Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma! - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-24, 09:28   #2131
Paulizia
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulizia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 795
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Dzien dobry!

Antos robi postepy w nocy. Wypija jedno mleczko kolo 4 rano, a nie tak jak zwykle chcial dwa razy.
Wysypka ani mysli blednac. Niczym tego nie traktuje, bo nawet nie mam pojecia czym moglabym to smarowac. Na szczescie dzis ja ide do lekarza wiec musza mi Antosia tez obejrzec.

Andziot nie zauwazylam by go to swedzialo, ale ja mam podobne zmiany i one mnie swedza
Zdrowka kochana by Ci sie nic nie rozwinelo!!!

Gusia no wlasnie Antek mial takie suche, male placki na plecach i jedna na udzie i jedna na brzuszku. Za uszkami ranki no wiec z tym poszlam do lekarza. To co ma teraz Antek to mi sie plakac chce

Klaterina tez mam takie uczucie czasem szczegolnie jak Antek ma zly dzien i muze go uspic na rekach, a z niego konkret klocek

Amarciu slowo sie rzeklo komitety powitalne i fanfary czekaja

---------- Dopisano o 09:28 ---------- Poprzedni post napisano o 09:25 ----------

Gusiu po obejrzeniu kiecki zgadzam sie z dziewczynami. Zmienic klor wstazki na intensywny lub pastelowy i laczyc z kolorowymi dodatkami. Jest piekna
__________________
''...Look at me! I Just can’t believe what they’ve done to me. We could never get free. I just wanna be! I just wanna dream...''
Paulizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 09:37   #2132
gusiagatko
Zakorzenienie
 
Avatar gusiagatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 202
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Mowicie! To gdzie bym mogła ja jeszcze założyć?



Paulizia Nadusce wyskoczyła dziś nowa plama, na łokciu.
Daj znac kochana, co Wam lekarz powie
Ja byłam już z Nadia trzy razy i za każdym razem usłyszałam: "Smarować, nawilżać, to przez zimę, suche powietrze, nie wygląda jak alergiczne". Zima minęła, kaloryfery wprawdzie jeszcze grzeją
Nasz pediatra jest alergologiem, ale juz pomału tracę do niego zaufanie. Plamy wróciły nagle, nic nie zmieniałam, ani diety, ani chemii.

Trzymam kciuki za wizytę
__________________

06.07.2011
06:06

Edytowane przez gusiagatko
Czas edycji: 2012-04-24 o 09:53
gusiagatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 13:10   #2133
migotka03
Zadomowienie
 
Avatar migotka03
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 145
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

No w końcu mam chwile, ale pewnie nie długo bo dziecko zaraz wstanie. Ja zrobiłam obiad dla Pauliny, dla TZa (sobie oczywiście nie ), piorę już trzecią turę. W weekend planujemy dalszą podróż pierwszy raz z Pauliną, nie wiem jak ona to zniesie, bo przyznam ze nie lubi dłuższych tras, i jak na razie sama jeszcze nie wiem czy pojedziemy . Ale zaczynam się pakować Planujemy wyjazd w nocy, moze wtedy sie uda.

TZ ostatecznie poskręcał wózek. Mam nadzieję że teraz wytrzyma Czymś trzeba jeździć
Mam nadzieję że przynajmniej zwrócą nam pieniądze, chociaż za taką cenę to już nic równie dobrego pewnie nie kupimy

Mam do was pytanie. Używacie pieluchomajtek (znaczy wasze dzieci )? Bo zastanawiam się czy kupić na wyjazd, ale chciałabym wiedzieć jak sie sprawdzają, i jak już to jakie, bo są chyba z różnych firm.
__________________
żona
4 sierpnia 2007

