co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu? - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-17, 13:03   #1411
Dobrenka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 169
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cześć
Przyszłam do Was bo potrzebuje pomocy. Mianowicie od jakiegoś czasu mieszkam troszkę daleko od swojego miejsca pracy (będę tak mieszkać około półtora roku) i niestety nie wystarcza mi czasu na jedzenie.. Tzn. mój dzień wygląda mniej więcej tak że rano kromka razowa z jakąś wędliną i serkiem żółtym, potem jeszcze jedna mała z tym samym +jabłko, następnie jakiś jogurt, owoce albo to i to i w domu jakiś obiad typu sznycel i surówka, makaron, czy zupa albo rybka.. Potem odczekuje z 1 h i idę ćwiczyć.. Całą zabawę kończę o takiej godzinie że ide pod prysznic i do łóżka..
Kiedy ja mam jeść ten po treningowy posiłek? Zastanawiam się czy nie będzie przegięciem kiedy zjem go 10 minut przed spaniem? I czy ja zasnę? Czy gdybym piła maślankę to by wystarczyło? Dodam że totalnie nie jestem już potem głodna bo i nie mam kiedy zgłodnieć.. Nie wiem co robić a wszyscy mi mówią o tym że trzeba, że źle robię itd.
__________________
Callanetics Turbo Fire BBL CE
INSANITY 2x Jillian Michaels Body Revolution tylko 3 miesiące
5 miesięcyP90X classic 3 miesiące Zuzka + TF + siłowe ogólnie co mogłam FOCUS T25 (tylko 5 tygodni..
itd itd
Dobrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 09:17   #1412
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Dobrenka Pokaż wiadomość
Cześć
Przyszłam do Was bo potrzebuje pomocy. Mianowicie od jakiegoś czasu mieszkam troszkę daleko od swojego miejsca pracy (będę tak mieszkać około półtora roku) i niestety nie wystarcza mi czasu na jedzenie.. Tzn. mój dzień wygląda mniej więcej tak że rano kromka razowa z jakąś wędliną i serkiem żółtym, potem jeszcze jedna mała z tym samym +jabłko, następnie jakiś jogurt, owoce albo to i to i w domu jakiś obiad typu sznycel i surówka, makaron, czy zupa albo rybka.. Potem odczekuje z 1 h i idę ćwiczyć.. Całą zabawę kończę o takiej godzinie że ide pod prysznic i do łóżka..
Kiedy ja mam jeść ten po treningowy posiłek? Zastanawiam się czy nie będzie przegięciem kiedy zjem go 10 minut przed spaniem? I czy ja zasnę? Czy gdybym piła maślankę to by wystarczyło? Dodam że totalnie nie jestem już potem głodna bo i nie mam kiedy zgłodnieć.. Nie wiem co robić a wszyscy mi mówią o tym że trzeba, że źle robię itd.
A może po prostu wystarczy zajrzeć na 1 stronę i poczytać co nieco? Tam masz wszystko wyjaśnione - co, jak i kiedy. Zawsze sobie możesz przygotować posiłek przed ćwiczeniami.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 14:14   #1413
Dobrenka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 169
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
A może po prostu wystarczy zajrzeć na 1 stronę i poczytać co nieco? Tam masz wszystko wyjaśnione - co, jak i kiedy. Zawsze sobie możesz przygotować posiłek przed ćwiczeniami.
oczywiście 1 strona przeczytana ogólne wątek przeleciałam.. Czytać od deski do deski będę jak skończe Insanity
Właśnie do tego zmierzam że jem tusz przed ćwiczeniami.. a radzą mi jeszcze jeść po, noi wczoraj dzielnie przygotowałam sobie serek z orzechami (wiem nie jest to szybko wchłaniające się białko ale myślałam żeby do tego coś dorzucić z kury) i jak poparzyłam na niego 1 h po treningu to stwierdziłam że zdecydowanie nie jestem wstanie go zjeść..
Myślicie, że mimo tego że jadłam przed treningiem (max 1 h) to dojdzie do spalenia mięśni jeśli nie zjem czegoś białkowego po?
__________________
Callanetics Turbo Fire BBL CE
INSANITY 2x Jillian Michaels Body Revolution tylko 3 miesiące
5 miesięcyP90X classic 3 miesiące Zuzka + TF + siłowe ogólnie co mogłam FOCUS T25 (tylko 5 tygodni..
itd itd

