Duże piersi - duży ból - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-03, 09:54   #1
Freya663
Zadomowienie
 
Avatar Freya663
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 058
GG do Freya663

Duże piersi - duży ból


Witam mam taki problem, jestem posiadaczką znacznych piersi (85 G - 80 H zależy od kroju stanika) w dodatku są one masywne i ciężkie i niestety dzięki temu mam bardzo częste bóle pleców, typowe ćwiczenia i rozciąganie nie bardzo pomagają. Zna któraś z was jakąś metodę na odciążenie odcinak grzbietowego i lędźwiowego? Może jakieś masaże albo gorsety czy specjalny typ bielizny mi w tym pomoże.
Freya663 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 11:58   #2
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Duże piersi - duży ból

joga ma sporo pozycji wzmacniających te partie

pilates też bardzo skutecznie wzmacnia plecy, zarazem kładąc nacisk na nie obciążanie ich w ćw.

pilates wzmacnia szybko i skutecznie, podczas gdy joga może pomóc też zniwelować już istniejące bóle

w pilatesie niemal każde ćw.oprócz wzmacniania innych partii wzmacnia również plecy

obie opcje warte wypróbowania
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 16:24   #3
hiacynta007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 80
Dot.: Duże piersi - duży ból

Gdybyś była z okolic Poznania dałabym Ci namiary na specjalistę od nastawiania kręgosłupa. Spróbuj znaleźć kogoś, kto umie robić tajski masaż, albo nastawiać kręgi, potem dopiero można myśleć o ćwiczeniach.
hiacynta007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 18:27   #4
Freya663
Zadomowienie
 
Avatar Freya663
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 058
GG do Freya663
Dot.: Duże piersi - duży ból

Jestem z Krakowa. W dzieciństwie miałam lekka skolioze ale wszystko gimnastyką korekcyjną naprostowałam. Niestety joga powoduje u mnie ból w partiach lędźwiowych dlatego podejmowałam próbę jej praktykowania już z 5 razy, zawsze po około jednym tygodniu ból był na tyle natarczywy ze odpuszczałam ćwiczenia. U kręgarza jeszcze nie byłam nigdy, ale czy to pomoże na stale przeciążony kręgosłup?
Freya663 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 19:07   #5
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Duże piersi - duży ból

Cytat:
Napisane przez Freya663 Pokaż wiadomość
Witam mam taki problem, jestem posiadaczką znacznych piersi (85 G - 80 H zależy od kroju stanika) w dodatku są one masywne i ciężkie i niestety dzięki temu mam bardzo częste bóle pleców, typowe ćwiczenia i rozciąganie nie bardzo pomagają. Zna któraś z was jakąś metodę na odciążenie odcinak grzbietowego i lędźwiowego? Może jakieś masaże albo gorsety czy specjalny typ bielizny mi w tym pomoże.
Masz na pewno dobrze dobrany stanik?
http://stanikomania.blox.pl/2008/05/...owy-biust.html

rozumiem ten ból, zawsze miałam duży biust a teraz jak karmię to w ogóle mam 65j
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 20:06   #6
Freya663
Zadomowienie
 
Avatar Freya663
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 058
GG do Freya663
Dot.: Duże piersi - duży ból

Odpowiedni dobór stanika przerabiałam tak od 8 podstawówki bo nie chciały przestać rosnąć. Także tak jest dopasowany jak trzeba. Może ten wysoki obwód Cię zasugerował ale ja porostu jestem dość wysoka (173 cm) i duża zwłaszcza w barach i piersiach.
Freya663 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 03:21   #7
mandarynki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 57
Dot.: Duże piersi - duży ból

Cytat:
Napisane przez Freya663 Pokaż wiadomość
Odpowiedni dobór stanika przerabiałam tak od 8 podstawówki bo nie chciały przestać rosnąć. Także tak jest dopasowany jak trzeba. Może ten wysoki obwód Cię zasugerował ale ja porostu jestem dość wysoka (173 cm) i duża zwłaszcza w barach i piersiach.
Wiesz co, nie chce Ci nic wmuszac, skoro piszesz, ze temat przerabialas, ale ja jestem jeszcze wyzsza i nosze 65 (z niefachowych stanikow) i 70 (z fachowych -- mam tu na mysli firmy dla biusciastych). Do J mi daleko, ale wydaje sie, ze moze to byc pewna sugestia, ze masz za szeroki obwod... moze np. zapinasz sie za wysoko? Mnie bolaly plecy, kiedy obwod byl za szeroki i stanik podchodzil na lopatki, a potem jeszcze kiedy ramiaczka byly zbyt szeroko rozstawione.
Polecilabym Ci plywanie, ale piszesz, ze masz szerokie plecy, a to by je pewnie jeszcze rozbudowalo.
No i mam nadzieje, ze pamietasz: wygodne krzeslo, wspieranie sie lokciami przy biurku, a najlepiej unikanie pozycji siedzacej itd.
mandarynki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-04, 08:47   #8
Freya663
Zadomowienie
 
