ZOSTAC MAMA... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-12-26, 15:23   #1
FEMME*BANALE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 343

ZOSTAC MAMA...


Kochane Wizazanki! Planuje zostac mama, pisze "planuje", bo jak do tej pory mialam "pod kontrola" swoj organizm - wlasnie konczy mi sie opakowanie Logestu...
Chcialabym przestac brac tablety, no i tu mam pytanko - ile czasu po ich zaprzestaniu brania potrzeba do zajscia w ciaze?
Slyszalam tak srednio pol roku, czas potrzebny do "powrotu do natury", uregulowania sie systemu...
A czy stanie sie cos zlego, jesli przypadkiem zaszloby sie w ciaze przed tymi szescioma miesiacami?...
Pigulki zaczelam brac takze jako sposob na zmniejszenie bolu miesiaczkowego, ktory mialam wyjatkowo mocny (omdlenia, pierwszy dzien okresu "wyciety z zyciorysu" - spedzony miedzy lozkiem i toaleta).
Prosze Was o Wasze doswiadczenia zwiazane z zaprzestaniem brania pigulek i zajsciem w ciaze ...
FEMME*BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-26, 16:02   #2
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Re: ZOSTAC MAMA...

Ja nie bralam pigulek antykoncepcyjnych ale faktycznie trzeba chyba poczekac ok.6 miesiecy.Sprawdz tutaj:
http://umamy.homestead.com/Lista.html
Na stronach "umamy" znajduje sie wiele ciekawych informacji i porad dla przyszlych i obecnych rodzicow.
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-26, 16:14   #3
FEMME*BANALE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 343
Re: ZOSTAC MAMA...

Dziekuje Beciu! Fajowa stronka - wlasnie jestem zaglebiona w lekturze...
FEMME*BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-28, 09:53   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: ZOSTAC MAMA...

rzeczywiscie najlepiej poczekac pół roku dla uregulowania cyklu ,chociaz znam przypadki zajscia w ciążę zaraz po odstawieniu piguł -dziecko urodziło sie zdrowe .
podobno po odstawieniu piguł organizm wariuje i zwiększa sie możliwosc zajścia w ciążę mnoga -ma to swoje plusy
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-28, 10:08   #5
FEMME*BANALE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 343
Re: ZOSTAC MAMA...

<font color=blue> Ojejku, u mnie w rodzince od daaawna nie bylo blizniakow...
No nic, ale troszke poczekam po odstawieniu pigulek...
Najbardziej sie boje powrotu tych bolesnych miesiaczek, ale jednak trzeba sie oczyscic z hormonow dla ogolnego dobra...
FEMME*BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-28, 10:52   #6
muszka007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 3
Re: ZOSTAC MAMA...

Choć wersja oficjalna jest taka, że powinno sie odczekać te 3 miesiące, to wielu lekarzy przepisuje tabletki kobietom, by mogły zajść w ciąże tzn. bardzo wiele przypadków zajścia w ciaze zdarza się zaraz po odstawieniu tabletek także powodzenia
muszka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-28, 10:58   #7
FEMME*BANALE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 343
Re: ZOSTAC MAMA...

Tez slyszalam, ze zaraz po odstawieniu tabletek jest wieksze prawdopodobienstwo zajscia w ciaze. A wiec dlaczego trzeba czekac te 3 miesiace? Czy jest jakies wieksze ryzyko poronienia jesli sie zajdzie wczesniej (niz 3 mce) w ciaze?
FEMME*BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-12-28, 11:16   #8
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Re: ZOSTAC MAMA...

Mojej koleżanki tata jest lekarzem i mówił nam , że po odstawieniu tabletek jest większe ryzyko ciąży mnogiej Jajeczka wariują i mogą wyskoczyć dwa, albo trzy, albo cztery, albo...
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-28, 17:22   #9
t.nina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 52
Re: ZOSTAC MAMA...

Mam córeczkę z pierwszego cyklu "po", kolejną panienkę urodzę w lutym, również tuż po pigułkach. Bez pigułek pół roku starań bez skutku. Niby nie ma reguły, ale nie bez kozery lekarze często przepisują pigułki, o ironio by ułatwić zajście w ciążę.
Odczekanie jest konieczne w przypadku silnych hormonów. Natomiast "ryzyko" ciąży mnogiej ponoć wynosi 10% więcej niż bez pigułek.

