Śluby kwietniowe - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-12-14, 23:31   #3811
arahjaa
Raczkowanie
 
Avatar arahjaa
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 103
Dot.: Śluby kwietniowe

Lady Whisper i malwus20 ładne obrączki. Ach zazdroszcze że macie je już w domku i możecie podziwiać.
Myszeczek odnośnie wierszyków o pieniądzach w zaproszeniach to nie obraz sie ale ja uważam że są trohę niestosowne. I tak zazwyczaj każdy daje w pieniądze w kopercie. A zaproszenia dajesz żeby zaprosić blikich by uczestniczyli w tym ważdnym dniu jakim jest ślub... Ja pierwszy raz spotkałam się z wierszykiem typu "żeby prezent zmieścił się w kopercie" na zaproszeniu od mojej kuzynki. I oboje z TŻ byliśmy zniesmaczeni bo i tak planowaliśmy dać pieniądze a po przeczytaniu tego było to na nas "wymuszone". Ja uważam że lepiej powiedzieć dyskretnie gdy ktos zapyta o prezent ze wolimy pieniądze niż pisac wiersze. Ale wiadomo że każdy robi jak uwaza i nie zamierzam w zaden sposob was krytykowac wiec nie bierz sobie moich slow do serca. To tylko moje odczucia. Uff ale sie rozpisalam.
arahjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 08:48   #3812
maxwelka
Zakorzenienie
 
Avatar maxwelka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 544
GG do maxwelka Send a message via Skype™ to maxwelka
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez Myszeczek Pokaż wiadomość
Lady Whisper! Super obrączki, podobają mi się Proste i eleganckie
Maxwelka współczuję...

Przyszły już dziś nasze zaproszenia Normalnie sprzedawca- expres! W poniedziałek zamówiliśmy, po 1/2 już mieliśmy projekt, kilka poprawek, zapłaciliśmy, a dziś listonosz puk puk... Normalnie szok że tak szybko I generalnie dajemy na koniec stycznia, ale już daliśmy rodzicom żeby się pochwalić Cieszę się, są dokładnie takie jak powinny...

---------- Dopisano o 23:26 ---------- Poprzedni post napisano o 23:24 ----------

DROGI GOŚCIU WESELNIKU!!!
Jeśli w serca swego darze
prezent chcesz dać młodej parze
my podpowiedź małą mamy
do niej właśnie zachęcamy.
Pani Młoda i Pan Młody
dla gości i własnej wygody
proszą prezentów nie kupować
lecz pieniążkiem obdarować,
by na szczęście męża, żony
każdy był zadowolony.

A to nasz wierszyk Mam nadzieję że się nikt za niego nie obrazi
Dziekuje kochana za wyrazy współczucia Powoli do siebie dochodzę

Co do zaproszeń - wrzucaj foty!

Co do wierszyka - wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach każdy praktycznie przychodzi z kopertą, a nawet jak się zdarzają prezenty, to sporadycznie, więc nie jest to konieczne

Cytat:
Napisane przez arahjaa Pokaż wiadomość
Lady Whisper i malwus20 ładne obrączki. Ach zazdroszcze że macie je już w domku i możecie podziwiać.
Myszeczek odnośnie wierszyków o pieniądzach w zaproszeniach to nie obraz sie ale ja uważam że są trohę niestosowne. I tak zazwyczaj każdy daje w pieniądze w kopercie. A zaproszenia dajesz żeby zaprosić blikich by uczestniczyli w tym ważdnym dniu jakim jest ślub... Ja pierwszy raz spotkałam się z wierszykiem typu "żeby prezent zmieścił się w kopercie" na zaproszeniu od mojej kuzynki. I oboje z TŻ byliśmy zniesmaczeni bo i tak planowaliśmy dać pieniądze a po przeczytaniu tego było to na nas "wymuszone". Ja uważam że lepiej powiedzieć dyskretnie gdy ktos zapyta o prezent ze wolimy pieniądze niż pisac wiersze. Ale wiadomo że każdy robi jak uwaza i nie zamierzam w zaden sposob was krytykowac wiec nie bierz sobie moich slow do serca. To tylko moje odczucia. Uff ale sie rozpisalam.
A do nas wczoraj dzwoniła pani z Red Rubina, że już w sobotę możemy odebrac nasze obrączki Już nie mogę się doczekać

