Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy! - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-04, 11:55   #2641
lena_mi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 187
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
tak mam, zaraz czas się szykować, dobrze ,ze mnie krzyż już tak nie boli , bo trochę by było trudno fryzurę na górce poprawić
hehe też dziś poprawiałam, ale już nic i tak prawie nic widziałam.. jak się za bardzo zginałam to kłuło mnie w brzuchu.. Także "na czuja"
A wiizytę też mam dziś, ale dopiero o 20.40!!!
__________________

Edytowane przez lena_mi
Czas edycji: 2012-01-04 o 12:02
lena_mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 11:57   #2642
Cytrynka_Wawa
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynka_Wawa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6 953
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez Karo89 Pokaż wiadomość
ja właśnie myślę czy nie kupić zwykłych bawełnianych majtek z przeznaczeniem do wyrzucenia?!
ja planuje takie kupic bamboszki z wyzszym stanem zeby dobrze trzymaly podpaske i nie uwieraly w ewentualny szew po cc
__________________
Cytrynka_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 12:02   #2643
lena_mi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 187
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Zakłądając, że szampon kosztuje 26 zł, mój kremowy żel do mycia (400 ml z dozownikiem) kosztuje od 30 do 40 zł to wydaje mi się, że to całkiem rozsądna cena.
Ale - ostatnio w aptekach Superpharm było 20% obniżki na wszystkie produkty Emolium.
wczoraj właśnie skorzystałam z tej promocji, kupiłam płyn do suchej skóry głowy Emolium, bo ostatnio coś mnie chyba szampon podrażnił.

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Karo89 Pokaż wiadomość
ja właśnie myślę czy nie kupić zwykłych bawełnianych majtek z przeznaczeniem do wyrzucenia?!
też o tym myślałam, bo te jednorazowe to często duszne.
__________________
lena_mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 12:06   #2644
MoniqW
Raczkowanie
 
Avatar MoniqW
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 266
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez lena_mi Pokaż wiadomość
Moniczko, ja nic nie biorę takiego.
A bo mnie teściowa nastraszyła, że zęby zgubię jak nie zaczne brac tłumacze jej, że ja sama z siebie nic nie będe brała chyba że mi lek przepisze, pozatym w posiłkach mam sporo wapnia mam nadzieje ze to wystarczy.

Właśnie zjadłam jogurt z płatkami owsianymi i żurawiną suszoną

A co do majtek to zrobiłam przegląd i wybrałam gorsze pary i te które używalam czasami na noc jak miałam miesiaczke, odlozylam i przeznaczylam na jednorazowe do szpitala, tylko nie wiem czy to starczy
__________________
14.04.2012 g.12.35 Wiktor
MoniqW jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 12:07   #2645
mag_99
Rozeznanie
 
Avatar mag_99
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 871
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez Cytrynka_Wawa Pokaż wiadomość
ja planuje takie kupic bamboszki z wyzszym stanem zeby dobrze trzymaly podpaske i nie uwieraly w ewentualny szew po cc
na szew po cc to polecam jednak obniżone, po 1) będziesz mieć tam wielki plaster a po 2) jak się ma ranę to naprawdę nie chce się nic na to nakładać, bo nawet najmniejszy ucisk powoduje ból, przynajmniej przez pierwsze dni

i ja robię jak MoniqW - przeznaczę majtki używane na okres do szpitala, potem kupię sobie nowe ładne

mam też dwa opakowania jednorazowych na początek - powiedzmy pierwsze 2 dni
__________________
Filipek - 4.03.2012 godz. 16.00

a ja rosnę i rosnę

Edytowane przez mag_99
Czas edycji: 2012-01-04 o 12:09
mag_99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 12:12   #2646
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez lena_mi Pokaż wiadomość
a jak to można wykryc? jakie są objawy?

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:49 ----------



majtki jednorazowawe - chyba tak, ale słyszałam że niektóre sa bardzo duszne i nie wiem na które się zdecydowac?
ja nie miałam żadnych, ogólnie to on nie jest szkodliwy , jeśli nie dokucza, dopiero w czasie ciąży najbardziej jest niebezpieczny, czasem jest przyczyną wczesnych poronień itd.dlatego mój gin go leczył mi przed ciążą, bo ja w 2009 przed staraniami poszłam się ogólnie przebadać i wyszło ,że jest

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Cytrynka_Wawa Pokaż wiadomość
ja planuje takie kupic bamboszki z wyzszym stanem zeby dobrze trzymaly podpaske i nie uwieraly w ewentualny szew po cc
ja powiem jak ja miałam , wolałam luźne jednorazowe niż dopasowane właśnie ze względu na ranę po cc,jak jest ten wałek po brzuchu, to niskie mnie uwieraly ( w domu raz użyłam), bo się rolowały

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Cytat:
Napisane przez lena_mi Pokaż wiadomość
hehe też dziś poprawiałam, ale już nic i tak prawie nic widziałam.. jak się za bardzo zginałam to kłuło mnie w brzuchu.. Także "na czuja"
A wiizytę też mam dziś, ale dopiero o 20.40!!!
ja na stojąco przez lustrem powiększającym działam, a potem lustro między nogi i heja ponoć blizny są takie męskie

