jaki rowerek dla roczniaka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-08, 18:06   #1
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921

jaki rowerek dla roczniaka?


Czy kupiłyście już rowerki dla dzieci?
ja chciałam kupić smoby 3w1, bujany konik, rowerek na kiju i samodzielny. jak się dowiedziałam ma plastikowe koła i będzie się ślizgał po podłodze.
teraz znalazłam taki:

http://allegro.pl/smoby-rowerek-be-f...232626935.html

co ciekawe za wizerunek kubusia trzeba dopłacić 70 zł, bo taki sam bez kubusia kosztuje 200 zł.

a Wy jakie kupujecie rowerki dla dzieci?
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 20:04   #2
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: jaki rowerek dla roczniaka?

ja wstępnie planuje kupić dla mojej rocznej córeczki Pukylino, to taki młodszy brat rowerków biegowych.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 20:23   #3
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: jaki rowerek dla roczniaka?

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
Czy kupiłyście już rowerki dla dzieci?
ja chciałam kupić smoby 3w1, bujany konik, rowerek na kiju i samodzielny. jak się dowiedziałam ma plastikowe koła i będzie się ślizgał po podłodze.
teraz znalazłam taki:

http://allegro.pl/smoby-rowerek-be-f...232626935.html

co ciekawe za wizerunek kubusia trzeba dopłacić 70 zł, bo taki sam bez kubusia kosztuje 200 zł.

a Wy jakie kupujecie rowerki dla dzieci?
U nas tego typu rowerek się w ogóle nie sprawdził. Córka dostała na roczek a na dniach skończy 3 lata i dalej nie umie pedałować. Mieliśmy rowerek smart trike i był on właściwie alternatywą dla wózka. Czytałam również, że pedały na przednim kole są niezdrowe bo koślawią kolana i lepsze są rowerki 3 kołowe z łańcuchem np taki. Teraz patrząc na to z perspektywy czasu kupiłabym właśnie Pukylino albo poczekałabym z pół roku i kupiła zwykły rowerek biegowy.
__________________
Live long and prosper

Edytowane przez anya_krk
Czas edycji: 2012-04-08 o 20:25
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 21:49   #4
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: jaki rowerek dla roczniaka?

Mój syn (lat 3 i 3 miesiące) dopiero dzisiaj dostał pierwszy rower, biegowy.
Masz okazję sprawdzić u kogoś czy córka będzie w ogóle zainteresowana tematem? Mój nie chciał siedziec ani minuty i cieszę się, ze pieniędzy w błoto nie wyrzuciłam
__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 23:31   #5
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: jaki rowerek dla roczniaka?

Ja już gdzieś pisałam, córka dostała i taki smoby 3in1, ale nie ślizga się na panelach, normalnie jeździ. Tyle, że mała jakoś niespecjalnie zainteresowana jazdą - bujaniem się owszem. I dopiero niedawno nauczyła się odpychać nogami i traktuje CZASEM konia jako jeździk. Pedały zdjęte na razie.

A na roczek dostała taki z pedałami z przodu i nie ma szans, nie sięga ich wcale. Podejrzewam, że jak do nich dorośnie, to będzie miała ze 3 lata i wtedy dostanie po kuzynce normalny rowerek z kołami z boku, ale z pedałami normalnie ułożonymi i tyle. Tak więc takie ustrojstwo służy nam wyłącznie jako atrakcja na spacery, bo w wózku już niespecjalnie chcę z nią iść, a rowerek pomaga mi przy ulicy na przykład no i radochę ma bo z przodu muzyczki są (głoooośne!).
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 23:34   #6
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: jaki rowerek dla roczniaka?

ja po rowerek wybieram sie do sklepu stacjonarnego, wiec sobie młodą przymierze do niego i zobaczę, czy będzie zainteresowana.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 11:40   #7
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: jaki rowerek dla roczniaka?

moja cora na roczek dostala taki http://allegro.pl/rowerek-trojkolowy...234752321.html i ja i ona jestesmy zadowolone, bardzo lubi w nim jezdzic. biegowego w planach nie mam, bo w tym momencie to bez sensu. kolejny rowerek jaki dostanie bedzie taki jak szajajaba opisywala.
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-09, 19:23   #8
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: jaki rowerek dla roczniaka?

Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość
ja wstępnie planuje kupić dla mojej rocznej córeczki Pukylino, to taki młodszy brat rowerków biegowych.
no właśnie słyszałam o tych rowerkach biegowych, ale kompletnie nie wiem, co to w ogóle jest, ani jak się tego używa
Cytat:
Napisane przez anya_krk Pokaż wiadomość
U nas tego typu rowerek się w ogóle nie sprawdził. Córka dostała na roczek a na dniach skończy 3 lata i dalej nie umie pedałować. Mieliśmy rowerek smart trike i był on właściwie alternatywą dla wózka. Czytałam również, że pedały na przednim kole są niezdrowe bo koślawią kolana i lepsze są rowerki 3 kołowe z łańcuchem np taki. Teraz patrząc na to z perspektywy czasu kupiłabym właśnie Pukylino albo poczekałabym z pół roku i kupiła zwykły rowerek biegowy.
właśnie moja młoda ma problem z koślawieniem kolan i nosi butki profilaktyczne, więc skoro tak piszesz, to i ja muszę poczytać
ten rowerek z łańcuchem ma plastikowe koła, a ja właśnie słyszałam od mojej bratowej, że lepsze piankowe i w sumie znalazłam już to co mi się podoba smoby be confort z kubusiem, ale pomyślałam, że zapytam i może i dobrze.

Cytat:
Napisane przez jo@n@ Pokaż wiadomość
Mój syn (lat 3 i 3 miesiące) dopiero dzisiaj dostał pierwszy rower, biegowy.
Masz okazję sprawdzić u kogoś czy córka będzie w ogóle zainteresowana tematem? Mój nie chciał siedziec ani minuty i cieszę się, ze pieniędzy w błoto nie wyrzuciłam
zbadała rower u kuzyna, podobał się jej odpychała się i jechała do przodu, o pedałach nie było mowy.
[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;33424362]Ja już gdzieś pisałam, córka dostała i taki smoby 3in1, ale nie ślizga się na panelach, normalnie jeździ. Tyle, że mała jakoś niespecjalnie zainteresowana jazdą - bujaniem się owszem. I dopiero niedawno nauczyła się odpychać nogami i traktuje CZASEM konia jako jeździk. Pedały zdjęte na razie.

A na roczek dostała taki z pedałami z przodu i nie ma szans, nie sięga ich wcale. Podejrzewam, że jak do nich dorośnie, to będzie miała ze 3 lata i wtedy dostanie po kuzynce normalny rowerek z kołami z boku, ale z pedałami normalnie ułożonymi i tyle. Tak więc takie ustrojstwo służy nam wyłącznie jako atrakcja na spacery, bo w wózku już niespecjalnie chcę z nią iść, a rowerek pomaga mi przy ulicy na przykład no i radochę ma bo z przodu muzyczki są (głoooośne!).[/QUOTE]
no mi pisałaś o tym smoby 3w1 i po przejrzeniu ofert chciałam się właśnie na niego zdecydować, ale odradziła mi bratowa, bo ma plastikowe koła. ten co ja znalazłam ma piankowe antypoślizgowe. ja chcę generalnie rowerek na dwór, że będę go pchała, a dziecko na rowerku zamiast wózka. jest tam mechanizm zwalniający koło czy coś takiego, krótko mówiąc pedały nie kręcą się, jak się pcha rower.
ale powiedz mi jedno - jak te koła w tym smoby'm są wykonane? one rzeczywiście są plastikowe?
Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość
ja po rowerek wybieram sie do sklepu stacjonarnego, wiec sobie młodą przymierze do niego i zobaczę, czy będzie zainteresowana.
ja to już nic nie kupuję stacjonarnie, bo w sklepie nawet tak wielkim jak świat dziecka w markach to kilka rowerów na krzyż i nie ma wielu modeli dostępnych w necie, przynajmniej tak było z całym asortymentem, jaki dotychczas kupowałam. wolę allegro. w sumie zawsze mogę zwrócić rowerek jakby co.
Cytat:
Napisane przez bajka1807 Pokaż wiadomość
moja cora na roczek dostala taki http://allegro.pl/rowerek-trojkolowy...234752321.html i ja i ona jestesmy zadowolone, bardzo lubi w nim jezdzic. biegowego w planach nie mam, bo w tym momencie to bez sensu. kolejny rowerek jaki dostanie bedzie taki jak szajajaba opisywala.
trochę za drogi ten rowerek, ja bym planowała tak za 260 zł.