Avatar Freya663
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 058
GG do Freya663
Dot.: Duże piersi - duży ból

Nie, nie zapinam się za wysoko. Zapięcie jest tam gdzie powinno być (prosto, pod biustem, trzyma cały ciężar ramiączka lekko pomagają). Ludzie są różni, a ja niestety nie należę do filigranowych dziewczynek o tali 20 cm.
Freya663 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 12:03   #9
Provocateur
Rozeznanie
 
Avatar Provocateur
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 703
Dot.: Duże piersi - duży ból

Ja jestem wyzsza od Ciebie (180), ważę 70 kilogramów i jestem ekhem przy kości, biust mam średni, nic wielkiego, a noszę 70FF. Może z samej ciekawości warto sie zmierzyc i sprawdzic np. na lobby biusciastych jaki rozmiar doradzą i przymierzyc w sklepie? Ja tez myslałam kiedyś, że noszę dobre staniki, teraz nigdy w życiu bym ich nie założyła.
A do ćwiczen noszę shock absorbera, trzyma wszystko dumnie, wysoko i piersi nawet nie drgną.
__________________
Provocateur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 13:08   #10
Freya663
Zadomowienie
 
Avatar Freya663
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 058
GG do Freya663
Dot.: Duże piersi - duży ból

Ja nie mogę... Mam wam zdjęcia wysłać żebyście uwierzyły iże jest dobrze dopasowany... To że ty czy ktoś inny ma taką a taką budowę ciała nie oznacza że wszyscy tak mają. Ja mam bardzo szeroką klatkę piersiową a mniejszy rozmiar to bym sobie chyba w pasie chyba zapięła... Ja wiem że teraz jest moda na brafiting, biuściaste znam już od dawna. Zawsze staniki mierze i dobieram zgodnie z wszystkimi wytycznymi. Proszę odpuście już wytykanie mi wielkie klaty :P.
Freya663 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 23:59   #11
hiacynta007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 80
Dot.: Duże piersi - duży ból

Freya663 @ jeśli masz powykrzywiane kręgi, ścieśnione przestrzenie między kręgami, wszystko boli. Ja na własnym przykładzie widzę, ze ustawienie kręgów przy pomocy różnych technik masażu podziałało (a zdarzało się wcześniej, że po 30 min spacerze ciemno mi się robiło w oczach z bólu).
hiacynta007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-05, 01:52   #12
mandarynki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 57
Dot.: Duże piersi - duży ból

Teraz sobie przypomnialam, ze dlugi czas robilam takie cwiczonko z zestawu callanetics i ono naprawde przynosilo mi ulge i pomagalo utrzymac postawe. Jest niby na ramiona i plecy, ale ma podnosic biust (moze to wlasnie dzieki niemu uslyszalam na USG komplement pod adresem moich miesni trzymajacych te dwa worki tluszczu...) To pierwsze cwiczenie po rozgrzewce na filmie MArioli Bojarskiej: wyciga sie wyprostowane ramiona do tylu, dlonie na wysokosci lekko powyzej pasa, obraca sie dlonie spodem do sufitu i wykonuje male ruchy przod-tyl, tak, zeby napinaly sie miesnie lopatek (przynajmniej ja nie czuje w trakcie pracy miesni ramion, za to potem....). Ja po takiej serii chodze prosta jak strzala i mam poczucie, ze podzwignelabym nawet rozmiar M Gdzies to pewnie jest na forum lepiej opisane.

Poza tym, moze ustosunkuja sie do tego bardziej obeznane w tych sprawach dziewczyny, ale czesto slyszalam od profesjonalnych trenerow, ze ze wzgl. na biust powinnam cwiczyc nie tylko kregoslup, ale i nogi, bo one tez sa wazne w utrzymaniu poprawnej postawy.

Trzymaj sie prosto i bezbolesnie!

Edytowane przez mandarynki
Czas edycji: 2012-01-05 o 01:53
mandarynki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:42.