Ja mam podobne odczucia...
maxwelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 09:11   #3813
zabula87
Wtajemniczenie
 
Avatar zabula87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: RŚ
Wiadomości: 2 869
Dot.: Śluby kwietniowe

Ja nie mam nic przeciwko takim wierszykom. Sami daliśmy w zaproszeniach. Moja rodzina jest starej daty i już planowali nam dać sprzęt do domu, a nam bardziej potrzebne są pieniądze na wyposażenie wg własnego gustu. Daliśmy też prośbę o nie przynoszenie kwiatów, a zamiast tego prosimy o wpłacenie datków wolontariuszom po Mszy Nikt się nie bulwersował, a wręcz pochwalali. Jedno co im się nie podobało, że planujemy skromne wesele:P no cóż, jeśli się ktoś nie chce z nami świętować to trudno.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=oCGPz...x=0&playnext=1


od 30.04.2004 MY
28.04.2012 ślub
zabula87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 09:18   #3814
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez zabula87 Pokaż wiadomość
Ja nie mam nic przeciwko takim wierszykom. Sami daliśmy w zaproszeniach. Moja rodzina jest starej daty i już planowali nam dać sprzęt do domu, a nam bardziej potrzebne są pieniądze na wyposażenie wg własnego gustu. Daliśmy też prośbę o nie przynoszenie kwiatów, a zamiast tego prosimy o wpłacenie datków wolontariuszom po Mszy Nikt się nie bulwersował, a wręcz pochwalali. Jedno co im się nie podobało, że planujemy skromne wesele:P no cóż, jeśli się ktoś nie chce z nami świętować to trudno.

Ja też mam wierszyk, że chcemy pieniążki i wino zamiast kwiatów. Starszych to dziwi, ale skoro mieszkamy razem 3 lata, no to zdążyłam się urządzić i kupić mikser
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 10:05   #3815
tartetka
Raczkowanie
 
Avatar tartetka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 473
Dot.: Śluby kwietniowe

Witam Was dziewczyny po dłuższej nieobecności
Ze względów zdrowotnych nie było mnie tu prawie 2 tyg
Podobnie nic się nie zmieniło niestety w organizacji... No oprócz tego, że mamy pełne listy gości W tym tygodniu muszę wypisać zaproszenia,jako że w Święta chcemy zaprosić większość gości Trochę mnie to przeraża bo sporo tego, no ale moi rodzice się uparli, żeby pisać ręcznie

LadyWhisper bardzo ładne obrączki Bardzo
Wyglądają świetnie

maxwelka zaproszenia cudownie eleganckie Piękne
Nie byłam niestety u Pani gorseciarki, ze względu na zdrowie, ale wybieram się w sobotę

Dziewczyny zaczynam mieć koszmary senne
Mamy nic nie załatwione w mojej parafii ani totalnie żadnych odpisów.. a to MUSI być załatwione w styczniu z tymi zapowiedziami..
tartetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 21:03   #3816
Myszeczek
Raczkowanie
 
Avatar Myszeczek
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 292
Dot.: Śluby kwietniowe

A ja mam nadzieję że nikt się nie obrazi na wierszyk, moim zdaniem to zrozumiałe I tak jak ktoś chce mi kupić prezent to go kupi, tak jak np. moja babcia która chce żebym miała pamiątkę kazała mi wybrać sztućce i w sumie się cieszę, bo się przydadzą... Jakbym dopiero wyprowadzała się od rodziców i oni by sponsorowali nam wesele to naprawdę byłoby mi obojętnie czy dostanę coś na wesele czy kupię sobie sama, ale w momencie gdy wszystko co potrzebne w domu mam (wiadomo, coś tam zawsze się jeszcze przyda, ale jakoś żyję bez tego) a na wesele, sami pieniądze odkładamy i wielu rzeczy sobie z jego powodu odmawiamy to naprawdę bardziej ucieszą nas pieniążki potrzebujemy zmienić samochód, przydałaby się zmiana pralki i na pewno byśmy to zrobili za pieniążki, za które robimy wesele... Myślę, że część z Was mnie zrozumie, choć każdy ma prawo mieć swoje zdanie na ten temat Wstawiam zaproszenia i... hit sezonu :P Poduszeczkę na obrączki sam-pan-sklepał koszt:2.50zł ;D To się nazywa oszczędna organizacja wesela! Pozdrawiam wieczorową porą i mykam pisać pracę, pewnie zarwę dziś nockę a jutro człowiek nie do życia

