Zapalenie pęcherza, ból nerek i podbrzusza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-19, 16:43   #1
krolewnanacynamonie
Raczkowanie
 
Avatar krolewnanacynamonie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Hollywood
Wiadomości: 283
GG do krolewnanacynamonie Send a message via Skype™ to krolewnanacynamonie
Unhappy

Zapalenie pęcherza, ból nerek i podbrzusza


Hej
Na wstepie od razu mówię że znalazłam wiele wątków na temat zapalenia pęcherza aczkolwiek zaden z wątków nie odpowiadał mi na pytania. Zaczne od początku:
3 dni temu zaczęło mnie piec podczas siusiana, miałam także uczucie pełnego pęcherza a załatwiając sie wydalałam 3 kropelki.Miałam gorączke - 38. Doszłam do wniosku ze to zapalenie pęcherza ze względu na to ze juz kiedy sie z tym męczyłam. Od razu zaczęłam brać uroFuraginum i dziś pieczenie ustąpiło ale przyszły nowe dziwne objawy. Otóz, od samego rana bolą mnie nerki i to dośc mocno, nie mogę znaleźć odpowiedniej pozycji dla siebie tak aby było mi wygodnie. Dokucza mi też ból podbrzusza oraz ud. Mam wrażenie że nie mogę do końca wypróżnić się w tej drugiej sprawie.
I teraz pytanie..
Jak myślicie? Dalej brać uroFuraginum i czekać az minie? Od czego wgl może brać się ten ból?

Pozdrawiam.
__________________
Kobieta jest organizmem ultradoskonałym.

krolewnanacynamonie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 21:54   #2
xhankax
Zakorzenienie
 
Avatar xhankax
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ze Śląska
Wiadomości: 5 454
GG do xhankax
Dot.: Zapalenie pęcherza, ból nerek i podbrzusza

Cytat:
Napisane przez krolewnanacynamonie Pokaż wiadomość
Hej
Na wstepie od razu mówię że znalazłam wiele wątków na temat zapalenia pęcherza aczkolwiek zaden z wątków nie odpowiadał mi na pytania. Zaczne od początku:
3 dni temu zaczęło mnie piec podczas siusiana, miałam także uczucie pełnego pęcherza a załatwiając sie wydalałam 3 kropelki.Miałam gorączke - 38. Doszłam do wniosku ze to zapalenie pęcherza ze względu na to ze juz kiedy sie z tym męczyłam. Od razu zaczęłam brać uroFuraginum i dziś pieczenie ustąpiło ale przyszły nowe dziwne objawy. Otóz, od samego rana bolą mnie nerki i to dośc mocno, nie mogę znaleźć odpowiedniej pozycji dla siebie tak aby było mi wygodnie. Dokucza mi też ból podbrzusza oraz ud. Mam wrażenie że nie mogę do końca wypróżnić się w tej drugiej sprawie.
I teraz pytanie..
Jak myślicie? Dalej brać uroFuraginum i czekać az minie? Od czego wgl może brać się ten ból?

Pozdrawiam.
Miałam podobne objawy. Przez miesiąc leczono mnie Furaginum, później doszły antybiotyki. W końcu dostałam skierowanie na usg nerek. Okazało się, że to kamica nerkowa. Proponuję zrobić badanie moczu jak najszybciej i iść z wynikiem do lekarza. Na własną rękę możesz z diagnozą nie trafić.
__________________
KKV
xhankax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 15:05   #3
ruda_not_grazyna
Rozeznanie
 
Avatar ruda_not_grazyna
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 681
GG do ruda_not_grazyna
Dot.: Zapalenie pęcherza, ból nerek i podbrzusza

Mam podobny problem i właśnie wróciłam od lekarza. Powiedziano mi, że mogę mieć właśnie kamicę, jak pisała poprzedniczka, jak na razie dostałam Furaginum i skierowanie na badanie moczu, które mam zrobić jutro i zaraz po badaniu zacząć brać te tabletki, jeśli do środy mi nie przejdzie, mam zrobić posiew i usg.

Dlatego lepiej idź jak najszybciej z tym problemem do lekarza, ja się męczę z tym od świąt, myślałam, że sobie sama z tym poradzę, ale niestety..

Edytowane przez ruda_not_grazyna
Czas edycji: 2012-04-20 o 15:06
ruda_not_grazyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 07:58   #4
krolewnanacynamonie
Raczkowanie
 
Avatar krolewnanacynamonie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Hollywood
Wiadomości: 283
GG do krolewnanacynamonie Send a message via Skype™ to krolewnanacynamonie
Dot.: Zapalenie pęcherza, ból nerek i podbrzusza

No cóz... Wczoraj byłam u lekarza. Dostałam antybiotyk (Nolicin) a w poniedziałek badanie moczu z posiewem ilościowym i jakościowym oraz badanie krwi.
Mam juz tego dość.
__________________
Kobieta jest organizmem ultradoskonałym.

krolewnanacynamonie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 10:37   #5
ankaka2112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 11
Dot.: Zapalenie pęcherza, ból nerek i podbrzusza

