Czy ma prawo ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-11, 19:32   #1
RoSa202
Monaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 494
Exclamation

Czy ma prawo ?


Hej Więc jest taka sytuacja - geografia to dla mnie najgorszy przedmiot jaki może być w szkole (na szczęście to już ostatni rok!). Moje oceny to 2,1,1 Nauczyciel gdy wystawiał propozycje ocen jeszcze przed świętami wystawił mi 2(miałam tylko jedną 2), czas do wystawiana zagrożeń był bodajże do 20 grudnia, a ja nie miałam owego zagrożenia. Moje pytanie - czy nauczyciel może teraz postawić mi ocenę niedostateczną na semestr jeśli wcześniej nie wystawił zagrożenia i mój rodzic nie podpisywał go na zebraniu? Najgorsze jest to że nauczyciel to jednocześnie dyrektor szkoły, ale przecież nie może być ponad prawem. Na poprawianie nie ma już czasu, bo oceny ndst trzeba wystawić do piątku.
Sama jestem na siebie zła, że olałam tą geografię, ale miałam poważne sprawy rodzinne + przygotowywałam się do konkursu.
RoSa202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 19:37   #2
sensiblee
Zadomowienie
 
Avatar sensiblee
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 724
Dot.: Czy ma prawo ?

Nie ma prawa jeśli nie poinformował Cię o zagrożeniu wcześniej ... tym bardziej , że rodzic nic nie podpisywał.
__________________
Studentka Psychologii
sensiblee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 20:26   #3
Kwaśna truskawka
Rozeznanie
 
Avatar Kwaśna truskawka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 936
Dot.: Czy ma prawo ?

Nie ma prawa.
Mimo wszystko radziłabym jak najszybciej poprawić oceny, nie wzięły się one z niczego innego jak zapewne z olewania przedmiotu.
Wydaje mi się, że nauczyciel jest na Ciebie zły za to że postawił Ci to 2 jako ocenę próbną na semestr, a Ty teraz masz to brzydko mówiąc gdzieś, bo po co sie uczyć skoro masz wystawione 2, oceny przeciez nie może już nauczyciel obnizyć.

a tak na marginesie: nawet jeśli nie wystawi Ci jedynki, to może dać dwójke z warunkiem i w drugim semestrze i tak bedziesz musiała zaliczac materiał z semestru pierszego
__________________
20.09.2014r.
Kwaśna truskawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 20:49   #4
Isiulaa
Przyczajenie
 
Avatar Isiulaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 13
Thumbs down Dot.: Czy ma prawo ?

Nie ma prawa! Chyba już powiedziałas o tym zdarzeniu rodzicom? Niech pójdą razem z Tobą na rozmowę z nauczycielem. Wątpię byś samą dała temu radę bo pewnie i tak postawi na swoim
Isiulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 21:06   #5
Natalka_Ewa
Raczkowanie
 
Avatar Natalka_Ewa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 65
Dot.: Czy ma prawo ?

Nie ma prawa, no ale miejmy nadzieję, że jako dyrektor właśnie nie jest "ponad prawem". Jak się uprze, to co można zrobić? A może on liczy, że jednak spróbujesz poprawiać?
__________________
Podróżuj o własnych siłach!
Natalka_Ewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 21:20   #6
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Czy ma prawo ?

Jesteś pełnoletnia? Jeśli nie to wyślij rodziców z pretensjami że nie są informowani (to jego obowiązek!!!!) o twoich problemach szkolnych.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 22:12   #7
libra777
Zakorzenienie
 
Avatar libra777
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 6 589
Dot.: Czy ma prawo ?

Może i nie ma prawa ,ale z nauczycielem nie wygrasz .Ty sama nie wiedziałaś jakie masz oceny?dopiero przed wystawieniem się zainteresowałas tym?
libra777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-11, 23:36   #8
RoSa202
Monaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 494
Dot.: Czy ma prawo ?