Dziewczyny, czy możecie mi jakoś opisać co to jest ten rowerek biegowy? są w ogóle różne rodzaje rowerków? bo ja myślałam, że wszystkie są trójkołowe i that;s it. najwyżej mają obramowanie wokół pasa, żeby dziecko nie wypadło i różny rodzaj kół - plastikowe, piankowe..
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 22:12   #9
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: jaki rowerek dla roczniaka?

ja jadę po konkretny model, który jest na stanie i jest w takiej cenie, jak na allegro-gdzie trzeba doliczyć przesyłkę. Jakoś nie mam czasu na kupowanie i zwracanie, skoro mogę młodą po prostu przymierzyć.

Rowery biegowe to dwukołowe rowery bez pedałów, którymi porusza sie, odpychając nogami. W mojej okolicy naprawdę dużo dzieciaków się takimi porusza. Potem bardzo latwo nauczyc sie jazdy na zwyczajnym dwukolowcu z pedałami. Ja chce kupic pukylino, ktore jest przeznaczone dla dzieci od skonczenia 1 roku zycia- ma 4 koła.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 08:16   #10
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: jaki rowerek dla roczniaka?

Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość
Rowery biegowe to dwukołowe rowery bez pedałów, którymi porusza sie, odpychając nogami. .
tylko w sumie taki minus, że dziecko jednak nie pojedzie tam, gdzie ja chcę, czyli do przodu, tylko może uciec na tym rowerku w zupełnie innym kierunku..
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 08:30   #11
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: jaki rowerek dla roczniaka?

Tak, w smoby są plastikowe (twardy, mocny plastik). Ale ja go mam tylko do domu jako jeździk.

Biegowy na pewno nie dla roczniaka, minimu dla 2latka i to nie dla każdego, bo wzrost odpowiedni musi być. Ale ja odpuszczam w ogóle biegowy. A ten taki z pedałami z przodu = u nas się sprawdza, no ale pisałam, jako zastępca wózka a nie jako rowerek widzę, że mała rowerem jako takim wcale nie jest zainteresowana, ale do jazdy jej się podoba bardzo.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-10, 09:11   #12
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: jaki rowerek dla roczniaka?

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
tylko w sumie taki minus, że dziecko jednak nie pojedzie tam, gdzie ja chcę, czyli do przodu, tylko może uciec na tym rowerku w zupełnie innym kierunku..
A na jakim rowerku dziecko pojedzie tylko tam, gdzie Ty chcesz?

Na każdym jeździ się do przodu. I na każdym maluch puszczony samopas może uciec.

---------- Dopisano o 10:11 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
Czy kupiłyście już rowerki dla dzieci?
ja chciałam kupić smoby 3w1, bujany konik, rowerek na kiju i samodzielny. jak się dowiedziałam ma plastikowe koła i będzie się ślizgał po podłodze.
teraz znalazłam taki:

http://allegro.pl/smoby-rowerek-be-f...232626935.html

co ciekawe za wizerunek kubusia trzeba dopłacić 70 zł, bo taki sam bez kubusia kosztuje 200 zł.

a Wy jakie kupujecie rowerki dla dzieci?
Dla roczniaka żaden.
Zgodnie z zaleceniami fizjoterapeutów i ortopedów - nic z pedałami na przednich kołach.

Jak już koniecznie w tym wieku, to Pukylino.

Biegowy po 2 roku życia.

Pedałowy (pedały normalne na dole, między kołami - kręgosłup prosty) po 3 roku życia.
__________________

"Masz świra to go hoduj."




