Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy! - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-09, 16:12   #3721
cottonpuma
Rozeznanie
 
Avatar cottonpuma
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Chełmek
Wiadomości: 859
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez MoniaHan Pokaż wiadomość
a mi smutno troche przez mojego kochanego psa, chodze i placze, a nie moge sie denerwowac bo mi wtedy brzuch twardnieje alez zaczal moj pies nowy rok tydzien temu w poniedzialek mial zabieg usuwania kosci ktora mu utkwila w tylku, bo tym incydencie sladu juz nawet nie ma, ale oczy zaczely mu sie pogarszac, wiec w sobote zabralismy go do weterynarza, dostal leki, i diagnoze ze to chyba zacma w prawym oku. bylismy zapisani w kolejce do specjalisty z Cambridge University, dla Ivorka oczko zaczelo sie pogarszac wiec dzisiaj zadzwonilam i jakims cudem specjalista przyjal nas dzisiaj, wiec po lunchu sie zwolnilismy z pracy i pojechalismy do kliniki, zbadano mu cisnienie w oczkach i niestety nie widzi w ogole n aprawe oczko az sie tam rozplakalam, bo w drugim tez ma katarakte malutka co prawda. dali mu duzo kropelek. zachowuje sie normalnie ale boje sie ze to oczko go boli, a ma dopiero 10 miesiecy a lekarz byl taki nawiedzony, z taka wielka mucha na szyii caly czas usmiechniety i podekscytowany, mi tu pies slepnie a ten szczesliwy przepraszam ze ja tu o psie, ale tak mi smutno bo nasz psiak to naprawde czlonek naszej rodziny i bardzo go kochamy
Bardzo współczuję - u nas również wszelakie zwierzaki traktuje się jako członków rodziny, wszystkie są zadbanymi kanapowcami, niezależnie czy kot męża, czy suka teściów. Wiem, jak człowiek się czuje, szczególnie w takich chwilach bezradności. Nie prawię tu morałów, ale kiedy byłam bardzo "napalona" na kupno goldena pomyślałam, że nie dość, że nabijam podaż na pseudohodowle i niekontrolowany rozród, to ryzykuję właśnie chorego zwierzaczka, więc odpuściłam ze względu na to, że nie mogłabym patrzeć na cierpienie tego stworzenia, gdyby okazało się chore. Teraz widzę, czego sobie oszczędziłam (choć kot pechowiec, gdy zaginął, też przysporzył mi siwych włosów).
Mam nadzieję, że piesek będzie widział choć na jedno oko. Cmok w czółko ode mnie dla dzielnego czworonoga!
__________________
Lena, 23.04.2012
http://fajnamama.pl/suwaczki/mt7d3kh/
cottonpuma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 16:19   #3722
Jolkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Jolkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 11 683
GG do Jolkaaa
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!



i znowu zabieram się za nadrabianie...

u mnie bez zmian, a może i ze zmianami? Jakaś dziwna jestem ostatnio, ciągle smutna, zła, przygnębiona... Wszystko mnie wkurza i drażni.

Miałam dziś zabrać się za prasowanie, ale kompletnie nie mam nastroju do tego Może jutro...

---------- Dopisano o 17:19 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

Cytat:
Napisane przez tynka88 Pokaż wiadomość
Musze wystawic na all swoje spodnie ciazowe chyba bo nie mieszcze sie w nie i mnie uciskaja, jutro mam w planach kupic sobie legginsy ciazowe i w nich dotrwac do konca, zobaczymy jak to bedzie, w ogole tak bym sobie pochodziła po sklepach, ale nie mam siły i po godzinie wysiadam.
a ja się zastanawiam czy po ciąży sprzedać ciuchy czy może zostawić na jakiś czas w razie w bo to różne przypadki chodzą po ludziach
__________________
01.10.2011r. - Nasz Ślub

MICHAŁEK



WYMIANA
Jolkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 16:23   #3723
lena_mi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 187
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Ufff, w końcu w domu, cały dzień na zakupach i kręgosłup zaraz mi pęknie!
Juz Was nagrabiam..


Cytat:
Napisane przez desia888 Pokaż wiadomość
Oj nie wiem czy dobry
Czuje sie strasznie, temp w nocy dobila do 39,2 w uchu i az boli mnie twazr, wiec boje sie ze to zatoki i wtedy antybiotyk
Adas rowniez temperature w nocy, wiec zostaje w domku i bedziemy sie kurowac.
Sprobuje tez umowic nas do jakiegos lekarza, ktory nas obslucha. A dermatologa dzisiaj cienko widze wiec chyba przeloze wizyte, ale troszke pomalutku lepiej z uczuleniem, wiec nie bedzie problemyu zeby przelozyc!
Sorki za doline z rana, ale musialam sie pozalic
oj Kochana, wspołczuję Ci ogromnie, mam nadzieję, że w końcu los się odwróci i będzie Wam dopisywało zdrówko

---------- Dopisano o 17:22 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

co do rzeczy które należy wziąć do szpitala, to ja znalazłam taką listę na stronie internetowej szpitala, w którym być może będę rodzić.. I tam np. każą wciąć kaftaniki i śpiochy.. ;/ Jakoś nie mogę się przekonać do tych ubranek.. ciekawa jestem czy by mnie tam prześwięcili jakbym zamiast tego wzięła pajace

koniakonia mam nadzieję, że wszystko się ułoży w rodzince

Ja jakoś też kiepsko sypiam ostatnio..

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Nikii89 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Jak często Wy macie USG?? Bo ja ostatnie miałam w 20tc, a w środę zaczyna mi się 27. Lekarz kazał mi się zapisać na zwykłą wizytę którą mam za 2,5tygodnia ale to też bez USG.
Pytam się bo mój TŻ wysłał mi sms z rana abym umówiła Nas na USG prywatnie i wtedy zaczęłam myśleć że w końcu dawno nie miałam.
Swoją drogą trochę mnie zaskoczył bo do tej pory aż tak się nie interesował ze względu że ostatnio ciągle jest w pracy . Jak się go spytałam co tak nagle go wzięło to dostałam odpowiedź "chca zoboczyć ftoto kopie" (on strasznie po śląsku pisze-w sms tego nie lubie )
Ja korzystam z publicznej "opieki" i miałam na razie razy 3 usg robione.. Nie na każdej wizycie dostaje skierowanie (bo do tej przychodni przyszpitalnej gdzie chodzę ma się swojego prowadzącego który daje skierowanie na USG osobno, a nie robi go sam). Oprócz tego odpłatnie poszliśmy na 3D i na początku ciąży pierwsze usg też prywatnie.