Edytowane przez Dobrenka
Czas edycji: 2012-01-18 o 14:25
Dobrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 21:20   #1414
Vinniaa
Przyczajenie
 
Avatar Vinniaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Dobrenka Pokaż wiadomość
oczywiście 1 strona przeczytana ogólne wątek przeleciałam.. Czytać od deski do deski będę jak skończe Insanity
Właśnie do tego zmierzam że jem tusz przed ćwiczeniami.. a radzą mi jeszcze jeść po, noi wczoraj dzielnie przygotowałam sobie serek z orzechami (wiem nie jest to szybko wchłaniające się białko ale myślałam żeby do tego coś dorzucić z kury) i jak poparzyłam na niego 1 h po treningu to stwierdziłam że zdecydowanie nie jestem wstanie go zjeść..
Myślicie, że mimo tego że jadłam przed treningiem (max 1 h) to dojdzie do spalenia mięśni jeśli nie zjem czegoś białkowego po?
Hej, polecam twaróg chudy.. też czasmi kończe trening wieczorem a, że zależy mi na redukcji tkanki tłuszczowej ale jednocześnie nie chcę tracić mieśni myślę , że jest to najlepszy posiłek potreningowy oczywiście późnym wieczorem
Vinniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 11:51   #1415
Dobrenka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 169
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Vinniaa Pokaż wiadomość
Hej, polecam twaróg chudy.. też czasmi kończe trening wieczorem a, że zależy mi na redukcji tkanki tłuszczowej ale jednocześnie nie chcę tracić mieśni myślę , że jest to najlepszy posiłek potreningowy oczywiście późnym wieczorem
Myślisz? A nie wydaję Ci się że to nie ma różnicy np. pomiędzy lekkim serkiem a "normalnym"?
Co ćwiczysz?
__________________
Callanetics Turbo Fire BBL CE
INSANITY 2x Jillian Michaels Body Revolution tylko 3 miesiące
5 miesięcyP90X classic 3 miesiące Zuzka + TF + siłowe ogólnie co mogłam FOCUS T25 (tylko 5 tygodni..
itd itd
Dobrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 12:10   #1416
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Dobrenka Pokaż wiadomość
Myślisz? A nie wydaję Ci się że to nie ma różnicy np. pomiędzy lekkim serkiem a "normalnym"?
Co ćwiczysz?
Twaróg,to twaróg,ja nie rozumiem tego pytania. Twaróg chudy i juz
__________________
Uzależniona od Wizażu
Staram się spełnić marzenia...za długo odkładane
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 15:29   #1417
Vinniaa
Przyczajenie
 
Avatar Vinniaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Dobrenka Pokaż wiadomość
Myślisz? A nie wydaję Ci się że to nie ma różnicy np. pomiędzy lekkim serkiem a "normalnym"?
Co ćwiczysz?
Też za bardzo nie rozumiem o co chodzi z tą różnicą. Twaróg chudy jest idealny 0% tłuszczu, duzo białka i trochę węglowodanów
Vinniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-29, 18:42   #1418
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Vinniaa Pokaż wiadomość
Też za bardzo nie rozumiem o co chodzi z tą różnicą. Twaróg chudy jest idealny 0% tłuszczu, duzo białka i trochę węglowodanów
Ja od siebie jeszcze bym dodała(sama to stosuję)łyzkę oleju,najlepszy lniany
__________________
Uzależniona od Wizażu
Staram się spełnić marzenia...za długo odkładane
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 18:59   #1419
Vinniaa
Przyczajenie
 
