Kolejny krzyż PiSu - kolejna wojna? - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-20, 08:12   #181
samiecalfaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4
Dot.: Kolejny krzyż PiSu - kolejna wojna?

""a nie czuję się udręczona, no chyba, że ty ale tak to już jest z prawdziwymi Polakami wiecznie muszą cierpieć" "

Ty może nie , ale co powiesz o takich osobach
jak choćby :
http://www.rp.pl/artykul/787223.html oraz

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...l?ticaid=1e4e1

a także przede wszystkim http://www.rp.pl/artykul/9157,723012...Wildstein.html
samiecalfaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 08:15   #182
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Kolejny krzyż PiSu - kolejna wojna?

Ja też nie jestem udręczona. Jestem bardzo szczęśliwa w swoim kraju. Nie sądzę, bym chciała na dłuższą metę mieszkać gdziekolwiek indziej. Chyba że znowu zacznie się gonitwa z teczkami i zomowcami, to wtedy rozważę. W chorym kraju żyć nie chcę.

---------- Dopisano o 09:15 ---------- Poprzedni post napisano o 09:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
O tak, o po prostu, nagle sobie wymyslil?

Bo zabawne, jest, ze niektorym wyparowalo z pamieci, ze to byla to reakcja na slowa Palikota o zastrzeleniu i wypatroszeniu Kaczynskiego. Tyle w kwestii dzielenia spoleczenstwa i agresji
A to nie jest nakręcanie spirali nienawiści i jeszcze większy podział społeczeństwa? Aha . Znaczy że jak mi kogoś zabijesz, to ja mam prawo zabić kogoś z Twojej rodziny? Nie wiedziałam, że PiS jest za kodeksem Hammurabiego.
Kiedy na scenie politycznej pojawią się w końcu ludzie z klasą? Czekam i czekam...
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 08:34   #183
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Kolejny krzyż PiSu - kolejna wojna?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość



A to nie jest nakręcanie spirali nienawiści i jeszcze większy podział społeczeństwa? Aha . Znaczy że jak mi kogoś zabijesz, to ja mam prawo zabić kogoś z Twojej rodziny? Nie wiedziałam, że PiS jest za kodeksem Hammurabiego.
Kiedy na scenie politycznej pojawią się w końcu ludzie z klasą? Czekam i czekam...
nie powinien tego mówić
Ale ja widzę więcej nienawiści w nazywaniu preydenta alkoholikiem,wysmiewaniu Kacyńskiego z powodu bycia singlem, śmianie się z posiadania kota etc
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 09:06   #184
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Kolejny krzyż PiSu - kolejna wojna?

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
nie powinien tego mówić
Ale ja widzę więcej nienawiści w nazywaniu preydenta alkoholikiem,wysmiewaniu Kacyńskiego z powodu bycia singlem, śmianie się z posiadania kota etc
Ja osobiście wolę, jak ktoś się śmieje z mojego singlostwa, niż życzy mi powieszenia, ale to ja .

Prezydentowi RP należy się szacunek. Bez względu na to, kto nim jest. Nie widzę powodów, by się śmiać z tego, że ktoś ma kota. Ja kocham koty i uwielbiam się nimi otaczać, chociaż kończy się to duszeniem się .
Zauważyłam, że ludzie śmieją się z Kaczyńskiego z powodu jego ciągłego szukania spisków i układów, bycie starym kawalerem schodzi na drugi plan. Jak go słucham, to jakbym słuchała Kaczmarskiego
"Aż zobaczyli ilu ich, poczuli siłę i czas
I z pieśnią, że już blisko świt, szli ulicami miast
Zwalali pomniki i rwali bruk - Ten z nami! Ten przeciw nam!
Kto sam, ten nasz najgorszy wróg! A śpiewak także był sam

Patrzył na równy tłumów marsz
Milczał wsłuchany w kroków huk
A mury rosły, rosły, rosły
Łańcuch kołysał się u nóg..."

Po prostu PiS sam sobie strzela w stopę. Czy oni nie mają speców od PR?
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 09:06   #185
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Kolejny krzyż PiSu - kolejna wojna?

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
nie powinien tego mówić
Ale ja widzę więcej nienawiści w nazywaniu preydenta alkoholikiem,wysmiewaniu Kacyńskiego z powodu bycia singlem, śmianie się z posiadania kota etc
Też uważam, że śmianie się z Kaczyńskiego tylko dlatego, że jest starym kawalerem i ma kota jest niepoważne. Jego życie, jego sprawa. Czasami lepiej mieć kota niż być w nieudanym związku.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 09:41   #186
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Kolejny krzyż PiSu - kolejna wojna?

[QUOTE=Bananalama;33666716]

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Ja osobiście wolę, jak ktoś się śmieje z mojego singlostwa, niż życzy mi powieszenia, ale to ja .

Prezydentowi RP należy się szacunek. Bez względu na to, kto nim jest. Nie widzę powodów, by się śmiać z tego, że ktoś ma kota. Ja kocham koty i uwielbiam się nimi otaczać, chociaż kończy się to duszeniem się .
Zauważyłam, że ludzie śmieją się z Kaczyńskiego z powodu jego ciągłego szukania spisków i układów, bycie starym kawalerem schodzi na drugi plan.
Po prostu PiS sam sobie strzela w stopę. Czy oni nie mają speców od PR?
a po co? Wystarcy,ze PO się nimi otacza
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 09:59   #187
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Kolejny krzyż PiSu - kolejna wojna?

Cytat:
Napisane przez Diablica z Tasmanii Pokaż wiadomość
Też uważam, że śmianie się z Kaczyńskiego tylko dlatego, że jest starym kawalerem i ma kota jest niepoważne. Jego życie, jego sprawa. Czasami lepiej mieć kota niż być w nieudanym związku.


Dajcie spokoj. Z kazdego czasem mozna i trzeba sie posmiac. Tak Kaczynski jest dziwakiem oderwanym od rzeczywistosci i dlatego sie z niego smieja ludzie( nie dlatego ze ma kota i jest sam- tylko to, wynika z bycia dziwakiem bez konta w banku.)
PS z Tuska tez sie smieje i smiac bede- np dlaczego wzial slub koscielny , nagle po 26 latach malzenstwa chcial isc do komunii czy jak?
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-20, 10:07   #188
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Kolejny krzyż PiSu - kolejna wojna?

Premierowi też szacunek się należy, ze względu na urząd i demokratyczny wybór narodu. PiS w tym względzie prezentuje typową mentalność Kalego.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 10:21   #189
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Kolejny krzyż PiSu - kolejna wojna?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Premierowi też szacunek się należy, ze względu na urząd i demokratyczny wybór narodu. PiS w tym względzie prezentuje typową mentalność Kalego.
Też racja
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 00:51   #190
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Kolejny krzyż PiSu - kolejna wojna?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Premierowi też szacunek się należy, ze względu na urząd i demokratyczny wybór narodu. PiS w tym względzie prezentuje typową mentalność Kalego.
tak? Nazywa się go alkoholikiem?
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 08:22   #191
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Kolejny krzyż PiSu - kolejna wojna?

Nie, zdrajcą i tak dalej. To chyba gorzej.
Jedne i drugie teksty i z PO i PiSu są niedopuszczalne. Tyle że najgorsza jest w tym hipokryzja PiSu.

Nie wiem, jak kogoś o minimalnej choćby estetyce i wyczuciu taktu może nie razić to, co wygadują teraz politycy PiSu. Chciąc nie chcąc, to PO wygrało wybory, szacunek do społeczeństwa nakazuje też szacunek do demokratycznego wyboru. Czym innym jest krytyka, a czym innym obrażanie i pomawianie.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-21, 11:38   #192
samiecalfaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4
Dot.: Kolejny krzyż PiSu - kolejna wojna?

"Nie, zdrajcą i tak dalej. To chyba gorzej.
Jedne i drugie teksty i z PO i PiSu są niedopuszczalne. Tyle że najgorsza jest w tym hipokryzja PiSu.
"

Chyba się tu niesiołowski z palikotem zarejestrowali ...

"Nie wiem, jak kogoś o minimalnej choćby estetyce i wyczuciu taktu może nie razić to, co wygadują teraz politycy PiSu"

Czytałem już różne głupoty ale przeszłaś samą siebie , niestety takie czasy że dzisiaj złodzieja nie można nazywać już złodziejem...

Różnica między tuskiem a Kaczyńskim jest taka iż ten pierwszy sobie zasłużył ,ot taki pierwszy z dupy przykład jak przygotowanie wizyty które ZALEŻAŁO TYLKO I WYŁĄCZNIE OD EKIPY TUSKA , a konkretnie np od T. Arabskiego
np prezydentcy BOR-owcy nie zostali wpuszczeni wcześniej na płytę lotniska a za taką wizytę odpowiada nie kto inny jak ambasada i MSZ czyli nasz nieRZĄD ,
samiecalfaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 17:09   #193
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Kolejny krzyż PiSu - kolejna wojna?

A może według kogoś innego Kaczyński zasłużył sobie na to, żeby go wyzywać od pieniaczy i agresorów? Albo chorych psychicznie?

Nadal czekam, aż w polityce zjawią się ludzie z klasą.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 19:28   #194
burberry
Raczkowanie
 
Avatar burberry
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: Kolejny krzyż PiSu - kolejna wojna?

Cytat:
Napisane przez samiecalfaaa Pokaż wiadomość
"Nie, zdrajcą i tak dalej. To chyba gorzej.
Jedne i drugie teksty i z PO i PiSu są niedopuszczalne. Tyle że najgorsza jest w tym hipokryzja PiSu.
"

Chyba się tu niesiołowski z palikotem zarejestrowali ...

"Nie wiem, jak kogoś o minimalnej choćby estetyce i wyczuciu taktu może nie razić to, co wygadują teraz politycy PiSu"

Czytałem już różne głupoty ale przeszłaś samą siebie , niestety takie czasy że dzisiaj złodzieja nie można nazywać już złodziejem...

Różnica między tuskiem a Kaczyńskim jest taka iż ten pierwszy sobie zasłużył ,ot taki pierwszy z dupy przykład jak przygotowanie wizyty które ZALEŻAŁO TYLKO I WYŁĄCZNIE OD EKIPY TUSKA , a konkretnie np od T. Arabskiego
np prezydentcy BOR-owcy nie zostali wpuszczeni wcześniej na płytę lotniska a za taką wizytę odpowiada nie kto inny jak ambasada i MSZ czyli nasz nieRZĄD ,
Chyba sobie żartujesz, to jest tylko Twoje zdanie, ja nie uważam, żeby premier zasłużył sobie na wyzywanie od zdrajców i morderców. A JarosławPolskeZbaw niestety cokolwiek powie jawi się na oszołoma i człowieka chorego z nienawiści. Co z niego za patriota który chce wywołać wojnę domową, nie uznaje wybranego w demokratycznych wyborach rządu itd.
A argumenty z katastrofy smoleńskiej to żadne argumenty bo ja np widzę to zupełnie inaczej niż Ty.
__________________

burberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 21:21   #195
siska81
Wtajemniczenie
 
Avatar siska81
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 625
Dot.: Kolejny krzyż PiSu - kolejna wojna?

Cytat:
Napisane przez burberry Pokaż wiadomość
Chyba sobie żartujesz, to jest tylko Twoje zdanie, ja nie uważam, żeby premier zasłużył sobie na wyzywanie od zdrajców i morderców. A JarosławPolskeZbaw niestety cokolwiek powie jawi się na oszołoma i człowieka chorego z nienawiści. Co z niego za patriota który chce wywołać wojnę domową, nie uznaje wybranego w demokratycznych wyborach rządu itd.
A argumenty z katastrofy smoleńskiej to żadne argumenty bo ja np widzę to zupełnie inaczej niż Ty.
Hitler też był wybrany w demokratycznych wyborach


P.S.
Odpowiesz nam wreszcie jakie reformy przeprowadza twój złotousty
siska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 14:18   #196
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Kolejny krzyż PiSu - kolejna wojna?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Ja też nie jestem udręczona. Jestem bardzo szczęśliwa w swoim kraju. Nie sądzę, bym chciała na dłuższą metę mieszkać gdziekolwiek indziej. Chyba że znowu zacznie się gonitwa z teczkami i zomowcami, to wtedy rozważę. W chorym kraju żyć nie chcę.
Czyli przeszkadza Ci rozliczenie totalitarnego systemu, a nie przeszkadza np. rekordowa ilosc podsluchow i stopnia inwigilacji? Ciekawe - jest be, ze ktos chce wiedziec, kto na niego donosil do SB, ale cacy, jesli policja i ABW Cie za nic podsluchuje.

Fajnie, ze Ty jestes szczeliwa. Obawiam sie, ze ludzie, ktorzy musza placic wyzsze oplaty za prad/gaz, benzyne, moga umrzec bez lekow refundowanych (a niedlugo nie bedzie nawet dla nich hospicjow), poruszaja sie infrastruktura godna XIXw, zeby dotrzec do jakiegokolwiek urzedu, bo na prowincji likwiduja urzedy, szkoly, choc urzednikow przybywa, a przez net/tel tego nie zalatwia itd. itp., do tego pracujac jeszcze kilka lat dluzej, bo ich skladki przejedzono, juz tacy szczesliwi moga nie byc.

