Moda, która Cię "rozwala" - część 4 - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-04, 21:05   #1891
veloute
Raczkowanie
 
Avatar veloute
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Blisko Warszawy
Wiadomości: 326
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Swego czasu prowadziłam bloga kosmetycznego teraz chwilowo zawiesiłam z braku czasu ale nie było tygodnia bez paczki z kosmetykami. Także serio - da się, trzeba tylko chcieć.
veloute jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-04, 21:10   #1892
chocarome
Raczkowanie
 
Avatar chocarome
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 332
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

To znaczy, że nie jesteś takim marketingowo-biznsesowym antytalentem jak ja
Choć pewnie z kosmetykami sprawa wygląda trochę inaczej - zazwyczaj są trochę tańsze od ubrań.. A poza tym kosmetycznych blogów jest znacznie mniej niż modowych..
Choć szafiarki mają ostatnio naprawdę dobrze - romwe naprawdę je rozpieszcza. Nawet mi udało się załapać na pakiet dla bloggerek.. Dawno nie spotkała mnie tak miła niespodzianka

Edytowane przez chocarome
Czas edycji: 2012-02-04 o 21:12
chocarome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-04, 21:20   #1893
klaustynka
Zadomowienie
 
Avatar klaustynka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 341
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez million thoughts Pokaż wiadomość
hehe
__________________
Jestem tu od 2009r.
klaustynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-04, 21:21   #1894
dobra_wróżka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 744
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Ja noszę szoperkę w kwiatki uszytą przez moją mamę, mam nadzieje, że na ulicy fasionelki nie będą mnie wytykały palcami?
dobra_wróżka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-04, 21:42   #1895
veloute
Raczkowanie
 
Avatar veloute
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Blisko Warszawy
Wiadomości: 326
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez chocarome Pokaż wiadomość
To znaczy, że nie jesteś takim marketingowo-biznsesowym antytalentem jak ja
Choć pewnie z kosmetykami sprawa wygląda trochę inaczej - zazwyczaj są trochę tańsze od ubrań.. A poza tym kosmetycznych blogów jest znacznie mniej niż modowych..
Choć szafiarki mają ostatnio naprawdę dobrze - romwe naprawdę je rozpieszcza. Nawet mi udało się załapać na pakiet dla bloggerek.. Dawno nie spotkała mnie tak miła niespodzianka
No to zależy z tymi kosmetykami...
Bo np. od Bella dostałam zestaw za 200 pln, od Synesis ok. 400 pln , od internetowych drogerii różnie, ale od np. Paese to był zestaw wart 1000, od jednego sklepu puder i pędzel Bobbi Brown za ok 400 - no oczywiście jakieś tam vipery czy heany to drobne kwoty, ale da się.

Z tym że ja nigdy nie czekałam aż sami przylezą, pisałam listy No poza KK Center HK z Hong Kongu przysłali sami z siebie sztuczne rzęsy.

Nie mam pojęcia jak to się w modzie odbywa, natomiast trzeba mieć sporo tupetu na pewno i w kosmetycznych i w modowych. Siedzenie cicho i czekanie na zbawienie jeszcze nikomu nic nie dało... Trzeba być kreatywnym, bezpośrednim, trochę bezczelnym ale też nie aroganckim. I myślę że się da

Tak jak glamourina... Gdyby nie to że się na siłę lansuje w świecie w którym już w zasadzie nie ma miejsca, to nic by nie osiągnęła. Gdyby nie to, że jest bezczelna w biznesie nikt by o niej nie słyszał... A to że po niej jeżdżą jak po burej kobyle? No to co - ważne są statystyki a nie to co ludzie mówią! Bo marka ma się opatrywać, ma się wciskać w podświadomość a nie istnieć tylko tam gdzie jest poprawnie politycznie

---------- Dopisano o 22:42 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------

Aaaaa i gratuluję Romwe - widzisz da się
Masz ładny blog - ładne zdjęcia - polansuj się trochę w sieci - zaproponuj współpracę, spróbuj się wcisnąć na jakiś pokaz i poznać ludi, to chyba też tak trochę działa Ja się głównie obracam w światku polityki z racji zawodu, ale myślę że wszędzie jest tak że osobiste znajomości dają najwiecej.
veloute jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-04, 23:18   #1896
niepoprawnaoptymistka
Raczkowanie
 