Edytowane przez kropka75
Czas edycji: 2012-04-10 o 09:31
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 09:17   #13
Harrods
Zadomowienie
 
Avatar Harrods
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 816
Dot.: jaki rowerek dla roczniaka?

Moj synek dostal na roczek rowerek biegowy Skip Hop, drewniany. Bardzo go lubi. Czesto na nim siada i jezdzi chwile po mieszkaniu.
Harrods jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 09:18   #14
Kinqaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kinqaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Londyn, UK
Wiadomości: 15 641
Dot.: jaki rowerek dla roczniaka?

Dla roczniaka bardziej rowerek służy ( tak jak poprzedniczki pisały) jako zastępstwo podobne jak wózek

Ja dla swojej 2latki na urodziny kupiłam rowerek biegowy jeszcze się nie wprawiła z "jeżdżeniem" , ale ale próbuje... powolutku
__________________
***
Kornelka 11.03.2010


Never ignore someone who cares for you
because someday you will realize
you have lost a diamond
while you were busy collecting stones...




Kinqaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 09:34   #15
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: jaki rowerek dla roczniaka?

Cytat:
Napisane przez Kinqaa Pokaż wiadomość
Dla roczniaka bardziej rowerek służy ( tak jak poprzedniczki pisały) jako zastępstwo podobne jak wózek
Jeśli szukamy pojazdu do przemieszczania się, czegoś w zastępstwie wózka, to inna bajka. To raczej sprzęt dla mamy niż dziecka.

Wtedy rowerek owszem, ale z płozami na nogi. Coś w ten deseń....

Dzieci nie powinny pedałować wygięte w literę "C" próbując dosięgnąć pedałów na przednim kole.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg rowerek 1.jpg (43,6 KB, 23 załadowań)
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 11:29   #16
Natala84
Zakorzenienie
 
Avatar Natala84
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 243
Dot.: jaki rowerek dla roczniaka?

moja młoda ma 1,5 roku i waham się między tym czterokołowym puky a quick smartem przez jakiś czas chciałam 3-kołowy ale do pchania to ja wolę wózka używać za rok pewnie kupimy biegowy
Natala84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 11:35   #17
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: jaki rowerek dla roczniaka?

Ja mam Smart Trike Zoo i polecam prowadzilam go jedna ręka w drugiej trzymalam 47 kg psa i nie było najmniejszego problemu. Jest dosc drogi ale porządnie wykonany. Nie wiem jak będzie sie zachowywał po podłodze bo nigdy go nie używałam w domu ale na spacery jest super.
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 13:05   #18
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: jaki rowerek dla roczniaka?

czyli co.. pukylino za 189 zł? strasznie drogi jak na takie coś:

http://allegro.pl/jezdzik-puky-pukyl...227596062.html

Kropka, czy ten w linku w 1 postu byłby ok jako zastępca wózka? czyli w sumie dziecko nie może pedałować do 3 roku życia.. skąd Wy to wszystko wiecie? ja w ogóle o czymś takim nie słyszałam.. dobrze, że wątek założyłam, bo jeszcze dzieć miałby wykoślawiony kręgosłup.

czyli jak rozumiem mogę kupić albo takie coś na patyku albo 4 kołowy pukylino?

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:00 ----------

acha, tego pukylino nikt nie kupuje..

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

http://allegro.pl/rowerek-smart-trik...253737896.html

Julka napisz coś o tym cudzie, czy jest stabilne, najwięcej, co Ci przychodzi do głowy, bo może warto wydać te 400 zł.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 13:13   #19
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: jaki rowerek dla roczniaka?

Layla ten z pierwszego linku to porażka ludzie kupują te rowerki a potem je przeklinają tak jak szaja napisała powozisz nim dziecko samo nie pojeździ
Puky są super ja myślę o nim lub o innym odpychaczu rowerek po 2 r ż typu biegowego
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-10, 13:27   #20
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: jaki rowerek dla roczniaka?

