Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-10, 21:00   #2791
myaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 878
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

wrrrrrrrrrrr... jasna cholera niech to wszystko weźmie

bolnie mnie duży paluch u lewej stopy! dokłądnie na tych kościach "złączenia" palca z stopą ... chryste... mi chyba nie jest dane biegać tak po prostu ... dzis dystant tylko 3km
myaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 22:31   #2792
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Ja dziś drugi raz 3 km zaliczylam

Mój mąż jest pod wrazeniem

Wykapalam sie, wysmarowalam kremem i mogę iść spac
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 11:09   #2793
CLARA_F
Wtajemniczenie
 
Avatar CLARA_F
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 455
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

U mnie zamieć śnieżna od rana...pewnie nie pobiegam, ale spaceru nie odpuszczę.
__________________
CLARA_F jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 11:14   #2794
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

U mnie okolo 10stopni w cieniu,a na sloncu to lato. Jak dzisiaj biegalam to porozpinana,i najchetniej to bym w krotkich spodniach i rekawie biegala. Ale chwilami wiatr ze glowe urywal. Pochwale sie bo przebieglam 12km w 1.18min. Przyplacilam to odciskami na pietach :/bo skarpetki nieodpowiednie,takie bardziej szorstkie.wiec pewnie z 2dni ptzerwy zrobie na gojenie
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 12:17   #2795
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Dziewczyny, zagladam tu, ale jeszcze nic nie pisze, bo wstyd przyznac, ale nie zaczelam jeszcze biegac w tym roku. W zeszlym to owszem i fajna kondycje sobie przez to wyrobilam. Teraz to chce poczekac az mi sie okres skonczy i wtedy... ruszam do boju.
Co do stroju - to ja jestem dziwna, bo mnie takie ubrania typowo do biegania bardzo mobilizuja do czynow A wiec skompletowalam wszystko. Buty polecam z Nike, stopa w nich oddycha i super amortyzuje wstrzasy Do tego koniecznie odziez, ktora "oddycha", cos w stylu dry fit - bron Boze bawelna - cala koszulka potem mokra i strasznie to nierzyjemne przy podmuchu wiatru. W sumie moze jeszcze sobie kupie czapeczke z daszkiem jako ochrone przed sloncem, ale nie wiem, czy nie bede sie pod nia pocic?
W kazdym razie juz niedlugo zaczynam
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 12:38   #2796
gohs
Zakorzenienie
 
Avatar gohs
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 5 710
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Ufff, melduję dzisiejsze 8km Z czego połowa pod wiatr, myślałam że mi normalnie zedrze skórę z twarzy, zwłaszcza jak piaskiem sypnęło
__________________
gohs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 13:47   #2797
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość
wrrrrrrrrrrr... jasna cholera niech to wszystko weźmie

bolnie mnie duży paluch u lewej stopy! dokłądnie na tych kościach "złączenia" palca z stopą ... chryste... mi chyba nie jest dane biegać tak po prostu ... dzis dystant tylko 3km
moze masz niewygodne buty. czasem jest tak, ze stopy tez musza sie przyzwyczaic do biegania. nie poddawaj sie
Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zagladam tu, ale jeszcze nic nie pisze, bo wstyd przyznac, ale nie zaczelam jeszcze biegac w tym roku. W zeszlym to owszem i fajna kondycje sobie przez to wyrobilam. Teraz to chce poczekac az mi sie okres skonczy i wtedy... ruszam do boju.
Co do stroju - to ja jestem dziwna, bo mnie takie ubrania typowo do biegania bardzo mobilizuja do czynow A wiec skompletowalam wszystko. Buty polecam z Nike, stopa w nich oddycha i super amortyzuje wstrzasy Do tego koniecznie odziez, ktora "oddycha", cos w stylu dry fit - bron Boze bawelna - cala koszulka potem mokra i strasznie to nierzyjemne przy podmuchu wiatru. W sumie moze jeszcze sobie kupie czapeczke z daszkiem jako ochrone przed sloncem, ale nie wiem, czy nie bede sie pod nia pocic?
W kazdym razie juz niedlugo zaczynam
no co Ty ? masz taki awatar i nie biegasz ? ja tez wczoraj kupilam nowe ubrania do biegania. musze sobie wlasnie dokupic kaszkiecik, bo nie lubie slonca przede mna . ale w tych getrach w lecie chyba biegac nie bede, bo sie udusze


