ogromny apetyt na słodycze - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-14, 20:46   #31
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: ogromny apetyt na słodycze

Cytat:
Napisane przez klora Pokaż wiadomość
jasne, a co za roznica czy czekolada czy daktyle? niby zdrowsze? cukier to cukier, nie jest w ogole zdrowy, wiec podjadanie daktyli nie uchorni nikogo przed napadami na slodkie, wrecz przeciwnie, po daktylach to dopiero cukier gwaltownie rosnie...a pozniej gwaltownie spada i od nowa....
Są różne szkoły.

cyt "Daktyle są źródłem cukrów i naturalnych salicylanów, działających jak aspiryna. Mają właściwości przeciwzapalne, przeciwzakrzepowe i przeciwbólowe. Poleca się je przy nadciśnieniu, w chorobach układu sercowo-naczyniowego i stosuje jako naturalny środek przeczyszczający."

http://kulturystyka.pl/orkisz-amaran...l-wlasciowsci/

Tak, uważam, że daktyle są zdrowsze niż przetworzona czekolada. Fajnie wspomagają pracę jelit. Są sycące i pyszne.

Ponadto: http://www.tipy.pl/artykul_12491,jak...a-daktyle.html

Edytowane przez cerveza
Czas edycji: 2012-04-14 o 20:47 Powód: dopisek
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 20:13   #32
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: ogromny apetyt na słodycze

ale to ze czasem chce sie cos słodkiego to normalne. niektórzy jedzą coś słodkiego codziennie i nie panikują. Masz przez to jakieś problemy z wagą, cukrzycą itp ?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 21:33   #33
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: ogromny apetyt na słodycze

ja należe do grona osób które wierzą, że cukier uzależnia
i na mnie działa tylko odwyk, nic więcej niestety - żadnego wygodnego cudu jeszcze nie zalazłam

i po sobie to widzę bo np. jak zacznę sobie pozwalać to np. mogę słodzić herbatę 3 łyżeczkami cukru i nie wyobrażam sobie mniej - ale jak się zawezmę i przemogę to pije gorzka i mi smakuje

tak samo mam ze słodyczami, miałam okres że musiałam dzień w dzień jeść coś słodkiego i np. zjadałam 100g jakichś ciastek - ale jak mi się uda odstawić słodyczy to po jednym rządku czekolady mnie mdli

i na ogół na odwyku znajduje sobie jakieś zastępstwa
teraz np. męczę suszone jabłka - zjadam nie więcej niż 10 gram dziennie - tylko trzeba uważać bo na początku kupowałam jak leci a potem dokonałam odkrycia, że oni to to słodzą - z dotychczasowych zamienników sprawdzają się u mnie najlepiej

Cytat:
Napisane przez ulicznica Pokaż wiadomość
Nie wierzę w to, tak samo nie wierzę w tabletki i kuracje detoksykujące organizm - próbowałam już i różnica przed i po była zerowa.

Czasami jak chce Ci się jeść, wystarczy wypić szklankę wody, umyć zęby - oszukać głód w ten sposób. I w ogóle więcej pić - wody i herbaty. Czytam tematy na Wizażu i wydaje mi się, że zapominanie o piciu to zmora osób, które się odchudzają.
mój największy problem
mam ogromny problem z piciem... potrafię wypić np. 250ml "płynnych" dziennie i nic więcej
szklanka wody - mdli mnie
0,5l butelkę wody męczę na ogół cały dzień
nie znoszę niczego w puszkach bo po prostu nie jestem w stanie wypić na raz 0,33l napoju, piwa też nie wypiję (to akurat zaleta)
ja sobie po prostu nie wyobrażam wypicia 2-3l wody na dzień
walczę z tym non stop bo nie dość, że w diecie to pomocne to jeszcze taka zwykła woda porafi cuda na kondycje skóry etc zdziałać no ale mdli mnie i już...

albo jak czytam jadłospisy dziewczyn i np. czasem na kolacje mają serek wiejski - ja nie jestem w stanie zjeść 1/3 małego kubeczka bo mi się słabo robi a inni zjadają calutki...
chyba z tych wszystkich białkowych kolacjowych rzeczy jestem w stanie jeść tylko normalną porcję tuńczyka wsw lub makreli

warzywa uwielbiam i nie mam z nimi kłopotu, z mies i tak jem tylko pierś z kurczaka i ryby, ryż jem tylko ciemny, makaron razowy mi smakuje - no ale te "białkowe" kolacje i woda to dla mnie niewykonalne często (a jeść dzień w dzień tuńczyka to też słabo)
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 22:23   #34
pikla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 193
Dot.: ogromny apetyt na słodycze

Cytat:
Napisane przez klora Pokaż wiadomość
jakich serkow? zaloze sie, ze wiecej w nich wegli niz bialka, plus nabial stymuluje wydzielanie insuliny, wiec robisz sobie bledne kolo...zjadasz cos co stymuluje wydzielanie insuliny, cukier leci w dol, masz ochote znow na cos slodkiego i od nowa
jesz jakies zdrowe tluszcze? przyczyna apetetu na slodkie czy jakiekolwiek inne weglodowany prawie zawsze jest w diecie, napisz co jesz caly dzien


jasne, a co za roznica czy czekolada czy daktyle? niby zdrowsze? cukier to cukier, nie jest w ogole zdrowy, wiec podjadanie daktyli nie uchorni nikogo przed napadami na slodkie, wrecz przeciwnie, po daktylach to dopiero cukier gwaltownie rosnie...a pozniej gwaltownie spada i od nowa....
serki- głowniej wiejskie, bialy twarog, staram sie wybierac chudy lub poltlusty.
mieso- jem głownie drob i ryby
bardzo lubie waryzwa i owoce "(jablka, banany, pomarancze głownie)
ryz i sporo makaronow, ale stram sie wybierac pelnoziarniste