Pozdrawiam,
o ile można to sobie zaplanować polecam termin porodu w pierwszej połowie roku. Zwłaszcza wczesną wiosną.
t.nina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-28, 18:01   #10
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: ZOSTAC MAMA...

ninna napisała:"o ile można to sobie zaplanować polecam termin porodu w pierwszej połowie roku. Zwłaszcza wczesną wiosną. "

podobno dzieci urodzone wisona i latem mają czesciej alergie .najlepiej rodzic wiec zimą

chociaz ja urodziłam córke w maju i nie ma alergii wziewnych ,z pokarmowymi oprócz ograniczonego spozycia mleka nie ma problemu a wcinała truskawki i czerwsnie w pierwsze urodziny
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-28, 18:36   #11
t.nina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 52
Re: ZOSTAC MAMA...

O obserwacji rodziny i znajomych nie zauważyłam reguły w alergiach i porach narodzin, mimo wszelkich badan i statystyk.
t.nina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-12-30, 14:01   #12
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
Re: ZOSTAC MAMA...

ja spotkałam sie z opinią że 4 miesiące po ostawieniu tabletek można już spokojnie sie starać o dziecko...co do kobiecych dolegliwości to po braniu tabletek twój organizm mógł sie wyregulować i może wcale nie będzie tak źle...tak było w moim przypadku.Przed braniem tabl okres to był istny koszmar a po ich ostawieniu jest zupełnie znośnie...

jeśli chodzi o planowanie kiedy dziecko ma sie urodzić -jak radzi Nina chciłam powiedzieć że wczesniej tez uważałam że to tak prosto sobie zaplanować kiedy sie chce dziecko czy w tym miesiącu czy w tamtym. Otóż trzeba mieć świadomość że narodzin dziecka niestety nie da się 100 % zaplanować jak powiedzmy ślubu czy ważnego egzaminu. Teraz po pewnych przejściach uważam że w gruncie rzeczy zupełnie nie ma znaczenia czy dziecko urodzi sie w takim miesiącu czy innym...dziecku jest zupełnie wszystko jedno kiedy sie rodzi...pora roku ewentualnie może miec znaczenie dla matki ale tak naprawde to jest zupełnie nieważne...ja tez tak planowałam... dziecko urodziłoby się w lipcu...we wrześniu ślub mojej siostry...no ale sie nie urodzi...
niestety to sie zdarza...na pewno warto do ciązy się świadomie przygotować, zrobic wszystkie niezbędne badania: krwi i moczu,wykluczyc toksoplazmozę, dobrze sie odżywiać przynajmniej przez 2 miesiące przed(tak tak żadnych diet)i odpoczywać, świeże powietrze te sprawy...łykać codziennie conajmniej 0,4 mg kwasu foliowego (przydałoby sie ze 2-3 miesiące przed)no i tyle...
życze powodzenia
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-30, 22:15   #13
FEMME*BANALE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 343
Re: ZOSTAC MAMA...

<font color=blue> Dziekuje Wam Kochane Kobitki, za wszystkie odpowiedzi...
Tak na prawde to ja bym juz bardzo chciala zajsc w ciaze, chcialabym, a boje sie...
Nie mam (i zanosi sie ze miec nie bede) zapewnionej komfortowej sytuacji w pracy (umowa na czas okreslony), moja rodzinka troche daleko ode mnie (jakies 1300 km), najblizsza mi osoba jest moj mezczyzna i tyle...
No, ale latka leca a instynkt macierzynski krzyczy.
Z charakteru jestem osoba BARDZO SIE PRZEJMUJACA i juz sie zamartwiam jak to bedzie gdy bede w ciazy, czy wogole uda mi sie w nia zajsc, czy wszystko dobrze pojdzie...
Niedawno moja kolezanka w pracy zaszla w ciaze, obwiescila wszystkim radosna nowine a po 2 tygodniach... poronila.
Wiem (wiemy) to tez sie zdarza...
No nic, ale probowac trzeba, zycie toczy sie dalej razem z nami.
Usciski dla wszystkich.
FEMME*BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-31, 09:38   #14
t.nina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 52
Re: ZOSTAC MAMA...