Avatar niepoprawnaoptymistka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 130
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Pozwolę sobie dołączyć do tematu. Od dawna Was obserwuję, dzisiaj przeglądając aktualne zdjęcia ze studniówek doszłam do wniosku, że wiem jaka moda mnie rozwala. Moda na coraz krótsze sukienki.... to jest jakaś masakra, rozumiem, że dziewczyny młode, zgrabne, sama taka byłam jak miałam studniówkę, ale dla mnie to był bal i jedyna okazja do założenia pięknej sukienki. Nie miałam co prawda sukienki księżniczki, ale długą tak. A to co obserwuję teraz przyprawia mnie o zawrót głowy, jak te dziewczyny tańczą np. poloneza w którym trzeba się pochylić? Załączam zdjęcia które wywołały u mnie bulwers Zdjęcia są po profesjonalnej obróbce w paincie, bo nie chcę żeby mnie ktoś posądził, że wykorzystuję ich wizerunek. Na grupowych zdjęciach zaznaczyłam gwiazdy, które mnie zainspirowały do napisania tutaj
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 800.600.4183_foto_opole_0131.jpg (32,1 KB, 441 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 800.600.4183_foto_opole_0142.jpg (56,8 KB, 426 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 800.600.4183_foto_opole_0342.jpg (73,4 KB, 475 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 800.600.4183_foto_opole_0348.jpg (67,3 KB, 419 załadowań)
__________________
Jestem...
niepoprawnaoptymistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-04, 23:41   #1897
Angry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 488
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

O rany, ta pomarańczowa fatalna Ogólnie większość nietrafiona, ale ta akurat wygląda jak jakiś cyrkowy kostium albo za mała koszula nocna. Podoba mi się tylko granatowa/kobaltowa z drugiego zdjęcia ale na tę wysoką dziewczynę nieco przykrótka. Paskudne są też te podwiązki na wierzchu, nie rozumiem tej tradycji.

Nie wiem czemu tak jest, ja miałam sukienkę przed kolano, ale nie ledwo zakrywającą tyłek, kiecka sama w sobie była stonowana - teraz chyba nie chodzi o elegancję tylko parcie na bycie seksi kociakiem, szkoda tylko, że lwia część stylizacji bardziej się wpisuje w klimaty a'la wiocha.pl
Angry jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-05, 00:29   #1898
klaustynka
Zadomowienie
 
Avatar klaustynka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 341
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez niepoprawnaoptymistka Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie dołączyć do tematu. Od dawna Was obserwuję, dzisiaj przeglądając aktualne zdjęcia ze studniówek doszłam do wniosku, że wiem jaka moda mnie rozwala. Moda na coraz krótsze sukienki.... to jest jakaś masakra, rozumiem, że dziewczyny młode, zgrabne, sama taka byłam jak miałam studniówkę, ale dla mnie to był bal i jedyna okazja do założenia pięknej sukienki. Nie miałam co prawda sukienki księżniczki, ale długą tak. A to co obserwuję teraz przyprawia mnie o zawrót głowy, jak te dziewczyny tańczą np. poloneza w którym trzeba się pochylić? Załączam zdjęcia które wywołały u mnie bulwers Zdjęcia są po profesjonalnej obróbce w paincie, bo nie chcę żeby mnie ktoś posądził, że wykorzystuję ich wizerunek. Na grupowych zdjęciach zaznaczyłam gwiazdy, które mnie zainspirowały do napisania tutaj
Spora część dziewczyn przesadza z krótkością sukienki.
Osobiście wolę, gdy na studniówce dziewczyna ma ubraną sukienkę przed kolano, niż do ziemi.
__________________
Jestem tu od 2009r.

Edytowane przez klaustynka
Czas edycji: 2012-02-05 o 00:31
klaustynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 07:42   #1899
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Jak ja miałam studniówkę, to panowała jeszcze moda na suknie balowe. Wtedy każdy chciał być elegancki i wyglądać inaczej, niż na co dzień, a nie "seksi"
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 09:05   #1900
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Jak ja miałam studniówkę, to panowała jeszcze moda na suknie balowe. Wtedy każdy chciał być elegancki i wyglądać inaczej, niż na co dzień, a nie "seksi"
Dla mnie studniowka to bal i okazja zalozyc cos czego nie zaloze wiecej. Dlatego jestem na nie dla krotkich koktajlowych sukienek.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 09:12   #1901
Muertil
Raczkowanie
 
Avatar Muertil
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Gród cara ;)
Wiadomości: 443
GG do Muertil
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

ja jestem też średniowieczna wręcz, nie mam ani 1 ciucha zary, nawet tam nie byłam, tak samo jak w asosie i nawet nie wiem, gdzie w pobliżu mam takie sklepy, pewnie i tak ich nie ma
Muertil jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-05, 09:31   #1902
niepoprawnaoptymistka
Raczkowanie
 
