Świece zapachowe - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-12-07, 23:53   #121
Ewa_Ch
Zadomowienie
 
Avatar Ewa_Ch
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 903
Dot.: Świece zapachowe

Kupuje w Zapach Domu ale nie maja nowych woskow (bo ja tylko woski), chialabym wyprobowac jakies nowe zapachy.
__________________
Nakarm bezdomne psy

http://www.pustamiska.pl/
Ewa_Ch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-08, 09:49   #122
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: Świece zapachowe

Chyba powinny być wszystkie (albo w dużej większości) w Papierni w Konstancinie. Z Warszawy jeżdżą normalne miejskie autobusy, jak ktoś mieszka na południu to jest to bardzo blisko.
__________________

OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-08, 11:47   #123
KujawiankA
Zakorzenienie
 
Avatar KujawiankA
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 046
Dot.: Świece zapachowe

zaszalałam. Nakupowałam wosków, jedną świecę z pokrywką i kilka małych świec. Jestem bardzo ciekawa

Te ich świece YC to topią się na płynny wosk, nie tak jak te zwykłe, co się tylko środek wypala?

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

Cytat:
Napisane przez OlaVS Pokaż wiadomość
Chyba powinny być wszystkie (albo w dużej większości) w Papierni w Konstancinie. Z Warszawy jeżdżą normalne miejskie autobusy, jak ktoś mieszka na południu to jest to bardzo blisko.

a w jakiej cenie są tam woski?
__________________
“Poświęcaj tyle czasu na ulepszanie siebie, byś nie miał go na krytykę innych." Christian D. Larson
KujawiankA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-08, 16:47   #124
soulie
Wtajemniczenie
 
Avatar soulie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 480
Dot.: Świece zapachowe

Dla zainteresowanych woskami informuję, że pojawiły się u mnie w mieście woski YC w Intermarche (mały wybór) oraz w Piotrze i Pawle (trochę lepiej) . Cena 6,99zł. Kupiłam trochę świątecznych zapachów, soft blanket i vanilla lime
soulie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-08, 16:59   #125
Ewa_Ch
Zadomowienie
 
Avatar Ewa_Ch
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 903
Dot.: Świece zapachowe

a ja poszperalam na ebay i kupilam woski o zupelnie nowych zapachach
__________________
Nakarm bezdomne psy

http://www.pustamiska.pl/
Ewa_Ch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-13, 13:56   #126
dr_ka
Rozeznanie
 
Avatar dr_ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Ziemia Obiecana
Wiadomości: 775
Dot.: Świece zapachowe

Właśnie przyszła moja sterta wosków z zapachdomu.pl - świetnie zapakowane, ekspresowo dostarczone- polecam jak najbardziej!
__________________
My..

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.."
dr_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-17, 16:54   #127
KujawiankA
Zakorzenienie
 
Avatar KujawiankA
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 046
Dot.: Świece zapachowe

Ja również zamawiałam z zapachdomu.pl. U mnie przesyłka również była błyskawicznie. Super kontakt i obsługa w ogóle.

Niestety nie jestem zachwycona zakupem. Kupiłam jedną świecę w szkle i jedynie ona mnie zadowala. Małe świece (te za 8 czy 9zł) nie pachną w ogóle (przetestowałam jeden zapach narazie), a woski-tarty to już w ogóle porażka. Może to ja coś źle robię, ale te moje tarty pachną tylko przez kilka/kilkanaście minut, a potem rozchodzi się okropny smród palonego wosku :-( Roztapiam tarty w małych kawałkach w podgrzewaczach do olejków eterycznych. Może to błąd? Może trzeba inaczej? Proszę doświadczone dziewczyny o radę
__________________
“Poświęcaj tyle czasu na ulepszanie siebie, byś nie miał go na krytykę innych." Christian D. Larson
KujawiankA jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-17, 17:40   #128
NAtasha44
Raczkowanie
 
Avatar NAtasha44
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 202
Dot.: Świece zapachowe

Cytat:
Napisane przez KujawiankA Pokaż wiadomość
(...)a woski-tarty to już w ogóle porażka. Może to ja coś źle robię, ale te moje tarty pachną tylko przez kilka/kilkanaście minut, a potem rozchodzi się okropny smród palonego wosku :-( Roztapiam tarty w małych kawałkach w podgrzewaczach do olejków eterycznych. Może to błąd? Może trzeba inaczej? Proszę doświadczone dziewczyny o radę
Tutaj masz fajnie opisane jak używać wosków. Wydaje mi się, że coś robisz źle, bo nigdy mi się nie zdarzyło, żebym czuła zapach palonego wosku podczas roztapiania tart.
NAtasha44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-17, 19:25   #129
KujawiankA
Zakorzenienie
 