ja dzis i wczoraj po 7,5 km. w nagrode po dzisiejszym biegu talerz lazanii znowu mnie piszczele pobolewaja i cos nie chca przestac
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-11, 14:56   #2798
IsabellexD
Raczkowanie
 
Avatar IsabellexD
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 410
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cześć Dziewczyny, mogę dołączyć do Was?

Dziś po raz pierwszy "biegałam" i strasznie się zmachałam :P
Zaczynam ćwiczyć od 2 tygodnia planu 10-tygodniowego. Planuję zrobić zdjęcie jeszcze dziś, a za miesiąc porównać efekty
__________________
http://www.never-loook-back.blogspot.com
Fit and healthy lifestyle
IsabellexD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 17:28   #2799
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3285450 2]

no co Ty ? masz taki awatar i nie biegasz ? ja tez wczoraj kupilam nowe ubrania do biegania. musze sobie wlasnie dokupic kaszkiecik, bo nie lubie slonca przede mna . ale w tych getrach w lecie chyba biegac nie bede, bo sie udusze

ja dzis i wczoraj po 7,5 km. w nagrode po dzisiejszym biegu talerz lazanii znowu mnie piszczele pobolewaja i cos nie chca przestac [/QUOTE]
Gratuluje 7,5 km i mam glupie pytanie - skad wiesz, ile przebieglas - masz jakis licznik czy po prostu znasz trase?
Tak, moj avatar ma symbolizowac mnie i jednoczesnie motywowac aaale jest jeszcze jeden powod dla ktorego na razie nie biegam. Otoz caly ostatni rok biegalismy z TZtem razem i sprawialo nam to duza frajde. Ale ostatnio on ma jakies niewyjasnione problemy zdrowotne i lepiej by bylo, zeby narazie sie nie forsowal. I ja nie biegalam ze wzgledu na niego, bo widze, ze mu przykro jak wychodze sama, nie mam serca, bo wiem, ze on tez by chcial i lubi. Na szczescie jest juz lepiej i mysle, ze juz za kilka dni otworzymy sezon
Co do getrow to ja najbardziej lubie takie o dlugosci 3/4, na lato wiadomo - krotkie. No i koniecznie z kieszonka na tylku bo zawsze cos tam ze soba mam - a to klucze, a to chusteczki itp.
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 19:05   #2800
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
Gratuluje 7,5 km i mam glupie pytanie - skad wiesz, ile przebieglas - masz jakis licznik czy po prostu znasz trase?
.
ja swoje trasy wyznaczam na mapmyrun.com
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 19:35   #2801
Ulcia2512
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Gravesend UK
Wiadomości: 1 719
Send a message via Skype™ to Ulcia2512
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Witam.

Dopiero przymierzam się do biegania. I mam pytań, tak żebym sobie na początek krzywdy nie zrobiła. Ważę 101kg i od 2 miesięcy jestem regularnie na siłowni. W ramach treningu aerobowego korzystam z bieżni. Pokonuję na niej 4.5 km, ale szybkim marszem przy zmiennym nachyleniu. Jak powinnam zacząć bieganie? Jak bardzo przyśpieszyć? Czy zredukować nachylenie całkowicie? Zupełnie nie wiem jak zacząć.