Avatar niepoprawnaoptymistka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 130
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Jak ja miałam studniówkę, to panowała jeszcze moda na suknie balowe. Wtedy każdy chciał być elegancki i wyglądać inaczej, niż na co dzień, a nie "seksi"
Dokładnie, u mnie było tak samo, w końcu to bal studniówkowy, więcej się może nie powtórzyć okazja do założenia długiej sukni (pomijając ślub).Na mojej studniówce tylko kilka dziewczyn miało krótkie sukienki, mówiąc krótkie mam na myśli taką do kolan, bo o takich jak te na zdjęciach chyba nawet nikt nie pomyślał... Strach pomyśleć co będą zakładać dziewczyny na studniówki za kilka lat. A pomyśleć, że kiedyś szło się na studniówkę w białej bluzce i plisowanej spódniczce
__________________
Jestem...
niepoprawnaoptymistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 09:37   #1903
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Mnie generalnie rozwalają zdjęcia studniówkowe z zadartą kiecą aż po pachwinę, tak żeby pokazać podwiązkę (niezależnie od długości sukienki). Dla mnie to szczyt złego smaku.
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 09:45   #1904
carmageddon
Pełzanie
 
Avatar carmageddon
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Midgard
Wiadomości: 531
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Czytałam ciekawy artykuł na temat waszej ulubionej Zary i jej właściciela Amancio Ortegi. Dostępny w Wprost nr 3/2012.

"Najpierw szefostwo Zary dowiaduje się, kto znany i lubiany nosi ubrania tej marki. Szybko sprawdza, co kupuje i nakazuje zwiększyć produkcję z danej serii. Jednocześnie dyskretnie podkręca media (jeżeli same tego nie wyśledziły), podrzucając im informacje. W ten sposób celebryta (częściej celebrytka) noszący kreacje Zary trafia na pierwsze strony brukowców i portale plotkarskie. I oczywiście od tej chwili każda kobieta wie, czego chce. Chce tego, co założyła gwiazda. A bez trudu może to mieć - bo ceny z Zarze są relatywnie niskie, a odpowiednie ciuchy już czekają na wieszakach sklepowych.

Tak było z sukienką, którą założyła księżna Middleton. [...]

"zamiast dostarczać towar sezonowo, Zara dostarcza go dwa razy w tygodniu do sklepów na całym świecie. Ma nie 300 produktów rocznie, ale ok. 30 tys., za to w mniejszych seriach. wszyscy kierownicy sklepów codziennie łączą się z centralą w Hiszpanii i składają raporty o tym, co klienci kupują, czego nie kupują a co chcieli by kupić, ale nie mogą znaleźć. W efekcie Zara unika nadwyżek produkcyjnych, ubrań nie trzeba przeceniać, a klienci mają wrażenie ogromniej różnorodności."

Acha i dalej jeszcze jest napisane, że ZARA miała się najpierw nazywać ZORBA

Edytowane przez carmageddon
Czas edycji: 2012-02-05 o 09:46
carmageddon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 09:48   #1905
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 09:50   #1906
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Rany boskie
Dla mnie krótka kiecka i widoczna podwiązka to widok burdelowy i trzeba mieć nierówno pod kopułą żeby się tak pokazywać publicznie i to jeszcze na oficjalnej uroczystości szkolnej
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 10:05   #1907
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez niepoprawnaoptymistka Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie dołączyć do tematu. Od dawna Was obserwuję, dzisiaj przeglądając aktualne zdjęcia ze studniówek doszłam do wniosku, że wiem jaka moda mnie rozwala. Moda na coraz krótsze sukienki.... to jest jakaś masakra, rozumiem, że dziewczyny młode, zgrabne, sama taka byłam jak miałam studniówkę, ale dla mnie to był bal i jedyna okazja do założenia pięknej sukienki. Nie miałam co prawda sukienki księżniczki, ale długą tak. A to co obserwuję teraz przyprawia mnie o zawrót głowy, jak te dziewczyny tańczą np. poloneza w którym trzeba się pochylić? Załączam zdjęcia które wywołały u mnie bulwers Zdjęcia są po profesjonalnej obróbce w paincie, bo nie chcę żeby mnie ktoś posądził, że wykorzystuję ich wizerunek. Na grupowych zdjęciach zaznaczyłam gwiazdy, które mnie zainspirowały do napisania tutaj
Brak słów.


Cytat:
Napisane przez carmageddon Pokaż wiadomość
Czytałam ciekawy artykuł na temat waszej ulubionej Zary i jej właściciela Amancio Ortegi. Dostępny w Wprost nr 3/2012.

