Misja w Zambii - proszę pomóż ! - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-12-11, 22:40   #421
opolanka
Rozeznanie
 
Avatar opolanka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 504
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

polecam wam dziewczyny Adopcję Serca. Od roku mam swoje "dziecko" w Afryce- właśnie w Zambii A wystarczy 40 zł miesiecznie...
opolanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-12, 07:48   #422
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

mushka mnie też czasami takie coś się dzieje na wszelki wypadek jak masz coś długiego to zanim wyśleś zaznacz tekst i skopiuj, później mozna szybko wkleić
czekam na twój wczorajszy tekst

opolanka moze napiszesz nam coś więcej o swoim dziecku, moze wkleisz zdjęcia, czy chodzi do szkoły i twoje osobiste odczucia z tym związane.
Z jakiej misji dziecko pochodzi itd.
mało mamy tutaj takich adopcyjnych "mamuś" ale sporo się zastanawia i każda informacja jest dla nich cenna

Przypominam że koszt utrzymania dziecka w Mpanshya to kwota 100- 150 $ czyli jakieś 25 do 37 zł miesięcznie w zależności od kursu dolara.
Mile widziane są równiez adopcje grupowe , przyjacielskie czy rodzinne
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-12, 07:54   #423
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
jakoś pusto tutaj ostatnimi czasy
kto pierwszy wysyłał paczuszkę? pewnie minęło juz jakieś 10 dni no ot jest już w Zambii a może nawet w Lusace? - na pewno w Lusace przecież to stolica to muszą mieć lotnisko a to przecież lotnicza pocztą priorytety sa przekazywane.
Pogrzebałam w wątku i prawdopodobnie pierwsze paczki poszyły 29.11.
No, chyba, ze ktos wysłał wczesniej i sie nie pochwalił
Czyli jutro minia dwa tygodnie od wysłania. sama jestem ciekawa, czy juz cos doszło.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-12, 08:18   #424
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Pogrzebałam w wątku i prawdopodobnie pierwsze paczki poszyły 29.11.
No, chyba, ze ktos wysłał wczesniej i sie nie pochwalił
Czyli jutro minia dwa tygodnie od wysłania. sama jestem ciekawa, czy juz cos doszło.
Jezeli ta osoba włozyła list do środka i wpomniała że wie o misji z topiku to jestem pewna że siostra Józefa napisze mi o tym w e-mailu.
A jeżeli ktoś tego nie zrobił to mogę podać e-mail do siostry, opisze co wysłał i siostra napewno odpisze czy doszło i w całosci.
Ja też jestem ciekawa moich paczek, ale moje to dopiero jakiś tydzień lecą.
Animator pisał że priorytet dochodzi w 11 dni to jeszcze lepiej ! Tylko kiedy siostra będzie mogła po nie jechać, przed świętami na pewno
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-12, 10:26   #425
opolanka
Rozeznanie
 
Avatar opolanka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 504
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Moja córeczka ma na imię Lwiza i ma 18 lat.. czyli jestem od niej lata starsza (troche mało, jak na mamę) Pochodzi z Zambii z okolic Mansy, z Donald. Wprawdzie ma oboje rodziców, ale w rodzinie jest 8 dzieci, wiec pewnie jest im cieżko... Kiedy wypełniałam kwestionariusz o adopcję, mogłam wybrac płeć dziecka i kraj, kontynent z którego pochodzi. Po jakimś czasie przyszła do mnie kopertka ze zdjeciem Lwizy i opisem jej rodziny i warunków w jakich żyje.

A po pół roku osobiście rysunki narysowane dla mnie przez Lwizę Jak mi sie uda to wieczorkiem wkleję zdjęcie i rysunek.
W tym roku kończy ona szkołę, (pomoc adopcyjna trwa do ukończenia szkoły) ale zdecydowałam się dalej jej pomagać...