Avatar Vinniaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez guniaaa Pokaż wiadomość
Ja od siebie jeszcze bym dodała(sama to stosuję)łyzkę oleju,najlepszy lniany
a czemu olej lniany? tłuszcz po treningu nie jest polecany..
Vinniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 19:53   #1420
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Vinniaa Pokaż wiadomość
a czemu olej lniany? tłuszcz po treningu nie jest polecany..
Nie trzymałabym się tego tak do końca
__________________
Uzależniona od Wizażu
Staram się spełnić marzenia...za długo odkładane
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 06:48   #1421
Yazan
Raczkowanie
 
Avatar Yazan
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 34
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

proszę o radę dotyczącą posiłków okołotreningowych przy takim planie dnia, który uwzględnia ćwiczenia na siłowni (20 min orbi, ćwiczenia siłowe na poszczególne części ciała 3 razy 15 powtórzeń, 30 min bieżni na koniec) ok godz. 15:00 (łącznie ćwiczę ok 1,5 h), czyli od razu po powrtocie z pracy. późny obiad zamierzam jeść dopiero po treningu, ale trapi mnie co zjeść w pracy tak, aby po powrocie do domu przebrać sie tylko i ruszać na siłownię. dodam, że nie mam w pracy warunków do odgrzewania żarełka (pracuję na uczelni wyższej) i najlepiej, gdyby było to coś "poręcznego" (kanapki?). dodam, że ćwiczę, bo chcę się wzmocnić i ujędrnić. jestem szczupła, acz sflaczała (dokładnie tak!).
Yazan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-03, 12:33   #1422
Vinniaa
Przyczajenie
 
Avatar Vinniaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Yazan Pokaż wiadomość
proszę o radę dotyczącą posiłków okołotreningowych przy takim planie dnia, który uwzględnia ćwiczenia na siłowni (20 min orbi, ćwiczenia siłowe na poszczególne części ciała 3 razy 15 powtórzeń, 30 min bieżni na koniec) ok godz. 15:00 (łącznie ćwiczę ok 1,5 h), czyli od razu po powrtocie z pracy. późny obiad zamierzam jeść dopiero po treningu, ale trapi mnie co zjeść w pracy tak, aby po powrocie do domu przebrać sie tylko i ruszać na siłownię. dodam, że nie mam w pracy warunków do odgrzewania żarełka (pracuję na uczelni wyższej) i najlepiej, gdyby było to coś "poręcznego" (kanapki?). dodam, że ćwiczę, bo chcę się wzmocnić i ujędrnić. jestem szczupła, acz sflaczała (dokładnie tak!).
Proponuję płatki owsiane, możesz kupić takie w saszetkach które zalewa się tylko wrzątkiem.
Vinniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 15:16   #1423
Yazan
Raczkowanie
 
Avatar Yazan
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 34
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

odstrasza mnie ilość cukru użyta do ich produkcji :-(
Yazan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 15:33   #1424
Vinniaa
Przyczajenie
 
Avatar Vinniaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Yazan Pokaż wiadomość
odstrasza mnie ilość cukru użyta do ich produkcji :-(
Jak nie zależy Tobie na redukcji tkanki tłuszczowej to nie masz czym się przejmować Możesz sobie kupić płatki błyskawiczne pszenne, można jeść je bez gotowania np dodając do jogurtu
Vinniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 21:17   #1425
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Dziewuchy, dobrze rozumiem, że chcąc schudnąć po treningu siłowym+cardio warto zjeść np. banana (wychodząc ze tak powiem z klubu) a po dotarciu do domu np. ryż z kurczakiem i warzywami?

