Blizna na twarz - jak usunąć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > LUX MED - chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna (gościnnie)

Notka

LUX MED - chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna (gościnnie) Przez kolejne 3 tygodnie na Wasze pytania odpowiadać będą eksperci z dziedziny chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej ze Szpitala Grupy LUX MED : dr n. med. Małgorzata Chomicka-Janda oraz dr n. med. Lubomir Lembas.

 
 
Narzędzia
Stary 2011-12-29, 09:38   #1
Mariszka24
Raczkowanie
 
Avatar Mariszka24
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 53

Blizna na twarz - jak usunąć?


Witam,
2 lata temu mój mały wówczas jeszcze kot zadrapał mnie na twarzy, mimo, że zadrapanie nie było jakieś szczególnie mocne czy głębokie pozostała blizna. Jest tuż przy ustach i mimo, że cienka to jednak ta biała kreska nie daje mi spokoju. Po wygojeniu się zadrapania smarowałam ją przez kilka miesięcy Contratubexem, co spowodował zblednięcie blizny. Jak najlepiej jest się jej pozbyć? Laserowo? Jakie są tego koszty i ile trwa taki zabieg?
Mariszka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-29, 10:33   #2
67iro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Dot.: Blizna na twarz - jak usunąć?

musiałabyś skontaktować z chilurgiem plastykiem, ja w styczniu będę usuwać zabiegowo 2 blizny jedna to zły zrost, druga pourazowo jest żwir zarośniety w niej cena 1500zł= 120zł wizyta konsultacyjna. Pani doktor ma profesjonalną klinikę, ekipę specjalistów i w zawodzie pracuje od 20 lat, więc optymistycznie podejde do zabiegu. Pamiętam jak dowiadywałam się rok temu o laser to kosztowało to ok 150 zł od zabiegu, zanim się wybierzesz do lekarza poszukaj na jego temat opinii, ja do mojej Pani doktor mam 60 km i myślę ze będzie warto
67iro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-29, 21:56   #3
dr Chomicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 45
Dot.: Blizna na twarz - jak usunąć?

Prawdopodobnie zastosowanie lasera u Pani mogłoby w dużym stopniu poprawić wygląd blizny, jednak blizna zawsze blizną pozostanie. Proponuje udać sie do Klinik Dermatologicznych , które dysponują różnymi laserami i tam też dowiedziedzieć się o koszty. Zabiegi tego typu zwykle trzeba powtarzać kilkakrotnie co kilka tygodni.
dr Chomicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-30, 09:01   #4
dr Chomicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 45
Dot.: Blizna na twarz - jak usunąć?

Prawdopodobnie zastosowanie lasera u Pani mogłoby w dużym stopniu poprawić wygląd blizny, jednak blizna zawsze blizną pozostanie. Proponuje udać sie do Klinik Dermatologicznych , które dysponują różnymi laserami i tam też dowiedziedzieć się o koszty. Zabiegi tego typu zwykle trzeba powtarzać kilkakrotnie co kilka tygodni.
dr Chomicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-30, 10:22   #5
Aniia0
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 14
Dot.: Blizna na twarz - jak usunąć?

Moja koleżanka też miała taką bliznę ale ona na tej małej bliźnie zrobiła sobie tatuaż mały. Ale czy ja wiem czy na twarzy jest to takie mądre ale u niej wygląda rewelacyjnie.
Aniia0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-30, 11:55   #6
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Blizna na twarz - jak usunąć?

no ale tatuaż przy ustach to chyba nie jest najlepszy pomysł - wyglądałoby jakby kawałek jedzenia się przyczepił...
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 21:02   #7
dr Lembas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 30
Dot.: Blizna na twarz - jak usunąć?

U człowieka każda rana skóry goi się z pozostawieniem blizny. Nie ma możliwości usunięcia blizny. Można tylko zamienić jedną bliznę na inną, która będzie korzystniejsza z punktu widzenia estetycznego. Wszystkie metody leczenia blizn (zachowawcze, lasery, maści, zabiegi chirurgiczne i inne) mają na celu uzyskanie idealnej blizny. Idealna blizna jest linijna, blada, wąska, w poziomie otaczającej skóry, przesuwalna względem otaczających tkanek i nie dająca żadnych dolegliwości (typu świąd, ból). Czasami blizna ma charakter idealny, ale jaj kierunek powoduje, że "rzuca się w oczy". W takich okolicznościach można zmienić kierunek blizny. Zawsze należy jednak pamiętać, że blizna dojrzewa około 1 roku. Po tym czasie uzyskuje ona ostateczny wygląd. Nie powinno się korygować blizny chirurgicznie przed upływem tego czasu. Informacje zawarte w pytaniu są zbyt skąpe żeby na ich podstawie postawić rozpoznanie i ustalić plan postępowania w konkretnym przypadku blizny po zadrapaniu przez kota. Zapraszam na konsultację,
dr Lembas jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-09, 21:53   #8
jagodakami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
Dot.: Blizna na twarz - jak usunąć?

Ja też mam bliznę na twarzy po skaleczeniu się szklanką w dzieciństwie, kilkanaście tak temu.Jest ona na policzku i tak trochę zgrubiała. Zastanawiam się nad jej korektą. Czy mogłabym tu uzyskać informacje jakie są możliwości? ile czasu by to potrwało?
jagodakami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 22:16   #9
patrrycja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
Dot.: Blizna na twarz - jak usunąć?

