Niecodzienny problem... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-20, 22:43   #1
greenheart
Raczkowanie
 
Avatar greenheart
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 33

Niecodzienny problem...


Witajcie

Mój problem może wydać się dziwny ale mam nadzieje że ktoś z Was (bądź ktoś znajomy) spotkał się z tym problemem…

Od paru miesięcy mam ogromny problem z pisaniem… Mianowicie podczas próby pisania boli mnie strasznie ręka (w nadgarstku i w ramieniu) domyślam się że jest to spowodowane zbyt mocnym trzymaniem długopisu ( co zauważyłam dopiero ostatnio i choć chce to zmienić nie potrafię! -bardzo prawdopodobne że wcześniej również uciskałam ale na pewno nie tak mocno…). Rękę również jakoś źle układam strasznie zawracam dłoń w stronę ciała… Na dodatek każdy wyraz wygląda gorzej a jeżeli by pisał go 5 latek! (falista linia przy każdej literce oraz każda ułożona w różną stronę a niektóre nawet nie mieszczą się w kratce;/) No i oczywiście pisanie zajmuje mi dużo więcej czasu (średnio stronę A4 pisze PÓŁ GODZINY !)
Zauważyłam również że na zajęciach sprawia mi to większy problem a jeżeli przepisuje coś w domu… Jednak dziś jak uzupełniałam zeszyt to po 4 godzinach znów ‘nie mogę’ pisać… Strasznie jest to frustrujące bo na uczelni jestem wyśmiewana bo nikt nie może się po mnie rozczytać (czasami nawet sama mam problem) a na zaliczeniach to w ogóle porażka wszyscy piszą po 4 str a ja góra jedną;/ a nie jest tajemnicą że duży wpływ na zaliczenie ma ilość i estetyka…
Starałam się coś zrobić… Zmieniałam długopisy, przepisywałam artykuły (z myślą że jakoś ‘wyrobi mi się’ pismo) ale niestety nadal ‘koślawe’ to wszystko było a ja tylko się denerwowałam że nic to nie daje i coraz bardziej się załamywałam … Drukowałam sobie nawet szlaczki dla przedszkolaków z kropeczkami(sama się załamuję na samą myśl!) ale musze przyznać że jak się nie skupiałam co pisze to nawet lekko trzymałam długopis i raczej poprawnie oraz ręka nie bolała…

Nie wiem co naprawdę robić, załamuje się już… Szukałam pomocy w Internecie ale jak znalazłam jakąś dolegliwość to coś pasowało do mnie ale nie wszystko… Myślałam nawet żeby udać się do lekarza ale jakiego?

Czekam na każdą odpowiedź chociaż wątpię czy ktoś miał do czynienia z takim ‘czymś…’ ;(
greenheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 22:56   #2
was ukochany baczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 408
Dot.: Niecodzienny problem...

rzeczywiście nie spotkałam się z czymś takim i zastanawiam się czy to jest problem natury psychicznej czy fizycznej ale po tym zdaniu- "musze przyznać że jak się nie skupiałam co pisze to nawet lekko trzymałam długopis i raczej poprawnie oraz ręka nie bolała" to myślę że psychicznej.. rozumiem że jak się stresujesz na uczelni jak musisz coś dużo pisać czy to zaliczenie czy co to wtedy tak jest co nie? może próbuj w domu pisać sobie tak po mału, ćwiczyć nadgarstek uważając przy tym żeby zbyt mocno nie ściskać bo chyba to ściskanie powoduje ból ręki
was ukochany baczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 22:59   #3
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Niecodzienny problem...

Takie objawy pasują do dysleksji i tzw. „męczliwej ręki”.

Choć dziwne, że dopiero teraz masz tego typu problemy. Możliwe, że za bardzo denerwujesz się na uczelni, przez to mocniej przyciskasz długopis, ręka się przez to szybciej męczy i w efekcie jeszcze się obrywa charakterowi pisma
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 23:01   #4
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Niecodzienny problem...