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------

Cytat:
Napisane przez evvcia_ Pokaż wiadomość
Zapomniałam się pochwalić, że wybraliśmy wreszcie imię Będzie na 90% Laura Franciszka Drugie imię po babci TŻ. Myślę, że się już nie rozmyślimy, ale kto wie
super że imię wybrane! Imię Laura podoba sie mojej siostrze, która bardzo namawiała mnie byśmy dali swojej córci własnie tak na imię


A nad drugim imieniem też nie zastanawiałam się jeszcze, koniakonia jak Twoja Kaja będzie miała na drugie, bo dla swojej jeszcze nic nie mamy'Jakby byl chłopak to po mężu miałby drugie, a w przypadku dziewczynki to nie wiemy

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Madziara 26 Pokaż wiadomość
prosze o kciuki bo dziś wizyte mam
__________________
lena_mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 16:29   #3724
Jolkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Jolkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 11 683
GG do Jolkaaa
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość
http://www.ebay.de/itm/Maxi-cosi-Mur...t_29190wt_1367 tu jest z aukcji pozniej porobie sama zdjecia jak chcecie narazie zalozona jest gondola i na niej folia p/deszczowa, bo byla jeszcze nieuzywana i chcemy zeby sie ulozyla hehe



a my tez zaczynamy dzisiaj 32 tydzien
śliczny ten wózek bardzo mi się podoba żałuję, że już mam kupiony bo gdybym nie miała napewno taki sam bym brała i w takim kolorze.
__________________
01.10.2011r. - Nasz Ślub

MICHAŁEK



WYMIANA
Jolkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 16:29   #3725
lena_mi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 187
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez Aguśkaa83 Pokaż wiadomość
Odpisala Mała
Nadal jest w szpitalu. Napisala, ze dostaje zastrzyki i ma kroplowki podlaczone, ktore specjalnie nie pomagaja, bo nadal jej bardzo twardnieje brzus, wczoraj miala ok. 30 twardnien.
Dzis juz od 5:30 juz ponad 10 twardnien brzuszka.
Czeka na lekarza i ma miec usg.

Bidulka stresuje sie tak Mam nadzieje, ze szyjka jej trzyma.
o kurcze dlaczego tak twardnieje ten brzuszek?
Oby jak najszybciej wracała do zdrówka i by już nic się nie działo!!!
Aguśka pozdrów Małą od nas!
__________________

Edytowane przez lena_mi
Czas edycji: 2012-01-09 o 16:31
lena_mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 16:33   #3726
Jolkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Jolkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 11 683
GG do Jolkaaa
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez tikki85 Pokaż wiadomość
O kurde...ale ja mam zaległości
Byłam dziś na wyprzedażach. Kupiłam tylko takie cosik...
Załącznik 4427215
słodkie ciuszki
__________________
01.10.2011r. - Nasz Ślub

MICHAŁEK



WYMIANA
Jolkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 16:41   #3727
lena_mi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 187
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez Karo89 Pokaż wiadomość


Laura ładne imię ja właśnie nie mam pomysłu na drugie imię,zastanawiam się nad Magdaleną, ale nie wiem co na to Tż bo nie pytałam go jeszcze o jego typy
Ooo Magdalena ładne hihi sama tak mam

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

Cytat:
Napisane przez agabi Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny

dawno nic nie pisałam ale czytam Was namiętnie

a wczorajszą dyskusję czytałam z wypiekami na twarzy. i napiszę tylko jedno- nigdy nie było tu dołująco-wprost przeciwnie- zawsze mnóstwo dobrych rad, słów pocieszenia i wsparcia.ja leżę plackiem od sierpnia. zachodząc w ciążę wiedziałam, że ryzykuję też swoje życie. dla Dziecka zrobilabym wszystko.bez gadania.dlatego nie mogę zrozumieć ...echhh, dobra, koniec tematu.


a ja znowu chora jestem kaszel mam straszny i katar. czasem mnie normalnie dusi...
wyprawka prawie skompletowana.jakie te maleńkie rzeczy są piękne
zdrówka życzę Kochana, jesteś bardzo dzielna!
no i oby kaszel i katar poszły precz!
__________________
lena_mi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-09, 16:45   #3728
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez rybka13 Pokaż wiadomość
Poczytalam was, zeszlo mi sie Ale teraz juz wiem czemu ja tak szybko ta wyprawke zrobilam, bo ja mam lekko okrojona wersje hahah tzn jesli chodzi o sprzety nie mam sterylizatora i nie planuje, nie mam laktatora... ale jesli zajdzie potrzeba to maz juz wie gdzie i jaki kupic, nie mam podgrzewacza, bo planuje karmic piersia, ew.pozniej dokupie- a jak nie to i garnuszek z woda da rade (sklaniam sie ku podgrzewaczowi, ale moze sie uda piersia, to na razie nie bede potrzebowac). Poza tym moja lista to minimum, bez zbednych bajerow poki co, jak cos sie okaze potrzebne to sie kupi.
Wiecie co przy okazji tych zakupow kupowalam tez dla siebie rzeczy i chcialam sie zaopatrzyc w nakladki silikonowe, ale jak je zobaczylam to zrezygnowalam... ja takich sutkow chyba nigdy nie bede miala....byly one wielkosaci naparstka, a moje sutki to takie male koreczki,bez sensu kupowac skoro nakladka bedzie w polowie pusta bo dziecko i tak mleka nie pociagnie tylko jeszcze nie daj boze powietrza sie nalyka... Sutki moga mi jeszcze urosnac? Jak myslicie? Do karmienia powinny byc dobre, bo sa odstajace, ale do nakladek to sie raczej nie nadaja...
Ja w sprawie sutków jak Dzidzia ładnie będzie umiała chwycić to nie będzie Ci potrzebna nakladka, no chyba że poranią Ci się sutki, ale wtedy to się nie martw ,że to całe nie jest wypełnione sutkiem, bo jeśli nawet tam jest przestrzeń to powietrze tak się tam nie ma skąd wziąć jak ładnie dziecko już pije, ja miałam duże sutki , a i tak niektórych nakladek nie wypełniałam po brzegi, no i zobacz czy są gdzieś nakladki rozmiarowe S, M , L
ps . na e mail jest zdjęcie jak Nina pije ze smoka nałożonego na cycek i tam też przerwa była , wszystko szło dobrze aaa i ta przerwa nie przeszkadza ,żeby dziecko mleko uciągnęło , to wlatuje do nakladki , tam się gromadzi w tej przestrzeni i dalej do dziubka