mama
17 maja 2011
Paulinka

19 luty 2015
Krzyś


"Życie to tylko wieczna walka z czasem i pieniędzmi.." ~ Ł. Wejman
migotka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 13:20   #2134
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez migotka03 Pokaż wiadomość
Mam do was pytanie. Używacie pieluchomajtek (znaczy wasze dzieci )? Bo zastanawiam się czy kupić na wyjazd, ale chciałabym wiedzieć jak sie sprawdzają, i jak już to jakie, bo są chyba z różnych firm.
My uzywamy majtek-Pampersow http://www.pampers.pl/pl_PL/proddeta.../3/sectionid/4
Ale jesli czytasz moje posty od dawna, to wiesz, ze my z pieluch tez tylko Pampersow uzywalismy, bo Misia miala mega podraznienia po innych pieluchach, zreszta po pampersach tez, tylko mniejsze. Majteczki sa super - w chlonnosci niczym nie roznia sie od zwyklych pampersow, nie przeciekaja, kupa zostaje w majtach, a do tego maja taka zalete, ze mozna w nie ubrac dziecko na stojaco albo w locie, jak ucieka. Poniewaz Misia jest mega ruchliwa, nie ma szans, zebym rowno zapiela jej rzepy, wiec my juz od marca jestesmy na pieluchomajtkach. Fakt - sa drozsze niz normalne Pampersy, ale w sobote udalo nam sie kupic w Tesco opakowanie 52 szt. za 40 zl. W Rossmannie kosztuja 59.90 za 52 sztuki, a male opakowanie 23 sztuki kosztuje 26zl. Mozesz kupic male opakowanie na probe, a jak sie nie sprawdza u Was to chetnie przyjme w prezencie
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 13:38   #2135
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Witamy sie z nowym nabytkiem od dziadzi. Stwierdzil, ze skoro pelne buty juz jej kupil, to teraz czas na sandalki na lato - rozm.22. Sa mega lekkie i bardzo gietkie, az zaluje, ze ja takich nie mam. Witaj wsio ukochana w wakacje!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00788.jpg (33,6 KB, 38 załadowań)
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 13:56   #2136
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Dziewczynki, w nowej gazetce z Rossa w promocji "Okazja dnia" w dniu 29.04. jest Enfamil 2 lub 3 za 21.19. http://www.rossnet.pl/imagesrossnet/...6-rossmann.pdf
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 14:23   #2137
migotka03
Zadomowienie
 
Avatar migotka03
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 145
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez mimbi Pokaż wiadomość
My uzywamy majtek-Pampersow http://www.pampers.pl/pl_PL/proddeta.../3/sectionid/4
Ale jesli czytasz moje posty od dawna, to wiesz, ze my z pieluch tez tylko Pampersow uzywalismy, bo Misia miala mega podraznienia po innych pieluchach, zreszta po pampersach tez, tylko mniejsze. Majteczki sa super - w chlonnosci niczym nie roznia sie od zwyklych pampersow, nie przeciekaja, kupa zostaje w majtach, a do tego maja taka zalete, ze mozna w nie ubrac dziecko na stojaco albo w locie, jak ucieka. Poniewaz Misia jest mega ruchliwa, nie ma szans, zebym rowno zapiela jej rzepy, wiec my juz od marca jestesmy na pieluchomajtkach. Fakt - sa drozsze niz normalne Pampersy, ale w sobote udalo nam sie kupic w Tesco opakowanie 52 szt. za 40 zl. W Rossmannie kosztuja 59.90 za 52 sztuki, a male opakowanie 23 sztuki kosztuje 26zl. Mozesz kupic male opakowanie na probe, a jak sie nie sprawdza u Was to chetnie przyjme w prezencie
Dziękuję za odpowiedź. Fajnie że są mniejsze opakowania tych majtek. A więc jutro lecę do sklepu Mam nadzieję że u nas też sie sprawdzą i będą wygodniejsze w podróży.
__________________
żona
4 sierpnia 2007

mama
17 maja 2011
Paulinka

19 luty 2015
Krzyś


"Życie to tylko wieczna walka z czasem i pieniędzmi.." ~ Ł. Wejman
migotka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-24, 15:09   #2138
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Mimbi widziałam te najkasy na all i się zastanawiałam nad nimi ale własnie nie wiedziałam jakie będą pomyślę pomyślę.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 15:56   #2139
Klaterina
Zadomowienie
 
Avatar Klaterina
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 755
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!


helo, ja tu piję 4 kawę (słownie: czwartą) na szczęście małą i albo się wykończę albo i tak zasnę na stojąco.

dzidzio śpi, ja wcinam ciasto-urodzinowe brata i stwierdzam, że pogoda póki co daje ciała ... oby w majówkę i wakacje była śliczna i słoneczna aura.