Dziękuję bardzo za każdą pomoc.
__________________
Kubuś (11.08.2009) Piotruś (14.10.2011)

108,6-106-105-104-102,5-101-100.2-99-98,8-97,7-96-95-94-93-92-91-90-89-88-87-86-85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75-74-73-72
Ulcia2512 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-11, 20:39   #2802
myaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 878
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Cytat: Napisane przez myaja
wrrrrrrrrrrr... jasna cholera niech to wszystko weźmie

bolnie mnie duży paluch u lewej stopy! dokłądnie na tych kościach "złączenia" palca z stopą ... chryste... mi chyba nie jest dane biegać tak po prostu ... dzis dystant tylko 3km

moze masz niewygodne buty. czasem jest tak, ze stopy tez musza sie przyzwyczaic do biegania. nie poddawaj sie
ja? i poddawać sie? oooo nie... jeśli ktoś powie żę to koniec z bieganiem to bd to tylko ja hahaha... buty mam włąsnie wygodne... oczywiscie specjalne nike huzar 6+ wiec sa mega super ... no tylko wlasnie moje paluchy - no ale przedzie - co ma nie przejsc masuje + masc volateren i wszystko sie rozejdzie po kosciach

własnie wygralam aukcje - kurtke do biedania z nike, pikena niebieska z odblaskami za uwaga 10ł czyli jakieś 55zł hahaha pratycznie nowa BOOOSKO! jeszcze musze dorwać jakie leginsy w koncu ...
myaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 07:21   #2803
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez Ulcia2512 Pokaż wiadomość
Witam.

Dopiero przymierzam się do biegania. I mam pytań, tak żebym sobie na początek krzywdy nie zrobiła. Ważę 101kg i od 2 miesięcy jestem regularnie na siłowni. W ramach treningu aerobowego korzystam z bieżni. Pokonuję na niej 4.5 km, ale szybkim marszem przy zmiennym nachyleniu. Jak powinnam zacząć bieganie? Jak bardzo przyśpieszyć? Czy zredukować nachylenie całkowicie? Zupełnie nie wiem jak zacząć.

Dziękuję bardzo za każdą pomoc.
Kurcze, nie chce napisac czegos nieodpowiedniego bo to ma byc watek zachecajacy do biegania a nie zniechecajacy. Ale jedyne co mi sie przypomina w tym temacie to moj znajomy, ktoremu siadly stawy obciazone dosc duza waga. Wiem, ze wybral potem rower i plywanie jako alternatywe do biegania, tez spory wysilek ale nie daje tak po stawach.
Jesli mimo to koniecznie chcesz biegac to niezbedne sa dobre buty no i biegaj po "ziemi" (lesne drozki itp.) a nie po asfalcie, bo to tez zle dziala na stawy.
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 07:27   #2804
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Za mną moje pierwsze w życiu 30 minut biegania, co prawda pewnie więcej było marszu, ale cieszę się, że o 6 nie wyłączyłam budzika i nie przekręciłam się na drugi bok. pogoda cudowna
Mam motywację do biegania, bo lekarz mnie nastraszył konsekwencjami nerwicy w tak młodym wieku, kazał zacząć biegać i w ten sposób rozładować stres Zobaczymy jak mi będzie szło.
Co do wagi - startuje z 57 kg na 163 cm.
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 07:49   #2805
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez Ulcia2512 Pokaż wiadomość
Witam.

Dopiero przymierzam się do biegania. I mam pytań, tak żebym sobie na początek krzywdy nie zrobiła. Ważę 101kg i od 2 miesięcy jestem regularnie na siłowni. W ramach treningu aerobowego korzystam z bieżni. Pokonuję na niej 4.5 km, ale szybkim marszem przy zmiennym nachyleniu. Jak powinnam zacząć bieganie? Jak bardzo przyśpieszyć? Czy zredukować nachylenie całkowicie? Zupełnie nie wiem jak zacząć.