Mam tylko problem z tym, że chodzę ćwiczyć tak o 19 czasem 20. (do 16 pracuję, po 17 jestem z domu dopiero), więc zakładając, że skończę ćwiczyć około 21 to posiłek musiałby być gdzieś o 22... mogę po nim od razu iść spać? Chodzę spać tak 22:30-23:00 bo wstaję przed 6...
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 22:40   #1426
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Yazan Pokaż wiadomość
proszę o radę dotyczącą posiłków okołotreningowych przy takim planie dnia, który uwzględnia ćwiczenia na siłowni (20 min orbi, ćwiczenia siłowe na poszczególne części ciała 3 razy 15 powtórzeń, 30 min bieżni na koniec) ok godz. 15:00 (łącznie ćwiczę ok 1,5 h), czyli od razu po powrtocie z pracy. późny obiad zamierzam jeść dopiero po treningu, ale trapi mnie co zjeść w pracy tak, aby po powrocie do domu przebrać sie tylko i ruszać na siłownię. dodam, że nie mam w pracy warunków do odgrzewania żarełka (pracuję na uczelni wyższej) i najlepiej, gdyby było to coś "poręcznego" (kanapki?). dodam, że ćwiczę, bo chcę się wzmocnić i ujędrnić. jestem szczupła, acz sflaczała (dokładnie tak!).
Ostatnio zabieram do pracy usmażone placki owsiane. Wkładam je do przezroczystych pojemników na żywność
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 14:56   #1427
Dobrenka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 169
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez guniaaa Pokaż wiadomość
Twaróg,to twaróg,ja nie rozumiem tego pytania. Twaróg chudy i juz
no bo chodzi mi o to że po treningu chce zjeśc białko.. ale czytałam że lepiej nie jeśc sera bo jest wolno przyswajalne.. i zastanawiam się co to za różnica czy chudy czy "normalny" właśnie cytuje "twaróg to twaróg" skoro to cały czas serek Kurcze nie wiem jak ja mam się wytłumaczyć

---------- Dopisano o 15:47 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Vinniaa Pokaż wiadomość
Też za bardzo nie rozumiem o co chodzi z tą różnicą. Twaróg chudy jest idealny 0% tłuszczu, duzo białka i trochę węglowodanów
tak strasznie dużo naczytałam się o tych produktach 0% że przestałąm ich stosować.. nie słodze i ograniczam cukry w wielu produktach ale nie przesadzam

---------- Dopisano o 15:56 ---------- Poprzedni post napisano o 15:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Dziewuchy, dobrze rozumiem, że chcąc schudnąć po treningu siłowym+cardio warto zjeść np. banana (wychodząc ze tak powiem z klubu) a po dotarciu do domu np. ryż z kurczakiem i warzywami?

Mam tylko problem z tym, że chodzę ćwiczyć tak o 19 czasem 20. (do 16 pracuję, po 17 jestem z domu dopiero), więc zakładając, że skończę ćwiczyć około 21 to posiłek musiałby być gdzieś o 22... mogę po nim od razu iść spać? Chodzę spać tak 22:30-23:00 bo wstaję przed 6...
rozumie o czym mówisz i też nie wiem jak ta sprawę "ugryźć" bo ja wracam do domu około 19:00.. jem obiadokolację, muszę chwilę odczekac i idę ćwiczyć około 1 h więc całą zabawę kończe po 21 i nie jem już nic.. bo późno i w ogóle..
__________________
Callanetics Turbo Fire BBL CE
INSANITY 2x Jillian Michaels Body Revolution tylko 3 miesiące
5 miesięcyP90X classic 3 miesiące Zuzka + TF + siłowe ogólnie co mogłam FOCUS T25 (tylko 5 tygodni..
itd itd
Dobrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 15:23   #1428
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Dobrenka Pokaż wiadomość
no bo chodzi mi o to że po treningu chce zjeśc białko.. ale czytałam że lepiej nie jeśc sera bo jest wolno przyswajalne.. i zastanawiam się co to za różnica czy chudy czy "normalny" właśnie cytuje "twaróg to twaróg" skoro to cały czas serek Kurcze nie wiem jak ja mam się wytłumaczyć

---------- Dopisano o 15:47 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------


tak strasznie dużo naczytałam się o tych produktach 0% że przestałąm ich stosować.. nie słodze i ograniczam cukry w wielu produktach ale nie przesadzam

---------- Dopisano o 15:56 ---------- Poprzedni post napisano o 15:47 ----------


rozumie o czym mówisz i też nie wiem jak ta sprawę "ugryźć" bo ja wracam do domu około 19:00.. jem obiadokolację, muszę chwilę odczekac i idę ćwiczyć około 1 h więc całą zabawę kończe po 21 i nie jem już nic.. bo późno i w ogóle..