migotko takie cosik tworzę czasem, szybko znika z talerza
__________________
nareszcie mammmma 3-6-11
Klaterina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 16:25   #2140
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

ja zaczelam przygode z pieluchomajtkami jak Olek mial roczek i za nic w swiecie nie moglam sobie poradzic z zalozeniem mu pieluchy. Pieluchomajty faktycznie mozna wkladac na stojaco i ogolnie bardzo je chwale, choc ja akurat wole Huggies, ale Pampersy tez kilka razy kupilam i kupilam nawet zwykle tesco, juz pod koniec pieluchowej kariery, nie sa zle, choc moim zdaniem maja za ostre "szycia" i moga kaleczyc skore, no i raz odpiete, a moze bardziej rozerwane, juz sie zapiac nie dadza.
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 18:09   #2141
Paulizia
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulizia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 795
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Czesc

Wrocilismy od lekarza no i co? Egzema! Kurde noooooo.... wedlug nich zaczerwienienia na zgieciach i naderwane uszko to egzema. Tym razem dostalismy hydrokortyzon na te 'najgorsze' zmiany, ktore spowodowal wczesniejszy emolient. Niezadowolona jestem, bo boje sie ze nie zniknie to cholerstwo!

Gusia no widzisz ja juz sama nie wiem co to moze byc bedziemy uzywac to co nam dala ta lekarka no i zobaczymy. Mam nadzieje, ze Nadusi tez zniknie!

Mimbi swietne sandalki!!! Tez musze sie rozejrzec za jakimis, bo strasznie mi sie nie podobaja jakie zwykle sa sandalki dla chlopcow na rynku. Okropnosc, a te sa fajniutkie

Klaterina czwarta? Ja dzisiaj musialam Red Bulla zapodac, bo tez myslalam ze zasne chociaz u nas pierwszy dzien bez deszczu czy gradu [od niepowiem kiedy!!!]



Jesli chodzi o pieluchomajty to ja jestem na nie. Jedyny plus to sliczny motyw Boba Budowniczego. Dla mnie zaden komfort.
__________________
''...Look at me! I Just can’t believe what they’ve done to me. We could never get free. I just wanna be! I just wanna dream...''
Paulizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-24, 18:18   #2142
agnieszka_pe25
Wtajemniczenie
 
Avatar agnieszka_pe25
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 063
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez mimbi Pokaż wiadomość
Witamy sie z nowym nabytkiem od dziadzi. Stwierdzil, ze skoro pelne buty juz jej kupil, to teraz czas na sandalki na lato - rozm.22. Sa mega lekkie i bardzo gietkie, az zaluje, ze ja takich nie mam. Witaj wsio ukochana w wakacje!
mimbs, slonce nie wiem jak to jest teraz, ale kiedys(jak mialam domi) mowilo sie ze dzieci do ktoregos tam roku powinny miec pelna i sztywna pietke
moze wypowiedza sie ekspertki?
Cytat:
Napisane przez Paulizia Pokaż wiadomość
Czesc

Wrocilismy od lekarza no i co? Egzema! Kurde noooooo.... wedlug nich zaczerwienienia na zgieciach i naderwane uszko to egzema. Tym razem dostalismy hydrokortyzon na te 'najgorsze' zmiany, ktore spowodowal wczesniejszy emolient. Niezadowolona jestem, bo boje sie ze nie zniknie to cholerstwo!
a podejrzewasz cos innego u antosia?

gusia u was tez?????


zdrowia dla maluszkow


witam

u nas tez ze zdrowiem pod gorke,
procz tego jakas zmeczona jestem
podczytuje, jakos weny wiekszej do pisania brak
__________________
moich dwoch chlopcow<3
zaczynamy od nowa dietowanie
agnieszka_pe25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 18:23   #2143
Paulizia
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulizia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 795
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Aga_pe nie mam pojecia. Bylam pewna, ze to alergia...
Co do butkow to ja wlasnie ostatnio zasiegalam info, bo mialam naciski ze Antek powinien miec wlasnie kapcie ze sztywna pietka, ale teraz zalecenia sa takie, ze jak najdluzej na boso. To samo mowila mi tutaj health visitor wiec Antos po domu myka w skarpetkach, a na dwor mamy gietkie buciki
__________________
''...Look at me! I Just can’t believe what they’ve done to me. We could never get free. I just wanna be! I just wanna dream...''
Paulizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 18:35   #2144
andziot
Zakorzenienie
 