Na początek lekarz rodzinny, który mógłby np. zlecić rentgen nadgarstka/ręki oraz dać skierowanie do ortopedy/reumatologa/neurologa zależnie od wywiadu. Tak czy siak - lekarz wskazany.

Jeśli wykluczysz kwestie medyczne - to sugeruję wybrać się do pedagoga/psychologa.

No właśnie, jak było wcześniej?
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu

Edytowane przez ama4
Czas edycji: 2012-01-20 o 23:06
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 23:03   #5
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Niecodzienny problem...

a wcześniej też tak miałaś?
idź najpierw do lekarzo ogólnego, potem neurolog lub psycholog.
może jakieś ćwiczenia rozliźniające na ręce i kręgosłup?
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 23:05   #6
Ryfka
Zadomowienie
 
Avatar Ryfka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 662
Dot.: Niecodzienny problem...

Możesz mieć kurcz pisarski, idź do lekarza rodzinnego dostaniesz skierowanie dalej. Prawdopodobnie do neurologa, bo oni zajmują się leczeniem dystonii. A masz objawy też jak wykonujesz jakieś inne czynności precyzyjne rękami, np. zapinasz guziki?

Edytowane przez Ryfka
Czas edycji: 2012-01-20 o 23:06
Ryfka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 23:22   #7
greenheart
Raczkowanie
 
Avatar greenheart
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 33
Dot.: Niecodzienny problem...

Cytat:
Napisane przez was ukochany baczek Pokaż wiadomość
rozumiem że jak się stresujesz na uczelni jak musisz coś dużo pisać czy to zaliczenie czy co to wtedy tak jest co nie?
wtedy zazwyczaj ale jak mam sie gdzies podpisac-byle gdzie jaka kolwiek lista czy przy skladaniu komuś życzen na kartce to bywa to samo...

odnośnie bólu reki-dała bym rade to wytrzymać (gdyż nie jest silny) gdybym mogła przy tym pisać... ale niestety to mi uniemożliwia gdyż ten ból przypomina jak by 'skurcz'(?) nie wiem jak by zdretwienie ręki że po każdej literce muszę przekrecić długopis i zmienić ułożenie ręki;/

Cytat:
Napisane przez anjuta Pokaż wiadomość
a wcześniej też tak miałaś?
idź najpierw do lekarzo ogólnego, potem neurolog lub psycholog.
może jakieś ćwiczenia rozliźniające na ręce i kręgosłup?
wcześniej tzn. liceum gimnazjum miałam problem tylko z 'prędkością'
pisania... jak było coś bardzo szybko dyktowane to nie nadążałam( chociaż podejrzewam że mogła bym nadażyć ale byłam straszna pedantka i wolałam nie pisać a jeżeli mazgrolić) ale na bank szybciej pisałam niż teraz ale charakter miałam bez zarzutu a nawet bym mogła powiedzieć że b.ładny i bardzo czytelny)

ćwiczenia na nadgarstek wykonuje pare razy dziennie po ok 3 min... ale to nic nie daje...

---------- Dopisano o 00:22 ---------- Poprzedni post napisano o 00:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Ryfka Pokaż wiadomość
Możesz mieć kurcz pisarski, idź do lekarza rodzinnego dostaniesz skierowanie dalej. Prawdopodobnie do neurologa, bo oni zajmują się leczeniem dystonii. A masz objawy też jak wykonujesz jakieś inne czynności precyzyjne rękami, np. zapinasz guziki?
też o tym czytałam ale nie zupełnie do mnie to pasuje... ale już sama nie wiem...

a przy niczym innym tego nie dostrzegam...
greenheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-20, 23:29   #8
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Niecodzienny problem...

Idź do lekarza. Przez forum możemy wysnuć wiele teorii ale nie wyleczymy Cię na pewno
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 23:32   #9
greenheart
Raczkowanie
 
Avatar greenheart
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 33
Dot.: Niecodzienny problem...

wiem wiem pójdę tylko nie wiedziałam w ogóle do jakiego (rodzinnego czy bezpośrednio prywatnie się udać...) ale ze względu na sesje bedę musiała to przełożyć dopiero na za tydzień...
Tylko boję się wyśmiania i przepisania tylko jakiejś maści co nic mi nie da...;/
greenheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 23:34   #10
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Niecodzienny problem...