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

no kurka mam problem z dodaniem załącznika... Obiecuję, że jutro wstawię
__________________

A do lata piechotą też se pójdę, a co mi tam...
Myszeczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-16, 16:48   #3817
arahjaa
Raczkowanie
 
Avatar arahjaa
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 103
Dot.: Śluby kwietniowe

Wiadomo każdy ma swoje zdanie My też sami finansujemy własne wesele więc rozumiem że wszystko może być kosztem odmawiania sobie czegoś. My mieszkamy razem kilka lat a mimo tego nie obrośliśmy w "sprzęty gospodarstwa domowego" i kiedyś nam przyjdzie kupić wszystko na raz.
Ostatnio widziałam świetną poduszeczkę z żywych kwiatów na obrączki. Muszę znaleść kogos by mi taką zrobił.
Maxwelka jak długo czeka się na obrączki z red rubin? I chyba widziałam twoje zestawienie dodatków na innym portalu ślubnym
Tartetka o jakie odpisy z parafii ci chodzi? Ja też nic nie mam. Czyżbym o czymś zapomniała?
arahjaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-17, 13:39   #3818
misiak17
Wtajemniczenie
 
Avatar misiak17
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 559
Dot.: Śluby kwietniowe

a my kupiliśmy wczoraj szampana
I wódkę chcemy kupić do końca roku
__________________
szczęśliwa żona swojego Małżona

Rok 2016 będzie lepszy, musi być lepszy

1.12.2014
21.03.2015
14.06.2015
07.2018 cp usunięty lewy jajowód
12.2018 histerolaparoskopia - prawy jajowód niedrożny
misiak17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-17, 14:28   #3819
Sorceresss
Wtajemniczenie
 
Avatar Sorceresss
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 937
Dot.: Śluby kwietniowe

Witajcie

Nie było mnie tu troszkę... praca, praca, praca.

Cytat:
Napisane przez tartetka Pokaż wiadomość

Dziewczyny zaczynam mieć koszmary senne
ło matko! ja też! Śmieję się, że do kwietnia zwariuję! Śni mi się wesele, śni mi się msza... i ciągle jakieś perypetie A to zespół zamiast grać to robi konkursy na wiedzę ogólną... a to nie ma muzyków w kościele.... a to nie mam pończoch i w sukni szukam po jakiś sklepikach....
zeświruję normalnie... zeświruję


Dziewczyny z Krakowa - byliśmy na naukach przedmałżeńskich u Dominikanów - wiem już dlaczego takie kolejki! BYŁO CUDOWNIE! Śmiesznie ale... tak mądrze!

---------- Dopisano o 15:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Cytat:
Napisane przez arahjaa Pokaż wiadomość
Tartetka o jakie odpisy z parafii ci chodzi? Ja też nic nie mam. Czyżbym o czymś zapomniała?
na 3 m-ce przed dopiero do parafii warto iść... wcześniej nie ma sensu bo zaświadczenie z USC ważne tylko 3m-ce
Z odpisów to na pewno akt urodzenia właśnie do USC... no a do kościoła metryka chrztu... coś jeszcze? coś z bierzmowania chyba też potrzeba?
A zapowiedzi zdajsie też 3 m-ce przed startują
__________________
Filipek http://www.suwaczki.com/tickers/atdci09kzgx6wyof.png
Pchełka http://www.suwaczki.com/tickers/gg64zbmh53p3ubj5.png

"Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć"
Terry Pratchett
Sorceresss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-17, 17:23   #3820
Myszeczek
Raczkowanie
 
Avatar Myszeczek
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 292
Dot.: Śluby kwietniowe

Co do bierzmowania to jakieś tam zaświadczenie jest wysyłane do parafii, w której był chrzest, także tam trzeba to wszystko odebrać... No też słyszałam że wszystko jest ważne 3 mc choć wydaje mi się to bezsensem i wyciąganiem kasy- przecież jak to się ma przedawnić? Chyba że za ciemna jestem i tego nie pojmuję... Kurka chciałam Wam dodać te zaproszenia ale nie działają mi załączniki
__________________