Edytowane przez koniakonia
Czas edycji: 2012-01-04 o 12:14
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 12:16   #2647
Aguśkaa83
Zakorzenienie
 
Avatar Aguśkaa83
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 409
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Dziekujemy za mile slowa, na pewno usciskam Filipka
A teraz tak na posmianie sie: musialam wczoraj super wygladac, wlos mialam nie uczesany wogole a do tego wiatr rozwial go na wszystkie strony wiec pewnie dziewuchy sie smialy ze mnie pozniej hihihi ja z siebie sama tez sie smialam.

Co do majtek, ja tak jak konia wolalam te jednorazowe luzniejsze z pcozatku zeby mi rany na pipce nie uciskaly


Cytat:
Napisane przez Flowerbombka Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki...ja już o napadzie na lumpek...ale pierwszy i ostatni raz byłam w dniu dostawy z samego rana....ludzi tyle i rzucili się jak w USA w te dni mega wyprzedaży. Co tam, że kogoś stratują.

Aguśka to mieliście straszną noc...biedny Filipek...i brawa dla Was za poradzenie sobie w tej trudnej sytuacji...
Ja niestety jestem z tych, których paraliżuje ze strachu...na szczęście TŻ jest przeciwieństwem. On się niczego nie boi, niczym nie brzydzi itd

Nigdy nie zapomnę jak zmęczony kroił kurczaka dopiero co naostrzonym nożem i pojechał po palcu....krew się lała, a ja nie byłam w stanie mu pomóc i musiał sam sobie jedną ręką opatrywać ja leżałam na wpół zemdlona na łóżku, jakbym to ja straciła duzo krwi.

Co do żelaza to dostałam 2 razy dziennie Sorbifer....tylko że ja mam te problemy z łykaniem, a te wszystkie tabletki takie duże są...spróbuję jedną połknąć nieco rozczłonkowaną...może nic mi nie będzie.

A na zaparcia gin powiedział , że jedynie mogę siemię lniane...oby pomogło
rozbawilas mnie hihihihi

Ale kazdy inaczej reaguje.
__________________
FILIPEK
16.05.2009 godz. 11:55
SZYMONEK

08.03.2012 GODZ. 18:47

Najpiękniejsze dni w moim życiu!

Aguśkaa83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-04, 12:16   #2648
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez MoniqW Pokaż wiadomość
A bo mnie teściowa nastraszyła, że zęby zgubię jak nie zaczne brac tłumacze jej, że ja sama z siebie nic nie będe brała chyba że mi lek przepisze, pozatym w posiłkach mam sporo wapnia mam nadzieje ze to wystarczy.

Właśnie zjadłam jogurt z płatkami owsianymi i żurawiną suszoną

A co do majtek to zrobiłam przegląd i wybrałam gorsze pary i te które używalam czasami na noc jak miałam miesiaczke, odlozylam i przeznaczylam na jednorazowe do szpitala, tylko nie wiem czy to starczy
coś kiedyś słyszałam ,że jak chce się wapń z jogurtu brać to nie należy łączyć go z ziarnami itp. bo tam jest witamina B , a to obniża przyswajanie wapnia zaraz poszukam w necie o tym

o mam , ale chyba nie o B chodziło...
Czy są substancje pokarmowe, które hamują przyswajanie wapnia przez organizm? substancje, których konsumpcja zmniejsza ilość przyswajanego wapnia. Nalezą do nich:
  • szczawiany, w które bogate są niektóre rośliny: rabarbar, szczaw, botwinka
  • fosforany - stosowane jako konserwanty żywności
  • sole kwasu fitynowego, pektyny zawarte między innymi w fasoli, owsie i innych ziarnach
  • dieta zbyt bogata w tłuszcz i białko
w jakimś programie o tym mówili,że jest niekorzystnie jeść jogurt z ziarnami

Edytowane przez koniakonia
Czas edycji: 2012-01-04 o 12:22
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 12:16   #2649
Cytrynka_Wawa
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynka_Wawa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6 953
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez mag_99 Pokaż wiadomość
na szew po cc to polecam jednak obniżone, po 1) będziesz mieć tam wielki plaster a po 2) jak się ma ranę to naprawdę nie chce się nic na to nakładać, bo nawet najmniejszy ucisk powoduje ból, przynajmniej przez pierwsze dni

i ja robię jak MoniqW - przeznaczę majtki używane na okres do szpitala, potem kupię sobie nowe ładne

mam też dwa opakowania jednorazowych na początek - powiedzmy pierwsze 2 dni
moze i masz racje, moja kolezanka w takich latala po cc
__________________
Cytrynka_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 12:18   #2650
Aguśkaa83
Zakorzenienie
 
Avatar Aguśkaa83
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 409
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
j
ja na stojąco przez lustrem powiększającym działam, a potem lustro między nogi i heja ponoć blizny są takie męskie
ja klade lusterko na polce i nawet jakos idzie ale ciezko ciezko


lena pozno masz wizytke, mam nadzieje, ze dzisiejsze nasze wizytki beda pozytywne!
__________________
FILIPEK
16.05.2009 godz. 11:55
SZYMONEK

08.03.2012 GODZ. 18:47

Najpiękniejsze dni w moim życiu!