Cytat:
Napisane przez libra777 Pokaż wiadomość
Może i nie ma prawa ,ale z nauczycielem nie wygrasz .Ty sama nie wiedziałaś jakie masz oceny?dopiero przed wystawieniem się zainteresowałas tym?
byłam bardzo zajęta olimpiadą biologiczną i dlatego to tak wyszło. Mam jedną geo w tyg. która często przepada - to kolejny czynnik. Ponadto nauczyciel robi strasznie trudne testy i wymaga od nas wiedzy z rozszerzonej geografii - bo twierdzi, że może ktoś będzie zdawał maturę z tego przedmiotu(mimo że nie jestem na rozszerzonej)
Jutro się dowiem co mi wystawi, jeśli będzie groził mi 1, przyjdę z rodzicami.
RoSa202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 00:10   #9
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Czy ma prawo ?

jeśli nie poinformował wcześniej, to nie może ci teraz wystawić 1. Z resztą sprawdź w regulaminie szkoły, bo tam powinno być WSZYSTKO napisane.

ja się pytam, JAK można mieć takie oceny z GEOGRAFII... rozszerzona czy nie, to nie jest kwestia rozumienia (jak na matmie, fizycze czy chemii) tylko WYKUCIA. Zdawałam rozszerzoną maturę z tego przedmiotu i uwierz mi, że nie uczyłam się zarywając noce, bo większość wiadomości to najzwyklejsza, podstawowa wiedza ogólna...
pół roku się przygotowywałaś do konkursu z biologii...? ciekawe.
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 00:15   #10
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Czy ma prawo ?

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
jeśli nie poinformował wcześniej, to nie może ci teraz wystawić 1. Z resztą sprawdź w regulaminie szkoły, bo tam powinno być WSZYSTKO napisane.

ja się pytam, JAK można mieć takie oceny z GEOGRAFII... rozszerzona czy nie, to nie jest kwestia rozumienia (jak na matmie, fizycze czy chemii) tylko WYKUCIA. Zdawałam rozszerzoną maturę z tego przedmiotu i uwierz mi, że nie uczyłam się zarywając noce, bo większość wiadomości to najzwyklejsza, podstawowa wiedza ogólna...
pół roku się przygotowywałaś do konkursu z biologii...? ciekawe.
Ojesesmaryja, język angielski, język niemiecki, język polski, historia, geografia, biologia, wos, po i inne to też kwestia wykucia się a jak to wszystko zebrać to jednak mogło się dziewczynie zdarzyć. już nie dobijaj biednej dziewczyny. I do olimpiady z biologii przygotowuje się pewnie przez całe liceum
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 10:05   #11
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Czy ma prawo ?

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
jeśli nie poinformował wcześniej, to nie może ci teraz wystawić 1. Z resztą sprawdź w regulaminie szkoły, bo tam powinno być WSZYSTKO napisane.

ja się pytam, JAK można mieć takie oceny z GEOGRAFII... rozszerzona czy nie, to nie jest kwestia rozumienia (jak na matmie, fizycze czy chemii) tylko WYKUCIA. Zdawałam rozszerzoną maturę z tego przedmiotu i uwierz mi, że nie uczyłam się zarywając noce, bo większość wiadomości to najzwyklejsza, podstawowa wiedza ogólna...
pół roku się przygotowywałaś do konkursu z biologii...? ciekawe.
Normalnie. Ja jestem urodzonym osłem geograficznym, tak po prostu. Nie jestem w stanie nauczyć się geografii, mimo chęci. Co mi nie przeszkadzało studiować potem kierunku pokrewnego do prawa i wykuwać na pamięć tony przepisów, gdyż akurat pamięć mam doskonałą. Są rzeczy przychodzące niektórym z trudem, jeden nie jest w stanie opanować jęz. polskiego, drugi historii a trzeci geografii.