Mnie od kilku dni też bolą plecy.Rano najbardziej zaraz po przebudzeniu.Jak idę siusiu to mam ciemny mocz(taki brązowawy)a później w ciągu dnia już normalny.Mam nadzieję że za parę dni samo mi przejdzie bo nie lubię chodzić do lekarza
ankaka2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 13:11   #6
krolewnanacynamonie
Raczkowanie
 
Avatar krolewnanacynamonie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Hollywood
Wiadomości: 283
GG do krolewnanacynamonie Send a message via Skype™ to krolewnanacynamonie
Dot.: Zapalenie pęcherza, ból nerek i podbrzusza

Ojj ja też nie lubie ale może nie zwlekaj z wizytą u doktora bo o nerki trzeba dbać i trzeba reagować od razu żeby za poźno nie było na lekkie leczenie.
__________________
Kobieta jest organizmem ultradoskonałym.

krolewnanacynamonie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 14:16   #7
myszeczunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 7
Dot.: Zapalenie pęcherza, ból nerek i podbrzusza

Ja mam tak samo od zeszłego tygodnia... też brałam urofuraginum. Plecy bardzo bolą i do tego ból podbrzusza nieznośny jak złapie to juz koniec, zero ruchu... Najlepiej iść do lekarza i zrobić wszystkie badania, ja tez mam zamiar sie wybrac tylko jeszcze nie wiem kiedy...
myszeczunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-22, 08:20   #8
krolewnanacynamonie
Raczkowanie
 
Avatar krolewnanacynamonie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Hollywood
Wiadomości: 283
GG do krolewnanacynamonie Send a message via Skype™ to krolewnanacynamonie
Dot.: Zapalenie pęcherza, ból nerek i podbrzusza

myszeczunia leć do lekarza jak najszybciej. To bardzo niebezpieczne dla organizmu z tego co wytlumaczyła mi moja doktorka. Prawdopodobnie to ostre zapalenie górnych dróg moczowych. A masz gorączkę?
__________________
Kobieta jest organizmem ultradoskonałym.

krolewnanacynamonie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 20:07   #9
myszeczunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 7
Dot.: Zapalenie pęcherza, ból nerek i podbrzusza

Nie nie miałam gorączki teraz już mi troche przeszło czasem bolą tylko plecy z tyłu także tyle dobrze Ale i tak będę musiała iść zrobić te badania bo to nie ma żartów, tylko czasu brak... A jak u Ciebie to wyszło?? Mam nadzieje że wszystko okej?
myszeczunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 20:22   #10
Odonate
Zadomowienie
 
Avatar Odonate
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 790
GG do Odonate
Dot.: Zapalenie pęcherza, ból nerek i podbrzusza

Ja nie rozumiem dziewczyny, co wy macie z tymi obiekcjami odnośnie chodzenia do lekarza.
Jasne, że nie trzeba latać z każdym przeziębieniem no i zapalenie pęcherza też można leczyć w domu. Ale! W momencie, gdy infekcje nawracają wizyta jest konieczna, ponieważ furagina, to bardzo słaby lek, na który bakterie raz dwa się uodparniają. Zwłaszcza, jeżeli kuracja nie była pociągnięta dostatecznie długo. Lekarz w takim przypadku powinien zrobić posiew i zapisać odpowiedni antybiotyk.
Koniecznie też trzeba udać się do medyka, gdy mocz zmienia zabarwienie, pojawia się ból nerek lub inne, dodatkowe objawy. To szalenie istotne, bo można sobie narobić biedy i to w krótkim czasie.
__________________
Odonate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 08:47   #11
krolewnanacynamonie
Raczkowanie
 
Avatar krolewnanacynamonie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Hollywood
Wiadomości: 283
GG do krolewnanacynamonie Send a message via Skype™ to krolewnanacynamonie
Dot.: Zapalenie pęcherza, ból nerek i podbrzusza

Okazało sie ze to ostre zapalenie górnych drog moczowych + kamień w nerach. W nastepnym tygodniu bede miala wyniki z posiewu. Ale na szczescie samopoczucie juz lepsze-dostałam worek leków i jak nowa : ) Ale i tak musze uważac bo ostatnio po kąpieli w jeziorze zaczęło mnie piec....
__________________
Kobieta jest organizmem ultradoskonałym.

krolewnanacynamonie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-04, 08:51   #12
Odonate
Zadomowienie
 
Avatar Odonate
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 790
GG do Odonate
Dot.: Zapalenie pęcherza, ból nerek i podbrzusza

Cytat:
Napisane przez krolewnanacynamonie Pokaż wiadomość
Ale i tak musze uważac bo ostatnio po kąpieli w jeziorze zaczęło mnie piec....
Ojoj, kąpiel w jeziorze o tej porze roku to trochę jak ruletka... Raz, że można przeziębić to i owo, dwa, że trwa kwitnienie wód - może tego nie widać, ale wody stojące "budzą się do życia", ponieważ zaczął się okres wegetacyjny.
__________________
Odonate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:12.