A wiecie dlaczego dziewczyny?? Bo to NIESAMOWITA RADOŚĆ !!! Co mi po Guerlainach i Diorach... Dostanie listu od dziewczynki z Afryki- to dopiero cieszy!!!!!
opolanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-12, 10:47   #426
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

opolankadziękuję za opis i czekam niecierpliwie na te zdjęcia
tak , otrzymanie takiego listu nie można z niczym innym porównac, trzeba to przeżyć samemu, zaden przedmiot nie da tyle radości, choc pomieszanej często ze smutkiem.
A co dopierop musi czuć taka osoba, której ktoś obcy z bardzo daleka pomaga
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-12, 21:17   #427
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

MAMO, Twój Victor to śliczny chłopczyk, i wygląda na rówieśnika naszego Jeana Tylko ja nie mam tak ładnego zdjęcia, na moim mało co widać. Ale przecież nie o to chodzi.

Opolanko, pozdrowienia od adopcyjnej "cioci" (bo jest nas więcej osób, dlatego nie "mamy") Też jestem ciekawa Twojej prawie dorosłej córy
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-12, 22:06   #428
opolanka
Rozeznanie
 
Avatar opolanka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 504
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Gosiku, nie mam niestety możliwości zdrobienia zdjeć. USB mi nie łapie

A wiecie co najlepsze :P Niedługo zostanę babcia :P :P

Jak na tamte warunki to Lwiza jest w końcu dorosła...
opolanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-13, 07:48   #429
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

dzisiaj dla odmiany wklejam e-mail od. s. Franciszki, która w miarę możliwości nas czyta i dodaje komentarze do zdjęć w Albumie

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających wizaż - adopcja serca.

Jestem pod wrażeniem tych co pisza, dzielą sie refleksją, decydują sie na
adopcje...

Bylam = żylam wśród zambijskich rodzin przez 9 lat. Ufam że dane mi będzie kiedyś powrócić tam....

Zachęcam, prosze!!! jeśli możesz przyłącz sie do adopcji sierot, dzieci z
wielodzietnych rodzin, na pewno nigdy tego gestu nie pożałujesz!!!!

Radosc tych dzieci będzie ogromna, a Ty możesz mieć świadomość że podarowałeś deszcz na spieczoną ziemię, czy nadzieje na osiągnięcie choćby podstawowego wyksztalcenia.

Niech Dobry Bóg umacnia nas w czynieniu dobra.

sr Franciszka


opolanko - gratuluję, mogę się tylko domyślać jaka będziesz szczęśliwa z tego maleństwa

gosik - a to fragment innego e-maila od s. Franciszki o Tobie dobrze że adopcyjne CIOCIE się wypowiadają
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-13, 11:26   #430
zabciam
Zadomowienie
 
Avatar zabciam
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 1 159
GG do zabciam
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Dziewczyny jestescie wspaniałe przeczytałam ten watek "od deski do deski"i łzy płyneły mi po policzkach... ciesze sie bardzo ze na wizazu znalazly sie tak wspaniałe osoby chcace pomoc bidnym dzieciakom.
bardzo chetnie przylacze sie do akcji. moja mama pracuje w aptece postaram sie zoragnizowac jakas paczke ze srodkami higienicznymi, witaminkami itp.
a tak swoje droga to w wakacje wyjezdzam na miesiac do afryki jako wolontariuszka, mysle ze taka forma pomocy jest jeszcze bardziej potrzebna

bede sledzic ten watek i wszystkie nowosci zwiazane z akcja. trzymam za was wszystkie kciuki, zeby wasze wspaniałe podarunki jak najszybciej dotarły do zambii

jestescie kochane
__________________
NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA LOS NASZYCH BLIŹNICH!

https://wizaz.pl/akcje/adopcja_serca/

http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=4269936
POMÓŻMY ZWIERZĘTOM W KORABIEWICACH!!


http://www.republika.pl/bayka
zabciam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-13, 12:04   #431
zabciam
Zadomowienie
 
Avatar zabciam
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 1 159
GG do zabciam
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

a cos ze srodkow higienicznych? bandaze, opatrunki plastry itp?
__________________
NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA LOS NASZYCH BLIŹNICH!

https://wizaz.pl/akcje/adopcja_serca/

http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=4269936
POMÓŻMY ZWIERZĘTOM W KORABIEWICACH!!


http://www.republika.pl/bayka
zabciam jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-13, 14:03   #432
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

zabciam- bardzo się cieszę ze tutaj trafiłaś
wszystko się przydaje co wyślemy, nic się nie zmarnuje
a co jest naj[pilniejsze to właśnie siostra ma opisać w e-mailu, na który czekam - moze jeszcze dzisiaj dostanę

właśnie relacji naocznych świadków bardzo mi na tym topiku brakuje moze to właśnie Ty nim będziesz.