Co nie zmienia faktu, że autorka miała 2, nic nie zrobiła żeby to polepszyć, a potem jeszcze dostała dwie banie a teraz szuka "luki prawnej" zamiast nauczyć się i chodzić za nauczycielem żeby ją odpytał. Rzeczywiście poziom kształcenia nam opadł, a dzisiejszym nauczycielom serdecznie współczuję. Kiedyś to uczeń błagał żeby mógł poprawić oceny, a dzisiaj przychodzi z pretensjami, że postawienie mu pały jest nielegalne z powodu uchybień proceduralnych. Świat zwariował
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2012-01-12 o 10:07
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-12, 10:10   #12
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czy ma prawo ?

ale czy on w ogole mowi, ze chce Ci dac 1?
Moze on takze wie, ze masz problemy osobiste, wie ze startujesz w konkursach (a takich uczniow zawsze sie lekko lzej traktuje na innych przedmiotach, bo w koncu szkole przynosisz w jakies dziedzinie dume), moze to 2 bylo z najwazniejszego sprawdzianu, a 1 za nieuwazanie na lekcji. Poza tym jesli jest dyr. to moze nie miec czasu na odpytywanie uczniow i chce Cie miec mowiac brzydko z glowy i daje dwa, bo w koncu chodzilas i cos tam moze umiesz.

Takze nie martw sie na zapas.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 10:11   #13
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Czy ma prawo ?

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Co nie zmienia faktu, że autorka miała 2, nic nie zrobiła żeby to polepszyć, a potem jeszcze dostała dwie banie a teraz szuka "luki prawnej" zamiast nauczyć się i chodzić za nauczycielem żeby ją odpytał. Rzeczywiście poziom kształcenia nam opadł, a dzisiejszym nauczycielom serdecznie współczuję. Kiedyś to uczeń błagał żeby mógł poprawić oceny, a dzisiaj przychodzi z pretensjami, że postawienie mu pały jest nielegalne z powodu uchybień proceduralnych. Świat zwariował
Zgadzam się. Jak ja jeszcze chodziłam do szkoły (a to wcale nie było dawno, jestem zaledwie na 3 roku studiów), to mając kiepskie oceny w życiu nie przyszłoby mi do głowy lecieć do nauczyciela z rodzicami, tylko pierwsze, co bym zrobiła, to starała się za wszelką cenę te pały poprawić. A teraz uczeń dostaje 1 i to wina nauczyciela... Ja jestem głąbem z przedmiotów ścisłych, z fizyki w 1 kl. gimnazjum miałam nawet pałę na semestr, mimo że z ocen wychodziła mi dwója, ale moim ostatnim pomysłem było lecieć z rodzicami i robić aferę pt. "pani nie miała prawa!", bo niestety pałki miałam również i zasłużyłam.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 11:04   #14
Meier Link
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 323
Dot.: Czy ma prawo ?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ja jestem głąbem z przedmiotów ścisłych, z fizyki w 1 kl. gimnazjum miałam nawet pałę na semestr, mimo że z ocen wychodziła mi dwója, ale moim ostatnim pomysłem było lecieć z rodzicami i robić aferę pt. "pani nie miała prawa!", bo niestety pałki miałam również i zasłużyłam.
Jeśli wychodziła Ci 2, to czemu zasłużyłaś na 1?
Meier Link jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 11:31   #15
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Czy ma prawo ?

Cytat:
Napisane przez Meier Link Pokaż wiadomość
Jeśli wychodziła Ci 2, to czemu zasłużyłaś na 1?
No bo jedynki też miałam. Zresztą, wiedza jaką miałam (i nauczycielka o tym wiedziała) wcale nie była na 2. Co z tego, że z klasówki dostałam ledwo dwójczynę, jak z kartkówek same pały albo jak stałam przed tablicą, to żadnego równania nie byłam w stanie rozwiązać. Nie zapominajmy, że ocena składa się też z tego, co nauczyciel wie o uczniu - w końcu go obserwuje. Dlatego często aktywnym uczniom jest się w stanie ocenę podnieść, a tym, którzy nie robią nic, przeciwnie.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 15:37   #16
slodki_lizaczek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: WiElKoPoLsKa ;-)
Wiadomości: 344
Dot.: Czy ma prawo ?