Mnie to osobiscie nie dotyka, ale jak widac mam troche wiecej empatii, czy moze lubie spojrzec poza to, zeby micha byla w tej chwilii pelna (na kredyt zreszta...)

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
A to nie jest nakręcanie spirali nienawiści i jeszcze większy podział społeczeństwa? Aha . Znaczy że jak mi kogoś zabijesz, to ja mam prawo zabić kogoś z Twojej rodziny? Nie wiedziałam, że PiS jest za kodeksem Hammurabiego.
Kiedy na scenie politycznej pojawią się w końcu ludzie z klasą? Czekam i czekam...
Palikot szerzy nienawisc i chamsto, ale jak mu odpowiesz, to dzielisz spoleczenstwo i nakrecasz nienawisc.
Jak ktos podejdzie i da Ci z liscia, a Ty mu oddasz, to Ty jestes przyczyna problemu, czy ta osoba? Bo z logika to juz calkiem jestes na bakier.

A jeszcze co do szerzenia podzialow, agresji, jezyka chamstwa i nienawisci:
Cytat:
Mylił się towarzysz Stalin twierdząc, że walka klasowa zaostrza się tym bardziej, im bliżej zwycięstwa jedynie słusznej idei. Jest dokładnie odwrotnie: zaostrza się, im bardziej oczywiste robi się jedynie słusznej idei bankructwo i klęska.

Upewnia o tym zachowanie propagandystów salonu i władzy w ostatnich tygodniach. Przykład płynący z samej góry, od premiera krzyczącego z sejmowej trybuny na „pętaków”, udziela się jego pomagierom, aż do najmarniejszych, szeregowych propagandystów. Takiego schamienia nie było w mediach salonu bodaj jeszcze nigdy, choć każdy przyzna, że „towarzystwo”, uważające się za dobre, zawsze było u nas prymitywne i agresywne jak żule spod sklepu. Ale żeby czołowy publicysta „Wyborczej” paradował po mieście z informacją, że cokolwiek „pier…li”, a redakcyjny przełożony basował mu w żenadzie z łamów, zapewniając, że była to taka dowcipna prowokacja intelektualna – to sobie nie przypominam.

Inny wyrobnik z tejże redakcji dowcipkuje sobie, że ktoś tam „błądzi jak tupolew we mgle”. Dwóch kolejnych ubliża Żołnierzom Wyklętym, wywodząc, że to właśnie „ostatni żołnierze wyklęci” profanują od czasu do czasu grób rodziców Michnika. O głodówce zasłużonych opozycjonistów z czasów PRL, broniących nauki historii w polskiej szkole, piszą salonowe media w odredakcyjnych komentarzach, że to „hucpa” i „histeria”, a rocznicę śmierci bł. Jana Pawła w należącym do Agory i spółdzielni Polityka radiu czczą Jerzy Urban z suspendowanym księdzem Obirkiem, licytując się w pogardzie dla „pana Wojtyły” – że jest dla nich „nikim, marnym krakowskim aktorzyną, zwykłym prowincjonalnym proboszczem”. Z taką dawką medialnego zbydlęcenia trudno się licytować, więc redaktor Lis, by jak zawsze być hop do przodu, idzie już w całkowity „hardkor”, nazywając Jarosława Marka Rymkiewicza nie tylko „idolem zidiociałej katostalinowskiej Polski”, ale też „bełkoczącym grafomanem”. Niewiarygodne, do jakiego stopnia musi nadymać się Lis, jeśli nie zauważa, jakiego pajaca robi z siebie podobnymi stwierdzeniami. (Ale będzie, jak mu ktoś powie, że ten „grafoman” jest także laureatem „Nike”, he, he…). (...)
http://niezalezna.pl/26850-frustracja-w-lemingradzie

Przeciez kakofonia obozu rzadzacego jest nie do ominiecia dla, zdawaloby sie, jakiejkolwiek poinformowanej i racjonalnie myslacej osoby

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Premierowi też szacunek się należy, ze względu na urząd i demokratyczny wybór narodu. PiS w tym względzie prezentuje typową mentalność Kalego.
O hipokryzjo, obludo i wybiorcza amnezjo, PO i okolic imie Twe. Gdzie niby ten szacunek byl w latach 2005-2007, gdzie opozycja i popierajace ja media pluly i wprost podwazaly demokratyczny wybor narodu. Gdzie niby byl ten szacunek?

Na czasie akurat:
Cytat:
Pan Tadeusz Mazowiecki przy okazji swojego jubileuszu wyraził troskę o Polskę, zagrożoną „pełzającym puczem”. Jeśli wierzyć, że troska ta jest szczera, to wygląda na to, że dostojny jubilat cierpi na ogromną lukę w pamięci. Warto więc przypomnieć „pierwszemu niekomunistycznemu premierowi”, co on sam i jego środowisko robili w latach 2005–2007.

Mówiąc najkrócej, odmówili oni wtedy uznania demokratycznej decyzji wyborczej większości Polaków, wypowiedzieli posłuszeństwo rządowi, prawu i w ogóle państwu polskiemu – tejże III RP, dla której o zasługach Mazowieckiego było z okazji jubileuszu tak głośno. Wedle zasady znanej z filmu „Sami swoi”: demokracja demokracją, ale rządzić musimy my albo siły przez nas zaakceptowane. Jak wyborcy wybierają Kaczyńskiego, Leppera i Giertycha, to nie są już żadnymi wyborcami, żadnym suwerenem, tylko „homo sovieticus”, który do demokracji nie dorósł. I trzeba się przeciwko niemu odwołać do instancji wyższej.

Tą instancją wyższą, nadrzędną wobec narodu, okazała się wtedy dla Mazowieckiego zachodnia opinia publiczna. Do niej to odwoływał się ramię w ramię z Wałęsą, Geremkiem i innymi tzw. autorytetami, alarmując, że w Polsce panuje reżim, że łamane są prawa człowieka, zniszczona została wolność słowa etc. Nie było w tych donosach na Polskę ani odrobiny prawdy – żadnego z zarzutów, z którymi biegały rzeczone autorytety do zachodnich mediów, nie udało się potwierdzić ani prokuraturom, ani sądom, ani dwóm powołanym wyłącznie w tym celu sejmowym komisjom. Z przykrością muszę więc nazwać sędziwego pana Mazowieckiego oszczercą, i to oszczercą własnego państwa – przynajmniej dopóki nie wyrazi ubolewania z powodu kłamstw, do rozpowszechniania których w Europie i na świecie się swoimi wywiadami przyczyniał.

W atmosferze histerii, którą zatroskany dziś „pełzającym puczem” autorytet współtworzył, doszło do spektakularnej akcji postawienia się przez część elit ponad prawem. Symbolem i ukoronowaniem tego „puczu” było zachowanie Bronisława Geremka, który odmówił podporządkowania się ustawie lustracyjnej – także po tym, gdy obowiązek poddania się jej przez niego, jako europosła, potwierdzony został orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego. Bronisław Geremek uznał, że skoro on jest Geremek, to jakiś tam Sejm wybrany przez jakichś tam niedojrzałych do demokracji oszołomów nie będzie mu rozkazywał. Zyskał w tym gromkie wsparcie ze strony licznych akolitów w mediach i tzw. środowiskach opiniotwórczych.

Tadeusz Mazowiecki nie dostrzegł w tym psucia państwa. Nie zaprotestował też, gdy PO zapowiadała odwoływanie rządu, dla ominięcia Konstytucji – „po jednym ministrze”, bez powoływania nowego, ani gdy jej lider chciał obalać parlament protestami ulicznymi i zwoływał konkurencyjny na Politechnice Warszawskiej.
Zatroskanie puczem wyraził Mazowiecki dopiero teraz, po pięciu latach. Uprzejmie wyrażam nadzieję, że to tylko zaburzenia pamięci względnie jego sławny spóźniony refleks, a nie najzwyklejsza w świecie obłuda.
http://niezalezna.pl/27872-zero-zdzi...iura-w-pamieci

PO, media ich popierajace i co gorliwsi zwolennicy, co w to cale taplanie sie w blotku sie radosnie zaangazowali, gdyby mieli krzytne wstydu chocby, to by nabrali wody w usta ze wstydu. Oczywiscie, raz za razem pokazuja, ze jest im to obce

Tak a propos - watek o krzyzu, ani krzyza, ani wojny o niego nie ma, rocznica minela i tyle. Ktoklwiek smial zauwazyc ?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 14:38   #197
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Kolejny krzyż PiSu - kolejna wojna?

Ooo jest Wyrak, jest nadinterpretacja hihihihi hahahaha pośmiejmy się jeszcze raz.
Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Czyli przeszkadza Ci rozliczenie totalitarnego systemu, a nie przeszkadza np. rekordowa ilosc podsluchow i stopnia inwigilacji? Ciekawe - jest be, ze ktos chce wiedziec, kto na niego donosil do SB, ale cacy, jesli policja i ABW Cie za nic podsluchuje.
GDZIE, w którym miejscu napisałam, że mi to nie przeszkadza? Podaj dokładny cytat. Na razie tylko nadinterpretujesz. Przeszkadza mi, że na szkolnej stołówce musiałam jeść pomidory, ale wolę to, niż wątróbkę i cieszę się z takiego drobiazgu, że wątróbki nie ma. Czy to znaczy, że kocham pomidory? Nie wydaje mi się.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Fajnie, ze Ty jestes szczeliwa. Obawiam sie, ze ludzie, ktorzy musza placic wyzsze oplaty za prad/gaz, benzyne, moga umrzec bez lekow refundowanych (a niedlugo nie bedzie nawet dla nich hospicjow), poruszaja sie infrastruktura godna XIXw, zeby dotrzec do jakiegokolwiek urzedu, bo na prowincji likwiduja urzedy, szkoly, choc urzednikow przybywa, a przez net/tel tego nie zalatwia itd. itp., do tego pracujac jeszcze kilka lat dluzej, bo ich skladki przejedzono, juz tacy szczesliwi moga nie byc.

Mnie to osobiscie nie dotyka, ale jak widac mam troche wiecej empatii, czy moze lubie spojrzec poza to, zeby micha byla w tej chwilii pelna (na kredyt zreszta...)
Znowuż najlepiej komuś coś zarzucić i zinterpretować po swojemu. Iście prezesowskie podejście hahaha hihihi . ZUS jest kiepskim wynalazkiem, ale nie jest wynalazkiem PO. Składki są przeżerane, bo ZUS tym zarządza jak banda głupich ludzi. Uważam, że na emeryturę trzeba odkładać samemu (co ja robię poza ZUSem właśnie). Wyobraź sobie, że empatii mi nie brakuje. Zanim mi to zarzucisz, zorientuj się ilu ludziom pomagam, a dopiero potem wycieraj sobie wirtualne oblicze, jaki to Ty jesteś och ach empatyczny, a ja tylko patrzę w michę. Nie zarabiam kokosów, ale jestem szczęśliwa. Widocznie właśnie dlatego, że tym niewielkim szczęściem potrafię się dzielić i nie jestem samolubem. Widzę, że w głowie Ci się to nie mieści, ale to nie mój problem jakby .

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Palikot szerzy nienawisc i chamsto, ale jak mu odpowiesz, to dzielisz spoleczenstwo i nakrecasz nienawisc.
Jak ktos podejdzie i da Ci z liscia, a Ty mu oddasz, to Ty jestes przyczyna problemu, czy ta osoba? Bo z logika to juz calkiem jestes na bakier.

A jeszcze co do szerzenia podzialow, agresji, jezyka chamstwa i nienawisci:


http://niezalezna.pl/26850-frustracja-w-lemingradzie

Przeciez kakofonia obozu rzadzacego jest nie do ominiecia dla, zdawaloby sie, jakiejkolwiek poinformowanej i racjonalnie myslacej osoby
Nie no, i Ty mi zarzucasz braki w logice, hahahaha. Niezłe, nie powiem. Jak ktoś mnie zaatakuje fizycznie i jestem skazana tylko na własne siły, to się bronię. Logiczne chyba? Ale jak ktoś mnie obrazi, znieważy, to przecież nie będę mu skakać do gardła z tym samym, bo czym się będę różnić wtedy? Sprawa do sądu i gra. I tak powinno się robić w polityce. Obrażasz mnie? To sprawę kierujemy do sądu. Nie ma potrzeby bić piany. To, że ktoś znieważa, świadczy o nim.

"Psze pani, bo on zaczął". No jak dzieci w piaskownicy po prostu.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
O hipokryzjo, obludo i wybiorcza amnezjo, PO i okolic imie Twe. Gdzie niby ten szacunek byl w latach 2005-2007, gdzie opozycja i popierajace ja media pluly i wprost podwazaly demokratyczny wybor narodu. Gdzie niby byl ten szacunek?

Na czasie akurat:

http://niezalezna.pl/27872-zero-zdzi...iura-w-pamieci

PO, media ich popierajace i co gorliwsi zwolennicy, co w to cale taplanie sie w blotku sie radosnie zaangazowali, gdyby mieli krzytne wstydu chocby, to by nabrali wody w usta ze wstydu. Oczywiscie, raz za razem pokazuja, ze jest im to obce
Człowiek to istota myśląca i na błędach się uczy. Jak nie masz takiej umiejętności, to się tym nie chwal . Ja nie ukrywam, że na żadnego z braci Kaczyńskich głosu nie oddałam, bo mi ich polityka nie pasuje, ale cóż mogłam zrobić? Musiałam uszanować wybór większości. Środowiska przeciwne PiSowi rzeczywiście robiły bydło, ale gdyby Ci ludzie byli naprawdę tacy szlachetni, jak próbują w to wierzyć ich wyborcy, teraz nie odpowiadaliby tym samym.
Po prostu dla mnie czymś idiotycznym jest postawa "oko za oko, ząb za ząb". Jak dla mnie ktoś powinien pokazać w końcu klasę, bo teraz wszyscy wyglądają jak motłoch bijący się pomidorami na festynie. Jak już pisałam, wciąż czekam na takich ludzi na scenie politycznej.