A do lata piechotą też se pójdę, a co mi tam...
Myszeczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-18, 18:21   #3821
Sorceresss
Wtajemniczenie
 
Avatar Sorceresss
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 937
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez Myszeczek Pokaż wiadomość
Co do bierzmowania to jakieś tam zaświadczenie jest wysyłane do parafii, w której był chrzest, także tam trzeba to wszystko odebrać... No też słyszałam że wszystko jest ważne 3 mc choć wydaje mi się to bezsensem i wyciąganiem kasy- przecież jak to się ma przedawnić? Chyba że za ciemna jestem i tego nie pojmuję... Kurka chciałam Wam dodać te zaproszenia ale nie działają mi załączniki
No właśnie metryka ważna jest 6m-cy ale ja tez nie pojmuję jak może się to przedawnić :P
Co innego z tym zaświadczeniem z USC o braku okoliczności wykluczających możliwość zawarcia małżeństwa... to się przedawnić może :P

Z tym bierzmowaniem to fajnie, my mamy ślub w kościele, w którym ja przyjmowałam i chrzest i bierzmowania ale nie jest to moja parafia... więc jeszcze jakąś zgodę od księdza potrzebuję a TŻ potrzebuje wszytko :P
Wczoraj moja przyjaciółka nas utwierdziła w wyborze zaproszeń Skorygujemy listę (poodmieniamy prawidłowo nazwiska) i można zacząć produkcję. W święta chcemy wręczyć dwóm rodzinom, które mieszkają za granicą...

I wiecie co??? ZNów miałam koszmar! TŻ mi bukietu nie przywiózł i zrywałam gołą różę z jakiegoś bukietu ozdobnego, ktoś dał mi gałązkę bzu :P ... a potem idąc do ołtarza przypomniało mi się, że nie byłam u spowiedzi...
Ja naprawdę mam nadzieję, że jak śnią się takie pierdoły to na jawie będzie odwrotnie
__________________
Filipek http://www.suwaczki.com/tickers/atdci09kzgx6wyof.png
Pchełka http://www.suwaczki.com/tickers/gg64zbmh53p3ubj5.png

"Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć"
Terry Pratchett
Sorceresss jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-19, 08:15   #3822
maxwelka
Zakorzenienie
 
Avatar maxwelka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 544
GG do maxwelka Send a message via Skype™ to maxwelka
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez misiak17 Pokaż wiadomość
a my kupiliśmy wczoraj szampana
I wódkę chcemy kupić do końca roku
Cytat:
Napisane przez Sorceresss Pokaż wiadomość
Witajcie

Nie było mnie tu troszkę... praca, praca, praca.



ło matko! ja też! Śmieję się, że do kwietnia zwariuję! Śni mi się wesele, śni mi się msza... i ciągle jakieś perypetie A to zespół zamiast grać to robi konkursy na wiedzę ogólną... a to nie ma muzyków w kościele.... a to nie mam pończoch i w sukni szukam po jakiś sklepikach....
zeświruję normalnie... zeświruję
A propos - śniło mi się dzisiaj, że byłam z mamą w Biedronce, a tam szampan Dorato za 1,99 za butelkę

Cytat:
Napisane przez Sorceresss Pokaż wiadomość
No właśnie metryka ważna jest 6m-cy ale ja tez nie pojmuję jak może się to przedawnić :P
Co innego z tym zaświadczeniem z USC o braku okoliczności wykluczających możliwość zawarcia małżeństwa... to się przedawnić może :P

Z tym bierzmowaniem to fajnie, my mamy ślub w kościele, w którym ja przyjmowałam i chrzest i bierzmowania ale nie jest to moja parafia... więc jeszcze jakąś zgodę od księdza potrzebuję a TŻ potrzebuje wszytko :P
Wczoraj moja przyjaciółka nas utwierdziła w wyborze zaproszeń Skorygujemy listę (poodmieniamy prawidłowo nazwiska) i można zacząć produkcję. W święta chcemy wręczyć dwóm rodzinom, które mieszkają za granicą...