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
Layla ten z pierwszego linku to porażka ludzie kupują te rowerki a potem je przeklinają tak jak szaja napisała powozisz nim dziecko samo nie pojeździ
Puky są super ja myślę o nim lub o innym odpychaczu rowerek po 2 r ż typu biegowego
a co sądzisz o tym smart trike zoo? myślisz, że w ogóle zarzucić pomysł tych rowerów na patyku i kupić jeżdzik taki jak puky? ale konkretnie puky czy jakiekolwiek coś 4 kołowe?
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 13:40   #21
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: jaki rowerek dla roczniaka?

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
Julka napisz coś o tym cudzie, czy jest stabilne, najwięcej, co Ci przychodzi do głowy, bo może warto wydać te 400 zł.
Ja mój kupiłam za ok 390 zł z przesyłka na Allegro. Rowerek jest dosc ciężki ale stabilny i lekko sie prowadzi, siedzisko duże, ma dwa poziomy regulacji odległości siedzenia od kierownicy, przydatna torebkę dla mamy, regulowana raczke, nie jest zwrotny jak wozek oczywiście ale ja prowadzilam go jedna ręka. Córka nie dosiega do pedalow ale trzyma je sobie na podnozku.

Miałam okazje prowadzić rowerek za 100 zł kupiony w zwykłym sklepie, badziew okropny, nie wiem co to była za firma, nowy a trzeszczał jak stary grat. Każda moja koleżanka kiedy miała w ręku mojego mercedesa była zachwycona, ma tez uchyt na kubek, fajny daszek, wizualnie tez mi sie podoba, mamy wzór Biedronka

Jak chcesz jakieś zdjęcia to pisz, pod wieczór mogę coś wrzucić. Polecam go obejrzeć i na żywo i porównać z innymi.
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 15:11   #22
SabinaD
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 273
Dot.: jaki rowerek dla roczniaka?

Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość
Ja mój kupiłam za ok 390 zł z przesyłka na Allegro. Rowerek jest dosc ciężki ale stabilny i lekko sie prowadzi, siedzisko duże, ma dwa poziomy regulacji odległości siedzenia od kierownicy, przydatna torebkę dla mamy, regulowana raczke, nie jest zwrotny jak wozek oczywiście ale ja prowadzilam go jedna ręka. Córka nie dosiega do pedalow ale trzyma je sobie na podnozku.

Miałam okazje prowadzić rowerek za 100 zł kupiony w zwykłym sklepie, badziew okropny, nie wiem co to była za firma, nowy a trzeszczał jak stary grat. Każda moja koleżanka kiedy miała w ręku mojego mercedesa była zachwycona, ma tez uchyt na kubek, fajny daszek, wizualnie tez mi sie podoba, mamy wzór Biedronka

Jak chcesz jakieś zdjęcia to pisz, pod wieczór mogę coś wrzucić. Polecam go obejrzeć i na żywo i porównać z innymi.
Amozesz podrzucic linka albo jakies zjecie jak on wyglada ten rowerek ? dzieki
SabinaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 17:04   #23
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: jaki rowerek dla roczniaka?

Cytat:
Napisane przez SabinaD Pokaż wiadomość
Amozesz podrzucic linka albo jakies zjecie jak on wyglada ten rowerek ? dzieki
to jest dokladnie taki rowerek tylko biedronka jest czerwona http://allegro.pl/rowerek-trojkolowy...234752321.html

ja mam akurat ten zielony i podpisuje sie pod wszystkim co napisala julka.
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 17:57   #24
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: jaki rowerek dla roczniaka?

Mam znajome, których dzieci maja puky lino albo puky wutsch i sobie chwalą. Jak dla mnie wcale nie jest drogi w porównaniu z tymi plastikowymi, nieraz wątpliwej urody
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 19:56   #25
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: jaki rowerek dla roczniaka?

Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość
Ja mój kupiłam za ok 390 zł z przesyłka na Allegro. Rowerek jest dosc ciężki ale stabilny i lekko sie prowadzi, siedzisko duże, ma dwa poziomy regulacji odległości siedzenia od kierownicy, przydatna torebkę dla mamy, regulowana raczke, nie jest zwrotny jak wozek oczywiście ale ja prowadzilam go jedna ręka. Córka nie dosiega do pedalow ale trzyma je sobie na podnozku.

