnie wasze zacietrzewienie w tym temacie,już nie będe się wypowiadał.
Arakiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 18:49   #28
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: Jak pomoc malemu dziecku?

Cytat:
Napisane przez Arakiel Pokaż wiadomość
Lub wywoła odwrotny skutek ,weżmiesz tą odpowiedzialność.

---------- Dopisano o 19:25 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

Tak tylko nie chciałbym by ktoś kiedyś ,chcący pomóc dziecku trafił na ten wątek i pomyślał nie warto się spytać, coś zrobić.
odwrotny czyli? autorka też zacznie bić te dzieci? bo nie wiem co jeszcze złego lub gorszego może im się stać

ktoś będzie się chciał zapytać założy swój wątek nie dorabiajmy teorii, poza tym my jej nie obrażamy tylko się dziwimy przede wszystkim, ja nie jestem zacietrzewiona tylko autentycznie przerażona tym co ona robiła przez te 3 lata i dlaczego nie próbowała zrobić nic więcej kiedy widziała tą krzywdę
na szczęście dalej może coś zrobić a właściwie musi
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 18:53   #29
sweil
Raczkowanie
 
Avatar sweil
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 186
Dot.: Jak pomoc malemu dziecku?

Szok, temu dziecku dzieje się straszna krzywda, nie czekaj na nic tylko zgłoś to jak najszybciej. Najlepiej idź do opieki.
Szkoda dziecka naprawdę.
sweil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 18:54   #30
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Jak pomoc malemu dziecku?

Cytat:
Napisane przez Arakiel Pokaż wiadomość
Cyt.,,I chcialabym zebyscie mi poradzily co o tym myslicie i co mam zrobic."Zdumiewa mnie wasze zacietrzewienie w tym temacie,już nie będe się wypowiadał.
Moze tak bedzie lepiej. Skoro nie dziwi Cie fakt, ze od trzech lat ktos nie reaguje na fakt znecania sie nad dzieckiem to moze rzeczywiscie poszukaj innego, bardziej adekwatnego watku.

Cytat autorki pominie. Pytanie "co o tym myslicie" powoduje tylko wzrost mojego oburzenia. Jacys idioci znecaja sie nad dzieckiem, nikt nie reaguje. Co wiec mamy myslec? Don't stop, keep it going?
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:26.