Jeśli tylko oboje pragniecie dzieciątka i jesteście na nie zdecydowani, nie czekaj. Najlepiej idź do swojego lekarza ginekologa, kompetentny, dobry specjalista doradzi Ci czy w Twoim przypadku należy czekać, zaleci podstawowe badania. Bierz już kwas foliowy. Zrób wszystko by przygotować się do ciąży. Faktem jest, że nie każdej z nas udaje się zajść w ciążę od razu, ale jak będzie w Waszym przypadku nie dowiesz się, póki nie spróbujecie.
Doskonale rozumiem Twoją chęć zajścia w ciążę, jeszcze nie tak dawno sama to przeżywłam, a obecnie kopie mnie po żebrach moja druga córeczka.
Mimo, że jak sama piszesz są argumenty na "nie", rozważ co jest dla Ciebie ważniejsze. Nigdy nie ma sytuacji bez wyjścia, a wszystko się jakoś układa mimo przeciwności.
t.nina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-17, 20:16   #15
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Re: ZOSTAC MAMA...

Femme trzymam kciuki za Was-ja też planuję
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-27, 08:50   #16
Ania_D
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 366
Re: ZOSTAC MAMA...

Femme, super że chcesz już dzidziusia - trzymam kciuki!! I nie przejmuj sie na zapas - co ma być to bedzie - i tak mały mamy na to wpływ.. natomiast mozesz rzeczywiscie o siebie zadbać przez kilka miesięcy po odstawieniu tabletek.. Dobrze sie odzywiać, łykać kw. foliowy..

A co do sytuacji nieuregulowanej - pamietasz jak kiedyż gadałysmy że "jakos tam się wszystko ułozy" I oby tak było własnie! tego ci zycze i mocno trzymam kciuki!
Ania_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-11, 15:25   #17
Maggie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Lodz
Wiadomości: 275
Re: ZOSTAC MAMA...

juz minelo troche czasu i nikt nie dolaczal sie do tego watku;
w moim przypadku - tez bil zegar biologiczny - zalezalo mi i mojemu mezowi na dzidziusiu - odczekalam przepisowe 2-3 miesiace po odstawieniu tabletek (tyle zalecił moj lekarz) i potem .....okazalo sie, ze za pierwszym razem sie udalo
ciaza przebiega na razie prawidlowo, ja swietnie sie czuje aha Folik zaczelam tez lykac jakis miesiac przed zajsciem...
zycze wszystkim przyszlym mamom i tym, ktore chca nimi zostac samym pieknych dni w tym czasie

i pamietaj - nie stresuj sie i nie zamartwiaj, bo to moze bardziej zaszkodzic maluszkowi, lub nawet spowodowac jego niepojawienie sie, mimo ogromnych checi
Maggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-11, 16:54   #18
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: ZOSTAC MAMA...

oj!! Femme dopiero teraz trafiłam na Twój wątek...życzę Ci więc, aby wszystko się dobrze ułożyło...cieszę się, że o tym już myślicie no i oczywiście... życzę Wam żeby się szybko udało cmok:

hmm ja dalej nie mogę przekonać męża i za mnie więc trzymajcie kciuki, aby to jakoś się udało

Pozdrawiam...
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-15, 09:20   #19
silna1980
Raczkowanie
 
Avatar silna1980
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 83
Re: ZOSTAC MAMA...

Ja zaszlam bo zapomnialam kiedys wziasc.Ale jestem tak szczesliwa ze nie zamienilabym swojego dziecka na zadne inne na swiecie
silna1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-05, 17:33   #20
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Question Dot.: ZOSTAC MAMA...

Witajcie po przerwie!

Jeszcze nie zostalam mama , w ciazy tez nie jestem... Sytuacja wyglada nastepujaco.