Avatar andziot
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 180
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

gusia piękna ta Twoja sukienka ślubna moja też leży w szafie już prawie 5 lat
mimbi pieluchomajty są też fajne z babydreama
Paulizia po hydrokortyzonie na pewno wszystko zniknie, nie martw się


no więc mamy z mężulem "chore gardełko"
Zosia na szczęście na razie mówi, że " ja nie mam gardła"
musi być zdrowa bo do przedszkola rusza niedługo

zaczynają mnie boleć wszystkie kości
nafaszerowałam się Gripexem

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

Paulizia egzema może być spowodowana czynnikiem alergicznym
__________________
Trzy rzeczy pozostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka...
Dante Alighieri


andziot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 19:23   #2145
Weredka
Zadomowienie
 
Avatar Weredka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 003
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Dziewczyny, czy któraś z was jest zarejestrowana jako potencjalny dawca szpiku?? Bo zastanawiam się nad tym. Jutro jest u nas akcja i chyba się tam przejadę, bo to tylko 4 ml krwi, a komuś w przyszłości może życie uratowac...
__________________
Czy jakąkolwiek inną radość na świecie można porównać z radością wywołaną przyjściem na świat dziecka?(C. Norton)
Moje córeczki
Ania 6 sierpnia 2007
Zuzia 31 maja 2011

Weredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 19:26   #2146
agnieszka_pe25
Wtajemniczenie
 
Avatar agnieszka_pe25
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 063
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez Paulizia Pokaż wiadomość
Aga_pe nie mam pojecia. Bylam pewna, ze to alergia...
Co do butkow to ja wlasnie ostatnio zasiegalam info, bo mialam naciski ze Antek powinien miec wlasnie kapcie ze sztywna pietka, ale teraz zalecenia sa takie, ze jak najdluzej na boso. To samo mowila mi tutaj health visitor wiec Antos po domu myka w skarpetkach, a na dwor mamy gietkie buciki
nie no oczywiscie , wtedy tez mowili ze na boso najlepiej, i powiem wam ze domi latem smiga na bosaka, i uwielbiam to, trawa, chodnik, piasek, wszystko mu jedno, tylko nog nie idzie domyc

tylko mi chodzilo oto konkretnie ze butkow bez pietki nie powinno sie, sama jestem ciekawa czy nadal tak jest? domi jeszcze nie mial sandalkow bez pietki

co do pieluchomajtow, to kocham! pampki i rosmanowskie, te juz mialam sprawdzone przy domi
__________________
moich dwoch chlopcow<3
zaczynamy od nowa dietowanie
agnieszka_pe25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 19:43   #2147
Klaterina
Zadomowienie
 
Avatar Klaterina
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 755
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

no to u mnie leje, jak dopada mnie taka senność jak dziś to wiem, że będzie spory deszcz. Kawy tak jak myślałam mi nie pomogły, chciałam się u mamy na chwilę przy Radku położyć to akurat goście przyjechali i tyle było mojej drzemki :/

u nas problem brzuszkowy, Raduś dzisiaj zwymiotował 4 razy, zjadł 3 łyżeczki gotowanego ryżu i 4 biszkopty teraz zasypia u taty na brzuchu ... nie wiem co noc przyniesie
__________________
nareszcie mammmma 3-6-11
Klaterina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 19:59   #2148
agnieszka_pe25
Wtajemniczenie
 
