Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;) - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-12, 19:40   #4951
Szotta
Zakorzenienie
 
Avatar Szotta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 11 603
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez Malwina_89 Pokaż wiadomość
3 tygodnie picia i tydzien przerwy? Po jednym kubku dziennie czy więcej? Bo się zastanawiam, czy też tak nie pić. Generalnie planowałam po trzech miesiącach zrobić miesiąc przerwy. Teraz już nie wiem, który system jest lepszy.
tak jest. I jeden kubek dziennie. Ja biorę po torebce (rodzielam te podwójne) pokrzywy i skrzypu i zaparzam jeden kubek
__________________

Zwariowana, zabiegana, zakręcona
.
Szotta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-12, 19:56   #4952
Malwina_89
Zakorzenienie
 
Avatar Malwina_89
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice Częstochowy/Opole
Wiadomości: 8 037
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez Szotta Pokaż wiadomość
tak jest. I jeden kubek dziennie. Ja biorę po torebce (rodzielam te podwójne) pokrzywy i skrzypu i zaparzam jeden kubek
tak tak, ja też tak piję i zastanawiam się, czy nie pić w takim systemie tygodniowym jak Ty.
__________________
Była aparatka

Mój zakątek czytelniczy
02.12.2012 r.
52/2013
75/2014
7/2015
Malwina_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-12, 20:33   #4953
BeforeIForget
jesterhead
 
Avatar BeforeIForget
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Rohan
Wiadomości: 3 672
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Ja też piję przez 3 tygodnie, potem tydzień przerwy. Tylko że po 2 kubki dziennie Może tym razem będą porządne efekty.
__________________
Oszukujemy siebie tak często, że gdyby nam za to płacili, moglibyśmy się spokojnie utrzymać.
S. King

To błogosławieństwo, że nie słychać myśli.
BeforeIForget jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 09:45   #4954
sunflower4387
Raczkowanie
 
Avatar sunflower4387
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 55
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez BeforeIForget Pokaż wiadomość
Ja też piję przez 3 tygodnie, potem tydzień przerwy. Tylko że po 2 kubki dziennie Może tym razem będą porządne efekty.
Ja również 2 kubeczki dziennie piję, ale juz od miesiąca i musze wam powiedzić, że odkryłam baby hair
sunflower4387 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 10:27   #4955
Vanessa io
Rozeznanie
 
Avatar Vanessa io
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 856
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Od kilku dni codziennie piję kubek pokrzywy i kubek skrzypu
Vanessa io jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 10:32   #4956
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Ja mam jakieś antenki na głowie, nie da się tego wygładzić, nie wiem czy to włosy mi się łamią czy odrastają?
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 12:04   #4957
BeforeIForget
jesterhead
 
Avatar BeforeIForget
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Rohan
Wiadomości: 3 672
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez sunflower4387 Pokaż wiadomość
Ja również 2 kubeczki dziennie piję, ale juz od miesiąca i musze wam powiedzić, że odkryłam baby hair
Baby hair mam pełno, cały czas pojawiają się nowe Ale to bardziej zasługa wcierek, bo skrzypokrzywę piję dopiero od jakiegoś tygodnia.
Cytat:
Napisane przez angiee0902 Pokaż wiadomość
Ja mam jakieś antenki na głowie, nie da się tego wygładzić, nie wiem czy to włosy mi się łamią czy odrastają?
Wydaje mi się, że te antenki to właśnie baby hair.
__________________
Oszukujemy siebie tak często, że gdyby nam za to płacili, moglibyśmy się spokojnie utrzymać.
S. King

To błogosławieństwo, że nie słychać myśli.
BeforeIForget jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-13, 12:12   #4958
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Hmm... ale troszeczkę tez mi sie łamią...
Mimo wszystko pocieszyłaś, jest nadzieja
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 09:16   #4959
bandito
Raczkowanie
 
