Problem -Mama - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-07, 17:31   #1
karolinaa
Wtajemniczenie
 
Avatar karolinaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 150
Unhappy

Problem -Mama


Mam nadzieje że poważnie potraktujecie mój problem i mi pomożecie.
Otóż moja mama od niedawna zaczęła pracę,i gdy ma wolne to zauważyłam że popija.Nie mam nic przeciwko 1 piwu.Ale 4 nawet 6 lub pół buteli jakiegos tam szapmana lub czegos podobnego do szampana.Wcześniej to robiła ale byłam młodsza i nie widziałam tego tak dobrze.A wiem że popija bo widze puste buteli ukryte które wypatyrzyłam(szkoda że to zrobiłam) a mama jest za nadto wylewna.I co ja mam robić?? Udawać że,nic nie widze a może zacząc rozmawiac ale jak,boje sie że wszystkiemu zaprzeczy i wszystko obroci się przeciwko mnie.Teraz udaję że,niczego nie widze o niczym nie wiem.Ale tak naprawdę płakac mi się chce.Jest mi smutno i beznadziejnie.Wizaz jest pierwszym miejscem gdzie :"powiedziałam" co mnie dreczy.Nie rozmawiałam z nikim,bo z kim z rodziną żeby się dowiedziała po co robić aferę.?!
karolinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 17:36   #2
kariera85
Wtajemniczenie
 
Avatar kariera85
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tam i z powrotem..
Wiadomości: 2 156
GG do kariera85
Dot.: Problem -Mama

mogę tylko ciepłe słowo powiedziec, potulić bo żadnego rozwiązania dla Ciebie gotowego nie mam
sama w domu borykam się z podobnym problemem, jest on dla mnie nie do rozwiązania
gdy dorosłemu czlowiekowi załacza się autodestrukcja, nie wiem jak można pomóc
swojemu ojcu nie potrafię
__________________
Małgoszova Entertainment presents:
overcoming imperfections
Episode I: Killing the ogre
Starring: Cudowna Dieta Mniej Żreć
kariera85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 17:37   #3
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: Problem -Mama

Porozmawiaj delkatnie z mamą. Zacznij od tej delikatnej rozmowy, bo potem może być jeszcze gorzej, jesli z nią nie porozmawiasz, a chodzi mi o alkohol... Bardzo Ci współczuję.
__________________

pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 18:02   #4
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: Problem -Mama

Musisz porozmawiać, innej drogi nie widze. Wiem, że to nie bedzie łatwa rozmowa. Powiedz, że Cię to boli, że się martwisz i chcesz jej pomóc, bo to jest niestety choroba.. Myślę, ze Twoja Mama bardzo Cię kocha, a słowa kochanych osób chyba najszybciej trafiaja do serca.
Trzymaj się
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 18:10   #5
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Problem -Mama

Wątpię, czy rozmowa pomoże, wiem to z autopsji. Twoja mama może mówić, że nie jest uzależniona, tak jest zawsze. ale nie poddawaj się
Pozdrawiam
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 18:24   #6
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: Problem -Mama

No to jak nie rozmowa, to co?
Może rozmowa odrazu nie sprawi, ze kobieta przestanie pić, ale przynajmniej zasygnalizuje problem. Bo problem jest i Mama Karoliny musi uświadomić to sobie.
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 18:48   #7
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Problem -Mama

Cytat:
Napisane przez karolinaa Pokaż wiadomość
.Teraz udaję że,niczego nie widze o niczym nie wiem.
I własnie w ten sposób doprowadzasz do sytuacji, w której Twoja mama czuje się komfortowo, bo przecież "nikt nic nie widzi". A Skoro nikt mi nie sygnalizuje, ze coś jest nie tak- to znaczy, że wszystko jest OK, a problemu nie ma. Dam sobię rękę uciąć, że tak własnie rozumuje.
Powiedz mamie, ze widzisz co się dzieje, zawstydź ją. Pewnie najpierw poczuje się oburzona, ale możliwe, ze wszystko sobie przemyśli na spokojnie, po cichu.
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-07, 19:40   #8
namiastka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 528
Dot.: Problem -Mama

rozmowa z Mamą to chyba najrozsądniejsze wyjście z sytuacji.. ale.. ale tylko na trzeźwo.
namiastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 19:46   #9
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Problem -Mama

Cytat:
Napisane przez spray Pokaż wiadomość
I własnie w ten sposób doprowadzasz do sytuacji, w której Twoja mama czuje się komfortowo, bo przecież "nikt nic nie widzi". A Skoro nikt mi nie sygnalizuje, ze coś jest nie tak- to znaczy, że wszystko jest OK, a problemu nie ma. Dam sobię rękę uciąć, że tak własnie rozumuje.
Powiedz mamie, ze widzisz co się dzieje, zawstydź ją. Pewnie najpierw poczuje się oburzona, ale możliwe, ze wszystko sobie przemyśli na spokojnie, po cichu.
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 20:30   #10
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: Problem -Mama