Avatar agnieszka_pe25
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 063
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez andziot Pokaż wiadomość


no więc mamy z mężulem "chore gardełko"
Zosia na szczęście na razie mówi, że " ja nie mam gardła"
musi być zdrowa bo do przedszkola rusza niedługo

zaczynają mnie boleć wszystkie kości
nafaszerowałam się Gripexem

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

Paulizia egzema może być spowodowana czynnikiem alergicznym
nas tez gardlo boli, oby norbi nie zalapal

trzymam kciuki zeby zosia nie zlapala
__________________
moich dwoch chlopcow<3
zaczynamy od nowa dietowanie
agnieszka_pe25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 20:08   #2149
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez agnieszka_pe25 Pokaż wiadomość
mimbs, slonce nie wiem jak to jest teraz, ale kiedys(jak mialam domi) mowilo sie ze dzieci do ktoregos tam roku powinny miec pelna i sztywna pietke
moze wypowiedza sie ekspertki?
Chyba moria wklejala filmik tego goscia z Mamo tato co ty na to, ktory z kolei mowil, ze pierwsze butki kategorycznie maja nie byc ze sztywna pietka, maja byc gietkie i miekkie, wiec sama nie wiem jakie tak naprawde maja byc te pierwsze buciki. Misia ma Bartki ze sztywna pieta na teraz, a na lato sandalki. Oczywiscie jak zle jej sie bedzie chodzilo to kupimy inne buty, ale mam wrazenie, ze ta cala historia ze sztywna pietka jest troche napompowana. Podobno dziecko w takich butach czuje sie jak dorosly w butach ortopedycznych, sama nie wiem Bede obserwowac dziecko i na tej podstawie ocenie, czy buty jej pasuja, czy nie. Na razie nowe Najki probowala zalozyc sobie na ... glowe, przy okazji je zjadajac.


Cytat:
Napisane przez agnieszka_pe25 Pokaż wiadomość
co do pieluchomajtow, to kocham! pampki i rosmanowskie, te juz mialam sprawdzone przy domi
My po przygodach z innymi pieluchami pozostajemy wierni Pampersom. Nie oplaca mi sie kupic nawet tanszych majtow z Rossmanna, jesli potem okaze sie, ze Misie odparza. Wtedy bede i tak w plecy, bo bede musiala dodatkowo kupic Pampersy.

Wszystkim dzieciaczkom chorym na przeziebienia, brzuszki i inne maluszkowe przypadlosci przesylamy z Misiunia zyczenia zdrowka i mocne usciski! Rodzicom chorujacym rowniez.

TZ wlasnie przytargal z piwnicy wozek Misiatej i jutro wielkie pranie, a pojutrze wstawiamy go do komisu. Pani w komisie wycenila go na 600 zl, jestem zadowolona z tej ceny. Wstawimy tez sterylizator, bo w ogole juz z niego nie korzystamy.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-24, 20:22   #2150
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Weredko ja jestem zarejestrowana, tak samo jak moi rodzice i moja siostra. Był u nas dzień dawcy i się zarejestrowaliśmy.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 20:53   #2151
andziot
Zakorzenienie
 
Avatar andziot
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 180
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

weredko z racji miejsca gdzie pracuję jestem bardzo ZA rejestracją jako dawca
__________________
Trzy rzeczy pozostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka...
Dante Alighieri


andziot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 05:27   #2152
Weredka
Zadomowienie
 
Avatar Weredka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 003
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
Weredko ja jestem zarejestrowana, tak samo jak moi rodzice i moja siostra. Był u nas dzień dawcy i się zarejestrowaliśmy.
Cytat:
Napisane przez andziot Pokaż wiadomość
weredko z racji miejsca gdzie pracuję jestem bardzo ZA rejestracją jako dawca
Dziękuję dziewczyny. Utwierdziłyście mnie w moim przekonaniu. Chcę też wrócic do oddawania krwi, ale to dopiero przez wakacje, bo musi minąć rok od cc.

No i oczywiście życzenia: Wiktorku, Bartusiu i Ivo żyjcie w zdrowiu i szczęściu, rozwijajcie się, dając radośc Waszym rodzinom!:roz a:
__________________
Czy jakąkolwiek inną radość na świecie można porównać z radością wywołaną przyjściem na świat dziecka?(C. Norton)
Moje córeczki
Ania 6 sierpnia 2007
Zuzia 31 maja 2011

Weredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 08:03   #2153
gusiagatko
Zakorzenienie
 
Avatar gusiagatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 202
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez agnieszka_pe25 Pokaż wiadomość
gusia u was tez?????
Niestety tak
Boże, dobrze, ze to nie swędzi