Aguśkaa83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 12:21   #2651
mag_99
Rozeznanie
 
Avatar mag_99
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 871
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

konia a ja mam do Ciebie takie pytania ogólne dotyczące cc - proszę o odp. o ile to możliwe - bo niestety nastawiam się na cc - Filipek jest ułożony pośladkowo, więc jak to stwierdził mój gin - szybki poród raczej będzie

1) jak długo dochodziłaś do siebie po cc - chodzi mi o ten pierwszy stan po znieczuleniu - ja po swojej operacji pamiętam, że po 12 h kazali mi wstawać (trochę to pokraczne było)?

2) wiem, że Nina była zabrana ze względu na tego paciorkowca - ale nie wiesz kiedy - po jakim czasie, przynoszą dziecko i czy zostaje ono na stałe jak wszystko jest ok?

3) czy miałaś trudności z pokarmem? podobno po cc może się na początku nie pojawiać

4) jak długo goiła Ci się potem rana - wiem, że pewnie około 10 dni i zdjęcie szwów, tylko zastanawiam się jak potem ogarnąć dziecko jak brzuch ciągle ciągnie...

dzięki z góry za wszelkie info
__________________
Filipek - 4.03.2012 godz. 16.00

a ja rosnę i rosnę
mag_99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-04, 12:23   #2652
MoniqW
Raczkowanie
 
Avatar MoniqW
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 266
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
ja na stojąco przez lustrem powiększającym działam, a potem lustro między nogi i heja ponoć blizny są takie męskie
Haha kazda metoda dobra, ja mam opcje lusterko na wannie i na lezaco na razie sie sprawdza
__________________
14.04.2012 g.12.35 Wiktor
MoniqW jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 12:23   #2653
aalegna
Wtajemniczenie
 
Avatar aalegna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 296
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez Aguśkaa83 Pokaż wiadomość

Ja kupilam w sumie 3 paczki wiec mam ich okolo 20 bo w jednej jest 7 majtek a w tych dwoch pozostalych po 5 sztuk.
Podpasek bella tych duzych mam 3 paczki.
Na poczatku podpaske wymienia sie dosc czesto po porodzie, ja wymienialam co okolo 2 godziny bo bardzo lecialo, potem juz rzadziej, a majtki to raczej z poczatku po porodzie jedne na dzien to malo, bo podpaska sie przesuwa i moga sie ubrudzic.
No ja właśnie wczoraj odebrałam paczkę z tymi podpaskami belle poporodowymi i co mnie zaskoczyło to to że one nie mają takiego paska do przyklejenia do bielizny jak zwykłe podpaski a ja byłam święcie przekonana że można je sobie przykleić więc nie wyobrażam sobie jak to ma wyglądać, tzn chodzi mi o to że faktycznie ta podpaska się bedzie przesuwała
__________________
Nasz wielki dzień: 26.06.2010
Sebuś 20.03.2012
aalegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 12:25   #2654
mag_99
Rozeznanie
 
Avatar mag_99
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 871
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez aalegna Pokaż wiadomość
No ja właśnie wczoraj odebrałam paczkę z tymi podpaskami belle poporodowymi i co mnie zaskoczyło to to że one nie mają takiego paska do przyklejenia do bielizny jak zwykłe podpaski a ja byłam święcie przekonana że można je sobie przykleić więc nie wyobrażam sobie jak to ma wyglądać, tzn chodzi mi o to że faktycznie ta podpaska się bedzie przesuwała
zawsze można się wspomóc taśmą dwustronną
__________________
Filipek - 4.03.2012 godz. 16.00

a ja rosnę i rosnę
mag_99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 12:26   #2655
lena_mi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 187
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez Aguśkaa83 Pokaż wiadomość
ja klade lusterko na polce i nawet jakos idzie ale ciezko ciezko


lena pozno masz wizytke, mam nadzieje, ze dzisiejsze nasze wizytki beda pozytywne!

niom, późno, miałam miec wcześniej ale dzwonili żeby przełożyc. Trochę się boję tej wizyty, bo to moja nowa ginka (mój gin odszedł z przychodni), także nie mam pojęcia co i jak...


a z tym lusterkiem tez próbowałam, ale i tak nie za łatwo
__________________
lena_mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 12:28   #2656
MoniqW
Raczkowanie
 
Avatar MoniqW
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 266
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
coś kiedyś słyszałam ,że jak chce się wapń z jogurtu brać to nie należy łączyć go z ziarnami itp. bo tam jest witamina B , a to obniża przyswajanie wapnia zaraz poszukam w necie o tym

o mam , ale chyba nie o B chodziło...