I wiecie co??? ZNów miałam koszmar! TŻ mi bukietu nie przywiózł i zrywałam gołą różę z jakiegoś bukietu ozdobnego, ktoś dał mi gałązkę bzu :P ... a potem idąc do ołtarza przypomniało mi się, że nie byłam u spowiedzi...
Ja naprawdę mam nadzieję, że jak śnią się takie pierdoły to na jawie będzie odwrotnie
Chociaż z tym jednym nie będę miała problemu, bo jesteśmy po ślubie cywilnym

A z parafią mam to samo - biorę ślub tam, gdzie byłam chrzczona, ale to nie jest moja parafia - więc w swojej obecnej parafii musze pójść po zaświadczenie o bierzmowaniu i jakąś licencję albo inne pozwolenie, nie wiem jak to się tam nazywa

A pierdołami sennymi nie warto się przejmować!
maxwelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-19, 11:39   #3823
misiak17
Wtajemniczenie
 
Avatar misiak17
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 559
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez maxwelka Pokaż wiadomość
A propos - śniło mi się dzisiaj, że byłam z mamą w Biedronce, a tam szampan Dorato za 1,99 za butelkę

oo fajnie by było jakby były takie ceny

Ja oglądam obrączki bo chcemy już coś wybrać.
__________________
szczęśliwa żona swojego Małżona

Rok 2016 będzie lepszy, musi być lepszy

1.12.2014
21.03.2015
14.06.2015
07.2018 cp usunięty lewy jajowód
12.2018 histerolaparoskopia - prawy jajowód niedrożny
misiak17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-19, 11:44   #3824
maxwelka
Zakorzenienie
 
Avatar maxwelka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 544
GG do maxwelka Send a message via Skype™ to maxwelka
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez misiak17 Pokaż wiadomość
oo fajnie by było jakby były takie ceny

Ja oglądam obrączki bo chcemy już coś wybrać.
A my swoje odbieramy dzisiaj Wreszcie! Juz nie mogę się doczekać
maxwelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-19, 14:28   #3825
Poemi
Zakorzenienie
 
Avatar Poemi
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 721
Dot.: Śluby kwietniowe

Hej . Też biorę ślub w kwietniu i jak czytam co już macie pozałatwiane to dostaję choroby nerwowej!
Poemi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-19, 14:31   #3826
misiak17
Wtajemniczenie
 
Avatar misiak17
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 559
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez Poemi Pokaż wiadomość
Hej . Też biorę ślub w kwietniu i jak czytam co już macie pozałatwiane to dostaję choroby nerwowej!
Dlaczego? JA wcale nie mam dużo rzeczy załatwionych, a przede wszystkim - nie mam sukienki
__________________
szczęśliwa żona swojego Małżona

Rok 2016 będzie lepszy, musi być lepszy

1.12.2014
21.03.2015
14.06.2015
07.2018 cp usunięty lewy jajowód
12.2018 histerolaparoskopia - prawy jajowód niedrożny
misiak17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-19, 14:40   #3827
Poemi
Zakorzenienie
 
Avatar Poemi
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 721
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez misiak17 Pokaż wiadomość
Dlaczego? JA wcale nie mam dużo rzeczy załatwionych, a przede wszystkim - nie mam sukienki
A co już masz? Przypuszczam, że o wiele więcej niż ja . Śmiem nawet przypuszczać, że mam najmniej ze wszystkich...
Poemi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-19, 14:53   #3828
misiak17
Wtajemniczenie
 
Avatar misiak17
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 559
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez Poemi Pokaż wiadomość
A co już masz? Przypuszczam, że o wiele więcej niż ja . Śmiem nawet przypuszczać, że mam najmniej ze wszystkich...
Mamy:
- salę
- orkiestrę
-fotografa, kamerzystę
-księdza i godzinę w kościele
-zaproszenia
-winietki robimy
- szampana
i chyba tyle
__________________
szczęśliwa żona swojego Małżona

Rok 2016 będzie lepszy, musi być lepszy

1.12.2014
21.03.2015
14.06.2015
07.2018 cp usunięty lewy jajowód
12.2018 histerolaparoskopia - prawy jajowód niedrożny
misiak17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-19, 14:56   #3829
Poemi
Zakorzenienie
 