Avatar bandito
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 299
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Hej dziewczyny
zabijcie mnie za moją systematyczność
Piję pokrzywę od 1. lutego,potem 2 dni nie piłam,potem znowu piłam (2 kubki lub czasem 1) no i wczoraj także zapomniałam wypić
bandito jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 09:26   #4960
Szotta
Zakorzenienie
 
Avatar Szotta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 11 603
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Ja przedwczoraj wypiłam, wczoraj zapomniałam.
No ale postaram się już systematycznie
__________________

Zwariowana, zabiegana, zakręcona
.
Szotta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 11:31   #4961
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Żeby z pokrzywą mieć problemy... Ja nie mogę się zmobilizować do ruchu, bo pogoda za oknem nie zachęca ani do biegania, ani do jazdy na rowerze... a takie ćwiczenia domowe to już nie to samo
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-15, 11:49   #4962
angeells
Rozeznanie
 
Avatar angeells
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: BERGEN
Wiadomości: 972
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Kochane ja od soboty dołączam do grona pijaczek skrzypopokrzywy ^^ mam nadzieje że pomoże :P uwielbiam ziółka i pije 2 kubaski dziennie + drożdże mam nadzieje że moje wypadanie kłaczków zmaleje i pojawią się w końcu bejbiki ^^ Pozdrawiam znad kubeczka :P:P

---------- Dopisano o 12:49 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------

Fubizka mi włoski lecą w sumie od października :/ od przeprowadzki do Norwegii, myślę że to może mieć związek z diametralną zmianą klimatu i diety, czasem bywa gorzej czasem lepiej jak wcierałam Radical było ok teraz dostałam Seboradin i cóż ostatnia nadzieja, dlatego zaczęłam pić drożdże no i ziółka staram się jeść musli jakieś warzywka ale wydaje mi się że problem tkwi w szamponach tych ziołowych bo skóra głowy przesuszona na wiór i pojawił się łupież :/ myślę o rozrobieniu seboradinu z wywarem ze skrzypu i pokrzywy i do tego ew dodać oleju rycynowego no i mam jeszcze D- Pantenol (kiedyś dolewałam go do maseczki z zielonej glinki) i teraz myślę też dodac do takiej mikstury i wcierać w skórę głowy, co o tym sądzisz?.Nic innego mi nie przychodzi do głowy no i zmiana szamponu obowiązkowa.
__________________
Zapuszczam włosy ^^
17cm(27.12.11)->
19cm(27.01.12)

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy
30.12.2011-> widoczna poprawa

Piję drożdże 01.02.12

Piję skrzypopokrzywę 11.02.2012
angeells jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 12:02   #4963
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;3231912 5]Żeby z pokrzywą mieć problemy... Ja nie mogę się zmobilizować do ruchu, bo pogoda za oknem nie zachęca ani do biegania, ani do jazdy na rowerze... a takie ćwiczenia domowe to już nie to samo [/QUOTE]
Oj dokładnie
Ale w przyszłym tygodniu planuję na konie wrócić a jutro może nawet na siatkówkę pójdę, o!
Zrzuciłam 10 kg a od kilku tygodni poza pracą się nie ruszam, bo nie potrafię ćwiczyć w domu ;]
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 12:06   #4964
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)
 
Avatar noseknosek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 562
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

U mnie pokrzywa jest o wiele większym wyzwaniem niż ćwiczenie w domu. To mi łatwiej przychodzi.
__________________
what defines us is how well we rise after falling

biegam
noseknosek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 12:18   #4965
Szotta
Zakorzenienie
 
Avatar Szotta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 11 603
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;3231912 5]Żeby z pokrzywą mieć problemy... Ja nie mogę się zmobilizować do ruchu, bo pogoda za oknem nie zachęca ani do biegania, ani do jazdy na rowerze... a takie ćwiczenia domowe to już nie to samo [/QUOTE]
Mi taka pogoda nie przeszkadza w bieganiu Teraz jest jeszcze lepiej, bo mniejszy mróz.