Czy są substancje pokarmowe, które hamują przyswajanie wapnia przez organizm? substancje, których konsumpcja zmniejsza ilość przyswajanego wapnia. Nalezą do nich:
  • szczawiany, w które bogate są niektóre rośliny: rabarbar, szczaw, botwinka
  • fosforany - stosowane jako konserwanty żywności
  • sole kwasu fitynowego, pektyny zawarte między innymi w fasoli, owsie i innych ziarnach
  • dieta zbyt bogata w tłuszcz i białko
w jakimś programie o tym mówili,że jest niekorzystnie jeść jogurt z ziarnami
No widzisz a ja myslalam ze robie sobie dobrze dosypujac ziaren od zawsze tak jem! człowiek sie cale zycie uczy a i tak umiera głupim.
Czyli zostaje mi jogurt z wkrojonym owocem, bo gotowych slodkich nie lubie.
__________________
14.04.2012 g.12.35 Wiktor
MoniqW jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 12:35   #2657
gosica502
Wtajemniczenie
 
Avatar gosica502
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 545
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Bardzo dobry jest jogurt naturalny z wkrojonymi owockami Przez cukrzycę się przestawiłam z takiego normalnie słodzonego i bardzo mi posmakowało

Jeśli chodzi o butelki to ja zakupiłam sobie zestaw startowy z aventu

Aguśka ale z mężem i z Filipkiem podżyliście w nocy :/
gosica502 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 12:43   #2658
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez mag_99 Pokaż wiadomość
konia a ja mam do Ciebie takie pytania ogólne dotyczące cc - proszę o odp. o ile to możliwe - bo niestety nastawiam się na cc - Filipek jest ułożony pośladkowo, więc jak to stwierdził mój gin - szybki poród raczej będzie

1) jak długo dochodziłaś do siebie po cc - chodzi mi o ten pierwszy stan po znieczuleniu - ja po swojej operacji pamiętam, że po 12 h kazali mi wstawać (trochę to pokraczne było)?

2) wiem, że Nina była zabrana ze względu na tego paciorkowca - ale nie wiesz kiedy - po jakim czasie, przynoszą dziecko i czy zostaje ono na stałe jak wszystko jest ok?

3) czy miałaś trudności z pokarmem? podobno po cc może się na początku nie pojawiać

4) jak długo goiła Ci się potem rana - wiem, że pewnie około 10 dni i zdjęcie szwów, tylko zastanawiam się jak potem ogarnąć dziecko jak brzuch ciągle ciągnie...

dzięki z góry za wszelkie info
meg odpiszę jak wrócę z wizyty , bo właśnie idę się w końcu szykować

powodzenia na wizytach
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 12:46   #2659
kubusewa
Zakorzenienie
 
Avatar kubusewa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: tutaj
Wiadomości: 5 264
Wyślij wiadomość przez MSN do kubusewa
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez gosica502 Pokaż wiadomość
Bardzo dobry jest jogurt naturalny z wkrojonymi owockami Przez cukrzycę się przestawiłam z takiego normalnie słodzonego i bardzo mi posmakowało

Jeśli chodzi o butelki to ja zakupiłam sobie zestaw startowy z aventu

Aguśka ale z mężem i z Filipkiem podżyliście w nocy :/
JA już nie umiem jeść tych jogurów owocowych .. z jakiej firmy by nie byly.... wolę jogurt naturalny.. dla osłodzenia jem czasem danio waniliowe (ale waniliowe to nei budyn owocowy ) ostatnio mam wrazenie ze te jogurty owocowe to są pędzone budynie smakowe .. pelno chemii czuje i nie umiem ich jesc
Bylam u rodzinnego... okazuje sie ze mam badania na kile przeciwciala hcv i jeszcze jakeis inne wynalazki.. sprawdzalysmyw cenniku jedno z tych badan 44 zl
ale powiem wam lepiej
nfz wykresil moja babcie z listy z naszego wojewodztwa bo widnieje jako pacjent w innym wojewodztwie .. mimo, ze po przeprowadzce do nas zmieniala (dekalracja) dane na nasze wojewodztwo
.. burdel na kółkach to mało powiedziane
__________________
kubusewa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-04, 13:08   #2660
negila
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 796
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
Ja mimo ,że się na cyc nastawiam to sobie ten zestaw TT kupię, ale ten bez tych rurek, w sklepie jedna kosztuję chyba coś koło 20 zł o ile się nie mylę, smoczek 7 zł chyba...więc się opłaca, aż mnie ta cena zastanawia czy to nie podróby
Ja na wakacjach zgubiłam butelkę, dwie stopiłam jak wygotowywałam , bo na forum gadałam tak że ,że jak widać ja zapas muszę mieć
Inne butelki miałam do mleka , inne do napojów.
Może i masz rację że od przybytku butelek głowa nie boli

odnośnie porodu cc czytałam artykuł o tym że nawet jak jest zaplanowany i wiadomo że nie ma szans na sn warto się trochę pomęczyć z tymi skurczami tak do kilku cm rozwarcia nawet. Po 1 dobrze to stymuluje malucha- nie doznaje takiego stresu 2. przygotowuje organizm i nie trzeba go mechanicznie stymulować- tu chyba chodziło o oczyszczanie się organizmu.