Avatar Poemi
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 721
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez misiak17 Pokaż wiadomość
Mamy:
- salę
- orkiestrę
-fotografa, kamerzystę
-księdza i godzinę w kościele
-zaproszenia
-winietki robimy
- szampana
i chyba tyle
No to niedługo mnie w kaftan ubierać będą! My mamy salę, kościół, nauki odbębnione (ale bez poradni, zrobione jako pierwsze bo akurat się nawinęło) i moje buty.
Poemi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-19, 15:00   #3830
misiak17
Wtajemniczenie
 
Avatar misiak17
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 559
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez Poemi Pokaż wiadomość
No to niedługo mnie w kaftan ubierać będą! My mamy salę, kościół, nauki odbębnione (ale bez poradni, zrobione jako pierwsze bo akurat się nawinęło) i moje buty.
a no my mamy 2 na 3 spotkania w poradni zaliczone jeszcze.
Do końca roku chcemy kupić wódkę i zdecydować się na obrączki. I po świętach zaczynamy rozwozić zaproszenia. Garnitur dla TŻta po nowym roku, a będzie z tym problem bo jest niewymiarowy.
__________________
szczęśliwa żona swojego Małżona

Rok 2016 będzie lepszy, musi być lepszy

1.12.2014
21.03.2015
14.06.2015
07.2018 cp usunięty lewy jajowód
12.2018 histerolaparoskopia - prawy jajowód niedrożny
misiak17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-19, 15:06   #3831
Poemi
Zakorzenienie
 
Avatar Poemi
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 721
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez misiak17 Pokaż wiadomość
a no my mamy 2 na 3 spotkania w poradni zaliczone jeszcze.
Do końca roku chcemy kupić wódkę i zdecydować się na obrączki. I po świętach zaczynamy rozwozić zaproszenia. Garnitur dla TŻta po nowym roku, a będzie z tym problem bo jest niewymiarowy.
My do końca roku chcemy jakiegoś dj-a znaleźć. W sumie wczoraj napisaliśmy na gazetowym forum i dostaliśmy kilka ofert (bo jak dzwoniliśmy po dj-ach to nie mieli wolnych terminów). I wstępnie pomyśleć o zaproszeniach. Potem mój TŻ się obroni (mam nadzieję) i będziemy mogli "spokojnie" myśleć co dalej. Powinnam zacząć panikować?

A, mam jeszcze część materiałów na woalkę
Poemi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-19, 15:17   #3832
misiak17
Wtajemniczenie
 
Avatar misiak17
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 559
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez Poemi Pokaż wiadomość
My do końca roku chcemy jakiegoś dj-a znaleźć. W sumie wczoraj napisaliśmy na gazetowym forum i dostaliśmy kilka ofert (bo jak dzwoniliśmy po dj-ach to nie mieli wolnych terminów). I wstępnie pomyśleć o zaproszeniach. Potem mój TŻ się obroni (mam nadzieję) i będziemy mogli "spokojnie" myśleć co dalej. Powinnam zacząć panikować?

A, mam jeszcze część materiałów na woalkę
Powiem Ci, że ja sama już się stresuję, że jeszcze tyle rzeczy do załatwienia. T się ze mnie śmieje, że się stresuję, a on jest spokojny.
__________________
szczęśliwa żona swojego Małżona

Rok 2016 będzie lepszy, musi być lepszy

1.12.2014
21.03.2015
14.06.2015
07.2018 cp usunięty lewy jajowód
12.2018 histerolaparoskopia - prawy jajowód niedrożny
misiak17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-19, 15:20   #3833
Poemi
Zakorzenienie
 
Avatar Poemi
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 721
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez misiak17 Pokaż wiadomość
Powiem Ci, że ja sama już się stresuję, że jeszcze tyle rzeczy do załatwienia. T się ze mnie śmieje, że się stresuję, a on jest spokojny.
My się oboje stresujemy, ale na niektóre rzeczy się niestety nie ma wpływu . Pomyślałam, że jeszcze do końca roku możemy poprosić znajomych o foto i video. Trochę mi ta myśl poprawiła humor
Poemi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-19, 15:23   #3834
misiak17
Wtajemniczenie
 