Miałam okazje prowadzić rowerek za 100 zł kupiony w zwykłym sklepie, badziew okropny, nie wiem co to była za firma, nowy a trzeszczał jak stary grat. Każda moja koleżanka kiedy miała w ręku mojego mercedesa była zachwycona, ma tez uchyt na kubek, fajny daszek, wizualnie tez mi sie podoba, mamy wzór Biedronka

Jak chcesz jakieś zdjęcia to pisz, pod wieczór mogę coś wrzucić. Polecam go obejrzeć i na żywo i porównać z innymi.
no dobra, ale teraz tak się zastanawiam.. na początku to będzie jako wózek właściwie, tak? czyli wsadzam dziecko, dziecko trzyma sobie nózki na podnóżkach i zwiedza świat. ale co dalej? czy jest w stanie korzystać z niego samodzielnie? bo w sumie jest trójkołowy, więc wg tego, co napisała Kropka będzie nadawał się od 3 lat wzwyż, tak? dziecko na tym rowerku chyba samo nie pojeżdzi, bo na tym rowerku nie można się odpychać, prawda?
Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość
Mam znajome, których dzieci maja puky lino albo puky wutsch i sobie chwalą. Jak dla mnie wcale nie jest drogi w porównaniu z tymi plastikowymi, nieraz wątpliwej urody
ten puky jakiś piękny nie jest, szczerze mówiąc, ale jeżeli ma być najlepszy na kręgosłup, jak pisze Kropka, to może bym go zakupiła.
właściwie to nie jestem pewna, czy kupić ten smart bike czy puky. w sumie chciałabym żeby sama sobie pojeżdziła, troszku poćwiczy i to dla zdrowia. a tak jak ją będę woziła na tym patyku, to nic nie poćwiczy, nie? mam taki pagórkowaty ogródek, więc w sumie może i lepszy byłby bardziej stabilny czterokołowiec. myślałam o rowerku do ogródka i na spacer. mam mętlik w głowie
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 20:09   #26
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: jaki rowerek dla roczniaka?

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
no dobra, ale teraz tak się zastanawiam.. na początku to będzie jako wózek właściwie, tak? czyli wsadzam dziecko, dziecko trzyma sobie nózki na podnóżkach i zwiedza świat. ale co dalej? czy jest w stanie korzystać z niego samodzielnie? bo w sumie jest trójkołowy, więc wg tego, co napisała Kropka będzie nadawał się od 3 lat wzwyż, tak? dziecko na tym rowerku chyba samo nie pojeżdzi, bo na tym rowerku nie można się odpychać, prawda?
na początku to tak jak piszesz wsadzasz dziecko jak do wózka i zwiedzacie okolice moja ma 2 lata i dziś zauważyłam ze jak sie bliżej przysunie to sięga do pedalow jednak tylko nie umie ich jeszcze uruchomić

Potem można dziecku zdjąć zabezpieczenie z siedzenia żeby samo sobie wsiadalo i zrobić z tego rowerek.

Moja córka do ziemi nie dosiega żeby sie odpychac ale dla mnie nie ma to znaczenia, jakbym chciała żeby sie odpychala to bym jej rowerek biegowy kupiła. Zreszta planuje jego zakup na 3 urodziny.

Myśle ze rower wystarczy moze nawet do 4 urodzin, zależy od tego jak duży będzie jego użytkownik

Jak ja chciałam kupić rowerek to pozyczylam od sąsiadki na tydzień właśnie taki zwykły żeby sobie spróbować i sprawdzić czy małej to sie będzie podobało. Bo wiesz, kupować kolejny niepotrzebny grat, nawet za śmieszne pieniądze to jednak bez sensu. H

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość

ten puky jakiś piękny nie jest, szczerze mówiąc, ale jeżeli ma być najlepszy na kręgosłup, jak pisze Kropka, to może bym go zakupiła.
właściwie to nie jestem pewna, czy kupić ten smart bike czy puky. w sumie chciałabym żeby sama sobie pojeżdziła, troszku poćwiczy i to dla zdrowia. a tak jak ją będę woziła na tym patyku, to nic nie poćwiczy, nie? mam taki pagórkowaty ogródek, więc w sumie może i lepszy byłby bardziej stabilny czterokołowiec. myślałam o rowerku do ogródka i na spacer. mam mętlik w głowie
a moze sie wstrzymasz w tym roku z zakupem i na drugie urodziny kupisz rowerek biegowy ?