Skrzypokrzywa wypita

---------- Dopisano o 13:18 ---------- Poprzedni post napisano o 13:17 ----------

Cytat:
Napisane przez noseknosek Pokaż wiadomość
U mnie pokrzywa jest o wiele większym wyzwaniem niż ćwiczenie w domu. To mi łatwiej przychodzi.
Czemu pokrzywa jest takim wyzwaniem?
__________________

Zwariowana, zabiegana, zakręcona
.
Szotta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 12:36   #4966
kamki
Raczkowanie
 
Avatar kamki
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 76
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Hej dziewczynki. Może zapuszczam włosy od niedawna (jakoś będzie 2-3 miesiące), to pokrzywę piję od dłuższego czasu.
Jeśli chodzi o ten system przerw w piciu pokrzywy, o co chodzi? Wydaje mi się, że organizm do witamin się nie przyzwyczaja. Jedynie do tego, ze woda jest szybciej usuwana z organizmu i z czasem bd pracować jak kiedyś. A jeśli chodzi o witaminki, to tak jakby robić głodówki tylko po to, by potem witaminy się lepiej wchłaniały. Bynajmniej takie jest moje zdanie.
Oprócz pokrzywy piję też bratek. Nie wiem czy ma jakieś szczególne działanie na włosy, ale jeśli chodzi o smak: warto pokrzywę połączyć z czymś kwaśnym, by żelazo było lepiej wchłonięte: na pewno ktoś już o tym pisał.
Z drugiej strony smak: ja proponuję dodać lukrecję (do zakupienia w zielarskim - 2-3 zł). Ja na kubek robię 1,5 łyżeczki pokrzywy i jakoś 1/4 lukrecji. Cherbatka ma wtedy lepszy smak i ciekawsze działanie. Dodatkowo można dodać cynamon, imbir, kardamon (5 zł za 20g, chyba jedna z droższych przypraw). Czasem dodaję jeszcze tyminek (przepis wzorowany na medycynie chińskiej). Włosy rosną dość szybko- na miesiąc jakieś 2-3 cm. Drożdzy nie piję - kiedyś się porządnie na nich przejechałam i tak teraz unikam je jak ognia (chyba że ciasto raz na kilka miesięcy czy maseczka na włosy).
Pozdrawiam
__________________
_______________

- Czas wszystko zmienia.
- Tak mówią, ale to nieprawda. Konieczne są czyny. Gdy nic się nie robi wszystko zostaje jak było kiedyś.

Zapuszczam włosy
25 cm(sierpień),

I cel: 35 cm

niekosmetyczny blog dla kobiet


Kapryśne loki - blog
kamki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 13:10   #4967
Ainnel
Zadomowienie
 