Dziękuję bardzo za każdą pomoc.
Po pierwszeza rozpoczeta walke.
Musisz dopasowac odpowiedni plan dla Ciebie. Sana nie wiem,np 3min marszu,1min truchtu,na poczatek z 3takie zestawy,potem 5,pptem przedluzysz czas truchtu itd. Mysle ze malymi kroczkami do przodu.
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 08:09   #2806
gohs
Zakorzenienie
 
Avatar gohs
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 5 710
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Za mną moje pierwsze w życiu 30 minut biegania, co prawda pewnie więcej było marszu, ale cieszę się, że o 6 nie wyłączyłam budzika i nie przekręciłam się na drugi bok. pogoda cudowna
Mam motywację do biegania, bo lekarz mnie nastraszył konsekwencjami nerwicy w tak młodym wieku, kazał zacząć biegać i w ten sposób rozładować stres Zobaczymy jak mi będzie szło.
Co do wagi - startuje z 57 kg na 163 cm.
Oja, zazdroszczę motywacji do porannego wstawania, mnie się to nigdy nie udało No ale już jest na tyle ciepło, że można biegać wieczorem także dam radę
__________________
gohs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 08:26   #2807
Ulcia2512
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Gravesend UK
Wiadomości: 1 719
Send a message via Skype™ to Ulcia2512
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
Kurcze, nie chce napisac czegos nieodpowiedniego bo to ma byc watek zachecajacy do biegania a nie zniechecajacy. Ale jedyne co mi sie przypomina w tym temacie to moj znajomy, ktoremu siadly stawy obciazone dosc duza waga. Wiem, ze wybral potem rower i plywanie jako alternatywe do biegania, tez spory wysilek ale nie daje tak po stawach.
Jesli mimo to koniecznie chcesz biegac to niezbedne sa dobre buty no i biegaj po "ziemi" (lesne drozki itp.) a nie po asfalcie, bo to tez zle dziala na stawy.
A czemu nieodpowiedniego? Niestety wiem jaką mam wagę, w sumie to stety, bo wiem i zaczęłam coś z nią robić. Koniecznie to nie, ale moje marsze już mi się nudzą i są w takim tempie, że dużo do truchtu to im nie brakuje. Roweru na razie nie mogę, po 10 minutach muszę schodzić.
W okolicy mam tylko asfalt, a to wiem, że niezdrowe. Chcę korzystać z bieżni na siłowni. Buty mam kupione, marki asics,tutaj polecane jako te do biegania. Dziś spróbuję czy i ile jestem przetruchtać. Dziękuję za rady.

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
Po pierwszeza rozpoczeta walke.
Musisz dopasowac odpowiedni plan dla Ciebie. Sana nie wiem,np 3min marszu,1min truchtu,na poczatek z 3takie zestawy,potem 5,pptem przedluzysz czas truchtu itd. Mysle ze malymi kroczkami do przodu.

Dziękuję . Tak dziś spróbuję. 3min marsz, 1 min trucht. Mam olbrzymią nadzieję, że do wakacji jest realne przebiegniecie/truchtanie 30 minut.
__________________
Kubuś (11.08.2009) Piotruś (14.10.2011)

108,6-106-105-104-102,5-101-100.2-99-98,8-97,7-96-95-94-93-92-91-90-89-88-87-86-85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75-74-73-72
Ulcia2512 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 10:00   #2808
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez Ulcia2512 Pokaż wiadomość
A czemu nieodpowiedniego? Niestety wiem jaką mam wagę, w sumie to stety, bo wiem i zaczęłam coś z nią robić. Koniecznie to nie, ale moje marsze już mi się nudzą i są w takim tempie, że dużo do truchtu to im nie brakuje. Roweru na razie nie mogę, po 10 minutach muszę schodzić.
W okolicy mam tylko asfalt, a to wiem, że niezdrowe. Chcę korzystać z bieżni na siłowni. Buty mam kupione, marki asics,tutaj polecane jako te do biegania. Dziś spróbuję czy i ile jestem przetruchtać. Dziękuję za rady.
Nieodowiedniego nie ze wzgledu na wage, tylko po prostu byloby mi przykro, gdybym Cie zniechecila do biegania, skoro juz podjelas tak szczytna decyzje . W sumie watek ma sluzyc temu, zebysmy sie wzajemnie wspieraly i motywowaly a nie odwodzily od zamiaru. Z drugiej strony balabym sie kontuzji, moze zacytuje: " biorąc pod uwagę masę ciała i obciążenia podczas biegania, może dojść do uszkodzenia stawów skokowych, a nawet kości i później niestety długiej rekonwalescencji." (zrodlo). W kazdym razie wskazana by byla ostroznosc, bo o to chodzi, zeby pomoglo a nie jeszcze zaszkodzilo.
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 10:52   #2809
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Konwalia11, moim zdaniem dobrze, że zwróciłaś uwagę na ryzyko zbytniego obciążenia stawów.
Ulcia2512, najlepiej jakbyś zaczęła od biegania po naturalnym terenie (trawa, leśne/polne ścieżki), na pewno jest to zdrowsze niż bieganie po bieżni, i tak jak pisała pl_madzia, na początku marsz przeplatany truchtem.