Edytowane przez koniakonia
Czas edycji: 2012-01-09 o 16:49
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 16:45   #3729
lena_mi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 187
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez gucia6 Pokaż wiadomość
hej babeczki

melduje sie, ze zyje... chociaz ostatnio zarowno czasu jak i weny brak... bo mojemu pracodawcy cos uciska mozg i musze pewne sprawy poustalac ze swoim prawnikiem

generalnie czuje sie z tym calym stresem do d***... jak sie cos bardziej wyklaruje, to dam znac...

poki co trzymajcie za mnie kciuki... bo w koncu co nas nie zabije to nas wzmocni... tylko zeby na tym nie ucerpialo moje malenstwo
Trzymam kciuki gucia żeby wszystko się ułożyło, nie denerwuj się! szkoda Ciebie i maluszka
__________________
lena_mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 16:46   #3730
monika_krk
Raczkowanie
 
Avatar monika_krk
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 384
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez 88natka Pokaż wiadomość
Widzę że nie tylko ja mam takie odczucia. Już nie czytam jej postów bo aż się człowiek denerwuje.
Cały czas Was podczytuje, byliśmy w ikei kupiliśmy łóżeczko, materac i szafę. Wszystko już złożone, ubrania ułożone. Dziś mamy imprezę świąteczną z pracy, zaraz się będziemy zbierać z Tż. Jakby któraś z Was chciała mam bardzo fajną książkę Język niemowląt Tracy Hogg, książkę się bardzo dobrze czyta. Dużo mam ją poleca.
hello, które mebelki kupiłaś z Ikei? Bo ja się zastanawiam na szafą Stuva czy jakoś tak i tym białym łóżecznkiem...

Cytat:
Napisane przez kubusewa Pokaż wiadomość
Szkoda, że np na stronach internetowych szpitali nie ma wytycznych
ze prosze przygotowac to i tamto
na mojej stronie szpitala akurat są postarali się

Cytat:
Napisane przez Nikii89 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Jak często Wy macie USG?? Bo ja ostatnie miałam w 20tc, a w środę zaczyna mi się 27. Lekarz kazał mi się zapisać na zwykłą wizytę którą mam za 2,5tygodnia ale to też bez USG.
Pytam się bo mój TŻ wysłał mi sms z rana abym umówiła Nas na USG prywatnie i wtedy zaczęłam myśleć że w końcu dawno nie miałam.
Swoją drogą trochę mnie zaskoczył bo do tej pory aż tak się nie interesował ze względu że ostatnio ciągle jest w pracy . Jak się go spytałam co tak nagle go wzięło to dostałam odpowiedź "chca zoboczyć ftoto kopie" (on strasznie po śląsku pisze-w sms tego nie lubie )
ja miałam USG na potwierdzenie ciąży i czy wszystko ok, potem w 12 tc, potem połówkowe w 20tc i teraz dopiero jakoś w 31tc wypada, ale poszłam jeszcze w między czasie do innego lekarza raz na USG samo, bo w 20tc nie było widać jaka płeć, a umierałam z ciekawości więc w sumie mało...

Cytat:
Napisane przez ivonka7 Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj postanowiłam zrobić kompletną listę zakupów dla maleństwa jakie nam jeszcze zostały. Dopisać do rzeczy ceny z allegro i odwiedzić kilka okolicznych sklepów stacjonarnych(oczywiście nie w jeden dzień), bo już zdarzyło się nam że wychodziło taniej niż z allegro. Zwłaszcza że przesyłki są jednak drogie, a wszystkiego nie znajdę u jednego sprzedawcy. Tylko co najmniej 4, 5 Zobaczymy jakie będą wyniki poszukiwań Dam znać
Ivonka jak zrobisz rozeznane to daj znać gdzie są dobre ceny w Kraku ja póki co mogę pow że Entliczku jest drożej niż w Smyku a z Allegro wyhaczyłam, że dobre ceny na wyprawkę są w sklepie na Miodowej 9 na Kazimierzu, ale zapomniałam dodać sprzedawcy do ulubionych i teraz nie mogę znaleźć

Cytat:
Napisane przez Aguśkaa83 Pokaż wiadomość
Napisała jeszcze raz Mała:
Nie bede cytowac, napisze, ze miala usg, ze z dzidzia wszystko ok, ale po badaniu ginekologicznym lekarz powiedzial, ze szyjka krotka i moze wychodzic tylko do wc.
Bidulka
biedna strasznie, pozdrów ja koniecznie od nas wszystkich
monika_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 16:50   #3731
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Hej
Nadrobię później.

Byłam w sklepach zorientować się z cenami i zobaczyć, co ciekawego oferują i jakiej jakości.
Wnioski - większość zamówię na allegro u jednego użytkownika (butelki, smoczki, wkładki). Przede wszystkim największa oszczędność jest na butelkach, smoczki i inne "drobiazgi" są w cenach podobnych. Ale licząc MÓJ czas i koszty dojazdu.... lepiej zapłacić raz za przesyłkę.

Widziałam piękne pościele, aż ciężko się zdecydować Obejrzałam na żywo wózek Chicco. Fajny, lekki. Sprawdzi się idealnie na zakupach i na wycieczkach, gdzie trzeba podjechać samochodem. Do tego bardzo zwrotny. Fajnie. Przy okazji obejrzałam wózek, który wpadł w oko mojej mamie (Bebetto Fabio). Również bardzo fajny jako wózek na wertepy. Mimo swojej dużej wagi i gabarytów, lekki i bardzo zwrotny (mimo ogromnych, nieskręcanych kół).