"Najpierw szefostwo Zary dowiaduje się, kto znany i lubiany nosi ubrania tej marki. Szybko sprawdza, co kupuje i nakazuje zwiększyć produkcję z danej serii. Jednocześnie dyskretnie podkręca media (jeżeli same tego nie wyśledziły), podrzucając im informacje. W ten sposób celebryta (częściej celebrytka) noszący kreacje Zary trafia na pierwsze strony brukowców i portale plotkarskie. I oczywiście od tej chwili każda kobieta wie, czego chce. Chce tego, co założyła gwiazda. A bez trudu może to mieć - bo ceny z Zarze są relatywnie niskie, a odpowiednie ciuchy już czekają na wieszakach sklepowych.

Tak było z sukienką, którą założyła księżna Middleton. [...]

"zamiast dostarczać towar sezonowo, Zara dostarcza go dwa razy w tygodniu do sklepów na całym świecie. Ma nie 300 produktów rocznie, ale ok. 30 tys., za to w mniejszych seriach. wszyscy kierownicy sklepów codziennie łączą się z centralą w Hiszpanii i składają raporty o tym, co klienci kupują, czego nie kupują a co chcieli by kupić, ale nie mogą znaleźć. W efekcie Zara unika nadwyżek produkcyjnych, ubrań nie trzeba przeceniać, a klienci mają wrażenie ogromniej różnorodności."

Acha i dalej jeszcze jest napisane, że ZARA miała się najpierw nazywać ZORBA
Bardzo ciekawe, dzięki za wklejenie, może będę kiedyś miała okazje poszpanować tymi informacjami na zajęciach
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 10:22   #1908
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez niepoprawnaoptymistka Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie dołączyć do tematu. Od dawna Was obserwuję, dzisiaj przeglądając aktualne zdjęcia ze studniówek doszłam do wniosku, że wiem jaka moda mnie rozwala. Moda na coraz krótsze sukienki.... to jest jakaś masakra, rozumiem, że dziewczyny młode, zgrabne, sama taka byłam jak miałam studniówkę, ale dla mnie to był bal i jedyna okazja do założenia pięknej sukienki. Nie miałam co prawda sukienki księżniczki, ale długą tak. A to co obserwuję teraz przyprawia mnie o zawrót głowy, jak te dziewczyny tańczą np. poloneza w którym trzeba się pochylić? Załączam zdjęcia które wywołały u mnie bulwers Zdjęcia są po profesjonalnej obróbce w paincie, bo nie chcę żeby mnie ktoś posądził, że wykorzystuję ich wizerunek. Na grupowych zdjęciach zaznaczyłam gwiazdy, które mnie zainspirowały do napisania tutaj
Ale to wygląda
Moja studniówka była 3 lata temu. Mało było sukienek typowo balowych, bardzo strojnych, sporo długich, eleganckich, sporo też takich koktajlowych do połowy łydki, do kolana. Więc laska, która wyskoczyła w mini wygladała co najmniej dziwnie
Nie pomyślałabym wtedy, że taka moda nastanie.

To nie dyskoteka przecież, nie wesele. Nikt nikomu nie każe zakładać sukni na kole, ale bal wieczorową porą do czegoś chyba zobowiązuje. A nie sukieneczka ledwo zakrywająca tyłek, dekolt i odkryte plecy w jednym.
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 10:26   #1909
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Ja miałam długą czarną suknię z białymi ramiączkami i bialą wstawką z tyłu. Była dwuwarstwowa, na spodzie miała gładki materiał, a na wierzchu półprzeźroczystą tkaninę w drobne kwiatki. Ogólnie wyglądała, jak sukienki z filmów typu "Rozważna i romantyczna". Do tego miałam baleriny, bo uznałam, że nie będę się męczyć na szpilkach, poza tym lekkie baleriny bardziej mi pasowały do zwiewnej sukni. No i ... byłam "jakaś inna", bo nie miałam czerwonej podwiązki, ale majtki to i owszem , później na maturę się przydały.