Podziwiam siostry, które rezygnując z dobrodziejstw cywilizacji jadą do dziczy nieść pomoc bliźnim, ale jeszcze bardzie wolontariuszy - takich jak Ty
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-13, 14:51   #433
zabciam
Zadomowienie
 
Avatar zabciam
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 1 159
GG do zabciam
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

ciesze sie ze moge pomoc choc w malutkiej czesci. umiesciłam link do watku w opisie na wizazu i w opisie gg, porozsyłam go do znajomych, jesli kazdy pomoze choc troszeczke to moze uda nam sie wspolnymi siłami pomoc tym biednym dzieciakom.
zrobiłam juz wstepna liste do paczuszki, poczekam jeszcze na kolejne pomysły. razem z moja siostra chcemy wysłac paczke do 1 kg. wiec chyba bedzie mozna zmiescic tam całkiem sporo lekkich acz przydatnych reczy, jak opatrunki, witaminy, jakies kolorowanki dla dzieci, nasiona itp.
__________________
NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA LOS NASZYCH BLIŹNICH!

https://wizaz.pl/akcje/adopcja_serca/

http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=4269936
POMÓŻMY ZWIERZĘTOM W KORABIEWICACH!!


http://www.republika.pl/bayka
zabciam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-13, 15:02   #434
marticia
Zakorzenienie
 
Avatar marticia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 045
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez zabciam Pokaż wiadomość
ciesze sie ze moge pomoc choc w malutkiej czesci. umiesciłam link do watku w opisie na wizazu i w opisie gg, porozsyłam go do znajomych, jesli kazdy pomoze choc troszeczke to moze uda nam sie wspolnymi siłami pomoc tym biednym dzieciakom.
zrobiłam juz wstepna liste do paczuszki, poczekam jeszcze na kolejne pomysły. razem z moja siostra chcemy wysłac paczke do 1 kg. wiec chyba bedzie mozna zmiescic tam całkiem sporo lekkich acz przydatnych reczy, jak opatrunki, witaminy, jakies kolorowanki dla dzieci, nasiona itp.

dobrze zrobilas, bo kiedy pewnego razu znalazlam ten watek nie moglam sie zalogowac i pozniej go ie moglam odnalezc. W kazdym badz razie chcialam sie spytac o pewna rzecz. Mieszkam we Wloszech i czy jest mozliwe uzyskanie jakiegos adresu tutaj, zeby sie skontaktowac bezposrednio i miec bezposredni kontakt (typu koordynator). W tym roku wychodze za maz i juz rozmawialam z narzeczonym, ze pierwsza rzecza, ktora chcemy zrobic jest adopcja dziecka w Afryce. Najpierw jedno, pozniej mysle, ze liczba ta bedzie wzrastala. Zawsze czulam, ze musze cos zrobic w tym kierunku, a nie wyjscie raz czy dwa do kina niewiele nas kosztuje..dla tych dzieci jednak moze oznaczac zmiane calego zycia. Prosze o kontakt i pozdrawiam serdecznie.
marticia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-13, 15:07   #435
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

zabciamjeżeli nie bedziesz wysyłała produktów spożywczych to skorzystaj z przesyłki ekonomicznej za potwierdzeniem odbioru, zaoszczędzone w ten sposób pieniążki możesz ofiarować na sieroty zamiast dawać zarabiać poczcie
wielkie dzięki za dodanie linku do podpisu

marticiazapytam siostry , moze maja kogoś we Włoszech? całkiem możliwe, jednak przez kontakt bezpośredni drogą listową lub e-mail z siostrami jest wystarczający, ja też nie korzystam z zadnego koordynatora, kontaktuje się z misją bezpośrednio.
To pięknie że chcecie z meżem adoptpwać takie dzieciątko.
Wiem też ze niektóre pary do zaproszeń dołączają karteczki z prośbą aby zamiast kwiatów przynosić artykuły dla dzieci przeważnie z domu dziecka, wy mozecie poprosić dla sierot z zambii.
W mojej parafii dzieci I-szo komunijne dziela sie swoimi komunijnymi prezentami ze swoimi czarnymi braćmi - bardzo mi sie to podoba osobiście
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-13, 15:22   #436
marticia
Zakorzenienie
 