Mi się dzisiaj super biegało, 40min zaliczone!
xzora jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-12, 12:44   #2810
Agamtb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 492
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez Ulcia2512 Pokaż wiadomość
W okolicy mam tylko asfalt, a to wiem, że niezdrowe. Chcę korzystać z bieżni na siłowni. Buty mam kupione, marki asics,tutaj polecane jako te do biegania. Dziś spróbuję czy i ile jestem przetruchtać. Dziękuję za rady.
Jak najbardziej próbuj biegać. Oczywiście na początku delikatnie i zacznij od marszobiegów. Skoro robisz takie marsze po 4,5 km to podejrzewam, że mimo wagi kondycję masz lepszą od niejednej nastolaty co siedzi w kółko przed tv z czipsami i colą
Asics to marka, która robi buty nie tylko biegowe. Jeśli masz biegowe, śmiało atakuj nawet i asfalt (choć wiadomo - leśne, parkowe alejki są znacznie lepsze dla stawów)...
Nie masz możliwości żeby trochę potruchtać na powietrzu? Robi się cieplej, dotlenisz się i większa frajda niż na bieżni

Co do samego treningu, może spróbuj coś takiego: http://bieganie.pl/index.php?show=1&cat=13&id=256
albo: http://bieganie.pl/index.php?cat=6&id=81&show=1

Potraktuj to jako zarys planu treningowego, ustal takie tempo żeby biegło się w miarę komfortowo. Obserwuj organizm, a konkretnie stawy - jak coś zaczyna boleć - odpuść i odpocznij.
No i rozgrzewka przed biegiem - myślę że kilkanaście minut szybszego marszu dobrze rozgrzeje nogi

Edytowane przez Agamtb
Czas edycji: 2012-03-12 o 12:57
Agamtb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 12:47   #2811
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez gohs Pokaż wiadomość
Oja, zazdroszczę motywacji do porannego wstawania, mnie się to nigdy nie udało No ale już jest na tyle ciepło, że można biegać wieczorem także dam radę
Pracuję nad odpowiednim zorganizowaniem sobie dnia, jak wstanę rano, bieganie, prysznic, śniadanie i kawa, to wydaje mi się że mam tyyyle czasu przez cały dzień. A jak śpię do południa to nic nie zrobię, jeszcze narzekam ja nudno i głowa boli
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 13:15   #2812
Agamtb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 492
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Pracuję nad odpowiednim zorganizowaniem sobie dnia, jak wstanę rano, bieganie, prysznic, śniadanie i kawa, to wydaje mi się że mam tyyyle czasu przez cały dzień. A jak śpię do południa to nic nie zrobię, jeszcze narzekam ja nudno i głowa boli
O tak, tak, poranne bieganie jest super. Ja kiedyś robiłam poranne treningi przed pracą czyli 5-6.30 i na 8.00 do pracy. Ale to na dłuższą metę była masakra z wstawaniem po nocy i kładzeniem się spać z kurami, więc ograniczyłam się do 1-2 takich w tygodniu. Teraz odpuściłam, chyba się starzeję
Agamtb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 15:27   #2813
gohs
Zakorzenienie
 