Studniówka w wydaniu balowym, była całkiem fajna . Ale co ja tam teraz wiem, mój bal był 6 lat temu .
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-05, 11:22   #1910
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez niepoprawnaoptymistka Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie dołączyć do tematu. Od dawna Was obserwuję, dzisiaj przeglądając aktualne zdjęcia ze studniówek doszłam do wniosku, że wiem jaka moda mnie rozwala. Moda na coraz krótsze sukienki.... to jest jakaś masakra, rozumiem, że dziewczyny młode, zgrabne, sama taka byłam jak miałam studniówkę, ale dla mnie to był bal i jedyna okazja do założenia pięknej sukienki. Nie miałam co prawda sukienki księżniczki, ale długą tak. A to co obserwuję teraz przyprawia mnie o zawrót głowy, jak te dziewczyny tańczą np. poloneza w którym trzeba się pochylić? Załączam zdjęcia które wywołały u mnie bulwers Zdjęcia są po profesjonalnej obróbce w paincie, bo nie chcę żeby mnie ktoś posądził, że wykorzystuję ich wizerunek. Na grupowych zdjęciach zaznaczyłam gwiazdy, które mnie zainspirowały do napisania tutaj
Ja miałam studniówkę rok temu i też mnie "rozwalił" widok niektórych dziewczyn. Króciutkie, zwiewne sukieneczki, które nawet na dyskotekę się nie nadawały tylko na na popijanie koktajlu na Hawajach Jednak wygrała jedna kobitka, która ubrała baaardzo krótką czarną, bawełnianą TUBĘ (http://z4.ibutik.pl/ibutik84/4ae3bdb...a_sukienka.jpg).
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 11:38   #1911
PaulinaMigotka
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinaMigotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 289
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez carmageddon Pokaż wiadomość
Czytałam ciekawy artykuł na temat waszej ulubionej Zary i jej właściciela Amancio Ortegi. Dostępny w Wprost nr 3/2012.

"Najpierw szefostwo Zary dowiaduje się, kto znany i lubiany nosi ubrania tej marki. Szybko sprawdza, co kupuje i nakazuje zwiększyć produkcję z danej serii. Jednocześnie dyskretnie podkręca media (jeżeli same tego nie wyśledziły), podrzucając im informacje. W ten sposób celebryta (częściej celebrytka) noszący kreacje Zary trafia na pierwsze strony brukowców i portale plotkarskie. I oczywiście od tej chwili każda kobieta wie, czego chce. Chce tego, co założyła gwiazda. A bez trudu może to mieć - bo ceny z Zarze są relatywnie niskie, a odpowiednie ciuchy już czekają na wieszakach sklepowych.

Tak było z sukienką, którą założyła księżna Middleton. [...]

"zamiast dostarczać towar sezonowo, Zara dostarcza go dwa razy w tygodniu do sklepów na całym świecie. Ma nie 300 produktów rocznie, ale ok. 30 tys., za to w mniejszych seriach. wszyscy kierownicy sklepów codziennie łączą się z centralą w Hiszpanii i składają raporty o tym, co klienci kupują, czego nie kupują a co chcieli by kupić, ale nie mogą znaleźć. W efekcie Zara unika nadwyżek produkcyjnych, ubrań nie trzeba przeceniać, a klienci mają wrażenie ogromniej różnorodności."

Acha i dalej jeszcze jest napisane, że ZARA miała się najpierw nazywać ZORBA
Nie zgodzę się z zaznaczonym. Te ciuchy, ktore założyła gwiazda znajdują się już na allegro lub na ebayu w zawrotnej cenie.
__________________
Mówiła, że wyszła tego dnia z bukietem żółtych kwiatów właśnie po to, bym ją wreszcie odnalazł. Gdyby tak się nie stało otrułaby się, bo jej życie było pozbawione sensu...
M&M


Instagram http://instagram.com/paulinamigotka
PaulinaMigotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 11:43   #1912
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez PaulinaMigotka Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się z zaznaczonym. Te ciuchy, ktore założyła gwiazda znajdują się już na allegro lub na ebayu w zawrotnej cenie.
Dokładnie Zresztą z Zary ciuszki znikają w mgnieniu oka, nawet te które jeszcze żadna gwiazda nie założyła - wystarczy że ktoś wklei zdjęcia na wątku zarowym i dana rzecz staje się hitem - w sklepach szybko zostaje wykupiona a na allegro jest w odpowiednio wyższej cenie
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 11:53   #1913
veloute
Raczkowanie
 
Avatar veloute
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Blisko Warszawy
Wiadomości: 326
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Studniówka w wydaniu balowym, była całkiem fajna . Ale co ja tam teraz wiem, mój bal był 6 lat temu .
Moja 13 lat temu...

U nas były wieczorowe suknie długie do ziemi, bo sobie dyrekcja szkoły wymyśliła że ma być wytwornie - tylko wtedy były w modzie czerwone majtki nie podwiązki...