Z zielonego łóżeczka rezygnujemy. Biedny mój mąż, bo ma mało do powiedzenia Kupimy kołyskę Coneco. Na łóżeczko przyjdzie czas Dostanę białe, więc na kupno reszty i tak będzie czas (do łóżeczka).
Kołyska jest dość duża (na zdjęciach nie wygląda). Ma regulację wysokości, ma funkcję lampki, melodyjkę, wibrację. Jeden bok na "odpinany" aby można było wygodnie przewinąć maluszka. Ma blokowane kółka, więc kołyskę można wygodnie przetransportować do innego pokoju.
Wiem, że nie wszyscy lubią takie wynalazki, bo to może i faktycznie zbędny wydatek, ale moja mama tak bardzo nalegała mi w sklepie, że chce to kupić, że uległam. Chociaż w tej cenie wolałabym nowe łóżeczko z piękną pościelą


Kupiłam za to dziś ładne skarpetki i okrycie kąpielowe z frotty (z myjką).
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-09, 16:54   #3732
rybka13
Zakorzenienie
 
Avatar rybka13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 353
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
Ja w sprawie sutków jak Dzidzia ładnie będzie umiała chwycić to nie będzie Ci potrzebna nakladka, no chyba że poranią Ci się sutki, ale wtedy to się nie martw ,że to całe nie jest wypełnione sutkiem, bo jeśli nawet tam jest przestrzeń to powietrze tak się tam nie ma skąd wziąć jak ładnie dziecko już pije, ja miałam duże sutki , a i tak niektórych nakladek nie wypełniałam po brzegi, no i zobacz czy są gdzieś nakladki rozmiarowe S, M , L
ps . na e mail jest zdjęcie jak Nina pije ze smoka nałożonego na cycek i tam też przerwa była , wszystko szło dobrze aaa i ta przerwa nie przeszkadza ,żeby dziecko mleko uciągnęło , to wlatuje do nakladki , tam się gromadzi w tej przestrzeni i dalej do dziubka
Aaaa to dobrze jak tak ja wlasnie z mysla o podraznieniach, gdyby mi sie przytrafily, ale skoro to nie musi byc takie spasowane to jakos sie da rade w razie czego. To bede szukac najmniejszego rozmiaru jakiegos.
Dziekuje za odpowiedz
rybka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 16:55   #3733
lena_mi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 187
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez cottonpuma Pokaż wiadomość
Poszukam bo orientowałam się jako bezrobotna-ubezpieczona, co by to było, gdybym np. musiała odmówić przyjęcia pracy ze wzgl. na ciążę i by mnie skreślili.
Co do zwrotów - szpitale i kliniki tak, jako zarejestrowane ośrodki zdrowia - prywatne wizyty niekoniecznie-bo to już musiałby się sam pan doktor użerać z funduszem o zwrot, pokazywać księgi, paragony itp, a mój przykładowo nawet kasy fiskalnej nie ma.
Plus - fundusz ma ustalone jakieś progi cenowe - zwraca tyle a tyle za taką a taką usługę medyczną, jeżeli sobie wybierzemy, że chcemy skorzystać z tej usługi w klinice prywatnej lub za granicą - trzeba się liczyć, że sami będziemy musieli pokrywać różnicę.
Przykładowo - zdarzyło mi się tak,że musiałam kiedyś iśc 2x jednego dnia do ginekologa (2 różnych-chciałam skorzystać z doraźnej pomocy rano, kiedy byłam w przychodni, żeby się nie wracać, pan doktor przebadał, nie postawił diagnozy ani zaleceń, więc musiałam iść 2x do swojego) a wtedy dowiedziałam się, że nawet jako ciężarna podlegam limitom, więc za 2 wizytę muszę zapłacić - akurat w tej przychodni 35zł. Czyli jeżeli jest to maksymalna kwota jaką fundusz płaci lekarzowi za moją wizytę, to idąc prywatnie nie wyjdzie mi za darmo jak w przychodni, która zawsze negocjuje kontrakty na korzystnych cenach, bo będę musiała uregulować tyle, ile lekarz zażąda minus 35zł. Czyli w praktyce minimalnie drugie tyle.
na pewno jest tak, że kobietom w ciąży i połogu, nawet jeśli nie sa ubezpieczone zagwarantowana jest opieka medyczna, finansowana przez budżet panstwa
Przypuszczam że prywatna klinika, jeśli nie mam podpisanej umowy z NFZ nie przyjmie kobiety w ciązy do porodu, chyba że jest zagrożenie życia (wtedy ma obowiązek każda placówka udzielić pomocy).
Wtedy taka klinika może zwrócić sie do nfz o zwrot kosztów, lub jeśli jest kobieta nieubezpieczona to do MZ (ale nie wiem czy całej sumy, czy tylko do takiej jaką nfz refunduje w przypadku porodu) uzasadniając to w odpowiedni sposób.
NFZ ma daną stawkę na każdą z usług medycznych i jestem wręcz pewna że nie jest to 16 tys
__________________

Edytowane przez lena_mi
Czas edycji: 2012-01-09 o 16:58
lena_mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 16:56   #3734
julliczka
Rozeznanie
 
Avatar julliczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 550
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

dzień dobry

ojej, ale dawno mnie tu nie było, mam nadzieję, że jeszcze mnie pamiętacie

nie mam szans, żeby Was nadrobić, ale postanowiłam, że wieczorkiem będę siadać na forum i Was czytać i pisać jak tam się czuję

u mnie sporo się dzieje, mnóstwo spraw związanych z firmą, a mi coraz ciężej siedzieć z tym brzuchem przy kompie (żebra mi nawalają od tego siedzenia) i jeszcze po mieście latam jak kot z pełnym pęcherzem . Ale nie jest źle, boję się co będzie za miesiąc czy dwa miesiące..

Mam nadzieję, że u Was wszystko dobrze, czy coś się wydarzyło nieoczekiwanego??

pozdrowionka
__________________


nasza kruszynka już z nami
julliczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 17:07   #3735
lena_mi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 187
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez MoniaHan Pokaż wiadomość
madziara kciuki za wizyte!!!
Mala biedna aby w koncu uciszyli te skurcze.

a mi smutno troche przez mojego kochanego psa, chodze i placze, a nie moge sie denerwowac bo mi wtedy brzuch twardnieje alez zaczal moj pies nowy rok tydzien temu w poniedzialek mial zabieg usuwania kosci ktora mu utkwila w tylku, bo tym incydencie sladu juz nawet nie ma, ale oczy zaczely mu sie pogarszac, wiec w sobote zabralismy go do weterynarza, dostal leki, i diagnoze ze to chyba zacma w prawym oku. bylismy zapisani w kolejce do specjalisty z Cambridge University, dla Ivorka oczko zaczelo sie pogarszac wiec dzisiaj zadzwonilam i jakims cudem specjalista przyjal nas dzisiaj, wiec po lunchu sie zwolnilismy z pracy i pojechalismy do kliniki, zbadano mu cisnienie w oczkach i niestety nie widzi w ogole n aprawe oczko az sie tam rozplakalam, bo w drugim tez ma katarakte malutka co prawda. dali mu duzo kropelek. zachowuje sie normalnie ale boje sie ze to oczko go boli, a ma dopiero 10 miesiecy a lekarz byl taki nawiedzony, z taka wielka mucha na szyii caly czas usmiechniety i podekscytowany, mi tu pies slepnie a ten szczesliwy przepraszam ze ja tu o psie, ale tak mi smutno bo nasz psiak to naprawde czlonek naszej rodziny i bardzo go kochamy
Biedny piesio wsółczuję Monia, mój piesek tez byl bardzo schorowany