Avatar marticia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 045
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Dlaczego prosze o jakis kontakt...ze wzgledu na to, ze moj narzeczony jest troche nieufny co do wysylania "w ciemno" pieniedzy. Jesli bedzie mial przed soba kogos, kto np. juz zaadoptowal takie dziecko, bedzie mu latwiej. Oczywiscie wczoraj z nim o tym rozmawialam, jest rowneiz przekonany, ze musiamy to zrobic. A moze podejde tu do kosciola i spytam sie zwyczajnie. Wie siostra, mamy tu niesamowitego ksiedza, ktory udzielil bierzmowanie mojemu narzeczonemu..on stal sie innym czlowiekiem..i dlatego musimy w pewien sposob podziekowac Bogu za to, ze sie spotkalismy i za to, ze nam ofiarowuje tak cudowne zycie.
Jesli chodzi o wesele na pewno cos zorganizujemy dla dzieci..beda bardzo szczesliwe..ja juz na sama mysl, ze beda sie cieszyc i skakac z radosci, ze ktos, kto mieszka daleko, mysli o nich, chce mi sie plakac ze wzruszenia. Sciskam serdecznie i pozdrawiam
marticia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-13, 15:26   #437
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

marticiadoskonale rozumiem twojego przyszłego mężą - pozdrawiam go !
zapytam o kontakt do Włoch może jeszcze dzisiaj

ps. ja nie jestem zakonnicą; mam 3 dzieci + 1 w Zambii, ale oczywiście twoją siostra mogę być; w końcu wszyscy jesteśmy braćmi
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-13, 16:02   #438
Moobi
Wtajemniczenie
 
Avatar Moobi
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 2 516
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

jak to 1 w Zambii?
Moobi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-13, 16:14   #439
zabciam
Zadomowienie
 
Avatar zabciam
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 1 159
GG do zabciam
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

no adoptowane przez adopcje serca , na odległosc;]
__________________
NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA LOS NASZYCH BLIŹNICH!

https://wizaz.pl/akcje/adopcja_serca/

http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=4269936
POMÓŻMY ZWIERZĘTOM W KORABIEWICACH!!


http://www.republika.pl/bayka
zabciam jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-13, 16:16   #440
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez Moobi Pokaż wiadomość
jak to 1 w Zambii?
jest to chłopczyk, którego adoptowałam na odległość = adopcja serca, jezeli jeszcze nie czytałas to wejdź na 1 stronę wizaż i przeczytaj mój artykuł "adopcja serca"
ps.
mamy jeszcze z mężem 3 z adopcji duchowej
dlatego ten nick
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-13, 16:29   #441
Moobi
Wtajemniczenie
 
Avatar Moobi
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 2 516
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
jest to chłopczyk, którego adoptowałam na odległość = adopcja serca, jezeli jeszcze nie czytałas to wejdź na 1 stronę wizaż i przeczytaj mój artykuł "adopcja serca"
ps.
mamy jeszcze z mężem 3 z adopcji duchowej
dlatego ten nick
ahaaa
masz wielkie serducho
z chęcią bym pomogła ale nie mam srodków finansowych..jedyne co moge zrobic to podam link w opisie o misji.Pozdrawiam ciepło
Moobi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-13, 16:36   #442
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez Moobi Pokaż wiadomość
ahaaa
masz wielkie serducho
z chęcią bym pomogła ale nie mam srodków finansowych..jedyne co moge zrobic to podam link w opisie o misji.Pozdrawiam ciepło
dzięki to też bardzo dużo a moze znasz podobne forum gdzie codziennie wchodzi dużo ludzi i mogłabyś założyc tam podobny temat?
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-13, 21:25   #443
mushka
Raczkowanie
 
Avatar mushka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 350
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

witam wszystkich serdecznie ,ciesze sie ze taki ruch tu panuje

Mama-moge napisac maila do szkol jakie znajde w internecie ,z prosba o pomoc ,paczke ,czy wspolna adopcje tak jak to zrobila szkola o ktorej pisalas.Potrzebuje tylko jakiegos kontaktu do tej szkoly adresu ,maila .Napisz co o tym myslisz .