Roczne dziecko raczej chyba nie będzie umialo używać pedalow
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 20:14   #27
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: jaki rowerek dla roczniaka?

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
no dobra, ale teraz tak się zastanawiam.. na początku to będzie jako wózek właściwie, tak? czyli wsadzam dziecko, dziecko trzyma sobie nózki na podnóżkach i zwiedza świat. ale co dalej? czy jest w stanie korzystać z niego samodzielnie? bo w sumie jest trójkołowy, więc wg tego, co napisała Kropka będzie nadawał się od 3 lat wzwyż, tak? dziecko na tym rowerku chyba samo nie pojeżdzi, bo na tym rowerku nie można się odpychać, prawda?

ten puky jakiś piękny nie jest, szczerze mówiąc, ale jeżeli ma być najlepszy na kręgosłup, jak pisze Kropka, to może bym go zakupiła.
właściwie to nie jestem pewna, czy kupić ten smart bike czy puky. w sumie chciałabym żeby sama sobie pojeżdziła, troszku poćwiczy i to dla zdrowia. a tak jak ją będę woziła na tym patyku, to nic nie poćwiczy, nie? mam taki pagórkowaty ogródek, więc w sumie może i lepszy byłby bardziej stabilny czterokołowiec. myślałam o rowerku do ogródka i na spacer. mam mętlik w głowie
Jezdzenie na patyku to mniej wiecej tyle daje dziecku aktywności, co wożenie sie w wózku, moze nawet mniej, bo swoboda ruchu bardziej ograniczona. Sporo widuje tego typu rowerkow i jakos mnie nie przekonują do zakupu.
Co do wygladu puky, to ja akurat lubię taka prostotę i solidne wykonanie.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 20:15   #28
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: jaki rowerek dla roczniaka?

Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość
a moze sie wstrzymasz w tym roku z zakupem i na drugie urodziny kupisz rowerek biegowy ?

Roczne dziecko raczej chyba nie będzie umialo używać pedalow
widzisz bo ja bym najchętniej widziała taki rowerek, żeby mogła odpychać się nogami plus jednocześnie, żebym mogła założyć patyk i z nią pojść na spacer. takie 2w1. niestety widzę, że mam do wyboru albo rower na patyku albo puky.

latem będzie miała 1,5 roku. nie chcę stracić lata, żeby na niczym nie jeżdziła. jest ogródek, chciałabym żeby sobie czymś pojeżdziła.
chyba na ten puky jednak się zdecyduję, albo baardzo Ci dziękuję za pomoc. gdybym nie wiedziała, że takie coś jak puky istnieje, to pewnie bym się zdecydowała na smarta. wygląda nieżle. a może kupię używanego puka, a w przyszłym roku taki rowerek biegowy? właśnie widziałam na allegro ktoś sprzedaje w pudełku jak nowy, tylko w sumie nie wiem.. może dzieć nie chciał jeżdzić?
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 20:25   #29
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: jaki rowerek dla roczniaka?

Ryzyko ze nie będzie chcial dziec jeździć jest.Dzieci w tym wieku wola chodzić i szkolić chodzenie niż znowu dać sie zapiac w jakiś pojazd

A nie możesz sobie pożyczyć od kogoś rowerka i chociaż sprawdzić czy będzie Wam odpowiadała taka zabawa? Mój chrzesniak nie chciał wsiąść do naszego rowerka, bal sie. Do dziś nie interesują go żadne rowerki, chcieli mu kupić biegowy Ketlera na urodziny ale chyba kupią mu coś innego.
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 20:27   #30
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: jaki rowerek dla roczniaka?

moja cora akurat rwie sie do cudzych rowerkow i od razu siada sobie, zanim zdaze jej zabronic, wiec wiem, ze spodoba jej sie taki prezent, pozostaje tylko kwestia przymierzenia, zeby wybrac model odpowiedni.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-07 19:41:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:30.