podcięcie pomoże? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-03, 18:26   #1
sallie
Rozeznanie
 
Avatar sallie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 666

podcięcie pomoże?


Moje włosy są ogólnie w dobrej kondycji, gdy pytam kogoś o poradę to nikt nawet nie widzi problemu z moimi włosami.. a jednak jest :p Mam rozdwojone końcówki od prostowania i tak w kółko.. prostuje, żeby byly 'lejące się' ale to takie błędne koło.. moim głównym problemem jets to, ze włosy wgl mi się już nie układają.. wiszą jak takie siano w dodatku rozdwojone na końcach.. czy podcięcie 'podniesie fryzure' czy to nic nie zmieni? Czy spróbowac zadbać o końcówki i nie obcinać? Czy da sie wgl tak końcówki 'wskrzesić'? Mogę obciąć 5 cm, jednak boje się, że za 2 tygodnie włosy staną się wiszącymi strękami.. ech i na marne to moje zapuszczanie ;(
mogłabym dalej prostować końcówki, żeby zakryć ich zniszczenie, jednak czy warto?

I pytanie czy podcięcie włosów 5 cm je rzeczywiście odżywia czy to tylko takie gadanie ?

Edytowane przez sallie
Czas edycji: 2012-02-03 o 18:30
sallie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 19:56   #2
monisiawrz
Rozeznanie
 
Avatar monisiawrz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: To Anglia-tu sie ciezko oddycha...
Wiadomości: 751
Dot.: podcięcie pomoże?

Podetnij podetnij,jak tego nie zrobisz to wlos bedzie ci sie niszczyl coraz bardziej do gory.
Powiedz zeby ci fajnie fryzjerka wycieniowala wlosy,to beda sie juz inaczej ukladac.
No i wzmocnij je od wewnatrz
monisiawrz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 20:29   #3
sallie
Rozeznanie
 
Avatar sallie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 666
Dot.: podcięcie pomoże?

o dziękuję za odpowiedź jednak od zawsze mam klasycznie podcięte i tym razem też chyba na to postawie
tylko nie wiem, na co postawić moją późniejszą pielęgnację.. wiem, że powinna być bez sylikonów ale gdyby tak postawić na ziołowy szampon + odżywka z SLSami?
sallie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 12:22   #4
Anabella43
Raczkowanie
 
Avatar Anabella43
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 156
Dot.: podcięcie pomoże?

Większość popularnych firm posiada kosmetyki w tym odzywki i szampony z SLS. Ja uzywam takich, z ktorych jestem b. zadowolona. Jedynie chyba WAX nie ma w skladzie SLS, tak slyszalam ktorego tez zaczynam stosowac. Ja moje zniszczone wlosy przez farbowanie i prostowanie zaczelam ratowac stosunkowo niedawno jednak najpierw zakupilam olej kokosowy Vatiki na allegro. Olejuje wlosy srednio co 2 mycie, zostawiam na noc i myje je rano lub smaruje je olejem rano i zmywam wieczorem zalezy jak z czasem ;] w przerwach miedzy olejowaniem uzywam odzywki wlasnie Z SLS, ziaja maska intensywnie wygladzajaca https://elixirzdrowia.pl/theme/img/p.../19016/img.jpg Nakladam na wlosy i siedze w niej nawet do godziny wlosy sa po niej blyszczace i gladkie i kosztuje tylko 6 zl! Takze proponowalabym wlasnie polaczenie jakis naturlanych kosmetykow typu oleje z jakas maska np. z ziaji lub WAX. Albo jak mowilas szampon bez sls np. z joanny Rzepa i sama odzywka z SLS czy tez bez. Wazne zeby dany produkt nam odpowiadal i zebysmy to my byly z niego zadowolone i widzialy rezultaty.
Anabella43 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 09:24   #5
kicia069
Zadomowienie
 
Avatar kicia069
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 059
Dot.: podcięcie pomoże?

Cytat:
Napisane przez Anabella43 Pokaż wiadomość
Większość popularnych firm posiada kosmetyki w tym odzywki i szampony z SLS. Ja uzywam takich, z ktorych jestem b. zadowolona. Jedynie chyba WAX nie ma w skladzie SLS, tak slyszalam ktorego tez zaczynam stosowac. Ja moje zniszczone wlosy przez farbowanie i prostowanie zaczelam ratowac stosunkowo niedawno jednak najpierw zakupilam olej kokosowy Vatiki na allegro. Olejuje wlosy srednio co 2 mycie, zostawiam na noc i myje je rano lub smaruje je olejem rano i zmywam wieczorem zalezy jak z czasem ;] w przerwach miedzy olejowaniem uzywam odzywki wlasnie Z SLS, ziaja maska intensywnie wygladzajaca https://elixirzdrowia.pl/theme/img/p.../19016/img.jpg Nakladam na wlosy i siedze w niej nawet do godziny wlosy sa po niej blyszczace i gladkie i kosztuje tylko 6 zl! Takze proponowalabym wlasnie polaczenie jakis naturlanych kosmetykow typu oleje z jakas maska np. z ziaji lub WAX. Albo jak mowilas szampon bez sls np. z joanny Rzepa i sama odzywka z SLS czy tez bez. Wazne zeby dany produkt nam odpowiadal i zebysmy to my byly z niego zadowolone i widzialy rezultaty.
przypadkiem nie mylisz SLS z silikonami? z tego co pamietam to joanna ma SLS(środek myjący, czesto w szamponach) za to silikonów nie ma, ta sama historia z waxem ( nie tym zagranicznym bo ten ma akurat SLS)
kicia069 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 10:19   #6
sallie
Rozeznanie
 