Ps. Też mogę stworzyć portal ze słowem "niezależna" w nazwie, ale czy będę w 100% niezależna?
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 14:50   #198
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Kolejny krzyż PiSu - kolejna wojna?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Tak a propos - watek o krzyzu, ani krzyza, ani wojny o niego nie ma, rocznica minela i tyle. Ktoklwiek smial zauwazyc ?
Bo to było rozdmuchane na potrzebę chwili. Zobacz tutaj:

http://wobroniekrzyza1.wordpress.com/

Jak już pisałam, krzyż pojawia się codziennie wieczorem, mróz nie mróz, ale przychodzą codziennie, bo chcą rzetelnego wyjaśnienia przyczyn katastrofy. I szczerze mówiąc, szanuję tych ludzi za wytrwałość. Jakoś zagrożenia nie stanowią a media ich nie pokazują, tylko kiedy prezes Kaczyński rzuci hasło, trzeba rozdmuchać.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 14:54   #199
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Kolejny krzyż PiSu - kolejna wojna?

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
Bo to było rozdmuchane na potrzebę chwili. Zobacz tutaj:

http://wobroniekrzyza1.wordpress.com/

Jak już pisałam, krzyż pojawia się codziennie wieczorem, mróz nie mróz, ale przychodzą codziennie, bo chcą rzetelnego wyjaśnienia przyczyn katastrofy. I szczerze mówiąc, szanuję tych ludzi za wytrwałość. Jakoś zagrożenia nie stanowią a media ich nie pokazują, tylko kiedy prezes Kaczyński rzuci hasło, trzeba rozdmuchać.
Widzisz, ja też szanuję ludzi wytrwałych. Niestety linku otworzyć nie mogę, ale powiedz mi, czy oni się tam wydzierają "Tusk morderca!" itp? Tak z ciekawości pytam. Nie złośliwie.
Czy robią polityczny happening, czy po prostu przychodzą w ramach protestu?
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-06, 14:57   #200
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Kolejny krzyż PiSu - kolejna wojna?

Byłam teraz w PL i rozmawiałam z babcią - wyobracie sobie,że INSULINA i paseczki do glukometru nie są juz refundowane
Za kilka opakowań pasków do mierzenia cukru babcia zapłaciła 75 zł (1000zł emerytury)
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający

Edytowane przez dawidowskasia
Czas edycji: 2012-05-06 o 15:00
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 14:58   #201
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Kolejny krzyż PiSu - kolejna wojna?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
GDZIE, w którym miejscu napisałam, że mi to nie przeszkadza? Podaj dokładny cytat. Na razie tylko nadinterpretujesz. Przeszkadza mi, że na szkolnej stołówce musiałam jeść pomidory, ale wolę to, niż wątróbkę i cieszę się z takiego drobiazgu, że wątróbki nie ma. Czy to znaczy, że kocham pomidory? Nie wydaje mi się.
Coz, skoro jestes bardzo szczeliwa i jako wielki problem wykazujesz lustracje, to najwidoczniej jednak to stoi nieco nizej w Twojej gradacji spraw i nastroju Ci nie zakloca. Ty ignorujesz te wszystkie kwestie w swoim wpisie, wiec nie wlepiaj mi, ze ja Ci tu cos dorabiam, bo po prostu to olalas, wskazujac inny, jakze "razacy" "problem".

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
ZUS jest kiepskim wynalazkiem, ale nie jest wynalazkiem PO.
Za to nieujecie ZUSu jako jednostki budzetowej, ktore by uniemozliwolo robienie z niego worka bez dna, jest wynalazkiem (min) PO, bo stosowny projekt ta partia i inne zablokowaly.
Przezarcie rezerwy demograficznej na biezace wydatki, to tez wynalazek PO.

Przed chwila cos mi imputowalas o nadinterpretacji, a teraz wyskakujesz z teza, ze pisze, ze PO wynalazlo ZUS. Jakby o to chodzilo, a nie o te dwie sprawy wyzej. Pytanie - czy po prostu o tym nie mialas pojecia, czy to kolejny z problemow, ktory dla Ciebie sie nie liczy, aby lustracji nie bylo ?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Nie no, i Ty mi zarzucasz braki w logice, hahahaha. Niezłe, nie powiem. Jak ktoś mnie zaatakuje fizycznie i jestem skazana tylko na własne siły, to się bronię. Logiczne chyba? Ale jak ktoś mnie obrazi, znieważy, to przecież nie będę mu skakać do gardła z tym samym, bo czym się będę różnić wtedy? Sprawa do sądu i gra. I tak powinno się robić w polityce. Obrażasz mnie? To sprawę kierujemy do sądu. Nie ma potrzeby bić piany. To, że ktoś znieważa, świadczy o nim.
A i owszem, z logika u Ciebie jest na bakier, skoro nawet nie widzisz o czym jest przyklad (tj. o przyczynie i skutku).

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
"Psze pani, bo on zaczął". No jak dzieci w piaskownicy po prostu.
Wyskakujesz z Hofmanen, zupelnie pomijajac kontekst, ze to byla reakcja na slowa Palikota i jak ktos wyprostuje ta ignorancje (zakladajac dobra wole ), to wyskakujesz z czyms takim.

To juz abstrahujac od samego tekstu Hofmana; choc ciezko sie dziwic, ze chamstwo i agresja Palikota czy Niesiolowskiego w koncu wywoluja takie reakcje.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Człowiek to istota myśląca i na błędach się uczy.
To troche dygresja, ale - a skadze. Badania raz za razem wskazuja, ze bardzo duza czesc, jesli nie wiekszosc ludzi, ani specjalnie nie mysli, ani na bledach sie nie uczy. Taka uwaga tylko, bo to raczej fascynujace pole do obserwacji dla roznych pol, od psychologii do ekonomii.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Jak nie masz takiej umiejętności, to się tym nie chwal .
Mam umiejetnosc odpisywania komus korzystajac z argumentow a nie ad personam, widze, ze jest to umiejetnosc godna chwalenia sie tutaj

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Środowiska przeciwne PiSowi rzeczywiście robiły bydło, ale gdyby Ci ludzie byli naprawdę tacy szlachetni, jak próbują w to wierzyć ich wyborcy, teraz nie odpowiadaliby tym samym.
Po prostu dla mnie czymś idiotycznym jest postawa "oko za oko, ząb za ząb". Jak dla mnie ktoś powinien pokazać w końcu klasę, bo teraz wszyscy wyglądają jak motłoch bijący się pomidorami na festynie. Jak już pisałam, wciąż czekam na takich ludzi na scenie politycznej.
Jakies konkrety?

Bo od symetrii tutaj daleko, oj daleko.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Ps. Też mogę stworzyć portal ze słowem "niezależna" w nazwie, ale czy będę w 100% niezależna?
Nie, musisz w mundurze prowadzic wiadomosci w czasie stanu wojennego, byc komunistycznym propagandzista, napisac Tusku musisz przed wyborami, jako haslo mobilizujace do frekwencji mowic o "zmianie" w 2007r. itd. itp.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 14:59   #202
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Kolejny krzyż PiSu - kolejna wojna?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Widzisz, ja też szanuję ludzi wytrwałych. Niestety linku otworzyć nie mogę, ale powiedz mi, czy oni się tam wydzierają "Tusk morderca!" itp? Tak z ciekawości pytam. Nie złośliwie.
Czy robią polityczny happening, czy po prostu przychodzą w ramach protestu?
Jako, że ja tam nie bywam, bo z dzieckiem biegać nie będę wieczorami, nie wiem dokładnie. Odprawiają nabożeństwo, to na pewno, piątego były jakieś przepychanki między nimi a tymi, którym się to nie podoba. I tak jest od ponad dwóch lat. Dzień w dzień. W zimie piszą mniej o przepychankach, raczej jest spokój. Codziennie wstawiają zapiski i dokumentację zdjęciową.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 15:05   #203
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Kolejny krzyż PiSu - kolejna wojna?

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
Byłam teraz w PL i rozmawiałam z babcią - wyobracie sobie,że INSULINA i paseczki do glukometru nie są juz refundowane
Za 3 opakowania pasków do mierzenia cukru babcia zapłaciła 75 zł (1000zł emerytury)
Witamy w panstwie bezprawia.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,..._na_nowej.html
Cytat:
Inwestor giełdowy Ryszard Krauze dokupił 119,9 mln akcji Biotonu dzień przed publikacją nowej listy refundacyjnej leków
(...)
Krauze kupił akcje dzień przed opublikowaniem listy leków refundowanych. Jej zapisy są korzystne dla Biotonu. Przede wszystkim nie znalazły się na niej długo działające analogi insuliny, których od kilku lat domagają się pacjenci z cukrzycą, m.in. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków. Ich wprowadzenie do refundacji mogłoby spowodować spadek sprzedaży ludzkiej insuliny, którą produkuje Bioton. Firma otrzymuje jedną szósta całej kwoty, jaką NFZ przeznacza na refundacje insulin (500-600 mln zł).
Przypomnijmy, ze niedawno Krauze byl beneficjentem zmiany w KPK, usuwajacej Art. 585 (dzialanosc na szkode spolki), z ktorego byl oskarzony.

W ogole, jak mozna na ta szajke, co o domach na Florydzie nie pamieta, glosowac?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 15:19   #204
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Kolejny krzyż PiSu - kolejna wojna?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Coz, skoro jestes bardzo szczeliwa i jako wielki problem wykazujesz lustracje, to najwidoczniej jednak to stoi nieco nizej w Twojej gradacji spraw i nastroju Ci nie zakloca. Ty ignorujesz te wszystkie kwestie w swoim wpisie, wiec nie wlepiaj mi, ze ja Ci tu cos dorabiam, bo po prostu to olalas, wskazujac inny, jakze "razacy" "problem".
Aaaa już rozumiem o co Ci chodzi. Muszę napisać o wszystkim, bo jak o czymś nie wspomnę, to znaczy, że mi to nie przeszkadza. Przeszkadza mi też pedofilia, morderstwa, gwałty, kradzieże, doping w sporcie, niewychowane dzieci, molestowanie w pracy i w szkole, mobbing, przemoc szkolna, ustawki kiboli... jak przypomnę sobie coś jeszcze, to dopiszę. I sorry tak, dla mnie ciągłe taplanie się w przeszłości jest problemem i takie jest moje zdanie. Twoje jest inne, to ok.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Za to nieujecie ZUSu jako jednostki budzetowej, ktore by uniemozliwolo robienie z niego worka bez dna, jest wynalazkiem (min) PO, bo stosowny projekt ta partia i inne zablokowaly.
Przezarcie rezerwy demograficznej na biezace wydatki, to tez wynalazek PO.
Jak mam być szczera, to czekam na kogoś, kto w końcu rozgoni tę hołotę. ZUS jest dla mnie instytucją całkowicie źle prowadzoną i chybioną.
Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Przed chwila cos mi imputowalas o nadinterpretacji, a teraz wyskakujesz z teza, ze pisze, ze PO wynalazlo ZUS. Jakby o to chodzilo, a nie o te dwie sprawy wyzej. Pytanie - czy po prostu o tym nie mialas pojecia, czy to kolejny z problemow, ktory dla Ciebie sie nie liczy, aby lustracji nie bylo ?
Nie napisałam, że twierdzisz, że PO wynalazło ZUS. Napisałam tylko, że ZUS nie jest wynalazkiem PO.
Pojęcie mam o wielu rzeczach, więc daruj sobie tego typu wstawki. I Ty nie piszesz ad personam? Hahahah nie mogę.
To o czym pisałeś też jest dla mnie problemem i warto się tym zająć. Ja po prostu nie jestem zwolenniczką rozwalania przeszłości.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
A i owszem, z logika u Ciebie jest na bakier, skoro nawet nie widzisz o czym jest przyklad (tj. o przyczynie i skutku).
Napisał człowiek, który twierdzi, że nie stosuje argumentów ad personam.
Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Wyskakujesz z Hofmanen, zupelnie pomijajac kontekst, ze to byla reakcja na slowa Palikota i jak ktos wyprostuje ta ignorancje (zakladajac dobra wole ), to wyskakujesz z czyms takim.