Nie bój się wyśmiania, bo jak Cię wyśmieją/dadzą maść to znaczy, że to oni powinni się wstydzić.

Spróbuj może póki co do rodzinnego a jak to nie pomoże lub nie da żadnych efektów, to możesz potem uderzyć do prywatnego.
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 23:40   #11
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Niecodzienny problem...

Cytat:
Napisane przez greenheart Pokaż wiadomość
wtedy zazwyczaj ale jak mam sie gdzies podpisac-byle gdzie jaka kolwiek lista czy przy skladaniu komuś życzen na kartce to bywa to samo...

odnośnie bólu reki-dała bym rade to wytrzymać (gdyż nie jest silny) gdybym mogła przy tym pisać... ale niestety to mi uniemożliwia gdyż ten ból przypomina jak by 'skurcz'(?) nie wiem jak by zdretwienie ręki że po każdej literce muszę przekrecić długopis i zmienić ułożenie ręki;/



wcześniej tzn. liceum gimnazjum miałam problem tylko z 'prędkością'
pisania... jak było coś bardzo szybko dyktowane to nie nadążałam( chociaż podejrzewam że mogła bym nadażyć ale byłam straszna pedantka i wolałam nie pisać a jeżeli mazgrolić) ale na bank szybciej pisałam niż teraz ale charakter miałam bez zarzutu a nawet bym mogła powiedzieć że b.ładny i bardzo czytelny)

ćwiczenia na nadgarstek wykonuje pare razy dziennie po ok 3 min... ale to nic nie daje...

---------- Dopisano o 00:22 ---------- Poprzedni post napisano o 00:17 ----------


też o tym czytałam ale nie zupełnie do mnie to pasuje... ale już sama nie wiem...

a przy niczym innym tego nie dostrzegam...
podobnej precyzji jak pisanie wymaga np trzymanie igły przy przyszywaniu guzika

a te ćwiczenia to wymysliłaś sama czy masz od kogoś?
miałaś jakiś uraz ręki, szyi?

---------- Dopisano o 00:40 ---------- Poprzedni post napisano o 00:36 ----------

Cytat:
Napisane przez greenheart Pokaż wiadomość
wiem wiem pójdę tylko nie wiedziałam w ogóle do jakiego (rodzinnego czy bezpośrednio prywatnie się udać...) ale ze względu na sesje bedę musiała to przełożyć dopiero na za tydzień...
Tylko boję się wyśmiania i przepisania tylko jakiejś maści co nic mi nie da...;/
masć to możesz póki co sama kupic w aptece, np końską rozgrzewającą.
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-20, 23:43   #12
greenheart
Raczkowanie
 
Avatar greenheart
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 33
Dot.: Niecodzienny problem...

Cytat:
Napisane przez anjuta Pokaż wiadomość
podobnej precyzji jak pisanie wymaga np trzymanie igły przy przyszywaniu guzika

a te ćwiczenia to wymysliłaś sama czy masz od kogoś?
miałaś jakiś uraz ręki, szyi?
ćwiczenia zwykłe z internetu (np. kręcenie nadgarstkiem czy taka 'fala' dwoma rękami...)
miałam w ok 3 kl podstawówki złamaną prawą rękę w ramieniu ale wątpie żeby to miało jakikolwiek wpływ...
greenheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 23:44   #13
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Niecodzienny problem...

Teoretycznie może mieć wpływ. Na tym etapie nie można niczego wykluczyć, więc powtórzę: rentgen byłby wskazany.
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 23:55   #14
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Niecodzienny problem...

A czy pasują Ci objawy tzw. zespołu cieśni nadgarstka? To dość popularne dzisiaj schorzenie, zwłaszczajak ktoś dużo pisze - ręcznie albo na maszynie albo posługuje się myszką czy uprawia sport typu tenis - chodzi o ucisk na nerw. Poczytaj sobie: http://www.zdrowebiuro.pl/zespol_ciesni_nadgarstka.php czy http://rehabilitacja.wieszjak.pl/reh...bilitacja.html
Znajdziesz wiele stron na ten temat, bo to wcale nie jest rzadkie schorzenie. Może to Ci pomoże w decyzji, do jakiego lekarza się udać.