Co do twarogu... z tego co wiem to taki prawdziwy twaróg (nie jakieś serki wiejskie a prawdziwy twaróg) to prawie czyste białko, węgli i tłuszczu tam niewiele (nie pamiętam ile tłusty ma, coś koło 9%). Ja swoją drogą zakochałam się w chudym twarożku Emilki, jest to zwykły twaróg ale zmielony na delikatną masę - wystarczy dodać warzyw lub też np. słodziku i owoca i mamy pyszny serek, smaczniejszy od homogenizowanych.


Ja będę się starać iść na siłownię od razu po pracy, może wtedy jak skoncze ćwiczyć powiedzmy 18:30, to jak zjem po 19 to nie będzie tragedii, ale nie wiem czy się uda. No i nie wiem jak z posiłkami przedtreningowymi, obiad jem o 12 a potem zwykle do powrotu do domu już nic...
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 08:37   #1429
Dobrenka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 169
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Co do twarogu... z tego co wiem to taki prawdziwy twaróg Ja swoją drogą zakochałam się w chudym twarożku Emilki
Dzięki ale nigdy go nie widziałam albo nie zwróciłam uwagi poprostu


Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
J No i nie wiem jak z posiłkami przedtreningowymi, obiad jem o 12 a potem zwykle do powrotu do domu już nic...
to ile Ty jesz posiłków dziennie 3?
__________________
Callanetics Turbo Fire BBL CE
INSANITY 2x Jillian Michaels Body Revolution tylko 3 miesiące
5 miesięcyP90X classic 3 miesiące Zuzka + TF + siłowe ogólnie co mogłam FOCUS T25 (tylko 5 tygodni..
itd itd
Dobrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-13, 17:05   #1430
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Dobrenka Pokaż wiadomość
Dzięki ale nigdy go nie widziałam albo nie zwróciłam uwagi poprostu
Do kupienia w Netto lub Realu. Legendy głoszą ze tez w Intermarche, ale u mnie nie ma Intermarche.

Cytat:
Napisane przez Dobrenka Pokaż wiadomość
to ile Ty jesz posiłków dziennie 3?
Nie, nie
Napisałam "do powrotu do domu" a w domu jestem koło 17 (i później zwykle jem jakąś zupę a następnie koło 20 jakąś kolację - mówię o dniach bez siłowni). Po prostu chodziło mi o to, że mam długa przerwę od powiedzmy 12:30 (skoncze jeśc obiad) do tej 17:00 czy też 17:30 kiedy nic nie jem, bo nie mam czasu kiedy zjeść...
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 11:43   #1431
rozkosz
Raczkowanie
 
Avatar rozkosz
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 101
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

witam dziewczyny, czy możecie mi dać małą radę? moje posiłki okołotreningowe okazały się beznadziejne, więc gdyby któraś z Was, bardziej obcykanych, zerknęła i oceniła czy teraz będzie ok to byłabym wdzięczna

7:00 owsianka z jabłkiem i twarogiem chudym
8:30 trening (25 min skakanka, 20 min orbitrek, 8 min legs)
od razu po: banan / 2 krążki ryżowe / jogurt naturalny z rodzynkami
10:00 2 kromki razowca z jajkiem / ryż brązowy z twarogiem chudym / makaron razowy z jajkiem lub 2 białkami / kasza jeczmienna z piersią gotowaną / omlet z 1 jajka i 2 białek z pomidorami i cebulką
kolejny posiłek ok godziny 13.

co o tym sądzicie? który z tych posiłków okołotreningowych jest ok, a który odpada, biorąc pod uwagę, że jestem na redukcji?

edit: kupiłam dziś taki śmieszny wynalazek z Herbapolu "Slim Figura Dieta", który określony jest na opakowaniu jako "odżywczy posiłek bogaty w błonnik". Czy waszym zdaniem nadałby się on aby go sobie podjeść właśnie zaraz po treningu przed tym właściwym posiłkiem o 10?
Skład tego dziwnego cosia to: len mielony odtłuszczony (48,9%), fruktoza (26%), błonnik pszeniczny (17,4%), izolat białka sojowego (4,4%), aromaty i witaminy.
Wartości odż w 1 saszetce (23g):
66 kcal
4,1 g białka
10,1 g węgli (w tym 6,2 cukrów)
1 g tłuszczu
3,3 g błonnika

i co o tym myślicie ?
__________________
eldo-plaża <3
matrix mnie więzi...