To juz abstrahujac od samego tekstu Hofmana; choc ciezko sie dziwic, ze chamstwo i agresja Palikota czy Niesiolowskiego w koncu wywoluja takie reakcje.
I znów haha hihi bo Wyraczek chce udawać, że nie wie o co chodzi rozmówcy. Pisano tu o sianiu nienawiści przez PO, więc pozwoliłam sobie wkleić hasło tego pana, aby pokazać że PiS też całkiem nieźle sobie radzi na tym polu. Napisałam też komentarz, że za takie coś powinni go podać do sądu, a nie rzucać się do niego jak pies uderzony kamieniem. Po prostu po żenującym pokazie Palikota Hofman klasy nie zachował. Ty twierdzisz inaczej, więc mamy różne pojęcie na temat klasy.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
To troche dygresja, ale - a skadze. Badania raz za razem wskazuja, ze bardzo duza czesc, jesli nie wiekszosc ludzi, ani specjalnie nie mysli, ani na bledach sie nie uczy. Taka uwaga tylko, bo to raczej fascynujace pole do obserwacji dla roznych pol, od psychologii do ekonomii.
Jeżeli to nie problem, chciałabym link do owych badań, bo mnie to ciekawi.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Mam umiejetnosc odpisywania komus korzystajac z argumentow a nie ad personam, widze, ze jest to umiejetnosc godna chwalenia sie tutaj
Nie, nie masz. Ciągle tylko głupie emotki-uśmieszki i "brakuje Ci logiki". To są argumenty ad personam. Tak samo sugerowanie braku empatii i patrzenia tylko na swoją michę, bo ktoś jest szczęśliwy.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Jakies konkrety?

Bo od symetrii tutaj daleko, oj daleko.
Konkrety? Leżą w necie, w gazetach, na ulicy niemalże. Symetria mówisz? All right. Gdy tylko Twój prezes wygra wybory, lecę pod pałac krzyczeć, że jest mordercą, łgarzem i kim tam jeszcze.

Mam wrażenie, że używasz argumentów ilościowych. Ktoś kogoś obraził, ale to ten pierwszy jest winny, bo obraził go aż dwa razy. Czy obraził raz, czy więcej, jest chamem i tyle. I Palikota i Hofmana i wszystkich, którzy obrażają się wzajemnie w politycznym piekiełku, uważam za chamów. Przykro mi.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie, musisz w mundurze prowadzic wiadomosci w czasie stanu wojennego, byc komunistycznym propagandzista, napisac Tusku musisz przed wyborami, jako haslo mobilizujace do frekwencji mowic o "zmianie" w 2007r. itd. itp.
A nie mogę po prostu robić to, co do tej pory? Zbierać info lokalne z każdej strony i napisać wszystko co wiem, by ludzie sami wyciągali wnioski? Ludzie nie są głupi, tylko brak im informacji, bo media się zajmują w większości idiotyzmami, zamiast np. informacją o sprzedaży gazu ziemnego.

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
Jako, że ja tam nie bywam, bo z dzieckiem biegać nie będę wieczorami, nie wiem dokładnie. Odprawiają nabożeństwo, to na pewno, piątego były jakieś przepychanki między nimi a tymi, którym się to nie podoba. I tak jest od ponad dwóch lat. Dzień w dzień. W zimie piszą mniej o przepychankach, raczej jest spokój. Codziennie wstawiają zapiski i dokumentację zdjęciową.
To nic złego nie robią. Fajnie, że potrafią się pokazać też mądrzy zwolennicy prawdy o Smoleńsku, nie tylko krzykacze. O takich ludziach powinien być materiał w gazecie. Media nie powinny być jednostronne.

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
Byłam teraz w PL i rozmawiałam z babcią - wyobracie sobie,że INSULINA i paseczki do glukometru nie są juz refundowane
Za kilka opakowań pasków do mierzenia cukru babcia zapłaciła 75 zł (1000zł emerytury)
Moja babcia też chorowała na cukrzyce. To jest szczyt z tymi lekami. Mam wrażenie, że resorty w Polsce są losowane.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 16:20   #205
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Kolejny krzyż PiSu - kolejna wojna?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Aaaa już rozumiem o co Ci chodzi. Muszę napisać o wszystkim, bo jak o czymś nie wspomnę, to znaczy, że mi to nie przeszkadza.
Bylas sie w stanie zdobyc na raptem jedna rzecz, w dodatku nie wykazujac w zaden sposob, co jest niby w tym zlego, wiec nie wyskakuj z demagogia, ze wymagam wymieniania wszystkiego. Wystarczy wrecz cokolwiek konkretnego.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
I sorry tak, dla mnie ciągłe taplanie się w przeszłości jest problemem i takie jest moje zdanie. Twoje jest inne, to ok.
Co by sie nie produkowac zbednie...

Cytat:
W imię czerwonego okupanta katowali i mordowali polskich patriotów. W Wolnej Polsce dostali sowite emerytury
Najpierw mnie kopał. Po tyłku i po nogach. Miał długie, ciężkie oficerki. Bolało jak cholera. Potem zaczął wrzeszczeć: „Słyszysz, co mówię, job twoju mać?". I wtedy z całej siły uderzył mnie otwartą dłonią w lewe ucho. Pękł mi bębenek. Zamroczyło mnie. Do dzisiaj po tym uderzeniu mam kłopoty ze słuchem. – Co jeszcze robił?
– Ustawiał mnie pod ścianą. Tak, że dotykałem jej nosem. I kazał robić przysiady. To było oczywiście niewykonalne, bo nie mogłem zgiąć kolan. Gdy odrywałem się od ściany na kilka centymetrów, bił mnie w tył głowy. Złamał mi w ten sposób przegrodę nosową. Odbił mi wtedy także nerki. Tłukł mnie nahajką i kazał siadać na odwróconym stołku. Noga wchodziła mi w odbyt. Zamykał mnie w karcerze. – Za co pana to spotkało? – Za to, że byłem żołnierzem Armii Krajowej oraz zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.


(...)


Nieodwracalne błędy
Po II wojnie światowej komuniści zamordowali na terytorium Polski kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Samych wyroków śmierci wydano 8 tys. Komunistyczne władze straciły więcej członków polskiego podziemia niepodległościowego niż niemieckich zbrodniarzy. W sumie represjonowano 5 mln ludzi. Polacy byli rozstrzeliwani, bici, okaleczani, deportowani do Sowietów oraz przetrzymywani w więzieniach i karcerach.
Wszystkie te zbrodnie i szykany były dokonywane w imię okupującego Polskę mocarstwa – totalitarnego Związku Sowieckiego. Mimo to ich sprawcy nigdy nie zostali rozliczeni za zdradę ojczyzny i masowe łamanie praw człowieka. Wprost przeciwnie, w niepodległej Polsce zapewniono im miękkie lądowanie. Skazano co najwyżej płotki. A i to na symboliczne kary.


(...)


W efekcie byli zbrodniarze żyli jak pączki w maśle. Przeciętna emerytura komunistycznego prokuratora lub oficera UB do niedawna wynosiła między 5 a 7 tys. zł, podczas gdy świadczenia ich ofiar na ogół nie przekraczały 1,5 tys. Choć ostatnio państwo odebrało ubekom ich wysokie emerytury, niemal wszyscy odwołali się od tej decyzji.
http://www.historia.uwazamrze.pl/artykul/858213.html


Proste pytanie: wymierzanie elementarnej sprawiedliwosci, to taplanie sie w przeszlosci?

Kuriozalne jest to, ze mordercy, kaci, sadysci, szpicle, kolaboranci i czlonkowie wladz zbrodniczego systemu sa beneficjantami w IIIRP, a ktos, sorry, ale ma majaki o "ciaglym taplaniu sie", jakby kiedykolwiek bylo jakies, chocby symboliczne, pelne rozliczenie sie ze zbrodniami, bezprawiem i inwigilacja za czasow PRLu. Sprawa jest prosta:



Cytat:
– Mam dla Polaków radę: ścigajcie komunistów wszelkimi dostępnymi środkami – uważa Effraim Zuroff, znany „łowca nazistów", szef Centrum Szymona Wiesenthala w Jerozolimie. – Każdy człowiek, który przelał niewinną krew w imieniu zbrodniczej ideologii, powinien być ukarany. Nieważne są jego wiek, pozycja społeczna ani ile czasu upłynęło od mordu. To kwestia elementarnej sprawiedliwości. To, czy reprezentowali ideologię brunatną, czy czerwoną, nie ma znaczenia – dodaje.

(link jw)



Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Jak mam być szczera, to czekam na kogoś, kto w końcu rozgoni tę hołotę. ZUS jest dla mnie instytucją całkowicie źle prowadzoną i chybioną.

Nie napisałam, że twierdzisz, że PO wynalazło ZUS. Napisałam tylko, że ZUS nie jest wynalazkiem PO.
Pojęcie mam o wielu rzeczach, więc daruj sobie tego typu wstawki. I Ty nie piszesz ad personam? Hahahah nie mogę.
Ta, masz pojecie, ze hoho. Sorry, ale to rozmowa jak ze slepym o kolorach. Bo jakos pojecia o tym, ze PO (min) zablokowalo zrobienie z ZUSu jednostki budzetowej i jakie to by mialo skutki, to Ty nie pokazujesz.

Podobnie z rezerwa demograficzna.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Napisał człowiek, który twierdzi, że nie stosuje argumentów ad personam.
Gdzie tam niby jest ad personam - nie umiejetnosc zauwazenia zwiazku przyczynowo-skutkowego, to braki z logiki, gdzie tu jest odniesienie osobiste?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
To o czym pisałeś też jest dla mnie problemem i warto się tym zająć. Ja po prostu nie jestem zwolenniczką rozwalania przeszłości.
Jakiegoz znowu rozwalania czegokolwiek? Mozesz sie zdobyc na jakies konkrety? Mam uwazac, ze sadzisz, ze jak na kogos donoszono, to ta osoba nie ma prawa wiedziec, kto kapowal, a jak ktos donosil, to ma to byc chronione ? Bo "rozwalanie przeszlosci" to 0 konkretnej tresci.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
I znów haha hihi bo Wyraczek chce udawać, że nie wie o co chodzi rozmówcy. Pisano tu o sianiu nienawiści przez PO, więc pozwoliłam sobie wkleić hasło tego pana, aby pokazać że PiS też całkiem nieźle sobie radzi na tym polu.
Wciaz masz problem z logika: skutkiem takiego siania nienawisci przez PO, jest wlasnie wypowiedzi Hofmana. Gdyby nie sianie nienawisci przez (wowczas) wysokiego czlonka PO, to by nienawisc nie byla zasiana. Cos jak, jesli nie wlaczysz czajnika, to sie woda nie zagotuje. Zdawaloby sie, prosta zaleznosc.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Napisałam też komentarz, że za takie coś powinni go podać do sądu, a nie rzucać się do niego jak pies uderzony kamieniem. Po prostu po żenującym pokazie Palikota Hofman klasy nie zachował. Ty twierdzisz inaczej, więc mamy różne pojęcie na temat klasy.
Alez ja nigdzie nie napisalem, ze mi sie ta wypowiedz podobala. Po prostu, gdyby nie bylo chamstwa, agresji i siania nienawisci ze strony Palikota, to by nie bylo tej wypowiedzi. Jak widze, ja sie wole zajac eliminacja przyczyny problemu, a Ty sie czepiac, jak na problem zareagowac, a nie gdzie lezy problem.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Jeżeli to nie problem, chciałabym link do owych badań, bo mnie to ciekawi.
Coz, jako podstawa to Kahnemann i Tversky, w dalszej kolejnosci Thaler, a dalej juz sie mozna zaglebiac w behavioral economics. Takze niektore prace/zagadnienia z zakresu eksperymentalnej ekonomii.

W skrocie - racjonalnosc ludzka jest wysoce ograniczona przez, z jednej strony ograniczona ilosc informacji, asymetrie informacji i to, ze niektore wybory sa wysoce skomplikowane. Z drugiej strony, przede wszystkim, mamy do czynienia z rozmaitymi heurystykami

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Nie, nie masz. Ciągle tylko głupie emotki-uśmieszki i "brakuje Ci logiki". To są argumenty ad personam. Tak samo sugerowanie braku empatii i patrzenia tylko na swoją michę, bo ktoś jest szczęśliwy.
Ty widze dalej nie raczysz zrozumiec, ze stwierdzenie "masz braki w logice, bo nie widzisz danego zwiazku przyczynowo-skutkowego", to nie jest ad personam. To po prostu wykazanie slabosci danego argumentu czy tezy, ktore naprawde bez problemowo moge uzasadnic. Sam fakt, ze nie odrozniasz tego od ad personam jest zastanawiajacy.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Konkrety? Leżą w necie, w gazetach, na ulicy niemalże. Symetria mówisz? All right. Gdy tylko Twój prezes wygra wybory, lecę pod pałac krzyczeć, że jest mordercą, łgarzem i kim tam jeszcze.
No ale zaraz - podwazanie prawdomownosci Tuska w swietle faktow jest 100% zasadne.
Gdzie niby Kaczynski, czy ktokolwiek z PiS nazwal Tuska morderca ?
Bo Tusku mial wypowiedz z 3ma kropeczkami o wypowiadaniu posluszenstwa rzadowi, on sam, a Kaczysnki ponosi odpowiedzialnosc za jak sie okazuje, stwierdzenia zupelnie innych osob, nienalezacych nawet do ugrupowania, ktorego jest szefem

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, że używasz argumentów ilościowych. Ktoś kogoś obraził, ale to ten pierwszy jest winny, bo obraził go aż dwa razy. Czy obraził raz, czy więcej, jest chamem i tyle. I Palikota i Hofmana i wszystkich, którzy obrażają się wzajemnie w politycznym piekiełku, uważam za chamów. Przykro mi.
Wracamy do logiki i zwiazku przyczynowo-skutkowego.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
A nie mogę po prostu robić to, co do tej pory? Zbierać info lokalne z każdej strony i napisać wszystko co wiem, by ludzie sami wyciągali wnioski? Ludzie nie są głupi, tylko brak im informacji, bo media się zajmują w większości idiotyzmami, zamiast np. informacją o sprzedaży gazu ziemnego.
Ciekawe dlaczego
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 16:57   #206
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Kolejny krzyż PiSu - kolejna wojna?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Bylas sie w stanie zdobyc na raptem jedna rzecz, w dodatku nie wykazujac w zaden sposob, co jest niby w tym zlego, wiec nie wyskakuj z demagogia, ze wymagam wymieniania wszystkiego. Wystarczy wrecz cokolwiek konkretnego.
O rany... czyli mam zawsze pisać o wszystkim, co mi się nie podoba, bo inaczej ktoś uzna, że podoba mi się np. kradzież czy pedofilia? Ja napisałam, że WEDŁUG MNIE (słowo klucz) złe jest ciągłe patrzenie w przeszłość i wyciąganie wszystkich teczek, używając ich do żonglerki politycznej. Dla Ciebie problemu nie ma, a dla mnie jest. Wiesz, mój wujek był w partii, bo musiał. Inaczej jego dzieci nie mogłyby studiować. I co? Jemu też obciąć emeryturę?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Co by sie nie produkowac zbednie...


http://www.historia.uwazamrze.pl/artykul/858213.html


Proste pytanie: wymierzanie elementarnej sprawiedliwosci, to taplanie sie w przeszlosci?