A koleżanki na zdjęciach powyżej zapomniały ubrać spódnic - no tak to wygląda...
veloute jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 12:38   #1914
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez chocarome Pokaż wiadomość
Choć, żeby zarabiać na blogu trzeba mieć też dryg do biznesu.. Ja narazie mogę jedynie pomarzyć nawet o < 1/10 sumy, którą podałaś

Ale znam dziewczyny, które prowadzą blogi tylko dla korzyści i całkiem nieźle im to idzie. Więc wszystko zależy pewnie od nastawienia i znaku zodiaku, no cóż, takie życie
Nie wiem czemu, ale mam wrażenie, ze ciągle chcesz zarabiać tyle co Kasia T. czy ktoś tam inny


Cytat:
Napisane przez chocarome Pokaż wiadomość
Tak więc może wszystkie zamiast harować w pracy lub szkole powinnyśmy zacząć przebierać się za pączki z lukrem / misie z kokardką, robić sobie codzienne sesje i zacząć rozkręcać własny interes? W sumie na mój gust to całkiem dobry pomysł..
Weszłam na Twojego bloga, bo ogólnie czesto widzę posty o blogach, które piszesz i Twój blog też ma sporo reklam

Cytat:
Napisane przez chocarome Pokaż wiadomość
Trudno się z Tobą nie zgodzić.. Ja czasami mam wrażenie, że blogi byly prowadzone niekomercyjnie jedynie w epoce kamienia łupanego. Niektóre szafiarki twierdzą, że stworzyły swoje modowe dzienniki, kiedy nikt jeszcze nie wiedział, że można czerpać z tego zyski - a ja mam wrażenie, że tak naprawdę nikt już nie pamięta tych czasów. Kiedy oglądam archiwa starych popularnych blogów to widzę, że nawet 3 lata temu istniał już sponsoring..
Wszystko zalezy od osoby. Nie każdy blog jest komercyjny, tylko niektóre blogerki zapomniały na czym miało polegać blogowanie i wstawiają na swoje strony pełno reklam, zakładek typu współpraca i odrazu widac na co liczą. Ja oglądam blogi, które mają max. kilka reklam (chociaż wolę tez bez reklam) i które dostają od sponsorów jakieś kosmetyki czy coś, ale jak widzę wszędzie jak nawalone jest reklamami, co post jakieś kosmetyki tylko do zrecenzjowania to nie chce mi się tego oglądac.
__________________

Edytowane przez natalkaa7522
Czas edycji: 2012-02-05 o 12:45
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 12:41   #1915
PaulinaMigotka
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinaMigotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 289
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez blekitne_niebo Pokaż wiadomość
Dokładnie Zresztą z Zary ciuszki znikają w mgnieniu oka, nawet te które jeszcze żadna gwiazda nie założyła - wystarczy że ktoś wklei zdjęcia na wątku zarowym i dana rzecz staje się hitem - w sklepach szybko zostaje wykupiona a na allegro jest w odpowiednio wyższej cenie
Dokładnie. Albo jak się nie kupi danej rzeczy, to później już ich nie ma, bo cały czas pojawia się coś nowego, a te starsze rzeczy też powinny być dostepne.
__________________
Mówiła, że wyszła tego dnia z bukietem żółtych kwiatów właśnie po to, bym ją wreszcie odnalazł. Gdyby tak się nie stało otrułaby się, bo jej życie było pozbawione sensu...
M&M


Instagram http://instagram.com/paulinamigotka
PaulinaMigotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 13:06   #1916
chocarome
Raczkowanie
 
Avatar chocarome
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 332
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez veloute Pokaż wiadomość
No to zależy z tymi kosmetykami...
Bo np. od Bella dostałam zestaw za 200 pln, od Synesis ok. 400 pln , od internetowych drogerii różnie, ale od np. Paese to był zestaw wart 1000, od jednego sklepu puder i pędzel Bobbi Brown za ok 400 - no oczywiście jakieś tam vipery czy heany to drobne kwoty, ale da się.