Avatar KujawiankA
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 046
Dot.: Świece zapachowe

I wszystko jasne. Dzieki za tę instrukcje.

ja wkladam do podgrzewacza (juz nawet trzy różne kupiłam, bo myslałam, że to wina podgrzewacza) małą część wosku (okolo 1/8) i palę dwie trzy godziny. Nic dziwnego, że zaczyna śmierdzieć skoro z tak malej części już po godzinie nie wydziela się żaden olejek. Jestem jeden wielki smród palonego wosku. Czas kupić kolejny podgrzewacz, tym razem przystosowany wielkością do całej tarty

Byłam przekonana, że wosk musi się do końca wypalić i czekałam, i czekałam, i śmierdziało, i śmierdziało
__________________
“Poświęcaj tyle czasu na ulepszanie siebie, byś nie miał go na krytykę innych." Christian D. Larson
KujawiankA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-17, 21:17   #130
NAtasha44
Raczkowanie
 
Avatar NAtasha44
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 202
Dot.: Świece zapachowe

Tak, wydaje mi się, że 1/8 wosku to trochę za mało Nie musisz rozpuszczać całego na raz, ale myślę, że minimalna ilość to połowa. (jeśli chcesz spróbować miksowania zapachów to możesz dać np. 1/4 jednego + 1/4 innego itd. Ale żeby łącznie była choć ta połówka). Powodzenia!
NAtasha44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-18, 10:39   #131
agnes_bdg
perfumowy zawrót głowy
 
Avatar agnes_bdg
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 045
Dot.: Świece zapachowe

Cytat:
Napisane przez KujawiankA Pokaż wiadomość
I wszystko jasne. Dzieki za tę instrukcje.

ja wkladam do podgrzewacza (juz nawet trzy różne kupiłam, bo myslałam, że to wina podgrzewacza) małą część wosku (okolo 1/8) i palę dwie trzy godziny. Nic dziwnego, że zaczyna śmierdzieć skoro z tak malej części już po godzinie nie wydziela się żaden olejek. Jestem jeden wielki smród palonego wosku. Czas kupić kolejny podgrzewacz, tym razem przystosowany wielkością do całej tarty

Byłam przekonana, że wosk musi się do końca wypalić i czekałam, i czekałam, i śmierdziało, i śmierdziało
u mnie wosk pali się po kilka godzin i się nic nie dzieje, raczej to ja gaszę tealighty bo zaczyna pachnieć za mocno ...
ja zainwestowałam w podgrzewacz YC, jeden wosk (1/2 całego) palę po kilka razy i nadal pachnie. Nie wiem po jakim czasie zapach przestaje się wydzielać, ale na razie jest dalej bardzo intensywny
__________________

Rozpaczliwie poszukuję choć kropli Byzantine Rochas i AA Winter Delice



agnes_bdg jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-18, 12:47   #132
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: Świece zapachowe

Cytat:
Napisane przez KujawiankA Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------




a w jakiej cenie są tam woski?
Zapomniałam odpowiedzieć, przepraszam. Po 6 zł.
__________________

OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-18, 13:20   #133
Ewa_Ch
Zadomowienie
 
Avatar Ewa_Ch
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 903
Dot.: Świece zapachowe

najmniejsza czesc wosku jaka biore do podgrzewacza to 1/3. A woski pachna przecudnie. Mam podgrzewacze YC.
__________________
Nakarm bezdomne psy

http://www.pustamiska.pl/
Ewa_Ch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-20, 14:11   #134
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Świece zapachowe

