Całowanie krzyża w Wielki Piątek - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-28, 18:59   #91
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Całowanie krzyża w Wielki Piątek

też racja
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 19:03   #92
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Całowanie krzyża w Wielki Piątek

Cytat:
Napisane przez Provocateur
A czy ze zbieraniem na tacę to nie chodzi też trochę o aspekt psychologiczny, tzn do skrzyneczki stojącej sobie gdzieś tam wrzuci mniej osób, niż na tacę, którą obserwują znajomi, sąsiedzi itd. ? Pewnie na wsiach gdzie każdy każdego zna to się liczy kto wrzucił, a kto poskąpił :P
Możliwe, że chodzi i tym bardziej nie powinno się tego praktykować. Ofiara powinna być dobrowolna, a nie dawana "na pokaz". Z drugiej strony ludzie powinni przestać przejmować się co se ktoś pomyśli jak nie dam na tacę
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 19:04   #93
TheDocha
Dossisława I
 
Avatar TheDocha
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 354
Dot.: Całowanie krzyża w Wielki Piątek

Cytat:
Napisane przez Provocateur Pokaż wiadomość
A czy ze zbieraniem na tacę to nie chodzi też trochę o aspekt psychologiczny, tzn do skrzyneczki stojącej sobie gdzieś tam wrzuci mniej osób, niż na tacę, którą obserwują znajomi, sąsiedzi itd. ? Pewnie na wsiach gdzie każdy każdego zna to się liczy kto wrzucił, a kto poskąpił :P

Dokładnie. Tak właśnie jest. Ludzie na tace rzucają, ale za gazety w kościele nie każdy płaci, bo jest właśnie ta skrzyneczka.
TheDocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 19:06   #94
Provocateur
Rozeznanie
 
Avatar Provocateur
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 703
Dot.: Całowanie krzyża w Wielki Piątek

Cytat:
Napisane przez Asji Pokaż wiadomość
Możliwe, że chodzi i tym bardziej nie powinno się tego praktykować. Ofiara powinna być dobrowolna, a nie dawana "na pokaz". Z drugiej strony ludzie powinni przestać przejmować się co se ktoś pomyśli jak nie dam na tacę
Hehe, gdyby nagle każdy przestał się przejmować tym, co inni pomyślą, to założę się, że i kościoły by sie z lekka wyludniły
__________________
Provocateur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 19:42   #95
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Całowanie krzyża w Wielki Piątek

Cytat:
Napisane przez Provocateur
Hehe, gdyby nagle każdy przestał się przejmować tym, co inni pomyślą, to założę się, że i kościoły by sie z lekka wyludniły
Lepiej żeby się wyludniły niż były pełne osób, które praktykują, bo co mama/babcia/sąsiadka/ksiądz pomyśli choć im samym religia jest obojętna. Zresztą ja nie myślę, że wiara w naszym państwie jest aż tak rzadko spotykanym zjawiskiem (ale nie mam statystyk na ten temat, piszę to co widzę).
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 19:59   #96
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Całowanie krzyża w Wielki Piątek

Cytat:
Napisane przez Asji Pokaż wiadomość
Lepiej żeby się wyludniły niż były pełne osób, które praktykują, bo co mama/babcia/sąsiadka/ksiądz pomyśli choć im samym religia jest obojętna. Zresztą ja nie myślę, że wiara w naszym państwie jest aż tak rzadko spotykanym zjawiskiem (ale nie mam statystyk na ten temat, piszę to co widzę).
Ja też uważam, że wiara w naszym kraju ma się całkiem dobrze. Wiara w Boga, bo z podejściem do Kościoła to różnie bywa
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 20:10   #97
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Całowanie krzyża w Wielki Piątek

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
Ale całujemy Krzyż nie tylko wtedy

Wg mnie wystarczyłaby 1 skrzyneczka bez takiego "dziadowania" bo ja to tak odbieram
Jak jestem w Kościele i ktoś idzie z tacą to czuje się jakbym miała płacić za to, że przyszłam się pomodlić...