Ja też uważam że jedynym rozwiązaniem będzie rozmowa z mamą
Musisz jej powiedzieć że widzisz co się dzieje.
Musisz jej uświadomić że to już jest problem z alkoholizmem
Na pewno jesteś w trudnej sytuacji.
a może masz kogoś w rodzinie kto może ci pomóc?
Starsze rodzeństwo? ciocia, wujek?
Trzymaj się
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 20:46   #11
koKOro
Zakorzenienie
 
Avatar koKOro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 159
Dot.: Problem -Mama

W wielu sprawach rozmowa jest wazna i daje rezultaty. Wiele dziewczyn sie za nia opowiada. Jednak problem z alkoholem to nie taki zwykly problem i nie zawsze szczerosc i rozmowa cos pomoze. Mysle, ze warto porozmawiac, jak najbardziej, ale jednoczesnie nie spodziewaj sie wiele. Malo, ktora osoba naduzywajaca alkoholu powie - ok, masz racje musze przestac. Tu dziala juz system zaprzeczen, ktory sluzy wielu rzeczom. To trudny problem. Szczegolnie, ze to trwa juz byc moze dlugo, tylko tak jak piszesz dopiero to dostrzeglas. W razie czego zapraszam na watek Doroslych Dzieci Alkoholikow (Dda na forum - Intymne)

daj znac jak sobie radzisz i czy masz sie na kim oprzec
__________________
narysuj mi baranka...

zakorzenienie

Edytowane przez koKOro
Czas edycji: 2006-12-07 o 20:48 Powód: literówka
koKOro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-07, 20:46   #12
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: Problem -Mama

Przesuwam na intymne - bo to osobisty problem

Jestem za rozmową i w pełni popieram wypowiedź Spray
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 23:29   #13
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Problem -Mama

Cytat:
Napisane przez spray Pokaż wiadomość
I własnie w ten sposób doprowadzasz do sytuacji, w której Twoja mama czuje się komfortowo, bo przecież "nikt nic nie widzi". A Skoro nikt mi nie sygnalizuje, ze coś jest nie tak- to znaczy, że wszystko jest OK, a problemu nie ma. Dam sobię rękę uciąć, że tak własnie rozumuje.
Powiedz mamie, ze widzisz co się dzieje, zawstydź ją. Pewnie najpierw poczuje się oburzona, ale możliwe, ze wszystko sobie przemyśli na spokojnie, po cichu.
Może to dobre rozwiązanie-zawstydzenie jej, ale na dzień, dwa... Watpię, aby to było rozwiązanie problemu, czy też jakaś droga do tego.

Jeśli teraz popija przed TV coś tam międzyczasie oglądając, to za chwile zacznie się kryć i popijac po kątach, bo pomysli, że zaś ją nakryjesz na piciu, więc lepiej się ukryć.
Podejrzewam, że jest nieźle wciagnięta w takie picie-popijanie: a co tam 6 piwek, a dzis wypiję sobie butelkę szampana...
I to są miłe złego poczatki, a kobiety znacznie szybciej wpadają w nałóg jak faceci...

Piję sama czy z kimś? Może ma jakieś problemy, które próbuje "zapijać", nie radzi sobie z jakims stresem, sytuacją, pracą...
Pogadaj spokojnie i rzeczowo. Nie zdziwiłabym się gdyby wybuchła z niej jakaś agresja w postaci "ja piję? W życiu... "
Może uda CI się ją jakoś wspomóc, podnieść na duchu, może uda się namówić na jakieś spotkanie grupie AA.

W każdym razie zyczę powodzenia!
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 19:40   #14
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Problem -Mama

Ja nie wiem, czy takie :walnięcie z grubej rury: o spotkaniach AA będzie na miejscu
Jaki masz w ogóle kontak z mamą? Często rozmawiacie? Może faktycznie najpierw porozmawiaj z nią o tej nowej pracy, może coś się zdarzyło tam nieprzyjemnego dla niej? Ale znowu skoro piszesz że popija od dawna, to w sumie nie musi być nic z tą pracą związane. A gdyby tak zapytać: "dlacezgo pijesz tyle alkoholu? Martwię się o ciebie" Wykaz się w rozmowie- że wiesz, że alkoholizm to ciężka choroba, że będziesz się starac z całych sił i pomożesdz jej z tego wyjść trzymam kciuki
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 21:05   #15
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Problem -Mama