Cytat:
Napisane przez soulie Pokaż wiadomość
Dla zainteresowanych woskami informuję, że pojawiły się u mnie w mieście woski YC w Intermarche (mały wybór) oraz w Piotrze i Pawle (trochę lepiej) . Cena 6,99zł. Kupiłam trochę świątecznych zapachów, soft blanket i vanilla lime
U mnie w Piotrze i Pawle woski YC były, ale trudno znaleść bo tam conajmniej 3 stoiska ze swieczkami są, a te były nie na nich tylko przy kasie W dodatku mały wybór i same "świeżaki". We Wrocławiu są natomiast YC m.in. w podziemiach Galerii Dominikańskiej w Organique. (6,9zł)
Co do zapachów wypróbowałam dotąd kilka, oto moje spostrzeżenia , jeśli komuś się przydadzą :
Clean Cotton - świeżo wyprana bawełna (taka schnąca na zewnątrz), zapach mydlany, świeży, trochę retro (dziś pranie pachnie inaczej) , surowy, ewentualnie kojarzy się ze swieżo wypranymi i wykrochmalonymi firankami
Baby Powder - też trochę z praniem się kojarzy, ale bardziej dzisiejszy niż clean cotton, nawet przyjemny..
Ocean Blossom - świeży, morski, taki sobie.
Early Sunrise - świeżak, wyraźnie cytrusowy, a przez to mi wydaje się "łazienkowy"
Midsummer Night - właśnie się pali ...ale chyba go polubię i ten czarny kolor ...wygląda rzeczywiście jak nocne niebo
Cinnamon Stick - cynamonowy, raczej pikantny, (chyba pieprz nawet czuję i goździki )

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2011-12-20 o 14:35
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-22, 13:03   #135
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Świece zapachowe

Dziewczyny,doradźcie mi proszę.Szczerze mówiąc nie jestem wielbicielką zapachowych świec.Zawsze mam wrażenie,że ten zapach jest sztuczny i mdły.Ale ostatnio zamarzyły mi się woski z YC. I zastanawiam się czy one wydzielają ten specyficzny ''świeczkowy'' zapach?Czy bliżej im do typowych odświeżaczy powietrza(mam na myśli te podgrzewane ''do kontaktu'')?Pewnie i tak się skuszę na zakup,ale na razie mi nie po drodze do żadnego sklepu z YC.
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-22, 13:16   #136
Ewa_Ch
Zadomowienie
 
Avatar Ewa_Ch
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 903
Dot.: Świece zapachowe

ani to ani to- pachna przepieknie, naturalnie.
__________________
Nakarm bezdomne psy

http://www.pustamiska.pl/
Ewa_Ch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-22, 18:19   #137
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Świece zapachowe

Ja już kolejną zimę zachwycam się świecami Brise. Teraz pali się ta Winter Berries.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-26, 15:31   #138
Afalmess
Przyczajenie
 
Avatar Afalmess
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 6
Dot.: Świece zapachowe

Cytat:
Napisane przez agnes_bdg Pokaż wiadomość
Nie wiem po jakim czasie zapach przestaje się wydzielać, ale na razie jest dalej bardzo intensywny
Co do wosków Yankee Candle to teoretycznie zapach starcza na 8 godzin (czyli na 2 podgrzewacze ) Niestety w praktyce po ok 6 godzinach czuję już tylko wosk i nic więcej. Zazwyczaj palę 1/4 wosku, a po jakimś czasie dorzucam kolejną część.

Kominek mam za 10zł z Auchan - już ktoś wcześniej o nim wspominał, jest prosty ale funkcjonalny.

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
I zastanawiam się czy one wydzielają ten specyficzny ''świeczkowy'' zapach?Czy bliżej im do typowych odświeżaczy powietrza(mam na myśli te podgrzewane ''do kontaktu'')?
Woski nie pachną w ogóle świecą, pachną bardzo ładnie i naturalnie. Gorzej ze świecami, kupiłam kiedyś "Cherries on Snow" YC i podczas palenia się świeczki czułam, że zapach jest ciężki.

Nie polecam samplerów, bo w porównaniu z woskami w ogóle nie pachną, ale jak ktoś ma ulubiony zapach może się skusić na duże świece. Szczególnie polecam zapach CUCUMBER & CANTALOUPE bo jest CUDNY! Moje ulubione to: SUN & SAND, BABY POWDER i DRIFT AWAY. Kupiłam je w slepie stacjonarnym sklepu internetowego http://www.swiatzapachow.pl Pani z obsługi bardzo profesjonalna, po krótkiej rozmowie idealnie doradziła mi, jakie woski kupić.