W niedziele pojde do kosciola ,mamy tu ksiedza z ojczyzny ,po mszy mozna napic sie wspolnie kawki i porozmawiac .Porozmawiam wiec o tej sprawiem moze cos wspolnie wymyslimy ,cos przygotujemy ,wyslemy .Bardzo na to liczc

Internet to ogromna sila ,wysylam maile glownie do osob prywatnych , nastawiam sie na Katolickie strony ,blogi .
Narazie cisza ale wysylam dalej .

Animator-pozdrawiam serdecznie,jestem pelna podziwu .Wiele robisz dla ludzi ,masz wielkie serce .
!00dolarow dla mnie jak bylam w Polsce to byl majatek ,teraz nim nie jest cale szczescie .Kiedys lata w stecz przeczytalam o adopcji serca w gazecie pamietm ze tam byla napisana kwota 70zl miesiecznie ,pomyslalam ze nie nie stac ,bardzo chcialam ale nie moglam pomoc .W lutym przylacze sie do akcji i adoptuje jakies dzieciatko , postaram sie zrobic wiecej ........
Mam juz dzieci to 15 -ow ktore karmie i wspieram juz pewna organizacje http://www.gorta.org/countries/sierraleone.html

Mysle ze jest wiele ludzi o dobrych serduszkach ,chetni do pomocy , czasami ludzie nie wiedza ze tak niewiele trzeba zrobic .(Pomysl z paczka-koperta jest genialny ) trzeba tych ludzi znalezc

Ciesze sie bardzo ze tu jestescie , przywracacie wiare w ludzi
pozdrawiam
mushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-13, 21:37   #444
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
gosik - a to fragment innego e-maila od s. Franciszki o Tobie dobrze że adopcyjne CIOCIE się wypowiadają


Siostro Franciszko - jeśli przypadkiem nas czytasz, to pozdrawiam serdecznie i obiecuję pamiętać w modlitwach

Dziewczyny, a czy ktoś już wyjaśnił sprawę okularów jednoogniskowych? Nie potrafię przebrnąć przez ostatnie parę stron, bo mam w domu bardzo powolne łącze, więc nie jestem pewna, ale wyszukiwarką nic nie znalazłam.
Najwyżej zatem sie powtórzę: otóż po prostu są to takie najzwyklejsze okulary, w których całe szkło jest jednolite. Bo dwuogniskowe to te, które jednocześnie służą do dali, jeśli patrzymy na wprost, i do czytania, patrząc w dół. Mają takie półkoliste szlify u dołu szkła.
Wśród rodziny udało mi się znaleźć nawet kilka par okularów, poślę je razem z jakimiś przyborami do szycia.
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-13, 22:30   #445
oh-bunny
Raczkowanie
 
Avatar oh-bunny
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 240
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

dziewczyny, poruszona jestem niesamowicie. łzy wzruszenia i żalu pjednocześnie płyną mi po policzkach.
OBIECUJĘ wysłac paczkę i postaram się zangażować w adopcję moją szkołę.
Porozmawiam z całą rodziną i znajomymi i postaram się jak najwięcej osób zaangażować w całą akcję. Na pewno ktoś pomoże dzieciaczkom.
Będzie nas coraz więcej.

P.S. Już nie mogę się doczekąc wieści od siostry apropo maszynki do waty cukrowej
oh-bunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-13, 23:53   #446
awa2001
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 157
GG do awa2001
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

czy wysyłając paczkę muszę się określic, że jest to paczka z jedzeniem? pytam bo pało okreslenie 'ekonomiczna", a moja bedzie mieszana ( np.kiśle i malowanki i lekarstwa) więc muszę podać na poczcie, ze bedzie tam jedzenie?
awa2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-14, 07:23   #447
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

mushka, fajnie, że sie włączyłas do akcji!!! Ja na razie wysyłam maile do różnych babskich gazet Może ktos sie zainteresuje...

gosik.s chyba wszyscy o okularach zapomnieli, dzieki że pamietałaś i wyjasniłaś. A tam to chyba te okulary są bardzo potrzebne.

oh-bunny, witaj! Strasznie sie cieszę, ze jest nas coraz więcej! Zobaczcie jak się akcja fajnie rozkręciła.

awa2001,
z tego co ja sie orientuje, to nie musisz pisac co jest w przesyłce. Ja nic nie pisałam i chyba zadna z dziewczyn nic nie mówiła o tym, że trzeba przesyłke opisywać. "Ekonomiczna przesyłka" to okreslenie rodzaju przesyłki a nie jej zawartosci.