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
Ja nie wiem, czy takie :walnięcie z grubej rury: o spotkaniach AA będzie na miejscu
Jaki masz w ogóle kontak z mamą? Często rozmawiacie? Może faktycznie najpierw porozmawiaj z nią o tej nowej pracy, może coś się zdarzyło tam nieprzyjemnego dla niej? Ale znowu skoro piszesz że popija od dawna, to w sumie nie musi być nic z tą pracą związane. A gdyby tak zapytać: "dlacezgo pijesz tyle alkoholu? Martwię się o ciebie" Wykaz się w rozmowie- że wiesz, że alkoholizm to ciężka choroba, że będziesz się starac z całych sił i pomożesdz jej z tego wyjść trzymam kciuki
NIE MIAŁAM NA MYŚLI, ABY MAMĘ ZAPROWADZIŁA DO AA 5 MIN. PO rozmowie, tylko aby AA było kolejnym krokiem/etapem. Jeśli oczywiście autorka wątku uzna, że jest taka wizyta w AA potrzebna, a i mama wykaze jakieś zainteresowanie-bo to podstawa.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 21:07   #16
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Problem -Mama

Cytat:
Napisane przez Pomadka Pokaż wiadomość
NIE MIAŁAM NA MYŚLI, ABY MAMĘ ZAPROWADZIŁA DO AA 5 MIN. PO rozmowie, tylko aby AA było kolejnym krokiem/etapem. Jeśli oczywiście autorka wątku uzna, że jest taka wizyta w AA potrzebna, a i mama wykaze jakieś zainteresowanie-bo to podstawa.
aha

wybacz, o Pomadko
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 21:13   #17
rozmarynek
Zadomowienie
 
Avatar rozmarynek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 362
Dot.: Problem -Mama

Nie odwracaj wzroku! Niech TWoja Mama ma swiadomosc, że wiesz o jej popijaniu. Jeśli masz z nia dobry kontakt, najpierw porozmawiaj, podaj namiary na aa. Trzeba dzialac, aby mama nie popadła w nieuleczalna chorobe, jaka jest alkoholizm. Alkoholikiem zostaje sie dokonca zycia. Wpisz w google.pl "alkoholizm sos", natkniesz sie na forum. Podsun link Mamie. Ja tez swego czasu musialam korzystac z tego forum, poszukaj na nim moich postów (zaledwie kilka) przecztaj Mamie, do czego moze doprowadzic fałszywa przyjaźń z butelką.... Pozdraawiam.
rozmarynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 21:50   #18
L0LA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 278
Dot.: Problem -Mama

Mam ten sam problem. Z tym, że moja mama jest obojętna na wszystkie uwagi, prośby, rozmowy. Dla niej ten problem nie istnieje. Koniec. Nie dotrze się do niej żadnymi słowami. I to jest najstraszniejsze...
L0LA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 22:09   #19
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Problem -Mama

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
aha

wybacz, o Pomadko
No wiesz co Rzyrafko. Zastanowię się czy Ci wybaczyć.


__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-09, 01:52   #20
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 454
Dot.: Problem -Mama

Powiem Ci tak: im dłuzej będziesz odwlekać tę rozmowę tym będzie gorzej z niej wybrnąć, trzeba wziąć się w garść i odważyć powiedzieć swojej mamie co czujesz.

Alkohol to poważny problem i jeżeli ktoś sięga po niego to tylko z konkretnego powodu- coś się stało i nie może dawać sobie z tym rady.
Wpierw zapytaj o jej problemy, czego się boji, ale nie pytaj dlaczego pije! Nie odpowie 'piję bo...'. Lepiej porozmawiać o niej, o pracy, delikatnie wypytuj ją, może uda Ci się znaleść sposób, wszystko zależy od tego jakie macie ze sobą relacje. Czasem wizyty u psychologa pomagają, razem możecie się wybrać- niektórym ludziom jest łatwiej otworzyć się dopiero przy osobie trzeciej- specjaliście .
Gdy już mama opowie Ci o wszystkim to kolej na Ciebie: powiedz mamie o swoich odczuciach, jak Cię to rani gdy widzisz że pije. Musisz powiedzieć wprost że widzisz jak się z tym kryje, żeby nie miała wątpliwości że może nie zauważysz (ale to najlepiej po rozmowie w 4 oczy).
Nie możesz iść na ustępstwa jeżeli chodzi o dalsze picie, ale też zakazy nie pomogą gdy nie rozwiążecie problemu, ja bym Ci radziła byś porozmawiała o tym z kimś kto zna się na rzeczy- doradzi lepiej niż my.

Życzę powodzenia, trzymam mocno kciuki!
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:49.