Edytowane przez rozkosz
Czas edycji: 2012-02-14 o 12:23
rozkosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 19:37   #1432
Vinniaa
Przyczajenie
 
Avatar Vinniaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez rozkosz Pokaż wiadomość
witam dziewczyny, czy możecie mi dać małą radę? moje posiłki okołotreningowe okazały się beznadziejne, więc gdyby któraś z Was, bardziej obcykanych, zerknęła i oceniła czy teraz będzie ok to byłabym wdzięczna

7:00 owsianka z jabłkiem i twarogiem chudym
8:30 trening (25 min skakanka, 20 min orbitrek, 8 min legs)
od razu po: banan / 2 krążki ryżowe / jogurt naturalny z rodzynkami
10:00 2 kromki razowca z jajkiem / ryż brązowy z twarogiem chudym / makaron razowy z jajkiem lub 2 białkami / kasza jeczmienna z piersią gotowaną / omlet z 1 jajka i 2 białek z pomidorami i cebulką
kolejny posiłek ok godziny 13.

co o tym sądzicie? który z tych posiłków okołotreningowych jest ok, a który odpada, biorąc pod uwagę, że jestem na redukcji?

edit: kupiłam dziś taki śmieszny wynalazek z Herbapolu "Slim Figura Dieta", który określony jest na opakowaniu jako "odżywczy posiłek bogaty w błonnik". Czy waszym zdaniem nadałby się on aby go sobie podjeść właśnie zaraz po treningu przed tym właściwym posiłkiem o 10?
Skład tego dziwnego cosia to: len mielony odtłuszczony (48,9%), fruktoza (26%), błonnik pszeniczny (17,4%), izolat białka sojowego (4,4%), aromaty i witaminy.
Wartości odż w 1 saszetce (23g):
66 kcal
4,1 g białka
10,1 g węgli (w tym 6,2 cukrów)
1 g tłuszczu
3,3 g błonnika

i co o tym myślicie ?
Jak dla mnie to za duże te posiłki. Bez przesady, ale to nie jest jakiś męczący trening, aby tyle jeść..
Jeżeli zależy Tobie na redukcji to zostaw tą owsiankę z twarogiem przed, a po zjedz twaróg albo jajecznice i wystarczy
Vinniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 22:04   #1433
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Vinniaa Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to za duże te posiłki. Bez przesady, ale to nie jest jakiś męczący trening, aby tyle jeść..
Jeżeli zależy Tobie na redukcji to zostaw tą owsiankę z twarogiem przed, a po zjedz twaróg albo jajecznice i wystarczy
Twaróg jest wolnowchłanialny,podobno nie powinien wchodzic w posilek okolotreningowy,ale sama go zajadam przed
__________________
Uzależniona od Wizażu
Staram się spełnić marzenia...za długo odkładane
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 08:47   #1434
rozkosz
Raczkowanie
 
Avatar rozkosz
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 101
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

vinniaa za duże ? czyli co, sugerujesz trening na czczo i palenie mięśni;>? ten banan/coś tam zaraz po treningu dorzuciłam na podstawie poprzednich postów, gdzie autorki mówiły o szybkim uzupełnieniu węgli po wysiłku a później normalny posiłek.

no nic, czy mogę liczyć na odp od jeszcze jakieś forumowiczki ?
__________________
eldo-plaża <3
matrix mnie więzi...

rozkosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 10:03   #1435
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez rozkosz Pokaż wiadomość
vinniaa za duże ? czyli co, sugerujesz trening na czczo i palenie mięśni;>? ten banan/coś tam zaraz po treningu dorzuciłam na podstawie poprzednich postów, gdzie autorki mówiły o szybkim uzupełnieniu węgli po wysiłku a później normalny posiłek.