Alamig zazdroszczę takiego suPer wyjazdu! Marzy mi sie taki...
__________________

Edytowane przez lena_mi
Czas edycji: 2012-01-09 o 17:18
lena_mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 17:10   #3736
Jolkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Jolkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 11 683
GG do Jolkaaa
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
mleczko zagęszczane w tubce karmelowe
ale mam na nie ochotę, ale na waniliowe czy tam śmietankowe bo tylko takie lubię oj następnym razem kupie tak dawno nie jadłam
__________________
01.10.2011r. - Nasz Ślub

MICHAŁEK



WYMIANA
Jolkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 17:10   #3737
lena_mi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 187
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez rybka13 Pokaż wiadomość
Poczytalam was, zeszlo mi sie Ale teraz juz wiem czemu ja tak szybko ta wyprawke zrobilam, bo ja mam lekko okrojona wersje hahah tzn jesli chodzi o sprzety nie mam sterylizatora i nie planuje, nie mam laktatora... ale jesli zajdzie potrzeba to maz juz wie gdzie i jaki kupic, nie mam podgrzewacza, bo planuje karmic piersia, ew.pozniej dokupie- a jak nie to i garnuszek z woda da rade (sklaniam sie ku podgrzewaczowi, ale moze sie uda piersia, to na razie nie bede potrzebowac). Poza tym moja lista to minimum, bez zbednych bajerow poki co, jak cos sie okaze potrzebne to sie kupi.
Wiecie co przy okazji tych zakupow kupowalam tez dla siebie rzeczy i chcialam sie zaopatrzyc w nakladki silikonowe, ale jak je zobaczylam to zrezygnowalam... ja takich sutkow chyba nigdy nie bede miala....byly one wielkosaci naparstka, a moje sutki to takie male koreczki,bez sensu kupowac skoro nakladka bedzie w polowie pusta bo dziecko i tak mleka nie pociagnie tylko jeszcze nie daj boze powietrza sie nalyka... Sutki moga mi jeszcze urosnac? Jak myslicie? Do karmienia powinny byc dobre, bo sa odstajace, ale do nakladek to sie raczej nie nadaja...
mi też się wydaje że te nakładki sa gigantyczne!

co do pieluch tertrowych mam 14, flanelowych 5
__________________
lena_mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 17:11   #3738
Jolkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Jolkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 11 683
GG do Jolkaaa
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
bo to mleczko dobre jest, na bank zasłodzi na jakiś czas....

ja mam dobre mandarynki z biedronki, polecam
ja też mam mandarynki z Biedronki dobre, ale nie aż tak - mało kwaśne.
__________________
01.10.2011r. - Nasz Ślub

MICHAŁEK



WYMIANA
Jolkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 17:16   #3739
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Biedna Mała. Oby leżenie pomogło i donosiła do 38 tygodnia! Trzymam kciuki za szczęśliwy koniec Będzie dobrze (choć niestety ciężko, ale z nami da radę!)


Cytat:
Napisane przez Zia_ Pokaż wiadomość
Ja tez zaczelam ostatnio troche mleka pic, ewentualnie jakies Danacole. A to po tym jak przeczytalam ze w 3 trymestrze sie zwieksza zapotrzebowanie na wapn, no a glowne zrodla wapnia to wlasnie mleko, zolty ser, a z warzyw to chyba brokuly.
Nie wiem czy wzrasta zapotrzebowanie, ale do mleka mnie ciągnie, że hej Poza tym lubię. Więc co będę sobie żałowała

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość
w ogole to po powrocie od kumpeli zapodalam sobie pakiet godny ciezarnej - 2 princessy orzechowe popchniete kiszona kapusta ale smakowalo jak nie wiem
Moje cowieczorne zestawienie przed snem Kiszona kapusta przegryziona słodkim ciasteczkiem.

Cytat:
Napisane przez Cytrynka_Wawa Pokaż wiadomość
ja nie moge! slodycze zagryzione kapusta? muszę spróbować takiego połączenia może zgaga mi przejdzie
Ja to jeszcze popijam mlekiem (albo mleko najpierw ).
I uważam, że to nic dziwnego, bo u mnie kiszona kapusta jest normalną przekąską. Właśnie... jutro muszę kupić nową porcję, bo już nie mam

Cytat:
Napisane przez agabi Pokaż wiadomość
dziewczyny, a te flanelowe pieluchy sa koniecznie potrzebne? same tetrowe nie wystarczą? kupilam 10 tetrowych i myślałam że to i tak dużo...
Dziś z mamą rozmawiałam, to powiedziała mi, że flanelowe pieluszki się przydają. Jeśli nie pieluszki to choćby mniejsze kawałki flaneli, bo lepiej chłonie - na przykład do odbicia można mieć, do owijania właśnie, bo jest cieplejsza (a niektóre dzieci są zmarzlakami). Ale 10 tetrowych i 5 flanelowych powinno wystarczyć.


Aguśka, dziś oglądałam podobne kocyki. Ale były także z tłoczonym wzorkiem.
Z mamą śmiałyśmy się, że pierwsze kolory na jakie patrzymy to: biały, zielony i różowy. Ale róż to tak na końcu. We wszystkim dominowała zieleń

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

MoniaHan, szkoda Ivorka
Niestety, jeśli ciśnienie w oku jest wysokie, to to boli.
Nie da się zrobić żadnego zabiegu operacyjnego aby uratować drugie oko? Zdaję sobie sprawę, że to ogromne koszty (same leki pewnie kosztują majątek).
Pocieszeniem może być to, że psy, które nie widzą, są również radosne i energiczne (zwierzęta nie rozumieją, że są niepełnosprawne).
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-09, 17:18   #3740
lena_mi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 187
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez julliczka Pokaż wiadomość
dzień dobry

ojej, ale dawno mnie tu nie było, mam nadzieję, że jeszcze mnie pamiętacie

nie mam szans, żeby Was nadrobić, ale postanowiłam, że wieczorkiem będę siadać na forum i Was czytać i pisać jak tam się czuję

u mnie sporo się dzieje, mnóstwo spraw związanych z firmą, a mi coraz ciężej siedzieć z tym brzuchem przy kompie (żebra mi nawalają od tego siedzenia) i jeszcze po mieście latam jak kot z pełnym pęcherzem . Ale nie jest źle, boję się co będzie za miesiąc czy dwa miesiące..