Avatar Ainnel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 631
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez kamki Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki. Może zapuszczam włosy od niedawna (jakoś będzie 2-3 miesiące), to pokrzywę piję od dłuższego czasu.
Jeśli chodzi o ten system przerw w piciu pokrzywy, o co chodzi? Wydaje mi się, że organizm do witamin się nie przyzwyczaja. Jedynie do tego, ze woda jest szybciej usuwana z organizmu i z czasem bd pracować jak kiedyś. A jeśli chodzi o witaminki, to tak jakby robić głodówki tylko po to, by potem witaminy się lepiej wchłaniały. Bynajmniej takie jest moje zdanie.
Oprócz pokrzywy piję też bratek. Nie wiem czy ma jakieś szczególne działanie na włosy, ale jeśli chodzi o smak: warto pokrzywę połączyć z czymś kwaśnym, by żelazo było lepiej wchłonięte: na pewno ktoś już o tym pisał.
Z drugiej strony smak: ja proponuję dodać lukrecję (do zakupienia w zielarskim - 2-3 zł). Ja na kubek robię 1,5 łyżeczki pokrzywy i jakoś 1/4 lukrecji. Cherbatka ma wtedy lepszy smak i ciekawsze działanie. Dodatkowo można dodać cynamon, imbir, kardamon (5 zł za 20g, chyba jedna z droższych przypraw). Czasem dodaję jeszcze tyminek (przepis wzorowany na medycynie chińskiej). Włosy rosną dość szybko- na miesiąc jakieś 2-3 cm. Drożdzy nie piję - kiedyś się porządnie na nich przejechałam i tak teraz unikam je jak ognia (chyba że ciasto raz na kilka miesięcy czy maseczka na włosy).
Pozdrawiam
Nie wiem jak z innymi witaminami, ale podejrzewam że podobnie, jak z witaminą C, której nadmiar w pewnym momencie organizm zaczyna traktować jako standardową dawkę i przy jej zmniejszeniu przejawia oznaki niedoboru. Czyli generalnie może się przyzwyczaić do witamin można zrobić więcej szkody, niż pożytku. Poza tym pokrzywa wypłukuje niektóre witaminy z grupy B, także ważne jest, żeby jednak tą przerwę zrobić .
Z tym żelazem to absolutnie prawda - ogólnie żelazo wchłania się kiepsko, a zwłaszcza niehemowe. Jeśli dodajemy do naparu coś z witaminą C, to trzeba to zrobić po ostudzeniu, żeby nie zniszczyć witaminy .
Jakie negatywne skutki miałaś przy drożdżach?
__________________
some days I'm still fighting to walk towards the light



Ainnel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 13:30   #4968
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez kamki Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki. Może zapuszczam włosy od niedawna (jakoś będzie 2-3 miesiące), to pokrzywę piję od dłuższego czasu.
Jeśli chodzi o ten system przerw w piciu pokrzywy, o co chodzi? Wydaje mi się, że organizm do witamin się nie przyzwyczaja. Jedynie do tego, ze woda jest szybciej usuwana z organizmu i z czasem bd pracować jak kiedyś. A jeśli chodzi o witaminki, to tak jakby robić głodówki tylko po to, by potem witaminy się lepiej wchłaniały. Bynajmniej takie jest moje zdanie.
Oprócz pokrzywy piję też bratek. Nie wiem czy ma jakieś szczególne działanie na włosy, ale jeśli chodzi o smak: warto pokrzywę połączyć z czymś kwaśnym, by żelazo było lepiej wchłonięte: na pewno ktoś już o tym pisał.
Z drugiej strony smak: ja proponuję dodać lukrecję (do zakupienia w zielarskim - 2-3 zł). Ja na kubek robię 1,5 łyżeczki pokrzywy i jakoś 1/4 lukrecji. Cherbatka ma wtedy lepszy smak i ciekawsze działanie. Dodatkowo można dodać cynamon, imbir, kardamon (5 zł za 20g, chyba jedna z droższych przypraw). Czasem dodaję jeszcze tyminek (przepis wzorowany na medycynie chińskiej). Włosy rosną dość szybko- na miesiąc jakieś 2-3 cm. Drożdzy nie piję - kiedyś się porządnie na nich przejechałam i tak teraz unikam je jak ognia (chyba że ciasto raz na kilka miesięcy czy maseczka na włosy).
Pozdrawiam
Jestem po humanie, wiec musiałam nie "bynajmniej" tylko ewentualnie "przynajmniej" lub "w każdym razie" (w tym znaczeniu).
Nie "cherbatka" tylko "herbatka". To tak na marginesie, przepraszam za wtrącenie nie związane z tematem, ale to już "zboczenie".
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 13:38   #4969
angeells
Rozeznanie
 
Avatar angeells
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: BERGEN
Wiadomości: 972
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

A co myślicie o wkrapianiu cytryny do skrzypopokrzywy?
__________________
Zapuszczam włosy ^^
17cm(27.12.11)->
19cm(27.01.12)

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy
30.12.2011-> widoczna poprawa

Piję drożdże 01.02.12

Piję skrzypopokrzywę 11.02.2012
angeells jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-15, 14:13   #4970
Ainnel
Zadomowienie
 
Avatar Ainnel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 631
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez angeells Pokaż wiadomość
A co myślicie o wkrapianiu cytryny do skrzypopokrzywy?
Jak najbardziej . Cytryna zwiększy przyswajalność żelaza.