Kuriozalne jest to, ze mordercy, kaci, sadysci, szpicle, kolaboranci i czlonkowie wladz zbrodniczego systemu sa beneficjantami w IIIRP, a ktos, sorry, ale ma majaki o "ciaglym taplaniu sie", jakby kiedykolwiek bylo jakies, chocby symboliczne, pelne rozliczenie sie ze zbrodniami, bezprawiem i inwigilacja za czasow PRLu. Sprawa jest prosta:






(link jw)
Zaraz zaraz... Czy to nie PiS był przeciwny oddawaniu majątków Niemcom, których wypędzono z terenów dzisiejszego Pomorza Zachodniego czy Mazur? Jak się chcą rozliczać z przeszłością, to proszę bardzo, ale czemu nie sprawiedliwie?
Mojego ojca spałowała milicja, działał na rzecz Solidarności. Emerytury wielkiej nie ma. Zdaję sobie sprawę, że sporo ludzi, którzy byli po "ciemnej stronie mocy" żyje dużo lepiej. Emeryturki mają całkiem niezłe.
Rozumiem, że powinno się oddać w pewien sposób sprawiedliwość ofiarom każdego systemu, ale po pierwsze, już widzę, jak ludzie nie szykanują byłych zomowców, ich dzieci i wnuków. Po drugie, zalatuje hipokryzją, jak mówimy "tak tak, z przeszłością trzeba się rozliczyć", ale nic nie damy tym, co tu kiedyś mieszkali. Rozumiem, Niemcy mordowali Polaków. Wartości życia wycenić się nie da. Jednak jest to według kodeksu inny czyn. Zabójcy nie możemy w zamian zabrać domu.



Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Ta, masz pojecie, ze hoho. Sorry, ale to rozmowa jak ze slepym o kolorach. Bo jakos pojecia o tym, ze PO (min) zablokowalo zrobienie z ZUSu jednostki budzetowej i jakie to by mialo skutki, to Ty nie pokazujesz.

Podobnie z rezerwa demograficzna.
Sorki, ale to nie matura z polskiego. Nie będę pisać o wszystkim, aby trafić w Twój klucz. Biorąc pod uwagę dostępną mi wiedzę uważam, że ZUS jest albo do gruntownej przebudowy, albo do likwidacji. Masz prawo uważać inaczej.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Gdzie tam niby jest ad personam - nie umiejetnosc zauwazenia zwiazku przyczynowo-skutkowego, to braki z logiki, gdzie tu jest odniesienie osobiste?
Do reszty się nie odniosłeś oczywiście. Chciałabym Cię więc powiadomić, że w czasie rozmowy o polityce sugerowanie komuś tego, że nie ma empatii, interesuje go tylko jego micha i ma na bakier z logiką, jest argumentem ad personam, nawet jak sobie tupniesz nogą i powiesz, że tak nie jest.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Jakiegoz znowu rozwalania czegokolwiek? Mozesz sie zdobyc na jakies konkrety? Mam uwazac, ze sadzisz, ze jak na kogos donoszono, to ta osoba nie ma prawa wiedziec, kto kapowal, a jak ktos donosil, to ma to byc chronione ? Bo "rozwalanie przeszlosci" to 0 konkretnej tresci.
Po jakim czasie ulegają w Polsce przedawnieniu przestępstwa?
Widzisz, ja martwię się tym, że zamiast zająć się przyszłością, przeżyjemy ponowną żonglerkę teczkami. Pamiętaj, że nie każdy, kto był zapisany, donosił. Mój wujek był zapisany, ale nie donosił na nikogo. Nie wiem, czy Damięckiemu udowodniono, że donosił, ale jego sprawę rozdmuchano. Jestem w stanie zrozumieć proces takich ludzi, skazanie, ale nie rozdmuchiwanie sprawy. Później się oskarża kolejne pokolenia niczemu nie winne.
Chronione to powinny być dane osobowe, a nie, że wszystkie telewizje trąbiły, bo Miodek czy Damięcki mieli teczki.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Wciaz masz problem z logika: skutkiem takiego siania nienawisci przez PO, jest wlasnie wypowiedzi Hofmana. Gdyby nie sianie nienawisci przez (wowczas) wysokiego czlonka PO, to by nienawisc nie byla zasiana. Cos jak, jesli nie wlaczysz czajnika, to sie woda nie zagotuje. Zdawaloby sie, prosta zaleznosc.
A skutkiem czego było zabójstwo jednego z ludzi związanych z PiSem? Oczywiście też tylko i wyłącznie nienawiści PO. Zastanawiające. Z którejkolwiek strony idzie nienawiść, zawsze obrywa PiS. Śmiem twierdzić, że nie całkiem za darmo, chociaż broń Boże nie pochwalam.
Na forum jest tak, że jak Ty mnie obrazisz, a ja Ci odpowiem tym samym, to oboje dostaniemy bana. Admin się nie będzie raczej zastanawiał, kto zaczął, bo oboje się zachowujemy jak bydło. Ba, moją powinnością jest nie odpowiedzieć w tym samym tonie. Hofman tego nie rozumie, dlatego oboje robią bydło.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Alez ja nigdzie nie napisalem, ze mi sie ta wypowiedz podobala. Po prostu, gdyby nie bylo chamstwa, agresji i siania nienawisci ze strony Palikota, to by nie bylo tej wypowiedzi. Jak widze, ja sie wole zajac eliminacja przyczyny problemu, a Ty sie czepiac, jak na problem zareagowac, a nie gdzie lezy problem.
W porządku. Uważasz zatem, że Hofman miał prawo tak odpowiedzieć? Tak mam to rozumieć? .
Myślę, że PiS odpowiada na takie rzeczy tylko w stronę PO. W stronę Rydzyka się nie odważyli na słowny odwet. Czy masz może informacje dlaczego? Bo to też dla mnie jest hipokryzja. Tu nie o to chodzi, że oni walczą na słowa z tymi, którzy ich obrazili, tylko z tymi, z którymi im się to opłaca.
A może masz jakieś info, jak zareagował Jarosław czy Lech, albo reszta PiSu na słowa "Czarownico, sama się poddaj eutanazji"?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Coz, jako podstawa to Kahnemann i Tversky, w dalszej kolejnosci Thaler, a dalej juz sie mozna zaglebiac w behavioral economics. Takze niektore prace/zagadnienia z zakresu eksperymentalnej ekonomii.

W skrocie - racjonalnosc ludzka jest wysoce ograniczona przez, z jednej strony ograniczona ilosc informacji, asymetrie informacji i to, ze niektore wybory sa wysoce skomplikowane. Z drugiej strony, przede wszystkim, mamy do czynienia z rozmaitymi heurystykami
Dzięki, w wakacje poczytam na ten temat, bo faktycznie jest to interesujące. Póki co męczy mnie licencjat . Czy mogę napisać w razie czego na PW po jakieś tytuły książek? Bo widzę, że sporą masz wiedzę na temat psychologii w ogóle.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Ty widze dalej nie raczysz zrozumiec, ze stwierdzenie "masz braki w logice, bo nie widzisz danego zwiazku przyczynowo-skutkowego", to nie jest ad personam. To po prostu wykazanie slabosci danego argumentu czy tezy, ktore naprawde bez problemowo moge uzasadnic. Sam fakt, ze nie odrozniasz tego od ad personam jest zastanawiajacy.
Dalej było coś jeszcze, ale już się nie odniosłeś. Szkoda. Poczekam na to .
Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
No ale zaraz - podwazanie prawdomownosci Tuska w swietle faktow jest 100% zasadne.
Gdzie niby Kaczynski, czy ktokolwiek z PiS nazwal Tuska morderca ?
Bo Tusku mial wypowiedz z 3ma kropeczkami o wypowiadaniu posluszenstwa rzadowi, on sam, a Kaczysnki ponosi odpowiedzialnosc za jak sie okazuje, stwierdzenia zupelnie innych osob, nienalezacych nawet do ugrupowania, ktorego jest szefem
Zaraz, kłamca jest kłamcą, obojętnie w jakiej sprawie skłamie prawda? Więc Jarosław "Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem", "Po przegranych wyborach odchodzę z partii" Kaczyński też jest kłamcą. Nice.
Mordercą nazywają Tuska hordy pokazywane w TV. Dlaczego Kaczyński nie zareaguje na tę nienawiść? Dlaczego nie chce się do tego odnieść? Dlaczego można odpowiedzieć Palikotowi, a nie można tłumowi? Bo się nie opłaca.
Bardzo ładnym, iście politycznym gestem było za to wywalenie Kurskiego za wypowiedzi o dziadku w Wermachcie.
I pytam się po raz kolejny. Jak słowa z wiersza "zostali zdradzeni o świcie" odnoszą się do samej stricte katastrofy? Chyba że chodzi o ten burdel po katastrofie, to ok. Ale do katastrofy?


Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Ciekawe dlaczego
Jest kilka przyczyn.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 20:46   #207
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Kolejny krzyż PiSu - kolejna wojna?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
O rany... czyli mam zawsze pisać o wszystkim, co mi się nie podoba, bo inaczej ktoś uzna, że podoba mi się np. kradzież czy pedofilia? Ja napisałam, że WEDŁUG MNIE (słowo klucz) złe jest ciągłe patrzenie w przeszłość i wyciąganie wszystkich teczek, używając ich do żonglerki politycznej. Dla Ciebie problemu nie ma, a dla mnie jest. Wiesz, mój wujek był w partii, bo musiał. Inaczej jego dzieci nie mogłyby studiować. I co? Jemu też obciąć emeryturę?
No ale znowu piszesz rzeczy kompletnie na bakier z logika: otwarcie i udokumentowanie archiw raz na zawsze rozwiazuje i go zalatwia problem patrzenia w przeszlosc i zonglerki politycznej. Blokowanie i przeciwdzialanie jak najpelniejszej lustracji wlasnie podtrzymuje teczki jako sposob na gre polityczna. Nie mowiac o tym, ze zostaja haki, bo co jest w archiwach w Moskwie i Berlinie, to nie wiemy.

Co do drugiego: ja pisze o emeryturach/odpowiedzialnosci karnej katow z UB, a Ty mi wyskakujesz z wujkiem, ktory byl w partii - ani z byciem UBekiem, ani z donoszeniem posiadanie legitki PZPR sie nie wiaze. Zastanawiam sie w ogole, czy Ty rozumiesz o czym jest dyskusja, bo to nie tylko nie logiczne, ale w wrecz nie na temat.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Zaraz zaraz... Czy to nie PiS był przeciwny oddawaniu majątków Niemcom, których wypędzono z terenów dzisiejszego Pomorza Zachodniego czy Mazur? Jak się chcą rozliczać z przeszłością, to proszę bardzo, ale czemu nie sprawiedliwie?
A niech oddaje. Rzad Rosji, bo to on ponosi za to odpowiedzialnosc, jako spadkobierca rzadu ZSRS. Przy okazji moga sypnac nam za skradziony majatek Nie bardzo rozumiem, dlaczego rzad polski mialby w jakikolwiek sposob byc sprawa, gdy nie podejmowal takich decyzji. Inna sprawa jest kwestia obywateli RP pochodzenia niemieckiego, ale to tez nie byly decyzje suwerennego rzadu RP.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Mojego ojca spałowała milicja, działał na rzecz Solidarności. Emerytury wielkiej nie ma. Zdaję sobie sprawę, że sporo ludzi, którzy byli po "ciemnej stronie mocy" żyje dużo lepiej. Emeryturki mają całkiem niezłe.
Rozumiem, że powinno się oddać w pewien sposób sprawiedliwość ofiarom każdego systemu, ale po pierwsze, już widzę, jak ludzie nie szykanują byłych zomowców, ich dzieci i wnuków. Po drugie, zalatuje hipokryzją, jak mówimy "tak tak, z przeszłością trzeba się rozliczyć", ale nic nie damy tym, co tu kiedyś mieszkali. Rozumiem, Niemcy mordowali Polaków. Wartości życia wycenić się nie da. Jednak jest to według kodeksu inny czyn. Zabójcy nie możemy w zamian zabrać domu.
W jakiz znowu "pewien sposob"? Panstwo prawa za zbrodnie kaze, a nie nagradza, ciach bajera.
A obywatele Niemiec, niech sie albo staraja o odszkodowania od swojego rzadu, bo ich wysiedlenie bylo skutkiem polityki ich nazistowskiego rzadu - gdyby Niemcy nie wywolaly agresywnej wojny, nie byloby tego. W innym wypadku, niech ida do Rosji, bo to Sowieci te decyzje podejmowali.