Mimbi My tez tylko pampersa uzywamy, zielonych!
Książęca du*pke ma Nadia




Dobry dzień
Mam pytanko (rany, ja ostatnio non stop o coś pytam - no ale kto pyta, ten niby nie bladzi) wiec:
Potrzebuje rady w sprawie rozmiarów firmy Next, chciałam dla Naduski coś zamówić i nie wiem czy zamawiać 9-12 miesięcy (74-80), czy 12-18 miesięcy (80-86)
Nadia obecnie nosi 80, wiec należałoby, na zdrowy rozum, wziąć na 12-18 miesięcy.
Jaka jest ich rozmiarowka wie ktoś




I na koniec:
Sto lat! Sto lat! dla naszych wątkowych bliźniaków
Zdrówka, uśmiechu, beztroskiego życia!!
__________________

06.07.2011
06:06
gusiagatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 08:58   #2154
Mango08
Rozeznanie
 
Avatar Mango08
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 708
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Hej

Tak jak pisałam na fb, w sobotę wylądowaliśmy z Filipkiem u lekarza, bo zaczął kaszleć. Okazało się, że złapał wirusa i ma infekcję gardł, krtani i trochę tchawicy. Największe nasilenie choroby było w poniedziałek, Filipek cały czas był słaby, marudził, chciał się przytulać i być na rączkach. Biedny nie mógł sobie poradzi z nadmiarem tej wstrętnej flegmy Na szczęście wydaje mi się, że z dnia na dzień jest lepiej. W piątek idziemy na kontrolę zobaczymy co pan doktor powie.

Z dobrych wieści to w poniedziałek (przy tym największym osłabieniu) Filip zaczął normalnie chodzić do tej pory robił kilka kroczków i hops na cel, albo klaps na tyłek, a teraz chodzi sobie tak pięknie... Naprawdę szybko te szkraby dorastają...

Wiktorek, Bartuś, Ivo wszystkiego najlepszego z okazji Roczku!
Zdrówka, radości, wspaniałego dzieciństwa i dużo radości!
__________________

Filip 21/06/2011

Edytowane przez Mango08
Czas edycji: 2012-04-25 o 09:33
Mango08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 09:17   #2155
delicadeza
Raczkowanie
 
Avatar delicadeza
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 281
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!



Ewesko!!!
uśmiechu,
zdrówka,
radości,
miliona psot,
pięknego dzieciństwa
w tym wyjątkowym dla Wiktorka i Bartusia dniu



kamikadze
dla Ivo z okazji Jego święta



gusiu
odnośnie rozmiarówki nexta: Wik jest raczej drobniaczkiem i teraz nosi pajacyki np na 9-12 miesięcy, lada moment będą za krótkie rękawki przy bluzeczkach, bo jakoś dziwnie długi ten mój Dzieciak jest Wydaje mi się,że 12-18 będzie ok, też już używamy i lekko rękawki zawijam tylko. Z drugiej strony, mamy polarek 9-12 i jest za duży i taką samą wersję 12 - 18 mcy, bo taki cudny był, że dwa rozmiary nabyłam teraz jeśli kupuję coś z nexta, to tylko 12 - 18 albo większe, jakość świetna jak dla mnie, nic się nie rozciąga, kolory nasycone się utrzymują
no i jak zrobisz już zakupy, wrzuć nam proszę linki, bo tą firmę;
zosiaa

mangoo, zdrówka dla Filipka i sił dla Ciebie
__________________
WIKTOR 05.06.2011

Edytowane przez delicadeza
Czas edycji: 2012-04-25 o 09:26
delicadeza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 09:37   #2156
ania2631
Wtajemniczenie
 
Avatar ania2631
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Morze
Wiadomości: 2 645
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Wiktoreku, Bartusiu, Ivo wszystkiego najlepszego z okazji Roczku!
__________________
ania2631 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 09:47   #2157
Paulizia
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulizia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 795
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Dzien dobry!

Mielismy dziwna noc, bo Antek mial mega zatkany noc. Skad ten katar jeszcze sie nawinal? No wiec musialam go przebudzic i zrobic operacje pod kryptonimem FRIDA i krople. Wrzask, krzyk, wyrywanie sie, i 20 minut uspokajania. Z tego wszytskiego kupe zrobil... Na szczescie ladnie usnal i pospalismy do 8.
Teraz ani widu ani slychu tego katarzyska, ale chyba uzbroje sie w Olbas.