Nie biore tabletek od 3 miesiecy, przez 2 pierwsze miesiace dostawalam bardzo regularny i niebolacy okres, chociaz intensywniejszy niz ten gdy bralam tabletki, no a w trzecim miesiacu okres nie nadszedl (okres BE!), ani widu, ani slychu do tej pory...
Zrobilam nawet test ciazowy - bo juz mialam nadzieje, ze moze w stanie blogoslawionym jestem, ale nic z tego - jedna kreseczka sie wyswietlila. Chociaz babka w aptece powiedziala, ze jesli test bedzie zbyt wczesnie zrobiony, moze nie pokazac prawidlowego wyniku... Hmmm, ale za bardzo nie czuje sie jakbym byla ciezarna - nic dziwnego nie czuje, wiec chyba raczej test sie nie pomylil...
Bardziej zastanawia mnie ten brak okresu, czytalam na stronie podanej przez Becie wyzej, ze nieregularne i bolesne miesiaczki to problemy hormonalne, a te z kolei, to ewentualne problemy z zajsciem...
Przed braniem tabletek mialam bardzo bolesne miesiaczki - tj. nie szystkie, tak co drugi miesiac, a do tego dluuugie cykle, okolo 36, 40 dniowe. Hmmm, wiem ze nic nie wiem.
W srode musze w koncu wybrac sie do lekarza, ale cykam sie troche bo po pierwsze jeszcze nie bylam u wloskiego ginekologa, a po drugie boje sie ewentualnych wiesci...
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 18:23   #21
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: ZOSTAC MAMA...

Femme, nie ma co sie "cykac", trzeba do lekarza mykac
nie masz okresu "do tej pory" to znaczy ile? tydzien? dwa?
Faktycznie nieraz test moze nie wyjsc poprawnie, gdy zostal zrobiony za wczesnie.

Jejku, nie czuje sie ekspertem w tej sprawie, ale trzymam kciuki!

PS:
Jakis czas temu przygotowywalas sie do slubu, czy jestes juz mloda mezatka? Czy przegapilam relacje? A moze jeszcze nie?
__________________
Make up, not war!

Edytowane przez Meariel
Czas edycji: 2005-06-05 o 18:26
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 19:02   #22
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: ZOSTAC MAMA...

Femme a może jednak zaciązylaŚ
Ja tez nic nie czulam, jeźdxilam na nartach i padałam co chwila na glebę bo sie uczyłam ! Ale na szczęscie nic sie nie stalo...
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 19:11   #23
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: ZOSTAC MAMA...

Nutka - cholerka, mowisz? Fajnie by bylo... To moze ja testa powtorze? A kiedy (jesli wiecie) takowyz test bedzie pokazywal prawdopodobne wyniki?

Meariel - okres sie spoznia juz prawie 3 tygodnie. Slubu jak na razie nie bylo, bo mielismy perturbacje z dokumentami, najprawdopodobniej na jesieni bedzie. Nie zdazylam zalatwic wszystkiego w przeciagu 3 miesiecy, ech, zreszta ten konsulat niedoinformowany, ale to temat na osobny watek...
W kazdym badz razie jak bedzie slub na pewno zostanie zdana relacja.
Acha, czyli powtorzyc test? Mowicie?
Czyli w tej ciazy pierwszy miesiac to sie absolutnie nic nie czuje? Moja mama tez mi mowila, ze nic nie czula na poczatku, dopiero potem, hmmm....
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 19:14   #24
Yolla
Rozeznanie
 
Avatar Yolla
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 753
Smile Dot.: ZOSTAC MAMA...

Femme ja na ciążę czekałam jak na zbawienie i wiem z doświadczenia, że testy są zawodne niestety. Byłam tak niecierpliwa, że kupowałam nawet te, które miały wskazywać już wynik po paru dniach od zapłodnienia, ale niestety żaden nie wskazał właściwie, a w ciąży już byłam
Moja ciąża była stymulowana, na szczęśce leczenie trwało w miarę krótko

Pozdrawiam serdecznie
Yolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 19:14   #25
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: ZOSTAC MAMA...

nie każdy czuje Femme ja dopiero w 2 zaczełam czuć bo rigolletttto mialam

test powinno sie robić w dniu spodziewanej miesiaczki...ale dziewczyny pisaly kiedys że testy sie myla...jezeli nie masz 3 tyg. okresu to idź do tego lekarza on ciąże juz chyba 4 tyg. wymaca..
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 19:32   #26
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: ZOSTAC MAMA...