Avatar gohs
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 5 710
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez Agamtb Pokaż wiadomość
O tak, tak, poranne bieganie jest super. Ja kiedyś robiłam poranne treningi przed pracą czyli 5-6.30 i na 8.00 do pracy. Ale to na dłuższą metę była masakra z wstawaniem po nocy i kładzeniem się spać z kurami, więc ograniczyłam się do 1-2 takich w tygodniu. Teraz odpuściłam, chyba się starzeję
To chyba młodniejesz, bo podobnież na starość mniej snu potrzeba

Ojaaa, mam zakwasy na udach dzisiaj Dawno mi się to już po bieganiu nie zdarzyło... Jednak te 8,5km wczoraj, do tego ostro pod wiatr dało efekty A dzisiaj trening siłowy pewnie - TŻ dostał hantle na urodziny to mu podkradnę
__________________
gohs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 16:06   #2814
Ulcia2512
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Gravesend UK
Wiadomości: 1 719
Send a message via Skype™ to Ulcia2512
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
Nieodowiedniego nie ze wzgledu na wage, tylko po prostu byloby mi przykro, gdybym Cie zniechecila do biegania, skoro juz podjelas tak szczytna decyzje . W sumie watek ma sluzyc temu, zebysmy sie wzajemnie wspieraly i motywowaly a nie odwodzily od zamiaru. Z drugiej strony balabym sie kontuzji, moze zacytuje: " biorąc pod uwagę masę ciała i obciążenia podczas biegania, może dojść do uszkodzenia stawów skokowych, a nawet kości i później niestety długiej rekonwalescencji." (zrodlo). W kazdym razie wskazana by byla ostroznosc, bo o to chodzi, zeby pomoglo a nie jeszcze zaszkodzilo.
Ja kontuzji to się obawiam co nieco. Zacznę delikatnie, będę się stosować do planu 10-cio tygodniowego (dziękuję agamtb ). Ale jednocześnie aktywność ruchowa nie jest obca moim stawom i tak zupełnie zielona nie jestem, choć moja waga na to nie wskazuje. Bieganie jednak to dla mnie nowość. Zrzucam tłuszcz i niestety mój organizm chyba za dobrze się poczuł w planie jaki mam teraz, bo zapanował zastój.
Nie zniechęcisz mnie dobrymi rozsądnymi radami. Dzięki temu wiem co robić i na co uważać. Dziękuję za pomoc.


Cytat:
Napisane przez Agamtb Pokaż wiadomość
Jak najbardziej próbuj biegać. Oczywiście na początku delikatnie i zacznij od marszobiegów. Skoro robisz takie marsze po 4,5 km to podejrzewam, że mimo wagi kondycję masz lepszą od niejednej nastolaty co siedzi w kółko przed tv z czipsami i colą
Asics to marka, która robi buty nie tylko biegowe. Jeśli masz biegowe, śmiało atakuj nawet i asfalt (choć wiadomo - leśne, parkowe alejki są znacznie lepsze dla stawów)...
Nie masz możliwości żeby trochę potruchtać na powietrzu? Robi się cieplej, dotlenisz się i większa frajda niż na bieżni

Co do samego treningu, może spróbuj coś takiego: http://bieganie.pl/index.php?show=1&cat=13&id=256
albo: http://bieganie.pl/index.php?cat=6&id=81&show=1

Potraktuj to jako zarys planu treningowego, ustal takie tempo żeby biegło się w miarę komfortowo. Obserwuj organizm, a konkretnie stawy - jak coś zaczyna boleć - odpuść i odpocznij.
No i rozgrzewka przed biegiem - myślę że kilkanaście minut szybszego marszu dobrze rozgrzeje nogi
Z tym bieganiem na zewnątrz jest problem,tylko asfalt w koło. Frajda to wiem, że większa. Asics mam do biegania, co prawda nie z najnowszej kolekcji, ale to nie ma znaczenia. Na bieżni mogę biegać na siłowni, gdzie jest "przechowalnia" dla moich synów. Żebym mogła biegać na dworze, to z podwójnym wózkiem, albo mąż musiałby się nim zająć, a to nie zawsze jest możliwe. Dziękuję za wsparcie.