Ciekawa jestem jak to wygląda w praktyce czy lekarze o tym mówią i zachęcają do tego żeby poród mimo wszystko zaczął się normalnie??


dziewczyny które biorą luteinę czy czujecie że podczas aplikowania ona was podrażnia? mi coraz mniej komfortowo z nią
__________________

negila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 13:08   #2661
kumkura
Rozeznanie
 
Avatar kumkura
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 904
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez cottonpuma Pokaż wiadomość
absolutnie nie - gdzieś czytałam, że spanie z dzieckiem 9nie wiem,czy sporadyczne też, ale jak się dziecko raz nauczy, to potem domaga) przyczynia się w ogromnym stopniu do nagłej śmierci łóżeczkowej - i to nie z uduszenia czy przypadkowego zgniecenia, ale z przegrzania od ciał rodziców.

oto link: http://www.papilot.pl/dziecko/15070/...ozeczkowa.html

a w książce-poradniku dla przyszłych ojców pisze, że ryzyko SIDS spada gdy w pokoiku dziecka stoi wentylator.
Ja myślę, że to duża przesada
Zresztą sama zarzekałam się, że nie będę spała z małym, że nie będę go prztkrywać normalna kołderką, bo się nakryje i udusi np///różne miałam pomysły ,a le to PRZED porodem. Potem strach poszedł precz, a pojawił się silny instynkt macierzyński, który dosłownie dyktował mi, co dla mojego dziecka było najlepsze.Często zasypiałam z młodym, bo karmiłam go piersią na leżąco (szcerze to nie wyobrażałam sobie siedzenia 2 tygodnie po porodzie- miałam dużo szwów+hemoroidy), do tego młody jadł długo i często- zasypiał przy piersi, a często ja z nim. Życie weryfikuje nasze wypowiedzi... Teraz mam mocne postanowienie, że będę przynajmniej po karmieniu odkładać Agatę do kosza- by nauczyła się bycia samej- o ile będzie to możliwe bo dzieci są naprawdę różne i nie zawsze można je do czegoś przyzwyczajać, bo tak nakazują poradniki Jedne radzą sobie z byciem sam na sam z sobą, inne domagają się ciepła ciała matki np- taki był i jest mój Adaś- przytulasek z niego był i jest dalej Ale to cudne uczucie móc tak wtulać się w ciepłe ciałka dzieci..
__________________
Adaś 26.06.2010
Agatka 17.02.2012
kumkura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 13:10   #2662
cziqua
Zadomowienie
 
Avatar cziqua
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 371
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

no moje Panie my jużz po USG


moja mama była ze mną i jedziemy samochodem i ja do mamy mówię że coś czuję że z tej córki z ostatniego usg się synek zrobił a ta się śmiała no i co ? - lekarz po wszystkich pomiarach gdzie w 99% na 26tydzień i 4 dzień wyszło tylko jeden pomiar 24tydzień 4 dzień ( w tym tygodniu jestem)była to kośc udowa o ile się nie mylę wszystko ogólnie ok lożysko na tylnej ścianie pęcherz ok serducho ok kręgosłup ok ilośc wód ok itd i się pyta czy znamy płec na co ja mu mówię że poprzednio na usg była córka no to sie lekarz zdziwił ale powiedziałm mu że powiedział że jeszcze nie na 100% a on mi wyskakuję że ten wyrostek(pokazałna monitorze) to prawdopodobnie siusiak że nóżki zwarte ale wystaje mama w śmiech mówi że mam dobrą intuicje i że mój mąż sobie wymodlił tego napastnika dzidziol waży 860g - niezły klocek jak na 25tc no i cały czas ułożony poprzecznie ale tym jeszcze sie mam nie martwic
__________________

Filip Jan


16.04.2012
godzina 16:30
najszczęśliwszy dzień w moim życiu
narodziny syna Filipa!!!

cziqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 13:23   #2663
evvcia_
Wtajemniczenie
 
Avatar evvcia_
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 074
GG do evvcia_
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Ale dałyście czadu z drukowaniem wczoraj
normalnie tyle tematów podjętych, że nawet nie wiem co mam napisać

Ewelajna szkoda, że jednak jest to paciorkowiec ale jest parę dziewczyn z tym problemem i liczę, że mimo wszystko nie będzie żadnych problemów przy porodzie i później z dzidziusiem

Aguśka biedny Filipek aż tak się rozchorował Dobrze, że Ty ogarnięta babka jesteś i szybko zareagowałaś. Dużo zdrówka dla maluszka kochanego i spokoju dla wszystkich

Cziqua to co jednak chłop będzie? dobrze, że wszystko ok

Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty
Cytat:
Napisane przez Mała! Pokaż wiadomość
pomóżcie niezastąpione dziewczyny