Swoją drogą, jak już o tym żelazie mowa, to chyba sobie zaszkodziłam . Zawsze starałam się komponować dietę tak, żeby żelaza nie brakowało, a teraz nie dość, że odżywiałam się fatalnie, to jeszcze tych moich niewielu źródeł żelaza nie łączyłam z witaminą C i prawdopodobnie wraca do mnie anemia, bo nie mam na nic siły . Macie jakiś dobry sposób żeby szybko podbić żelazo?
__________________
some days I'm still fighting to walk towards the light



Ainnel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 14:14   #4971
camillie
Wtajemniczenie
 
Avatar camillie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: jura
Wiadomości: 2 135
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

myślę że czemu nie czasami tak robie...

ostatnio zaczeło mnie mdlic po pokrzywie i skrzypie , nie wiem dlaczego chyba musze odstawic wszystkie zioła na jakiś czas ...
camillie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 14:41   #4972
angeells
Rozeznanie
 
Avatar angeells
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: BERGEN
Wiadomości: 972
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Ainnel bardzo mnie to cieszy ^^ swoja droga mamy chyba podobny problem tez jestem ciekawa czym można nadrobić braki w żelazie
__________________
Zapuszczam włosy ^^
17cm(27.12.11)->
19cm(27.01.12)

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy
30.12.2011-> widoczna poprawa

Piję drożdże 01.02.12

Piję skrzypopokrzywę 11.02.2012
angeells jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 14:45   #4973
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez noseknosek Pokaż wiadomość
U mnie pokrzywa jest o wiele większym wyzwaniem niż ćwiczenie w domu. To mi łatwiej przychodzi.
Dziwne

Cytat:
Napisane przez angiee0902 Pokaż wiadomość
Jestem po humanie, wiec musiałam nie "bynajmniej" tylko ewentualnie "przynajmniej" lub "w każdym razie" (w tym znaczeniu).
Nie "cherbatka" tylko "herbatka". To tak na marginesie, przepraszam za wtrącenie nie związane z tematem, ale to już "zboczenie".


Cytat:
Napisane przez Ainnel Pokaż wiadomość
Jak najbardziej . Cytryna zwiększy przyswajalność żelaza.

Swoją drogą, jak już o tym żelazie mowa, to chyba sobie zaszkodziłam . Zawsze starałam się komponować dietę tak, żeby żelaza nie brakowało, a teraz nie dość, że odżywiałam się fatalnie, to jeszcze tych moich niewielu źródeł żelaza nie łączyłam z witaminą C i prawdopodobnie wraca do mnie anemia, bo nie mam na nic siły . Macie jakiś dobry sposób żeby szybko podbić żelazo?
Sama odpowiedziałaś sobie na pytanie- fatalnie się odżywiasz, więc to popraw to i żelazo wróci.
Nie da się "szybko podnieść" żelaza. To nie ciężarek ;] To Twój organizm
Zadbaj o odpowiednie odżywianie, wspomagająco 1 raz dziennie Ascofer i powinno być ok. Polecam też szejki z pietruchy.
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 15:22   #4974
Ainnel
Zadomowienie
 