Cytat:
Napisane przez RoSa202 Pokaż wiadomość
Hej Więc jest taka sytuacja - geografia to dla mnie najgorszy przedmiot jaki może być w szkole (na szczęście to już ostatni rok!). Moje oceny to 2,1,1 Nauczyciel gdy wystawiał propozycje ocen jeszcze przed świętami wystawił mi 2(miałam tylko jedną 2), czas do wystawiana zagrożeń był bodajże do 20 grudnia, a ja nie miałam owego zagrożenia. Moje pytanie - czy nauczyciel może teraz postawić mi ocenę niedostateczną na semestr jeśli wcześniej nie wystawił zagrożenia i mój rodzic nie podpisywał go na zebraniu? Najgorsze jest to że nauczyciel to jednocześnie dyrektor szkoły, ale przecież nie może być ponad prawem. Na poprawianie nie ma już czasu, bo oceny ndst trzeba wystawić do piątku.
Sama jestem na siebie zła, że olałam tą geografię, ale miałam poważne sprawy rodzinne + przygotowywałam się do konkursu.
powiem ci tak:

nie ma prawa wystawić ci oceny ndst ale jak będziesz się kłucić to będziesz na cenzurowana i tak na 95% możesz się szykować na komisa.... u mnie w szkole też była taka sytuacja dwa lata temu koleżanka nie miała wystawionej ndst. jak były propozycje... a na koniec sie okazało że wychodzi jej ndst. i się kłuciła to została się na koniec roku z komisem....
slodki_lizaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 15:51   #17
anuscha
Rozeznanie
 
Avatar anuscha
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 512
Dot.: Czy ma prawo ?

A mi się wydaję, że niestety ma prawo. Moja koleżanka miała podobną sytuację i nie przejmowała się, bo nauczyciel nie wystawił jej zagrożenia. A pod koniec semestru powiedział jej, że może jej postawić 1, tylko musi napisać uzasadnienie dlaczego nie wystawił wcześniej takiej oceny proponowanej i to chyba rzeczywiście jest zgodne z prawem, ale nie wiem czy we wszystkich szkołach obowiązuje to samo.
anuscha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 16:51   #18
Meier Link
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 323
Dot.: Czy ma prawo ?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
No bo jedynki też miałam. Zresztą, wiedza jaką miałam (i nauczycielka o tym wiedziała) wcale nie była na 2. Co z tego, że z klasówki dostałam ledwo dwójczynę, jak z kartkówek same pały albo jak stałam przed tablicą, to żadnego równania nie byłam w stanie rozwiązać. Nie zapominajmy, że ocena składa się też z tego, co nauczyciel wie o uczniu - w końcu go obserwuje. Dlatego często aktywnym uczniom jest się w stanie ocenę podnieść, a tym, którzy nie robią nic, przeciwnie.
Może Autorka uważa, że pomimo ocen należy jej się dopuszczający ze względu na prezentowaną wiedzę i aktywność.

Mnie się wydaje, że nauczyciel nie może tak postąpić. Jak chodziłam do szkoły, jeden z nauczycieli ubolewał, że nie może mu postawić koledze niedostatecznego właśnie dlatego, że nie zawiadomił rodziców na czas, ale to było 9 lat temu. Mimo wszystko starałabym się uniknąć konfliktu z nauczycielem, bo może się odgrywać w przyszłym semestrze.
Meier Link jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 17:35   #19
3asiex
Zadomowienie
 
Avatar 3asiex
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 169
Dot.: Czy ma prawo ?

Aż taka stara nie jestem ale moim zdaniem to całe nasze szkolnictwo schodzi na psy.

Masz jak byk:

"III. Klasyfikowanie semestralne, roczne – promowanie
1. Klasyfikowanie semestralne i roczne polega na podsumowaniu osiągnięć edukacyjnych
ucznia w danym semestrze albo roku z zajęć edukacyjnych określonych w szkolnym
planie nauczania i ustaleniu ocen klasyfikacyjnych oraz oceny z zachowania.
2. Na około trzy tygodnie przed semestralnym albo rocznym klasyfikacyjnym posiedzeniem
rady pedagogicznej poszczególni nauczyciele i wychowawca klasy mają obowiązek
poinformować ucznia i jego rodziców (prawnych opiekunów) o przewidywanych dla
niego ocenach semestralnych albo rocznych z zajęć edukacyjnych i przewidywanej ocenie
z zachowania.
3. Fakt poinformowania ucznia i jego rodziców (prawnych opiekunów) o przewidywanych
dla niego ocenach semestralnych albo rocznych, nie jest równoznaczny z wystawieniem
proponowanej oceny. Uczeń, który w okresie od poinformowania o przewidywanej ocenie
klasyfikacyjnej do jej wystawienia obniży zasób wiedzy i umiejętności lub przestanie
uczęszczać na zajęcia (uczęszcza nieregularnie), może otrzymać niższą ocenę
klasyfikacyjną od przewidywanej."