Inna kwestia jest, ze Polska jeszcze na tym stracila, bo odebrano jej od wiekow polskie miasta: Wilno i Lwow.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Sorki, ale to nie matura z polskiego. Nie będę pisać o wszystkim, aby trafić w Twój klucz. Biorąc pod uwagę dostępną mi wiedzę uważam, że ZUS jest albo do gruntownej przebudowy, albo do likwidacji. Masz prawo uważać inaczej.
Gdyby to byla matura z polskiego, to bys na czytaniu ze zrozumieniem polegla. Bo dalej chyba nie rozumiesz, jak gruntowna zmiane w tej kwestii proponowala Gilowska, ktora to zablokowaly min. PO. To nie jest kwestia co kto uwaza, tylko Ty po prostu pewnych rzeczy najwyrazniej nie wiesz/nie rozumiesz, ile bys sie nie zarzekala.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Po jakim czasie ulegają w Polsce przedawnieniu przestępstwa?
Widzisz, ja martwię się tym, że zamiast zająć się przyszłością, przeżyjemy ponowną żonglerkę teczkami. Pamiętaj, że nie każdy, kto był zapisany, donosił. Mój wujek był zapisany, ale nie donosił na nikogo. Nie wiem, czy Damięckiemu udowodniono, że donosił, ale jego sprawę rozdmuchano. Jestem w stanie zrozumieć proces takich ludzi, skazanie, ale nie rozdmuchiwanie sprawy. Później się oskarża kolejne pokolenia niczemu nie winne.
Znowuz, to co piszesz, jest wbrew logice - bo jesli ktos byl zapisany, ale nie donosil, to w interesie tej osoby jest to, zeby archiwa stanely otworem i bylo wiadomo, ze raportow takiej osoby brak.

Twoje podejscie mozna podsumowac tak: nie jest zle, ze ktos cos robi, tylko, ze to wychodzi na jaw
No litosci, odrobina odpowiedzialnosci za swoje czyny. Tym bardziej, ze nie wiaze sie to z zadnymi prawnymi konsekwencjami.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
A skutkiem czego było zabójstwo jednego z ludzi związanych z PiSem? Oczywiście też tylko i wyłącznie nienawiści PO. Zastanawiające. Z którejkolwiek strony idzie nienawiść, zawsze obrywa PiS. Śmiem twierdzić, że nie całkiem za darmo, chociaż broń Boże nie pochwalam.
To za co niby Rosiak oberwal, oswiec nas laskawie. Dozynanie watahy i zyczenie wyginiecia, to niby nie nienawisc? Oczywiscie, ze to wynik nienawisci PO i czescie mediow. Obrywa PiS, bo na PiS szczuli Wklejalem niedawno felieton RAZa, w ktorym wg mnie trafnie opisal on mechanizm dzialnia IIIRP i zawsze byl to mechanizm pogardy i wykluczenia. Ze sie mozna w ogole czego innego w tym dopatrywac (a sie dopatrywali i tu na forum w swoim czasie, tak swoja droga), to ciezka zenada No ale z drugiej strony, tu sie znalazla masa osob, co wierzyla w pierwasz lepsza plotke o Kaczynskim kazacym ladowac w Smolensku

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Na forum jest tak, że jak Ty mnie obrazisz, a ja Ci odpowiem tym samym, to oboje dostaniemy bana. Admin się nie będzie raczej zastanawiał, kto zaczął, bo oboje się zachowujemy jak bydło. Ba, moją powinnością jest nie odpowiedzieć w tym samym tonie. Hofman tego nie rozumie, dlatego oboje robią bydło.
W porządku. Uważasz zatem, że Hofman miał prawo tak odpowiedzieć? Tak mam to rozumieć? .
Jesli by Palikot nie zrobil bydla chamska, agresywna, pelna nienawisci wypowiedzia, to by Hofman by sila rzeczy tego nie odpowiedzial. Tylko tyle uwazam.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Myślę, że PiS odpowiada na takie rzeczy tylko w stronę PO. W stronę Rydzyka się nie odważyli na słowny odwet. Czy masz może informacje dlaczego? Bo to też dla mnie jest hipokryzja. Tu nie o to chodzi, że oni walczą na słowa z tymi, którzy ich obrazili, tylko z tymi, z którymi im się to opłaca.
No ludziska, politycy kalkuluja, wielkie mi odkrycie. Niesiolowski w 2001r. cisnal na PO, a teraz jest ich glowna szczekaczka, to ma kogokolwiek dziwic?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
A może masz jakieś info, jak zareagował Jarosław czy Lech, albo reszta PiSu na słowa "Czarownico, sama się poddaj eutanazji"?
Nie wiem jak, mnie bardziej dziwi, ze ludzie sadza, ze to byl tekst o Marii Kaczynskiej, a nie o prof. Srodzie
(jakby ktos chcial sobie posluchac: http://www.wprost.pl/ar/109812/O-Ryd...dac-eutanazji/).

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Zaraz, kłamca jest kłamcą, obojętnie w jakiej sprawie skłamie prawda? Więc Jarosław "Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem", "Po przegranych wyborach odchodzę z partii" Kaczyński też jest kłamcą. Nice.
To juz chyba problem Kaczynskiego, nie bardzo wiem a propos czego to ?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Mordercą nazywają Tuska hordy pokazywane w TV. Dlaczego Kaczyński nie zareaguje na tę nienawiść? Dlaczego nie chce się do tego odnieść? Dlaczego można odpowiedzieć Palikotowi, a nie można tłumowi? Bo się nie opłaca.
Bez zartow - masz rzad, ktory caly czas wylewa na niego pomyje (exemplum, zupelnie bezsensowne teksty o trybunale stanu, to zenada jakich malo). Masz Lisa publikujacego jakies pseudowywiady, Niesiolowskiego wyzywajacego Kaczynskiego od "zalosnych nieukow", a to przeciez tylko dodatek do tego, ze PO to sledztwo olewa, ze wzgledow partykularnie politycznych. A Ty wymagasz od Kaczynskiego co w tym momencie? Moze zacznijmy od jakich podstaw np. Tusk znajdzie gdzies w koncu jaja i kregoslup i w koncu dostanie wrak i czarne skrzynki, a Gronkiewicz-Waltz przestanie korzystac ze strazy miejskiej jako zadeptywaczy kwiatow i zniczy. Dobre sobie, od Kaczynskiego wymagamy tego i tamtego. Wystarczyloby, gdyby sledztwo nie bylo kompletna zenada i PO normalnie sie do ofiar odnosilo, a nie zamiatalo temat pod dywan, zeby przeciwnikom w sondazach nie podskoczylo

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
I pytam się po raz kolejny. Jak słowa z wiersza "zostali zdradzeni o świcie" odnoszą się do samej stricte katastrofy? Chyba że chodzi o ten burdel po katastrofie, to ok. Ale do katastrofy?
Faktycznie, czasowo srednio sie zgadza. Chociaz, wziawszy pod uwage, ze to kancelaria premiera, BOR byly odpowiedzialne za bezpieczenstwo lotu i ze Tusk sie wcisnal na chama, pomimo, ze wizyta Kaczynskiego byla planowana od dawna, to mozna sie czepiac i przed i w trakcie co sie dzialo.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Jest kilka przyczyn.
Ano jest. Np. to, ze:
- rzad steruje telewizja "publiczna"
- najwieksza prywatna to wlasnosc specjalisty od propagandy z PZPR
- w kolejnej szefem programow informacyjnych jest dyspozycyjny lebek, ktory zaczynal kariere w najbardziej betonowych czasach stanu wojennego...
- ... a w tym samym momencie zaczela "wybitna publicystka"
- to, ze jeden z najwiekszych tygodnikow jest taki niezalezny i bezstronny, ze ma przed wyborami okladke "Tusku musisz"
- to, ze szefem innego tygodnika jest dyspozycyjny dziennikarz, w ktorego slowniku nie istnieje chyba slowo "etyka"
- to, ze szef najwiekszego "powaznego" dziennika ma chorobliwa antyprawicowa fobie

Faktycznie, jest kilka...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 21:43   #208
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Kolejny krzyż PiSu - kolejna wojna?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
No ale znowu piszesz rzeczy kompletnie na bakier z logika: otwarcie i udokumentowanie archiw raz na zawsze rozwiazuje i go zalatwia problem patrzenia w przeszlosc i zonglerki politycznej. Blokowanie i przeciwdzialanie jak najpelniejszej lustracji wlasnie podtrzymuje teczki jako sposob na gre polityczna. Nie mowiac o tym, ze zostaja haki, bo co jest w archiwach w Moskwie i Berlinie, to nie wiemy.
Swoją drogą odtajnienie archiwów raz na zawsze zamknie usta tym, którzy twierdzą, że reszta stoi po stronie ZOMO :P. Odtajnienie odtajnieniem, ale jak to się ma właśnie do ochrony danych osobistych? Rozumiem, że ktoś sobie sprawdzi, kto na niego donosił, wytoczy proces itp., ale jakim prawem ujawniano publicznie rzekomą lub prawdziwą współpracę z komuną Miodka czy Damięckiego? Tego się właśnie boję, że każdy sobie to wykorzysta jak chce, tak jak teraz robią to media z innymi rzeczami. Nie oszukujmy się, nie każdemu chce się sprawdzić, czy to co podają w TV to prawda czy nie. I to nie jest sprzeczne z logiką, tylko tak po prostu jest.
Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Co do drugiego: ja pisze o emeryturach/odpowiedzialnosci karnej katow z UB, a Ty mi wyskakujesz z wujkiem, ktory byl w partii - ani z byciem UBekiem, ani z donoszeniem posiadanie legitki PZPR sie nie wiaze. Zastanawiam sie w ogole, czy Ty rozumiesz o czym jest dyskusja, bo to nie tylko nie logiczne, ale w wrecz nie na temat.
A gwarantujesz, że nic nie zostało i nie zostanie sfałszowane? Bo ja nie. Skąd kto może wiedzieć, czy wszystko będzie w 100% prawdziwe? Przecież nie takie dokumenty fałszowano.
Rozumiem odpowiedzialność karna i emerytury, chociaż nie wiem ile by sobie posiedział taki pan. Martwię się nie o nich, bo oni zasłużyli na to, by ponieść karę, ale o to, że ludzie w Polsce myślenie miewają dziwne i obawiam się, że takie upublicznienie wszystkiego mogłoby wyrządzić sporo szkody dzieciom i wnukom tych ludzi. Dyskretne procesy ok, nieujawnione dla publiki. Ale w tym kraju ciężko być dzieckiem złodzieja, a co dopiero gnojka z SB. Kumasz o co mi chodzi, czy dalej będziesz zarzucał, że nie jesteśmy w temacie? . Przykład wujka podałam po to, by unaocznić, jak to by mniej więcej wyglądało. Nie wierzę, że każdy sprawdzi, co wujek w partii robił i że mimo że skłaniano go do donosów, udało mu się jakoś wywinąć. Ludzie wiedzą swoje i już.
Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
A niech oddaje. Rzad Rosji, bo to on ponosi za to odpowiedzialnosc, jako spadkobierca rzadu ZSRS. Przy okazji moga sypnac nam za skradziony majatek Nie bardzo rozumiem, dlaczego rzad polski mialby w jakikolwiek sposob byc sprawa, gdy nie podejmowal takich decyzji. Inna sprawa jest kwestia obywateli RP pochodzenia niemieckiego, ale to tez nie byly decyzje suwerennego rzadu RP.
Nie no, wszystko spoko. Najwyżej stracę dom .

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
W jakiz znowu "pewien sposob"? Panstwo prawa za zbrodnie kaze, a nie nagradza, ciach bajera.
A obywatele Niemiec, niech sie albo staraja o odszkodowania od swojego rzadu, bo ich wysiedlenie bylo skutkiem polityki ich nazistowskiego rzadu - gdyby Niemcy nie wywolaly agresywnej wojny, nie byloby tego. W innym wypadku, niech ida do Rosji, bo to Sowieci te decyzje podejmowali.
Mnie się podobał myk, chyba nawet Ś.P. Lecha Kaczyńskiego, który pani Erice wysłał kosztorys odbudowy Warszawy .