Nie chcecie wiedziec jaka TRAGEDYJE mam za oknem

Andziot no wiem tylko oni tutaj nic nie potrafia wytlumaczyc. Ten, ktory potrafil wsyztsko pieknie jak krowie na rowie jets na emeryturze mam mnostwo pytan, ktore zostaly bez odpowiedzi. Pewnie w Polsce jak bede to pojde i do alergologa i dermatologa po jakies porady... Kochana zdrowka dla Was!!! Mam nadzieje, ze Zosia i Gaba nie zalapia nic od Was

Gusia Antek wazy cos kolo 12 kilo i nosi 12-18 miesiecy jesli chodzi o bluzy. Z spodni zawsze ponziej wyrastal wiec nosimy 9-12 miesiecy. Pajace mamy 12-18 i sa w sam raz, ale stopki juz sie robia male. Jak chcesz to mam taka koszulke z Nexta nie pamietam jaki rozmiar i moge Ci wyslac do przymiarki bez zadnych zwrotow. Ewentualnie powiedz mi wymiary mojej Synowej kochanej!!!

Weredko, Bzyczko piekny gest. Ja w zasadzie nie wiem czy bym sie odwazyla, bo ktoregos dnia moga zadzwonic by oddac ten szpik. Musialabym to przemyslec... nigdy wczensiej sie nie zastanawialam nad tym tym bardziej nie zasiegalam informacji jak takie oddawanie spziku wyglada.

Klaterina jelitowka? Kurczeeee niech ten koszmar z chorobskami naszych dzieciaczkow sie juz skonczy!!! Jak dzisiaj Radzio? Mam nadzieje, ze lepiej

Mangoo ogromne brawa dla Filipka!!! Niech sobie Clopak chodiz pieknie teraz i mamusie o zawal przyprawia ZDrowka oczywiscie i mam nadzieje, ze bedzie tylko lepiej

Aga_pe nie zrozumialam Cie do konca Chodzilo o to by sandlaki mialy zabudowana pietke, a nie taki pasek przebiegajacy? Hmm... no wlasnie tez ciekawa jestem

Wiktorku i Bartusiu z okazji Waszego Dnia zycze Wam wspanialych chwil, radosnych momentow, kolorowej teczy, zdrowka oczywiscie i zadnych trosk tylko szczesliwego dziecinstwa!!!
__________________
''...Look at me! I Just can’t believe what they’ve done to me. We could never get free. I just wanna be! I just wanna dream...''
Paulizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 10:09   #2158
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Paulizia teraz najczęściej korzysta się po prostu z krwi, pobierają jakąś tam ilość krwi i z tego korzystają. Rzadziej korzysta się ze szpiku pobranego z biodra, ale jeżeli już to robią to pod znieczuleniem. Ja pragnęłam zawsze móc oddawać krew. Niestety z dwóch powodów nie mogę, jak dla mnie durne powody bo jeżeli moja krew ma komuś uratować życie to ryzykowałabym chociaż nie wiem czym. Bo przecież genetycznie uwarunkowaną chorobą skóry poprzez krew się nikt nie zarazi. Zresztą tak jak pisałam będąc na miejscu biorcy zdecydowałabym się nawet na chorą skórę jeżeli miałoby to uratować moje życie.
Co ciekawe przy rejestracji jako dawca szpiku nikt nie robił problemu z powodu mojej choroby, bo czym ona jest w porównaniu z szansą na życie??
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 10:21   #2159
spice1985
Zadomowienie
 
Avatar spice1985
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez Weredka Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny. Utwierdziłyście mnie w moim przekonaniu. Chcę też wrócic do oddawania krwi, ale to dopiero przez wakacje, bo musi minąć rok od cc.
Z tego co mi wiadomo, to pół roku. Mówię tu oczywiście o zasadach Krwiodawstwa (wirusologia), nie wiem jak to wygląda od strony medycznej, pooperacyjnej, jeżeli chodzi i zdrowie osoby oddającej krew?