A reszta tu dla przykładu
http://www.lo44.edu.pl/dokumenty/XLIV_LO_WSO.pdf
jest takie coś jak Wewnątrzszkolny system oceniania i pewnie nie chciało Ci się do niego zajrzeć.

A przy okazji tak każdy roztrząsa czy miał prawo wystawić 1 czy nie, a co z obowiązkami ucznia? Może sobie je w buty wsadzić a potem płakać albo rodziców wysyłać? Do 18 lat jest obowiązek uczenia się i niekoniecznie trzeba co roku w kolejnej klasie być...
__________________
Love Is A Losing Game...

Miałem taki piękny sen, że byłem ostatnim ssakiem na ziemi.(Mort: a ja w nim byłem?) Tak ale jako padlina.

3asiex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-12, 17:43   #20
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: Czy ma prawo ?

Cytat:
Napisane przez anuscha Pokaż wiadomość
A mi się wydaję, że niestety ma prawo. Moja koleżanka miała podobną sytuację i nie przejmowała się, bo nauczyciel nie wystawił jej zagrożenia. A pod koniec semestru powiedział jej, że może jej postawić 1, tylko musi napisać uzasadnienie dlaczego nie wystawił wcześniej takiej oceny proponowanej i to chyba rzeczywiście jest zgodne z prawem, ale nie wiem czy we wszystkich szkołach obowiązuje to samo.

Mi w szkole średniej nauczycielka wystawiła zagrożenie tydzień przed radą pedagogiczną..
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 17:44   #21
komicznie
Wtajemniczenie
 
Avatar komicznie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: łdz/wro
Wiadomości: 2 361
Dot.: Czy ma prawo ?

Cytat:
Napisane przez 3asiex Pokaż wiadomość
Aż taka stara nie jestem ale moim zdaniem to całe nasze szkolnictwo schodzi na psy.

Masz jak byk:

"III. Klasyfikowanie semestralne, roczne – promowanie
1. Klasyfikowanie semestralne i roczne polega na podsumowaniu osiągnięć edukacyjnych
ucznia w danym semestrze albo roku z zajęć edukacyjnych określonych w szkolnym
planie nauczania i ustaleniu ocen klasyfikacyjnych oraz oceny z zachowania.
2. Na około trzy tygodnie przed semestralnym albo rocznym klasyfikacyjnym posiedzeniem
rady pedagogicznej poszczególni nauczyciele i wychowawca klasy mają obowiązek
poinformować ucznia i jego rodziców (prawnych opiekunów) o przewidywanych dla
niego ocenach semestralnych albo rocznych z zajęć edukacyjnych i przewidywanej ocenie
z zachowania.
3. Fakt poinformowania ucznia i jego rodziców (prawnych opiekunów) o przewidywanych
dla niego ocenach semestralnych albo rocznych, nie jest równoznaczny z wystawieniem
proponowanej oceny. Uczeń, który w okresie od poinformowania o przewidywanej ocenie
klasyfikacyjnej do jej wystawienia obniży zasób wiedzy i umiejętności lub przestanie
uczęszczać na zajęcia (uczęszcza nieregularnie), może otrzymać niższą ocenę
klasyfikacyjną od przewidywanej."


A reszta tu dla przykładu
http://www.lo44.edu.pl/dokumenty/XLIV_LO_WSO.pdf
jest takie coś jak Wewnątrzszkolny system oceniania i pewnie nie chciało Ci się do niego zajrzeć.

A przy okazji tak każdy roztrząsa czy miał prawo wystawić 1 czy nie, a co z obowiązkami ucznia? Może sobie je w buty wsadzić a potem płakać albo rodziców wysyłać? Do 18 lat jest obowiązek uczenia się i niekoniecznie trzeba co roku w kolejnej klasie być...