Nie wspomnę, że płaci się ok 800zł za pogrzeb, ok 1200zł na ślub a taca i tak MUSI być bo za mało im:mur
Ale co, gonią cię po kościele z tym koszyczkiem, ciągną za rękaw, żebyś wrzuciła? Chcesz to dajesz, nie chcesz to nie.
Brałam ślub i dałam dużo mniej. Nawet za zapowiedzi ksiądz pieniędzy nie chciał.
Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
na wymarciu juz sa [COLOR="Silver"]
Ja tam znam tłumy wspaniałych księży i tylko jednego który podpada pod kategorie "zły".
Cytat:
Napisane przez Provocateur Pokaż wiadomość
A czy ze zbieraniem na tacę to nie chodzi też trochę o aspekt psychologiczny, tzn do skrzyneczki stojącej sobie gdzieś tam wrzuci mniej osób, niż na tacę, którą obserwują znajomi, sąsiedzi itd. ? Pewnie na wsiach gdzie każdy każdego zna to się liczy kto wrzucił, a kto poskąpił :P
Ja mieszkam na wsi i generalnie ludziom obojętne kto ile daje i czy w ogóle daje.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-28, 20:15   #98
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Całowanie krzyża w Wielki Piątek

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Ja tam znam tłumy wspaniałych księży i tylko jednego który podpada pod kategorie "zły".
Ja też uważam, że większość księży jest zupełnie normalna, ale o nich się nie mówi, mówi się o tych złych, tych złych bardziej widać, więc wydaje się, że oni przeważają.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 20:26   #99
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Całowanie krzyża w Wielki Piątek

[1=a2fc2be9cd8d1027f8cb90d 936276c49cf807c7d_6559504 24f87d;33196550]Nie ma co generalizować, przecież to zależy od parafii. U mnie płaci się tyle, ile się chce (ja dałam za ślub 300 zł i nie słyszałam, by ktokolwiek ze znajomych dawał 1200), a na tacę w czasie pogrzebów i ślubów nikt nie zbiera [/QUOTE]


u mnie niestety sie zbiera kase i na slubach i na chrzcinach.
Kuzynka gdy załatwiala chrzciny, ksiadz na pytanie ile, odpowiedzial " co łaska, ale nie mniej niz 100zł" i zaczął sie śmiac, uznając, ze to dobry żart.
Ponoc kilka lat temu jeszcze mówil 50zł

Ja nie mam stałego kosciola, chodze raz tu, raz tam. A na tace daję tym, którzy dla mnie zasłużyli. Np nie dam kosciołowi, który wcale nie grzeje w zimie tłumaczac sie tym, ze " kazdy wytrzyma godzine, nie przesadzajcie" - słowa ksiedza z ambony.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 20:49   #100
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Całowanie krzyża w Wielki Piątek

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Zanim zaczniesz tak grzmieć, dla kogo Wielki Piątek jest ważny i że TYLKO dla katolików, a dla ewangelików nie, dowiedz się może najpierw, czy masz rację.
No i dobrze, a więc dla ewangelików Wielki Piątek też jest ważny (mogłam tego nie wiedzieć, człowiek się uczy całe życie). Co nie zmienia faktu, że dla ateistów i agnostyków nie jest absolutnie ważny, więc nie wiem jak jest sens z obnoszeniem się z "jak ja to nie obchodzę Wielkiego Piątku i nie całuję krzyża".
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 20:53   #101
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Całowanie krzyża w Wielki Piątek

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
No i dobrze, a więc dla ewangelików Wielki Piątek też jest ważny (mogłam tego nie wiedzieć, człowiek się uczy całe życie). Co nie zmienia faktu, że dla ateistów i agnostyków nie jest absolutnie ważny, więc nie wiem jak jest sens z obnoszeniem się z "jak ja to nie obchodzę Wielkiego Piątku i nie całuję krzyża".
Przecież nikt się z tym tutaj nie obnosi, bez przesady
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-28, 21:00   #102
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Całowanie krzyża w Wielki Piątek

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Przecież nikt się z tym tutaj nie obnosi, bez przesady
polecam post 47, to do niego się głównie odnoszę
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 21:09   #103
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Całowanie krzyża w Wielki Piątek

Cytat:
Napisane przez pani-jesień
Przecież nikt się z tym tutaj nie obnosi, bez przesady
Może nie obnosi, ale wykorzystuje okazję żeby rzucić parę złośliwości w stronę KK, czy ogólnie wierzących (moje subiektywne odczucie).
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 21:19   #104
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Całowanie krzyża w Wielki Piątek

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
polecam post 47, to do niego się głównie odnoszę
A, no fakt pani PinkyDoll dała niezły popis
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 21:23   #105
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Całowanie krzyża w Wielki Piątek

a to nie może wyrazić swojego zdania...? Bez przesady
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 14:59   #106
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Całowanie krzyża w Wielki Piątek

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Ale co, gonią cię po kościele z tym koszyczkiem, ciągną za rękaw, żebyś wrzuciła? Chcesz to dajesz, nie chcesz to nie.
Brałam ślub i dałam dużo mniej. Nawet za zapowiedzi ksiądz pieniędzy nie chciał.
U mnie też nic nie wziął.