Cytat:
Napisane przez andziot Pokaż wiadomość
weredko z racji miejsca gdzie pracuję jestem bardzo ZA rejestracją jako dawca
Me too

Cytat:
Napisane przez Klaterina Pokaż wiadomość

u nas problem brzuszkowy, Raduś dzisiaj zwymiotował 4 razy, zjadł 3 łyżeczki gotowanego ryżu i 4 biszkopty teraz zasypia u taty na brzuchu ... nie wiem co noc przyniesie
I jak w nocy?


Cytat:
Napisane przez Eve1603 Pokaż wiadomość
ja zaczelam przygode z pieluchomajtkami jak Olek mial roczek i za nic w swiecie nie moglam sobie poradzic z zalozeniem mu pieluchy. Pieluchomajty faktycznie mozna wkladac na stojaco i ogolnie bardzo je chwale, choc ja akurat wole Huggies, ale Pampersy tez kilka razy kupilam i kupilam nawet zwykle tesco, juz pod koniec pieluchowej kariery, nie sa zle, choc moim zdaniem maja za ostre "szycia" i moga kaleczyc skore, no i raz odpiete, a moze bardziej rozerwane, juz sie zapiac nie dadza.
Ja próbowałam te z Babydream i za każdym razem Hania je przesikała...Dziwne to, bo w żadnej innej, zwykłej pieluszce się to nie zdarzało. Na razie jedziemy na tradycyjnych pieluchach, niedługo chcę Ją na nocnik sadzać.

Paulizia biedny Antoś ucałuj Go od cioci


Dzień dobry. Pada, pada i pada:/ Pewnie nie wyjdziemy dziś na dwór Mamy 8 zębów i jedziemy dalej

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:10 ----------

Cytat:
Napisane przez gusiagatko Pokaż wiadomość
Dobry dzień
Mam pytanko (rany, ja ostatnio non stop o coś pytam - no ale kto pyta, ten niby nie bladzi) wiec:
Potrzebuje rady w sprawie rozmiarów firmy Next, chciałam dla Naduski coś zamówić i nie wiem czy zamawiać 9-12 miesięcy (74-80), czy 12-18 miesięcy (80-86)
Nadia obecnie nosi 80, wiec należałoby, na zdrowy rozum, wziąć na 12-18 miesięcy.
Jaka jest ich rozmiarowka wie ktoś
Mamy kilka ciuszków z Nexta. Wydaje mi się,że ich rozmiarówka jest taka właśnie akuratna. Jeżeli kupujesz bardziej na wiosnę, to bym brała 9-12, na lato 12-18, chociaż Nadia jest 2 miesiące młodsza od Hani w sumie...Hm...12 mscy będzie miała na początku lipca Nadia, więc sama już nie wiem. Spodnie czy legginsy mogą być luźniejsze, wtedy założysz też wczesną jesienią, ale za duże bodziaki to dziwnie wyglądają. Ja na Twoim miejscu właśnie legginsy, spodnie tuniki, wzięłabym 12-18, a bodziaki letnie 9-12.

Oczywiście jeszcze życzę STO LAT naszym małym (już nie takim małym) przystojniakom BARTUSIU i WIKTORKU: WSZYSTKIEGO NAJPIĘKNIEJSZEGO!
__________________
Hanusia

Zęby Hanusi

Edytowane przez spice1985
Czas edycji: 2012-04-25 o 10:24
spice1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 10:27   #2160
gusiagatko
Zakorzenienie
 
Avatar gusiagatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 202
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Deli, Paulizia
Tak wiec rozmiar 9-12 odpada.
Chciałam kupić pajace (piękne maja!) i ze 2 sweterki Może sukienkę na wiosnę i bluzeczki jakieś. Jak oglądałam na stronce, to normalnie wszystko bym kupiła
A buciki tylko w tym temacie to leże i kwiczę, jeśli o rozmiar chodzi!
Mowisz Pauliziu, ze na Antka przymalawe juz pajace 12-18 ?
Nadia wazy 9100, a mierzy (hmmmm dawno nie mierzona u lekarza) tak "po mojemu" 72-73 cm.

Biedny Antolek mój kochany Niech już mu się polepszy
A skora? Poprawiło się coś?
Nadia przytula



Mango dla Filipka





Spacer i zakupy zaliczone, Nadia kima
Ide obierac ziemniaki Uwielbiam to :|
__________________

06.07.2011
06:06
gusiagatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-08 15:15:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:27.