A ja dostałam dzisiaj maila od Siostry Józefy!!! Za parę dni dowiem sie jak sie nazywa nasze dziecko z "adopcji serca"!!! Siostra musi uzgodnic ze współpracownikami które dziecko potrzebuje naszej pomocy i juz będziemy adopcyjnymi rodzicami No, powiem Wam, że czekałam jak na szpilkach na Siostry odpowiedz... Juz sie nie mozemy doczekać.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-14, 07:42   #448
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

mushka - adopcja serca przez szkoły to jest właśnie to o czym marzę, budzenie świadomości wśród dzieci od najmłodszych lat a później jak będą dorośli to może sami zaadoptują takie dziecko
więc Ty będziesz następną MAMĄ adopcyjną ?
powodzenia w poszukiwaniu nowych misjonarzy !
ksiądz na pewno zna jakiś zakon, który ma misje w świecie, moze nawet prowadzi korespondencje

pozdrowienia dla twoich kotków

gosik rzeczywiście o okularach juz zapomnieliśmy i lekarstwa na wszelkie choroby oczu - siostra tak bardzo o nie prosiła ; dobrze ze chociaż Ty pare wyślesz

oh - bunnywitaj i powodzenia w działaniu

awa ekonomiczna jest tańsza i płynie statkiem a priorytet samolotem, tylko na wielkokilogramowych trzeba pisać zawartość na dokumentach celnych również w języku angielskim

LUBA gratuluje
- jesteś pierwsza adopcyjną MAMĄ na tym forum
cieszę sie ogromnie , moze nawet jutro dostaniesz odpowiedź
szczerze powiem że domyślałam sie że to Ty jak dostałam od s. Józefy taki e-mail:

Kochana Pani Agnieszko!
Jest juz pierwsze zgloszenie do adopcji-dziekuje Pani
serdecznie.
Czekamy na paczuszke z maszynka do waty z zapartym tchem!
Dzisiaj mam b.malutko czasu-bede konczyc
pisemnie przez weekend napisze do Pani list.
Z Bogiem
S.Jozefa


czekałam aż sama sie pochwalisz
jeszcze raz gratuluję !!!

Edytowane przez _MAMA_
Czas edycji: 2006-12-14 o 08:23
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-14, 08:51   #449
opolanka
Rozeznanie
 
Avatar opolanka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 504
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

zrobiłam paczuszki dla dzieci, dodałam też przyprawy do miesa i inne ziołowe, moze im sie przydają?? Tylko nie wiem, czy ktos nie bedzie ich chcial otworzyc, bo troszke przeswituja kolorki przez koperty babelkowe.a próbowałam i bez problemu da sie je otworzyć i zakleić na nowo

Mamo, ma w domu wagę kuchenną -waga paczuszek to 344g i 342g :P
opolanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-14, 09:02   #450
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez opolanka Pokaż wiadomość
zrobiłam paczuszki dla dzieci, dodałam też przyprawy do miesa i inne ziołowe, moze im sie przydają?? Tylko nie wiem, czy ktos nie bedzie ich chcial otworzyc, bo troszke przeswituja kolorki przez koperty babelkowe.a próbowałam i bez problemu da sie je otworzyć i zakleić na nowo

Mamo, ma w domu wagę kuchenną -waga paczuszek to 344g i 342g :P
opolanko dużo tego !
moze zaklej te kopery dodatkowo jakąś taśmą na wszelki wypadek ale dopiero na poczcie bo jak na ich wadze przekrocza paczuszki 350 g to będziesz płaciła jak za 500 g to lepiej cos wyciagnąć, ja też tak musiałam robić! a raz cos dołożyć
dziekuję w imieniu dzieci
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:16.