Avatar misiak17
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 559
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez Poemi Pokaż wiadomość
My się oboje stresujemy, ale na niektóre rzeczy się niestety nie ma wpływu . Pomyślałam, że jeszcze do końca roku możemy poprosić znajomych o foto i video. Trochę mi ta myśl poprawiła humor
No to widzisz, jakoś dacie radę. Mnie to najbardziej stresuje brak sukienki.
__________________
szczęśliwa żona swojego Małżona

Rok 2016 będzie lepszy, musi być lepszy

1.12.2014
21.03.2015
14.06.2015
07.2018 cp usunięty lewy jajowód
12.2018 histerolaparoskopia - prawy jajowód niedrożny
misiak17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-19, 15:28   #3835
Poemi
Zakorzenienie
 
Avatar Poemi
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 721
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez misiak17 Pokaż wiadomość
No to widzisz, jakoś dacie radę. Mnie to najbardziej stresuje brak sukienki.
A masz już coś upatrzonego? Przymierzałaś już jakieś? W ogóle rozglądasz się czy jeszcze z tym czekasz?
Poemi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-19, 18:46   #3836
arahjaa
Raczkowanie
 
Avatar arahjaa
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 103
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez Sorceresss Pokaż wiadomość
No właśnie metryka ważna jest 6m-cy ale ja tez nie pojmuję jak może się to przedawnić :P
Co innego z tym zaświadczeniem z USC o braku okoliczności wykluczających możliwość zawarcia małżeństwa... to się przedawnić może :P

Z tym bierzmowaniem to fajnie, my mamy ślub w kościele, w którym ja przyjmowałam i chrzest i bierzmowania ale nie jest to moja parafia... więc jeszcze jakąś zgodę od księdza potrzebuję a TŻ potrzebuje wszytko :P
Wczoraj moja przyjaciółka nas utwierdziła w wyborze zaproszeń Skorygujemy listę (poodmieniamy prawidłowo nazwiska) i można zacząć produkcję. W święta chcemy wręczyć dwóm rodzinom, które mieszkają za granicą...

I wiecie co??? ZNów miałam koszmar! TŻ mi bukietu nie przywiózł i zrywałam gołą różę z jakiegoś bukietu ozdobnego, ktoś dał mi gałązkę bzu :P ... a potem idąc do ołtarza przypomniało mi się, że nie byłam u spowiedzi...
Ja naprawdę mam nadzieję, że jak śnią się takie pierdoły to na jawie będzie odwrotnie
Cytat:
Napisane przez maxwelka Pokaż wiadomość
A propos - śniło mi się dzisiaj, że byłam z mamą w Biedronce, a tam szampan Dorato za 1,99 za butelkę



Chociaż z tym jednym nie będę miała problemu, bo jesteśmy po ślubie cywilnym

A z parafią mam to samo - biorę ślub tam, gdzie byłam chrzczona, ale to nie jest moja parafia - więc w swojej obecnej parafii musze pójść po zaświadczenie o bierzmowaniu i jakąś licencję albo inne pozwolenie, nie wiem jak to się tam nazywa

A pierdołami sennymi nie warto się przejmować!
Jeśli jesteście po cywilnym to bierzecie teraz tylko kościelny? A reszta z dziewczyn bierzecie ślub konkordatowy czy jakoś rozdzielacie? Pytam bo zastanawiamy się czy nie wziąśc wcześniej (w marcu) ślubu cywilnego tak tylko dla nas. Ewentualnie czy taką ceremonie cywilną można zrobić po kościelnym (np w maju) ale musielibyśmy zaznaczyć że w kwietniu chcemy sam kościelny???


Cytat:
Napisane przez misiak17 Pokaż wiadomość
oo fajnie by było jakby były takie ceny

Ja oglądam obrączki bo chcemy już coś wybrać.
Ja też oglądam w necie szkoda że mój tż nie ma czasu popatrzeć. On będzie chciał iść do pierwszego jubilera poświecić pół godziny i wyjść z zamówieniem. Ach nie rozumiem facetów.