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
u mnie niestety sie zbiera kase i na slubach i na chrzcinach.
Kuzynka gdy załatwiala chrzciny, ksiadz na pytanie ile, odpowiedzial " co łaska, ale nie mniej niz 100zł" i zaczął sie śmiac, uznając, ze to dobry żart.
Ponoc kilka lat temu jeszcze mówil 50zł
Co do chrztów - w naszym kościele też się zbiera, bo są w czasie normalnej niedzielnej mszy.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 16:02   #107
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Całowanie krzyża w Wielki Piątek

U mnie zapowiedzi kosztują min 200zł
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 18:45   #108
PinkyDoll
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 819
Dot.: Całowanie krzyża w Wielki Piątek

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
A, no fakt pani PinkyDoll dała niezły popis

dziekuję dziekuję

staram się jak mogę..

jak widzę wyrażanie własnego zdania nadal w Polsce to coś nowego i nie do pomyślenia.. jak i również wolność słowa, poglądu i wyznania
obraza uczuć?.. .. jak widzę rośnie nam całkiem spore, nowe pokolenie ,,moherowych beretów" , które brzydzą sie całować krzyż w wielki piątek.. pisząc o tym otwarcie ale zgłaszają fakt ,,domniemanej obrazy uczuć religijnych" osobie wyrażajacej własną opinię na ten temat czyż to nie wspaniały obraz hipokryzji?

Pozdrowienia ...
PinkyDoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 19:06   #109
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Całowanie krzyża w Wielki Piątek

Cytat:
Napisane przez PinkyDoll Pokaż wiadomość
Ufff...
a Ja jestem agnostyczką. (czasami chyba wręcz ateistką - hmmm.. sama nie wiem - temat dyskusyjny..). nie chodzę do kościoła, nie muszę oddawac czci przedmiotom..
i dobrze mi z tym...
co do tych symboli - to część naszego narodu jest strasznymi hipokrytami.. (płacenie za pocałowanie krzyża)? bleee brzydzi mnie takie postępowanie..
Na szczęście jestem Panią własnego losu i życia,... i w WIELKi piatek (który dla mnie jest zwykłym piatkiem jak tysiące minionych i tysiace przyszłych piatków) i nie mam zamiaru niczego całować..


Tyle z mojej strony
Dziękuję
Dobranoc
Istnieją jednak ludzie , którzy czczą ten wielki piątek swoją drogą to ja się urodziłam w wielki piątek
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-03, 19:27   #110
PinkyDoll
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 819
Dot.: Całowanie krzyża w Wielki Piątek

Cytat:
Napisane przez pendraiw Pokaż wiadomość
Istnieją jednak ludzie , którzy czczą ten wielki piątek swoją drogą to ja się urodziłam w wielki piątek

owszem czczą.. nieliczni.. ale nie zastanawiaja się czy całowanie krzyża jest obrzydliwe i niehigieniczne ....
PinkyDoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 19:48   #111
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Całowanie krzyża w Wielki Piątek

Cytat:
Napisane przez PinkyDoll Pokaż wiadomość
dziekuję dziekuję

staram się jak mogę..

jak widzę wyrażanie własnego zdania nadal w Polsce to coś nowego i nie do pomyślenia.. jak i również wolność słowa, poglądu i wyznania
obraza uczuć?.. ..
Wolność słowa wolnością słowa, ale trochę kultury w wyrażaniu swoich opinii jednak by się przydało

Cytat:
jak widzę rośnie nam całkiem spore, nowe pokolenie ,,moherowych beretów" , które brzydzą sie całować krzyż w wielki piątek.. pisząc o tym otwarcie ale zgłaszają fakt ,,domniemanej obrazy uczuć religijnych" osobie wyrażajacej własną opinię na ten temat czyż to nie wspaniały obraz hipokryzji?
Nie. Te osoby nie brzydzą się krzyża, tylko zarazków, które mogą się na nim znajdować. Taka subtelna różnica.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 01:42   #112
vanilla_sky.
Raczkowanie
 
Avatar vanilla_sky.
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 50
Dot.: Całowanie krzyża w Wielki Piątek

Owszem, teoretycznie niehigieniczne, praktycznie tak samo niehigienicznie jest jak 80% Polaków nie myje rąk wychodząc z toalety, dotyka poręczy na klatce schodowej, je sosy w pizzeriach które często są zlewane z innych sosjerek i nie wiadomo po kim je je itp itd Indywidualna decyzja
vanilla_sky. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 10:30   #113
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Całowanie krzyża w Wielki Piątek

Z tymi sosami to mnie rozbawiłaś i postanowiłam pokazać to szefowi który skomentował to jedynie słowami " w du..była i gó...widziała"
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 11:05   #114
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Całowanie krzyża w Wielki Piątek