Z tym że ja nigdy nie czekałam aż sami przylezą, pisałam listy No poza KK Center HK z Hong Kongu przysłali sami z siebie sztuczne rzęsy.
Nieźle, muszę przyznać, ze te kwoty faktycznie robią wrażenie Ale Twój sukces świadczy wyłącznie o tym, że miałaś dryg do prowadzenia bloga i osobom z branży naprawdę podobała się Twoja praca. Szkoda, że już jej nie kontynuujesz

Cytat:
Nie mam pojęcia jak to się w modzie odbywa, natomiast trzeba mieć sporo tupetu na pewno i w kosmetycznych i w modowych. Siedzenie cicho i czekanie na zbawienie jeszcze nikomu nic nie dało... Trzeba być kreatywnym, bezpośrednim, trochę bezczelnym ale też nie aroganckim. I myślę że się da
Pewnie masz rację.. Gorzej jeśli ktoś nie potrafi być delikatnie bezczelny Ale z 2 strony wszystkiego można się nauczyć


Cytat:
Aaaaa i gratuluję Romwe - widzisz da się
Masz ładny blog - ładne zdjęcia - polansuj się trochę w sieci - zaproponuj współpracę, spróbuj się wcisnąć na jakiś pokaz i poznać ludi, to chyba też tak trochę działa Ja się głównie obracam w światku polityki z racji zawodu, ale myślę że wszędzie jest tak że osobiste znajomości dają najwiecej.
Dzięki, z Romwe naprawdę mi się poszczęściło To chyba jeden z moich największych "biznesowych" sukcesów do tej pory
Lansowanie nie jest raczej dla mnie, ale postanowiłam, że zaliczę w tym roku Fashion week w Łodzi.. Może poznam Jacykówa, kto wie..

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Nie wiem czemu, ale mam wrażenie, ze ciągle chcesz zarabiać tyle co Kasia T. czy ktoś tam inny
Nieeee, absolutnie nie mam takich ambicji Napisałam o zarobkach Kasi T. w odniesieniu do tematu jaki jest stosunek pomiędzy zarobkami a oryginalnym/ekstrawaganckim stylem... Zastanawiałam się po prostu czy przebranie się za ciasteczko albo jakieś zwierze gwarantuje popularność zwykle ubranej celebrytki

Cytat:
ogólnie czesto widzę posty o blogach, które piszesz i Twój blog też ma sporo reklam
Często o tym piszę, bo mam z tym styczność nacodzień, a poza tym muszę przyznać, że ostatnio na blogach można zaobserwować tyle najróżniejszych dziwnych zjawisk, że po prostu nie da się obok tego przejść obojętnie
Na moim blogu jest również sporo reklam - tłumaczyłam niedawno dlaczego Nie ukrywam, że zniżki to całkiem sympatyczna sprawa

Cytat:
Zresztą z Zary ciuszki znikają w mgnieniu oka, nawet te które jeszcze żadna gwiazda nie założyła - wystarczy że ktoś wklei zdjęcia na wątku zarowym i dana rzecz staje się hitem - w sklepach szybko zostaje wykupiona a na allegro jest w odpowiednio wyższej cenie
Dokładnie.. A jeśli dodatkowo dojdzie do tego fakt, że Kasia T albo chiara założyły kiedyś podobną rzecz od razu cena wzrasta co najmniej 3 krotnie. Ostatnio na allegro ktoś sprzedał sweterek z zary, taki jaki miała na sobie Kasia w poście o Torolu za prawie 590 zł
Ludzie chyba naprawdę trącą zmysły. Dotąd wydawało mi się, że allegro istnieje po to, żeby kupić coś za połowę ceny, lub nawet taniej, a teraz okazuje się, że to działa wręcz odwrotnie

Cytat:
Napisane przez PaulinaMigotka Pokaż wiadomość
Te ciuchy, ktore założyła gwiazda znajdują się już na allegro lub na ebayu w zawrotnej cenie.
I później wszyscy wyglądają jak klony
chocarome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 13:14   #1917
Magdallen
Zakorzenienie
 
Avatar Magdallen
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 223
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Nie wiem czemu, ale mam wrażenie, ze ciągle chcesz zarabiać tyle co Kasia T. czy ktoś tam inny

Weszłam na Twojego bloga, bo ogólnie czesto widzę posty o blogach, które piszesz i Twój blog też ma sporo reklam
Odniosłam dokładnie takie samo wrażenie. Jest nawet obszerna zakładka "współpraca".
Z jednej strony narzekanie, że jak one mogą się tak narzucać firmom, a z drugiej sama byś tak chciała

Edytowane przez Magdallen
Czas edycji: 2012-02-05 o 13:21
Magdallen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 13:29   #1918
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez chocarome Pokaż wiadomość
Dzięki, z Romwe naprawdę mi się poszczęściło To chyba jeden z moich największych "biznesowych" sukcesów do tej pory
Lansowanie nie jest raczej dla mnie, ale postanowiłam, że zaliczę w tym roku Fashion week w Łodzi.. Może poznam Jacykówa, kto wie..
Prowadzenia bloga to dla Ciebie biznes?