No ja tez czekam jak na zbawienie... Czuje, ze to ten moment...
Boje sie, ze na przyklad jak pojde do lekarza a on mi powie, ze sa problemy jakies... No wiem, wiem, nie krzyczta, trzeba isc dla dobra swojego i przyszlego dziecka (oby, oby!)
No wogole ja taka pesymistyczna jestem. Na zimne dmucham i na cztery wlosa rozdzielam... (jednoczesnie). Ja w miejscu spodziewanej miesiaczki mialam takie jakby plamienie, nawet nie wiem co to bylo, jak to nazwac, to krew nie byla, takie delikatne jak kawa z mlekiem. (Fuj! co ja tu wypisuje...)
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 19:36   #27
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: ZOSTAC MAMA...

Cytat:
Napisane przez FEMME_BANALE
No ja tez czekam jak na zbawienie... Czuje, ze to ten moment...
Boje sie, ze na przyklad jak pojde do lekarza a on mi powie, ze sa problemy jakies... No wiem, wiem, nie krzyczta, trzeba isc dla dobra swojego i przyszlego dziecka (oby, oby!)
No wogole ja taka pesymistyczna jestem. Na zimne dmucham i na cztery wlosa rozdzielam... (jednoczesnie). Ja w miejscu spodziewanej miesiaczki mialam takie jakby plamienie, nawet nie wiem co to bylo, jak to nazwac, to krew nie byla, takie delikatne jak kawa z mlekiem. (Fuj! co ja tu wypisuje...)
Femme, to moze byc ciaza! slyszalam o wielu przypadkach, gdy kobiety mialy wlasnie takie plamienie, przez pare miesiecy ciazy, na poczatku.
Czasem nawet wystepuje normalna miesiaczka- ladna zmylka dla niczego nie spodziewajacych sie kobiet.

Czyli podsumowujac- na dniach nalezy udac sie do lekarza i opowiedziec mu wszsytko.
A lykasz kwas foliowy?
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 19:36   #28
Yolla
Rozeznanie
 
Avatar Yolla
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 753
Smile Dot.: ZOSTAC MAMA...

Ja krzyczeć nie będę sama wiem, jak do lekarza się wybierałam... w końcu po ponad roku oczekiwania na wizytę wypchnął mnie mąż u mnie samo leczenie trwało 3 miesiące, więc mogę mówić, że miałam szczęście Femme naprawdę lepiej wiedzieć wcześniej, więc biegusiem do gina!!!
Będzie dobrze A moze już jest
Yolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 19:37   #29
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: ZOSTAC MAMA...

Femme bo CIe palnę co ty wypisujesz!! Jakie problemy , zaraz wymyslasz takie bzdury ze bym Cię
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 19:44   #30
emzetka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 78
Dot.: ZOSTAC MAMA...

hej,
Ja zrobiłam mój pierwszy pozytywny test w 38 dniu cyklu (dodam, że najdłuższe cykle miewałam 42 dniowe). Wcześniej nie raz już wykonywałam testy - zawsze negatywne. W tamtym pięknym dniu obudziłam się rano przed budzikiem i "coś" mi kazało zrobić test!! (a byłam bardzo przezorna, zawsze czekałam jeszcze kilka dni- najczęściej właśnie nie musiałam już wykonywać bo pojawiała się miesiączka i wszystko stawało się jasne). Test wyszedł pozytywnie Jeszcze tego samego dnia pojechaliśmy do lekarza na badanie. Lekarz powiedział, że zobaczenie na usg "maluszka" jest na granicy wykrywalności. Lekarz zrobił usg, wstał i powiedział: "jest, gratuluję", a ja z Moim Mężem zobaczyłam na monitorze malutką "Kropeczkę".

Przedstawiłam moją historię dlatego by pokazać jak to różnie bywa!!
Nie ma się co bać - tylko lekarz może stwierdzić co się dzieje.
Femme_Banale - życzę powodzenia
emzetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:34.