Avatar Ainnel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 631
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Sama odpowiedziałaś sobie na pytanie- fatalnie się odżywiasz, więc to popraw to i żelazo wróci.
Nie da się "szybko podnieść" żelaza. To nie ciężarek ;] To Twój organizm
Zadbaj o odpowiednie odżywianie, wspomagająco 1 raz dziennie Ascofer i powinno być ok. Polecam też szejki z pietruchy.
Akurat z żelazem sprawa nie jest taka prosta, bo bardzo słabo się przyswaja i jak już się dorobię niedoborów to mam problem dość poważny . Będę piła soki warzywne z burakami i pietruszką, dobrze że mi o nich przypomniałaś - dzięki.
__________________
some days I'm still fighting to walk towards the light



Ainnel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 17:54   #4975
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez Szotta Pokaż wiadomość
Mi taka pogoda nie przeszkadza w bieganiu Teraz jest jeszcze lepiej, bo mniejszy mróz.
Mnie się to nie tyczy.
Wedle moich znajomych z Krk w moich rodzinnych stronach po ulicach (a raczej udeptanych dróżkach ginących w powałach śniegu) biegają polarne misie i mówi się tu po rosyjsku.
Cytat:
Napisane przez Ainnel Pokaż wiadomość
Nie wiem jak z innymi witaminami, ale podejrzewam że podobnie, jak z witaminą C, której nadmiar w pewnym momencie organizm zaczyna traktować jako standardową dawkę i przy jej zmniejszeniu przejawia oznaki niedoboru. Czyli generalnie może się przyzwyczaić do witamin można zrobić więcej szkody, niż pożytku. Poza tym pokrzywa wypłukuje niektóre witaminy z grupy B, także ważne jest, żeby jednak przerwę zrobić .
Z tym żelazem to absolutnie prawda - ogólnie żelazo wchłania się kiepsko, a zwłaszcza niehemowe. Jeśli dodajemy do naparu coś z witaminą C, to trzeba to zrobić po ostudzeniu, żeby nie zniszczyć witaminy .
Jakie negatywne skutki miałaś przy drożdżach?
A propos czepialstwa..
Jeśli chodzi o stricte wypłukiwanie, to nie jest to znowu taka masowa skala, bez przesady. Chyba że chodzi o coś innego..
No i przypominam, że piękno języka polskiego polega między innymi na jego pogmatwanym uwikłaniu, na które składa się odmiana gramatyczna.
Cytat:
Napisane przez angiee0902 Pokaż wiadomość
Jestem po humanie, wiec musiałam nie "bynajmniej" tylko ewentualnie "przynajmniej" lub "w każdym razie" (w tym znaczeniu).
Nie "cherbatka" tylko "herbatka". To tak na marginesie, przepraszam za wtrącenie nie związane z tematem, ale to już "zboczenie".
O, ktoś mnie uprzedził.
Cytat:
Napisane przez Ainnel Pokaż wiadomość
Macie jakiś dobry sposób żeby szybko podbić żelazo?
Buraki wbrew pozorom nie są takim wielkim bogactwem żelaza.. Nie mniej coś tam ma i jest smaczny. Tylko kwas szczawiowy może nie jest takim dobrodziejstwem..
O właśnie, a propos - szczaw ma nieco więcej żelaza.

Ja bardzo polecam wszelkie warzywa strączkowe - fasolę, soczewicę, soję. Ale także - uwaga - mak (jakieś 10-12mg na 100g suchego maku). To odkrycie parę lat wstecz bardzo smacznie pomogło mi się uporać z niedoborami żelaza.
Google wypluł mi jeszcze taką tabelkę http://www.barbarakarewicz.pl/artyku...ogate-w-zelazo
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 19:25   #4976
Ainnel
Zadomowienie
 
Avatar Ainnel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 631
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;3232840 3]
Buraki wbrew pozorom nie są takim wielkim bogactwem żelaza.. Nie mniej coś tam ma i jest smaczny. Tylko kwas szczawiowy może nie jest takim dobrodziejstwem..
O właśnie, a propos - szczaw ma nieco więcej żelaza.