no nic, czy mogę liczyć na odp od jeszcze jakieś forumowiczki ?
Koleżanka nie zrozummiała chyba,że te ukośniki to nie oznaczają,że to jest cały posiłek z tego,co napisalas,ale posiłki alternatywnemoze stad wydaje sie jej ,ze to duze posilki.
__________________
Uzależniona od Wizażu
Staram się spełnić marzenia...za długo odkładane
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 10:33   #1436
Vinniaa
Przyczajenie
 
Avatar Vinniaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Wiem, że ukośniki to nie przecinki

Poprostu moim zadaniem trening "(25 min skakanka, 20 min orbitrek, 8 min legs)" bez przesady nie jest taki męczący.
Jak masz zamiar po takim treningu jeść od razu banana aby uzupełnić węglowodany a za godz ryż z twarogiem to sory, ale to co spalisz nadrobisz. Rozumiem jak byś przez godz podnosiłą sztangi a potem pół godz. biegała to możesz martwić się o swoje mieśnie.
Vinniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 10:45   #1437
zupelnie_inna_ja
Raczkowanie
 
Avatar zupelnie_inna_ja
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 284
GG do zupelnie_inna_ja
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

czy jeśli mam 2h treningu w klubie to mogę od razu po zjeść banana(jakis inny zamiennik?), a po powrocie do domu (ok. poltorej godziny pozniej) zjesc na kolacje twarog chudy? nie bedzie to za pozno (ok. 21.30)?
i co w przypadku, gdy dostajemy odzywki owocowe, uzupelniajace weglowodany i mineraly? i podczas treningu (oraz po) wypijam do 800ml takiego plynu?
czy ten banan wtedy jest potrzebny, czy wystarczy po poltorej godziny bialkowa kolacja? z gory dziekuje za odp
__________________
w walce o szczupłe i zadbane ciało

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50
zupelnie_inna_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 12:50   #1438
Vinniaa
Przyczajenie
 
Avatar Vinniaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez zupelnie_inna_ja Pokaż wiadomość
czy jeśli mam 2h treningu w klubie to mogę od razu po zjeść banana(jakis inny zamiennik?), a po powrocie do domu (ok. poltorej godziny pozniej) zjesc na kolacje twarog chudy? nie bedzie to za pozno (ok. 21.30)?
i co w przypadku, gdy dostajemy odzywki owocowe, uzupelniajace weglowodany i mineraly? i podczas treningu (oraz po) wypijam do 800ml takiego plynu?
czy ten banan wtedy jest potrzebny, czy wystarczy po poltorej godziny bialkowa kolacja? z gory dziekuje za odp

Moim zdaniem, banan jest nie potrzebny jeżeli pijesz po odżywkę, napewno zawiera też białko, więc można też zastanawiać się nad twarogiem. Nie wiem czy zależy Tobie na redukcji ?
Vinniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 15:05   #1439
zupelnie_inna_ja
Raczkowanie
 
Avatar zupelnie_inna_ja
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 284
GG do zupelnie_inna_ja
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Vinniaa Pokaż wiadomość
Moim zdaniem, banan jest nie potrzebny jeżeli pijesz po odżywkę, napewno zawiera też białko, więc można też zastanawiać się nad twarogiem. Nie wiem czy zależy Tobie na redukcji ?
pije ja w trakcie tych 2h regularnie, czasami gdy troche zostanie po treningu to 'dopijam' ja po.
tak, zalezy mi na redukcji, dlatego pytam Was o opinie
__________________
w walce o szczupłe i zadbane ciało

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50
zupelnie_inna_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 21:11   #1440
Vinniaa
Przyczajenie
 
Avatar Vinniaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez zupelnie_inna_ja Pokaż wiadomość
pije ja w trakcie tych 2h regularnie, czasami gdy troche zostanie po treningu to 'dopijam' ja po.
tak, zalezy mi na redukcji, dlatego pytam Was o opinie
Ja bym na Twoim miejscu piła tylko przed i po, bo po co w trakcie ?
Sprawdź czy nie ma przypadkiem w niej cukru, bo nie wszystkie takie odżywki są dietetyczne...
Vinniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-31 19:13:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:53.