Mam nadzieję, że u Was wszystko dobrze, czy coś się wydarzyło nieoczekiwanego??

pozdrowionka
pewnie że pamiętamy)
Mnie też jak dłużej siedzę bolą żebra..
Jak tam z rozkręcaniem firmy - wporządku wszystko? Jaka to właściwie działalność jeśli można zapytać?
__________________
lena_mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 17:23   #3741
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez cottonpuma Pokaż wiadomość
Bardzo współczuję - u nas również wszelakie zwierzaki traktuje się jako członków rodziny, wszystkie są zadbanymi kanapowcami, niezależnie czy kot męża, czy suka teściów. Wiem, jak człowiek się czuje, szczególnie w takich chwilach bezradności. Nie prawię tu morałów, ale kiedy byłam bardzo "napalona" na kupno goldena pomyślałam, że nie dość, że nabijam podaż na pseudohodowle i niekontrolowany rozród, to ryzykuję właśnie chorego zwierzaczka, więc odpuściłam ze względu na to, że nie mogłabym patrzeć na cierpienie tego stworzenia, gdyby okazało się chore. Teraz widzę, czego sobie oszczędziłam (choć kot pechowiec, gdy zaginął, też przysporzył mi siwych włosów).
Mam nadzieję, że piesek będzie widział choć na jedno oko. Cmok w czółko ode mnie dla dzielnego czworonoga!
U mnie tak samo było, pies jak człowiek, no i jak odchodziła moja Sara to ciężko było .

A z goldenami to właśnie tak jest, że właśnie choroby oczu są częste i to pewnie u czystych nawet mocniej, sądzę ,że golden z domieszką może być nawet zdrowszy pod tym kątem.Wszak kundle są jednak najbardziej wytrzymałe, natura krzyżuje geny lepiej niż człowiek.

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Jolkaaa Pokaż wiadomość
ja też mam mandarynki z Biedronki dobre, ale nie aż tak - mało kwaśne.
ale są takie fajne , nabite, soczyste ale nie za kwaśne , możesz sobie Jolka cytrynką zagryzać
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 17:24   #3742
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez Cytrynka_Wawa Pokaż wiadomość
ja nie moge! slodycze zagryzione kapusta? muszę spróbować takiego połączenia może zgaga mi przejdzie
hehe sprobowac zawsze mozna
Cytat:
Napisane przez MoniaHan Pokaż wiadomość
madziara kciuki za wizyte!!!
Mala biedna aby w koncu uciszyli te skurcze.

a mi smutno troche przez mojego kochanego psa, chodze i placze, a nie moge sie denerwowac bo mi wtedy brzuch twardnieje alez zaczal moj pies nowy rok tydzien temu w poniedzialek mial zabieg usuwania kosci ktora mu utkwila w tylku, bo tym incydencie sladu juz nawet nie ma, ale oczy zaczely mu sie pogarszac, wiec w sobote zabralismy go do weterynarza, dostal leki, i diagnoze ze to chyba zacma w prawym oku. bylismy zapisani w kolejce do specjalisty z Cambridge University, dla Ivorka oczko zaczelo sie pogarszac wiec dzisiaj zadzwonilam i jakims cudem specjalista przyjal nas dzisiaj, wiec po lunchu sie zwolnilismy z pracy i pojechalismy do kliniki, zbadano mu cisnienie w oczkach i niestety nie widzi w ogole n aprawe oczko az sie tam rozplakalam, bo w drugim tez ma katarakte malutka co prawda. dali mu duzo kropelek. zachowuje sie normalnie ale boje sie ze to oczko go boli, a ma dopiero 10 miesiecy a lekarz byl taki nawiedzony, z taka wielka mucha na szyii caly czas usmiechniety i podekscytowany, mi tu pies slepnie a ten szczesliwy przepraszam ze ja tu o psie, ale tak mi smutno bo nasz psiak to naprawde czlonek naszej rodziny i bardzo go kochamy
biedny piesek
Cytat:
Napisane przez Jolkaaa Pokaż wiadomość
śliczny ten wózek bardzo mi się podoba żałuję, że już mam kupiony bo gdybym nie miała napewno taki sam bym brała i w takim kolorze.
ciesze sie ze sie podoba
Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Hej
Nadrobię później.

Byłam w sklepach zorientować się z cenami i zobaczyć, co ciekawego oferują i jakiej jakości.
Wnioski - większość zamówię na allegro u jednego użytkownika (butelki, smoczki, wkładki). Przede wszystkim największa oszczędność jest na butelkach, smoczki i inne "drobiazgi" są w cenach podobnych. Ale licząc MÓJ czas i koszty dojazdu.... lepiej zapłacić raz za przesyłkę.

Widziałam piękne pościele, aż ciężko się zdecydować Obejrzałam na żywo wózek Chicco. Fajny, lekki. Sprawdzi się idealnie na zakupach i na wycieczkach, gdzie trzeba podjechać samochodem. Do tego bardzo zwrotny. Fajnie. Przy okazji obejrzałam wózek, który wpadł w oko mojej mamie (Bebetto Fabio). Również bardzo fajny jako wózek na wertepy. Mimo swojej dużej wagi i gabarytów, lekki i bardzo zwrotny (mimo ogromnych, nieskręcanych kół).

Z zielonego łóżeczka rezygnujemy. Biedny mój mąż, bo ma mało do powiedzenia Kupimy kołyskę Coneco. Na łóżeczko przyjdzie czas Dostanę białe, więc na kupno reszty i tak będzie czas (do łóżeczka).
Kołyska jest dość duża (na zdjęciach nie wygląda). Ma regulację wysokości, ma funkcję lampki, melodyjkę, wibrację. Jeden bok na "odpinany" aby można było wygodnie przewinąć maluszka. Ma blokowane kółka, więc kołyskę można wygodnie przetransportować do innego pokoju.
Wiem, że nie wszyscy lubią takie wynalazki, bo to może i faktycznie zbędny wydatek, ale moja mama tak bardzo nalegała mi w sklepie, że chce to kupić, że uległam. Chociaż w tej cenie wolałabym nowe łóżeczko z piękną pościelą