Edytowane przez SzmaragdowyKotek
Czas edycji: 2012-01-20 o 23:56
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 00:11   #15
greenheart
Raczkowanie
 
Avatar greenheart
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 33
Dot.: Niecodzienny problem...

eh czytałam to wszystko... naprawę dużo stron zwiedziłam zanim odważyłam sie napisać... jedynie się upewniłam że lekarz jest niezbędny... ale dziekuję za zainteresowanie i podsyłanie linków
greenheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 00:24   #16
PerfekcyjnaNiedoskonalosc
Raczkowanie
 
Avatar PerfekcyjnaNiedoskonalosc
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 55
Dot.: Niecodzienny problem...

Ja też zauważyłam u siebie coś podobnego - ja przypuszczam, że to dlatego, że większość piszę na klawiaturze - np. programiści miewają tego typu problemy z odręcznym pismem.
PerfekcyjnaNiedoskonalosc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 00:30   #17
greenheart
Raczkowanie
 
Avatar greenheart
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 33
Dot.: Niecodzienny problem...

i zrobiłaś coś z tym?
greenheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 07:38   #18
Maziunia88
Raczkowanie
 
Avatar Maziunia88
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 166
Dot.: Niecodzienny problem...

Może to być zwyrodnienie nadgarstka, więc najpierw do lekarza ogólnego a następnie na rentgen.
Maziunia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 07:55   #19
Diableria
Raczkowanie
 
Avatar Diableria
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 106
GG do Diableria
Dot.: Niecodzienny problem...

Lekarz ogólny ----> neurolog.
__________________
Wymienię / sprzedam tanio trzy tubki Rajskiej Czerwieni Koleston Perfect Vibrant Reds Welli
Sczegóły i zdjęcia w tym poście: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=824
Diableria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-21, 08:04   #20
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Niecodzienny problem...

A ja (tak doraźnie) na Twoim miejscu spróbowałabym pisać... piórem. Zobaczysz, czy to robi różnicę
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 08:49   #21
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: Niecodzienny problem...

Ja miałam (i w sumie mam) podobny problem, tylko on wiąże się chyba z moją leworęcznością. Po prostu nie potrafię szybko pisać, gdy piszę odrobinę szybciej (czytaj: dla większości normalnym tempem) boli mnie ręka w nadgarstku, czasem przedramię. Również ściskam długopis tylko nie robię tego ze zdenerwowania, a raczej dlatego, że mam wrażenie, iż moja ręka nie jest do końca tak sprawna. Ściskanie długopisu daje mi nad nią większą kontrolę

Nigdy nie potrafiłam robić dobrych notatek na wykładach. Przy notowaniu nie mogłam nadążyć za wykładowcą, tym samym bazgrałam jak kura pazurem (gdy piszę wolno, piszę naprawdę ładnie, często jestem chwalona za przejrzysty charakter pisma - o ironio!) i nie mogłam się po sobie rozczytać - notatki więc nie były przydatne.

Pisząc wolniej, nie byłam też w stanie zapisać wszystkiego co ważne i notatki nie były pełne - znowu się do niczego nie nadawały.

Edytowane przez Black Rainbow
Czas edycji: 2012-01-21 o 08:51
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 09:16   #22
rzapek
Zakorzenienie
 
Avatar rzapek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 350
Dot.: Niecodzienny problem...

ja na Twoim miejscu wybralabym sie do lekarza ogolnego a potem do psychologa/neurologa. Bo moze to byc objaw, ze kiedys bedziesz miala SM, a moze byc po prostu wszystko "tylko" natury psychicznej. Nie ma co wysuwac teorii przez internet, wiec tak, jak wiekszosc dziewczyn napisalo - lekarz ogolny a potem neurolog i/lub psycholog.
__________________

bynajmniej TO NIE przynajmniej
rzapek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 10:02   #23
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Niecodzienny problem...