* szukam termometru dla maluszka... polecicie jakiś sprawdzony?
* chcę kupić laktator Aventu... ale chcę też jakąś dobrą anty kolkową butelkę...może TT?
temat już poruszałam... i w sumie nadal nie wiem czy butelki TT czy Avent?
*a nakładki na sutki kupujecie?
1. My kupiliśmy bezdotykowy z Microlife i na razie jesteśmy zadowoleni.
2. Ja kupiłam wszystko z TT (zestaw z laktatorem + wkładki laktacyjne) i butelkę antykolkową (tę z rurką w środku i czujnikiem ciepła)
3. Zamowiłam nakładki o uniwersalnym rozmiarze również z TT
Poza tym smoczek uspokajacz też mam z TT - dostałam od koleżanki


Dziś mój TŻ ma urodziny Wczoraj upiekłam mu ciacho, a dziś w ramach obiadu idziemy do restauracji na coś pycha jutro jadę na samodzielne zakupki to coś mu kupię w niespodziance, bo niestety na dzisiaj nie miałam jak, ale się nie gniewa
__________________


Razem, 19.12.04
Zaręczona, 1.01.11
Córeczka Laura, ur. 22.03.12
Będziemy ślubować 31.08.13



evvcia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 13:24   #2664
Cytrynka_Wawa
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynka_Wawa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6 953
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez cziqua Pokaż wiadomość
no moje Panie my jużz po USG


moja mama była ze mną i jedziemy samochodem i ja do mamy mówię że coś czuję że z tej córki z ostatniego usg się synek zrobił a ta się śmiała no i co ? - lekarz po wszystkich pomiarach gdzie w 99% na 26tydzień i 4 dzień wyszło tylko jeden pomiar 24tydzień 4 dzień ( w tym tygodniu jestem)była to kośc udowa o ile się nie mylę wszystko ogólnie ok lożysko na tylnej ścianie pęcherz ok serducho ok kręgosłup ok ilośc wód ok itd i się pyta czy znamy płec na co ja mu mówię że poprzednio na usg była córka no to sie lekarz zdziwił ale powiedziałm mu że powiedział że jeszcze nie na 100% a on mi wyskakuję że ten wyrostek(pokazałna monitorze) to prawdopodobnie siusiak że nóżki zwarte ale wystaje mama w śmiech mówi że mam dobrą intuicje i że mój mąż sobie wymodlił tego napastnika dzidziol waży 860g - niezły klocek jak na 25tc no i cały czas ułożony poprzecznie ale tym jeszcze sie mam nie martwic
ciekawe
__________________
Cytrynka_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 13:27   #2665
lena_mi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 187
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez cziqua Pokaż wiadomość
no moje Panie my jużz po USG


moja mama była ze mną i jedziemy samochodem i ja do mamy mówię że coś czuję że z tej córki z ostatniego usg się synek zrobił a ta się śmiała no i co ? - lekarz po wszystkich pomiarach gdzie w 99% na 26tydzień i 4 dzień wyszło tylko jeden pomiar 24tydzień 4 dzień ( w tym tygodniu jestem)była to kośc udowa o ile się nie mylę wszystko ogólnie ok lożysko na tylnej ścianie pęcherz ok serducho ok kręgosłup ok ilośc wód ok itd i się pyta czy znamy płec na co ja mu mówię że poprzednio na usg była córka no to sie lekarz zdziwił ale powiedziałm mu że powiedział że jeszcze nie na 100% a on mi wyskakuję że ten wyrostek(pokazałna monitorze) to prawdopodobnie siusiak że nóżki zwarte ale wystaje mama w śmiech mówi że mam dobrą intuicje i że mój mąż sobie wymodlił tego napastnika dzidziol waży 860g - niezły klocek jak na 25tc no i cały czas ułożony poprzecznie ale tym jeszcze sie mam nie martwic
grauluję udanej wizyty i synka! hehe,ale niespodzianka a to było zwykłe usg czy 3D?
__________________
lena_mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 13:31   #2666
iw32
Rozeznanie
 
Avatar iw32
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 666
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez cziqua Pokaż wiadomość
no moje Panie my jużz po USG


moja mama była ze mną i jedziemy samochodem i ja do mamy mówię że coś czuję że z tej córki z ostatniego usg się synek zrobił a ta się śmiała no i co ? - lekarz po wszystkich pomiarach gdzie w 99% na 26tydzień i 4 dzień wyszło tylko jeden pomiar 24tydzień 4 dzień ( w tym tygodniu jestem)była to kośc udowa o ile się nie mylę wszystko ogólnie ok lożysko na tylnej ścianie pęcherz ok serducho ok kręgosłup ok ilośc wód ok itd i się pyta czy znamy płec na co ja mu mówię że poprzednio na usg była córka no to sie lekarz zdziwił ale powiedziałm mu że powiedział że jeszcze nie na 100% a on mi wyskakuję że ten wyrostek(pokazałna monitorze) to prawdopodobnie siusiak że nóżki zwarte ale wystaje mama w śmiech mówi że mam dobrą intuicje i że mój mąż sobie wymodlił tego napastnika dzidziol waży 860g - niezły klocek jak na 25tc no i cały czas ułożony poprzecznie ale tym jeszcze sie mam nie martwic
Super, że wszystko dobrze Czyli dołączasz do nas, mam niebieskich, tak ?
iw32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 13:33   #2667
aalegna
Wtajemniczenie
 