Zrobiłam dziś tak jak mi tu radzono i zrobiłam 6 cyklów 3 min marszu/1min biegu. Było faaaajnie!!! Chcę jeszcze i mam nadzieję, że mi się uda i że sobie nie zaszkodzę. zacznę się stosować do planu 10-ciotygodniowego i zobaczymy efekty.

Dziękuję Wam bardzo.
__________________
Kubuś (11.08.2009) Piotruś (14.10.2011)

108,6-106-105-104-102,5-101-100.2-99-98,8-97,7-96-95-94-93-92-91-90-89-88-87-86-85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75-74-73-72
Ulcia2512 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 20:35   #2815
CLARA_F
Wtajemniczenie
 
Avatar CLARA_F
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 455
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Ach... 40 minut zaliczone.

Pełna entuzjazmu po rozgrzewce zaczęłam biec, gdy po jakimś kilometrze chwycił mnie ból w lewej kostce...chyba źle stopa mi się ułożyła, bo porozciągałam ją chwilę i mogłam biec dalej...Uf, bo już się bałam,że to coś poważniejszego i wrócę do mieszkania spacerem

Po drodze mijałam 2 biegające pary, jedną grupkę 5 osobową i kilka pojedynczych osobników sezon chyba oficjalnie otwarty dla wszystkich
__________________
CLARA_F jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 20:45   #2816
sallie
Rozeznanie
 
Avatar sallie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 666
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

a czy jeśli chcemy spalić troche kalorii dzięki bieganiu ( 70 kg) to można jeść śniadanie od razu po powrocie z biegania czy odczekać jakiś czas? ile dokładnie? bo wynika to z problemu logistycznego, bo godziny czekać nie mogę, a do szkoły mogłabym zabrać tylko pieczywo, które też nie jest pożądane, czy można zjeść od razu po powrocie i nie wpłynie to na stracone kalorie?


+ czy na taką pogode do biegania nadają się spodnie 3/4 za kolana ? czy jeszcze jest za zimno? chciałam zacząć od jutra rana ale niestety nie mam żadnego długiego dresu.. (bieganie o 6 rano)

Edytowane przez sallie
Czas edycji: 2012-03-12 o 21:05
sallie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 21:09   #2817
Agamtb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 492
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez sallie Pokaż wiadomość
a czy jeśli chcemy spalić troche kalorii dzięki bieganiu ( 70 kg) to można jeść śniadanie od razu po powrocie z biegania czy odczekać jakiś czas?...........
+ czy na taką pogode do biegania nadają się spodnie 3/4 za kolana ? czy jeszcze jest za zimno? chciałam zacząć od jutra rana ale niestety nie mam żadnego długiego dresu.. (bieganie o 6 rano)
Spokojnie możesz jeść od razu po bieganiu.
Rano może być za zimno na 3/4, ja bym się bała o stawy....
Agamtb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 21:36   #2818
aga6891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 112
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

45 minut zaliczone, dieta jest, waga spada. Samopoczucie bardzo dobrePozdrawiam
aga6891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 21:43   #2819
CLARA_F
Wtajemniczenie
 
Avatar CLARA_F
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 455
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez aga6891 Pokaż wiadomość
45 minut zaliczone, dieta jest, waga spada. Samopoczucie bardzo dobrePozdrawiam
__________________
CLARA_F jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 22:44   #2820
sssouzie
Raczkowanie
 
Avatar sssouzie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z rozbiegu
Wiadomości: 184
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

45 minut również ja przebiegłam sobie.

muszę znów popilnować diety, bo coś sobie deko odpuściłam ostatnio

a tak być nie może!
__________________
last night i felt like crying
right now i'm sick of living
but i'm going to keep on trying.
sssouzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:28.