Cytat:
Napisane przez vanilla_sky. Pokaż wiadomość
Owszem, teoretycznie niehigieniczne, praktycznie tak samo niehigienicznie jest jak 80% Polaków nie myje rąk wychodząc z toalety, dotyka poręczy na klatce schodowej, je sosy w pizzeriach które często są zlewane z innych sosjerek i nie wiadomo po kim je je itp itd Indywidualna decyzja
Potem idą do sklepu i ''macają"bułki

---------- Dopisano o 12:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

Cytat:
Napisane przez PinkyDoll Pokaż wiadomość
owszem czczą.. nieliczni.. ale nie zastanawiaja się czy całowanie krzyża jest obrzydliwe i niehigieniczne ....
Racja nie zastanawiają się , może wierzą , że krzyż jest święty i nic im się nie stanie
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 12:38   #115
stokrotka145
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 91
Dot.: Całowanie krzyża w Wielki Piątek

mimo,ze jestem katoliczka i nie mam nic przeciwko calowaniu krzyza uznaje to za niehigieniczne.caluje zawsze w takie miejsce gdzie nikt nie caluje albo tylko pochylam glowe i dotykam reka.czesto mam popekane usta choc opryszczki nigdy nie mialam.

natomiast sprawa koszyczka -u nas jest powiedziane ze w ten sposob zebrana ofiara przenaczana jest na utrzymanie Grobu Panskiego w Jerozolimie. zreszta obowiazku wrzucenia nie ma.ja rzadko ostatnio daje na tacke czy jakies tam zbiorki(jestem bez pracy) i jakos nikt mnie z kosciola nie wyrzucil jeszcze
stokrotka145 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 13:00   #116
Ka-Mila
Rozeznanie
 
Avatar Ka-Mila
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Puck, 3-CITY
Wiadomości: 667
GG do Ka-Mila
Dot.: Całowanie krzyża w Wielki Piątek

Mam takie pytanie...
Czy macie pojęcie na co, lub za co są te pieniądze za ślub, chrzciny, pogrzeb?
O ile pamiętam, będąc na jakiejkolwiek takiej okazji nie zauważyłam by kościół był wyjątkowo przystrojony, przytłoczony ilością kwiatów czy ilością osób pomagających w tym wydarzeniu.
O co chodzi? Czas i praca księdza? Czy wynajęcie kościoła jak sali? Ogrzewanie?
Cokolwiek. Co się składa na cenę i dlaczego w wielu miejscach jest różna?
Dlaczego nie ma stałego cennika widocznego dla wszystkich? Taka publiczna inf i norma.

http://nczas.com/wiadomosci/polska/i...ch-podatnikow/

A co by było, gdyby za ceremonie nie trzeba by płacić tylko kościół otrzymywałby zwrot kosztów od państwa? Jeżeli pozostałby Fundusz Kościelny. A bez niego? A bez niego właśnie stałe opłaty i tyle.

Co do całowania krzyża. Nigdy tego nie robiłam zawsze mnie obrzydzało. Ok, ludzie nie myją rąk ,ale przypuśćmy że po nie umyciu rąk tacy ludzie idą i dotykają bułeczki w piekarni i ty je kupujesz. Myślisz że na nich jest więcej lub porównywalnie dużo zarazków jak na krzyżu , który przed Tobą pośliniło nie wiem... z kilkaset ludzi?
__________________
Moja myślodsiewnia
http://www.mojageneracja.pl/2655282
Ka-Mila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 15:01   #117
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Całowanie krzyża w Wielki Piątek

Cytat:
Napisane przez Ka-Mila Pokaż wiadomość
A co by było, gdyby za ceremonie nie trzeba by płacić tylko kościół otrzymywałby zwrot kosztów od państwa? Jeżeli pozostałby Fundusz Kościelny. A bez niego? A bez niego właśnie stałe opłaty i tyle.
Ale dlaczego za fakt, że ktoś chce mieć ładny ślub z dekoracją, kwiatami, muzyką, czerwonym dywanem, w dobrze ogrzanym i oświetlonym kościele miałoby płacić państwo? To prywatna sprawa pary, która się chce pobrać, a nie państwa.
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 15:53   #118
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Całowanie krzyża w Wielki Piątek

Cytat:
Napisane przez Asji Pokaż wiadomość
Ale dlaczego za fakt, że ktoś chce mieć ładny ślub z dekoracją, kwiatami, muzyką, czerwonym dywanem, w dobrze ogrzanym i oświetlonym kościele miałoby płacić państwo? To prywatna sprawa pary, która się chce pobrać, a nie państwa.
Nie no spoko ale nie za takie kwoty jak podają

Państwo i tak płaci Kościołowi więc po co chcą więcej? Nie starcza im z tacy i od darczyńców?
Te pieniądze można lepiej wykorzystać
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:04.