Cytat:
Napisane przez Mariszka24 Pokaż wiadomość
Witam,
2 lata temu mój mały wówczas jeszcze kot zadrapał mnie na twarzy, mimo, że zadrapanie nie było jakieś szczególnie mocne czy głębokie pozostała blizna. Jest tuż przy ustach i mimo, że cienka to jednak ta biała kreska nie daje mi spokoju. Po wygojeniu się zadrapania smarowałam ją przez kilka miesięcy Contratubexem, co spowodował zblednięcie blizny. Jak najlepiej jest się jej pozbyć? Laserowo? Jakie są tego koszty i ile trwa taki zabieg?
maść ze śluzu ślimaka, można ją nabyć w aptece. ponoć naprawdę rewelacja. koszta są trochę duże.. ale jesli to mała blizna to najmniejsza powinna wystarczyć. znajoma smarowała nią blizny po trądziku i zadziałało
patrrycja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-10, 10:52   #10
SimplyCzarnA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: LBN
Wiadomości: 25
Dot.: Blizna na twarz - jak usunąć?

witam, też miałam nadzieję na usunięcie blizny z twarzy z tym, że moja jest szersza u góry (pod okiem) i zwężająca się ku dołowi (policzek), jest to blizna powypadkowa, ale rana nie była szyta tylko zrosła się sama, reaguje też na zmiany temperatury i czasem swędzi po mino, że ma już ponad 3 lata, ale po przeczytaniu wypowiedzi specjalisty (blizny nie można usunąć - można jedynie zmienić jej wygląd) stwierdzam iż "pamiątka" ta będzie mi towarzyszyć całe życie ;(
SimplyCzarnA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 16:54   #11
ania793
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 14
Dot.: Blizna na twarz - jak usunąć?

Cytat:
Napisane przez SimplyCzarnA Pokaż wiadomość
witam, też miałam nadzieję na usunięcie blizny z twarzy z tym, że moja jest szersza u góry (pod okiem) i zwężająca się ku dołowi (policzek), jest to blizna powypadkowa, ale rana nie była szyta tylko zrosła się sama, reaguje też na zmiany temperatury i czasem swędzi po mino, że ma już ponad 3 lata, ale po przeczytaniu wypowiedzi specjalisty (blizny nie można usunąć - można jedynie zmienić jej wygląd) stwierdzam iż "pamiątka" ta będzie mi towarzyszyć całe życie ;(
niekoniecznie na jednej wizycie lekarka mi powiedziała że z blizny może mi wypalić laserem tylko brud ale usunąć się nie da , przez 4 lata z obrzydzeniem przyglądałam się mojej bliźnie...znienawidziłam lusterko,w tamtym miesiącu zgłosiłam się do kliniki w Bytomiu Pani doktor z nową blizną, obrazowo mi wytłumaczyła przebieg zabiegu i okazało się że starą bliznę mi również usunie na zabieg jadę 17 stycznia
__________________
ania
ania793 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-11, 23:27   #12
SimplyCzarnA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: LBN
Wiadomości: 25
Dot.: Blizna na twarz - jak usunąć?

ania793 napisz po zabiegu jak to wyglądało i co się dzieje z blizną, będę bardzo wdzięczna..
SimplyCzarnA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-13, 14:36   #13
dr Lembas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 30
Dot.: Blizna na twarz - jak usunąć?

Cytat:
Napisane przez jagodakami Pokaż wiadomość
Ja też mam bliznę na twarzy po skaleczeniu się szklanką w dzieciństwie, kilkanaście tak temu.Jest ona na policzku i tak trochę zgrubiała. Zastanawiam się nad jej korektą. Czy mogłabym tu uzyskać informacje jakie są możliwości? ile czasu by to potrwało?
Zapraszam na konsultację i ocenę stanu miejscowego. Często można poprawić wygląd blizny – jest ona wtedy mniej widoczna. Nie można jej jednak usunąć.

---------- Dopisano o 15:36 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------

Cytat:
Napisane przez SimplyCzarnA Pokaż wiadomość
witam, też miałam nadzieję na usunięcie blizny z twarzy z tym, że moja jest szersza u góry (pod okiem) i zwężająca się ku dołowi (policzek), jest to blizna powypadkowa, ale rana nie była szyta tylko zrosła się sama, reaguje też na zmiany temperatury i czasem swędzi po mino, że ma już ponad 3 lata, ale po przeczytaniu wypowiedzi specjalisty (blizny nie można usunąć - można jedynie zmienić jej wygląd) stwierdzam iż "pamiątka" ta będzie mi towarzyszyć całe życie ;(
Również zapraszam na konsultację i ocenę stanu miejscowego. Tak jak pisałem często można poprawić wygląd blizny – jest ona wtedy mniej widoczna. Niestety nie można jej jednak usunąć.
dr Lembas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-14, 11:44   #14
SimplyCzarnA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: LBN
Wiadomości: 25
Dot.: Blizna na twarz - jak usunąć?

Gdzie w Lublinie można udać się na taką konsultację?
SimplyCzarnA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 12:01   #15
dr Chomicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 45
Dot.: Blizna na twarz - jak usunąć?

Cytat:
Napisane przez SimplyCzarnA Pokaż wiadomość
Gdzie w Lublinie można udać się na taką konsultację?
Polecam dr Macieja Kuczyńskiego, to specjalista chirurg plastyk, członek międzynarodowej organizacji ISAPS,
dr Chomicka jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum LUX MED - chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna (gościnnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:00.