---------- Dopisano o 23:23 ---------- Poprzedni post napisano o 23:22 ----------

Cytat:
Napisane przez jolantaKamyk Pokaż wiadomość
czy chrom odpowiada tylko za apetyt na slodycze?
a co z frytkami, czy chipsami?
slyszalam o chromie, moze warto zdabac krew, mozna zbadac jego poziom?
pikla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 15:39   #35
klotkaciotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2
Dot.: ogromny apetyt na słodycze

mam to samo! ciągle bym jadła słodkie. nosi mnie cały dzień na byle co, byle z cukrem. brzmi to troche jak jakieś uzależnienie właśnie też słyszałam o chromie, tylko jaki najlpiej wybrać? jaka dawka powinna być?
klotkaciotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 13:21   #36
pikla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 193
Dot.: ogromny apetyt na słodycze

Cytat:
Napisane przez morta Pokaż wiadomość
to nic nadzwyczajnego od cukru się można uzależnić! najlepiej spytać o dawkę Panią w aptece, albo przeczytać ulotkę, gotowe wieloskładnikowe preparaty maja już dobraną odpowiednia dawkę więc problem z głowy
no pewnie najlepsze sa jakies srodki z kilkoma skladnikami, chrom i cos jeszcze. sama nigdy nie pamietam, zeby przyjmowac kilka roznych tabletek.

---------- Dopisano o 14:19 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------

Cytat:
Napisane przez klotkaciotka Pokaż wiadomość
mam to samo! ciągle bym jadła słodkie. nosi mnie cały dzień na byle co, byle z cukrem. brzmi to troche jak jakieś uzależnienie właśnie też słyszałam o chromie, tylko jaki najlpiej wybrać? jaka dawka powinna być?
to jest straszne uczucie, znam to:P

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------

no i udalo mi sie zastosowac wasze rady, zmienilam nawyki zywieniowe, do tego przez jakis zcas pilam slimitin aqua i teraz faktycznie, mniej jem, nie mam napadow glodu.
tego srodka juz nie pije, ale na poczatku faktycznie pomogl mi przy apetycie na slodycze.
pikla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 14:26   #37
Truskawkowa_Jagodzianka
Raczkowanie
 
Avatar Truskawkowa_Jagodzianka
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 91
Dot.: ogromny apetyt na słodycze

Chrom faktycznie dziala, ale tylko na osoby, ktore maja podwyzszony poziom cukru we krwi (czyli na osoby z np hiperglikemia). Jesli ktos jest zdrowy, a poprostu ma chec na slodycze to nie pomoze. Pomoc moze odwyk od cukru i weglowodanow prostych
Truskawkowa_Jagodzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-24, 13:00   #38
pikla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 193
Dot.: ogromny apetyt na słodycze

Cytat:
Napisane przez Truskawkowa_Jagodzianka Pokaż wiadomość
Chrom faktycznie dziala, ale tylko na osoby, ktore maja podwyzszony poziom cukru we krwi (czyli na osoby z np hiperglikemia). Jesli ktos jest zdrowy, a poprostu ma chec na slodycze to nie pomoze. Pomoc moze odwyk od cukru i weglowodanow prostych
ale jesli ktos ma niedobor chromw organizmie to chyba jednak pomoze uzupelnienie tych brakow i wplynie na zmniejszenie apetytu ?
pikla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 19:37   #39
mia_walles
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 17
Dot.: ogromny apetyt na słodycze

hej, ja próbowałam różnych sposobów i substancji. generalnie lubie eksperymentowac z nowymi rzeczami. ostatnio koleżanka mi podsuneła asumin na ograniczenie słodyczy. wziełam juz pół opakowania - i musze stwierdzić że w porównaniu do inncyh rzeczy jakich próbowała ( sam chrom, sama gorzka czekolada, odchudzające tabsy) - to akurat z tym trafiłam. na mnie działa, i mam nadzieje ze rzuce czekolade na dobre
mia_walles jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 20:05   #40
la_tawiec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 23
Dot.: ogromny apetyt na słodycze

Cytat:
Napisane przez Foka29 Pokaż wiadomość
Miałam podobny problem.
Chromu próbowałam i nie polecam - bez wpływu na apetyt.
Pomógł mi zwyczajny odwyk - jak dla cpuna - nie i koniec.
Pierwsze 2 - 3 tygodnie to był istny koszmar. Zamiast słodyczy jadłam owoce, suszone owoce (te dośc dobrze pomagają przetrzymac najgorszą fazę), jednak wiecznie byłam wściekła i "niedojedzona".
Po tym czasie nastała stabilizacja. Nie mam ochoty na słodycze (przynajmniej nie takiej nieodpartej) więc ich nie jem.
otóż to! ja też nie wyobrażałam sobie dnia w biurze bez batonika, kako, słodkiej kawy... terazm mam taką zasadę - grzeszyć mogę 2 razy w tygodniu, w pozostałe jestem przykładem dietetycznych cnót. na początku było strasznie - ale dziś już się przywyczaiłam. powodzenia!
__________________
<ciach_reklama>
la_tawiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-06 21:05:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:17.