Kupiłam za to dziś ładne skarpetki i okrycie kąpielowe z frotty (z myjką).
fajna ta kolyska dzidzi pewnie kilka miesiecy w niej pospi ja juz kilka razy pisalam ze mamy dostawke do lozka, a lozeczko pozniej wlasnie bedziemy kupowac dziecko znajomych w tej dostawce spalo to teraz, a urodzilo sie w marcu 2011 tez dziewczynka.
Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Aguśka, dziś oglądałam podobne kocyki. Ale były także z tłoczonym wzorkiem.
Z mamą śmiałyśmy się, że pierwsze kolory na jakie patrzymy to: biały, zielony i różowy. Ale róż to tak na końcu. We wszystkim dominowała zieleń
to tak jak u nas co prawda mam sporo rozowych ubranek na przyklad, ale pokoik malujemy na zielono, posciele ogladam zielone, rozek tez zielony zamowilam podoba mi sie ten kolor jak nigdy (bo wczesniej nigdy zielonych rzeczy nie kupowalam ) no i zielony pasuje do rozowego przeciez
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 17:25   #3743
alamig
Zakorzenienie
 
Avatar alamig
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 430
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez monika_krk Pokaż wiadomość

Ivonka jak zrobisz rozeznane to daj znać gdzie są dobre ceny w Kraku ja póki co mogę pow że Entliczku jest drożej niż w Smyku a z Allegro wyhaczyłam, że dobre ceny na wyprawkę są w sklepie na Miodowej 9 na Kazimierzu, ale zapomniałam dodać sprzedawcy do ulubionych i teraz nie mogę znaleźć
Proszę, to chyba ten sprzedający http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=19243422
Będę tam kupować łóżeczko turystyczne
__________________

Edytowane przez alamig
Czas edycji: 2012-01-09 o 17:26
alamig jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 17:28   #3744
cottonpuma
Rozeznanie
 
Avatar cottonpuma
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Chełmek
Wiadomości: 859
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Dziewczyny, ja tak trochę offtopem, bo mężowi wszystko jedno, a forum wózkowe nie pomaga.
Potrzebuję wózka niezniszczalnego takiego,żeby mi te 3 lata, a może i na następne dziecko służył bez większych awarii.
na czym mi zależy: duże pompowane koła, skrętne, solidny i ładnie wykończony.
Na razie wybór między 3 się rozgrywa:

x-lander xa - ideał, gdyby nie to, że spacerówka się nie przekłada, co może być problemem gdyby córka musiała mnie widzieć (no ale mieszkam z teściami, a na spacerki mogę chodzić z mężem, to on będzie pchał a ja będę szła obok) albo przy paskudnej pogodzie (albo nigdzie nie pójdę, albo znów - z kimś) i problem nr 20 chwiejne mocowanie, na które jednak nikt nie narzekał : http://www.youtube.com/watch?v=aWBCzcH0eWQ

x-lander xq - przekładane siedzisko, ale za to malutkie piankowe koła przednie, znów to mocowanie :/

tako warrior: koła pompowane, duże, skrętne, mocowanie stabilne, 3punktowe, ale materiały są bardzo niskiej jakości... plus wykończenie - rzepy. Toporny, wielgachny, nie tak ładny jak x-lander.

Obydwa mają gwarancję 2 lata, cenowo - mniej więcej to samo.
__________________
Lena, 23.04.2012
http://fajnamama.pl/suwaczki/mt7d3kh/
cottonpuma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 17:31   #3745
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość
fajna ta kolyska dzidzi pewnie kilka miesiecy w niej pospi ja juz kilka razy pisalam ze mamy dostawke do lozka, a lozeczko pozniej wlasnie bedziemy kupowac dziecko znajomych w tej dostawce spalo to teraz, a urodzilo sie w marcu 2011 tez dziewczynka.


to tak jak u nas co prawda mam sporo rozowych ubranek na przyklad, ale pokoik malujemy na zielono, posciele ogladam zielone, rozek tez zielony zamowilam podoba mi sie ten kolor jak nigdy (bo wczesniej nigdy zielonych rzeczy nie kupowalam ) no i zielony pasuje do rozowego przeciez
o kołysce czytałam, to najczęściej do 6 miesiąca dziecko w niej śpi.
Podoba mi się to, że można ją szybko rozkręcić i zabrać ze sobą na wyjazd (i dziecko śpi w swoim).
Wydaje mi się, że decyzja podjęta została
Pokój też mamy w takiej żywej, jasnej zieleni. Chciałam wszystko kupować w bieli/beżu, ale ta zieleń jakoś tak sama ciągnie. Ciuszki mam we wszystkich kolorach od bieli, przez róż, żółty, beż/krem, zieleń, niebieskie, czerwone...
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 17:31   #3746
negila
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 796
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez Nikii89 Pokaż wiadomość
Jak często Wy macie USG?? Bo ja ostatnie miałam w 20tc, a w środę zaczyna mi się 27. Lekarz kazał mi się zapisać na zwykłą wizytę którą mam za 2,5tygodnia ale to też bez USG.
Pytam się bo mój TŻ wysłał mi sms z rana abym umówiła Nas na USG prywatnie i wtedy zaczęłam myśleć że w końcu dawno nie miałam.
My chodzimy prywatnie ale lekarka jest za opcją 3xusg: 11-14 tydz, 21 tydz i teraz 32-33 tydz.

Cytat:
Napisane przez ivonka7 Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj postanowiłam zrobić kompletną listę zakupów dla maleństwa jakie nam jeszcze zostały. Dopisać do rzeczy ceny z allegro i odwiedzić kilka okolicznych sklepów stacjonarnych(oczywiście nie w jeden dzień), bo już zdarzyło się nam że wychodziło taniej niż z allegro. Zwłaszcza że przesyłki są jednak drogie, a wszystkiego nie znajdę u jednego sprzedawcy. Tylko co najmniej 4, 5 Zobaczymy jakie będą wyniki poszukiwań Dam znać
ja też mam takie postanowienie że sie w końcu za to wezmę
napewno w sklepach w których byłam nie opłaca się kupować rzeczy typu butelki, smoczki nawet 2x drożej niektóre towary ale za to już przewijak czy materacyk wychodzi tak jak na all.


Biedna Mała tyle się musi nastresować, trzymam kciuki żeby sie wszystko uspokoiło i jak najdłużej była w dwupaku.