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Gdyby to byla matura z polskiego, to bys na czytaniu ze zrozumieniem polegla. Bo dalej chyba nie rozumiesz, jak gruntowna zmiane w tej kwestii proponowala Gilowska, ktora to zablokowaly min. PO. To nie jest kwestia co kto uwaza, tylko Ty po prostu pewnych rzeczy najwyrazniej nie wiesz/nie rozumiesz, ile bys sie nie zarzekala.
Zechciej zauważyć, że nie wgłębiałam się przy okazji ZUSu w to, co kto proponował i kto to blokował, tylko wyraziłam swoje zdanie o tej instytucji. Panią Gilowską szanuję za dobre pomysły, za stałość uczuć politycznych nieco mniej.
Nie sympatyzuję z PO, więc nie wiem po co mi piszesz o tych licznych blokadach. Ja dobrze wiem, że ta partia kryształowa nie jest i wiem, ile świetnych reform przez nich przepadło. Nie tylko gospodarczych. Napisałam, że przebudowa jest konieczna, a kto ją zaproponuje, to już insza inszość. Nadal nie wiem, na jakiej podstawie zarzucasz mi, że tego nie rozumiem, czy nie wiem.
Mam wrażenie, że za chwilę zarzucisz mi nieznajomość budowy teleskopu Hubble'a, bo o nim nie wspomniałam . Trochę spokojniej.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Twoje podejscie mozna podsumowac tak: nie jest zle, ze ktos cos robi, tylko, ze to wychodzi na jaw
No litosci, odrobina odpowiedzialnosci za swoje czyny. Tym bardziej, ze nie wiaze sie to z zadnymi prawnymi konsekwencjami.
Nie, niet, niente, no . Nie przypisuj mi tego, czego nie mówię i nie piszę. Tłumaczyłam Ci, że nie da nikt 100%, że wszystko jest niesfałszowane. Chyba, że Ty na 100% wiesz, to bardzo miło. Rozwiej moje wątpliwości.
Po drugie, ochrona danych osobowych. Po trzecie, opinia publiczna. Rozumiem odtajnienie teczek dla pokrzywdzonych przez system, prokuratury. I proces bez żonglerki teczkarskiej w mediach "bo ten i ten, wredna menda z PO, był w SB!". Widzisz, pracuję pisząc, i uważam, że nieetycznym jest pisanie tego typu rzeczy.
Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
To za co niby Rosiak oberwal, oswiec nas laskawie. Dozynanie watahy i zyczenie wyginiecia, to niby nie nienawisc? Oczywiscie, ze to wynik nienawisci PO i czescie mediow. Obrywa PiS, bo na PiS szczuli Wklejalem niedawno felieton RAZa, w ktorym wg mnie trafnie opisal on mechanizm dzialnia IIIRP i zawsze byl to mechanizm pogardy i wykluczenia. Ze sie mozna w ogole czego innego w tym dopatrywac (a sie dopatrywali i tu na forum w swoim czasie, tak swoja droga), to ciezka zenada No ale z drugiej strony, tu sie znalazla masa osob, co wierzyla w pierwasz lepsza plotke o Kaczynskim kazacym ladowac w Smolensku
Postrzelił go jakiś chory psychol, a nie Tusk. Sorry, ale czy ktoś temu chłopu rozkazał strzelać? To Tusk jest odpowiedzialny, że ktoś strzela do ludzi, ale Kaczyński już odpowiedzialny nie jest za to, że są dzikie hordy nienawistne np. takie, jak pod tym nieszczęsnym krzyżem dały się wyłapać? Po "dożynaniu watahy" ktoś chłopa zastrzelił. A zauważ, że i po wystąpieniu Hofmana ktoś mógł coś zrobić, tylko widocznie słowa na żyzną glebę nie trafiły i całe szczęście. Rozumiem, nie lubisz tego rządu (ja też nie przepadam), ale już bez przesady. Chore umysły będą zawsze.
Co do przyczyny katastrofy, nie znana jest w 100% po dziś dzień, bo pewne raporty można sobie o kant tyłka rozbić. Każda hipoteza może się okazać prawdziwa. No, może z wyjątkiem ingerencji UFO .
Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Jesli by Palikot nie zrobil bydla chamska, agresywna, pelna nienawisci wypowiedzia, to by Hofman by sila rzeczy tego nie odpowiedzial. Tylko tyle uwazam.
A ja sobie ręki uciąć nie dam.
Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
No ludziska, politycy kalkuluja, wielkie mi odkrycie. Niesiolowski w 2001r. cisnal na PO, a teraz jest ich glowna szczekaczka, to ma kogokolwiek dziwic?
Mnie już nic w polityce nie zdziwi. Tak samo jak ludzie, co narzekają na transfer polityków innej opcji, nazywając ich ludźmi bez honoru, ale przyklaskują Gilowskiej czy Kaczyńskiemu, który obiecuje i nie spełnia .

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie wiem jak, mnie bardziej dziwi, ze ludzie sadza, ze to byl tekst o Marii Kaczynskiej, a nie o prof. Srodzie
(jakby ktos chcial sobie posluchac: http://www.wprost.pl/ar/109812/O-Ryd...dac-eutanazji/).
O kim by nie był, to jest nie w porządku. I to już nikogo z PiS nie zadziwiło chyba. Masz jakieś komentarze PiSowców do tego wydarzenia?
Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
To juz chyba problem Kaczynskiego, nie bardzo wiem a propos czego to ?
Do tego, że też kłamie. A jego zwolennicy widzą tylko kłamstwa innych.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Bez zartow - masz rzad, ktory caly czas wylewa na niego pomyje (exemplum, zupelnie bezsensowne teksty o trybunale stanu, to zenada jakich malo). Masz Lisa publikujacego jakies pseudowywiady, Niesiolowskiego wyzywajacego Kaczynskiego od "zalosnych nieukow", a to przeciez tylko dodatek do tego, ze PO to sledztwo olewa, ze wzgledow partykularnie politycznych. A Ty wymagasz od Kaczynskiego co w tym momencie? Moze zacznijmy od jakich podstaw np. Tusk znajdzie gdzies w koncu jaja i kregoslup i w koncu dostanie wrak i czarne skrzynki, a Gronkiewicz-Waltz przestanie korzystac ze strazy miejskiej jako zadeptywaczy kwiatow i zniczy. Dobre sobie, od Kaczynskiego wymagamy tego i tamtego. Wystarczyloby, gdyby sledztwo nie bylo kompletna zenada i PO normalnie sie do ofiar odnosilo, a nie zamiatalo temat pod dywan, zeby przeciwnikom w sondazach nie podskoczylo
Tego, że jak od kogoś wymaga, to niech sam się taki okaże. Póki co jakoś nie zanosi się, by miał się odciąć od tych pełnych nienawiści fanatyków.
Powiedz mi jaki masz pomysł na odzyskanie czarnych skrzynek i samolotu, jeżeli Rosja mówi kategoryczne "NIET!". Jestem serio szalenie ciekawa tego.
Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Faktycznie, czasowo srednio sie zgadza. Chociaz, wziawszy pod uwage, ze to kancelaria premiera, BOR byly odpowiedzialne za bezpieczenstwo lotu i ze Tusk sie wcisnal na chama, pomimo, ze wizyta Kaczynskiego byla planowana od dawna, to mozna sie czepiac i przed i w trakcie co sie dzialo.
Ale dlaczego "zdradzeni"? Kto ich zdradził? Dlaczego powszechnie uważa się, że zostali zdradzeni przez PO? Przecież nie byli tam tylko PiSowcy?
Fajnie, że była planowana, ale panowie zawsze mieli problem z samolotami i krzesłami. Ja chcę tylko wiedzieć, dlaczego zdradzeni.
Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Ano jest. Np. to, ze:
- rzad steruje telewizja "publiczna"
- najwieksza prywatna to wlasnosc specjalisty od propagandy z PZPR
- w kolejnej szefem programow informacyjnych jest dyspozycyjny lebek, ktory zaczynal kariere w najbardziej betonowych czasach stanu wojennego...
- ... a w tym samym momencie zaczela "wybitna publicystka"
- to, ze jeden z najwiekszych tygodnikow jest taki niezalezny i bezstronny, ze ma przed wyborami okladke "Tusku musisz"
- to, ze szefem innego tygodnika jest dyspozycyjny dziennikarz, w ktorego slowniku nie istnieje chyba slowo "etyka"
- to, ze szef najwiekszego "powaznego" dziennika ma chorobliwa antyprawicowa fobie

Faktycznie, jest kilka...
Wiesz, staram się gazet nie czytać, ani też nie oglądać TV. Informacji szukam w necie. Najlepiej z kilku źródeł. W Internecie są przebogate złoża tego, czego w TV nie ma i nie będzie.
Pamiętam, jak nauczyciel do matury z WOSu kazał czytać "Politykę". Jak widzę niektóre artykuły tam, zastanawiam się czasami, co będzie, jak przeczyta to ktoś niezorientowany w temacie np. emerytur górniczych itp.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 22:25   #209
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Kolejny krzyż PiSu - kolejna wojna?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Swoją drogą odtajnienie archiwów raz na zawsze zamknie usta tym, którzy twierdzą, że reszta stoi po stronie ZOMO :P. Odtajnienie odtajnieniem, ale jak to się ma właśnie do ochrony danych osobistych? Rozumiem, że ktoś sobie sprawdzi, kto na niego donosił, wytoczy proces itp., ale jakim prawem ujawniano publicznie rzekomą lub prawdziwą współpracę z komuną Miodka czy Damięckiego? Tego się właśnie boję, że każdy sobie to wykorzysta jak chce, tak jak teraz robią to media z innymi rzeczami. Nie oszukujmy się, nie każdemu chce się sprawdzić, czy to co podają w TV to prawda czy nie. I to nie jest sprzeczne z logiką, tylko tak po prostu jest.
No ale - znowuz - otwarcie raz na zawsze archiwow rozwiazuje sprawe takich sensacji. Bo teraz, to mozna puscic kaczke dziennikarska i kto to jak zweryfikuje.
Tak w kwestii formalnej, to lata mi kalafiorem, czy Miodek byl TW, czy nie. Natomiast, juz zdecydowanie mniej, gdy kwestia dotyczy dziennikarza piszacego o lustracji, polityka, czy sedziego podejmujacych wazne decyzje, ksiedza uczacego o moralnosci z ambony etc.

Tak swoja droga, to w kwestii lustracji jestesmy na szarym koncu demoludow. Niemcy i Czesi przeprowadzili ja wlasciwie od razu.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
A gwarantujesz, że nic nie zostało i nie zostanie sfałszowane? Bo ja nie. Skąd kto może wiedzieć, czy wszystko będzie w 100% prawdziwe? Przecież nie takie dokumenty fałszowano.
Znasz jakis przyklad tajnej policji, ktora falszowala wlasne, przeznaczone wylacznie na uzytek wewnetrzny materialy operacyjne ? Bo ja nie i sadze, ze to bylby ewenement na skale swiatowa
Falszerstwa moga byc, ale, hm, nieco pozniejsze - ale z casus podrobionej (wynikaloby, ze przez UOP?) lojalki JarKacza swiadczy o tym, ze to na tyle grubymi nicmi szyte, ze nawet polski system sprawiedliwosci sobie z tym poradzil

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Martwię się nie o nich, bo oni zasłużyli na to, by ponieść karę, ale o to, że ludzie w Polsce myślenie miewają dziwne i obawiam się, że takie upublicznienie wszystkiego mogłoby wyrządzić sporo szkody dzieciom i wnukom tych ludzi.
Bo ja wiem - ojciec Michnika byl skazanym w IIRP komunista na pasku Sowietow, jego brat byl wlasnie takim ubeckim katem, jakie szkody to wyrzadzilo Adasiowi ?
Ojciec Olejnik to byl wysoki SBek, jak jej to w czymkolwiek przeszkodzilo?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Ale w tym kraju ciężko być dzieckiem złodzieja, a co dopiero gnojka z SB.
No jak widze Olejnik, to az sie pochylam nad ekranem z troska i wpolczuciem

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Nie no, wszystko spoko. Najwyżej stracę dom .
Przeciez wyrazilem, jakie jest moje zdanie na ten temat. Ciekawa zaleznosc - przez np. pociagniecie ubeckich katow do sadu, skutkiem bedzie Twoja strata domu

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Mnie się podobał myk, chyba nawet Ś.P. Lecha Kaczyńskiego, który pani Erice wysłał kosztorys odbudowy Warszawy .
Zupelnie powaznie uwazam (choc szanse na ich otrzymanie nie sa nawet iluzoryczne), ze Niemcy i Rosja nam wisza odszkodowania za wojne. Rosjanie to jeszcze dodatkowo za plan Marshalla zadoscuczynienie. Ba, nie wiem, co moze byc w tym dziwnego

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Zechciej zauważyć, że nie wgłębiałam się przy okazji ZUSu w to, co kto proponował i kto to blokował, tylko wyraziłam swoje zdanie o tej instytucji. Panią Gilowską szanuję za dobre pomysły, za stałość uczuć politycznych nieco mniej.
Totez Ci tlumacze, ze jakbys sie wglebila, to bys znalazla dane propozycje.

Gilowska, za stan uczuc? A kiedy ona zmienila uczucia? Jak dla mnie, poglady miala jakie miala i szukala platformy (nomen omen) do ich zrealizowania. Za osobe partyjna jej nigdy nie uwazalem.