Ja bardzo polecam wszelkie warzywa strączkowe - fasolę, soczewicę, soję. Ale także - uwaga - mak (jakieś 10-12mg na 100g suchego maku). To odkrycie parę lat wstecz bardzo smacznie pomogło mi się uporać z niedoborami żelaza.
Google wypluł mi jeszcze taką tabelkę http://www.barbarakarewicz.pl/artyku...ogate-w-zelazo[/QUOTE]
Dzięki wielkie . Warzywa strączkowe jem właściwie codziennie, o maku nie wiedziałam.
__________________
some days I'm still fighting to walk towards the light



Ainnel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 21:31   #4977
sunflower4387
Raczkowanie
 
Avatar sunflower4387
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 55
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez Ainnel Pokaż wiadomość
Akurat z żelazem sprawa nie jest taka prosta, bo bardzo słabo się przyswaja i jak już się dorobię niedoborów to mam problem dość poważny . Będę piła soki warzywne z burakami i pietruszką, dobrze że mi o nich przypomniałaś - dzięki.
Słyszałam, że taką bombą żelazową jest koktajl z banaba i garści pieruszki Dobre i mega duzo żelaza Nie wiem czy Cię to zaciekawiło ale dokładny przepis to: 3 dojrzałe banany, łyżka soku z cytryny, mały pęczek pietruszki. Miksujemy. Taki koktajl zawiera około 2.2 mg żelaza. Od razu zaznaczam, że to przepis Pani Małgosi z fundacji WIEMY CO JEMY

Edytowane przez sunflower4387
Czas edycji: 2012-02-15 o 21:40 Powód: DOKŁADNIEJSZY PRZEPIS
sunflower4387 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 09:25   #4978
bandito
Raczkowanie
 
Avatar bandito
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 299
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Ja sobie postanawiam,że będę biegać ! Od wiosny tylko muszę się zaopatrzyć w jakiś dres i buty

Cytat:

Czemu pokrzywa jest takim wyzwaniem?

U mnie,jak jestem w domu,pokrzywa wyzwaniem nie jest,ale często gdzieś wychodzę z domu i jakoś to się tak zapomina
bandito jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 09:38   #4979
Szotta
Zakorzenienie
 
Avatar Szotta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 11 603
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez bandito Pokaż wiadomość
Ja sobie postanawiam,że będę biegać ! Od wiosny tylko muszę się zaopatrzyć w jakiś dres i buty




U mnie,jak jestem w domu,pokrzywa wyzwaniem nie jest,ale często gdzieś wychodzę z domu i jakoś to się tak zapomina
Bieganie świetna rzecz

Ja jak mam gdzieś wyjść na wieczór to po prostu piję rano
__________________

Zwariowana, zabiegana, zakręcona
.
Szotta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 11:44   #4980
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy III - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Co do żelazna... pamiętam jak kilka lat temu z powodu anemii wylądowałam w szpitalu miałam ogromny niedobór żelaza i skrajnie niską ilość czerwonych krwinek. Lekarka zaleciła mi m.in. brokuły
Od 2 tygodni chodzę kilka razy w tygodniu na siłownię, nie jem słodyczy i staram się nie opychać wieczorami. Już 2 kilo mi spadło.

A wracając do skrzypokrzywy, nie mogę zdzierżyć tego smaku... już chyba drożdże są lepsze. Myślę czy nie wrócić do picia osobno, ale wtedy pochłania to więcej czasu, bo nie wiem czy wspomniałam ja piję sypane ziółka, a jak wiadomo trzeba je pogotować troszkę. Póki co efektów zero. Włosy lecą jak oszalałe (chociaż nie wiem czy to nie wina TŻ, ostatnio w nocy leżał mi na włosach a ja przez sen chciałam się przekręcić... strasznie mi to cebulki osłabiło od tamtej nocy wyciągam włosy garściami ;()
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:04.