Agaaa ty też sie trzymaj dzielnie





Cytat:
Napisane przez cottonpuma Pokaż wiadomość
też by mi do głowy nie przyszło, gdybym nie usłyszała od piekarza!
dla porównania - znajomy cukiernik mówił, że w zakładzie mają sterylniej niż w szpitalu, wszędzie monitoring, ciągłe naloty sanepidu, więc nie ma szans, że ktoś "doda czegoś od siebie".
Fakt faktem, po tamtym tekście nie kupuję bułki tartej WCALE.
Pewnie każdy fach ma coś na sumieniu, no ale czego nie wiem, to mnie nie boli..
słyszałam jeszcze ciekawe historie o tym co się wyrabia w mleczarniach i co potrafi siedzieć w tych wielkich zbiornikach ale może lepiej nie pisać. masz rację czasem lepiej nie wiedzieć

Cytat:
Napisane przez 19claudia91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny orientujecie się może czy w ostatnim miesiącu przed porodem wizyta jest kilka razy? czy raz jak zwykle?
też jestem ciekawa jak to będzie u mnie bo w sumie mojej lekarki nie będzie czy mnie "podrzuci" do innego lekarza czy zobaczymy się dopiero po jej urlopie.

my pieluszek tetrowych mamy 20 szt ale to jeszcze ze spadku po likwidacji sklepu. na razie nie dokupujemy- zobaczymy jak wyjdzie w praniu ich używanie i fakt lepiej dopłacić i kupić lepsze jakościowo bo te tańsze to tylko szkoda kasy w błoto wyrzuconej.
__________________

negila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 17:35   #3747
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
o kołysce czytałam, to najczęściej do 6 miesiąca dziecko w niej śpi.
Podoba mi się to, że można ją szybko rozkręcić i zabrać ze sobą na wyjazd (i dziecko śpi w swoim).
Wydaje mi się, że decyzja podjęta została
Pokój też mamy w takiej żywej, jasnej zieleni. Chciałam wszystko kupować w bieli/beżu, ale ta zieleń jakoś tak sama ciągnie. Ciuszki mam we wszystkich kolorach od bieli, przez róż, żółty, beż/krem, zieleń, niebieskie, czerwone...
o, prosze no my z dostawka tak fajnie nie mamy bo sie nie rozkreca (jedna czesc tzn bok dostawki jest w jednej czesci, odkrecic mozna tylko polke na ktorej kladzie sie materac).



Moje dziecko ciagle dzisiaj mi w zebrach siedzi nie kopie, ale grzebie tam nozkami
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 17:36   #3748
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez lena_mi Pokaż wiadomość
Ufff, w końcu w domu, cały dzień na zakupach i kręgosłup zaraz mi pęknie!
Juz Was nagrabiam..




oj Kochana, wspołczuję Ci ogromnie, mam nadzieję, że w końcu los się odwróci i będzie Wam dopisywało zdrówko

---------- Dopisano o 17:22 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

co do rzeczy które należy wziąć do szpitala, to ja znalazłam taką listę na stronie internetowej szpitala, w którym być może będę rodzić.. I tam np. każą wciąć kaftaniki i śpiochy.. ;/ Jakoś nie mogę się przekonać do tych ubranek.. ciekawa jestem czy by mnie tam prześwięcili jakbym zamiast tego wzięła pajace

koniakonia mam nadzieję, że wszystko się ułoży w rodzince

Ja jakoś też kiepsko sypiam ostatnio..

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------



Ja korzystam z publicznej "opieki" i miałam na razie razy 3 usg robione.. Nie na każdej wizycie dostaje skierowanie (bo do tej przychodni przyszpitalnej gdzie chodzę ma się swojego prowadzącego który daje skierowanie na USG osobno, a nie robi go sam). Oprócz tego odpłatnie poszliśmy na 3D i na początku ciąży pierwsze usg też prywatnie.

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------


super że imię wybrane! Imię Laura podoba sie mojej siostrze, która bardzo namawiała mnie byśmy dali swojej córci własnie tak na imię


A nad drugim imieniem też nie zastanawiałam się jeszcze, koniakonia jak Twoja Kaja będzie miała na drugie, bo dla swojej jeszcze nic nie mamy'Jakby byl chłopak to po mężu miałby drugie, a w przypadku dziewczynki to nie wiemy

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------



Jak się da to Kaja nie będzie mieć drugiego imienia, tylko nie wiem czy się w kościele zgodzą ( bo moja Mama sama nie wie po co dawali drugie jak pierwsze święte nie było i jej się w głowie kołacze ,ze kościól wymagał ) , bo Kaja nie jest chyba święte,a w sumie z tego się głownie tradycja nadawania drugiego imienia wywodzi u nas w rodzinie od lat tak jest, ja sama nie mam drugiego imienia, Nina też nie ma ( my święte mamy) i wcale mi już nie smutno, choć na bierzmowaniu sobie walnęłam Maria Magdalena ,żeby mieć tyle imion co wszyscy i biskup bierzmuje i mowi Maria , a ja Maria Magdalena ,poprawił się ufffff
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 17:39   #3749
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

A prospos otulaczka, ktorego temat ostatnio poruszylyscie, to ja dzisiaj pralam spiworki do spania malej i zauwazylam ze mam tez i otulaczek musze Was zmartwic bo one zadnych rzepow nie maja wiec jesli wszystkie otulaczki takie sa to moim zdaniem rozek lepszy
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 17:40   #3750
negila
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 796
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez cottonpuma Pokaż wiadomość
Na razie wybór między 3 się rozgrywa:

x-lander xa - ideał, gdyby nie to, że spacerówka się nie przekłada, co może być problemem gdyby córka musiała mnie widzieć (no ale mieszkam z teściami, a na spacerki mogę chodzić z mężem, to on będzie pchał a ja będę szła obok) albo przy paskudnej pogodzie (albo nigdzie nie pójdę, albo znów - z kimś) i problem nr 20 chwiejne mocowanie, na które jednak nikt nie narzekał : http://www.youtube.com/watch?v=aWBCzcH0eWQ

x-lander xq - przekładane siedzisko, ale za to malutkie piankowe koła przednie, znów to mocowanie :/

tako warrior: koła pompowane, duże, skrętne, mocowanie stabilne, 3punktowe, ale materiały są bardzo niskiej jakości... plus wykończenie - rzepy. Toporny, wielgachny, nie tak ładny jak x-lander.

Obydwa mają gwarancję 2 lata, cenowo - mniej więcej to samo.
x lander właśnie ze względu na te mocowanie, spacerówkę u nas najprawdopodobniej odpadnie chociaż bardzo mi się te wózki podobają- sa najbardziej zgrabne z tych co oglądałam

za to tako- miałaś możliwość go podnieść?? jest straaasznie ciężki! i właśnie taki toporny

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość

Moje dziecko ciagle dzisiaj mi w zebrach siedzi nie kopie, ale grzebie tam nozkami
moj dzieciak tak siedzi od soboty jak nie w żeberko to w boczek
__________________

negila jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:45.