Biorac pod uwage kariery masy polskich politykow (np. Tusku, Niesiolowski, Czarnecki, Rokita, Arlukowicz i tak by mozna bylo dlugo wymieniac), to zarzucanie Gilowskiej braku stalosci w uczuciach brzmi jak kiepski zart

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Nie sympatyzuję z PO, więc nie wiem po co mi piszesz o tych licznych blokadach.
Zeby wykazac, dlaczego uwazam ich za najgorsza z mozliwych opcji wyboru. Taki mam glupi zwyczaj, ze uzasadniam, dlaczego cos uwazam

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Nie, niet, niente, no . Nie przypisuj mi tego, czego nie mówię i nie piszę. Tłumaczyłam Ci, że nie da nikt 100%, że wszystko jest niesfałszowane. Chyba, że Ty na 100% wiesz, to bardzo miło. Rozwiej moje wątpliwości.
Powtorze - znasz jakikolwiek przypadek falszowania wlasnych dokumentow operacyjnych przez jakas tajna policje? Nie mowimy o spreparowanych doraznie materialach, tylko wewnetrznych, nigdy nie ujawnianych materialach operacyjnych. Bo jak dla mnie, to wyzszy stopien abstrakcji.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Po drugie, ochrona danych osobowych. Po trzecie, opinia publiczna. Rozumiem odtajnienie teczek dla pokrzywdzonych przez system, prokuratury. I proces bez żonglerki teczkarskiej w mediach "bo ten i ten, wredna menda z PO, był w SB!". Widzisz, pracuję pisząc, i uważam, że nieetycznym jest pisanie tego typu rzeczy.
Fajnie, ale teraz mamy tak, ze jest proces zonglerki w mediach, wiec?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Postrzelił go jakiś chory psychol, a nie Tusk.
Po pierwsze, to nie psychol, bo stwierdzono, ze Ryszard C. byl poczytalny:
http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosc...oczytalny.html
Po drugie, coz, czlonek partii Tuska:
http://wpolityce.pl/wydarzenia/5564-...zlonkow-partii

Tusk i cala reszta podgrzewali atmosfere. Mowili o dozynaniu watahy, to i zaczal wyzynac Wiadomo, ze nie taki byl cel kogokolwiek z PO czy mediow, ale nie zmienia to politycznej odpowiedzialnosci danych osob za to, co wywolala ich agresja i sianie fermentu.

Tak btw. wierzysz, ze gdyby byla odwrotna sytuacja, tj. byly czlonek PiSu zastrzelil dzialacza PO i odpowiedzialnoscia nie obciazano by Kaczynskiego i nie rozwlekano by sprawy miesiacami, wlacznie z postulatami delegalizacji PiS ?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Rozumiem, nie lubisz tego rządu (ja też nie przepadam), ale już bez przesady. Chore umysły będą zawsze.
Powtarzam: on byl poczytalny, a nie byl chorym umyslem.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Co do przyczyny katastrofy, nie znana jest w 100% po dziś dzień, bo pewne raporty można sobie o kant tyłka rozbić. Każda hipoteza może się okazać prawdziwa. No, może z wyjątkiem ingerencji UFO .
Pewnie, co dosadnie dowodzi calkowitej kompromitacji sledztwa.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Mnie już nic w polityce nie zdziwi. Tak samo jak ludzie, co narzekają na transfer polityków innej opcji, nazywając ich ludźmi bez honoru, ale przyklaskują Gilowskiej czy Kaczyńskiemu, który obiecuje i nie spełnia .
Ja tam u politykow honoru nie szukam (btw. Gilowskiej bym politykiem nie nazwal, ale mniejsza o to).
Nie zauwazasz 'subtelnej' roznicy:
- Kaczynski klamie/papla bezmyslnie w sprawach partyjnych
- Tusk klamie w sprawie obietnic wyborczych (uscislajac - klamie najbardziej)

Koniec koncow, po owocach ich poznacie i rzadzenie PiSu bylo o niebo lepsze - zmniejszone obciazenia fiskalne, stabilny budzet i kroki do przodu w innych sprawach. Pewnie, ze ogolnie to dosyc srednie rzady, ale o niebo lepsze przeciez zarowno od ekipy Millera, jak i Tuska (ktora to jest w ogole najgorsza bodajze w historii RP). Kwestia jakie sa dostepne opcje.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
O kim by nie był, to jest nie w porządku. I to już nikogo z PiS nie zadziwiło chyba. Masz jakieś komentarze PiSowców do tego wydarzenia?
O pardon, po tym co Sroda plecie, to niech sie taplaja z Rydzikiem i w kisielu.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Do tego, że też kłamie. A jego zwolennicy widzą tylko kłamstwa innych.
Juz tlumaczylem wyzej - powiewa mi kalafiorem, ze Kaczynski klamie w sprawie swojego przywodztwa w partii, dopoki np. nie klamal w sprawie obnizenia i uproszczenia podatkow, likwidiacji WSI i kilku innych. Natomiast Tusk klamie w sprawach obietnic wyborczych i szuka "igrzysk" tematow zastepczych, zeby sie utrzymac przy wladzy.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Wiesz, staram się gazet nie czytać, ani też nie oglądać TV. Informacji szukam w necie. Najlepiej z kilku źródeł. W Internecie są przebogate złoża tego, czego w TV nie ma i nie będzie.
Pamiętam, jak nauczyciel do matury z WOSu kazał czytać "Politykę". Jak widzę niektóre artykuły tam, zastanawiam się czasami, co będzie, jak przeczyta to ktoś niezorientowany w temacie np. emerytur górniczych itp.
Fajnie, ale tak robi z jakiej pol miliona, czy moze milion Polakow. A wiekszosc czerpie wiedze z TV i masz babo placek.

PS. O Smolensku nie chce mi sie pisac, bo sie produkowalem juz w tym temacie tyle. Moze innym razem
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 22:51   #210
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Kolejny krzyż PiSu - kolejna wojna?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
No ale - znowuz - otwarcie raz na zawsze archiwow rozwiazuje sprawe takich sensacji. Bo teraz, to mozna puscic kaczke dziennikarska i kto to jak zweryfikuje.
Tak w kwestii formalnej, to lata mi kalafiorem, czy Miodek byl TW, czy nie. Natomiast, juz zdecydowanie mniej, gdy kwestia dotyczy dziennikarza piszacego o lustracji, polityka, czy sedziego podejmujacych wazne decyzje, ksiedza uczacego o moralnosci z ambony etc.

Tak swoja droga, to w kwestii lustracji jestesmy na szarym koncu demoludow. Niemcy i Czesi przeprowadzili ja wlasciwie od razu.
A jak ten dziennikarz teraz jest prawym człowiekiem, a po prostu popełnił błąd?
O sędziego nie ma się co szczypać, bo ktoś, kto popełnił czyn zabroniony prawnie nie powinien w ogóle być prawnikiem .


Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Znasz jakis przyklad tajnej policji, ktora falszowala wlasne, przeznaczone wylacznie na uzytek wewnetrzny materialy operacyjne ? Bo ja nie i sadze, ze to bylby ewenement na skale swiatowa
Falszerstwa moga byc, ale, hm, nieco pozniejsze - ale z casus podrobionej (wynikaloby, ze przez UOP?) lojalki JarKacza swiadczy o tym, ze to na tyle grubymi nicmi szyte, ze nawet polski system sprawiedliwosci sobie z tym poradzil
Haha, nawet polski system? . To mnie uspokoiłeś. No właśnie mogą być nieco późniejsze i boję się, że któreś mogą być zbyt ładnie zrobione.
Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Bo ja wiem - ojciec Michnika byl skazanym w IIRP komunista na pasku Sowietow, jego brat byl wlasnie takim ubeckim katem, jakie szkody to wyrzadzilo Adasiowi ?
Ojciec Olejnik to byl wysoki SBek, jak jej to w czymkolwiek przeszkodzilo?
No ale sam przyznaj, ile osób o tym wie? Ile się tym interesują? Ja bardzo rzadko spotykam ludzi, których to cokolwiek obchodzi.
Oni są sławni, mają dobrą pozycję w środowisku. A wiadomo, nie każdy ma.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
No jak widze Olejnik, to az sie pochylam nad ekranem z troska i wpolczuciem
Mam tak z Czesławem Mozilem, ale z innych przyczyn .

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Przeciez wyrazilem, jakie jest moje zdanie na ten temat. Ciekawa zaleznosc - przez np. pociagniecie ubeckich katow do sadu, skutkiem bedzie Twoja strata domu
Widzisz, nie zrozumiałeś mnie. Chodzi mi o to, że jak już rozliczamy z przeszłością to na całego i sprawiedliwie. A tak się składa, że mam dom na zachodnim wybrzeżu i nie wiem, czy za chwile jakiś Niemiec mi się o to nie upomni. Wszak Polska ugodowy kraj

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Zupelnie powaznie uwazam (choc szanse na ich otrzymanie nie sa nawet iluzoryczne), ze Niemcy i Rosja nam wisza odszkodowania za wojne. Rosjanie to jeszcze dodatkowo za plan Marshalla zadoscuczynienie. Ba, nie wiem, co moze byc w tym dziwnego
Ukradli całkiem niemało. Nie wspominając już o tym, że ludzkiego życia nie da się w pieniądzach wycenić. Swoją drogą uważam, że odszkodowanie nam się należy od idiotów, którzy produkują brednie o polskich obozach koncentracyjnych. To już są jawne kpiny.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Totez Ci tlumacze, ze jakbys sie wglebila, to bys znalazla dane propozycje.

Gilowska, za stan uczuc? A kiedy ona zmienila uczucia? Jak dla mnie, poglady miala jakie miala i szukala platformy (nomen omen) do ich zrealizowania. Za osobe partyjna jej nigdy nie uwazalem.

Biorac pod uwage kariery masy polskich politykow (np. Tusku, Niesiolowski, Czarnecki, Rokita, Arlukowicz i tak by mozna bylo dlugo wymieniac), to zarzucanie Gilowskiej braku stalosci w uczuciach brzmi jak kiepski zart
Dzięki, wgłębiam się aż nadto w różne bzdury polskiego piekiełka i ustawy bardziej i mniej udane.
Widzisz, ja jej to zarzucam, bo ja niecodziennie nazywam współpracowników braćmi, a później sobie idę gdzieś indziej. Ale to ja.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Zeby wykazac, dlaczego uwazam ich za najgorsza z mozliwych opcji wyboru. Taki mam glupi zwyczaj, ze uzasadniam, dlaczego cos uwazam
Ja tam też za najlepszych ich nie uważam, spoko loko. Zagłosowałam na nich raz, ale robią przecudny burdel w kraju, więc na ostatnie wybory mojego głosu nie zobaczyli i w kolejnych też nie zobaczą.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Fajnie, ale teraz mamy tak, ze jest proces zonglerki w mediach, wiec?
Więc żal mi tych ludzi, którzy pod skrzydłami mają takich dziennikarzy.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Po pierwsze, to nie psychol, bo stwierdzono, ze Ryszard C. byl poczytalny:
http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosc...oczytalny.html
Po drugie, coz, czlonek partii Tuska:
http://wpolityce.pl/wydarzenia/5564-...zlonkow-partii

Tusk i cala reszta podgrzewali atmosfere. Mowili o dozynaniu watahy, to i zaczal wyzynac Wiadomo, ze nie taki byl cel kogokolwiek z PO czy mediow, ale nie zmienia to politycznej odpowiedzialnosci danych osob za to, co wywolala ich agresja i sianie fermentu.
Spoko, ale jak teraz teoretycznie ktoś zatłucze jakiegoś "pełowca", to czyja to będzie wina? Jak Ciebie i Kaczyńskiego znam, to będzie wina PO .
Po prostu uważam, że wina leży po stronie Rysia.
Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Tak btw. wierzysz, ze gdyby byla odwrotna sytuacja, tj. byly czlonek PiSu zastrzelil dzialacza PO i odpowiedzialnoscia nie obciazano by Kaczynskiego i nie rozwlekano by sprawy miesiacami, wlacznie z postulatami delegalizacji PiS ?
Byłoby podobnie. Na 99%. Jak w przypadku Ryśka C. I też byłoby to debilizmem moim zdaniem, bo Kaczyński za spust by nie pociągnął.
Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Powtarzam: on byl poczytalny, a nie byl chorym umyslem.
Uściślę. Chorym umysłem nazywam kogoś, kto na taki czyn się poważył. Nie ma to związku u mnie z niepoczytalnością. Po prostu tak nazywam ludzi, którzy zabijają, gwałcą itp. Chorzy z nienawiści.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Pewnie, co dosadnie dowodzi calkowitej kompromitacji sledztwa.
Racja, bo hAmerykanie chcieli pomóc, to oczywiście po co.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Ja tam u politykow honoru nie szukam (btw. Gilowskiej bym politykiem nie nazwal, ale mniejsza o to).
Nie zauwazasz 'subtelnej' roznicy:
- Kaczynski klamie/papla bezmyslnie w sprawach partyjnych
- Tusk klamie w sprawie obietnic wyborczych (uscislajac - klamie najbardziej)
Kłamca jest dla mnie kłamcą. Można ewentualnie licytować się o to, jaka jest waga konkretnego kłamstwa. BTW. Chyba każda partia obiecuje likwidację Senatu. A Senat żyje i ma się dobrze.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
O pardon, po tym co Sroda plecie, to niech sie taplaja z Rydzikiem i w kisielu.
Haha, sorry, wiem że miało byś poważnie, ale wyobraziłam to sobie

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Fajnie, ale tak robi z jakiej pol miliona, czy moze milion Polakow. A wiekszosc czerpie wiedze z TV i masz babo placek.

PS. O Smolensku nie chce mi sie pisac, bo sie produkowalem juz w tym temacie tyle. Moze innym razem
Nie ma sprawy, po prostu w wolnej chwili podaj mi link do postu lub tematu, w którym to umieściłeś, to sobie poczytam.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:42.