Na stronie: http://www.yankeecandle.com/whats-new/spring-fragrances można sprawdzić jakie zapachy wejdą na wiosnę, nie wszystkie będą dostępne w Polsce, ale przynajmniej z 5 będzie można dostać.
Afalmess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-27, 01:04   #139
NAtasha44
Raczkowanie
 
Avatar NAtasha44
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 202
Dot.: Świece zapachowe

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Ja już kolejną zimę zachwycam się świecami Brise. Teraz pali się ta Winter Berries.
Zawsze jak jestem w jakimś większym sklepie to zachodzę do alejki ze świeczkami i wącham właśnie Winter Berries i Cosy Moments (czy ty też czujesz w niej miód?) Ale w domu na razie pozostaje wierna Yankee. Kiedyś na pewno kupię też Brise (właśnie te 2 o których pisałam )
NAtasha44 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-27, 14:11   #140
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Świece zapachowe

Cytat:
Napisane przez NAtasha44 Pokaż wiadomość
Zawsze jak jestem w jakimś większym sklepie to zachodzę do alejki ze świeczkami i wącham właśnie Winter Berries i Cosy Moments (czy ty też czujesz w niej miód?)
Miód i takie ogólne ciepło. Bardzo przyjemny zapach na tę porę roku.

---------- Dopisano o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

Jak ktoś znajdzie gdzieś za granicą to polecam też Brise Crisp Snow & Spruce. Ja kupiłam we Francji.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-27, 14:57   #141
ewla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 183
Dot.: Świece zapachowe

Ni wiem, czy są oddzielnie w sprzedaży, ale ja ostatnio dostałam świecę decleora. (Madagaskar). Bardzo ładnie pachnie, dyskretniej niż palone dotąd świece ale bardzo elegancko i tak decleorowo.... Kupiłabym jeszcze jedną, ale nie wiem gdzie i nie wiem za ile....
ewla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-27, 22:16   #142
paolla
Zadomowienie
 
Avatar paolla
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 378
Dot.: Świece zapachowe

Moje ostatnie odkrycie to świeca jabłko&cynamon z Biedronki - duża, w szkle (dostępne dwie wersje - szkło gładkie i mrożone), cena to niecałe 5zł. Pachnie delikatnie, ale wyczuwalnie - dla mnie to atut, ponieważ zwykle intensywny zapach w mieszkaniu mnie przytłacza, szybko muszę gasić taką świecę, a ta zupełnie mi nie przeszkadza.
Czytałam gdzieś, że to zimowa limitowanka, więc warto wypróbować, póki jest dostępna.
__________________
paolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-28, 07:48   #143
lily0
Raczkowanie
 
Avatar lily0
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 230
Dot.: Świece zapachowe

Ja uwielbiam świece melonowe... Hmm sama rozkosz POLECAM
lily0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-28, 11:34   #144
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Świece zapachowe

Od wczoraj testuję swoje woski- wzięłam na dobry początek 5 tart i 2 sample, faktycznie zapach jest intensywny i już myślę o kolejnej porcji Fajna alternatywa dla olejków, bo i zapach mocny i ciekawe, niejednoznaczne zapachowo warianty, baaardzo przyjemna rzecz.
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-29, 16:51   #145
Afalmess
Przyczajenie
 
Avatar Afalmess
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 6
Dot.: Świece zapachowe

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Miód i takie ogólne ciepło. Bardzo przyjemny zapach na tę porę roku.
Niedawno widziałam świece Brise w promocji w Rossmannie z foremką do ciastek i kupiłam własnie Cosy Moments. Pachnie głównie miodem, słabiej wanilią i co dla mnie najważniejsze - nie pachnie cynamonem
Afalmess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-13, 16:59   #146
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Świece zapachowe

Cytat:
Napisane przez Afalmess Pokaż wiadomość
Niedawno widziałam świece Brise w promocji w Rossmannie z foremką do ciastek i kupiłam własnie Cosy Moments. Pachnie głównie miodem, słabiej wanilią i co dla mnie najważniejsze - nie pachnie cynamonem
Moja najulubieńsza świeczka. Zapach jest szalenie oryginalny, zawsze mam problem z opisaniem, czym ta świeczka w ogóle pachnie

A miał ktoś świeczkę Brise Bali Sandalwood&Jasmine? Kuuuusi.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 09:34   #147
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Świece zapachowe

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
A miał ktoś świeczkę Brise Bali Sandalwood&Jasmine? Kuuuusi.
Widziałaś te świece w Polsce?
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 09:51   #148
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Świece zapachowe

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Widziałaś te świece w Polsce?
no nie. ups
nie ma ich w Polsce? to tym bardziej muszę kupić...
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 09:53   #149
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Świece zapachowe

Ja swoją z tej serii kupowałam we Francji. Ale w Polsce ich nie widziałam.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 10:03   #150
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Świece zapachowe

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Ja swoją z tej serii kupowałam we Francji. Ale w Polsce ich nie widziałam.
To proszę o jakąś mini recenzję, bo ja się jeszcze czaję
Intensywnie pachnie?
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:42.