Avatar aalegna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 296
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

cziqua no to gratuluję kolejnego mężczyzny w twoim życiu i niezawodnej intuicji
__________________
Nasz wielki dzień: 26.06.2010
Sebuś 20.03.2012
aalegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 13:34   #2668
Aguśkaa83
Zakorzenienie
 
Avatar Aguśkaa83
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 409
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez aalegna Pokaż wiadomość
No ja właśnie wczoraj odebrałam paczkę z tymi podpaskami belle poporodowymi i co mnie zaskoczyło to to że one nie mają takiego paska do przyklejenia do bielizny jak zwykłe podpaski a ja byłam święcie przekonana że można je sobie przykleić więc nie wyobrażam sobie jak to ma wyglądać, tzn chodzi mi o to że faktycznie ta podpaska się bedzie przesuwała
No nie maja. Na sile moznaby cos kombinowac ale podpaska jakos bardzo sie nie przesuwa. Kiedys to wogole bez majtek kobietki chodzily po porodzie z lignina a teraz majteczki sie ma i one przytrzymuja. Wiec nie jest tak zle
Cytat:
Napisane przez lena_mi Pokaż wiadomość
niom, późno, miałam miec wcześniej ale dzwonili żeby przełożyc. Trochę się boję tej wizyty, bo to moja nowa ginka (mój gin odszedł z przychodni), także nie mam pojęcia co i jak...


a z tym lusterkiem tez próbowałam, ale i tak nie za łatwo
no nie latwo malo widac...
a co do ginki trzymam kciuki zeby okazala sie kompetentna i mila
Cytat:
Napisane przez negila Pokaż wiadomość

dziewczyny które biorą luteinę czy czujecie że podczas aplikowania ona was podrażnia? mi coraz mniej komfortowo z nią
Wiesz co ja ich raczej nie czuje po zaaplikowaniu.
Cytat:
Napisane przez cziqua Pokaż wiadomość
no moje Panie my jużz po USG


moja mama była ze mną i jedziemy samochodem i ja do mamy mówię że coś czuję że z tej córki z ostatniego usg się synek zrobił a ta się śmiała no i co ? - lekarz po wszystkich pomiarach gdzie w 99% na 26tydzień i 4 dzień wyszło tylko jeden pomiar 24tydzień 4 dzień ( w tym tygodniu jestem)była to kośc udowa o ile się nie mylę wszystko ogólnie ok lożysko na tylnej ścianie pęcherz ok serducho ok kręgosłup ok ilośc wód ok itd i się pyta czy znamy płec na co ja mu mówię że poprzednio na usg była córka no to sie lekarz zdziwił ale powiedziałm mu że powiedział że jeszcze nie na 100% a on mi wyskakuję że ten wyrostek(pokazałna monitorze) to prawdopodobnie siusiak że nóżki zwarte ale wystaje mama w śmiech mówi że mam dobrą intuicje i że mój mąż sobie wymodlił tego napastnika dzidziol waży 860g - niezły klocek jak na 25tc no i cały czas ułożony poprzecznie ale tym jeszcze sie mam nie martwic
Ale jaja Czyli synek nie coreczka
Gratuluje! No i przeczucie mialas
__________________
FILIPEK
16.05.2009 godz. 11:55
SZYMONEK

08.03.2012 GODZ. 18:47

Najpiękniejsze dni w moim życiu!

Aguśkaa83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 13:37   #2669
aaagga
Raczkowanie
 
Avatar aaagga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 381
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez cottonpuma Pokaż wiadomość
a o jakie Ci chodzi, zzo czy dolargan? na zzo może i bym się pisała, bo już przerabiałam zastrzyki w kręgosłup a ponoć to bezpieczne (choć żeby bezpłatne było, trzebaby wydębić skierowanie) a dolarganu domięśniowo/dożylnie drugi raz sobie zrobić nie dam - nawet nie chodzi mi tu o narkotyczne wizje, wstrząs i migrena na 3 dni, ale o stan, w jakim rodzi się dziecko. Nie i już.
wyczytałam wcześniej że też masz problemy z nerkami, podobnie jak ja. Jak sobie radzisz w ciąży? Ja w świeta miałam zakładany cewnik DJ do lewego moczowodu pod znieczuleniem podpajęczynówkowym (pisałam o tym 2 strony wcześniej zanim przyłączyłaś się do naszego wątku).
Między innymi podczas czekania na zabieg (ponad 2 dni) poczęstowali mnie dolarganem i w ogóle na mnie nie działa. Ani nie zmniejszył kolkowego bólu (wcale) ani nie miałam żadnych wizji ani niczego o czym piszesz, gdybym nie zaczęła częściej wymiotować to pomyślałabym że dali mi placebo. podobnie kiedyś (przed ciążą) dostałam zastrzyk z morfiny i owszem zmniejszył ból na chwilę o jakies 30% + wymioty. Chyba jestem jakaś dziwna.
__________________
Dominik na świecie! Mój chłopczyk!!!