Avatar sallie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 666
Dot.: podcięcie pomoże?

może ktoś jeszcze się wypowie.. bo nie mam pojęcia czy te włosy da sie jakos 'naoliwić' czy trzeba po prostu podciąć.. z tym, że niektóre włosy są rozdwojone nawet do połowy włosa..
sallie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 11:27   #7
kicia069
Zadomowienie
 
Avatar kicia069
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 059
Dot.: podcięcie pomoże?

Cytat:
Napisane przez sallie Pokaż wiadomość
może ktoś jeszcze się wypowie.. bo nie mam pojęcia czy te włosy da sie jakos 'naoliwić' czy trzeba po prostu podciąć.. z tym, że niektóre włosy są rozdwojone nawet do połowy włosa..

widzisz, rozdwojonego włosa nie da sie naprawić, można jedynie sprawić zeby wyglądały ładniej ale to na krótką mete..

jeśli nie obetniesz powyżej miejsca rozdwojenie to zniszczenie będzie szło od dołu coraz wyżej bo włos sie będzie strzepił

chyba Cie nie pocieszyłam, sama zniszczyłam włosy i poszło już ponad 34 cm
kicia069 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-17, 20:32   #8
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Dot.: podcięcie pomoże?

podciąć obowiązkowo, zawsze to nawet w minimalnym stopniu trochę poprawi stan włosa. zamiast prostowania spróbuj suszyć włosy za pomocą szerokiej kwadratowej lub dużej okrągłej szczotki. a co do końcówek to polecam odżywkę BC hairtherapy REAPAIR RESCUE ze Schwarzkopfa na rozdwojone włosy, jest naprawdę świetna. drogi kosmetyk, bo profesjonalny(ok.50zł), ale skuteczny.
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 16:36   #9
karolinga
Zadomowienie
 
Avatar karolinga
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 061
Dot.: podcięcie pomoże?

Niestety na rozdwojone końcówki to tylko nożyczki I jeśli nie przestaniesz używać prostownicy, to i tak dalej będą się rozdwajać, nawet po podcięciu.
__________________
Wymienię się książkami
karolinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 19:34   #10
kuleczkka
Rozeznanie
 
Avatar kuleczkka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 914
Dot.: podcięcie pomoże?

Cytat:
Napisane przez sallie Pokaż wiadomość
może ktoś jeszcze się wypowie.. bo nie mam pojęcia czy te włosy da sie jakos 'naoliwić' czy trzeba po prostu podciąć.. z tym, że niektóre włosy są rozdwojone nawet do połowy włosa..
Ja bym na Twoim miejscu podcieła tak z 5cm, kupiła nożyczki fryzjerskie i spróbowała włos po włosie popodcinać te porozdwajane powyżej rozdwojenia. kup też coś do zabezpieczenia końcówek - bez alkoholu w składzie, jakiś jedwab bez alkocholi np. chi, ja akurat uwielbiam serum biovaxa A+E. To zabezpieczy choć trochę po podcięciu. No i koniecznie przestań prostować.
__________________
zagęścić włosy
od 11 listopada - drożdże
od 7 listopada - skalpel
kuleczkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 22:23   #11
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: podcięcie pomoże?

Czy podetniesz czy nie to nie zrobi to żadnej różnicy jeśli dalej będziesz prostować, to błędne koło musi w końcu mieć swój koniec Jeśli podetniesz, dalej będziesz prostować to one Ci odrosną takie same jak były, później ty je zetniesz i tak daalej... Ja tak robiłam, aż w końcu odstawiłam prostownicę i dziękuje samej sobie, że wpadłam na tak genialny pomysł I nie cieniuj włosów bo wtedy nie uwolnisz się od prostownicy. No i przede wszystkim zacznij o nie odpowiednio dbać wtedy sama zauważysz, że prostownica nie musi być Ci potrzebna bo włosy bez niej potrafią być piękne
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-08, 09:03   #12
minthairr
Rozeznanie
 
Avatar minthairr
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 639
Dot.: podcięcie pomoże?

Najlepiej by było przestać je prostować wiem, wiem łatwo powiedzieć... ale sama przestałam prostować i jakoś żyję. Nawilżaj je, nie będą siankiem
__________________
minthairr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:18.