Z objawów, które wypisałaś, wychodzi na to, że masz dysleksję związaną z nieodpowiednią techniką pisania.
Przede wszystkim - radzę wizytę w poradni psychologiczno-pedagogicznej.
Po co? Jeśli faktycznie masz dysleksję, to dostaniesz orzeczenie, które możesz przedłożyć prowadzącym zajęcia i będziesz miała prawo do zdawania egzaminów/zaliczeń ustnie.
Poza tym, dostaniesz odpowiedni zestaw ćwiczeń (jesli chcesz, mogę poszukać w notatkach odpowiednie), które bywają pomocne przy złej technice pisania (pismo szkolno-podstawówkowe, powolne tempo i zbyt silny chwyt narzędzia pisarskiego)
lapida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 14:12   #24
greenheart
Raczkowanie
 
Avatar greenheart
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 33
Dot.: Niecodzienny problem...

tylko że ja za mocno trzymam sam długopis a nie przyciskam do kartki więc raczej wymiana go no pióro nic nie da...
greenheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 14:51   #25
Kaja-ja
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaja-ja
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 481
GG do Kaja-ja
Dot.: Niecodzienny problem...

Cytat:
Napisane przez SzmaragdowyKotek Pokaż wiadomość
A czy pasują Ci objawy tzw. zespołu cieśni nadgarstka? To dość popularne dzisiaj schorzenie, zwłaszczajak ktoś dużo pisze - ręcznie albo na maszynie albo posługuje się myszką czy uprawia sport typu tenis - chodzi o ucisk na nerw. Poczytaj sobie: http://www.zdrowebiuro.pl/zespol_ciesni_nadgarstka.php czy http://rehabilitacja.wieszjak.pl/reh...bilitacja.html
Znajdziesz wiele stron na ten temat, bo to wcale nie jest rzadkie schorzenie. Może to Ci pomoże w decyzji, do jakiego lekarza się udać.
Też pierwsze o czym pomyślałam, to cieśń nadgarstka.
Z tego, co wiem, nie jest to groźne, ale nieleczone może być. I z tego, co wiem to się to operuje i zabieg nie jest strasznie skomplikowany. Ale nie jestem pewna
Zdecydowanie powinnaś iść do lekarza, bo jeśli będziesz rękę nadwyrężać (a robisz to, skoro Cię boli), to możesz się nabawić nawet stanu zapalnego. Nieprzyjemne. Biegiem do lekarza!
Kaja-ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 14:51   #26
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Niecodzienny problem...

A ile godzin dziennie piszesz? Bo coś mi się zdaje, że za bardzo przemęczasz rękę.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 15:16   #27
lilkana
Zakorzenienie
 
Avatar lilkana
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 821
Dot.: Niecodzienny problem...

Twój problem jest faktycznie rzadko spotykany. Proponuję pójść do lekarza rodzinnego , a on skieruje Cię dalej
lilkana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 16:16   #28
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Niecodzienny problem...

Cytat:
Napisane przez greenheart Pokaż wiadomość
miałam w ok 3 kl podstawówki złamaną prawą rękę w ramieniu ale wątpie żeby to miało jakikolwiek wpływ...
Jak grałam w tenisa dość intensywnie, to nadwyrężyłam sobie nadgarstek (żadnego uszkodzenia, po prostu zwykłe przetrenowanie) - i chociaż od prawie 10 lat już nie gram, to do tej pory np. po intensywnym pisaniu zaczyna boleć mnie tak, że czasem kubek z herbatą ledwo mogę podnieść.


Moja ciocia za to jest informatykiem i cierpi na tzw. "łokieć tenisisty" - czytałaś o tym? W rzeczywistości rzadko dotyka tenisistów, a częściej osób dużo pracujących nadgarstkiem typu informatycy, pisarze...
http://fimedica.pl/index.php/lokiec-...enie-i-objawy/

Tak czy owak lekarza musisz odwiedzić. Podejrzewam, że w pierwszej kolejności skieruje Cię do ortopedy (a jak on nic nie znajdzie, to dopiero wtedy ewentualnie neurolog).
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:19.