Poprzedniczka dobrze mówi, polać

Prawda, WSO i Statut szkolny powinny być Twoim jedynym źródłem informacji!! Swoją drogą widać, ze zawaliłaś ale omijając to- tylko w WSO znajdziesz informacje czy ma prawo czy nie, ale moim zdaniem, znając wiele szkolnych statutów i po wielu szkolnych utarczkach TAK, miał prawo wystawić ci ndst skoro zdobyłaś dwie pałki.


__________________
Gdy palec wskazuje na niebo, tylko głupiec patrzy na palec.

Edytowane przez komicznie
Czas edycji: 2012-01-12 o 17:46
komicznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 18:21   #22
RoSa202
Monaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 494
Dot.: Czy ma prawo ?

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
jeśli nie poinformował wcześniej, to nie może ci teraz wystawić 1. Z resztą sprawdź w regulaminie szkoły, bo tam powinno być WSZYSTKO napisane.

ja się pytam, JAK można mieć takie oceny z GEOGRAFII... rozszerzona czy nie, to nie jest kwestia rozumienia (jak na matmie, fizycze czy chemii) tylko WYKUCIA. Zdawałam rozszerzoną maturę z tego przedmiotu i uwierz mi, że nie uczyłam się zarywając noce, bo większość wiadomości to najzwyklejsza, podstawowa wiedza ogólna...
pół roku się przygotowywałaś do konkursu z biologii...? ciekawe.
Do Olimpiady, przez którą mogę zdobyć indeks uczelni. Uwierz że miałam z tym dużo pracy, a na geografie musiałam się nauczyć np. mapy ze wszystkimi rzekami, parkami, jeziorami, kanałami,województwami itp i po prostu nie starczyło mi czasu.
RoSa202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 18:32   #23
peggy7
Zadomowienie
 
Avatar peggy7
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 599
Dot.: Czy ma prawo ?

Cytat:
Napisane przez RoSa202 Pokaż wiadomość
Do Olimpiady, przez którą mogę zdobyć indeks uczelni. Uwierz że miałam z tym dużo pracy, a na geografie musiałam się nauczyć np. mapy ze wszystkimi rzekami, parkami, jeziorami, kanałami,województwami itp i po prostu nie starczyło mi czasu.
Hmm wiesz co, jesteś w liceum, a takich rzeczy to np. ja się w gimnazjum uczyłam - tych rzek, parków itp.

Olimpiada olimpiadą, ale ignorantem być się nie powinno. Pójdziesz na studia i już nigdy nie poznasz województw w Polsce? No proszę. Inteligencja zobowiązuje - a jak mniemam głupia nie jesteś, skoro biologii się umiałaś nauczyć.
peggy7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 18:38   #24
3asiex
Zadomowienie
 
Avatar 3asiex
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 169
Dot.: Czy ma prawo ?

Cytat:
Napisane przez RoSa202 Pokaż wiadomość
Do Olimpiady, przez którą mogę zdobyć indeks uczelni. Uwierz że miałam z tym dużo pracy, a na geografie musiałam się nauczyć np. mapy ze wszystkimi rzekami, parkami, jeziorami, kanałami,województwami itp i po prostu nie starczyło mi czasu.
Na 2 można cokolwiek się nauczyć a nie wszystko na blachę...

Cytat:
ale przecież nie może być ponad prawem
To twój komentarz o nauczycielu... Tyle że mam wrażenie że to ty masz ochotę być "poza prawem" ze względu na olimpiadę...



I jeszcze jedno. Nie znam kierunku studiów gdzie nie byłoby kilku naprawdę ciężkich zajęć ewentualnie podłych i czepialskich wykładowców. Co wtedy zrobisz? Wygląda na to że całą resztę olejesz bo wyda Ci się mniej potrzebna. Tyle, że wtedy reszta profesorów zrobi na wieść że nie miałaś kiedy choćby przeczytać materiału i ze studiowania.
__________________
Love Is A Losing Game...