Cytat:
Napisane przez chocarome Pokaż wiadomość
Nieeee, absolutnie nie mam takich ambicji Napisałam o zarobkach Kasi T. w odniesieniu do tematu jaki jest stosunek pomiędzy zarobkami a oryginalnym/ekstrawaganckim stylem... Zastanawiałam się po prostu czy przebranie się za ciasteczko albo jakieś zwierze gwarantuje popularność zwykle ubranej celebrytki
Zarzucisz na siebie kilka szmat z Zary, cykniesz fotke z krzywymi nóżkami i już możesz się ubiegać o 'sponsoring'. Zresztą sponsoring to kojarzy mi się z galeriankami..

Ciesze się, że ja jestem jeszcze w czasach kamienia łupanego i ciesze się gdy na moim blogu po 6 miesiącach prowadzenia jest 17 obserwatorów, 100 kilka komentarzy i 5000 wyświetleń. I nie musze przeliczac, ze 1 wejście to 40 zł. Więc po miesiącu pani X, ma takie i takie zarobki za te reklamy.


Cytat:
Napisane przez Magdallen Pokaż wiadomość
Odniosłam dokładnie takie samo wrażenie. Jest nawet obszerna zakładka "współpraca".
Z jednej strony narzekanie, że jak one mogą się tak narzucać firmom, a z drugiej sama byś tak chciała
Dokładnie.
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 13:32   #1919
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Powracam do żywych Ostatnio udzielałam się jeszcze w części trzeciej mniej więcej w wojnie trollbeadsowej Ach, jak ten czas leci...

Cytat:
Napisane przez klaustynka Pokaż wiadomość
Spora część dziewczyn przesadza z krótkością sukienki.
Osobiście wolę, gdy na studniówce dziewczyna ma ubraną sukienkę przed kolano, niż do ziemi.
Ja miałam długą suknię i nie żałuję - zgadzam się z innymi użytkowniczkami że w sumie studniówka i własny ślub to jedyna okazja żeby założyć suknię z prawdziwego zdarzenia. Ale rozumiem też, że jest to zakup na jeden wieczór, krótsza, koktajlowa sukienka ma szansę na pojawienie się gdzieś z innej okazji

Cytat:
Napisane przez blekitne_niebo Pokaż wiadomość
Rany boskie
Dla mnie krótka kiecka i widoczna podwiązka to widok burdelowy i trzeba mieć nierówno pod kopułą żeby się tak pokazywać publicznie i to jeszcze na oficjalnej uroczystości szkolnej
Ja nie miałam podwiązki na własnej studniówce, uważałam to za niepoważne. Ale rozumiem tradycję Chociaż sukienka której nie trzeba podciągać bo i tak widać podwiązkę "na dzień dobry" to zdecydowana przesada.

Co do tematu blogowego się nie wypowiadam ale osobiście męczą mnie te tony recenzji/giveawayów/ niezliczonych prezentów od firm/ lubienia na fejsbuku
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 13:32   #1920
chocarome
Raczkowanie
 
Avatar chocarome
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 332
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Prowadzenia bloga to dla Ciebie biznes?
Oczywiście, że nie.. dlatego napisałam to w cudzysłowiu, myślałam, że wyczujecie w tym delikatną ironię

Cytat:
Napisane przez Magdallen Pokaż wiadomość
Odniosłam dokładnie takie samo wrażenie. Jest nawet obszerna zakładka "współpraca".
Z jednej strony narzekanie, że jak one mogą się tak narzucać firmom, a z drugiej sama byś tak chciała
Najprawdopodobniej źle mnie zrozumiałyście
Chyba każda z nas nie miałaby nic przeciwko aby dostawać co miesiąc darmowe ciuchy, ale nie w tym rzecz. Nie napisałam, że mam coś przeciwko narzucaniu się firmom, tylko przeciwko pozyskiwaniu fanów przez nieczyste zagrania, np. kupowanie ich na allegro.
Ale to nie jest temat do tego wątku

A jeśli chodzi o rozwalacze.. Mnie dzisiaj bardzo zdziwiła te sesja:
http://szafomania.blogspot.com/2012/...=Google+Reader

Rozumiem zdjęcia w salonie, w kuchni (sama takie robię ), w łazience na tle kafelków, czy na balkonie.. Ale na niepościelonym łóżku
To chyba jakiś nowy trend

Natknęłam się też na post, który dał mi do myślenia:
http://zgnitejablkowtorebce.blogspot...sia-shirt.html

Uważacie, że czarne skarpetki do takich jasnych butów są in czy out?

Edytowane przez chocarome
Czas edycji: 2012-02-05 o 13:36
chocarome jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:37.