aaagga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 13:54   #2670
Aguśkaa83
Zakorzenienie
 
Avatar Aguśkaa83
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 409
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez Jolkaaa Pokaż wiadomość
A Kochamy między Nami początek był ciężki a było to tak, że poznaliśmy się przez internet na słynnej fotce.pl on często do mnie pisał, chciał się umówić itp. ale ja nie chciałam uważałam, że jest dla mnie za stary, ale z czasem dałam mu nr gg potem telefonu itp.
Spotkałam się z nim tylko i wyłącznie za namową koleżanki i szczerze nie żałuję jak widać, ale niestety od pierwszego spotkania spotykaliśmy się ok 3tygodni i on musiał wyjechać zagranice bo już miał podpisane papiery więc było ciężko tak był no i ja pojechałam do niego tam 2razy na tydzień czasu, za drugim wróciliśmy razem do Polski i tak sobie żyjemy ogólnie jest bardzo wyrozumiały podziwiam go, że znosi moje humory bo w przypadku moich byłych dochodziło do dziwnych krótkich rozstań z głupoty dodam, że wcześniej byłam bardzo długo w związku nawet zaręczeni byliśmy, ale nie wyszło niestety
To cudownie ze tak sie fajnie dogadujecie
A dlugo bylas z facetem z ktorym sie zareczylas?
Cytat:
Napisane przez Gizmiatko Pokaż wiadomość
witam ja w ramach usprawiedliwienia nieobecnosci
- juz 3 raz w szpitalu bylam tym razem ze skracajaca sie szyjka(dobrze ze 28 bylam na kontroli bo nic nie czułam) - mam fenoterol i kalipoz na szyjke i stawianie sie macicy, tak samo magnez na kurcze łydek powoli wysiadam psychicznie i fizycznie musze lezec a przy malym dziecku to nie takie proste dobrze ze nas rodzicow liczyc moge i u nich zamieszkac chociaz do skonczenia 36 tc!!!



ide odespac wizyte w szpitalu
Oj kochana Ty to masz przejscia, wspolczuje i zycze zdrowka.
A ile Twoja szyjka ma dlugosci, wiesz cos?
Cytat:
Napisane przez Flowerbombka Pokaż wiadomość
Ja dziś miałam wizytę u gin. Pozytywne wieści takie, ze serduszko pięknie bije, nie mam cukrzycy ciążowej (na czczo - 85, po 1h - 102) i nie mam toksoplazmozy. Gorzej że mam anemię - czerwone krwinki (3,4) i hemoglobina (10,5) i hematokryt poniżej normy zeszły paskudy. No i znów mi się coś przypałętało i kolejne globulki musze brać.
Super ze po wizycie wszystko dobrze! A ta paskudna anemia, no niestety dotyczy wiekszosci z nas;/ Ja jestem ciekawa jaka mam teraz hemoglobine po tych wszystkich zelazach podobno dobrych
Cytat:
Napisane przez ivonka7 Pokaż wiadomość
Witajcie! My wczoraj byliśmy na wizycie, w badaniu gin. szyjka ok(oczami palców jak to nazywam). Ale jeszcze w czwartek będzie robiony pomiar szyjki na USG. Dostałam fenoterol-trochę żeby dmuchać na zimne. Wzięłam na noc 1/2 tabletki i oczywiście o spaniu do ok 02:00 nie było mowy. Nie przypuszczałam że taka połóweczka tak mnie rozdygota. No ale trudno, mam brać na razie 2x dziennie po 1/2 tabletki -więc na prawdę maleńko, zobaczymy czy będzie jakaś reakcja macicy i ograniczenie twardnień.Oby. Aha-biore sam fenoterol bez osłony. Liczę że to pomoże doczekać szyjce do terminu. Dam znać jutro po USG..
No to dobrze ze z szyjka jest ok.
A ten fenoterol jest paskudny, ja nawet biorac go z oslonowym isoptinem czulam sie fatalnie, drzaly mi rece, bylam niespokojna i serducho mi bardzo przyspieszalo, bez ispotinu mysle ze byloby duzo gorzej, ale ja bralam go (fenoterolu) wiecej bo 4 x dz w tym 2x po 1 tabl.

---------- Dopisano o 14:54 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

konia trzymam kciuki za udana wizyte!
__________________
FILIPEK
16.05.2009 godz. 11:55
SZYMONEK

08.03.2012 GODZ. 18:47

Najpiękniejsze dni w moim życiu!


Edytowane przez Aguśkaa83
Czas edycji: 2012-01-04 o 13:53
Aguśkaa83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:57.