Miałem taki piękny sen, że byłem ostatnim ssakiem na ziemi.(Mort: a ja w nim byłem?) Tak ale jako padlina.


Edytowane przez 3asiex
Czas edycji: 2012-01-12 o 19:04
3asiex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 19:41   #25
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Czy ma prawo ?

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
jeśli nie poinformował wcześniej, to nie może ci teraz wystawić 1. Z resztą sprawdź w regulaminie szkoły, bo tam powinno być WSZYSTKO napisane.

ja się pytam, JAK można mieć takie oceny z GEOGRAFII... rozszerzona czy nie, to nie jest kwestia rozumienia (jak na matmie, fizycze czy chemii) tylko WYKUCIA. Zdawałam rozszerzoną maturę z tego przedmiotu i uwierz mi, że nie uczyłam się zarywając noce, bo większość wiadomości to najzwyklejsza, podstawowa wiedza ogólna...
pół roku się przygotowywałaś do konkursu z biologii...? ciekawe.
Zdziwiłabyś się jakie oceny muszę wystawiać moim uczniom z religii w gimnazjum. W tym semestrze się zagapiłam i zagrożeń nie powypisywałam ale na koniec roku tak nie będzie. Dzieciom się uczyć nie chce i nie wiem czy oni ogólnie coraz głupsi nie są. I wymagania im się obniża.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem

Edytowane przez Ninquelote
Czas edycji: 2023-11-24 o 08:50
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 01:43   #26
RoSa202
Monaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 494
Dot.: Czy ma prawo ?

dzięki za pomoc Poprawiłam dwa sprawdziany i wystawił mi 3, także jest dobrze
RoSa202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 06:51   #27
Lunitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 137
Dot.: Czy ma prawo ?

oczywiscie ,że ma prawo.
po pierwsze jest to ocena proponowana co nie jest równoznaczne z oceną końcowosemestralną. Ocena ta może ulec zmianie zarówno na lepsze jak i na gorsze. Przecież do końca semestru od 20 grudnia do 20 stycznia jest jeszcze miesiąc. Nauczyciel w tym czasie też pyta,robi kartkówki a oceny w dalszym ciągu wystawiane są na I semestr więc te proponowane mogą się zmienić.
po drugie nauczyciel na miesiąc przed ma prawo poinformować rodziców tylko o ocenach niedostatecznych, o pozostałych informuje sie na 2 tyg - tydzień przed radą. Jeżeli ktoś ma np. średnią 1,8 z przedmiotu to jest to ocena 2 natomiast gdy załapie w ciągu tego miesiąca np 1 z odpowiedzi i 1 z pracy domowej to oczywiście średnia się zmienia i ocena też. Ludzie zacznijcie myśleć a nie tylko roszczenia w głowie.
__________________
''Moda przemija, styl pozostaje''
Coco Chanel

Wielkie oszczędzanie


książki przeczytane 25/2012
Lunitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 09:42   #28
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Czy ma prawo ?

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Zdziwiłabyś się jakie oceny muszę wystawiać moim uczniom z religii w gimnazjum. W tym semestrze się zagapiłam i zagrożeń nie powypisywałam ale na koniec roku tak nie będzie. Dzieciom się uczyć nie chce i nie wiem czy oni ogólnie coraz głupsi nie są. I wymagania im się obniża.
Akurat złym ocenom z religii to się nie dziwię U mnie wszyscy mieli kiepskie, bo akurat uważam za przesadę kartkówki i odpytywanie z tego przedmiotu, którego ani na maturze nie można zdawać, ani tak naprawdę nie za bardzo się w życiu do czegokolwiek przyda.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 19:30   #29
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Czy ma prawo ?

To można powtarzac klasę z powodu oceny niedostatecznej z religii?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 20:19   #30
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Czy ma prawo ?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
To można powtarzac klasę z powodu oceny niedostatecznej z religii?
Nie. Można mieć uroczy niedostateczny na świadectwie. Taka wizja motywuje do poprawy czegokolwiek. Ale to się zdarza u osób które ze wszystkiego mają bardzo kiepskie oceny. Można się też w ostateczności wypisać z religii i się wtedy na świadectwie nie ma nic.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:04.