Poemi witam Nie stresuj się - z wszystkim zdążycie - wystarczy dobra organizacja.
Misiak pod koniec roku mogą byc wyprzedaże w salonach wiec "poluj" na sukienkę
arahjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-19, 19:43   #3837
Poemi
Zakorzenienie
 
Avatar Poemi
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 721
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez arahjaa Pokaż wiadomość
Poemi witam Nie stresuj się - z wszystkim zdążycie - wystarczy dobra organizacja.
Trochę poczytałam w necie, wydałam odpowiednie zarządzenia TŻ-owi, zrobiłam plan działania, zaprojektowałam sukienkę, wyliczyłam koszty () i jestem spokojniejsza . Mam nadzieję, że będę mogła się tu niedługo pochwalić jakimiś konkretami ślubnymi
Poemi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-19, 19:44   #3838
misiak17
Wtajemniczenie
 
Avatar misiak17
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 559
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez Poemi Pokaż wiadomość
A masz już coś upatrzonego? Przymierzałaś już jakieś? W ogóle rozglądasz się czy jeszcze z tym czekasz?
no mam jedną na oku. Chodziłam po salonach, przymierzałam. Ale cały czas szukam.

Cytat:
Napisane przez arahjaa Pokaż wiadomość
Jeśli jesteście po cywilnym to bierzecie teraz tylko kościelny? A reszta z dziewczyn bierzecie ślub konkordatowy czy jakoś rozdzielacie? Pytam bo zastanawiamy się czy nie wziąśc wcześniej (w marcu) ślubu cywilnego tak tylko dla nas. Ewentualnie czy taką ceremonie cywilną można zrobić po kościelnym (np w maju) ale musielibyśmy zaznaczyć że w kwietniu chcemy sam kościelny???



Ja też oglądam w necie szkoda że mój tż nie ma czasu popatrzeć. On będzie chciał iść do pierwszego jubilera poświecić pół godziny i wyjść z zamówieniem. Ach nie rozumiem facetów.

Poemi witam Nie stresuj się - z wszystkim zdążycie - wystarczy dobra organizacja.
Misiak pod koniec roku mogą byc wyprzedaże w salonach wiec "poluj" na sukienkę
My bierzemy ślub konkordatowy.
Nam się podobają jedne obrączki ale są okrągłe, a my chcieliśmy ze ściętymi brzegami. Ale będzie nam robił kolega, więc może coś da się pokombinować. Jak będziemy w Warszawie to musimy do Lisiewskiego zajrzeć.
__________________
szczęśliwa żona swojego Małżona

Rok 2016 będzie lepszy, musi być lepszy

1.12.2014
21.03.2015
14.06.2015
07.2018 cp usunięty lewy jajowód
12.2018 histerolaparoskopia - prawy jajowód niedrożny
misiak17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-20, 00:23   #3839
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Śluby kwietniowe

Cytat:
Napisane przez Myszeczek Pokaż wiadomość
Co do bierzmowania to jakieś tam zaświadczenie jest wysyłane do parafii, w której był chrzest, także tam trzeba to wszystko odebrać... No też słyszałam że wszystko jest ważne 3 mc choć wydaje mi się to bezsensem i wyciąganiem kasy- przecież jak to się ma przedawnić? Chyba że za ciemna jestem i tego nie pojmuję... Kurka chciałam Wam dodać te zaproszenia ale nie działają mi załączniki
te dokumenty są ważne 3 miesiące i nie wiem czy to jest wyciąganie kasy, bo przecież i tak bierzesz je i płacisz za nie tylko raz. w przypadku dokumentów z USC są one ważne równo 3 miesiące i ani dnia dłużej. my byliśmy tak na styk, akurat pierwszego dnia, kiedy mogliśmy już je wziąć i babka aż liczyła czy nie przyszliśmy za wcześnie.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-20, 07:30   #3840
Ewelinka i juz
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka i juz
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 188
Dot.: Śluby kwietniowe

Dziewczyny, nie przejmujcie się
w niektórych salonach panie mowiły, aby przyjśc w grudniu / styczniu, więc z suknią zdążycie a zawsze jak co można uszyć, to na pewno tyle nie trwa

Ja mam buciki (od wczoraj), takie typowo ślubne ze sklepu www.bialebuty.pl - zamówiłam przez internet i jestem super zadowolona. Są prześliczne jeśli chcecie takie typowo ślubne buty to polecam!
Buziaki
Ewelinka i juz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:42.